U LTS viert 100-jarig bestaan en opening nieuwe school met bruisende feestweek U .c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Veehouders: Let op uw schaep! WA> ffit- PÊ jitr JtittnisM i- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zierikzeese puntkeien Scoutinggroep Duiveland Kanton Nieuwsbode-Toto Oude puntkeien uit de straten van Zierikzee De Scoutinggroep Duiveland wordt met op- Donderdagmiddag werd in het gebouw van Vandaag gaat de sportredaktie weer van vinden een nieuwe bestemming bij de aan- heffing bedreigd als niet snel een aanvul- het kantongerecht een enerverende zitting start met de Nieuwsbode-Toto. Nieuw daar- leg van het nieuwe sportpark aan de Lange ling kan worden gerealiseerd van de lei- gehouden, waarbij nogal wat zaken werden jn is de voor drie punten tellende joker- Blokweg. (Pag. 3). ding. (Pag. 4). aangehouden. (Pag. 4). wedstrijd. (Pag. 6). VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1983 140ste jaargang Nr..23385 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1689) Laat alleen zulke vreugde tot u komen, waaraan de herinnering u een vreugde kan zijn. Auerbach ZIERIKZEE - Het honderdjarig bestaan van de lagere technische school te Zierikzee en de opening van het nieuwe schoolgebouw aan de Haringvlietstraat worden uitbundig gevierd. De officiële openingshandeling vindt dinsdag 11 oktober plaats, terwijl er in de week van maandag 10 tot en met vrijdag 14 oktober aan de lopende band aktiviteiten plaatshebben. In april van dit jaar werd met de voorbereidingen begonnen, die wat opont houd kregen te verwerken door de verhuizing vanuit het oude pand aan 't Vrije naar het nieuwe gebouw en door de eerste schooldagen in het nieuwe pand. Praktisch elk personeelslid van de LTS en elk lid van de ouderkommis sie hebben aan de voorbereidingen hun medewerking verleend. Onder hen bevinden zich ook enkele gepen sioneerde docenten. Om alle aktiviteiten op touw te zet ten zijn verschillende kommissies in het leven geroepen, zoals: kommissie reünie, kommissie loterij, kommis sie konsumptief, kommissie sport, kommissie open huis, kommissie tentoonstelling en kommissie ge schiedenis. Het overkoepelend or gaan is de kommissie festiviteiten, waarvan de heer ing. H. G. Freriks, bestuurslid van de LTS, voorzitter is. Tentoonstelling Maandag 10 oktober is de eerste dag van de feestweek. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer W. den Boer opent de tentoonstelling over honderd jaar techniek en hon derd jaar behuizing van de LTS in Zierikzee. Ook het nieuwe schoolge bouw wordt bij de tentoonstelling 99 99 SCHOUWEN-DUIVELAND - „Buurmans gras is altijd groener" en „Vrijheid-blijheid". Deze twee goed Nederlandse gezegden gaan dit jaargetijde weer vaak door de koppen van het vee, op zoek naar iets eet baars. Vooral schapen en koeien (voor zover ze niet op stal staan) lijken dit jaar al vroeg op jacht te gaan. De koppen door het gaas stekend of tussen het prikkeldraad door, komen ze vaak een zwakke omheining te gen die door dit geweld bezwijkt. En dat is dan ook de reden voor adju dant J. Hoekman van de Zierikzeese rijkspolitie, om een verzoek aan de veehouders te richten daar eens wat meer op te letten. Want het loslopend vee (deze week bij Bruinisse, De Schelhoek en op Heuvelsweg) veroorzaakt veel overlast en kunnen zeer gevaarlijke situ aties scheppen. Vooral 's nachts blijkt het vee te gaan stappen. Waar schijnlijk als gevolg van de droge zomer en de daardoor schrale weiden komt uitgebroken vee dit jaar eerder voor dan normaal. Adjudant Hoekman wijst de