NIEUWSBODE Jan Englebert: „We hadden meer verdiend dan deze geflatteerde 1-3 nederlaag" Topskorers voetbal Sporthuis Zierikzee-loop trok zeventig deelnemers Aantrelkelijk duel Mevo met twe> verschillende periodenin 3-3 besloten Grove persoonlijke fouten aan basis van verlies UITSLAGEN ^ORFBAL Vergadering streekarchief kommissie ZIERIKZEE - Bij de wedstrijden van de dertien Schouwen-Dui- velandse voetbalploegen werden door de ielandelijke spelers dit weekeinde in totaal 38 doelpunten geproduceerd. Grote leveran ciers waren overigens Brouwershaven, ZSC en Zonnemaire met respektievelijk negen, acht en zes treffers. Drie spelers skoorden elk vier keer en zij voeren dan ook de topskorerslijst aan. Olivier Verwest voegde vier treffers toe aan zijn drie uit de openings wedstrijd en hij leidt nu afgetekend met zeven doelpunten. Hij wordt gevolgd door zijn ZSC-klubgenoot René Flohil met vijf doelpunten en door René Rhoon van Brouwershaven met vier treffers. Achter het leidende trio komen een aantal spelers met elk twee doelpunten. Martin Quist van Brouwershaven, Eddy Kiezenberg van dezelfde vereniging, Rini Stoutjesdijk van Zierikzee, Peter de Munnik van Zonnemaire en Mart Koopman van Mevo skoor den elk twee keer in hun eerste wedstrijd, terwijl Marcel van Grunsven via een treffer in het tweede duel, gevoegd bij het doel punt uit de eerste wedstrijd ook een DFS-speler op de topskorers lijst brengt met twee doelpunten. Na twee kompetitieweekein- den staan 25 spelers met een treffer genoteerd. BRUINISSE - Bruse Boys-trainer Jan Englebert stapte zaterdagmiddag als een geslagen honde van het door weekte Bruse sportterrein, nadat zijn jeugdige formatie een 1-3 nederlaag te slikken had gekregen van SSC'55, de Sprang-Capelse equipe van trainer Bert van de Oever. Na een marathonzit van meer dan tweeënhalf uur ver loor Bruse Boys na een flitsende start door een drietal grove persoonlijke fouten van een zeker niet groots SSC'55, dit ondanks het feit, dat de Brabantse ploeg al voor het begin van de kompetitie als een van de grootste kandidaten voor de te vergeven titel getipt werd. „We waren in de hele wedstrijd niet minder dan SSC'55", meende Englebert. „We zijn evenwel geklopt door een bijzonder ongelukkig verloop. De ploeg heeft echter be wezen, dat het op dit niveau zonder al te veel problemen mee kan draaien. Dat is het positieve punt van deze ope ningswedstrijd. Ik ben daardoor gesterkt in mijn stel ling, dat we op de goede weg zijn". Bruse Boys ging kolossaal uit de startblokken, hetgeen al in de derde minuut resulteerde in de ope ningstreffer van de weer in de ploeg teruggekeerde Jacob van de Berge. Hij knalde resoluut in, nadat Cees willemse hem het leer uit een hoek schop voor de voeten had gedepo neerd bij de tweede paal. Doelman Jan van de Schans was kansloos te gen het klimmende schot (1-0). Am per twee minuten later leek Van de Berge opnieuw resultaat te hebben, maar nu grabbelde Van de Schans de bal in een wanhoopsduik alsnog van de doellijn na een van de fameuze kopstoten van de centrumspits van de Bruse equipe. Dit keer prikte Ton- ny van de Berge de bal uit een vrije trap in een keer op de kruin van zijn neef, die fors uithaalde, maar zijn meerdere moest erkennen in de Bra bantse doelman. Overdonderen Bruse Boys leek de Brabanders te overdonderen, maar in de tiende mi nuut kwam er abrupt een einde an dit spelletje, toen Jan Minnaart vol komen onnodig zijn eigen doelman Steef van de Velde passeerde en daarmee voor de