Westerschouwen krijgt fiets-voetpad als parkeerterrein Watergat verdwijnt Kantorenbouw boven de Passage Van zomertijd naar wintertijd WMZ wil onderzoek naar kustafslag hEt GEsdienhEnhuis Belangrijk bericht! Restaurant „De Witte Raaf" Twee vakatures in het dagelijks bestuur van de VVV Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT Houding Rekreatie Raad geeft grote ergernis bij kollege KANTOOR ARTIKELEN WA> ffif PE 8ll.r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Voetbalderby's Brandweeruitwisseling In het komende weekeinde worden op Een aantal leden van de vrijwillige brand- Bodemverontreiniging 30 jaar Stichting Renesse Hoe vies is de bodem van Zierikzee? Onder De Stichting Renesse bestaat dit jaar dertig Schouwen-Duiveland maar liefst drie weer van Zierikzee bracht vorig weekeinde dit motto een beknopt overzicht van de jaar. Beheerder C. Verton vertelt een en an- derby's afgewerkt in het afdelingsvoetbal, een uitwisselingsbezoek aan hun kollega's stand van zaken t.a.v. bodemverontreini- (Pag. 5). in Hatfield. (Pag. 3). ging in Zierikzee. (Pag. 4). der over de aktivitelten van de Stichting. (Pag. 4). VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23393 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men heeft slechts ergernis, wanneer men ze neemt. Wat ons voorgeworpen wordt, hoeft men niet op te rapen. Rückert Roos (PvdA) vond dat erg kort, maar de direkteur gemeentewerken, W. van Meert en, lichtte toe dat het pad moet worden gezien als een ontbre kende schakel in de fietspaden in- frastruktuur binnen de gemeente Westerschouwen. BURGH-HAAMSTEDE - De kommissie openbare wer ken van de gemeente Westerschouwen toonde zich don derdagavond zeer verontwaardigd over de houding van de Provinciale Raad voor de Rekreatie ten aanzien van het plan een fiets-voetverbiriding aan te leggen vanaf het einde van de Jan van Renesseweg te Renesse, via het Wa tergat tot aan de Hoogenboomlaan. Donderdagmiddag kreeg het kollege van b. en w. bezoek van twee leden van de Raad, die meedeelden dat de fiets-voetverbinding al leen gesubsidieerd zal worden indien het parkeerterrein aan het Watergat verdwijnt. En daar voelt het kollege niets voor. Voorzitter J. A. Padmos sprak van „ergernis" bij het kollege over deze mededeling en toonde zich beslist niet tevreden. Het kollege wil dan ook op 7 oktober een uitspraak van de gemeenteraad over deze kwestie en wil met dat standpunt een gesprek aanvragen met de minister. „Het is ten hemel schreiend. Dit plan voor deze verbinding dateert al van vijftien jaar geleden, er is een enorme behoefte aan en er is al meer dan een. ton aan plannen uitgege ven", aldus Padmos. De sekretaris J. W. de Jonge, lichtte toe dat het bestemmingsplan^ voor dat gebied «niet volledig voldoet aan de wensen van het kollege en dat de gemeente Westerschouwen voor de aanleg van de verbinding ook geen subsidie van de Raad voor de Rekreatie ontvangt als zij het parkeerterrein aan het Wa tergat niet laat verdwijnen. Kommissielid J. Janse (WD): „Een teleurstellende mededeling. De Raad wil de zaak terugdraaien en zoekt alle mogelijke uitwegen. Laten ze in Den Haag de zaak maar eens goed begeleiden." L. Tieleman (CDA): „Dit riekt naar chantage." De Jonge: „Dat mogen we niet zeggen, maar het zit het kollege wel heel hoog." De kommissie openbare werken stelde 2ich eensgezind achter het BURGH-HAAMSTEDE - De Wa termaatschappij Zuid-West- Nederland heeft het kollege van b. en w. van de gemeente Westerschouwen voorgesteld een kommissie te vor men, die nader onderzoek instelt naar de kust- en strandafslag. In die kommissie zouden de WMZ, de gemeente Westerschouwen, Staatsbosbeheer, het waterschap