Nederlands tafeltennisteam in Europees kampioenschap van start met triomf op Oostenrijk Carianne Berrevoets in interlandwedstrijd met Zwitserland en Israël NIEUWSBODE Nieuwsbode-Toto drie De „joker" van de week Op woensdag 9 november in Krayestein tegen België Bettine Vriesekoop er op 9 november weer bij Deense overheid bij interland op jacht naar zwartkijkers EO zet kruistocht tegen „vervoozing" voort DFS-DUIVELAND GORSSEL - Het Nederlands tafeltennisteam heeft in Gorssel de eerste stap gezet op weg naar de Europese ere divisie. Door de raadselachtige afschrijving van de Sovjet-Unie behoort Nederland in de eerste divisie tot de voornaamste promotie-kandidaten. Denemarken lijkt de grootste opponent voor de Nederlandse equipe. Die kansen hield de nationale ploeg in de openings wedstrijd springlevend door Oostenrijk terug te wijzen met 5-2. In deze kompetitie speelt Nederland op woens dag 9 november in Sportcentrum Krayestein in Burgh- Haamstede tegen België. Tafeltennisvereniging Scaldi- na en voornoemd sportcentrum treden daar gezamenlijk als organisatoren op. De overwinning op Oostenrijk kwam gemakkelijker tot stand dan vooraf werd verwacht. Na de verras sende 3-4 nederlaag van het vorig jaar. waarbij Oranje een 3-1 voor sprong uit handen gaf, bestond er be grijpelijk enige vrees voor de Oostenrijkers. Zeker nu Bettine Vriesekoop door ziekte niet aktief kon zijn en Patrick Swier om duiste ren redenen in de enkelspelen de voorkeur kreeg boven routiniers als nationaal kampioen Ron van Spanje Rekreatie- volleybal kompetitie ZIERIKZEE - Vanavond - vrijdag - wordt de rekreatie-volleybalkompe- titie weer voortgezet in sporthal On derdak in Zierikzee met twintig wedstrijden. In de A-poule moet Ca sanova het opnemen tegen Big S. Het wordt de tweede kompetitie wedstrijd voor de Casanova-ploeg, omdat de ontmoeting, die eerder te gen RSG werd afgewerkt en die met 3-0 werd gewonnen, uit de uitslagen lijst is verdwenen, omdat RSG zich inmiddels uit de kompetitie terug trok. Hierdoor komt Casanova nu op drie punten uit een gespeeld duel. Te genstander Big S telt vier punten uit twee ontmoetingen. Slachtoffer van het terugtrekken van RSQ is min of meer ook WIK, dat met 2-1 won van deze ploeg. De Kerk- wervenaren hebben nu vijf punten uit twee ontmoetingen, waarmee de ploeg voorlopig op kop gaat. Vana vond speelt de ploeg tegen Zeelandia. Als derde ontmoeting staat Mevo '80 tegen Van Oeveren Reizen op het pro gramma. Het volledige programma ziet er als volgt uit; 18.30 uur: BB Wansink-Cluzona (B); WIK-Mevo '80 (J); Brouw-Kwiek 3 (D2); Brandw. ZZ-Brogum (E). 19.20 uur: Fiscus 2-CPJ (C); DFS- Brouw (J); WIK Dl-WIK D2 (Dl); VCS-Schouwenoord (E). 20.10 uur: Mevo '80 2-Van Oeveren Reizen (A); Kwiek J2-Renesse; Kwiek 2-DZS (D2); SAZ-Willibrordus (C). 21.00 uur: Casanova-Big S (A); Renesse-Onderdak (B); DFS-Renesse 3 (Dl); PTT-DFS (E). 21.50 uur: WIK-Zeelandia (A); Renes- se 2-PJZ 2 (C); Cluzona-DFS 2 (Dl); WIK 2-Fiscus (B). Heren Mevo '80 naar Voorwaarts ZIERIKZEE - Het basketbalde- beuren komt nog maar uiterst lang zaam op gang. Moesten het afgelopen weekeinde twee ploegen van Mevo'80 aantreden, voor het komen de weekeinde staat er zelfs slechts een ontmoeting op het programma. De ogenschijnlijk flink versterkte herenploeg van de Zierikzeese vere niging trekt vanavond - vrijdag 23 september - naar Axel waar om ne gen uur moet worden gespeeld tegen Voorwaarts. Een kleine overwinning moet mogelijk zijn voor de heren- ploeg van Mevo'80. Advertentie ZEN TRASPOftT INTERNPTfONPl