')aardige bruiloftstoet Scholen in Burgh-Haamstede sluiten muziekprojekt af Bijeenkomst NBvP, afdeling Duiveland Groot aantal surfattributen gestolen Burgerlijke stand Duiveland Bejaarden bijeenkomst Sirjansland Baggerboot omgeslagen op Westérscheldè Bijeenkomst NBvP in Zierikzee Aandacht voor kernbewapening in Vredesweek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 september 1983 Nr. 2338U 3 Onder grote publieke belangstelling y aar mm De door de kleuters opgelaten ballonnen verdwenen snel op de vleugels van de sterke wind. HAAMSTEDE- Het thema 100 jaar dorpsmuziek, zoals dat in de afgelopen week duidelijk werd tentoongesteld in de Bewaerschole te Haamstede, met allerlei fotowerk, krantenknipsels, instrumenten, oude uniformen, notulen boeken, kopie van het „Koninklijk" worden van Witte van Haemstede, is vrijdagavond voortgezet met een klein muziekfeestje in en rond de basisscho len en de Kleuterschool. De gehele week is het thema muziek aan de leerlingen voorgelegd en het eindprdukt van deze opgave werd vrij dagavond in de lokalen van de beide sholen, de Christelijk Nationale school DUIVELAND - De afdeling Duive land van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen houdt de eerste bij eenkomst van het nieuwe seizoen op 21 september in het dorpshuis te Ou- werkerk. Aanvang 19.30 uur. Deze avond zal worden verzorgd door het Produktschap voor pluimvee en eie ren. De afdeling voorlichting van dit produktschap zal de toepassingsmo gelijkheden bespreken van kip en ei. Tevens kan het een en ander worden bereid geproefd. Er is zelfs een gebra den kip te winnen. Introducee's zijn van harte welkom. BROUWERSHAVEN - In de nacht van zaterdag 10 op zondag 11 septem ber zijn op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland surfbenodigd- heden gestolen. Vanaf de imperials van geparkeer de auto's in de gemeenten Wester- schouwen, Middenschouwen en Brouwershaven werd voor duizen den guldens aan surfattributen mee genomen. In totaal werd ontvreemd: twee surfplanken, zes surfzeilen, vier alluminium surfmasten, zes kunststof surfmasten, zes staartvin nen, één surfpak, één surfjasje en één zeiltas. Geboren 1 aug. Fabian, z.v. H. J. Verkaart en van M. Boogert (Oosterland); 2 aug. Chantal, d.v. J. M. Stouten en van H. M. Dorst (Oosterland); 7 aug. Johannes Cornelis, z.v. C. Stouten en van L. M. J. Noorthoek (Sirjansland); 7 aug. Maria, d.v. J. M. Tierie, en van N. C. A. ter Riet (Nieuwerkerk); 8 aug. Johanna Maria Jacoba, d.v. J. K. Brouwer en van M. M. Borremans (Ouwerkerk); 12 aug. Catharina Da nielle, d.v. A. Donselaar en van S. M. Dooge (Oosterland); 14 aug. Hendrik Cornelis, z.v. L. den Otter en van G. van Klinken (Nieuwerkerk); 19 aug. Linda, d.v. W. A. van der Meijden en van A. Haakma (Oosterland); 20 aug. Ferly, z.v. C. D. van den Berg, en van L. A. C. Boger (Oosterland); 21 aug. Mattheus Pieter, z.v. L. M. Steen- poorte en van J. Otte (Oosterland); 21 aug. Klaas Adriaan, z.v. C. van den Born, en van J. ten Brinke (Ooster land); 30 aug. Pieter Hendrik, z.v. W. Flikweert en van L. A. Jongejan (Nieuwerkerk); 30. aug. Bianca Eliza beth Margarida, d.v. D. da Ressureigè Gomes en van E. L. Dale bout (Nieuwerkerk) geboren Zierik- zee. Overleden 1 aug. Adriaan Verhoek, oud 84 jaar, e.v. Maatje de Bruine (Ooster land); 