Bollen bloeiden om Parijs Overzicht bezigheden op ,,'t Kleuterbosje,, TEEkbencbi® Brochure en kursussen Kruiswerk Duiveland Z.C.A.D. vreest voor toename kriminaliteit Rijkspolitie verbiedt tanker verder te varen Stage- en werkbegeleiding voor vrouwen in Zeeland PZEM wil deelnemen aan - (Ut biedt (ie Üeel(il)lllS Vliegas Unie Lezing volks geneeskunde in Iona FNV start met vakbondsschool Duitse vrouw in Bruinisse aangereden Straten bekalkt in Bruinisse Tegemoetkoming in uitrusting visserschepen Kinderen krijgen te weinig vitamine A en D t Ouderavond te Haamstede HAAMSTEDE - In een der lokalen van de school, hield de kleuterschool 't Kleuterbosje een ouderavond. We gens vertrek naar elders van voorzit ter A. v. d. Velde, hanteerde de hoofdleidster, mevrouw M. v. Toledo de voorzittershamer. Zij verwelkom de mevrouw A. C. Houtman die de gemeente vertegenwoordigde, de heer R. v. d. Pol als afgevaardigde van de Ouderraad openbare basis school De Kirreweie en het hoofd van die school, de heer A. Damman. De notulen, evenals alle jaarversla gen werden goedgekeurd. Het finan cieel beleid werd door de kaskom- missie eveneens goedgekeurd. Het huishoudelijk reglement van de ou derraad werd aangenomen. In de ou derraad waren aftredend en niet her kiesbaar de dames P. Kenters en L. Kuzee en de heer A. v. d. Velde. Hun plaatsen worden ingenomen door de dames I. Boot, W. den Engelsman en M. v. d. Horst. De afscheid nemende bestuursleden werden toegesproken door mevrouw I. de Winkel onder het aanbieden van bloemen, gevolgd door een dankwoord van de hoofd leidster. Dankwoord Uit de vergadering werden de leidsters lof toegezwaaid voor hun Veelomvattende zorg DUIVELAND - De afdeling Duive- land van de Vereniging „Het „Groe ne Kruis" benadert een dezer dagen de inwoners van Duiveland met een informatiefolder over het Kruis werk. In deze brochure wordt inge gaan op de veelomvattende zorg van het kruiswerk, zoals kraamzorg, zuigelingen- en kleuterzorg, patiën ten kliëntenzorg, ziekenhuisna zorg, zorg voor de ouder wordende mens, dieet- en voedingsvoorlich ting, het uitlenen van verpleegarti- kelen etc. De Kruisvereniging be licht tevens op overzichtelijke wijze de mogelijkheden om lid te worden. Tevens zullen een aantal voorlich tingsavonden worden georganiseerd in de kernen van de gemeente Duive land. Nieuwerkerk: woensdag 5 oktober in het Verenigingsgebouw „Ons Dorpshuis", onderwerp: „medicijn gebruik" door arts M. M. v. d. Berg, huisarts te Nieuwerkerk. Oosterland: dinsdag 25 oktober in het dorpshuis „Oosterhof", onder werp; „Behandeling van brandwon den" door een medewerker van het Brandwondencentrum. Ouwerkerk: dinsdag 1 november in het dorpshuis, onderwerp: „Veilig heid in en om het huis" door een me dewerker van dese stichting. Sirjansland: donderdag 10 novem ber in het Verenigingsgebouw, on derwerp: „Hart- en vaatziekten" door dr. H. Speelman, huisarts te Oosterland. Aanvang van alle avonden is 20.00 uur. De toegang is gratis. Gespreksgroepen Het Groene Kruis biedt bovendien de mogelijkheid om kursussen te or ganiseren of gespreksgroepen te hou den over diverse onderwerpen. Op korte termijn kan een gespreksgroep MIDDELBURG - De vrees bestaat dat de toenemende werkloosheid on der alkoholgebruikende jongeren zal leiden tot grotere kriminaliteit, zo meent het Zeeuws Consultatiebureau voor Alkohol en Drugs. De jongeren zullen meer en meer overgaan tot in braken en andere strafbare feiten om aan voldoende geld te komen voor al kohol, zoals nu dikwijls al het geval is met heroïnegebruikers. Deze en nog diverse andere onder werpen komen aan de orde op de stu diedag: jongeren en alkohol, die de Zeeuwse Jeugdraad en het Zeeuws Consultatiebureau voor Alkohol en Drugs op 12 november in Goes houdt. Volgens een van de initiatiefne mers van ZCAD, J. van der Stel, is er nog maar heel weinig bekend over het alkoholgebruik bij de jeugd. „We