k:\ mm Zundert geen partij voor met vlagen voortreffelijk spelend Zierikzee: 5-1 «r Mevo kan ook bij SPS ruime voorsprong niet vasthouden: 2-2 Beweeglijk Rozenburg leest Bruse Boys fiks de voetballes: 4-0 Konditietekort breekt DFS in tweede helft op bij Bevelanders: 1-1 ■HHHHHHHR Uitslagen jeugdvoetbal TOTO X X X X X X X X X X X X 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maa„dag 19 september 1983 Nr. 23390 5 Vreugde in het Zierikzeese kamp. Met een aantal weergaloze schijnbewegingen heeft Rini Stoutjesdijk een drietal Zundertse verdedigers inklusief doelman Jan Wouters voor schut gezet. Stoutjesdijk was een van de uitblinkers in het met 5-1 gewonnen duel. Wim Overweel viert een feestje met de doelpuntenmaker, terwijl de Brabanders verslagen toe zien. ZIERIKZEE - De hoofdmacht van Zierikzee heeft een gevestigde traditie uit het vorige seizoen weer opgepakt in de eerste thuiswedstrijd van de kompetitie 1983/1984. In de voorbije kompetitie met Bas de Zeeuw aan het roer won de ploeg diverse keren met 5-1 en dat gebeurde nu ook tegen het Brabantse Zundert, enkele maanden gele den naar de derde klas gepromoveerd na een verbeten gevecht met de plaatselijke konkurrent Moerse Boys. „Zundert was weliswaar een gewillig slachtoffer, maar ik vond deze ploeg toch positiever voetballen dan Divo de vorige week", meende Zierikzee-trainer Jack Schip per. „Als het even kon zochten ze de aanval. Dat het daarin weinig potten kon breken stak voor een belang rijk deel in het voorbeeldige optreden van onze verdedi ging, waarin een hoofdrol was weggelegd voor het cen trale verdedigingsduo Wim van der Maas en Patrick de Broekert, terwijl ook Rob Wijnstekers een zeer goede partij speelde. Bovendien was doelman Ronald Lievense aanmerkelijk beter op dreef dan de vorige week en dat geeft een behoorlijke portie rust in defensief opzicht". Schipper had voor de wedstrijd wel rekening gehouden met een de fensief ingestelde tegenstander. „Ik had gezegd wat hangend te blijven voetballen om dan via snelle uitval len toe te kunnen slaan. Dat gebeur de ook een tijdje, maar de ploeg ver anderde zelf snel van taktiek door toch met drie spitsen te gaan spelen, hetgeen ik maar zo liet omdat er door onze sterke verdediging weinig ruim te werd geboden aan de Zundertse aanvallers". Zundert trad overigens aan met drie vaste eerste teamspe lers aan de kant, hetgeen de 50-jarige oefenmeester John van Unen tot nog al wat omzettingen had gedwongen. Met name het gemis van Frans Dils deed zich flink gevoelen. Dils werd in een oefenwedstrijd eerder in de week tegen Beek Booruit opzettelijk zwaar geblesseerd, dusdanig zelfs dat het duel voortijdig beëindigd moest worden om niet uit de hand te lopen. Doorgesproken Al in de tweede minuut van de wedstrijd kreeg Kees Verkaart een uitgelezen mogelijkheid om de skore te openen, maar met enig fortuin grabbelde doelman Jan Wouters de bal nog uit zijn doel. tenspel zijn eerste treffer meende te hebben geskoord, had hij in de 33e minuut wel echt sukses, toen hij mocht skoren uit een goede aanvals- aktie van Kees Verkaart, waarbij hij door de hele toekijkende verdediging sprintte: 1-0. Doffe dreun Kort erna miste Wim Vorselars aan de andere kant op enkel meters van het doel van Ronald Lievense en kort voor het rustsignaal was het tweede Zierikzeese doelpunt een