SCHUITHAVEN 2-4 TELEFOON 2298 De echte REGENPAKKEN Naden waterdicht! ZENTRASPORT PwTpunt voor •porton en Han Gootzen. Bob Potton viel bui ten de boot, doordat hij niet op de centrale training verscheen en zich onbereikbaar hield. Marionet De afwezigheid van Bettine Vriese koop werd in Gorssel niet gevoeld. In het enkelspel debuteerde de zeven tienjarige Ellen Bakker voortreffe lijk. Met haar gevarieerde, defensieve spel degradeerde zij de twee jaar ou dere Oostenrijkse kampioene Barba ra Wiltsche tot een marionet: 21-13, 21-16. In het gemengd dubbel nam Mirjam Kloppenburg de honneurs waar. Met Henk van Spanje aan haar zijde loodste zij het nationale team in het vijfde spel in drie games naar de winnende voorsprong van 4-1. Daarvoor was Henk van Spanje al twee keer winnend uit het strijdperk gekomen. De negentienjarige oudspeler van De Veluwe, die nu zijn kunsten vertoont voor het Engelse Ormesby, opende de wedstrijd met een benauwde zege op Dietmar Pal- mi. De Oostenrijkse materiaalspeler, die na 1 januari zijn speelstijl zal moeten aanpassen, omdat met in gang van het nieuwe jaar de nieuwe materiaalreglementen van kracht worden, ontfutselde de jongste Van Spanje in de derde beslissende game twee matchpunten, alvorens hij toch het loodje legde: 23-21. Bedachtzaam Ook in het herendubbel was Henk van Spanje trefzeker. Met zijn oude re broer Ron vormt hij al jaren een ingespeelde kombinatie, hetgeen niet van toepassing was op de Oostenrijkers Bar en Palmi. Dat het duo Van Spanje de tweede game met 9-21 uit handen gaf, lag op gesloten in de speelstijl van de broers, die in die fase geen enkele ri- siko uit de weg gingen en uit alle mo gelijke posities, maar vaak ook uit onmogelijke hoeken, wensten te sko- ren. In de derde game bleef het twee tal beter bij de les, manoeuvreerde wat bedachtzamer en streek simpel de winst op: 21-11. Speelde Henk van Spanje in deze allerminst hoogstaande ontmoeting de hoofdrol, Patrick Swier fungeerde als verliezer, toen het er op aan kwam. Op het moment dat er in de laatste partij niets meer op het spel stond, leverde Swier toch nog zijn bijdrage door Palmi onverwacht te kloppen. De 20-jarige speler van Scylla heeft door zijn studie medicij nen nauwelijks voldoende trai ningsmogelijkheden en overweegt om de centrale trainingen vaarwel te zeggen. Met die wetenschap was zijn opstelling tegen Oostenrijk niet al leen merkwaardig, maar bovendien riskant. Swier voldeed slechts bij vlagen aan de internationale nor men, de rest van de tijd foeterde hij op zijn anders zo doeltreffende back hand, die hem in Gorssel volkomen in de steek liet. GORSSEL - Op 9 november speelt de Nederlandse tafelten nisploeg in Sportcentrum Kray estein in Burgh-Haamstede in het kader van het Europese Kampi oenschap voor landenploegen in de eerste divisie tegen België. Door allerlei geruchten werd de afgelopen dagen de indruk ge wekt, dat topspeelster Bettine Vriesekoop hierbij niet van de partij zal zijn. Tijdens de interland tegen Oostenrijk, die door Nederland in Gorssel met 5-2 werd gewonnen en waarbij Vriesekoop inderdaad niet aantrad, werd bekend, dat de ziekte waarmee de Hazerwoudse kampt bepaald niet van dien aard is, dat zij lang uit de roulatie zal zijn. „Bettine Vriesekoop heeft een lichte vorm van de Ziekte van Pfeiffer", liet damescoach Jan Vlieg weten. „Ze traint nog steeds door, zij het op een wat lager pit je, maar het ligt voor de hand, dat zij er in de interland tegen Zwit serland weer bij zal zijn. Mogelijk wordt zij daar echter nog gespaard, omdat