Kwiek-volleybaldames mirakuleus in finale van eigen toernooi, maar daarin kansloos verslagen All Ready herstelt zich ten dele van koude douche bij debutant Togo ERIC DE NOORMAN Schitterende finale in herentoernooi voor Jong Pendrecht 6 toereikend om als tweede mee door de schuiven naar de kruisfinales. ZIER1KZEE - Het eerste team van korfbalvereniging AU Ready uit Zierik- 7.ee heeft zich ten dele hersteld van de teleurstellende nederlaag bij debutant Togo in Goes. Op sportpark Bannink speelde de ploeg van trainer/coach Mau rice van Goudoever met 3-3 gelijk tegen het als kampioenspretendent genoem de Seolto. Halverwege de ontmoeting stond er ook al een gelijke stand op de borden (2-2). Van Goudoever toonde zich na afloop redelijk optimistisch over het door zijn ploeg vertoonde spel. ,,Er zat een duidelijk zichtbare opgaande lijn in het spel van de ploeg. De koude douche van de openingswedstrijd is ten dele bij me weg. Dat is het meest optimistische trekje uit deze wedstrijd", liet hij weten. De damesploeg van Kwiek, zoals die aantrad op het eigen toernooi en daarin tot in de finale kwam. Daarin moest men echter het onderspit delven tegen het sterke Alexandria. ZIERIKZEE - Het is in het verleden zeker al herhaalde lijk voorgekomen, dat niet de beste ploeg in een toernooi in de finale kwam, maar dat dit wel lukte aan de beste toernooiploeg, de formatie die tijdens een toernooi het konstantste presteert zonder daarbij het allerbeste spel te demonsteren. Daarin slaagde zaterdag ook de dames- ploeg van Kwiek tijdens haar eigen toernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee. In de poulewedstrijden leed de ploeg van trainer Kees Arensman een tweetal kansloze nederlagen en werd er twee keer gelijk gespeeld. Door een beter saldo in setpunten legde de ploeg toch beslag op een plaats in de kruisfinales om daarin vervolgens plotse ling erg goed te presteren. B&G/Vollido uit Hendrik-Ido-- Ambacht, dat in de andere poule nota bene niet een set had hoeven inleveren, verloor van de Bruinisser dames met 2-0 in sets, waardoor Kwiek voor de derde keer moest aantreden tegen het Rotterdamse Alexandria, dat in de andere kruisfinale korte metten had gemaakte van Mevo '80. Verloor Kwiek in de poulewedstrijden beide keren in een mum van tijd van de Rotterdammers, in de finale was er sprake van een redelijk gelijkopgaande strijd, al werden de Rotterdamse dames dand zij duidelijke 8-15,7- 15 cijfers een sterk toernooi winnaar. De Kwiek-ploeg had zich evenwel uitstekend gerevancheerd voor een uiterst magere toernooistart. In poule A van het damestoernooi voor eerste en promotieklassers was B&G/Vollido oppermachtig. Zowel Mevo '80, Dynamo '70 als Ardito wer den ruimschoots aan de zegekar ge bonden. Mevo '80 en Dynamo '70 klop ten beide ook het Meliskerkse Ardito en tegen elkaar werd gelijkgespeeld Dynamo '70 won de eerste set met 15- 7, waarna de klok Mevo '80 in de tweede set redde. Bij 3-13 was het beschikbare half uur om en stapte de Zierikzeese damesploeg van trainer- /coach Roel Cok de Kruisfinales bin nen door een beter setsaldo. Dynamo '70 en Ardito mochten vroegtijdig naar huis. In de tweede poule overkwam dit alleen aan VC Goeree. De Stellendam- se formatie had daarbij aardig wat pech. Het skoorde immers net zoveel winnende sets als Kwiek, maar werd door een nipt lager saldo uitgescha keld De aanvankelijk vierde ploeg in deze poule, Molenwiek uit Nieuw-- Uitstekende seizoenstart Zonnemaire BROUWERSHAVEN Op het sportpark Onder de Molen te Brou wershaven heeft Zonnemaire een uit stekende start gemaakt in de 3e klas se D door het bezoekende Kwaden- dammc III met cijfers welke aan dui delijkheid niets te wensen overlieten (6-0) te kloppen. Nog zonder Stoffel Duinhouwer in de gelederen wist Zonnemaire al in de allereerste mi nuut door Peter de Munnik de score te openen (1-0). Hoewel de rood-gelen hierna over wegend het beste van het spel behiel den duurde het nog tot de 43e minuut voor Niek Deïst erin slaagde de voor sprong tot 2-0 op te voeren. Nog in de zelfde minuut was het weer