Nadat het schip in de werkhaven van de Kreekraksluizen was afge meerd konstateerde de rijkspolitie bij onderzoek naast administratieve tekortkomingen tal van mankemen ten aan het vaartuig zelf. Zo voldeed de stuurinstallatie niet aan de eisen, werd een tuinslang gebruikt als brandstofleiding, was er een lekkage aan de romp en de afsluiters van la- dingpompen en kon de brandstoftoe voer niet dicht. medewerking aan 100 jaar dorpsmu ziek. Mevrouw A. Houtman dankte het onderwijzend personeel en de ou derraad voor hun inzet en zij vond het prettig dat ook dit jaar weer zo veel nieuwe kinderen hun weg naar de kleuterschool hadden gevonden. De oudste leerlingen beginnen een dezer dagen aan een kursus drama onder leiding van Anke Brouwer. Na de pauze sprak mevrouw Van Toledo over het thema: Wat doen we op school. In vergelijking met vroe ger is dat nog al wat. Meestal wordt begonnen met een gesprekje over al ledaagse dingen. Wereldoriëntatie wordt dat genoemd, waaronder ook de 100 jaar dorpsmuziek viel. Dan worden de kinderen geleerd naar elkaar te luisteren. Er wordt verteld, voorgelezen, geoefend op het flanelbord, geduld hebben bij het aankleden, leren boodschappen doen, muzikale vorming, aanpassen en ontwikkelingsmateriaal probe ren, waaronder mozaïek, rubriceren, boetseren enz. Mevrouw Van Toledo vond links schrijven geen bezwaar, alleen in twijfelgevallen zal zij trach ten het kind rechts schrijven aan te leren. De ouders konden in de loka len de eerste werkstukken op papier van hun kinderen gaan bekijken. voor gescheiden ouders en een kur- susgespreksgroep „Wat is gezond heid en wat kan ik doen om de ge zondheid van mijzelf en mijn omge ving zo goed mogelijk te laten zijn" van start gaan. De onderwerpen kun nen overigens gezamenlijk worden vastgesteld. Indien er belangstelling bestaat voor één van deze groepen, kan men zich opgeven bij mevrouw A. F. van de Zande-Vleugels Schut ter, Kerkring 1 te Nieuwerkerk, tel. 01114-1388. Op vrijdag 30 september om 8 uur 's avonds zal Henk Goossens een le zing houden over volksgeneeskunde in centrum Iona, Poststraat 25, te Zierikzee. Henk Goossens is natuurkundig therapeut en docent, tévens oprichter van de volksakademie voor natuur geneeswijzen te Haaren (N.B.). Deze avond zal hij vertellen over volksge neeswijzen, haar geschiedenis die tot in het verre verleden teruggaat, en ook over hoe heden ten dage belezers, strijkers, handopleggers en healers op hun manier bijdragen tot de ge zondheid van de mens. Hij zal ook aandacht schenken aan het feit dat genezen niet alleen is weggelegd voor hen die gestudeerd hebben, of met paranormale gaven geboren zijn, maar dat we allemaal de mogelijkheden hebben om ons zelf, en onze medemens te genezen, en wat nog belangrijker is, gezond te houden. U kunt zich voor deze lezing telefo nisch opgeven bij Iona: 01110-5433, of bij Erna Overbosch: 01119-1460. willen ook weten in hoeverre de be zuinigingen in het klub- en buurt huiswerk of het niet aanwezig zijn van dit soort werk in een bepaald dorp, van invloed zijn op het alkohol gebruik bij de jeugd." Uit diverse sektoren Prof. Hoefnagels van Criminolo gisch Instituut uit Rotterdam zal op de studiedag een inleiding houden. Tijdens een perskonferentie vrijdag morgen in Middelburg naar aanlei ding van de Zeeuwse studiedag zei drs. J. Hundscheidt van de Zeeuwse Jeugdraad, dat er op 12 november rond de 120 deelnemers worden ver wacht uit diverse sektoren, zoals on derwijs, jeugdwerk, politie, gemeen te en horeca en dergelijke. In overleg met de scheepvaart- inspektie werd het schip verboden zijn reis verder voort te zetten. Pas als de tanker weer is gerepareerd mag het verder. De bemanning is niet aangehouden. Wel is proces-verbaal opgemaakt. De lading van de Malou zou wor den overgeslagen in de Belgische tan ker Periplus. Het korps kontroleurs gevaarlijke stoffen zou bij de over slag een