Schouwen-Duiveland en de provincie zitting moeten krijgen. De kommis sie wil aantonen dat de kust- en strandafslag in Westerschouwen ver oorzaakt wordt door de bouw van de Oosterscheldedam. Met behulp van cijfers, peilingen en ander onderzoek wil de kommissie onderzoeken of de afname de laatste jaren is toegeno men. Advertentie FA. W. J. GOUDZWAARD ZN NOORDSTRAAT 33-35 4328 AK HAAMSTEDE TEL. 01115-1331 Advertentie voor onze vaste bezoekers welke wij regelmatig iedere zondag mogen verwelkomen. A.s. zondag 25 september 1983 is volledig gereserveerd ,De Witte Raaf" reeds Alhoewel wij dit niet zonder enige trots meedelen, besef fen wij tevens dat, indien u van plan was ons ook nu weer met een bezoek te vereren, wij u helaas moeten teleurstel len. Wij vertrouwen erop dat wij u de daarop volgende zon dagen weer van dienst kunnen zijn en rekenen op uw zeer gewaardeerde bezoek. Lammermarkt 18, 4301 ET Zierikzee Telefoon 01110-2435 Rekonstruktie Hoogezoom Over de rioleringswerken en de re konstruktie van de Hoogezoom tusse Renesse en Haamstede is al verschei dene malen overleg geweest tussen de gemeente en het waterschap Schouwen-Duiveland. Het water schap is bereid voor 85.900,— de weg over te nemen en het kollege wil dit plan doorgang laten vinden. Tweederde van de Hoogezoom moet nog worden voorzien van riolering en eenderde moet nog gerekonstrueerd worden. De kommissie adviseerde positief. Haven Burghsluis Ook gingen de kommissieleden ak koord met de verbetering van de lig plaatsen in de haven van Burghsluis. De kapaciteit van de haven wordt niet groter door dit plan, maar er komt een totale nieuwbouw van de passantensteiger. Kosten 160.000,-. Direkteur gemeentewerken Van Meerten zei dat uitvoering in fasen mogelijk is. Met de watersportver eniging Burghsluis moet hierover nog een eerste gesprek plaatsvinden. Zij zal waarschijnlijk akkoord gaan, omdat zij de voorziening heeft aange vraagd. Wel zal het bedrag dat de wa tersportvereniging jaarlijks aan de gemeente betaalt hoger moeten wor den. De huuropbrengsten zijn in 1983 hoger geweest dan in 1982 en de aan leg van de nieuwe passantensteiger zal betaald moeten worden uit de meerdere pachtopbrengst, die per 1 januari 1984 ingaat. De aanleg van een parkeerstrook langs de Dorpsweg in Serooskerke ten behoeve van de bezoekers van het sportveld en de aanleg van een par keerterrein voor elf auto's bij het in aanbouw zijnde dorpshuis te Seroos kerke voor 17.900,— kregen een po sitief advies van de kommissie. Voorzitter Padmos vertelde de kommissie dat het kollege van plan is om voor de rekonstruktie van de Burghse Ring aannemersbedrijf V. d. Cingel uit Nieuwerkerk uit te nodi gen voor een aanbesteding. Dit be drijf heeft in het verleden in de ge meente Westerschouwen goed werk afgeleverd en het kollege wil alleen dit bedrijf uitnodigen voor de aan besteding, omdat - zoals Van Meerten opmerkte - „je dan zeker weet dat je goed straatwerk krijgt". Janse en Roos hadden wat problemen met het beleid van het kollege in deze. Zij waren van mening dat het onjuist is slechts één bedrijf voor een aanbeste ding uit te nodigen, maar zij gingen toch akkoord, net als de overige twee komm issieleden De bouwwerkzaamheden boven de het winkelend publiek. leveren het nodige ongemak voor Wethouder A. J. Padmos:reaktie Rekreatie Raad is ten hemel schrei end. Wij stappen naar de minister... standpunt van b. en w. en adviseerde positief tot de uitvoering van een al ternatief fietspadenplan: het rijwiel pad J. J. Boeijesweg-Maireweg. Het pad is anderhalve kilometer lang, S. ZIERIKZEE - Na de op 7 september jongstleden gehou den bestuursvergadering van de VVV Zierikzee, is de heer F. A. de