gelijkmaker zorgde. Een hoekschop van Joop de Ron be landde enkele meters buiten het strafschopgebied bij Wout Timmer mans, die op hoop van zegen een schot afvuurde op het Bruse doel, waarin Steef van de Velde probleem loos de zaak leek te gaan klaren. De in de baan van het schot staande Jan Minnaart was hier blijkbaar niet zo van overtuigd, getuige zijn vertwij felde poging het schot een andere baan te geven. Via zijn voet karam- boleerde het leer evenwel in de ande re hoek dan die waarin Van de Velde was gearriveerd in de touwen en kon Bruse Boys weer helemaal opnieuw beginnen. Het stelde daartoe ook on middellijk pogingen in het werk, maar toen kwam er na achttien mi nuten een nieuwe hindernis opdagen in de vorm van een fikse onweersbui, vergezeld van een aardig op een wolkbreuk lijkende watermassa. Ar biter Karei Pleunis besloot het duel te staken om pas ruim vijftig minu ten later weer terug te keren. Enige tijd leek het er zelfs op, alsof de Roosendaalse fluitist er definitief een einde aan zou maken, maar na heftige smeekbeden van SSC'55-kant en het opnieuw belijnen van het veld door de Bruse Boys-bestuurders besloot hij op zijn stappen terug te komen. Nu bleken de rollen omge keerd. Het was nu SSC'55, dat flit send startte en dit keer ook hadden de Brabanders al na ruim twee minu ten sukses, al moesten zij daarbij ge holpen worden door een flink mistastende Steef van de Velde. Wout Timmermans stuurde Peter van de Hoven diep, waarbij deze oprukte tot aan de achterlijn, waar na hij een hoge voorzet losliet in de Bruse Boys-doelmond. In plaats van in zijn doel te blijven verkoos Steef van de Velde uit te komen om het leer te pakken, hetgeen hem evenwel niet lukte. Pas in tweede instantie kon hij de bal bemachtigen, maar nu liet hij opnieuw los, waarna het voor Wim Kommers een koud kunstje was zijn ploeg aan de leiding te helpen: 1- 2. Onder kontrole In de 35e minuut kreeg Jan Min naart aan de andere kant een ideale mogelijkheid om zijn ploeg weer naastzij te brengen, nadat hij uit een prima pass van Tonny van de Berge en een terugleggertje met het hoofd van Jacob van de Berge oog in oog met Jan van de Schans was gebracht. In plaats van direkt af te ronden, wachtte Minnaart net lang genoeg voor Jos Quirijns om zich in de baan van het schot te werpen en daardoor 2-2 te voorkomen. In de volgende mi nuut reageerde Jacob van de Berge adekwater op een hoekschop van Tonny van de Berge, maar nu redde Jan van de Schans fenomenaal op de kopstoot. „De onderbreking speelde ons duidelijk parten", mopperde Englebert. „We hadden de wedstrijd redelijk onder kontrole, maar na de pauze begon SSC'55 als het ware aan een nieuw duel, maar ze wisten toen wel, dat ze anders moesten starten dan een dik uur eerder". De tweede helft werd er aan beide kanten hard gewerkt om verande ring in de skore te krijgen. Leen Ol- ree kopte op de vuisten van doelman Van de Schans en han de Roon moest een vrije trap van Jacob van de Berge uit het doel werken. Aan de andere kant mikte Wim Kommers net te hoog en was ook Jan van Irsel dicht bij een doelpunt. Tien minuten voor tijd vield de definitieve beslissing en opnieuw speelde Steef van de Velde een negatieve hoofdrol, nadat eerder Cees Willemse op het middenveld in de fout was gegaan. Willemse trapte half onder een verre pass van Han de Roon door, waardoor Arno van de Schans plotseling een vrij veld voor zich had. De bal leek echter te ver voor hem door te schieten, maar hij had geluk, toen Steef van de Velde