Verrassende zege TC Westerschouwen op LTC Bru-Tèn helpt LTC Zierikzee aan vierde winst Zierikzee 25-Bokaal :NimfWNBOD&föTO: Zaalvoetbalploeg van Brogum wint eigen jubileumtoernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 september 1983 Nr. 23390 7 ZIERIKZEE - In onze tweede Nieuwsbode-Toto gooiden de weergoden ai bij drie wedstrijden roet in het eten. Drie van de drtien wedstrijden kregen daardoor een vervangende uitslag. Onze drie Totoïsten kwamen overigens niet met al te hoge skores uit de bus. All Ready-voorzitter Piet de Ronde pres teerde nog het beste met zeven punten, maar bleef daarmee toch twee punten achter op de besten uit de eerste aflevering, Arie Folmer en Jack Schipper. SKNWK-trainer Kees van de Linde skoorde zes punten en Leo Bom kwam slechts uit op vijf goede voorspellingen. KERKWERVE - Het werd tenslotte nog uitzonderlijk boeiend aan het slot van het zesde toernooi om de Zierik zee 25-Bokaal, waaraan werd deelgenomen door zeven eilandelijke tennisverenigingen. Na het eerste weekein de leek er totaal geen vuiltje aan de lucht voor de LTC Zierikzee, maar toen de bokaalverdediger afgelopen za terdag onverwacht nogal puntjes liet liggen, kwamen er plotseling weer uitgelezen mogelijkheden voor de LTC Bru-Tèn, zeker toen de Bruenaren zelf met 3-2 van Zie rikzee wonnen. Een overwinning in de slotwedstrijd op de TC Westerschouwen zou de begeerde bokaal naar Bruinisse hebben gebracht. Westerschouwen stak even wel een stokje voor de Bruse plannen en won uiterst ver rassend met 4-1, zeer tot vreugde van de LTC Zierikzee, dat daarmee voor de vierde keer de door de verenigingen Bru-Tèn, Brouwershaven, Duiveland en Westerschou wen in 1978 aan de LTC Zierikzee ter gelegenheid van het zilveren jubileum geschonken Zierikzee 25-Bokaal naar zich toe trok. Uit handen van burgemeester W. den Boer van Middenschouwen mocht Michel de Vlieger de gewonnen trofee in ontvangst nemen tijdens de feestelij ke slotbijeenkomst in de landbouwschuur van de familie Van Langeraad in Kerkwerve. „Het is een bijzonder nat toernooi geweest, met alle problemen die daarbij horen", vertelde TV WIK- voorzitter Ton van der Tak tijdens het slotfeest. ,,Ik wil me hierbij dan ook verontschuldigen voor de talloze improvisaties, die we hebben moeten toepassen, maar ik moet daar meteen een geweldig kompliment aan toe voegen aan de deelnemers: iedereen heeft zonder noemenswaardig mok ken de improvisaties meegespeeld. Dat is typerend voor de bijzonder goede sfeer, die er tussen de vereni gingen heerst. Een kompliment ver dienen vooral ook de zustervereni gingen Brouwershaven en Renesse, die zo ontstellend veel werk verzèt hebben om hun parken bespeelbaar te houden. Verder was het fijn, dat we op Schouwen-Duiveland inmid dels de beschikking hebben over een fraaie tennishal Krayestein, die ons geweldig uit de brand heeft gehol pen. Ondanks de barre weersomstan digheden kon heel het toernooi tijdig afgerond worden". Invaller Burgemeester Den Boer sprak nog eens zijn tevredenheid uit over het feit, dat Schouwen-Duiveland inmid dels ruimschoots voorzien is van fraaie tennis-akkommodaties. „Gelukkig zijn deze in de voorbije jaren allemaal al gerealiseerd, want met de huidige bezuinigingstrend zou het vast en zeker een fiks stuk moeilijker zijn om dit allemaal op deze manier voor elkaar te krijgen. Blijkbaar hebben de eilandelijke ge meentebesturen in deze een opmer kelijke vooruitziende blik gehad", konstateerde Middenschouws eerste burger met de nodige voldoening. Hierna ging hij over tot de uitreiking van de Zierikzee 25-Bokaal aan win naar LTC Zierikzee. De jongste deel nemer aan het toernooi, Michel de Vlieger mocht de Bokaal in ont vangst nemen „omdat hij ons van morgen zo fenomenaal uit de brand geholpen heeft door in