Minister Korthals Altes op Schouwen-Duiveland Bedlegerige mensen blij met Zonnebloem-aktie KROONKRAANVOGELECHTPAAR IN OUWERKERK HEEFT ZEVEN KLEINTJES VOORTGEBRACHT Regiobestuur D'66 betreurt vraagstelling Zeelandbrug DE ZIERIKZEESCHE COURANT Geen permanente uitbreiding voor politiekorps Schouwen-Duiveland Nationale ziekendag OUWERKERK - In de tuin aan de Phoenixstraat te Ouwerkerk bevinden zich inmiddels zeven kleine kroonkraanvogels. De eerste drie jongen werden op 1, 2 en 4 augustus geboren in de broedmachine. Op 16 augustus kwam uit het ei van het tweede legsel nog een jong. De twee andere eieren van het legsel waren niet bevrucht. Het derde legsel werd door het ouderpaar zelf uitgebroed. Vorige week maandag, 5 september, werd een kuiken gebo ren, maar dit jong werd door het ouderlijk paar afgestoten. De ouders raakten in dè war, om dat er nog twee eieren la gen, die moesten worden uitgebroed. Paula Koster vertelt dat nor maliter maar twee eie ren worden gelegd en in dit geval was er dus één te veel. Zowel vader als moeder broeden op de ei eren. Paula pakte het jong op en legde het in de couveuse. Wel nodig, want het verstoten jong was al een beetje warm te kwijt. In de avond was het jong al weer enigszins opgeknapt. Paula en Harry brengen het met de hand groot, net als de vier eerder ge borenen. Vorige week dinsdag en woensdag kwamen de twee laatste eieren uit. Het zesde en zevende kraanvogeljong was een feit. Deze twee worden door het ouderpaar zelf gevoed. Zij voeren de twee kuikens met insek- ten, gras en groen. Het echtpaar Koster voedt de jongen bij met stukjes tartaar en garnalen. Moeder kraanvogel gaat 's avonds met de twee kuikens lekker makke lijk zitten en vader houdt de wacht. Pa laat niemand dichtbij de kooi komen en fladdert uiterst agressief op als iemand dat toch pro beert. Momenteel zitten de twee eerstgeborenen bij elkaar in een hok. De nu bijna zes weken oude kroonkraanvogels zijn gegroeid als kool. De kroonkraanvogels zijn in hun vierde of vijfde levensjaar volwassen. Gescheiden van het ouderpaar lopen de twee eerstgeborenen in een aparte kooi rond. De nu bijna zes weken oude kleintjes zijn gegroeid als kool. Ze zijn 80 cm hoog en wegen ca. 2 kilo. Deze snelle groei zet door tot de kroonkraanvogels 2Vz kilo zijn, oftewel ongeveer acht weken. Momenteel groeien de dieren meer dan één cm per dag. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 13 SEPTEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23387 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er is steeds enige goede wil nodig om zelfs het eenvoudigste te begrijpen, zelfs het duide lijkste te verstaan. Ebner-Eschenbach Historische visgronden Als de gemeenteraad van Bruinisse er mee akkoord gaat, zal minister Braks worden gevraagd om teruggave van de historische visgronden. (Pag. 3). Hoofdluis Bijna traditioneel ontketent de hoofdluis aan het begin van ieder nieuw schooljaar een geweldige opmars. (Pag. 5). Hockey-dames nog ongeslagen De HSD-damesploeg uit Zierikzee is, dank zij een overwinning op Zevenbergen, nog steeds ongeslagen in de hockey-kompeti- tie. (Pag. 6). Lions Wandelmars Op zaterdag 17 september organiseert de Lionsclub Schouwen-Duiveland voor de tiende maal de Lions Wandelmars. (Pag. 7). ZIERIKZEE - Het bestuur van de afdeling West Zeeuws-Vlaanderen heeft aan de tweede kamerleden Wes- sels en Lamberts een aantal schrifte lijke vragen doen toekomen met be trekking tot kamervragen over de Zeelandbrug. Naar aanleiding daarvan reageer de het regiobestuur met een schrij ven naar deze afdeling, waarin de toonzetting van de vragen niet des D'66 wordt genoemd. Het regio bestuur betreurt het dan ook dat