feit, toen Jan-Leen Boot rustig zijn kans af wachtte op de rand van het zestien metergebied om vervolgens Jan Wou ters met een doffe dreun voor de tweede keer het nakijken te geven. In het begin van de tweede helft leek Zierikzee de zaak snel en ade- kwaat te gaan afronden, toen Wim Overweel alles en iedereen, inklusief doelman Wouterse uitspeelde. Hij dreef evenwel iets te veel naar bui ten, waardoor de Zundertse doelman zich kon herpakken. Nadat Ronald Lievense zich nog een tweetal keren ROZENBURG Bruse Boys is ook in zijn tweede kompetitie wedstrijd tegen een fikse nederlaag aangelopen. Bij Rozenburg leed de ploeg van Jan Englebert een alleszeggende 4-0 verliespartij, die de ploeg al na twee wedstrijden op de laatste plaats van de tweede klas brengt, een positie, die sceptici de Bruenaren al voor de kompetitie toe dachten. ,,Het was nu toch heel anders dan in de thuiswedstrijd tegen SSC'55", meende Englebert. „Tegen de Brabanders werd er leuk ge voetbald en verrasten we eigenlijk vriend en vijand met onze spelop vatting. Diverse spelers dachten, dat het tegen Rozenburg vanzelf weer zo zou gaan, maar dat pakte duidelijk anders uit. Er werd door een groepje spelers te gemakkelijk over de ontmoeting gedacht en dat bleek een enorme misvatting". Bruse Boys moest bij Rozen burg aantreden zonder Jacob van de Berge, die in de slotminuten van het duel tegen SSC'55 weer geblesseerd raakte. „Van de Ber ge had alleen maar hinder van die blessure, maar het was toch te veel om het verantwoord te laten voetballen. We hebben afgespro ken, dat we niets zouden forceren, dus dat wordt dan ook niet ge daan", stelde Englebert vast. Na tien minuten moest ook Jan Min- naart het veld verlaten, toen hij in een duel met een tegenstander zijn knie verdraaide. „Als het een beetje verkeerd wil zullen we hem ook enige tijd moeten missen, maar we moeten eerst het oordeel van de fysiotherapeut afwachten, voordat we iets zinnigs kunnen zeggen. Het zou jammer zijn, als we hem zouden moeten missen, want Minnaart is in het huidige Bruse Boys toch een van de man nen die de lijnen uit moet zetten". Voor schut De Boys begonnen goed, maar na tien minuten viel toch al de eerste Rozenburgse goals, toen Jo- han Nieuwersteeg slecht weg werkt. Het verontruste de bezoe kers toen evenwel nog niet, maar toen Steef van de Velde in 46e mi nuut in de fout ging door een schot verkeerd te beoordelen, toen le ken de problemen opnieuw le vensgroot aanwezig. Ronduit fataal werd een van richting veranderde inzet voor 3-0 in de 14e minuut van de tweede helft. Rozenburg kreeg toen tal van mogelijkheden om Bruse Boys ongenadig af te straffen, maar slechts een van de kansen werd verzilverd, waardoor de eindstand op 4-0 werd bepaald. „Rozenburg speelde veel beweeg lijker dan wij", legde Englebert uit. „Bruse Boys durfde gewoon niet te spelen. Er werd veel te veel met de bal gevoetbald, terwijl er zonder bal niets werd gedaan. Dat moet je tegen dergelijke ploegen niet doen, want dan ga je gegaran deerd voor schut". De Bruse ploeg is nu rode lan taarndrager geworden met een al leszeggend doelsaldo van 1-7. „Dat doelsaldo zegt me niets. Bij na in alle gevallen lagen persoon lijke fouten aan de basis van de treffers. Als ploeg zijn we in staat om het tweede klasniveau mee te spelen. De voetbalkapaciteiten op zich hebben