te vallen, toen Johan Holm te laat arriveerde en daarbij ook nog te winnen. Mogelijk is dat voor ons de doorslaggevende winstpartij geweest", vertelde LTC Zierikzee-teamleidster Mayke Speel man. De slotdag werd overigens enigs zins ontsierd door een vervelend voorval. Op weg naar tennishal Krayestein werd de auto van Chris Schooneman van de TV Scelveringhe aan het. begin van de Krayesteinwcg aangereden, waarbij de bestuurder en zijn klubgenoten Astrid Verspeek en Niels Gebraad, de beide klubkam- pioenen van de jeugdige vereniging, ter observatie naar het Zweedse Ro de Kruisziekenhuis moesten worden vervoerd. Later mochten zij weer naar huis, maar het voorval beteken de toch een smetje op een verder for midabel verlopen toernooi. Scelve ringhe eindigde in het zesde toernooi om de Zierikzee 25-Bokaal als zeven de en laatste met twee overwinnin gen en 28 nederlagen, „maar", zo liet Cas Demmenie van de Renesser vere niging weten, „we vinden toch, dat we als piepjonge vereniging aardig Michel de Vlieger neemt de Zierikzee 25-bokaal in ontvangst voor de LTC Zie rikzee. Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen wilde zich wel even vrijmaken om deze handeling te verrichten. Geheel links WIK-voorzitter Ton van der Tak. behaalde de ploeg van Westerschou wen, hetgeen hen de derde plaats opleverde, maar zoals reeds gesteld zorgde de Burgh-Haamsteedse vere niging voor een enorme surprise door Bru-Tèn met 4-1 te kloppen in de al- sluitende wedstrijd, hetgeen de Bru se ploeg uiteindelijk de bokaal dooi de neus zou boren. Bru-Tèn kwam uit op 22 overwinningen, twee minder dan winaar Zierikzee. De Bokaal- winnaar verloor zes partijen, waar van drie tegen Bru-Tèn, terwijl WIK, Westerschouwen en Duiveland de winnaar iedereen punt ontfutselden. In zes toernooien werd Zierikzee vier keer winnaar. Alle uitslagen van het zesde Zierik zee 25-Bokaaltoernooi op een rij: Westerschouwen-Scelveringhe 4-1 Bru-Tèn-Brouwershaven 5-0; Duiveland-Bru-Tèn 1-4; Duiveland- Zierikzee 1-4; Zierikzee-Brouwers- haven 5-0; Bru-Tèn-WIK 4-1; WIK- Scelveringhe 4-1; Westerschouwen- Brouwershaven 4-1; Duiveland- Brouwershaven 4-1; Scelveringhe- Duiveland 05-; WIK-Brouwershaven 2-3; WIK-Westerschouwen 1-4; Zierik- zee-Scelveringhe 5-0; Zierikzee- Westerschouwen 4-1; Bru-Tèn-Scel- veringhe 5-0; Zierikzee-Bru-Tèn 2-3, Duiveland-Westei-schouwen 3-2; WIK-Zierikzee 1-4; Duiveland-WIK 4- 1, Brouwershaven-Scelveringhe 5-0; Bru-Tèn-Westerschouwen 1-4. Totaalstand: 1 LTC Zierikzee 24 pnt.; 2. LTC Bru-Tèn 22 pnt.; 3 TC Westersehouuen 19 pnt.; 4. TV Dui veland 17 pnt., 5. TV WIK 11 pnt i>. TV Brouwershaven 10 pnt 7 I V •Scelveringhe 2 pnt Elvira Schaap van de LTC Zierikzee bleef als enige ongeslagen in de en kelspelen. hebben meegedraaid, want we heb ben toch 173 games gèwonnen. Dat we aardig wat in onze mars hebben zullen we het volgend jaar bewijzen als de TV Scelveringhe het zevende toernooi gaat organiseren". Scelve ringhe pakte zijn twee punten in het damesdubbel tegen Westerschouwen en via een zege van Niels Gebraad in het heren enkelspel tegen Patrick Weynen van WIK. Ongeslagen Een felle strijd werd gevoerd om de vijfde en zesde plaats tussen Brou wershaven en WIK. In het onderlinge duel toonde Brouwershaven zich met 3-2 de sterkste, maar WIK totaliseer de uiteindelijk een punt meer in de eindrangschikking. De Kerkwerfse organiserende ver eniging boekte elf keer winst, waar bij een fraaie zege in het damesdub belspel van Gerda Minnaar en Maria van Strien op het Zierikzeese dubbel Erna Terwisscha en Mayke Speel man. Mede door deze overwinning bleef het Kerkwerfse damesdubbel in het hele toernooi ongeslagen. Met deze zes overwinningen droeg het dubbel meer dan de helft van de uit eindelijke elf punten aan. Buiten dit dubbel bleef slechts