het een uit wedstrijd is en Zwitserland bo vendien van die geringe kracht is, dat ook Ellen Bakker of Mirjam Kloppenburg de klus wel aankun nen. Tegen België is zij er evenwel voor 99% zeker weer bij". Heren HSD op bezoek bij Zevenbergen ZIERIKZEE - De herenhockey- ploeg van HDS uit Zierikzee gaat zondagmiddag bp bezoek bij Zeven bergen, hetgeen op papier een over winning op zou moeten kunnen leve ren voor de ploeg van aanvoerder Erik van der Doe. De wedstrijd be gint in het Brabantse land om kwart voor drie. Het tweede herenteam van HSD speelt zondagmiddag om half een op eigen terrein tegen Pelikaan IV. De damesformatie heeft een vrij weekeinde, evenals de heren III- ploeg. Zaterdag 24 september komen alle negen juniorenploegen van de Zierik zeese vereniging in aktie. De A- meisjesploeg van HSD speelt zater dagmiddag om half drie tegen Tem po. Mogelijk kan de hoogspelende equipe na twee opeenvolgende neder lagen weer eens voor een positief re sultaat zorgen. Het tweede A-team van HSD gaat op bezoek bij Tempo A4. Een uitwedstrijd heeft ook de A- jongensploeg van coach Corrie Roda. Om twaalf uur begint in Oudenbosch de ontmoeting tegen de gelijknamige ploeg. Jongens B speelt op sportpark Bannink tegen Etten-Leur, aanvang een uur. Uitwedstrijden moeten de C- en D- ploeg bij de jongens afwerken. De C- jongens gaan op bezoek bij Tempo en de D-ploeg treft Etten-Leur in Midden-Brabant. Beide ED/formaties van HSD spelen op Bannink. De jongens om half twaalf tegen Rapide en de meisjes op dezelf de tijd tegen Olympia. De C- meisjesploeg tenslotte gaat op be zoek bij Goes, aanvang elf uur. ZIERIKZEE - De Zierikzeese turnster Carianne Berrevoets zal het komende weekeinde - zaterdag 24 en zondag 25 september - in het Zwitserse Graftal deel uitmaken van de Nederlandse A-turnploeg in een interland tegen Zwitserland en Israël. BROEK IN WATERLAND - Bewo ners van de Volgermeerpolder en om geving die zich ongerust maken over hun gezondheidstoestand en lichame lijke klachten hebben die in verband gouden kunnen staan met de gifbelt in de polder, kunnen door hun hui sarts worden doorverwezen naar toxicologische artsen van het Rijk sinstituut voor de Volksgezondheid. De behandeling is gratis. De kosten zullen worden gedragen door het mi nisterie van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne. Jubileumrit M.A.C.-Sparta NIEUWERKERK - In het kader van haar 50-jarig bestaan zal zater dag (morgen) avond vanaf het Dorps huis te Nieuwerkerk, start te 19.00 uur, een korte puzzelrit worden geor ganiseerd door de M.A.C.-Sparta. Te 21,00 uur zal er een receptie wor den gegeven waarna er als afsluiting een gezellige avond zal worden gege ven met medewerking van de Boe- renkapel uit Domburg. F-pupillen in Bruinisse DEN HAAG - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft de gemeenten in ons land geadvi seerd werklozen in individuele ge vallen te onthef fen van hun plicht tot solliciteren. Tweede team SV Zierikzee goed van start ZIERIKZEE - Het tweede team van Schaakvereniging Zierikzee heeft een goede start gemaakt in de kom petitie van de Zeeuwse Schaakbond. Het Zierikzeese team versloeg de vierde formatie van Vlissingen met 6-2. De Vlissingse ploeg kon evenwel niet met een voltallig team aantre den, waardoor S. Stoel en B. S. Spie gels het volle punt zonder spelen in de schoot geworpen kregen. Winstpartijen boekten verder ook J. L. Bom, T. Donker en A. Riemens. J. A. J. van der Made en J. Krijger deelden het punt met hun opponen ten en aan het onderste bord leed