Hans Boot vijfentwintig jaar bij Rijkswaterstaat Drie pijlers op een rij Oosterscheldeziekenhuizen hebben nu interim-bestuur DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Een belangrijke taak Alarm schrikt bewoners Bruinisse wakker Bejaardensoos in Nieuwerkerk van start Auto van Grevelingendam gewaaid Auto botst in Zierikzee tegen boom Meisje (17) uit Haamstede verongelukt Veel regen WA> ffih P£ 8iir ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bezettingsaktie Braamfeest Verlies voor SKNWK Zierikzee 25-bokaal Zaterdag is het Belgische loodswe2en in Op de lagere school „De Dobbelsteen'' in SKNWK kon aanvallend geen vuist maken Het zesde toernooi om de Zierikzee 25- Vlissingen enige tijd bezet geweest door Ie- Nieuwerkerk werd vrijdag het jaarlijks te- den van de Belgische bonden voor over- rugkerend evenement „het Braamfeest" ge- heidspersoneel. (Pag. 2). vierd. (Pag. 3). en was daardoor kansloos tegen Middel- bokaal kreeg, vrij onverwacht, een boerend burg. De Nieuwerkerkse ploeg vërloor met slot. LTC Zierikzee werd winnaar. (Pag. 7). t-2. (Pag. 6). MAANDAG 1» SEPTEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23390 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is beter een vraagstuk aan te roeren zonder het op te lossen, dan het op te lossen zonder het aan te roeren. Joubert 99 ZIERIKZEE - Technisch hoofdambtenaar kostprijsza ken de heer J. G. Boot, stond vrijdagmiddag in de kanti ne van de Deltadienst in Zierikzee in het middelpunt van de belangstelling wegens zijn 25-jarig jubileum bij Rijks waterstaat. Zijn wens om het jubileum in alle stilte te vieren ging zeker niet in vervulling, want tientallen kol lega's en vrienden waren op komen dagen om hem te fe liciteren en verder waren er enkele sprekers die vele waarderende woorden over de heer Boot uitten. Hoofd Deltadienst Rijkswaterstaat ir. H. Engel overhandigt jiLbilaris Hans Boot de bekende enveloppe met inhoud. Eerste spreker was ing. H. Engel, hoofd Deltadienst, die allereerst even terugging in de tijd en herinner de aan de periode dat de jubilaris praktikant was en werkzaam was „in het wilde Haringvliet". Spreker vroeg zich af: wie maakt het werk, zijn dat de ontwerpers, de uitvoerder of is het de kostprijsman. Onmisbaar ,,De kostprijs taak is een zeer be langrijke. We zouden geen werk kun nen realiseren als de kosten niet be- BRUINISSE - Om tien over half vier in de nacht van vrijdag op zaterdag werden vele bewoners van de zorgwo- ningen bij het bejaardenverzorgings tehuis In 't Opper te Bruinisse gewekt door het loeien van de alarm-installatie van jeugdsoos De PuL Het alarm ging vermoedelijk af ten gevolge van het hevige onweer. NIEUWERKERK - De bejaarden soos Nieuwerkerk begint volgende week woensdag 21 september met de wekelijkse bijeenkomsten in het Verenigingsgebouw „Ons Dorps huis". De bejaarden-middagen wor den elke woensdag gehouden van 14.30 tot 17.00 uur. Als tijdelijke oplossing voor bestuurskrisis GOES/ZIERIKZEE - Het algemeen bestuur van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen (genaamd: Raad voor Maatschappelijke Rekening en Verantwoording) heeft een voorlopige oplossing gevonden voor de bestuurskrisis, waarin de stichting sinds geruime tijd verkeert. Deze krisis vond zijn hoogtepunt op woensdag 24 augustus jongstleden, toen het voltallige dagelijks be stuur haar zetels ter beschikking stelde. Slechts de lo pende zaken werden door het demissionaire bestuur nog behartigd. Een voorlopige oplossing is gevonden in de benoeming van een interim-bestuur; dat bestuur werd tijdens een vergadering op donderdag 15 september be noemd. De bestuursprobleinen binnen de stichting Oosterscheldeziekenhui zen, waartoe ook het Rode Kruis Zie kenhuis te Zierikzee behoort, ont stonden door verschillen van inzicht tussen het bestuur en algemeen di- rekteur C. Lampe. Omdat de Raad voor Maatschappelijke Rekening en Verantwoording zich in de vergade ring van 24 augustus zich niet kon vinden in het door het bestuur ge voerde beleid, stapte het voltallige bestuur op. WESTENSCHOUWEN - Bij de damaanzet naar het werkeiland