even aarzelde om naar het leer toe te komen. Van de Schans kon hierdoor alsnog zijn voet tegen de bal krijgen een vertwijfelde Bruse Boys doelman ter plaatse latend: 1-3. Bru se Boys was knock-out. De ploeg bleef wel werken, maar de overtui ging in een winnend resultaat was weggeëbd. Niet weggespeeld „Iedereen heeft gespeeld voor wat hij waard is", meende Jan Englebert, die zoals altijd als een huis achter zijn ploeg bleef staan. „We zijn bepaald niet weggespeeld door wat van de betere ploegen in de tweede klas moet zijn. Door persoon- Heren. 4e klasse E: Goes-Made 5-0; HSD-Zevenbergen 1-3. 2e klasse L: Push X-HSD II0-2; Wa rande VII-Goes II 1-2. DAMES 4e klasse F: Forcial-HCGO 5-0; Hoekse Waard-Olympia 5-0; HSD- Zevenbergen 3-1; Pelikaan-Goes 3-1. JONGENS Zwart Wit AIII-HSD AI 1-2; HSD BI-HCGO BI 0-1; Warande CIV-HSD Cl 1-5; Rapide DI-HSD Dl 9-2. Reimo Faber in doelpunt zorgen zou Jacob van de Berge speelde voor het eerst in ruim een jaar weer een hele wedstrijd voor Bruse Boys. In de der de minuut opende hij de skore, maar het zou niet baten. Bruse Boys ver loor met 1-3 van SSC'55. lijke fouten hebben we een punt ver gokt. Dat is jammer, maar bepaald niet fataal. Als we zo blijven spelen gaan we leuk mee doen in deze klas. Als ik alle wedstrijden op een rijtje zet, denk ik te kunnen konkluderen, dat de meeste ploegen met angst heb ben gespeeld. Dat was bij ons niet zo. We hebben gegokt en verloren, maar we hebben in deze wedstrijd vrijwel alles tegen gehad, wat je redelijker wijs maar tegen kunt hebben. SSC'55 had kompleet geen vat op onze speel wijze, maar faktoren die we niet in de hand hadden, hebben ons niet het verdiende resultaat gegeven". sp vijzelt d^lsaldo op tëpn Spui: 8-0 S^ARENDIJKE - ZSC had zater- dagndag geen kind aan het bezoe ken Spui, dat met een 8-0 neder- laagl thuisreis naar het Zeeuws- vlaafe land kon aanvaarden. Tus sen l^je teams was er zeker meer dan ei klas verschil, met als gevolg ee einjdige wedstrijd waarin ZSC vo|ed domineerde. 1 m het afsluiten van de eerste 'lhtft (5-0) was er voor de thuis- kl 3 g^n vuiltje meer aan de lucht, "erwest en René Flohil kon- ziclvooral heerlijk uitleven en r naien zij dan ook vier treffers hul rekening. Olivier Verwest zojde vlor een 2-0 voorsprong waar- na^né flohil hem dit nadeed en de st$l op4-0 bracht. Nog voor het af- slijen vin de eerste helft werd het do Vervest 5-0. Na de thee wist V^est weer de roos te treffen (6-07 w^na Flohil met nog twee doelpun- teroor een 8-0 eindstand zorgde. af ling zuid west lQasse A: Atlas-Olympia 8-3; All RealSeolto 3-3; Tjoba III-TOGO 11- 3; Biw Wit-Swift II 8-3. 4e'asse A: Animo V-ONDO 111 1- 3; Bl,w Wit II-A11 Ready II 5-5. ADSjRANTEN HOObKLASSE A TjoBVolharding 7-2; Animo- Swift-3; All Ready-ONDO 3-3; Luctoluidwesters 3-1. Klas C3; Swilt-KVK 2-3; Oly ma Volharding 0-2; Volharng-AU Ready 0-5; KVK- Olymph-0. PUPILIfg Klasse?5; TOP-AU Ready 1-3; KVK-SW' 1-0; TOP-Swift 13-0; All Ready-Vüarding 5-0. Klasse h Blauw Wit-All Ready 4- 0; Olymp^fjoba 4-0. Verdienstelijk gelijkspel Duiveland: 2-2 MIDDELBURG - Na de teleurstel- lende nederlaag vorige week bjj GPC heeft Duiveland zich in de Zeeuwse hoofdstad keurig hersteld door bij Middelburg beslag te leggen op haar eerste winstpuntje (2-2) in dit sei zoen. De puntenverdeling gaf de krachtsverhouding in het veld goed weer. Voor de rust had Middelburg een licht veldoverwicht en kombineerde het ook iets beter. Na de hervatting waren de rollen omgekeerd en kwam Duiveland voortreffelijk