6 GEEN EXTRA POLITIE SCHOUWEN-DUIVELAND Voorsorteercentrum PTT officieel in gebruik Dodelijk ongeluk op Neeltje Jans 8itr Permanente expositie van bakkerijgereedschappen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Humanitas aktief op Schouwen- Duiveland Krediet voor Culturele Stichting Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Brandweeroefeningen Wereldwinkel Streekarchivariaat Uitblinkers Dinsdagavond werden de leden van de vrij- De Wereldwinkel in Zierikzee is begonnen De mogelijkheden, die het streekarchivaris De atletes van Deltasport blonken uit bij willige brandweerkorpsen op Schouwen- met een nieuwe aktiviteit: een thema-koffie- aat van Schouwen-Duiveland te bieden het onderdeel kogelstoten tijdens de strijd Duiveland verrast. In de Westhoek en bij de uurtje op de donderdagmorgen. (Pag. 4). Heerenkeet werd geoefend. (Pag. 3). heeft aan partikulieren, worden steeds va- om de Zeeuwse atletiek-titels. (Pag. 6). ker benut. (Pag. 4). DON DERDAL. 15 SEPTEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23388 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De omstandigheden maken de mens niet sterk of zwak, maar ze tonen hoe hij is. Lamennais Minister antwoordt op vragen: DEN HAAG - Minister Korthals Altes (justitie) noemt een aanpassing van de politiesterkte gedurende de zomermaanden alleen op Schouwen-Duiveland „onaanvaardbaar", omdat in het gehele bewakingsgebied sprake is van een grote toevloed van rekreanten. Hij zegt dit in antwoord op vra gen van de CDA-Kamerleden Evenhuis-Van Essen, Van Dam en Van der Burg. De sterkte van het politiepersoneel, zo zet de mi nister uiteen, is gedurende de zo mermaanden veelal onvoldoende om, rekening houdend met de gro te toevloed van rekreanten, het noodzakelijk geachte politietoe zicht onder alle omstandigheden te waarborgen. Een bijzondere behandeling van de gemeente Veere met extra de tachering voor de maanden juli en augustus, is eveneens uitgesloten, zo blijkt uit het antwoord. Het vraagstuk wordt betrokken bij een onderzoek naar de bedrijfs voering en naar de gewenste sterkte van de landgroepen, zo deelt de minister mee. Het onder zoek wordt uitgevoerd in overleg met de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG). Besteldienst na zes jaar in behoorlijk onderkomen ZIERIKZEE - Het lossen van zo'n 750 postduiven, het hijsen van de Nederlandse vlag, een optreden van de PTT- Harmonie èn het PTT-Tamboerkorps uit Breda en het inwerking stellen van een lopende band vormden de ingrediënten voor de officiële ingebruikname van het nieuwe voorsorteercentrum van de PTT in Zierikzee. Een kleine 200 genodigden waren woensdagmiddag 14 september getuige van deze gebeurtenis aan het Haring- vlietplein in de wijk Poortambacht, waarmee voor de afdeling bestelling van de PTT in Zierikzee een einde komt aan een periode van 6 jaar huisvesting onder heel wat mindere omstandigheden. bij zonder blij met dit nieuwe gebouw". Aldus de heer Karremans. Hij verzocht de direkteur van het postdistrikt Zee land, de heer De Wild, dan ook om de dank van heel het personeel over te brengen naar de desbetreffende in stantie's. Erg lang Vervolgens ging de heer Karremans even terug in de tijd om een beeld te schetsen van de huisvestingsproble men van de PTT in Zierikzee. Met na me de zes jaar durende huisvesting van de afdeling bestelling in de Graan- beurs aan de Hogemolenstraat schetste hij als verre van ideaal. „Er werden daar hoge eisen gesteld aan het aan passingsvermogen van onze mensen. En dan duurt zes jaar erg lang". Oud-direkteur Van der Post werd door zijn opvolger bedankt voor de inzet, die tenslotte de nieuwbouw tot gevolg had. „De heer Van der Post is de Voorafgaand aan de genoemde han delingen was het gezelschap bijeen in de aula van de BSG aan het Hat- fieldpark, waar verschillende spre kers het woord voerden ter gelegen heid van deze feestelijke gebeurte nis. De eerste in de rij van sprekers was de direkteur van het postkantoor in Zierikzee, de heer C. Karremans. Een aantal gasten, waaronder oud-direk- teur H. M. van der Post, burgemeester Th. H. de Meester en zijn echtgenote, de direkteur van het postdistrikt Zee land de heer J. L. de Wild, en het vol tallige personeel met hun echtgenote's (n), werden in het bijzonder welkom geheten. „Het is niet de gewoonte om zoveel mensen uit te nodigen bij een officiële gelegenheid. Maar in het bij zonder hebben we alle medewerkers van de PTT op Schouwen-Duiveland uitgenodigd voor deze feestelijke opening. Want juist voor hen zijn we „Om den Broodewordt geopend op donderdag 29 september ZIERIKZEE - Op donderdag 29 september zal in het voormalige Zeelandia- fabriekje aan de Witte Eyestraat in Zierikzee de permanente expositie van bakkerijgereedschappen worden geopend. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Onder de naam „Om den Broode" heeft de Stichting tot instandhou ding en expositie van Bakkerijge reedschappen, waarin opgenomen de kollektie A. C. Spil, een permanente expositie samengesteld van het historisch materiaal uit de bakkerij, dat deze stichting in de loop der jaren heeft verzameld. De basis voor deze expositie wordt gevormd door de kollekte van de heer A. C. Spil. De expositie zal overigens niet voor publiek geopend zijn, maar is bedoeld voor bezoekers uit de bakkerij-branche. Deze doelgroepen ontvangen dan een vakgerichte de monstratie van oude gebruiksvoor werpen uit het bakkerijwezen. De officiële opening wordt, in het bijzijn van de genodigden verricht door de grondlegger van de kollektie en bestuurslid van de stichting, de heer A. C. Spil. man geweest, die op een gegeven mo ment zelf naar de centrale direktie in Den Haag is gestapt om deze zaak te bepleiten, en duidelijk-met sukses". De heer Karremans besloot zijn toespraak met een kompliment aan zijn bestellers: „We mogen dik tevre den zijn met onze bestellers. Ze heb ben heel goed werk geleverd onder vaak moeilijke omstandigheden. Ik hoop dat die inzet nogheel erg lang zo mag blijven". Toegang gehandicapten In zijn toespraak haal de de direk teur van het postdistrikt Zeeland, de heer J. L de Wild, terloops nog even het feit aan dat het postkantoor in Zierikzee nog steeds niet is voorzien van een toegangsmogelijkheid voor gehandicapten. „Deze zal voorlopig ook nog wel een poosje op zich laten wachten, gezien de financiële situatie waarin de verschillende overheden zich op dit moment bevinden. Dat is er jam mer". Ten aanzien van het nieuwe voorsor teercentmm merkte De Wild op dat voor een goede en snelle service-ver lening door de PTT een goede huis vesting een belangrijke voorwaarde is. „Dit nieuwe centrum is daarvoor echter bij uitstek geschikt en zal al leen maar kwaliteitsverhogend kun nen werken". Hy wenste het perso neel geluk met het moderne gebouw. Parkeerproblemen Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee gaf in zijn toespraak te kennen dat hij erg gelukkig was met de huidige vestiging van het voorsorteer^ centrum. „Dat lost heel wat verkeers problemen in de binnenstad op". Daar mee doelde de heer De Meester niet alleen op het feit dat deze afdeling jarenlang in de Graanbeurs een onder dak heeft gevonden, maar tevens op de oorspronkelijke plannen om het cen trum te bouwen op de plaats van de oude scholengemeenschap aan de Manhuisstraat „We zijn achteraf erg blij dat de destijds voorgenomen bouw op die plaats geen doorgang heeft kun nen vinden". De heer De Meester sprak de hoop uit dat binnen niet al te lange tijd het nieuwe voorsorteercentrum van zijn eenzaamheid zal zltfn verlost. „Het gebouw staat er nu nog helemaal alleen, maar ik hoop dat het binnen niet al te lange tijd mag zijn omringd door meerdere gebouwen. Misschien is dat ais eerste wel de nieuwe bi bliotheek, al zij n daarvoor nu nog wel de nodige financiële problemen op te lossen". Brief Namens de dienstkommissie van de PTT Zierikzee sprak de heer A. van der Sande. Hij stak niet onder stoelen of banken dat de sfeer en de stemming er de laatste jaren, tijdens de huisves ting in de Graanbeurs, er beslist niet beter op werd. „De dienstkommissie heeft, mede op initiatief van het gehele personeel, op een gegeven moment aan de bel getrokken. Zij deed dat door middel van een schrijven, op 4 novem ber 1981, waarin een opsomming werd gegeven van alle problemen. Dit schrij ven heeft wellicht ook een steentje bijgedragen tot de realisatie van ons nieuwe voorsorteercentrum. Ik hoop dat wij nog vele jaren daarin prettig mogen werken". Zo besloot Van der Sande zijn toespraak. Als laatste spreker kwam aan het woord de heer J. D. Poley, namens de bouwonderneming Slavenburgs Bouw bedrijf. Geschenk