6 ,,Het liedboek: een unieke bundel, die we beter moeten leren kennen" Commissie welzijn Zierikzee buigt zich over subsidies Aanleg persleiding vordert gestaag Bestemmingsplan voor woningbouw aanpassen Voormalig ISD-gebouw in de steigers - DE ZIERIKZEESCHE COURANT In Westerschouwen rs 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ontwerp-verpleeghuisplan Uitbreiding Streekarchivariaat Gedeputeerde staten van Zeeland hebben Het bestuur van het streekarchivariaat provinciale staten het ontwerp-verpleeg- Schouwen-Duiveland en St. Philipsland Is huisplan voor Zeeland ter vaststelling aan- akkoord gegaan met uitbreidingsplannen In geboden. (Pag. 2). Nieuwerkerk. (Pag. 3). Milieuprobleem Tafeltenniskompetitie Landbouwminister Braks ziet het als zijn Zaterdag gaat de Zeeuwse tafeltenniskom- belangrljkste taak om het hoofd te bieden aan de problemen van natuur en milieu. (Pag. 4). petitie weer van start. Scaldina en Kerkwer- ve zijn met hun hoofdmachten in één klas ingedeeld. (Pag. 6). DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23392 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het lied, dat wij met ons oor horen, is alleen het lied, dat in ons hart qezonqen wordt. Ouida Maandag 26 september ZIERIKZEE - Maandagavond 26 september vergadert de kommissie Welzijn van de gemeente Zierikzee in de raadzaal van het stadhuis; de aanvang van de vergade ring is gepland op 19.30 uur. Op de agenda staat onder andere een herziening van het ontwerp-jaarprogramma sociaal-kultureel werk 1984 en andere welzijnsvoorzieningen, een subsidieverzoek voor 1984 van het Vrouwenontmoetingscentrum en een subsidieverzoek voor datzelfde jaar van de werkgroep „Laat Leven" Schouwen-Duiveland. In de vorige vergadering van de ad vieskommissie welzijn is een advies uitgebracht over het ontwerp-jaar programma sociaal-kultureel werk 1984 en andere welzijnsvoorzienin gen. Kort daarop ontving de gemeen te echter een schrijven van het mi nisterie van WVC, waarin een ver mindering van de rijksbijdrage voor sociaal-kultureel werk met 20% werd aangekondigd. Tevens werd bekend gemaakt dat de subsidie voor de eerste fase van de maatschappelijke dienstverlening met 5,2%. zou wor den gekort. ZIERIKZEE - Vanaf 1 augustus wordt in opdracht van het waterschap Schou wen-Duiveland de persleiding voor de afvoer van gezuiverd rioolwater aange legd van de rioolzuiveringsinstallatie in Zierikzee naar Kerkwerve. Op dit moment is men druk bezig om een doorvoer voor de persleiding te maken on der de provinciale weg Zierikzee-Haamstede, vlakbij de kruising met de Laan van St. Hilaire. Eind november zal de pompinstallatie worden geleverd en als alles volgens plan verloopt, zal de persleiding nog in december in gebruik kunnen worden genomen. BL-RGH-HAAMSTEDE - De kommissie ruimtelijke ordening van de ge meente Westerschouwen heeft woensdagavond een positief advies uitge bracht voor het schetsontwerp herziening bestemmingsplannen Noordwelle en Serooskerke. De herziening is ten behoeve van de woningbouw. In Noordwelle is een aanpassing aan 't Hoefijzer nodig. De betreffen de percelen zijn vrij diep, waardoor nu geen woningen kunnen worden gerealiseerd. „Wanneer zich kopers aanbieden om te gaan bouwen, dan kunnen we geen kant uit. Daar moet zo snel mogelijk wat aan gebeuren", zei de voorzitter van de kommissie mevrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer. De aanpassing past in het kader van de struktuurschets en het Kleine Kernen Experiment. In Se rooskerke is de grond van de gemeen te en in Noordwelle van een partiku- lier. Het kollege van B. en W. heeft zich op het standpunt gesteld dat deze kortingen in beginsel moeten worden doorberekend aan de diverse instel lingen. Daarom is een herziening van het ontwerp-jaarprogramma ge maakt, waarover de advieskommis sie een advies moet uitbrengen. Vrouwen ontmoetingscentrum Enige tijd geleden is een samen werkingsverband tot stand gekomen tussen de V.O.S.