raak door Peter de Munnik waardoor de eerste speelhelft met een veilige 3-0 voorsprong kon worden afgesloten. Na de hervatting bleef deze stand lange tijd ongewijzigd en het duurde tot de laatste 10 minuten voor en er weer in slaagde het doel van Kwa- dendamme te vinden. Tien minuten voor tijd voerde Wim Fonteine de voorsprong op tot 4-0, door Wim Brouwer werd het twee minuten voor het eindsignaal 5-0 waarna in de allerlaatste minuut Piet Stouten nog de eindstand op 6-0 bepaalde. Lekkerland, liet op het laatste moment verstek gaan, waardoor de drie reste rende ploegen twee keer tegen elkaar moesten aantreden. Middenmoot Kwiek kwam tegen Alexandria als kansloze verliezer uit de bus. De eer ste keer sloegen de Bruse dames acht punten bij elkaar in twee volledige sets, de tweede keer werden het er zelfs maar zeven. „Door het vertrek van Corry Wil brink en Willy Visser zullen de Bruse dames het allemaal zelf moeten doen. Er zal veel harder gewerkt moeten worden om enig resultaat te boeken, maar ik reken toch wel op een middenmootpositie in de eerste klas", vertelt Kees Arensman, die ondanks eerdere geluiden toch de Bruse dames blijft trainen, terwijl hij ook de hoede heeft over de dames ploeg van Jong Pendrecht De coa ching van beide ploegen komt even wel in andere handen en dat is by Kwiek vooralsnog een probleem. „Er zal nog iemand gevonden moeten worden, die dat op zich zal willen De Kwiek-damesploeg, de hoogst- spelende volleybalformatie van Schouwen-Duiveland, zal naast de vaste kern Marjo van der Have, Han- nie van Breda, Sonja Krijgsman, Dian- ne Jonker, Els Munter en Janny van de Oude twee nieuwe gezichten krijgen. Monique ten Broek stapte over van de rekreatiekampioensploeg van DFS en uit Zierikzee volgde Annemiek Goed hart haar vader Joop Goedhart naar de Bruse vereniging. „Monique ten Broek wordt een heel goede aanwinst, waar we nog erg veel plezier aan kunnen beleven", merkt Kees Arensman op, „maar ook van Annemiek Goedhart hebben we grote verwachtingen. Zij is echter nog wat jonger". Zoals reeds gememoreerd kwam Kwiek via twee gelijke spelen in sets tegen VC Goeree in de kruisfina les. Het aantal setpunten gaf de door- slag naar de Bruse kant In de kruisfi nale tegen B&G/Vollido verloor de eerste set met 15-13 en toen in de tweede set de tijdsgrens van een half uur was bereikt, leidden de Bruse da mes opnieuw(8-3), zodat men alsnog in de finale terecht kwam met opnieuw Alexandria als tegenstander, omdat de Rotterdamse equipe probleemloos af rekende met Mevo '80 in de twee kruisfinale (15-4, 11-2). Terugvechten „In de finale werd duidelijk hoe snel de ploeg leert', konstateerde Kees A- rensman. „Nadat Alexandria in de poule twee keer over Kwiek heen was gedenderd, kostte het de Rotterdamse dames veel meer problemen om ook nu winnend uit de strijd te komen. De Kwiek-ploeg rook een verrassing en vocht nu geweldig terug, maar de gro te technische kwaliteiten als ploeg be zorgden Alexandria toch de eindzege". In de strijdöhi dé dèrde plaats herstelde B&G/Vollido zich ten koste van Mevo '80 van de wat teleurstel lende nederlaag tegen Kwiek en won nen de dames uit Hendrik-Ido-Am- bacht met 15-7, 15-9. Al met al was het damesgedeelte van het toernooi bijzonder attraktief, ondanks het feit, dat de goed draaiende wedstry dkom- missie af te rekenen kreeg met een wegblijvende ploeg. Met hetzelfde euvel kreeg de kommissie ook te ma ken bij de heren. Hier bleef hetThool- se Veronica weg, maar in dit geval kon de plaats alsnog worden opge vuld met een tweede team van Jong Pendrecht uit Rotterdam, waardoor de volledige geplande kompetitie kon worden afgewerkt In poule A moest Kwiek het opne men tegen Ibis uit Hellevoetsluis, dat de voorgaande twee toernooien had gewonnen, tegen Intermezzo uit Mid- delharnis en tegen het zwakke Ardito uit Meliskerke. Ibis werd hier poule winnaar, omdat het slechts een set hoefde in te leveren, tegen Kwiek, dat hierdoor meesloop naar de kruisfina les. Intermezzo werd met 2-0 geklopt en Ardito slaagde erin na een dik ver loren eerste set de