een deel neemster of deelnemer ongeslagen. Elvira Schaap van de LTC Zierikzee slaagde er in al haar opponentes te kloppen. De grootste problemen ken de zij met Corrie de Waal van de LTC Bru-Tèn, die zij pas na drie boeiende sets klopte (6-4, 1-6, 6-3). In deze top ontmoeting wonnen alleen Henk Speelman en Johan Holm nog voor Zierikzee. De overige drie partijen gingen naar de Bruse vereniging, waarbij vooral ook de overwinning van Sjaak van Opstal op Jurgen En- sing opviel. Duiveland logde beslag op de vier de plaats in de eindklassering met ze ventien gewonnen partijen. Een be langrijk aandeel kwam daarbij voor rekening van André Goedgebure. die vijf keer won en alleen zijn meerder moest erkennen in Willem Vonk van de LTC Bru-Tèn. Twee punten meer Gerda Minnaar en Maria van Strien skoorden zes punten voor hun vereniging TV WIK door in alle dames dubbelspelen winnend uit de bus te komen Jeugdkampioenen TC Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Zaterdag werden op de banen van de TC Westerschouwen de jeugdkampioen schappen van deze Burgh- Haamsteedse vereniging afgewerkt. Marielle Verton werd kampioene bij de meisjes tot 15 jaar door een overwinning op Janine Adam. Ook in de A-klasse was de jongensover winning voor Hans-Jan Verton met Jaap Kievit op de tweede plaats. In de meisjes B-kategorie tot twaalf jaar ging de zege naar Tamara Boek- holt voor Femke Clerx en bij de jon gens werd Ivo Schoots winnaar voor Tom van Rees. In het meisjes dubbelspel in de A- kategorie tot vijftien jaar werden Marielle Verton en Karen Rensma kampioen en in de B-klasse was de ti tel voor Tamara Boekhult en Femke Clerx. Bij de jongens in jle A- kategorie wonnen Marco Rensma en Drik-Jan Burger, terwijl de titel in het gemengd dubbelspel in A naaf Hans-Jan en Marielle Verton ging. Jeugdkampioenen LTC Bru-Tèn BRUINISSE - De afgelopen dagen organiseerde de Bruse tennisvereni ging Bru-Tèn klubkampioenschap- pen voor de lagere schooljeugd. Bij de meisjes werd Lianne de Looff winnares door een zege op Ma rianne de Waal (6-4, 6-3). Jongens kampioen werd Vladimir van den Ouden door een afgetekende 6-0, 6-0 zege op Ingmar Coppoolse. In het jongens dubbelspel wonnen de twee enkelspelfinalisten samen met 6-1 en 6-2 van Ralph van den Ou den en Emiel Wieiaart. Ingmar Cop poolse en Lianne de Looff wonnen sa men het mixeddubbelspel van Jeroen van Gelder en Myrthe van der Ark (6- 1. 6-4). LEUVEN - Adri van der Poel heeft bondag in Leuven een wieler wedstrijd voor beroepsrenners ge wonnen. De vice-wereldkampioen was na 232 kilometer sneller in de sprint dan zijn Belgische medevluch ter Ronny van Holen. Het peloton had een achterstand van ruim één mi nuut op het tweetal. De derde plaats was voor de Belg Jan Bogaert. Basketballzege junioren Mevo '80 ZIERIKZEE - Het damesteam van basektballvcrcniging Mcvo'80 is de kompetitie goed begonnen. Zonder te spelen werd de ploeg twee punten rijkder, omdat tegenstander Dyna mo '70 bij aankomst in Middelburg geen team op de been bleek te kun nen brengen en zodoende een regle mentaire 2-0 nederlaag leed. Overi gens zonde van de tijd en de kosten voor dc Zierikzeese dames, maar de twee kompetitiepunten verzachten mogelijk het leed. De jongens junioren van Mevo'80 speelden een prima wedstrijd bij Voorwaarts in Axel. De Zierikzeese ploeg maakte een goede indruk. Na een bijzonder enerverend verloop won Mevo'80 in Axel met 34-35, na dat men halverwege nog met 18-14 had achtergestaan. Voorwaarts ging sterk uit de startblokken en kwam met 6-0 voor. Iskander de Raad en uitblinker Robert Hoevens trokken de partijen evenwel weer op gelijke hoogte. In de eerste helft stond Mevo'80 aanzienlijk onder druk, waarbij er verdedigend nogal wat foutjes Wér den gemaakt. De Zeeuws Vlamingen konden daardoor