voor de dag. Gedurende de eerste helft domineer den beide verdedigingen met als resul taat een 0-0 ruststand. Na een kwartier spelen in de tweede helft kon Duiveland voorsprong ne men toen Adrie Bal een voorzet van Bert Goudzwaard wist te verzilveren (0-1). Na een half uur spelen kwam Middelburg door Jan Verjaal op gelij ke hoogte (1-1) waarna het direkt hier na door Johnny Mieras voorsprong nam (2-1). Duiveland liet niet lang op het antwoord wachten en voor er vijf minuten na de Middelburgse gelijk maker waren verstreken bracht Ico van den Berge beide partijen weer naast elkaar (2-2). Invallersregen breekt DFS op tegen Heinkenszand BURGH - Gehandikapt door inval lers voor onder andere Rinus Roon Rudie Mooij en Peter Fooij heeft DFS het op sportpark Van Zuijen in de ontmoeting tegen Heinkenszand net niet kunnen klaren. Vanuit het mid denveld kon er bij de thuisclub te weinig kracht worden uitgeoefend om de verdediging van Heinkens zand onder druk te kunnen zetten. De strijd speelde zich voor het groot ste gedeelte af op het middenveld, waarbij de aanvallers weinig aan bod kwamen. In de 25e minuut nam Hein kenszand uit een vrijetrap door Henk van den Brink voorsprong (0-1). Na de rust wist DFS wel iets meer inbreng in haar aanval te brengen zonder er ech ter in te slagen de verdediging van Heinkenszand werkelijk in de proble men te brengen. Toen na een kwartier spelen in de tweede helft Ad Schipper de voorsprong voor de bezoekers tot 2- 0 wist op te voeren was de wedstrijd dan ook zo goed als beslist Uit een door Peter Goedegebure genomen vrijetrap bracht Marcel van Grunsven in de 25e minuut de achterstand terug tot 1-2, maar in de resterende tijd bleek de thuisklub toch de kracht te missen om alsnog het getij te doen keren. aktie tijdens een aanval nan Mevo. in de in 3-3 geëindigde wedstrijd. zierikzee - De streekarchief- kommissie Schouwen-Duiveland houdt dinsdag 20 september in het stadhuis te Zierikzee een vergade ring. Op de agenda staat onder meer een tussentijds verslag van de perio- uoor het eerste de januari-agustus 1983 en de diskus- sienota. Aanvang 14.00 uur. ZIERIKZEE - De jaarlijkse Sporthuis Zierikzee-loop, een organisatie van Atletiekvereniging Delta Sport in samenwerking met Sporthuis Zierikzee en met start en finish op sportpark Bannink in Zierikzee, trok vrijdagavond on geveer zeventig deelnemers, waaronder de helft jeugd. De lopers en loopsters konden kiezen tussen parkoersen van drie, zes en negen kilometer. Simon Blom legde het langste parkoers af in de snelste tijd, namelijk 30.08 min. Op 31 sekonden eindigde Kees Kees Reinhoud als tweede. De start van de Sporthuis Zierikzee-loop, die een kleine zeventig deelnemers trok. Het startschot van de Sporthuis Zierikzee-loop werd gelost door eige naar Joop Oostendorp, waarna de ze ventig deelnemers op pad gingen voor naar keuze een korte omloop van drie kilometer, een lange ronde van zes kilometer of beide ronden met een totaallengte van negen kilo meter. Na afloop hadden tien deelne mers het geluk aan hun zij, doordat zij een wardebon van 25,-, te beste den bij het mee-organiserende spor thuis mochten ontvangen. Langlaufen Achter de twee Delta Sporters Blom en Reinhoud kwam Zeeland Sport-atleet Edward de Leng (overi gens ook bijzonder sterk in het lang laufen) als derde over de meet na 31.05 min. Herman Padmos van Delta Sport bezette de vierde plaats in 31.25 min. en Robert ter Raak kwam als vijfdj binnen na 31.44 min. Eddy Smit pak te de zesde plaats