oogje in het zeil houden. STRAATSBURG - De demokratie in Europa zal alleen stand houden als zij in staat is olossingen te bieden aan wat de mensen tot wanhoop drijft langdu rige werkloosheid, vreemdelingenhaat en de dreiging van een vernietigings- oorlog. De Europese Gemeenschap kan daartoe - als demokratische faktor - konkreet bijdragen. Aldus PvdA-frak- tieleider Den Uyl zaterdagmiddag in een toespraak tijdens een bijeenkomst van de Socialistische fraktie in het Europees parlement in Straatsburg. JERUZALEM - President Chaim Herzog van Israël zal op zijn vroegst woensdag een formateur benoemen voor een nieuw te vormen kabinet Van het presidentiële paleis is vrijdag ver nomen, dat Herzog eerst gesprekken wil voeren met de leiders van alle partijen die in het parlement vertegen woordigd zijn. Dat zijn er ruim tien. ZIERIKZEE - In oktober start de FNV afdeling Schouwen-Duiveland met een vakbondsschool. De vak bondsschool is een kursus, die be doeld is voor leden van alle FNV- bonden en voor hun huisgenoten, dus van de industriebond, ABVA/KA- BO, vervoersbonds, voedingsbond, kappersbond enz. De kursus is speci aal voor die leden die wat meer alge mene ontwikkeling willen opdoen, die nieuwsgierig zijn naar wat er om hen gebeurt en die daar wel eens met andere kursisten/vakbondsleden over willen praten. De kursus wordt op een vaste avond in de week gehouden en duurt tot volgend jaar april. In totaal zijn er 25 kursusavonden van ongeveer 2 uur. De begeleiding is in handen van twee deskundige kursusleiders. Aan de kursus nemen mensen deel vanuit heel verschillende werk- en gezinssituaties. Wat ze samen brengt is hun maatschappelijke belangstel ling, wat meer willen weten over de vakbeweging waar ze lid van zijn. Ze willen begrijpen wat er in de kranten staat over de ontwikkeling van de lo nen en prijzen, over het werkgelegen heids beleid van de overheid, en nog vele zaken meer, thuis, op het werk en 's avonds op het tv-journaal. Juist dat praten over die verschillende on derwerpen is een belangrijk onder deel van de kursus. Er is voortdu rend aandacht voor het goed onder woorden brengen van je eigen me ning. Het samen met andere kur- sisten diskussiëren vergroot het in zicht en het zelfvertrouwen. Een be paalde vooropleiding om aan de kur sus deel te nemen is niet nodig. De lesboekjes, die de FNV voor dezé kursus heeft ontwikkeld, geven over al de onderwerpen heldere informa tie. Belangstellenden kunnen zich op geven bij de coördinator van deze vakbondsschool, de heer D. Jeroense, tel. 01115-3185 of bij voorzitter FNV Schouwen-Duiveland, J. S. van Oor schot, tel. 01110-4263. ZIERIKZEE - Sinds enige tijd kent de provincie Zeeland een stage- en werkbegeleidingsburo voor vrou wen. Het gaat om het geven van werkbegeleiding aan vrouwen die zijn in het emancipatorisch vrouwen werk en het geven van stagebegelei ding aan vrouwen die een beroepsop leiding volgen (m.b.o. of h.b.o. maat schappelijk werk, kultureel werk, sociale dienstverlening, inrichtings werk enz.) en het emancipatorisch vrouwenwerk als stageplaats heb ben. Met name het geven van werkbege leiding aan alle vrouwen die daaraan behoefte voelen en niet bij hun eigen organisatie terecht kunnen is een nieuwe aktiviteit van het „buto". Zo wordt gedacht aan vrouwen in één-vrouws-funkties; aan vrouwen die, al of niet binnen een instelling, tot taak krijgen het vrouwenwerk op te zetten; aan vrouwen die aan vrou wen lesgeven enz. Bovendien wil het „buro" signalen opsporen van waar vrouwen tegen- BRUINISSE - Op de parallelweg te Bruinisse is zaterdagavond de 43- jarige A. S. uitLeinfelden-Echterdin- gen (W.D1.) aangereden. Na eerste hulp door dokter Speel man uit Oosterland werd zij naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. Automobilist J. H. uit Bruinisse reed op de parallelweg nabij de sluis. Van de andere kant naderde een auto. Door de lichten van die wagen zag H. de overstekende vrouw niet BRUINISSE - Voor de derde keer binnen enkele weken zijn er in Brui nisse nachtelijke schilders aktief ge weest. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden onder meer op de Molenstraat en de Dreef teksten gekalkt. Ook de winkelruiten van een aantal middenstanders moesten het ontgelden. De teksten waren van beledigende toon. De rijkspolitie- groep Schouwen-Duiveland heeft de zaak in onderzoek. Mensen, die in lichtingen kunnen verstrekken, wor den verzocht zich te melden bij het bureau in Zierikzee. MIDDELBURG - De NV Provincia le Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) wil deelnemen in de Vliegas- Unie BV. Dat is een voorstel van de PZEM Aan de staten van Zeeland. De Vliegas-Unie is in 1982 opgericht door de drie energiemaatschappijen PGEM (Gelderland), PLEM (Lim burg) en de PNEM (Noord-Holland). De Vliegas-Unie neemt vliegas en andere bijprodukten af van kolen centrales. In de toekomst wil de ven nootschap zich toeleggen op onder meer het vervaardigen van bijpro dukten die maatschappelijk nuttig kunnen zijn, zoals bouwstenen en kunstgrint en dergelijke. Bij de NV PZEM bestaan al verge vorderde plannen om de olie- en gas gestookte centrales in Borssele tol een kolencentrale van 400 megawatt te laten ombouwen. De PZEM krijgt dus in de toekomst de beschikking over grote hoeveelheden vliegas. De deelname van de PZEM aan de Vliegas-Unie zal uit twaalf aandelen bestaan, waarmee een bedrag van 60.000 gulden is gemoeid. Op 28 oktober zullen de staten van Zeeland, de grootste aandeelhouders van de NV PZEM, beslissen of ze in stemmen met de deelneming van het Zeeuwse energiebedrijf aan de Vliegas-Unie BV. BRUINISSE - De verontreiniging van het oppervlakte-water moet worden teruggedrongen, maar voor sommige sektoren van het bedrijfsle ven brengt dat wel extra kosten mee. Zo moeten vissersschepen, als ze daar nog niet meer zijn uitgerust, lenswaterseperatoren aanbrengen, een investering van plm. 20.000,-. En dat terwijl de meeste schepen in de visserij de laatste jaren toch al met verlies werken. De Federatie van Visserij vereni gingen en de Nederlandse Vissers bond hebben nu weten te bewerkstel ligen dat bij het aanbrengen van lenswaterseperatoren niet alleen de WIR-premie mag worden toegepast, maar daarnaast ook nog een klein schaligheidsregeling in werking komt plus nog een milieupremie. Wie van al deze subsidies profiteert ge niet een korting van maximaal 33%. Maar voor de Visserij-organisaties, die een en ander bij de Dienst In vesteringsregelingen in Zwollen kon den bereiken is hét in elk geval een mooi fiskaal sukses. aan kunnen lopen binnen bestaande werkstrukturen. Vaak denken vrouwen dat ze een eenling zijn in de dingen waar ze te genaan lopen binnen het werk. Ze zullen dan al snel proberen zich aan te passen. Door nu via het buro in kontakt te komen met andere vrou wen, die dezelfde dingen signaleren, zullen ze zich wellicht sterker voelen. Het stage- en werkbegeleidingsburo voor vrouwen is gevestigd bij het Zeeuws Steunpunt, Rouaanse Kaai 43, 4331 HB Middelburg, tel. 01180- 34880, privé-nummer: 01188-2788. Hoofdstuk 15 Joop had gezorgd, dat iemand Nita meenam in een auto, het was een schitterende tocht geworden. Op vrijdagavond was ze af gereis naar Amsterdam, want de auto vertrok heel vroeg op zaterdagmorgen. Ze sliep bij een vriendin, die geheel en al meeleefde, al kwam ze zelf ook nooit eens over de grenzen. En de au to haalde haar af van dit adres, de avond tevoren had ze vluchtig even kennis gemaakt met de bestuurder en eigenaar, die een zakenreis moest maken naar vier landen, ze was niet de enige die mee ging, er was nog een oude dame en een heer van middelba re leeftijd. Het was prachtig weer en Nita voelde zich nu geheel en al los van het oude en vertrouwde. Geen moment dacht ze aan Henk en de jon gens, ze liet zich kussen door