tweede op 10-10 te beëindigen, waardoor men alsnog met een half punt huiswaarts kon. In poule B eindigde het eerste team van Jong Pendrecht bovenaan. De Rotterdam mers hoefden slechts een set in te leveren. Na in de eerste set met 14-16 gewonnen te hebben van Sliedrecht Sport, wonnen de Sliedrechters de tweede set met 1-0, doordat toen het beschikbare half uur was opgebruikt Ook tegen de reserves van Jong Pen drecht moest Sliedrecht Sport een set prijsgeven, maar het was allemaal toch Fabuleus duel Jong Pendrecht en Sliedrecht Sport werkten zich via de kruisfinales ui terst moeizaam naar de eindstrijd. Bei de eerste klassers hadden een beter setsaldo nodig om zo ver te komen. Jong Pendrecht verloor de eerste set van organisator Kwiek met 12-15, waardoor het voor de Rotterdam mers noodzaak was in de tweede set niet alleen te winnen, maar dit ook te doen met meer dan vier punten ver schil. Geholpen door de tijdklok slaagde Jong Pendrecht er nipt in: 10- 4. Sliedrecht Sport redde het iets ge makkelijker. De eerste set tegen Ibis leverde een 15-7 overwinning op. De tweede ging met 10-9 verloren, maar dat deerde de Schiedammers niet. In de finales verloor Kwiek in een van beide kanten goed duel met 11-15,13- 15 van Ibis voor de derde plaats en toonde Jong Pendrecht zich nipt ster ker dan Sliedrecht Sport in een wer- kelyk fabuleus duel, dat door veel te weinig publiek werd gadegeslagen. De Rotterdammers wonnen de eer ste set met eklatent volleybal met 15-4, maar in de tweede set waren de rollen totaal omgekeerd met ook bijna een omgekeerde skore: 15-5. In de derde en beslissende set bleken beide ploe gen nog voldoende reserves te hebben om er een fascinerend gebeuren van te maken. Op 14-13 kreeg Sliedrecht het eerste matchpunt, maar de piepjonge Rotterdamse ploeg trok de partijen weer op gelijke hoogte om vervolgens door de drukken naar 14-16 en daai> mee de Deurloo-trofee over te nemen van Ibis, dat de voorgaande twee jaren won. De prijzen werden na afloop uit gereikt door de Bruse wethouder van sportzaken H. Schot Onmachtige aanvalslinie Dreischor fataal DREISCHOR - Dreischor heeft het in eigen omgeving tegen Heinkens- zand niet kunnen klaren en heeft ge noegen moeten nemen met een 4-1 ne derlaag. Het krachtsverschil was ze ker niet zo groot als de uitslag zou doen vermoeden. In aanvallend op zicht was er echter een duidelijk ver schil daar Heinkenszand veel en veel gevaarlijker opereerde dan de thuis- klub die er in dit opzicht maar wei nig van bakte. Kansen om een beter resultaat te kunnen boeken heeft Dreischor beslist wel gehad maar in de aan valslinie werd het gemis van Wim van der Linde (nog twee wedstrijden) wel bijzonder sterk gevoeld. De thuisklub wist wel door Bes Terpstra voorsprong te nemen (1-0), maar naar later bleek had de aanvalslinie reeds al haar kruit verschoten. Door André Krijger kwam Hein kenszand op gelijke voet (1-1), waar na Jan kees de Jonge er voor zorgde dat de Zuidbevelanders nog de eerste helft met voorsprong konden afslui ten (1-2). Al vrij snel na de thee werd het door Jan Hoondert 1-3. Dreischor kréég hierna wel een veldoverwicht en kansen waarbij de voorhoede on machtig bleek om hiervan te profite ren. In de laatste minuut bepaalde Jan Hoondert de eindstand nog op 1- 4, maar toen was de wedstrijd al lang beslist. Brouwershaven schiet met scherp: 9-0 BROUWERSHAVEN - Brouwers- haven is aan het nieuwe seizoen be gonnen met een 9-0 overwinning op het bezoekende Duiveland III, een overwinning welke aan duidelijk heid niets te wensen over liet. Zoals AU Ready kwam na een tiental mi nuten stormachtig" korfbal op ach terstand, maar door een goede door loop van Jaco Stoutjesdijk werd het in de twintigste minuut gelijk, waar na Karin den Dekker de Zierikzeese ploeg uit een uitstekende aktie op voorsprong bracht. Net voor het rust- signaal kon Seolto de partijen echter toch weer op gelijke hoogte zetten. Voordien miste de ploeg nog drie strafworpen. ,,Het missen van die strafworpen maakt weinig uit in het wedstrijdverloop. Mocht een straf- worp benut