Brandweer Zierikzee was op bezoek in Hatfield KOLLEGE VAN DUIVELAND WIL EERST ZEKERHEID OVER VOLDOENDE ZOET WATER SAMAN BV In het kader van de onderlinge uitwisselingen Nachtelijk rumoer in Zierikzee Inwoner van Haamstede wint ton in Staatsloterij Koffie- en theetuin in de Passage Spookrijder op kruising I in Bruinisse 7000,- voor Oudheidkamer Bruinisse Jaarlijkse verkoping- Zendingskrans Oosterland Eerste bijeenkomst N.B.v.P. B. en W. Duiveland: Moet de keuze zoet of zout nu al worden gemaakt? Marechaussees bijstandskorps naar rijks- en gemeentepolitie Struktuurschets in Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 september 1983 Nr. $3393 3 Brandweerkommandant J. Kouwenberg bezig met zijn toespraak tijdens de officiële bijeenkomst. De heer Kouwen- berg deed dat in het Nederlands, terwijl kollega Piet van der Hulle het vertaalwerk voor zijn rekening nam. V.l.n.r.: regionaal kommandant Faulkner, distriktskommandant Martin, de heer P. v. d. Hulle en brandweerkommandant Kouwenberg. ZIERIKZEE - Negen leden van de vrijwillige brand weer van Zierikzee hebben, samen met hun echtgenotes, het afgelopen weekeinde een bezoek gebracht aan hun kollega's in het Engelse Hatfield. De delegatie stond on der leiding van de Zierikzeese korpskommandant J. Kouwenberg. Het is overigens niet de eerste keer dat de beide brand weerkorpsen onderling uitwisselingen organiseren. De eerste kontakten werden gelegd in september 1979, tij dens een bezoek van een Hatfield-delegatie aan Zierik zee. Sinds 1980 hebben de beide korpsen jaarlijks wisse lend elkaar bezocht. Het bezoek aan Hatfield ging vori ge week vrijdag al van start. Rond zes uur 's avonds arriveerde men in Sheerness, waar een aantal gasthe ren de bezoekers opwachtten. Ver volgens ging men op weg naar Hat field, waar om acht uur de kennisma king met de gastgezinnen plaatshad in de brandweerpost van Hatfield. ZIERIKZEE - Om 03.00 uur van nacht is er op de Nieuwe haven te Zierikzee heel wat rumoer geweest. Op het zeiljacht van de West-Duitser J. W. P. L. uit Dattenfeld, afgemeerd aan de passantensteiger langs de Nieuwe Haven, werd een afzethek gegooid. L. kwam daarop aan dek en zag op de Nieuwe Haven twee mensen weg lopen: L. H. M. en F. J., beiden uit Zierikzee. L. ging ze achterna, daar bij geholpen door drie vrienden van hem, die hij op straat tegenkwam. Zij pakten de man en de vrouw beet, waarbij M. schrammen aan de neus opliep. De Duitser, M. en J. werden door de gewaarschuwde Rijkspolitie meegenomen naar het groepsbureau te Zierikzee en aan een verhoor on derworpen. De politie stelt een nader onderzoek in. HAAMSTEDE - De laatste trek king van de onlangs gehouden staatsloterij heeft voor een inwoner van Haamstede een heel plezierige bijkomstigheid gehad. Hij won na melijk een bedrag van 100.000,—. De man, die onbekend wenst te blijven, kocht zijn lot bij het sigaren magazijn van mevrouw S. Schrier in Haamstede. Het lot, waarop de hon derdduizend is gevallen, was overi gens niet het enige lot met een win- kans voor grote bedragen. Een inwo ner van Den Bosch kocht enkele we ken geleden een lot bij mevrouw Schrier. waarop een bedrag van 20.000,— is gevallen. Advertentie Zaterdag werd een bezoek gebracht aan de brandweerpost van Her- tsford, aan Stanborough Lakes (een groot park, waar allerlei festivitei ten werden georganiseerd zoals de monstraties met honden, ten toonstelling van oude brandweerau to's, optreden van muziekkorpsen en demonstratie parachute-springen). Na een bezoek aan de brandweerpost van Terygueer werd de terugreis on dernomen naar Hatfield, waar 's