5 aug. Pieter van der Maas, oud 78 jaar, e.v. Catharina Martina van Donge (Oosterland) overleden te Zie rikzee; 5 aug. Jannigje Broeren, oud 65 jaar, e.v. Marinus de Kievit (Nieu werkerk) overleden te Rotterdam. „Onder de Wieken" en de Openbare Basisschool „De Kirreweie" voor de talloze ouders, die een bezoek brach ten, tentoongesteld. In de gemeen schapsruimte hingen de tekeningen van de leerlingen van de Kleuterschool „Het Kleuterbosje". In deze muzikale schoolweek bracht een lid van Witte van Haemstede, de heer S. de Feiter, een bezoek aan alle klassen voor het geven van wat muzikale voorlichting. Ook werden dia's van het muziekle ven in Haamstede en Burgh vertoond en op videoband de eilandelijk mu ziekdag op de Beatrixweide. Vrijdagavond haalde Vte van Haemstede de kleuters van b school en bracht deze in de „grote" hooL De voorzitter, Dr H. J. van Zu;°> sprak een welkomstwoord waarnie* korps enkele nummers speelde. Jt publiek bezocht in groten getale ien schat aantal op 1000) de klas11- Buiten werd door de kleuters een'00* aantal ballonnen opgelaten en ir° gemeen schapsruimte volgden ojedens van blokfluitgroepjes, een krergroep en gitaar-, viool- en orgelsfs. Uit han den van de heer van Zu/° ontvingen de drie schoolhoofden, /Damman, S. Karsten en M. van Tola de herinner ingsplaquette van Wit/'an Haemste de uit dankbaarheid vr deze muzika le onderwijs week. lampionnen werd verder naar eefgroot vreugde vuur gemarcheerd speelde Witte van Haemstede nog* de muziektent ZIERIKZEE Wees een zegen Donderdag 15 september komt de Hervormde Vrouwengroep Wees een zegen weer bijeen voor de eerste keer in het seizoen. Alle dames worden om 20.00 uur verwacht in het Herv. Verenigingsgebouw te Zierikzee. N.C.V.B.-vergadering Op donderdag 15 september houdt de N.C.V.B., afdeling Bruinisse, een bijeenkomst in het Ned. Herv. vere nigingsgebouw. Op de avond, die om kwart voor acht begint, is als spreker uitgenodigd ds. De Rooy uit Zierik zee, die een lezing houdt met als the ma: ,,Aan alles komt een eind. Ook aan ons levensdoel?" BURGH-HAAMSTEDE Bejaarden-sociëteit De Bejaarden-sociëteit Haamstede start op woensdag 14 september weer met gezellige middagen voor de ou deren. Ditmaal in de rekreatiezaal van de Geref. kerk, omdat de grote zaal van het Rusthuis is afgebroken en gewacht moet worden op het nieu we gebouw. Er zal onder meer gesproken worden over de te gaan ge bruiken zaal of ruimte. Aavang 14.30 uur. RENESSE Boom omgewaaid In de nacht van zondag op maanda. is aan de Laone te Renesse een boof omgewaaid. De brandweer van nesse haalde de boom weg. Aan j Torenweg te Haamstede waaiden r kele kleine bomen om. De Rijkspƒ- tie heeft ze verwijderd. SCHARENDIJKE Meer Bewegen voor Ouderf Woensdag 14 september beA* in Scharendijke het Meer Beweg/voor Ouderen. Mensen van zestig/ar ouder kunnen zich hiervoor o»even- Bejaardenrï/daQ De bejaaro* van Kerkwerve ko men dinsdag september voor de eerste keer /dit seizoen bijeen. Ds. J. B. Duk z/een meditatie houden. Na de pau/ treedt een volksdans- groepje vlhet kinderdagverblijf Brugzicht J Zierikzee op. ZONNElVpRE Geslaai W. J. In Boer uit Zonnemaire slaagde aan de streekschool te Mid delburg en het aansluitende examen in Vught voor het diploma gezel schilder. OUWERKERK Bejaarden-sociëteit Op woensdag 14 september hoopt de bejaarden-sociëteit van Ouwer kerk weer van start te gaan. Dat zal gebeuren om 14.00 uur in het Dorps huis. OOSTERLAND P.I.T.