we wel, maar de men tale instelling laat te vaak te wen sen over. Vorig jaar konden we door enkele sterke momenten van de geroetineerde spelers een wedstrijd winnen. Die mensen hebben we niet meer, dus zullen we het met twee keer drie kwar tier inzet moeten doen, maar dan moeten we het wel met z'n elven doen. Momenteel zitten we ook nog met het probleem, dat de mensen waar het voor een belang rijk deel van moet komen met een vormkrisis kampen, maar dan kun je je tegenin zetten. Bij tegen slagen laat men te gemakkelijk het hoofd hangen, maar dat komt wel goed. Let maar op. Bruse Boys hoeft geen degradant te zijn, wanneer we eindelijk maar eens de beschikking hebben over de volledige groep". KAMPERLAND - Een tekort aan konditie heeft eerste klasser DFS zater dagmiddag bij Bevelanders in de tweede helft danig opgebroken. Hierdoor moest alsnog een winstpunt aan de thuisploeg worden gelaten. Debet aan deze deling van de buit was verder ook het om zeep helpen van een aantal voortref felijke skoringsmogelijkheden in de eerste 45 minuten, waardoor de ploeg van trainer Kees Rijnberg slechts met een schamele 0-1 marge kon gaan rusten. Dat bleek in de tweede periode net genoeg om een puntje mee terug te nemen naar Burgh-Haamstede. Verkaart speelde zondagmiddag toch geen al te gelukkige wedstrijd. Herhaaldelijk gingen de akties van hem falikant de mist in. „Kees Ver kaart draaide inderdaad niet dende rend. Hij moet zich over de zwakke momenten heen leren zetten. Met het zelfde euvel kampte ook Kees Stout jesdijk. In het eerste gedeelte van de wedstrijd viel de rechterspits nauwe lijks op, maar nadat we dat in de rust door hebben gesproken was hij in de tweede helft onherkenbaar en zag zijn tegenstander Martin van Erk al le hoeken van het veld. Zo hoort het. Zwakke perioden moet je van je af kunnen zetten". Een voortreffelijke wedstrijd speelde ook weer linkerspits Rini Stoutjesdijk. Zijn direkte opponent Hans Damen zal vast nog wel eens aan de supersnelle Zierikzeeënaar te rugdenken. „Zo'n linkerspits ken ik geen tweede in Zeeland", zegt Schip per met enige trots. „Stoutjesdijk heeft een ongekende aktieradius op de korte afstand en de bewegingen, die hij in huis heeft zijn fenomenaal". In de zestiende minuut dolde Stoutjesdijk de Zundertse ver dediging voor het eerst helemaal, toen hij in de diepte werd gestuurd door Jan-Leen Boot. Met de moed der wanhoop kon laatste man Cees van Trijp hem stuiten via een goed uitge voerde heupworp. Enkele minuten later kreeg Kees Verkaart zijn twee de nauwelijks te missen kans, maar nu liftte de aanvoerder de bal over de kruising van paal en lat. Nadat Rini Stoutjesdijk eerst in vermeend bui- POORTVLIET - Mevo heeft ook zijn tweede kompetitiewedstrijd van het nog prille seizoen niet in winst kunnen omzetten, onanks het feit, dat de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven na een klein uur spelen de zaak volledig onder kontrole had en door twee treffers van Martin Quist met 0-2 leidde. „We zijn toen mee gaan doen met het spelletje zomeravondvoetbal, dat SPS op de grasmat legde, waardoor we uitein delijk nog slechts met een punt tevre den moesten zijn. Dat was niet zo best. In plaats van door te drukken gaven we de zaak finaal weg. Dat was de tweede keer op rij, dat dat ge beurde", konstatccrde Van Tiggelho ven. De eerste