eigenaars er op, dat in geval er ongelukken van ko men, de eigenaar aansprakelijk is voor de geleden schade, afgezien nog van het persoonlijk en niet te vergoeden letsel. Het verlies van het dier in kwestie, wat doorgaans het gevolg is van een aanrijding, is een bijko mende schadepost voor de veehouder. De veehouders zouden er goed aan doen de afrasteringen eens goed te kontroleren of het vee over te brengen naar meer graziger weiden. Met een variatie op een ander be kend gezegde: Veehouder, let op uw schaep! betrokken. Vele oud-lec -ngen heb ben hiervoor materiaal aangedragen, zoals werkstukjes, oude foto's en zelfs getuigschriften. De tentoonstel ling geeft een beeld van de ontwikke ling in het onderwijs voor de LTS. Dinsdag 11 oktober is de grote dag. Om twee uur 's middags wordt de school officieel geopend. De genodig den zullen daartoe plaatsnemen in de aula en in de hal. Aansluitend volgt een receptie van het bestuur en de di- rektie van de LTS voor genodigden. Zij zijn tevens in de gelegenheid om de tentoonstelling te bezichtigen. Belangstellenden, die de school willen bekijken komen daarvoor woensdag 12 oktober in aanmerking. Van 14.00 - 17.00 uur en van 19.00 -21.00 uur wordt er open huis gehou den, waarop iedereen welkom is. Voor de nodige informatie staat het docentenkorps klaar. Uiteraard kun nen de bezoekers een kijkje nemen bij de tentoonstelling. Muziek en sport Muziek en sport voeren donderdag 13 oktober de boventoon.- Van half negen 's ochtends tot vijf uur 's mid dags nemen de leerlingen deel aan een sportdag. Van acht uur 's avonds tot twaalf uur 's nachts is er voor de leerlingen en hun introducées een grote feestavond in de aula en de hal. Gedurende vier uur zal de Top 40 drive in show van Veronica een muzi kale show ten beste geven. Van te vo ren worden voor de leerlingen een kreativiteitswedstrijd en een voorse- lektie van een play-back wedstrijd gehouden. Op de feestavond zelf vindt de prijsuitreiking van de kreativiteits wedstrijd plaats. Ook zullen de drie hoogst geëindigden bij de play-back wedstrijd een optreden verzorgen. De organisatie van deze onderdelen ligt in handen van de leden van de Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. ■iÉK' De voorzitters van de kommissie festiviteiten, de heer ing. H. G. Freriks: „Aan zo'n feestweek zit een enorme voorbereiding vast. Ik vind het heel fijn, dat praktisch alle docenten zich voor de organisatie hebben ingezet". schoolklub, bestaande uit leerlingen van de LTS en de Prinses Juliana- school. Reünie Vrijdag 14 oktober, de laatste dag van de feestweek, staat in het teken - van de reünie. Om twee uur 's mid dags begint deze bijeenkomst, waarop alle oud-leerlingen en part ners van de school welkom zijn. Daarbij kunnen ze tevens de school bezichtigen en een kijkje nemen op de tentoonstelling. In de avonduren, van acht uur tot één uur 's nachts vindt er in de aula Vervolg pag. 4 Advertentie ZIERIKZEE - Het zal opvallende voorbijgangers zijn opgevallen dat er sinds enkele weken fanatiek wordt ge vist in de grachten van Zierikzee. Het nieuwsfeit ligt overigens niet zozeer in het feit dat de hengelaars deze wateren hebben uitgekozen om hun hobby te bedrijven, maar wel in het feit dat men in groten getale probeert (met behulp van wormpjes) de nodige paling te verschal ken. r Enkele weken geleden werd, eigen lijk bij toeval, ontdekt dat de grach ten van Zierikzee een aanzienlijke hoeveelheid paling herbergen. Er is zelfs een geval bekend van een hen gelaar, die maar liefst veertig van de ze gladde vissen boven water haalde. Het