-kollekte In de week van 12 tot en met 17 sep tember zal de jaarlijkse kollekte worden gehouden van het P.I.T. (Prot. Interkerkelijk Thuisfront). De opbrengst van de kollekte is bestemd voor de geestelijke verzorging in het Nederlandse leger. Bejaardensoos begint Donderdagmiddag 8 september be gon de bejaardensociëteit met haar wekelijkse bijeenkomsten in de zaal van het dorpshuis .Oosterhof" aan de Sint Joostdijk, onder leiding van de presidente mevr. E. J. Poelman van Leeuwen. Het bestuur nodigt hierbij alle 60-jarigen of ouder uit om eens een kennismakingsbezoek aan de sociëteit te brengen. Een ieder is vrij te doen, wat hij of zij graag wil, hetzij aan de sjoelbak, biljartspel, kaartspel enzovoorts. De bijeen komsten zijn wekelijks op donder dagmiddag van 2 tot 5 uur. Op deze middag waren zo goed als alle leden, serveersters en organistes aanwezig en een ieder vermaakte zich door deelneming aan één of ander spel. Tijdens de theepauze werden twee le den van het zittende bestuur bij schriftelijke stemming met algemene meerderheid van stemmen herkozen. F.N.V.-bijeenkomsten in Zeeland ZIERIKZEE - Rondom de presenta tie van de miljoenennota op de derde dinsdag in september (Prinsjesdag) worden in het gehele land door de F.N.V. bijeenkomsten georganiseerd waar Federatie- en Bondsbestuur- ders met de leden praten over de ge volgen van het voorgenomen rege ringsbeleid voor werknemers en uit keringsgerechtigden Deze bijeenkomsten zijn een ver volg op de landelijke manifestatie te Utrecht op 11 juni j.l. In Zeeland worden die bijeen komsten gehouden op dinsdag 20 sep tember te Goes (Prins van Oranje) en op dinsdag 27 september te Terneu- zen (Hotel Rotterdam). Deze bijeenkomsten hebben een tweedelig doel. Het eerste behelst in formatie: de F.N.V. bespreekt met haar leden het wenselijk geachte re- geringsbeleid tegenover de plannen V. die in de miljoennersiotaiworden ge openbaard. Het tweede doel is de me ningspeiling: wat zijn de opvattingen van de leden over regeringsvoome- mens en welke aktiviteiten kan de F.N.V. ter ondersteuning van haar beleid in het najaar met instemming van de leden organiseren. Op 20 september m de Prins van Oranje zullen naast de distrikts- bestuurder Strous aanwezig zijn Dick Visser, voorzitter Industrie bond FNV en Jan van Greunsven, Fe deratiebestuurder van de F.N.V. In Hotel Rotterdam op dinsdag 27 sep tember zijn de sprekers Jan Scher mer, bestuurder Industriebond FNV en Greetje Lubbi, bestuurder Voe dingsbond FNV. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. te weten mevrouw E. J. Poelman-van Leeuwen tot voorzitster en de heer J. Boogert sr. tot penningmeester. Na de normale vergadertijd had de ze middag nog een verlengstuk. Op 25 juni 1983 bereikte het lid mevrouw L. H. Boogerd-van den Berg, woon achtig te Bruinisse, haar 90-ste ver jaardag. Ter ere van dit feit en uit dankbaarheid dat zij deze hoge leef tijd in goede gezondheid heeft mogen bereiken, bood zij alle aanwezigen na de normale vergadering een zeer goed verzorgde koffiemaaltijd aan, welke volgde op een aperatiefje. Me vrouw Boogerd wilde geen tegen prestatie, doch namens allen bood mevrouw