de vragen in deze vorm zijn verzonden, aldus meldt de Delta-democraat van september. Het Zeeuwse bestuur struikelt met name over de twee volgende vragen, die volgens de reaktie van vooron derstellingen uitgaan: 1. Delen de fraktieleden onze mening dat zij zich steeds verder verwijderen van haar basis door zich te lenen voor opportu nistische politiek? en 2. Zijn de frak tieleden met ons van mening dat langdurig verblijf in het ..Haagse cir cuit" alleen maar kan leiden tot een afstomping van idealen die het uit gangspunt vormen van de partij? De andere vragen van de West Zeeuwsvlaamse afdeling aan de ka merleden handelen over het feit, of de fraktieleden kennis genomen heb ben van de negatieve reakties, die een gevolg waren van de vragen gesteld door beide leden naar aanlei ding van de gesteldheid van de Zee landbrug9; (die later in orde bleek - red.) of de fraktieleden de mening van de afdeling delen, dat bedoelde kritiek terecht was en een gevolg van ondoordacht handelen?; en hoe den ken de fraktieleden zich de positie in van de Zeeuwse bestuurders na deze belachelijke affaire? De algemene regiovergadering van D'66 wordt gehouden op zaterdag 24 september in de Prins van Oranje te Goes (aanvang 10.00 uur). In aanslui ting daarop wordt een forumdiskus- sie gehouden, die gewijd zal zijn aan het onderwijsbeleid van het kabinet. ROTTERDAM - De kaderleden van de vervoersbond FNV bij het scheep vaartconcern NedUoyd in Rotterdam gaan dinsdag overleggen over de reor ganisatieplannen die het bedrijf heeft Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Verwachting tot woensdagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen; later op de dag van het westen uit en kele opklaringen; minimumtempera tuur omstreeks twaalf, middagtem- peratuur circa achttien graden; zuid westenwind, boven land matig, langs de kust en boven het IJsselmeer vrij krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 17 sept.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 807c. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: zuidwest 6 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 807c. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 14 sept. Zon op 7.12, onder 20.00 Maan op 16.13, onder 23.47 15 sept. Zon op 7.13, onder 19.57 Maan op 17.10, onder Eerste Kwartier: 14 sept. (4.24) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwa ter 14 sept. 8.38 21.15 2.21 14.55 15 sept. 9.42 22.30 3.24 16.04 Doodtij: 16 sept. ZIERIKZEE - Gisteren, maandag 12 september, bracht minister van justitie, mr. F. Korthals Altes een bezoek aan het korps rijkspolitie in de provincie Zeeland. Het programma van het bezoek van de minister bestond in feite uit drie delen: een werkbezoek aan Schouwen- Duiveland, een bezoek aan het distriktsbureau van de rijkspolitie in Zeeland te Middelburg en de officiële ingebruikname van het nieuwe Automatische Telefoon- Doorkoppelsysteem (A.T.D.). Met de invoering van dit systeem zal iedereen, die een onbezette post van de rijkspolitie opbelt, automatisch en gratis worden door verbonden met de centrale meldkamer van de rijkspolitie te Middelburg. algemene politiezako en in het by- zonder over het funktioneren van het korps rijkspolitie op Schouwen-Dui veland en de zich daarbij voordoende problemen. Vervolgens maakte de minister een surveillancerit mee in een dienstauto over een gedeelte van het eiland. Geen uitbreiding Na afloop daarvan werd het gezel schap op het stadhuis van Zierikzee ontvangen. Aanwezig waren de com missaris der koningin dr. C. Boerden, de chef van het kabinet van de CdK, de heer A. C. de Ru, de waarnemend hoofdofficier van justitie te Middel burg, mr. R. D. E. Daverschot, de