helft en het eerste kwar tier van de tweede helft waren volle dig voor Mevo. Desondanks was er heel wat kunst- en vliegwerk nodig om nog voor rust op voorsprong te komen. In de 35e minuut moest Henk Vaane en verre lob van Reimo Faber, die over doelman Bram Hage heen zeilde uit het doel slaan, waarna Ru- had gemanifesteerd bij uitvallen van vooral Wim Vorselaars kregen Jan- Leen Boot en Kees Stoutjesdijk aan de andere kant goede gelegenheden om de skore op te voeren. Wat hen evenwel niet lukte, daarin slaagde Rini Stoutjesdijk na 26 minuten op een prima manier. Na een aantal schitterende bewegingen prikte hij de bal met een fraaie draaikurve ach ter Jan Wouters en was de strijd defi nitief gestreden. In het laatste kwartier vielen er nog drie treffers, twee voor Zierikzee van de voet van Martin Quist en Jan- Leen Boot, beide keren na puike pas ses van de zich goed herstellende Kees Stoutjesdijk, en een voor Zun dert. Bij de stand 4-0 mocht John Meeuwse een vrije trap in een keer in de Zierikzeese touwen jagen. In dat kwartier ook trok de spelleider drie keer zijn notitieboekje om Louis van Assel, Wim Vorselaars en Kees Ver kaart te noteren, akties die in het beeld van de vredige wedstrijd totaal niet pasten. ,Ik was dik tevreden met die 5-1. Het is een mooie uitslag. Er waren nog wel meer goede sko ringsmogelijkheden, maar de skore moet niet zo absurt hoog oplopen, dan krijg je zo'n kampioensstempel opgedrukt. Daar zitten we niet op te wachten. Je moet niet raar staan te kijken als het binnenkort eens fout gaat, maar we gaan iedere wedstrijd - uit of thuis - wel met de instelling het veld in om die twee punten te pak ken. Voorlopig denken we alleen nog maar aan de uitwedstrijd tegen Goes, die zondag op het programma staat. Daarna zien we wel weer", liet Schipper zich nog ontvallen. JUNIOREN Groep All: SKNWK AI-Robur AI 0- 2; Dreischor AI-MEVO AI 4-2.' Groep Bill: WIK BI-Br'haven BI 6- 3; Zierikzee BII-DFS BI 1-1. dy Verkruysse de strafschop mocht nemen. Zijn inzet karamboleerde via onderkant lat weer terug het veld in, maar een speler van SPS had zich te vroeg in het strafschopgebied bege ven, waarna René Verwijs het over mocht doen. Dit keer stopte Bram Hage de strafschop, maar andermaal was een SPS-speler zo vriendelijk om er voor te zorgen, dat Mevo een derde mogelijkheid kreeg, die Mar tin Quist zich niet liet ontnemen: 0-1. Dezelfde speler zorgde na een tien tal minuten in de tweede helft ook voor 0-2, nadat hij bij een lange solo vier Poortvlietse verdedigers inklu sief de doelman op het verkeerde been had gezet. Ogenschijnlijk ge loofde SPS het allemaal wel. De ont moeting werd een zich op het mid denveld afspelend duel, waarbij het niveau steeds verder wegzakte. Mevo liet zich echter de Poortvlietse speel- trand aanleunen en nadat Dave van Haaften vrij fortuinlijk had kunnen tegenskoren na foutief timen van Marco Bijdevaate en Jan Heykamp, kwam er weer vertrouwen bij SPS. Groep Cl: Br'haven Cl-Dreischor Cl 7-2. Groep CVI: Heinkensz. C'I-Zierik- zee Cl 0-5. PUPILLEN Groep Dl: WIK DI-MEVO Dl 2-7; DFS D1I-SKNWK Dl 4-0. Groep EI: SKNWK EI-DFS EI 2-0. Zeeuws elftal vanavond op scherm ZIERIKZEE - In het KRO-sport- programma „Sport op maandag" wordt hedenavond aandacht besteed aan de in Middelburg te spelen voet balwedstrijd tussen de Zeeuwse ploeg en het nationale elftal van co ach Kees Rijvers. De uitzending be gint om kwart voor 11. DS'79-Den Bosch Sparta-Utrecht Excelsior-Willem II Roda JC-PEC Zwolle AZ'67-Helm. Sport GA Eagles-Fortuna S Ajax-Feijenoord Groningen-Haarlem Telstar-Twente VVV-Heerenv^en Cambuur-Eindhoven NAC-NEC De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 2-1-2-1-1-1-1-2-2 -1-1-1 Deelnemers: 71.368. Inleg: 296.440. Prijzenbedrag: 140.809. Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 3 - 4 - 13 - 26 - 28. Toegevoegde wedstrijd: 18. Deelnemers: 6634. Inleg: f 28.470. Prijzenbedrag: 14.720. Lotto De winnende getallen zijn: 3 - 9 - 13 - 15 - 20 - 22; en het reservegetal is: 5. Deelnemers: 552.091. Inleg: 2.843.947. Prijzengeld: 1.439.367. Eredivisie DS'79-FC Den Bosch 1-3; Sparta- FC Utrecht 6-1; Excelsior-Willem II0- 1; Roda JC-PEC Zwolle 7-3; PSV-Vo- lendam 3-1; AZ'67-Helmond Sport 3- 1; Go Ahead Eagles-Fortuna S 3-2; Ajax-Feyenoord 8-2; FC Groningen- Harlem 1-2. Ajax 7 6 1 0 13 29- 8 Roda JC 7 4 3 0 11 17- 9 Feyenoord 7 5 1 1 11 20-14 PSV 7 5 0 2 10 16- 6 GA Eagles 7 4 2 1 10 17-11 Sparta 7 3 3 0 9 18-10 Groningen 7 3 2 2 8 13- 9 FC Utrecht 7 3 2 2 8 13-14 Haarlem 7 3 1 3 7 8- 8 Willem II 7 3 1 3 7 14-17 AZ'67 7 2 2 3 6 8-10 PEC Zwolle 7 2 2 3 6 13-17 Fortuna S 7 2 1 4 5 13-15 Den Bosch 7 1 2 4 4 8-15 Excelsior 7 1 1 5 3 10-18 Volendam 7 1 1 5 3 8-18 DS'79 7 1 1 5 3 6-18 Helmond Sport 7 0 2 5 2 6-20 Eerste divisie Telstar-FC Twente 0-2; FC Den Haag-Veendam 2-0; MVV-RBC 3-2; Heracles-Vitesse 3-2; FC VVV-Hee- renveen 5-1; SC Cambuur-Eindhoven 3-1; De Graafschap-SVV 1-0; NAC- NEC 2-0. Graafschap 6 5 1 0 11 11- 6 Cambuur 7 5 I 1 11 16- 9 MVV 7 4 3 0 11 13- 7 FC Twente 6 3 2 1 8 12- 7 Vitesse 7 3 2 2 8 12- 8 Den Haag 7 3 2 2 8 11- 9 Heracles 7 1 6 0 8 8- 7 NAC 6 3 1 2 7 10-11 Wageningen 6 2 2 2 6 12-10 NEC 6 3 0 3 6 9-11 Telstar 7 1 4 2 6 8-11 SVV 6 1 3 2 5 7- 7 FC VVV 7 2 1 4 5 13-13 Eindhoven 6 2 0 4 4 14-17 Veendam 7 1 1 4 3 9-14 RBC 7 1 1 5 3 8-16 Heerenveen 7 0 2 5 2 8-18 Vijf minuten voor tijd trapte Jan- Leen van Liere in een schijnbewe ging bij een vrije trap, waardoor hij bij het schot van Rien van Tiggele op het verkeerde been stond en alleen nog de bal uit het net kon halen. Na ruim tien minuten extra speeltijd, waarin beide ploegen nog een ideale skoringskans kregen, resulteerde het duel in een voor Mevo teleurstellend 2-2 gelijkspel. Martin Quist bracht zijn ploeg op een 0-2 voorsprong bij SPS. maar Mevo zou zich als nog te vreden moeten stellen met een puntendeling. „Over het geheel genomen ging het allemaal wei met DFS", liet Kees Rijnberg weten. „In de eerste helft was het duidelijk DFS wat de klok sloeg, maar de tweede periode moesten we volledig uit handen ge ven, voornamelijk door een tekort aan konditie. Diverse spelers hebben hun horeka beslommeringen nog maar nauwelijks kunnen trainen en dat breek je dan in een wedstrijd op. Dat is een simpele zaak, maar je hebt er mee te maken". Assistentie DFS kreeg in die eerste 45 minuten prima kansen om uit te lopen naar 0- 2 of 0-3. Simon Hart faalde twee keer al leen voor de doelman van Bevelan ders door te ver naar buiten af te dwalen, nadat hij de keeper gepas seerd had en Ad Minnaar knalde in de 44e minuut op de lat. Leo Rijnberg miste nog een keer voor een open doel. De enige treffer kwam na 25 mi nuten op naam van Marcel