Poelman naar een bloemstukje aan, waar ze erg blij mee was. Allen genoten van het gebo- dene en bedankten haar persoonlijk voor deze gulle geste, waarna een ie der om circa 19 uur weer voldaan huiswaarts keerde. BRUINISSE Burgerlijkse stand Geboren: Cornelia M. Kole, Mari nus P. Giljam, Johannis G. Geluk, Hendrik J. Hoogerheide, Fransina J. de Jonge, Merel L. Verweij, Cornelia M. Langerak. Overleden: Jacomina C. de Koning (85 jaar); Hendrik Jumelet (oud 86 jaar); Jacobus de Jager (oude 53 jaar); Elizabeth Krijger wv De Waal (oud 90 jaar); Cornelis de Ruiter (oud 81 jaar); Cornelis M. van den Berge (oud 82 jaar); Jacob M. M. Reijngoudt wv Maas, (oud 86 jaar); Hendrik J. Hoogerheide (oud 0 jaar). Gehuwd: Jacob C. Krijger en An- thonia P. IJzelenberg. Bejaardensoos De bejaardensoos van mevrouw IJ zelenberg komt deze week op donder dag in plaats van op woensdag bij een. De aanvang blijft 14.30 uur. SIRJANSLAND - Voor de bejaar den van Sirjansland is er woensdag 14 september een bijeenkomst in het Verenigingsgebouw te Sirjansland. De bijeenkomsten van de bejaarden zullen voortaan altijd op woensdag middag worden gehouden. Het bestuur van de bejaardensoos is van plan om voor 28 september een mid dagreisje te organiseren naar Wal* cheren, gevolgd door een diner in de Blauwe Keet. Vertrek: één uur 's middag vanuit Sirjansland. De bin gomiddagen beginnen op 21 septem ber. _ni'i929i 9c:.. VLISSINGEN - Een van de acht op varenden van het omgeslagen bag- gervaartuig, waarover wij vorige week vrijdag berichtten, raakte ge wond bij de reddingsaktie op de Westerschelde. De Sliedrecht raakte omstreeks tien uur vrijdagmorgen lek, vermoedelijk doordat een bag- gerbuit een gat in het schip sloeg. De Sliedrechtv was bezig met bag- gerwerkzaamehden op de Wester schelde in de buurt van de Zeeuws- Vlaamse plaats Baalhoek. De bag- gerboot maakte zeer snel na het le- kraken water, kapseisde en kwam op z'n kop te drijven. De acht opvaren den sprongen te water en konden door een sleepbootje worden opge pikt. BRUINISSE - Onder enorm grote belangstelling is njdagmiddag in het gemeentehuis van Bruinisse ét huwelijk voltrokken tussen Ellen Prasser en Lees Jan v. d. Graaf, eigenaar van manege „De Ko renzolder" van Bruinisse. Een bonte stoet, van ruiters te paard en in koetsen /van bevriende ruiterverenigingen en uiteraard de pony- en paardenvereniging Schouwen-Duiveland, I begeleidde het bruidspaar naar het gemeentehuis. Dat de eigenaar-instrukteur van de „Korenzolder" een grote populariteit geniet bij paardenminnend Schouwen-Duiveland bewees de groots opgezette stoet. In deze stoet reden onder andere mee een Zeeuwse phaeton-koets, een Duitse jachtwagen, een Victorie-kar, een Utrechtse wagen en, voor het bruidspaar, een witte trouwkoets uit 1880, getrok ken door twee volbloed Friese paarden. Een schitte rend schouwspel dat volkomen terecht veel toe schouwers naar het gemeentehuis lokte. In de mane ge zelf volgde de receptie en een grandioos feest. De bijeenkomsten 10.30-11 -30 uur in de gymza^an de Putmeet. Inlichtingen bij: KP"a Dor reman. tel.: 01117-1544. KERKWERVE Kollekte In de afgelopen veerti /dagen was een aantal vrijwilliger?1} de woer met het verspreiden inzamelen van zakjes ten bate vaifet Koningin Wilhelmina Fonds. Efkollekte le verde 1.386,75 op. D4cvers en ko1" lektanten wordt danl/e7-Ggd. De beide (aanstaande) echtelieden bij aankomst bij het Bruse gemeentehuis. Grote drukte bij huwelijk in Bruinisse BRUINISSE - Met ruim 45 extra „getuigen" zijn vrijdagmiddag in het gemeentehuis van Bruinisse Leni v. d. Hulle en Jaap Maaskant met elkaar getrouwd. Deze meer dan gebruikelijke belangstelling kwam van de zijde van de Bruse C.J.V.