J. Hoogstrate het enige verlies. De uitslagen: Van der Made-Kerkhove V2-V2 S. Stoel-niet opgekomen 1-0 J. L. Bom-C. de Ridder 1-0 T. Donker-A. J. Daniëls 1-0 A. Riemens-H. Gagla 1-0 J. Krijger-P. van Dijke Va-Va B. Spiegels-niet opgekomen 1-0 J. Hoogstrate-R. van Dijke 0-1 In de eerste ronde van de huishou delijke kompetitie werden dezelfde avond twee partijen verspeeld. C. van Eldik won van J. A. de Jonge en P. J. Legerstee klopt B. Spiegels jr. Bondscoach Hans van Zetten heeft voor de tweedaagse interland zeven turnsters aangewezen. Het zijn Thé- rèse Wilmink, Carola Eenkhoorn, Marja Huyting. Miriam Eigenhuy- zen. Miriam van Cleef, Krista van Dijk en Carianne Berrevoets. Rietje Bijholt vergezelt de ploeg als trainster. De voorbereiding voor de Wereldkampioenschappen, die in ok tober in Boedapest worden gehou den, wordt op 7 en 8 oktober afge rond met de interland in en tegen Noorwegen. BRUINISSE - Morgen (zaterdag) zal op het sportterrein te Bruinisse het vorige week uitgestelde toernooi voor de F-pupilletjes plaats vinden. Aan het toernooi, van 9.30 tot 12.00 uur, zal door zes teams worden deel genomen. Chester Poots pupillenkampioen TV Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Na een spannend duel over drie sets, die de spelers anderhalf uur op de baan hielden, werd Chester Poots pupil- len-klubkampioen van Tennisvereni ging Brouwershaven. De titel stond op het spel in een driekamp van drie poulewinnaars. Chester Poots won eerst van Tammo Clarke, waarna de boeiende partij tegen Michel Hen- drikx de beslissing moest brengen. Hendrikx won de eerste set met 0-6 erg ruim, maar verloor de tweede na genoeg met dezelfde skore (6-1). In de derde en beslissende set toonde Poots zich net iets sterker; 7-5, waardoor de titel voor hem was. Het duel om de tweede plaats werd een zege voor Mi chel Hendrikx. Bij de adspiranten ging de klubti- tel naar Marcel Poots met Bas Beek op de tweede plaats. De meisjes speelden eveneens in een poule. Miri am van Gelder kwam hierbij als klubkampioene uit de bus. De twee de plaats was voor Marina van Oeve ren. De prijzen werden ter afsluiting uitgereikt door voorzitter Rob van Heijst. De klubkampioenschappen werden afgerond met het eten van pannekoeken,gebakken door me vrouw A. Schrêgarclus. Zij kreeg daarvoor bloemen uit handen van de voorzitter, die tevens alle mensen van de jeugdkommissie bedankte voor hun inzet. Medegedeeld werd te vens dat de TV Brouwershaven in ok tober een najaarstoernooi zal houden in Sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede. KOPENHAGEN - Voor de eerste keer sinds jaren werd woensdag op de Deense televisie een interland wedstrijd van het Deense voetbalelf tal rechtstreeks uitgezonden. Voor 750.000 gulden had de Deense omroep de TV-rechten van de wedstrijd En- geland-Denemarken (0-1) op Wem bley gekocht. Geen kijker vond die forse uitgave van het kijkgeld na het Deense suk- ses echter te hoog. De overheid in De nemarken profiteerde op heimelijke wijze van de enorme belangstelling van het TV-publiek voor de kwalifi- katiewedstrijd voor het Europees kampioenschap. Woensdagavond werden extra peilwagens ingezet voor het ontdekken van zwartkij kers. HILVERSUM - De Evangelische Omroep zet zijn kruistocht tegen ver loedering en goddeloosheid in Neder land (in EO-jargon vervoozing) on verminderd voort door dit keer in het programmablad ,,EO-Visie" een vlugschrift af te drukken tegen de show „Tot hiertoe heeft de Heere ons geholpen", die Veronica zondag uit zendt. Bovendien heeft de EO in