avonds een officiële receptie werd ge houden met aansluitend een gezellige avond. De zondag werd doorgebracht met de gastgezinnen. Daarbij stond een bezoek aan het Hatfield House, een slot van de Britse koninklijke fami lie, op het programma. Tijdens de avonduren werd gezamenlijk een af- scheidsdrankje genuttigd in een brandweerpost. Het vertrek uit Hat field naar Zierikzee begon maandag morgen in alle vroegte. Toespraak Tijdens een officiële bijeenkomst RUCPHEN - Een politieagent en een stroper zijn in de nacht van woensdag op donderdag gewond ge raakt bij een schietpartij tussen twee stropers en een tweemans-patrouille van de veldpolitie uit Zundert. UTRECHT - Ook in het streekver voer zijn akties op komst tegen de plannen van het kabinet om volgend jaar 3,5 procent te korten op de sala rissen van ambtenaren en trendvol gers en op de uitkeringen. ZIERIKZEE - In opdracht van de eigenaar van Taveerne Zierick zal in de Passage in Zierikzee een koffie- en theetuin worden ingericht. Dat zal gaan gebeuren in het winkelpand in de Passage, waar tot voor kort een slagerij was gevestigd. Het geheel zal worden ingericht als een echte binnentuin, die niet alleen bereikbaar zal zijn vanaf de Appel markt en de Mol, maar tevens vanuit het pand van Taveerne Zierick. BRUINISSE - Op de Staphorster- H kruising te Bruinisse is donderdag een spookrijder gesignaleerd. Om drie uur 's middags reed automobi liste P. E. v. Z. uit Sirjansland vanaf Bruinisse de kruising op, richting Oosterland. Daarbij nam V. Z. de verkeerde rijbaan. Een tegemoet ko mende automobilist vluchtte de berm in. Daardoor kreeg V. Z. haar fout in de gaten en bracht de wagen in de middenberm tot stilstand. Te genover de Rijkspolitie verklaarde zij dat ze in gedachten was. in de brandweerkazerne van Hat field werden de gastheren toegespro ken door brandweerkommandant Kouwenberg. Hij memoreerde het feit dat de steden Zierikzee en Hat field dit jaar ,,de dertigste verjaar dag" van hun vriendschap vierden. „Enkele mensen van uw korps heb ben vriendschapsbanden aangek noopt met Zierikzeese kollega's, waarbij al meerdere persoonlijke be zoeken zijn afgelegd. Misschien is dat wel de ware bedoeling van deze uit wisselingen!" Aldus de heer Kou wenberg. Hij reikte vervolgens de zogenaam de vriendschapsmedailles van de Brandweer Nederland uit aan chief- officer Faulkner en divisional com mander Martin „als blijvende herin nering aan dit bezoek". Tevens kreeg het brandweerkorps een beeldje aan geboden, dat een brandweerman in aktie voorstelt. „Ik ben er van overtuigd dat de re gelmatige kontakten op brandweer niveau nog jarenlang zullen plaat- sebben", zo besloot de heer Kouwen berg zijn toespraak. BRUINISSE - Het bestuur van de Vereniging Dorp, Stad en Land te Rotterdam heeft een subsidie van 7000,- toegekend aan het kollege van B. en W. van Bruinisse ten behoe ve van de renovatie van de tuin van de Oudheidkamer. OOSTERLAND - De Zendings krans van de Ger. Gemeente te Oosterland houdt dinsdag 27 septem ber onder leiding van mevrouw Van 't Hoff-Lock in het dorpshuis Ooster hof de jaarlijkse verkoping ten bate van het zendingswerk. De leden hebben zich ook deze keer bijzonder goed ingezet om allerlei ar tikelen bijeen te krijgen. Er zijn di verse handwerken te koop, zoals brei-, haak- en borduurwerk. Ook zijn er poppen in de klederdracht van Oosterland. De bloemen, boeken en planten zullen niet ontbreken. De verkoping is te bezoeken van 14.