-verenigingen, waarvan Jaap Maaskant jeugdleider is van de jongensklub „Daniël". Nadat Wim van Koten op z'n ei gen humoristische wijze de le vensloop van beiden op ruim had weergegeven zongen alle C.J.V. - ers op de wijs van het Bruse volkslied: „In Sir wae a ze noe gae weune, Dae stae een heal mooi uus, Men wense dae het bruidspaar noe, gelok in zegen toe". En inderdaad, na de gezelli ge receptie in de Blauwe Keet, gaat het kersverse echtpaar wo nen in Sirjansland. TEL AVIV - Voor het eerst sedert de Israëlische gedeeltelijke terug trekking in Libanon een week gele den zijn drie Israëlische militairen in een hinderlaag van guerillastrijders gewond. Dit heeft het militaire op perbevel in Tel Aviv maandag mee gedeeld. ZIERIKZEE - De afdeling Schou wen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt woens dag 21 september een bijeenkomst in het Huis van Nassau te Zierikzee. De dames wordt verzocht om iets mee te brengen voor de „winkel", zoals bij voorbeeld droogboeketten, handwer ken, zaden, zelfgemaakte jam, iets uit eigen tuin, eigengebakken cake of koek, enz. In Brouwershaven BROUWERSHAVEN - De inter kerkelijke vredeswerkgroep organi seert op vrijdag 23 september om acht uur in het Verenigingsgebouw te Brouwershaven een voor ieder toe gankelijke film- en forum-diskussie- avond. Op deze avond zal aandacht gewijd worden aan de steeds drin gender vragen ten aanzien van kern bewapening en wapenwedloop. Het eerste deel van de avond zal ge vuld zijn met de film „Wargame". Deze film probeert iets weer te geven van een bijna niet voor te stellen, mo gelijke werkelijkheid: namelijk wat er gebeurt als een atoomaanval wordt uitgevoerd op een stad in En geland. Om deze film te maken is on der andere gebruik gemaakt van ge gevens over de atoomaanvallen op Hiroshima en Nagasaki en atoom- proeven in de Nevadawoestijn. De film laat zowel de direkte gevolgen zien van de aanval als de gevolgen op langere termijn, namelijk na 48 uur en na drie maanden. Er zijn 4 delen: a. De evacuatie; b. De uitwerking van de aanval (ver branding, verblinding, destruktie, paniek); c. De ontreddering na 48 uur; d. De toestand 3 maanden na de aanval: totale wanhoop. De film bevat dermate schokkende beelden, dat het niet verstandig is om jonge kinderen mee te nemen. Het tweede deel van de avond is be doeld om over de film en de daardoor opgeroepen vragen na te praten. Hiertoe is een forum gevormd waarin zitting hebben een predikant, een burgemeester en een lid van de werkgroep. Gezien het feit dat we in Nederland s'teeds dringender te ma ken krijgen met vragen rondom de plaatsing van nog meer nieuwe kern wapens, meent de werkgroep dat het goed is om te zien wat deze wapens uitrichten. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 37,00; per jaar M41.00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarleven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3