plaats van de gebruikelijke pro gramma-aankondiging een fel kom- mentaar opgenomen, dat eindigt met een ernstige waarschuwing en pro test tege de show. Op de plaats waar in het EO-blad een aankondiging van het program ma had moeten staan, is de titel ver vangen door een aantal puntjes en een uitroepteken. In een korte „toe lichting" schrijft de EO dat de titel „op schromelijke wijze wordt mis bruikt voor zaken die lijnrecht daar mee in tegenspraak zijn". In een vlugschrift onder de kop „Een heilloze weg voor ons land en volk" roept de EO het Nederlandse volk op tot inkeer en gebed. „De tele visie wordt steeds bruter de spreek buis van alles wat tegen de Bijbelse normen ingaat. In een niet aflatende stroom worden sex en geweld ge toond". aldus het vlugschrift. ZIERIKZEE - Deze week alweer de derde Nieuwsbode-Toto van dit seizoen met dertien voetbalduels. Hierbij maar liefst drie derby's van standaardteams, terwijl ook Brouwershaven het nog moet opnemen te gen een eilandelijke formatie. Het rijtje wordt besloten met drie dames-ontmoetingen. Gokkers van de week zijn de beide trainers van de ploegen, die zaterdagmiddag op sportpark Van Zuijen in Burgh- Haamstede tegen elkaar aantreden: DFS en Duiveland. Tevens is dit duel de „joker" van de week, hetgeen bij goed voorspellen drie punten oplevert, waardoor Piet Roks en Kees Rijnberg mogelijk een serieuze gooi kunnen doen naar de toppositie in het algemeen Toto-klassement, dat voorlopig nog wordt aangevoerd door Arie Folmer en Jack Schip per, respektieveiijk aanvoerder van SKNWK en trainer van Zierikzee. Derde Totoïst is Bruse Boys-eerste teamspeler Klaas Verspoor. BURGH-HAAMSTEDE/OOSTERLAND - Het komende voetbal- weekeinde staan er op Schouwen-Duiveland maar liefst drie derby's op het programma tussen standaardteams. In Scharendijke ontmoeten ZSC en WIK elkaar en in Ouwerkerk spelen zondagmiddag de gelijkna mige ploeg en Renesse tegen elkaar. Opmerkelijkste derby is evenwel DFS-Duiveland, die zaterdagmiddag om half drie van start gaat op sportpark Van Zuijen in Burgh-Haamstede. Opmerkelijk omdat DFS het in de kompetitie, ondanks de blessureregen die de ploeg te verwer ken krijgt, zeer redelijk doet en omdat Duiveland, andermaal getipt als een mogelijk kandidaat, hevig teleurstelt en momenteel zelfs hek- kesluiter is in de eerste klas. „De kwaliteit is er wel, maar het komt er om de een of andere reden allemaal niet uit", vertelt Duiveland-trainer Piet Roks aan de vooravond van de belangrijke derby tegen DFS. „Het heilig vuur ontbreekt enigszins, maar misschien heeft de ploeg deze week een extra impuls gekregen om eens fiks te gaan presteren. Dinsdagavond liet spelmaker Jaap van Sliedrecht plotseling weten zich niet meer beschikbaar te stellen voor de ploeg, zo op het oog is dat een fikse aderlating, maar wie weet krikt het de ploeg juist op. Daar is evenwel nog maar weinig van te zeggen. Daar kun je pas over oordelen, als de wedstrijd eenmaal loopt, maar het vergt natuurlijk wel de nodige aanpassingen en omzettingen". Duiveland startte de kompeti tie erg zwak tegen GPC, waar met maar liefst 5-1 werd verloren. „Bij Middelburg draaide het plot seling weer veel beter. Er werd goed gevochten voor een positief resultaat, maar in de eerste thuis wedstrijd tegen Hoedekenskerke gingen we weer voor schut, al werd er ook toen niet echt slecht gevoetbald. We kwamen snel achter en dat bezorgde de ploeg een mentale klap. Na het doelpunt heeft doel man Eddy ten Klooster nog nau welijks iets te doen gehad. Aan de andere was het