haar vriendin, zwaaide nog even achter het raam en daar ging het, het Parijse avontuur tegemoet. Nooit in haar leven had de eenvou dige Nita zo genoten van een reis. De auto lag heerlijk soepel op de weg, het reisgezelschap was kalm en vriendelijk en er straalde iets cosmo- politisch van uit. Ze merkte best, dat het voor deze mensen maar een peu leschilletje was zo'n reis te onderne men. Heerlijk vond ze het, toen de oude dame vertelde, dat ze van plan waren tot zondagmorgen in Parijs over te blijven. Dan moesten ze weer verder, zuidelijker en later over Ita lië en Zwitserland terug. Natuurlijk konden ze voor mevrouw Huisman een kamer bespreken in hetzelfde ho tel waar zij de nacht zouden door brengen, dat sprak vanzelf. In haar verbeelding had Nita zich al zien staan met haar reistas op de Parijse straatstenen, hulpeloos rond ziend naar een agent om te vragen naar een hotel. Ze voelde zich zó op gelucht, dat ze eens lekker in haar hoekje ging zitten met de ogen dicht. Dinsdag 20 september Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur Voor buitenlanders 15.30 uur RVU 16.00 uur Een maandag in Den Bosch 17.00 uur De smokkelaar 18.00 uur Troonrede 18.40 uur Teleac 18.55 uur Circus Gusto 19.00 uur Dolly Dots 19.25 uur Gloria 20.00 uur Journaal 20.28 uur Het gala van het Prinses Beatrix fonds. In het Utrechts Con gresgebouw zullen optreden, Dolly Dots, Vulcano, Cisca Peters, Charles Aznavour. Het geheel wordt gepre senteerd door Willy Dobbe. 21.45 uur Aktua tv UTRECHT - De helft van de Neder landse kinderen beneden de zeven jaar krijgt te weinig vitamine A en D. Dat blijkt uit een onderzoek van het Rotterdamse bureau Socmar in opdracht van het geneesmiddelenbe- drijf Chef ar o. Te weinig ouders weten dat kinde ren tot hun zevende jaar extra vita minen nodig hebben, zo blijkt uit het onderzoek. „Omdat de ouders weten dat. zij zelf, als ze normaal gezond eten geen vitaminepreparaten nodig hebben denken zij dat dat voor hun kinderen ook geldt. Dat is niet zo", aldus de marketingmanager A. Scheepens van Chefaro. Vorig jaar bracht de Voedingsraad een advies uit waarin extra gebruik van de vita minen A en D bij jonge kinderen werd aanbevolen. Dat advies is te weinig bekend, zo konkludeert het onderzoeksbureau. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Surhuisterveen: S. de Roest, Usselo. Al dat uitkijken naar de golvende landschappen, het turen over de lan ge asfaltwegen, hadden haar ogen moe gemaakt. Even lette ze op de ou de dame, die genoeglijk een dutje deed, het coquette hoedje stond schuin op haar hoofd en tussen de lip pen kwamen blaaspufjes door, het was een grappig gezicht. Maar nu kon ze zelf ook wel even afzakken, hoewel het eigenlijk zonde was iets te missen van de reis. Voor oktober was het zeldzaam mooi weer, fijn voor de jongens, Wim had de hele middag padvinderij, Jan pianoles en Henk zou iets met Jasper gaan doen, want hij had straf gehad van de ake la en mocht helaas twee weken niet met de welpen mee. Gek, dat zoiets juist moest komen nu ze voor het eerst in haar leven eens alleen op reis ging Nita werd wakker doordat de me neer voorin riep: „Kijk links, dames, daar ziet u de Eiffeltoren!" Nita zat direkt rechtop, ze knop- perde even met haar slaperige ogen, maar was toch al heel gauw weer bij de pinken. Ze volgde de richting van de mannenvinger, zag in een flits hoe donkerbruin die zag van de nicotine, maar ontdekte dan de vage lijnen van het massale bouwwerk. „Wat enig, nu zijn we dus dicht bij Parijs!" „Nog niet zo heel dicht, mevrouwt je, we rijden nog wel een uurtje, hoor, u moet niet vergeten, dat de Eiffeltoren 300 meter hoog is, dus bo ven alles uitsteekt." De oude dame glimlachte naar Ni ta, ze was niet meer enthousiast te krijgen voor de bekende toren. Wel ging ze rechter op zitten en duwde haar hoed wat op zijn plaats, terwijl ze achter haar smalle rimpelhand een geeuw wegmoffelde. Goedmoedig zei ze zacht: „Ik heb de Eiffeltoren al zo vaak gezien, van veraf en dichtbij, en ik ben er een paar keer bovenop ge weest, heb er onderdoor gelopen, er 22.20 uur Harten twee. Jonathan be leeft samen met zijn vrouw ongetwij feld weer een spannend avontuur. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 12.55 uur Prinsjesdag 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Zomerkrant 19.45 uur Spelregels 20.20 uur De toren van Babel 21.35 uur Tenslotte 21.40 uur Beeldspraak. Schone la kens. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.25 uur Nieuws voor doven Gereformeerde Kerken Beroepen te Marken: mevr. K. G. Smalleburg, kand., aldaar; eveneens te Marken: J. W. de Vos, kand., ad- laar. Beiden hebben dit beroep aan genomen. Beroepbaarstelling: J. W. de Vos, Hoogkamplaan la, 1156 AK Marken, tel. 02996-1352. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Vineland (Ontario, Ca nada): J. P. Boiten, Schiedam. Tweetal te Opperdoes: P. J. Kok, Bunschoten, H. J. Th. Velema, Dok- kum. Beroepbaarstelling: J. M. Aar- noudse. Parelvisserstraat 136, 7323 CD Apeldoonr, tel. 055-668917; H. de Bruijne, Mauvestraat 88, 7312 MB Apeldoorn, tel. 055-557356; M. Dijkstra, De Boiten 5, 9202 NJ Drach ten, tel. 05120-11227. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Lelystad: J. J. van Ec- keveld, Zeist; te Uddel: L. Vogelaar, Meeuwen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Terwolde de Vecht A. B. van der Heiden te Enkhuizen; te Meliskerke A. Bregman te Rijssen; te Rotterdam-IJsselmonde A. F. Hon- koop te Rotterdam-centrum; te Ber- kenwoude i.c.m. Dovenzorg D. Hak kenberg te Lisse; te Scherpenisse J. de Pater te Krimpen a/d IJssel; te Unionville (Can.) J. C. Weststrate te 's Gravenpolder. foto's van gemaakt, maar nou geloof ik het wel. U moet er natuulijk wel heen gaan, en ook van het uitzicht gaan genieten, de eerste keer parijs zien is het mooiste dat bestaat. Alles wil je dan zien en beleven u is nog zo heerlijk jong „Ik ben drie-en-veertig jaar, dat is niet meer zo jong, mevrouw." „Ach kom, ik ben zeventig en ik voel me nog niet oud, u is in de beste jaren van uw leven. Geniet er van. grijp het leven, lieve kind, doe je best zoveel te genieten als maar mogelijk is, dan kan je later teren op je herin neringen. Reizen is duizend levens beleven en tegenwoordig gaat het al lemaal vanzelf." Nita was sterk geïmponeerd door de eenvoud, waarmee de oude dame over reizen sprak. Een beetje schuch ter zei ze: „Maar ik heb drie jongens thuis, misschien had u geen kinde ren?" Het oude gezicht draaien zich nu vol naar Nita toe, de ogen fonkelden schalks onder de grijze wenkbrau wen uit. „Ik heb tien kinderen in leven, twee zijn er jong gestorven, maar we maakten nooit erg veel drukte over ons kroost. En ze zijn allemaal goed terecht gekomen, allemaal getrouwd op één na." Nita keek met open mond naar het pittige gezichtje. „Wat een zorgen moet u gehad heb ben en twaalf bevallingen dat u nog zo'n figuur heeft." „Ik heb ze ook niet alle twaalf tege lijk gekregen, de eerste kwam toen ik achttien was en de jongste was een verrassing op mijn veertigste ver jaardag. Die woont in Californië. hij stuurt me ieder jaar een behoorlijk zakcentje en hoopt, dat ik nu eens gauw zal overkomen vooreen maand of drie." (wordt vervolgd) Studiedag Jeugd en alkohol REIMERSWAAL - De rijkspolitie te water heeft donderdag de 954 ton me tende Belgische binnenvaarttanker Malou op het Schelde-Rijnkanaal bij Rci- merswaal verboden door te varen vanwege tal van overtredingen en tekort komingen aan boord van het schip. De rijkspolitie te water liet dit vrijdag we ten. Het vaartuig was geladen met 850 ton gasolie en op weg van Rotterdam naar Hasselt (België). Op drie plaatsen in het kanaal had de tanker olie verloren. 50 door NEL SCHUTTEVAÊR-VELTHUYS 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4