Jager afgetreden als voorzitter van de ver eniging. Hij had zijn aftreden al aangekondigd in de laatst gehouden algemene ledenvergadering, begin dit jaar. Bovendien heeft de heer N. van der Zwan, wegens drukke werkzaamheden, zijn funktie van sekretaris moeten neerleggen. ZIERIKZEE - Het bouwbedrijf Prince uit Haamstede is een dezer da gen begonnen met bouwwerkzaam heden boven de Passage in Zierikzee. Er worden een drietal kantoorruim tes gebouwd, verdeeld over de eerste en tweede verdieping. Het ontwerp is- van architektenburo Kraamer Partners te Schuddebeurs. De entree naar de verdiepingen bo ven de Passage zal aan de Appel markt worden gesitueerd met behulp van een lift. In totaal komen er drie kantoorruimtes: twee van elk 145 m2 en een van 20 m2. De eerste verdieping zal met in gang van 1 december 1983 worden be trokken door Sliewescom, een make laardij in de voedingsmiddelensek- tor. De firma is nu nog gevestigd aan de Oude Haven in Zierikzee. Wie de tweede verdieping gaat huren, is nog niet bekend. De verhuur van de ruimtes in en boven de Passage gebeurt door ma kelaardij Korstenbroek, in opdracht van de eigenaar. Het voorzitterschap wordt tot de eerstvolgende ledenvergadering waargenomen door de huidige vice- voorzitter, de heer H. Schot. Het se- kretariaat van de VW wordt tijde lijk waargenomen door de heer J. Straetemans. Gezien het feit dat het bestuur van de VW volgens de statuten uit negen bestuursleden dient te bestaan, heeft het bestuur haar leden dringend ver zocht om kandidaten aan te dragen voor de beide ontstane vakatures. Wanneer vanuit de leden van de ver worden gedaan om in een vroeger stadium een algemene ledenvergade ring bijeen te roepen, zal de verkie zing van de nieuwe bestuursleden plaatshebben op de eerstvolgende al gemene ledenvergadering, begin vol gend jaar. De bestuurssamenstelling van de VW Zierikzee ziet er op dit moment als volgt uit: H. Schot, wnd. voorzit ter; J. Straetemans, wnd. sekretaris; A. Goudszwaard, penningmeester; D. Joppe, L. Kaashoek, N. van der Zwan en R. Zwart, leden. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. HOOGERHUIS BV HOOGEZOOM 194-200 4325 BJ RENESSE TEL. 01116 1343 ZIERIKZEE In de nacht van zaterdag op zondag moet de klok een uur worden teruggezet. Op dat moment eindiqt namelijk de zomertijd, die op 27 maart van dit jaar is ingegaan. In 1984 zal in Nederland en de meeste andere landen in Europa de zomertijd beginnen op 25 maart om 02.00 uur en eindigen op 30 september om 03.00 uur. Aan de hand van de bovenstaande foto's, genomen van een schitterende antieke klok, willen we een en ander nog eens duidelijk illustreren. De klok is eigendom van Galerie Borsboom. Verwachting tot zaterdagavond: Tijdelijk meer bewolking Half tot zwaar bewolkt en overdag mogelijk regen; minimumtempera tuur omstreeks 12 graden; middag- temperatuur ongeveer 17 graden; ma tige, overdag aan de kust tijdelijke krachtige wind, 's nachts zuidelijk, op de dag draaiend naar west. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 27 Sept.: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: noord 3 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: zuidoost 3 Dinsdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 24 sept. Zon op 7.28. onder 19.36 Maan op 20.44, onder 9.32 25 sept. Zon op 6.30, onder 18.34 Maan op 20.02, onder 9.45 26 sept. Zon op 6.31, onder 18.31 Maan op 20.23, onder 11.00 Laatste Kwartier: 29 sept. (21.05) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 24 sept. 5.55 17.10 11.01 23.29 25 sept. 5.24 16.49 10.32 23.02 26 sept. 5.49 17.30 11.10 23.35 Springtij: 24 -eptember

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1