echter steeds zo vol, dat er voor de aanvalslinie geen doorkomen aan was. Verder dan wat pogingen tegen het hout werk zijn we toen niet meer geko men. Dat is jammer maar het werkt wel frustrerend. Mogelijk heeft dat ook bijgedragen tot het besluit van Jaap van Sliedrecht. Na de wedstrijd tegen Hoedekens kerke was het al merkbaar, dat hem iets niet lekker zat, dat een totale verrassing was zijn afha ken niet voor mij", stelt Roks. Hoe de exakte opstelling er za terdag uit zal zien, wilde de Duiveland-trainer nog niet prijs geven, maar het lijkt aanneme lijk, dat de ploeg met vier mid denvelders gaat spelen met daar voor twee spitsen. „Waarschijn lijk blijft Marco van der Have wel op zijn laatste man-positie met René le Comte daarvoor als voor stopper. Op het middenveld zal Hans Rotte vrijwel zeker de rol van Jaap van Sliedrecht overne men in de vrije opdracht. Op een lijn krijgt hij Adrie Bal, Ico van de Berge en Peter de Vlieger naast zich. In de aanvalslinie zal geko zen worden uit het drietal Cees Zwager, Bert Goudzwaard en Dolf Roks, waarvan er twee zul len spelen. Het is niet helemaal het konsept wfit ik graag speel met de ploeg, maar nood breekt wet", legt Piet Roks uit. „On danks de ontstane problematiek durf ik toch nog ee tweetje te voorspellen, maar dan zal het wel allemaal goed over moeten ko men". Bepaald vrij van problemen is ook DFS-trainer Kees Rijnberg allerminst. „We komen gewoon niet uit de blessures. Het is hope loos", erkent hij. „Doelman Jacky van Rees speelde zaterdag weer een halve wedstrijd mee na een blessurepe riode, maar na vijf minuten in de tweede helft kreeg hij weer een tik en is het voorlopig weer een tijdje gebeurd voor hem. Ook Leo Bom is er nog niet bij al begint ook voor hem het einde van de problemen in zich te komen. Na tuurlijk zitten we ook nog met de geopereerde Rinus Roon, die we zeker nog een groot aantal weken kwijt zijn, hetgeen aanvallend vanzelfsprekend een grote handi cap is. Verder is het ook nog aller minst zeker of Johnny Quaak en Peter Fooy er bij zullen zijn. Zij zijn beiden nog op vakantie en het zal er om hangen of ze tijdig terug zijn. Al met al zo ongeveer een half elftal waar ik onzeker over ben. Bovendien zitten we met de handikap, dat een aantal spelers, die wel spelen een fikse trainings achterstand hebben en in feite nog niet klaar zijn voor een hele wedstrijd". Terugblikkend op de drie door DFS afgewerkte kompetitieduels kan Rijnberg bepaald niet onte vreden zijn. „De eerste wedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys was ronduit goed en die hebben we dan ook verdiend gewonnen. De, ontmoeting tegen Heinkenszand gaf puur middenveldspel te zien. waarbij de keepers nauwelijks in het spel voorkwamen. Beide aan- valslinies kwamen een enkele keer voor doel en Heinkenszand was net iets fortuinlijker. Bij Be velanders was de eerste helft vol ledig voor ons en verzuimden we de juiste afstand te nemen, zodat we in het tweede deel van de ont moeting, toen we er konditioneel wat doorzaten alsnog een punt moesten inleveren. Wat het zater dag wordt is moeilijk te zeggen, maar voorlopig zou ik al tc vreden willen zijn met een gelijkspel, vooral omdat we wel goed voetbal spelen, maar nauwelijks gevaar lijk zijn voor het doel van de te genstander. Het zal belangrijk zijn of we de twee snelle vleu gelspitsen van duiveland kunnen indammen. Verder is en blijft het een derby, waarbij je nooit weet hoe het afloopt", konstateert de DFS-oefenrr "«ester.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5