worden, dan komt er toch direkt een andere situatie en is het lang niet zeker, dat de tweede en/of derde strafworp er ook komt. Daar til ik dus nauwelijks aan", meende Van Goudoever. Afkeuren Na twaalf minuten in de tweede helft een nieuwe Zierikzeese voor sprong en andermaal stond een pri ma doorloop aan de baisis. Jaap van Gastel was de afmaker. Na negentien minuten werd naar later zou blijken de eindstand vastgelegd, doordat Se olto nu wel een toegekende straf worp verzilverde (3-3). Hierna bleven beide ploegen flink doorvechten voor de winnende tref fer, maar Seolto miste nog eens een strafworp, terwijl All Ready een vijftal minuten voor het laatste fluit signaal een uitstekend doelpunt van Gerda Kloet op aangeven van de in gevallen Piet de Ronde zag afge keurd. ,,Er ging wel een snij- beweging aan vooraf, maar op het moment, dat Gerde Kloet de bal kreeg toegespeeld was deze al lang opgeheven. Voor mij was het een zui ver doelpunt, maar je hebt je er bij neer te lggen, als de fluittist afkeurt", konstateerde Maurice van Goudoever. ,,Op zich ben ik tevreden met deze uitslag. Het is jammer dal we zo bij zonder veel kansen nodig hebben om doelpunten te maken, anders zouden we het er beter hebben afgebracht, maar als je tegen een gedoodverfde kampioenskandidaat gelijk speelt, mag je niet mopperen. Ik had een dergelijk resultaat ingekalkuleerd, dit in tegenstelling tot vorige week, toen ik op winst had gerekend", ver volgde de oefenmeester. ,,Er werden toen erg veel fouten gemaakt, die we de afgelopen week hebben door gesproken. Een aantal punten was nu al verbeterd. We zijn duidelijk nog te nonchalant bij een voorsprong. Te vaak wordt de bal zomaar lukraak weggegooid, in plaats dat er gekeken wordt of de bal wel in de ploeg blijft. Er werd echter doorgevochten bij een gelijke stand. Men was niet tevreden met een gelijkspel en dat is positief. Konditioneel staan we er ook goed voor". Hans van Gastel aan de bal in de tweede kompetitiewedstrijd van All Ready, die in een 3-3 gelijkspel zou eindigen. Op de achtergrond trainer/coach Mauri ce van Goudoever. de cijfers al doen vermoeden was Brouwershaven heer en meester bin nen de lijnen waarbij men zich alleen de vraag kon stellen tot hoe ver de Brouwenarcn de skore zouden weten op te voeren. Eddy Kiezenberg kon de Brouwe- naren een 1-0 voorsprong geven waarna René Rhoon voor 2-0 zorgde. Door Kiezenberg en Rhoon werd hierna nog voor dc rust een doelpunt aan toegevoegd (4-0). Na de hervat ting werd het door Martin Quist 5-0 en een door Sjaak van der Weele be nutte strafschop 6-0. René Rhoon wist vervolgens de doelman van Dui veland twee keer tc verschalken (8-0) waarna tenslotte Martin Quist voor een 9-0 eindstand zorgde. Het zevende paardje 14. ,,Wel bij de baard van mijn grootvader", gromt Svein, ,,Wat moet die grijze kerelhier? Zullen we hem nu eens eventjes Hij springt al half en half op, maar Eric rukt hem zwijgend terug. Hoewel hij verre van bij gelovig is, kan hij een gevoel van onbehagen nauwelijks onderdrukken want duide lijk hoort hij een hele ruitertroep, maar hij ziet er meer één net las de eerste maal. ,,Een nare boel is het", bromt Svein Lang tand, verwonderd zijn orgen bekloppend. ,,Waar rijden die snuiters? Ergens tussen de bomen, da's vast Achter hen horen ze Arman gesmoord mom pelen. ,,'t Is de echo natuurlijk", fluistert Eric, „hier tussen de heuvels kan dat gemakkelijk". Op dat moment wendt de eenzame stramme ruiter langzaam het hoofd om en kijkt recht naar de plaats waar de Noorman zich bevindt ,,H-hij roept wat hijgt SveinZou je 'm niet?" Maar de Sakser vergist zich, het zijn slechts de flarden van een oud lied. die tot hen door dringen Dan zet de vreemde oude zijn paard in galop en in een wolk van stof zien ze hem de ingang van de kloof binnen rijden „Die oude gek rijdt zijn dood tegemoet", stoot Eric uit, terwijl hij snel opspringt. „Houdt hem tegen „In 's hemelsnaam stamelt Arman lijk bleek blijf hier, of dc dood, die ge voor hem vreest, grijpt u

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6