ultTopeTf, maar via Robert Hoevens, Paul van de Snep pen en Erik van Dongen sloop Mevo '80 tegen het eind van de eerste perio de weer in het kielzog; 187-14. In de tweede helft begon de Zierik zeese ploeg een fanatiek offensief, waardoor men na zeven minuten weer naast de Axelaars kwam. In de 23e minuut werd het door Iskander de Raad 35-34. Hierna moest hij ten koste van een overtreding de tegen partij van een Winnende treffer hou den, maar dit leverde Ko Koekoek wel twee vrije worpen op, die hij evenwel niet verzilverde, waardoor de Mevo '80-ploeg met de verdiende winst huiswaarts kon. Mevo liet een ruime 0-2 voorsprong bij SPS alsnog glippen om uiteindelijk op 2-2 af te sluiten. Piet de Ronde was de enige, die juist voorspelde. Bij Ro- zenburg-Bruse Boys was Kees van de Linde de enige, die de dikke nederlaag voor de ploeg van zijn kollega Jan Englebert zag zitten. Bruse Boys ver loor kansloos met 0-4. De beide Dui- velandse zaterdag eerste klassers SKNWK en Duiveland stelden op nieuw teleur door beide te verliezen. Aanvallend kunnen deze ploegen geen vuist makea Deze resultaten leverden zes foutieve aankruisingen op, waar bij de drie punten voor de jokerwed- strijd van SKWNK ook verloren gin gen. Afgetekend DFS speelde gelijk bij Bevelanders, Distriksfinale 6e klas libre BURGH - Voor het eerst in baai- bestaan zal door het distrikt Schou wen-Duiveland van de KNBB een toernooi worden georganiseerd om het kampioenschap 6e klasse van het distrikt. De organisatie hiervan is in handen gegeven van de biljartvereni ging Onder Vrienden die in café restaurant De Westhoek het toernooi op 23-, 24- en 25 september gaat orga niseren. Aan het toernooi zal worden deel genomen door; M. a. d. Wiel, OKK, Nieuwerkerk; G. Kruithof, Onder Vrienden, Burgh; C. Bom en J. P. Leydens, beide DOS, Nieuwerkerk; D. Fluit en N. Verkerk, beide d'Eule, Oosterland; M. Hanse, Bommenede, Zonnemaire en M. Bodbijl, Alweer Mis, Nieuwerkerk. In de eerste ronde, waarmee vrij dag te 19.00 uur een aanvang wordt gemaakt, zullen de volgende partijen worden gespeeld; M. a. d. Wiel-M. Bodbijl; G. Kruithof-M. Hanse; C. Bom-N. Verkerk en D Fluit-J. P. Leydens. De lengte van dc partijen is vast gesteld op 25 caramboles. AFDELING ZUID WEST le klasse: Swift U-Tjoba III 3-3; Blauw Wit-Atlas 3-3; TOGO-Swift II 7-5. 4e klasse A: Tjoba V-Animo V 7-1; All Ready li-Stormvogels III 4-5. ADSPIRANTEN 3e klasse C: Volharding-Swift 1-1; All Ready-Olympia 2-2. Klasse Ml. Dreischor-TOP 2-1. een resultaat dat zowel Piet de Ronde als Leo Bom zagen zitten. Drie foutie ve voorspellingen andermaal bij wed strijd zes, WIK-Dauwendaele. De ploeg van Adrie Noordijke be haalde het eerste kompetitiepunt via een 1-1 gelijkspel. ZSC won opnieuw afgetekend, dit keer met 0-4 bij het tegenvallende Wissenkerke. Drie keer verscheen het kruisje op de juiste plaats. SSVII-Brouwershaven ging uit het programma en als ver vangende uitslag verschijnt een twee. Dat dachten ook Piet de Ronde en Leo Bom. Zierikzee had weinig problemen met Zundert, getuige de 5-1 zege. Dat de Zierikzeese formatie het vertrouwen geniet bewijzen de drie goede aankruisingen. Dreischor verraste meteen 1-2 over winning bij Lewed. Boys II en dat voorspelde alleen Piet de Ronde juist Ouwerkerk lijkt plotseling op dreef in de tweede klas. Zeeland Sport Hl werd op d'Eultje kansloos geklopt met 9-0. Ook hier drie goede voorspellingen. De laatste twee wedstrijden van het tweede formulier werden beide afge last Renesse-Vlissingen IV krijgt een vervangende drie, terwijl bij de korf balontmoeting Olympia-All Ready een een als vervangend wordt aangegeven. In beide gevallen dacht Kees van de Linde er hetzelfde over. Zierikzee II in Aardenburg goed op dreef: 1-6 AARDENBURG - Zonder enige pro blemen hebben de