Neeltje Jans staan nu drie pijlers op een rij. Wanneer het stormach tige weer met regen en bliksem in de nacht van vrijdag op zaterdag geen spelbreker was geweest, hadden er sindsdien vier moeten staan. Het hefschip Ostrea voer die vrijdagochtend weliswaar uit met een pijler voor de storm vloedkering in de „armen", maar rond het middaguur werd beslist dat het koppelen met de Macoma niet kon doorgaan. Het werd bij de heersende windkracht te ge vaarlijk geacht om mensen op de zogenaamde boegbakken, waaro ver de ankerdraden lopen, te la ten werken. De weersvoorspel ling voor die nacht was zo slecht, dat de Ostrea met zijn zware last terugvoer naar het bouwdok. Het plaatsen van de derde pij ler, in de nacht van woensdag op donderdag, kon ondanks wind kracht vijf tot zes nog net door gaan. Evenals de eerste twee werd deze zeer nauwkeurig afgezon ken. Als alles volgens plan verloopt. zal de vierde pijler dinsdag ochtend rond 08.00 uur worden ge plaatst. De Ostrea zal vandaag, maandag, tussen 12.00 en 14.00 uur met de vierde pijler richting Macoma varen. Rond 19.00 uur maandagavond zal aan de Maco ma worden gekoppeld. De feitelij ke plaatsing vindt dan dinsdag ochtend plaats. Een andere werk zaamheid, die kontinu doorgaat, is het mattenieggen in de Schaar van Roggenplaat. De Cardium heeft daar het afgelopen week einde een tweetal matten gelegd. WESTENSCHOUWEN - Bij de damaanzet Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse:deze zaak moet niet te lang duren In de vergadering van vorige weck donderdag heeft de Raad een tweetal beslissingen genomen. De zeven ter beschikking gestelde bestuurszetels werden als zodanig aanvaard èn er werd een interim-bestuur benoemd. De eerste beslissing hield in dat het aftreden van het demissionaire bestuur een feit werd. „Het aftreden van het bestuur geschiedt op de meest eervolle wijze en onder dank zegging voor de vele, belangrijke en voor sommigen langdurige diensten, die de bestuursleden aan het zieken huiswezen in deze regio hebben be wezen." Aldus een verklaring van de Raad. Interim-bestuur In het Interim-bestuur, dat is be noemd, hebben vijf personen zitting. Het zijn mr. W. Blanken, de burge meester van Goes, drs. J. W. F. van Riessen te Goes. ir. drs. H. J. N. Smits te Renesse, de heer S. Silvis te Haamstede en mevrouw A. F. van de Zande-Vleugel Schutter te Nieuwer kerk. Dit interim-bestuur zal een beperk te zittingsperiode hebben van ten hoogste drie of vier maanden. De ver- Vervolg pag. 3 ken zouden zijn. Het is een onmisba re afdeling, waarvan we zeker ook in de toekomst veel zullen verlangen". Als voorbeelden noemde de heer En gel het evalueren van de werken die reeds zijn uitgevoerd of het meewer ken aan buitenlandse projekten. Hij typeerde de heer Boot als een zeer goede kollega binnen de Dienst. „Hij beschikt over een systematische aanpak, zijn ramingen zijn aan de conservatieve kant in de positieve zin van het woord. Hij laat zich ken nen als een uitstekende waterstater en het is mij darom een groot genoe gen de bekende enveloppe met in houd te mogen uitdelen", aldus de heer Engel die hem verder dankte voor de afgelopen 25 jaar en hem nog eens zo'n aantal dienstjaren toe wenste. De heer F. v. d. Roest sprak na mens de afdeling kostprijs de jubila ris lovende woorden toe. Hij herin- necde aan zijn ontmoetingen met de vader van de heer Boot, een man die zijn werk nauwkeurig en degelijk uitvoerde een karaktertrek die spre ker ook in de jubilaris herkent. Tekenkamer De héér v. d. Roest verdeelde de af gelopen 25 jaar in drie periodes. „Zijn loopbaan begon op de tekenka mer in Goes. Vervolgens ging hij richting uitvoering, een sfeer die Hans overigens meer aansprak dan de tekenkamer. Hans Boot leerde dit vak in de hoek Brouwersdam, dat was destijds een gigantisch werk. In die periode heeft hij basiskennis op gedaan, waardoor hij later bij de kostprijsafdeling een goed stuk werk kon leveren. Juist door je kennis op uitvoeringsgebied,. deed (en doe) je dit werk zeer suksesvol. Ook in de opleidingssfeer vervult hij een be langrijke taak. Hans pakt de dingen