van Grunsven na een vrije trap van Peter Goedegebure. Van Grunsven had bij zijn inzet wel enige assistentie nodig van een Kamperlands been. De tweede helft veranderde meer en meer in een Kamperlandse voor deel, maar defensief zat het redelijk goed in elkaar bij de Haamsteedse ploeg. Jacob den Engelsman en Peter Fooy waren voor het eerst weer op hun verdedigende stellingen te vin- WIK pakt via 1-1 eerste punt in tweede klas KERKWERVE - WIK en het Mid- delburgse Dauwendaele waren zater dagmiddag op het sportpark De Vospit aan elkaar gewaagd. De uit eindelijke 1-1 eindstand gaf dan ook vrij goed de krachtsverhouding in het veld weer. Gedurende de eerste speelhelft had WIK het beste van het spel, zonder er hierbij in te kunnen slagen dit in een voldoende aantal treffers tot uit drukking te kunnen brengen. Na de rust waren de bordjes verhangen cn hadden de hoofdstedelingen het initi atief in handen. Evenals bij de thuisklub bleek ook hun aanvalslinie echter niet het sterkste deel van hun ploeg te zijn. WIK kon voor de rust door Han van der Sande voorsprong nemen (1-0). Na de hervatting bracht Jacky Wij- nands de stand weer in evenwicht waarna beide verdedigingen verder meester van hun terrein bleven. den. „Op een gegeven moment wordt de druk zo groot, dat er wel eens een keer een doelpunt moet vallen. Daar kun je op wachten", konstateert Rijnberg. Na een klein half uur was het zo ver. Leo Versluys, de gevaar lijke spits van Bevelanders werd vrij gelaten en toen was Simon Blom ge klopt. Later redde Blom nog een keer uitstekend door een verraderlijke spetter van Leendertse onschadelijk te maken. Dezelfde speler schoot ook nog een keer op de lat. Beide partijen waren tevreden over de 1-1 eindsko- re. Zwaarbevochten zege voor Dreischor: 1-2 LEWEDORP- Het is Dreischor ge lukt om in de uitwedstrijd tegen de reserves van Lewedorpsc Boys op twee kostbare puntjes beslag te leg gen via een nipte 2-1 overwinning. Over het geheel genomen was het geen beste wedstrijd daar beide ploe gen mank gingen aan het opzetten van goede kombinaties, terwijl daar naast de aanvalslinies slordig om sprongen met de geboden kansen. Dreischor had de overwinning voor een belangrijk deel te danken aan de inzet welke door de spelers aan de dag werd gelegd. In de 12e minuut slaagde Dreischor erin voorsprong te nemen toen Iman Wesdorp door de verdediging wist te breken en vervolgens de doelman van de thuisklub kansloos liet (0-1). Een minuut voor rust kwam de Boys weer op gelijke hoogte, toen het een straf schop kreeg toegewezen welke in een doelpunt werd omgezet (1-1). Na de hervatting ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd met wis selende kansen voor beide ploegea Uit een pass van Johan Pankow wist Bas Terpstra met een schot dat tussen de benen van de doelman doorging Dreischor weer vorsprong te geven (1 - 2). In de slotfase stelde de thuisklub nog alles in het werk om de stand weer in evenwicht te brengen waarbij de verdediging van Dreischor onder zwa re druk kwam te staan. Met vereende krachten slaagde Dreischor er echter in stand te houden en kon het met een zwaar bevochten zege de kleedkamers opzoeken. SCHEVENINGEN Huissen heeft zondag voor de tweede keer in suk- sessie het nationale klubkampioen- schap sneldammen veroverd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5