reserves van Zie rikzee de uitwedstrijd tegen Aarden- burg II in een ruime 6-1 overwinning weten om te zetten. Gedurende de eerste speelhelft wisten de Zeeuws vlamingen nog aardig tegenstand te bieden maar na de hervatting viel hun team als een kaartenhuis in el kaar. Het was Sybrand Alkemade die in de 20e minuut de skore voor Zierikzee wist te openen (0-1) waarna de thuis- klub in de 40e minuut de stand weer in evenwicht wist te brengen (1-1). John Reijne zorgde er in de laatste minuut voor dat de bezoekers toch met een voorsprong (1-2) konden gaan rusten. Na de hervatting nam Zierikzee het spel definitief in handen. In de 18e minuut kon Robert van de Zande de voorsprong opvoeren tot 3-1 en nog geen minuut later was er voor het Zierikzeese team geen vuiltje meer aan de lucht toen Van der Zande weer de doelman van Aardenburg kansloos liet (1-4). Uit een fraai opgezette een twee kombinatie met André Flohil werd het door Marco Does 1-5. Na een half uur spelen werd Marco Does in het strafschopgebied door een van de verdedigers van Aardenburg gepakt waarna André Flohil uit de toe gekende strafschop de eindstand op 1-6 bepaalde. M. SmJF ZIERIKZEE - Zaalvoetbalvereniging Brogum hield zondagmiddag voor de tiende keer een zaalvoetbaltoer nooi in sporthal Onderdak in Zierikzee. Het was tevens het tienjarig bestaan van de soosklub. In een spannende finale speelden Brogum en Toren Boys met 2-2 tegen el kaar gelijk, waarna de strafschoppen uitkomst moesten brengen. De soosmannen skoorden drie keer, terwijl To ren Boys slechts twee keer doeltreffende afrondde, waardoor Brogum zelf winnaar werd van haar eigen ju bileumtoernooi. VV Brogum-voorzitter Leon Praet reik te met de nodige trots de reuze-bekeer uit aan zijn ploeg. Het toernooi werd afgewerkt door acht ploegen, die uitkwamen in twee poules van vier. In de eerste poule werd Brogum winnaar met vijf pun ten, waarbij het enige punt moest worden afgestaan aan het op de twee de plaatse eindigende Stella Boys. De ontmoeting eindigd ein 1-1, maar Stella Boys had eerder ook al een punt laten liggen tegen FC Boeng (0- 0), waardoor Brogum toch nog een punt voor kon blijven. Bovendien hadden de soosmannen een beter doelsaldo, voornamelijk door een dikke 7-2 zege op VV Oosterschelde. FC Boeng werd met 1-2 geklopt. Sportiviteit In poule twee bleef Toren Boys on geslagen en behaalde dus zes punten via overwinningen op Stella Boys II 1 -0), Brogum 11 (6-0) en De Steeg 1 -0). De reserves van Brogum behaalden in deze poule vier punten door kleine overwinningen op Dc Steeg (2-1) en Stella Boys II (1-0). De Steeg skoorde twee punten en de reserves van Stel la Boys bezetten de vierde en laatste plaats geen enkel punt. In de finale wedstrijden verloren zij vervolgens ook van de nummer vier uit de ande re poule, VV Oosterschelde (1-0), maar de pure veteranenploeg vero verde wel de door Sportprijzen Evertse geschonken sportivi- teitsprijs. De strijd om de vijfde plaats werd gewonnen door De Steeg, dat de FC Boeng met 3-1 ruimschoots wegzette. In de ontmoeting om de derde plaats was het krachtsverschil nog groter. Stella Boys won met 3-0 van de reser ves van Brogum. In de grote finale tenslotte toch nog een groot sukses voor de organiserende vereniging zelf. Het onklopbaar schijnende To ren Boys werd in de normale speel tijd óp 2-2 gehouden, waarna de soosploeg zich beter beheersten bij de strafschoppen. De wedstrijden in sporthal Onderdak werden geleid door Jan Oosterboer en Kees Ver kerk. De prijsuitreiking was in han den van voorzitter Leon Praet. Spelmoment uit de wedstrijd Stella Boys-Dc Steeg tijden het jubileumtoer nooi van zaalvoetbalvereniging Brogum, dat door de organiserende vereni ging gewonnen zou worden. V 1 A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7