is overigens niet zo, dat ieder een maar frank en vrij zijn aas in het water van de grachten kan uitzetten. De Hengels Sport Vereniging „Oosterschelde" heeft het water na melijk als viswater gepacht van de gemeente. Vissen in dat water kan daarom alleen maar gebeuren met toestemming van deze vereniging. Men hoeft overigens niet belist lid te zijn van de HSV Oosterschelde. Er bestaat ook een mogelijkheid om toestemming te krijgen voor het vis sen in de grachten door middel van het kopen van een zogenaamde maandkaart. Een dergelijk bewijs geeft uitsluitend toestemming om in de grachten te vissen en dan alleen nog maar in de desbetreffende maand. De kosten van een dergelijke kaart bedragen 11,50. Ook bestaat de mogelijkheid om een jaarkaart aan te schaffen, tegen betaling van 19,—. Deze laatste geeft ook recht op het vissen in de kreken van Ou- werkerk. De maandkaarten zijn te verkrijgen bij twee bestuursleden van de vereniging: C. H. van Schel ven, Lange Blok weg 41 te Zierikzee en P. A. van de Werf, Brouwstraat 8 te Zierikzee. De jaarkaarten zijn bo vendien verkrijgbaar bij de VVV en bij de firma G. J. Wilbrink in de Kor te St. Jansstraat 3. Waarschuwing Bestuurslid Van de Werf laat des gevraagd een waarschuwend geluid horen: „Hengelaars, die menen zon der toestemming te kunnen gaan vis sen, lopen een goede kans bekeurd te worden. De vereniging voert dien aangaande een stringente kontrole uit op dit illegaal vissen." Verwachting tot zaterdagavond: Buien Wisselend bewolkt en buiten; mini mumtemperatuur ongeveer 12 gra den; middagtemperatuur omstreeks 17 graden. Zuidwestenwind, boven land vrij krachtig en aan de kust hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 13 sept.: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 5 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 5 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 sept. Zon op 7.05, onder 20.19 Maan op 11.15, onder 21.52 11 sept. Zon op 7.06, onder 20.07 Maan op 12.36, onder 22.13 12 sept. Zon op 7.08, onder 20.04 Maan op 13.53, onder 22.38 Eerste Kwartier: 14 sept. (04.24) HOOG- Zierikzee 10 sept. 11 sept. 12 sept. EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater FA. W. J. GOUDZWAARD ZN HOOG'ERkUIS B V. NOORDSTRAAT 33-35 HOOGEZOOM 194-200 432B AK HAAMSTEDE 4325 BJ RENESSE TEL 01115-1331 TEL. 01116-1343 Ten aanzien van de kwaliteit van de paling, welke in de gracht wordt gevangen, laat Van der Werf zich niet duidelijk uit: „Ik heb zelf liever een paling uit de kreken van Ouwerkerk. Maar toch zeggen de kenners dat de smaak van deze paling goed is." Van de Werf zet daar evenwel een vraag teken bij. Hij memoreert het feit dat het nog niet zo erg lang geleden is dat op sommige plaatsen de riolering uit kwam op de gracht. „En dan weet je maar nooit", zegt hij voorzichtig. 6.33 18.12 11.52 - 7.06 18.54 0.23 12.30 7.35 19.33 0.59 13.16 Springtij: 16 september HET WEERO VERZICHT DE BILT - Het ziet er naar uit dat er zaterdag nogal wat buien zullen vallen. Daartussen door laat de zon zich zo af en toe zien, maar het blijft aan de koele kant. Dit wisselvallige weer hangt samen met een depressie die zich donderdag boven het zeege bied tussen IJsland en Groenland ontwikkelde. Vrijdagmorgen be droeg de druk in de kern iets minder dan 990 mbar. Verwacht wordt dat dit lagedrukgebied zaterdagmiddag boven de Noordzee zal aankomen. Aan onze kust kan de wind daardoor tot hard toenemen. Advertentie Restaurant Renesse Op paling vissen in de gracht: niet zonder toestemming

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1