Het personeel van de PTT op Schou wen-Duiveland bood tijdens de bijeen komst in de RSG een geschenk aan aan direkteur Karremans, „voor de gewel dige inspanning, die u geleverd hebt vanaf uw komst naar Zierikzee". Deze beloning werd gegeven in de vorm van een ingelijste oude landkaart van het Delta-gebied. Wedvlucht Tijdens de bijeenkomst werden ook Vervolg pag. 3 Met een druk op de knop stelde burgemeester Th. H. de Meester de stortleesband in werking, waardoor het centrum of ficieel in gebruik werd genomen. Hij werd daarvoor bedankt door de heer C. Karremans, direkteur van het postkan toor Zierikzee. NEELTJE JANS - Op het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde, is woensdagochtend de 52-jarige E. Lokker uit Goede reede ernstig gewond geraakt. Lokker werd naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd, waar hij even later aan zijn verwondingen overleed. Het slachtoffer reed in een Volkswagenbusje van de Delta dienst en kwam in een onover zichtelijke bocht, ter hoogte van de betoncentrale, door onbekende oorzaak op de linkerweghelft te recht. Van de andere kant nader de een vrachtwagen, bestuurd doorM. v. d. H. uit Renesse. Beide auto's botsten frontaal tegen el kaar. De brandweer van Haam stede was ter plaatse om Lokker uit het busje te bevrijden. I£0h P£ Een doorkijkje in het nieuwe voorsorteercentrum van de PTT aan het Haring- vlietplein. Na de verhuizing van de Graanbeurs naar dit nieuwe onderkomen zal de besteldienst op Schouwen-Duiveland na zes jaar adekwaat zijn gehuis vest. Direkteur postkantoor Zierikzee C. Karremans: een feestelijke dag Poor al het personeel Verwachting tot vrijdagavond: Buien Wisselend bewolkt en enkele bui en; minimumtemperatuur omstreeks 11, middagtemperatuur ongeveer 17 graden; vrij krachtige zuidwesten wind, aan de kust en boven het IJs- selmeer nu en dan hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 19 sept. Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Min. temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 5 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 16 sept. Zon op 7.15, onder 19.55 Maan op 17.57, onder 0.35 Volle Maan: 22 sept. (8.36) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater -16 sept. -* 11.06 23.57 4.41 17.25 Doodtij: 16 september HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in onze omge ving blijft onder invloed van een oce aan-depressie. Deze wordt morgen boven de Noordzee verwacht. Er stroomt dan onstabiele lucht via En geland naar ons land. Er zullen daar om enkele buien vallen. Tussen de buien door komt nu en dan de zon te voorschijn. De buien kunnen verge zeld gaan van onweer. De tempera tuur is in de middag ongeveer 17 gra den. Er waait een vrij krachtige zuid westenwind. Aan de kust en op het IJsselmeer kan de wind af en toe tot hard toenemen. BROUWERSHAVEN - In het Ton- nenmagazijn te Brouwershaven werd een vergadering gehouden van de vereniging Humanitas, onder lei ding van waarnemend voorzitter C. Slabbekoorn. Deze landelijke vere niging animeert de humanisten en de buitenkerkelijke mensen tot maat schappelijk werk en betrokkenheid. Tijdens de vergadering werd beslo ten de afdeling Schouwen-Duiveland weer aktief te ontplooien. Men wil dit doen door het maatschappelijk werk, dat er te verrichtten is, met vrijwilligers van de vereniging aan te pakken. En intern door scholing en kursussen voor de leden op velerlei terrein van het maatschapplijke werk, zoals energie, bewapening, ge zondheidszorg en euthanasie begelei ding. BRUINISSE - Het bestuur van de Culturele Stichting te Bruinisse heeft om aanvullende kredieten ge vraagd voor het oorlogs- en visserij- museum. Het kollege van Bruinisse stelt de raad maandag 26 september voor de gevraagde kredieten ter be schikking te stellen. De Stichting vraagt voor hel oor logsmuseum een aanvullend krediet vanf 1.092,12 en voor het visserijmu seum een krediet van f 6.900,—. Al hoewel het kollege in deze tijd kri tisch staat tegenover uitgaven in de onderhavige sektor, is b. en w. van mening dat, gelet op de in het verle den genomen besluiten inzake deze slechtweervoorzieningen en op het feit dat de voorzieningen zich in een afrondingsfase bevinden, de ge vraagde kredieten ter beschikking moeten worden gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1