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. -„5*. DUIVELAND - De afdeling Duive- land van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen hield woensdag de eerste avond van het nieuwe seizoen. De avond werd verzorgd door het „Produktschap voor pluimvee en eie ren" uit Zeist. Mevrouw Fenijn en de heer De Jong lieten zien, wat er alle maal met kip en eieren gedaan kan worden. Tevens bestond de gelegen heid van diverse gerechten te proe ven, die ter plaatse waren bereid. Als speciale attraktie werd een kip ge braden, die aan het eind van de avond werd verloot onder de aanwe zigen. Na de pauze vertoonden de verte genwoordigers van het produktschap de film „Van graan tot grill". De aan wezigen werden ruimschoots in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen. DUIVELAND - „Wat de standpuntbepaling inzake een zoet of zout Grevelingenmeer betreft spreekt het ons in ziens vanzelf dat in een agrarische gemeente als Duive land het zwaartepunt dient te worden gelegd bij de land bouwbelangen. Het beschikbaar krijgen van zoet water is voor deze bedrijfstak van essentieel belang". Deze uit spraak doet het kollege van B. en W. van de gemeente Duiveland in haar toelichting op het punt „Keuze zout of zoet Grevelingenmeer", dat voorkomt op de agenda voor de komende raadsvergadering op donderdag 29 septem ber. VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647 3909 De raad zal dan haar standpunt moeten bepalen wat betreft deze keu ze. Dat dient te gebeuren naar aanlei ding van de koncept-eindnota over deze zaak, die de gemeenten op Schouwen-Duiveland hebben ont vangen van Rijkswaterstaat Zee land. Een standpuntbepaling van de ze gemeenten, evenals die van het Waterschap Schouwen-Duiveland en de staten van Zeeland, is noodzake lijk voor het bestuurlijk overleg. Uit dat overleg zal de uiteindelijke defi nitieve nota worden gedistilleerd, die vervolgens aan de minister van verkeer en waterstaat wordt aange boden. In het voorstel vragen burge meester en wethouders zich echter af of nu reeds die keuze: zoet of zout, ge maakt moet worden. Zij achten het van groter belang dat eerst de zeker heid bestaat dat Schouwen- Duiveland van voldoende zoet water ten behoeve van land- en tuinbouw wordt voorzien. „Eerst als deze toe zegging er is en nadat van rijkswege daarvoor middelen zijn vrijgemaakt, kan de keuze voor het Grevelingen meer worden gemaakt". Aldus het kollege. Het staat voor het kollege overi gens als een paal boven water dat de landbouw, op grond van in het verle den gedane beloften, de mogelijk heid moet worden geboden over vol- ZIER1KZEE Bromfiets verbrand Onbekenden hebben donderdag op de Nieuwe Haven een bromfiets in een kontainer gegooid en deze in brand gestoken. De brandweer van Zierikzee was ter plaatse en bluste de brand. De eigenaar is nog niet be kend. Bijeenkomst begeleidingsgroep borstkankerpatiënten Maandag 26 september om 14.00 uur zal er weer een bijeenkomst zijn van de begeleidingsgroep borstkan kerpatiënten. Iedereen is van harte welkom. De bijeenkomst wordt ge houden in het Groene Kruisgebouw, Jannewekken 10 te Zierikzee. Me vrouw Entink, dieetiste zal»een le zing houden over „Gezonde Voeding". Namens de begeleidingsgroep C. F. Beun-Deseyn BURGH Bejaardensociëteit In de Koebel te Burgh wordt dins dag 27 september de eerste bijeen komst van de bejaardensociëteit Burgh gehouden. Ook mensen van vijftig jaar en ouder zijn welkom. Aanvang 14.30 uur. KERKWERVE Startdienst winterwerk Zondag 25 september zal in de ere dienst, uitgaande van de Hervormde Gemeente te Kerkwerve, aandacht besteedt worden aan de start van het winterwerk. De leiding berust bij ds. J. B. Duk en naast mevrouw M. van Sluys-Gerritsen (orgel) en Sjaak Ber- revoets (trompet) zullen vertegen woordigers van de verschillende groepen die binnen de gemeente werkzaam zijn, medewerking aan de dienst verlenen. Ieder is welkom in deze dienst die om tien uur aan zal vangen (men lette op de wintertijd; de klok moet in het weekeind een uur terug). Uitstapje bejaarden In plaats van een paar uurtjes bab belen, sjoelen en handwerken in het Verenigingsgebouw, gaan de bejaar den van de „soos" er aanstaande dinsdag op uit. Rond de klok van twee zullen de ouderen met perso nenauto's (vanaf het café) vertrek ken naar Dreischor om aldaar het landbouwmuseum te bezichtigen. Na de koffie gaat het gezelschap het nieuwe zeeaquarium bij Scharendij- ke bekijken. Gedineerd zal worden bij het vliegveld te Haamstede. Werkavond Classicale Hervormde Jeugdraad Afgevaardigden van de Hervorm de Gemeente uit de regio, klublei- ding en belangstellenden, zijn vol gende week woensdagavond (28 sep tember) welkom in de zaal van de Hervormde Kerk te Kerkwerve. Op deze avond, die onder verantwoorde lijkheid staat van de Classicale Her vormde Jeugdraad Schouwen-Duive land zal onder meer gesproken wor den over „De verantwoordelijkheid van de kerk voor de gelovige opvoe ding", een interessant thema. Verkoop kalenders Dierenbescherming De bewoners van Kerkwerve ra ken al gewend aan de inspanningen van de jeugdige Jolanda van Leenen voor de Dierenbescherming. In de af gelopen week verkocht zij voor dit doel vele kalenders met een totale opbrengst van 140,95. Dank aan verkoopster en aan de afnemers! BROUWERSHAVEN „Het Knutselhuis" heeft vrijwilligers nodig Op woensdagmiddagen trekken in Brouwershaven tal van kinderen van „de lagere school-leeftijd" naar Het Knutselhuis, want daar kunnen on der leiding van vrijwilligers tal van knutselaktiviteiten gedaan worden, die hun, gezien de konstante be langstelling, zeer aanspreken. Deze aktiviteiten, vaak met veel ijver op gezocht in boeken uit de bibliotheek, hobby- of damesbladen worden voor namelijk „bemand" door moeders. Maar de afgelopen 2 jaar waren er ook 3 manlijke vrijwilligers die een groot sukses maakten van het wer ken met hout. Helaas moeten er dit seizoen 2 afhaken i.v.m. werkzaam heden elders. In de laatste week van de grote va kantie werd er een zeer suksesvolle „huttendorpweek" gehouden die ook duidelijk in een behoefte voldeed. Het zou dan ook goed zijn als men door kon gaan met Het Knutselhuis. Hiervoor is echter aanvulling van het aantal vrijwilligers nodig, waar bij gedacht wordt aan vaders, moe ders en gepensioneerde dames en her en die zelf graag knutselen en die eenmaal in de drie weken een paar uurtjes beschikbaar willen stellen. Zij zullen met open armen ontvangen worden, waarna men vol enthousi asme aan het nieuwe seizoen wil be ginnen op woensdag 5 oktober. Voor die tijd is nog een foto- en dia-avond over de huttendorpweek in augustus voor iedereen die hieraan een bijdra ge heeft geleverd. Deze zal plaats hebben op dinsdag 27 augustus om 8 uur in de Blokkendoos. BRUINISSE Schaap gebeten De hond van de fam. D. G. uit Brui nisse heeft donderdag in een weiland aan de Parallelweg te Bruinisse een schaap in de hals gebeten. Het schaap liep lichte verwondingen op en is ei gendom van M. G. uit Bruinisse. Kollekte De kollektanten van de PIT- kollekte hebben in Bruinisse een goed resultaat bereikt. De kollekte bracht 921,— op. Gevers en kollek tanten wordt dank gezegd. Helpt Elkander De Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander uit Bruinisse houdt dinsdag 26 september een bijeen komst. Deze wordt gehouden