in 32.00 min. en de eerste tien werd gekompleteerd door Piet van Iwaarden (32.40 min.), Dick Schenkel (32.47 min.), Kees Lodeijk (33.21 min.) en Martien Moermond (33.52 min.). Op de tussenafstand zes kilometer noteerde Albert Schrijver de beste tijd. Na 22.16 min. overserheed hij de finish. Piet Verschuur kwam als tweede binnen na 26.07 min. en Han Jonker bezette de derde positie in 26.32 min. Lennart Bolijn deed het erg goed als vierde in 27.02 min. en de vijfde klassering ging naar Sander Morel in 28.00 min. Op de kortste af stand, de drie kilometer toonde Jan Konijnenburg zich na 11.35 min. ze ventien sekonden sneller dan vete raan Krijn de Oude. Gezamenlijk kwamen Ralph Koper en Jeroen Lo- dewijk na 13.16 min. als derde en vierde over de finish. Voor de aanvang van de wedstrijd werd er een minuut stilte in acht ge nomen ter nagedachtenis van de Zie rikzee speler André van der Klooster. Direkt na de aftrap slaagde MEVO erin het spel in handen te ne men en al in de 10e minuut had de thuisklub sukses toen de doelman van Wolfaartsdijk zich verkeek op een hoge inzet waardoor Reimo Fa ber de gelegenheid kreeg met een kopbal de skore te openen. Al in de 20e minuut wist men de stand in evenwicht te brengen toen bij een hoekschop de verdediging van MEVO verzuimde voor voldoen de mandekking te zorgen waardoor Tonnie de Kam zonder enige proble men kon inkoppen (1-1). Drie minu ten later was het weer raak door Wim Reijnhout die op links door de verde diging brak en vervolgens met een schot via de binnenkant van de paal skoorde (1-2). Tot aan de rust bleef Wolfaartsdijk hierna het beste van het spel behouden. Na de thee nam MEVO het spel vol ledig in handen. Rudie Verkruijsse had na een voortreffelijke aktie geen geluk met een schot dat door de lat werd gekeerd, evenmin als Martin Quist die na een slalom door de ver dediging rakelings naast schoot. ME VO bleef druk uitoefenen en in de 12e minuut was het Mart Koopman die met een schot via de onderkant van de lat de stand in evenwicht bracht (2-2). Voortreffelijke aktie De thuisklub bleef hierna door gaan en nadat Martin Quist, weer na een voortreffelijke aktie, zijn schot door de lat gekeerd had gezien was Mart Koopman er als de kippen bij om de terug komende bal onhoud baar in te koppen (3-2). Zoals reeds gezegd viel MEVO hier na terug en volkomen in over eenstemming met het spëlbecld wist Kees van der Kreeke in de 35c mi nuut beide partijen weer naast el kaar te brengen (3-3). Twee minuten voor tijd kreeg MEVO nog een uitste kende kans om de wedstrijd in haar voordeel te beslissen, maar twee aan vallers liepen elkaar in dc weg om hiervan te profiteren. ZIERIKZEE - MEVO is iiW nieuwe seizoen restart met een 3-3 puntenver deling in de thuiswedstrijcegen Wolfaartsdijk, een uitslag waarmee beide ploegen vrede konden hebty MEVO speelde een wat wonderlijke wedstrijd met twee geheel verschillenigezichten. Met de wind en de regen in de rug be gon MEVO uitstekend om d^na na een kwartier spelen geheel terug te val len. Na de rust kwam er een «herkenbaar MEVO binnen de lijnen. Geduren de 25 minuten werd Wolfaartsjk volledig in de verdediging terug gedrongen waarbij het slechts een kwest.yan tijd leek te zijn, dat MEVO de wedstrijd definitief in haar voordeel zoiiaan beslissen. Nadat men erin was geslaagd voorsprong te nemen verdweeijs bij toverslag plotseling weer de vaart uit de ploeg en kreeg Wolfaartsdijl^eer het beste van het spel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4