direkt aan, waarbij teamgeest bij hem hoog genoteerd staat", aldus de heer v. d. Roest die hem vervolgens, evenals vele andere kollega's van an- BRUINISSE - Op de Grevelingen- dam heeft zich zondagmiddag om 14.20 uur een eenzijdig ongeval voor gedaan. Automobiliste D. D. uit Rot terdam raakte met haar wagen, ver moedelijk door de wind, van de weg en sloeg over de kop. De auto raakte vrij ernstig beschadigd. D. werd niet gewond. ZIERIKZEE - Door onbekende oor zaak is bestuurder E. B. (19) uit Haam stede zondagochtend om 06.00 uur naast de Nieuwe Kool weg te Zierikzee geraakt en tegen een boom gebotst Met verwoningen werd B. naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis ver voerd. HAAMSTEDE - De zeventien-jari ge Jolanda de Vriezc uit Haamstede is heden-maandagochtend om 07.45 uur bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Zij reed op een bromfiets in de rich ting van de Chr. Ger. kerk te Haam stede. Een vuilniswagen, bestuurd door O. uit Serooskerke, reed ook die richting uit en draaide de inrit naast de kerk in. Tijdens deze manoeuvre schoot de bromfietster onder de wa gen. Zij was op slag dood. dere afdelingen, een kado overhan digde bestemd voor zijn hobby: knut selen. Felicitaties Namens de personeelsvereniging sprak vervolgens de heer T. Buys, die hem eveneens een kado overhandig de in de doe-het-zelf-sfeer. De receptie werd informeel voort gezet, waarbij alle aanwezigen in de gelegenheid werden gesteld de jubi laris persoonlijk te feliciteren. WESTHOEK - September davert lustig door met zijn veel te vroege hersftallures. Nog steeds in het zo merseizoen en met de gedachte aan vroegere, fraaie rustige september dagen, waarop nog talrijke late gasten afkwamen, hebben de meeste Westhoekers in de afgelopen week een massale hoeveelheid regen moe ten verwerken. In de nacht van vrijdag op zaterdag brak rond 24.00 uur een zeer zwaar onweer los, dat plaatselijk 48 mm he melwater bracht (Westenschouwen en omgeving). In Brabers waren dit 36 mm en rond Burgh 24. Het gevolg is dat het rooien van aardappelen weer wat opschort moet worden, om dat de boeren met een trekker niet op de. veelde kunnen komen. Ook de bie-v tenoogst, die vlak voor de deur staat, zal niet zo vlekkeloos verlopen door het vele water en ongewild zitten de telers dan alweer met een hoog per centage tarra. Het is een september maand met enorme hoeveelheden re genwater, die voor boer en rekreatie- houder veel te vroeg zijn gekomen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Verwachting tot dinsdagavond: Vrij koel Opklaringen, maar ook enkele bui en; minimumtemperatuur circa 9, middagtemperatuur rond 16 graden; zuidwestelijke wind, matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer vrij krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 23 sept. Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 409, Minimumtemp.: 9 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuidoost 4 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 809r. Minimumtemp.: 14 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 6 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 4Q9r. Minimumtemp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 sept. Zon op 7.22, onder 19.46 Maan op 19.44, onder 4.51 Volle Maan: 22 sept. (8.36) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 20 sept. 3.27 15.04 8.54 21.17 Springtij: 24 sept. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Dinsdag mag op perio den met zon gerekend worden, maar ook zullen er nog een paar buien val len. De middagtemperatuur wordt een graad of 16 en dat is iets te weinig voor medio september. Dit weerbeeld wordt veroorzaakt door een diepe depressie, die van het zeegebied in de omgeving van Schot land verder naar het noordoosten koerst. De depressie wordt gevolgd door een zwak hogedrukgebied, dat de ak- tiviteit van de buien sterk zal onder drukken. Woensdag zal daarom droog en vrij zonnig beginnen, maar in de loop van de dag zal de invloed van een nieuwe oceaan-depressie al weer merkbaar worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1