in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw en begint om 19.30 uur. doende zoet water te kunnen be schikken. „Eveneens is beloofd dat dit voor rijksrekening zou geschie den. In de visserij zijn reeds vergoe dingen voor geleden schade uitge keerd. Wij voelen het als een grote onbillijkheid indien nu de visserij- belangen weer zouden prevaleren bo ven die van de landbouw. Bovendien is door het openhouden van de Oosterschelde al terdege rekening gehouden met de visserij". Aldus het kollege. Computer Op de agenda staat verder het voorstel een subsidie te verlenen van 186,- bestemd voor de Zeeuwse be- roepenmanifestatie. Omdat het projekt ten behoeve van de experimentele basisschool te Sir jansland de komende tijd zal worden voortgezet, wordt de raad gevraagd akkoord te gaan met het voorstel mej. C. M. L. Vijverberg in vaste dienst te benoemen. Het betreft drie schooltijden per week. De huidige computer van de ge meente is aan vervanging toe. De raad wordt gevraagd een krediet be schikbaar te stellen van 120.000,- zodat een nieuwe mini-computer kan worden aangeschaft. De raadsverga dering begint om 20.00 uur. HILVERSUM - Rudi Carell presen teert vanaf 11 november 13 weken lang voor de KRO-televisie de natio nale tv-aktie 1, 2, 3, Schip voor de Zonnebloem", waarin amusement, een kansspel en een quiz elkaar af wisselen. Met deze aktie willen KRO en de uit deze omroep gevormde ver eniging „De Zonnebloem" een hotel schip voor langdurig zieken, licha melijk gehandikapten en hulpbehoe vende bejaarden bekostigen. DEN HAAG - Nederland en Italië' voelen er niets voor de stationering uit te stellen van de eerste nieuwe Amerikaanse raketten in West- Europa. Dit bleek uit besprekingen die premier Lubbers en zijn Italiaan se ambtgenoot Bettino Craxi donder dag voerden. De Italiaanse premier was donderdag een paar uur in Ne derland voor een werkdiner met Lubbers. Hij vloog dezelfde avond nog door naar Bonn. DEN HAAG - De 150 man van het permanente bijstandskorps mare chaussee in Amsterdam wordt gesti muleerd dienst te nemen bij rijks- of gemeentepoltitie. Dit gebeurt omdat het bijstandskorps moet worden af gebouwd en de leden moeten worden geïntegreerd in andere korpsen. De afbouw wordt uitgesmeerd over drie jaar en moet in januari 1986 zijn vol tooid. De overplaatsingen gebeuren op basis van vrijwilligheid. Marechaussees die niet naar Rijk of gemeente willen, worden onderge bracht bij andere korpsen van de ma rechaussee. Dit heeft een woordvoer der van de Koninklijke Marechaus see donderdag meegedeeld. De ministeries van defensie, bin nenlandse zaken en justitie zijn een voorlopige regeling overeengekomen die tot 1 januari 1985 loopt. Bezien moet nog worden of deze over gangsmogelijkheid ook na die da tum, in verband met de wijzigingen in de politieopleiding, nog van toe passing is, aldus de woordvoerder. BURGH-HAAMSTEDE - De raad van Westerschouwen buigt zich maandag 26 september om 19.30 uur over de behandeling van de bezwaar schriften tegen de struktuurschets Westerschouwen. Vrijdag 7 oktober volgt de vaststelling van de struk tuurschets. Deze raadsvergadering begint ook om 19.30 uur. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktle: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur); 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 1 37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertent iet a rle ven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) I 5,92. Kontrakttarleven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% P T.W. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3