-werkgroep en het Vrouwenkafé in Zierikzee, onder de naam Vróuwenontmoetingscentrum. Het doel van het Vrouwenontmoe- tihgscentrum is door middel van kur- sussen en thema-avonden te streven naar het scheppen van ontmoe tingsmogelijkheden voor vrouwen; deze aktiviteiten tracht men te ont plooien in een zo breed mogelijke sa menstelling ten aanzien van leeftijd en politieke en levensbeschouwelij ke achtergronden. Het vrouwenontmoetingscentrum heeft voor deze aktiviteiten een sub sidie aangevraagd bij de gemeente Zierikzee. De kommissie Welzijn zal daarover aan het kollege een advies moeten uitbrengen. „Laat Leven" De werkgroep ,,Laat Leven" Schouwen-Duiveland heeft ten be hoeve van het realiseren van haar doelstelling eveneens een subsidie van de gemeente aangevraagd. De doelstelling van deze werkgroep bestaat uit de-heschermipg^anafde bevruchting, van het leven van het ongeboren kind. Dit doel tracht zij te bereiken door een zo goed mogelijke begeleiding bij niet gewenste zwangerschappen, door verspreiding van haar overtui ging in de wetenschap dat er mense lijk leven is vanaf het moment van de bevruchting en door het samen werken met en steunen van alle in stanties, die deze overtuiging delen en hetzelfde doel nastreven. De vergadering is voor iedereen vrij toengankelijk en, met toestem ming van de voorzitter, mag het aan wezige publiek voorafgaande aan elk agendapunt, daarover het woord Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. ZIERIKZEE - Begin deze week is het Aannemingsbedrijf Schouwen-Duive land gestart met de verbouwingswerkzaamheden aan het voormalig ISD- gebouw aan de Meelstraat. Zoals reeds eerder gemeld zal dit gebouw gaan dienen als uitbreiding van het stadhuis. In totaal zal de verbouwing 8 tot 10 weken in beslag nemen, waarna tot de in richting kan worden overgegaan. Volgens de heerD. D. J. van der Poel, direk- teur gemeentewerken, betreft de verbouwing in hoofdzaak het inwendige van het pand. ,,De steigers, die nu zijn neergezet, zijn alleen bedoeld om de isola tiewerkzaamheden aan het dak te kunnen uitvoeren. Over zo'n veertien da gen worden de steigers weer afgebroken en resteren alleen nog inpandige werkzaamheden". Een mededeling over de vermoedelijke datum van ingebruikname van het pand, dat dan tevens als ingang van het stadhuis dienst gaat doen, kan de heer Van der Poel niet geven. „Maar waarschijnlijk zal dat nog dit jaar het geval zijn". De totale kosten van de verbouwing zijn gepland op bijna 270.000 gul den. Groots programma voor het hele gezin tijdens Liedboekmiddag in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - In de Grote kerk van Brou wershaven zal aanstaande zondag, 25 september, de Liedboekmiddag Schouwen-Duiveland worden gehou den. Het is nog maar de tweede keer dat dit evenement in Brouwershaven wordt georganiseerd, maar wegens het enorme sukses van de Liedboekdag verleden jaar, re kenen de organisatoren erop dat ook dit jaar veel be langstellenden de Grote Kerk zondag tussen half drie en half vijf zullen bezoeken. WA> ffit PE 8ltr in Den Haag. Verder werken mee het Gereformeerd Kerkkoor uit Zierik zee, o.l.v. Mar van der Veer, het Chr. gemengd koor ,,Een naam is onze ho pe" uit Nieuwerkerk, o.l.v. Willie Bil die tevens op het orgel speelt, het Verwachting tot vrijdagavond: Zonnig Droog en zonnig; minimumtempe ratuur vannacht rond 8 graden; mid- dagtemperatuur omstreeks 20 gra den; in de nacht weinig wind, over dag matige zuidoosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 26 sept. Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: zuid 3 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20 Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: noord 3 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 23 sept. Zon op 7.27, onder 19.38 Maan op 20.29, onder 8.20 Laatste Kwartier: 29 sept. (21.05) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 23 sept. 5.22 16.33 10.32 22.55 Springtij: 24 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na de depressie, die ons regen bracht en veel wind, komen we nu onder invloed van een toenemend hogedrukgebied. Dit komt boven midden-Europa te liggen met een uit loper naar de Noordzee. Het houdt volgende oceaandepressies voorlopig flink op afstand en veroorzaakt bo ven west-Europa een zuidelijke luchtstroming. Die voert morgen al warmere lucht aan, waarbij het in de middag ongeveer 20 graden wordt met veel zon. Ook begin volgende week over heerst de hogedrukinvloed. Het zwaartepunt ervan komt dan echter boven Schotland te liggen, terwijl boven Skandinavië een diepe depres sie ontstaat. Met een noorden wind wordt dan bij ons waarschijnlijk iets minder warme lucht aangevoerd, maar het blijft droog en overwegend zonnig. In heel zuid- en midden-Europa wordt de komende dagen warm en zonnig weer verwacht, met in Spanje en zuid-Frankrijk plaatselijk 30 gra den, ten noorden van de Alpen onge veer 25 graden. R.K. kerkkoor uit Zierikzee, o.l.v. Theo Faber, het kinderkoor Hatikwa uit Kerkwerve o.l.v. Ria van Sluys, het kinderkoor ,,De wegwijzertjes" uit Oosterland, o.l.v. Rianda Dale bout, een kopergroep o.l.v. Jacq Geerste en ds. A. J. Baas. Oogst Het wordt een middag voor het he le gezing, want ook voor de kinderen Vervolg pag. 4 Verbouw De kommissie adviseerde ook posi tief over het voorontwerp bestem mingsplanherziening Details Oost en Details West. Momenteel vallen de daarin liggende huisjes of onder bestemming agrarisch of onder na tuurgebied. In beide gevallen bestaat er geen mogelijkheid tot verbouw aan de woning. Door de bestem mingsplanherziening worden deze huizen eruit gelicht, waardoor ver bouw wel mogelijk is. De Liedboekmiddag is een initia tief van leden van de toerustings- kommissie van de gezamenlijke Her vormde en Gereformeerde kerken op Schouwen-Duiveland. Het Liedboek wordt inmiddels al 10 jaar in de kerken gebruikt, maar in de praktijk komt het erop neer dat slechts een klein gedeelte van het grote aantal liederen bekend is bij het publiek. Uniek Eén van de organisatoren, Mar van der Veer, vertelt: „Het is een unieke bundel, die we eigenlijk beter zouden moeten leren kennen. Een gelijk waardig boek zal men nergens in de wereld kunnen vinden. Het is een verzameling van de mooiste liederen uit vele landen die door Nederlandse dichters en componisten op een zeer eigentijdse manier zijn vertaald. De ze veelal onbekende psalmen en ge zangen verdienen meer aandacht en de Liedboekmiddag heeft dan ook als doel om samen deze bundel beter te leren kennen". Dat betekent niet dat er aanstaan de zondag alleen nieuwe melodieën of teksten aan bod komen. Integen deel. Het programma begint met het gezamenlijk zingen van de bekende psalm 113: „Prijst, halleluja, prijst ,den Heer". Loofhuttenfeest De Liedboekmiddag heeft dit jaar als thema het Loofhuttenfeest, een thema met twee betekenissen. Aan de éne kant wordt herdacht dat het volk van Israël uit Egypte trok en in de woestijn leefde in loofhutten en tevens heeft het ook de betekenis van oogstfeest in Israël. De liederen tij dens deze middag staan hiermee in verband. Tevens wordt door middel van tekst en zang de band verduide lijkt tussen het jodendom en het christendom. Er zal Joodse muziek uit de synago gen worden gespeeld en ook de kin derkoren, die aan het programma meewerken, zingen Joodse liedjes. De middag wordt aan elkaar ge praat door Arie Eikelboom, kantor De Grote Kerk in Brouwershaven. De organisatoren van de Liedboekdag re kenen erop dat ook dit jaar de belangstelling voor dit muzikale evenement groot zal zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1