zes burgemeesters van Schouwen-Duive land en enkele hoofden van dienst van het distriktsbureau in Middelburg. Het onderwerp van gesprek was ook tijdens die gelegenheid het werken van de rijkspolitie op het eiland Tijdens dit gesprek werd duidelijk dat de korpsen, die in de zomer tij dens de toeristisch hoogseizoen sterk overbelast zijn, geen permanente uit>- reiding behoeven te verwachten. Wel heeft de minister uitbreding van de zomerbijstand door politiemensen uit andere distrikten toegezegd. „De overbelasting van het rijkspolitie korps in de zomer geldt voor bijna alle rykspolitiegebieden, waar veel rekreatie voorkomt. Daarom zal de bijstandsverlening vanuit andere korpsen maar heel beperkt kunnen zijn", aldus de minister. Vervolgens bracht de minister een bezoek aan het distriktsbureau van de rijkspoltie in Zeeland, aan de Groen markt in Middelburg. Daar volgde een uitgebreide kennismaking met de ver schillende onderdelen van het korps rijkspolitie in Zeeland. Het laatste on derdeel van het bezoek van de minis ter betrof de ingebruikname van het Automatischhe Telefoon Doorkoppel- systeem in Middelburg. Bij aankomst bij het stadhuis in Zierikzee wordt minister Korthals Altes ver welkomd door burgemeester Th. H. de Meester. Commissaris der Konining, dr. C. Boertien luistert aandachtig toe. De minister begon zijn werkbezoek met een bezoek aan Schouwen-Duive land. Allereerst stond een ontvangst op het programma in het groepsbureau te Zierikzee. De minister was in ge zelschap van de Direkteur-Generaal Politie- en vreemdelingenzaken, de heer J. H. Grosheide, en het Hoofd van de Direktie Politie, mr. J. Demmink. Beide heren zijn werkzaam op het ministerie van justitie. Het bezoek werd in het Zierikzeese groepsbureau ontvangen door de distriktskomman- dant der rijkspolitie in Zeeland, overste J. J. Veenstra, de groepskommandant der rijkspolitie op Schouwen-Duive land, adjudant J. Hoekman, en de al gemeen inspekteur der rijkspolitie, de heer P. J. PlatteL Tijdens zijn bezoek aan het groeps bureau had de minister een onder houd met de personeelsdelegatie van de groep Schouwen-Duiveland over In het ziekenhuis kreeg een mevrouw een brooddeeg-zonnebloem en een tekening overhandigd. De patiënten waren heel blij met de aktie. ZIERIKZEE - De aktie van de Zonnebloem voor de nationale ziekendag, afge lopen zondag, is een groot sukses geworden. Op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland werden bedlegerige mensen bezocht, zowel thuis als in het ziekenhuis en de bejaardencentra. In totaal werden door de vrijwilligsters 220 brooddeegpresentjes ito de vorm van eeivzonnebloenijuitgereiktDe brood- deegbloemen zijn gemaakt door Trudy Doeleman uit Dreischor. Zaterdag werden de zieke men sen, die thuis liggen, met een be zoekje vereerd. Zondag bezochten de zes vrijwilligsters van de Zon nebloem, de UVV-dames en enke le mensen van het Leger des Heils de zieken mensen in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, de Corne- liastichting en Borrendamme. Het Leger des Heils had bloemen beschikbaar gesteld, die werden uitgedeeld door eigen mensen en door de UVV-dames. Ook voor el ke patiënt was er een tekening, gemaakt door de leerlingen van openbare lagere school Binnen de Veste en de Katholieke lagere en kleuterschool. De ziekenomroep Nomen Nescio maakte zondagochtend in het zie kenhuis opnamen, die zondagmid dag werden uitgezonden. De pa tiënten reageerde volgens me vrouw T. Kouijzer, organisatrice van de aktie, die overigens voor de tiende keer werd gehouden, al lemaal erg leuk. De zieke mensen waren heel blij met de aandacht die ze kregen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1