Aanbevelingen voor gemeenten bij opstellen kampeerplaatsenplan Landbouwmuseum Dreischor blijft grote trekpleister diensten apoum. Vragen aan minister over vrijmoedige vrijpartij in Zierikzee Onderzoek Stad en Landschap 2 Advertentie •MM STICHTING THEATER vertoont in de concertzaal a.s. zaterdagavond 20.00 uur ZIERIKZEE - Alhoewel het in werking treden van de nieuwe Kampeerwet mogelijk nog enige vertraging on dervindt, zullen de gemeenten op korte termijn met deze wet worden gekonfronteerd. Een belangrijk onderdeel van de Kampeerwet betreft het kampeerplaatsenplan, dat aan de kampeerverorde- ning moet worden toegevoegd. Elke gemeente dient zo'n kampeerplaatsenplan op te stellen (behoudens onthef fing door Gedeputeerde Staten). Het kampeerplaatsenplan bevat naast een inventari satie van de bestaande kampeerplaatsen ook de ge wenste ontwikkeling op het gebied van de verblijfsre- kreatie en is daarmee een belangrijk sektoraal beleidsin strument, dat echter ook van grote betekenis is voor de ruimtelijke ordening. Het buro Stad en Landschap heeft onlangs - in opdracht van het Ministerie van Landbouw en Visserij - een experimentstudie uitgevoerd met als doel op basis van praktijkervaringen aanbevelingen voor gemeenten op te stellen. Hiertoe zijn voor de gemeenten Leimuiden en Westerschouwen voorbeeld- kampeerplaatsenplannen opgesteld en zijn op basis van deze twee plannen konklusies en aanbevelingen tot stand gekomen. kommissie Geelhoed, ingesteld door de Minister van Justitie, in haar tus senrapport de Kampeerwet op de groslijs van te dereguleren wetten geplaatst. De kommissie moet voor het einde van het jaar advies uitbren gen aan de Ministerraad. Het is dus nog maar de vraag of de wet per 1 januari 1984 in werking zal treden. Het kampeerplaatsenplan Het kampeerplaatsenplan moet toegevoegd worden aan de gemeente- Over de resultaten van dit onder zoek wil Stad en Landschap op drachtgevers en relaties informeren door middel van een symposium, dat dinsdag 13 september om 19.00 uur begint in het bureau aan de Wage- naarstraat in Middelburg, waarop voor gemeenten praktische aanbeve lingen worden gedaan. De minister van landbouw en vis serij wil de nieuwe kampeerwet in 1984 in werking laten treden. De ge meenten zullen binnen twee jaar een kampeerverordening moeten vast stellen. Zij moeten aan deze verorde ning een kampeerplaatsenplan toe voegen. Het beleid met betrekking tot de verblijfsrekreatie is hiermee in gro tere mate dan nu het geval is in han den van de gemeenten gelegd. Drie kampeermiddelen per woning? Aan de inwerkingtreding, aldus schrijft Stad en Landschap, is het no dige rumoer voorafgegaan. Zij is ver schillende malen uitgesteld. Bij de parlementaire behandeling is er bij amendement een bepaling in de wet opgenomen (artikel 27 lid <2), waar door bij iedere woning zonder meer drie kampeermiddelen (tenten/cara vans) kunnen staan, gedurende ten hoogste vier weken. Vooral druk bezochte rekreatiege- meenten vrezen het ergste van deze bepaling. Hoe moet dit gekontro- leerd worden? Als er geen kontrole plaatsvindt en er wordt niet opgetre den tegen overtreding, ontstaat er een vorm van illegaal kamperen met de nodige oneigenlijke konkurrentie voor de rekreatie-ondernemers, die wel gehouden zijn aan de bepaling van de wet en de verordening. Om het de gemeenten makkelijk te maken, ontwerpt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een zoge naamde modelverordening, die de gemeenten kunnen overnemen. De VNG heeft bij de Minister aange drongen op uitstel van inwerkingtre ding tot 1 september 1984. Inmiddels heeft de deregulerings- lijke kampeerverordening. Het plan bevat een inventarisatie van de hui dige en de in de toekomst gewenst akkommodatie voor verblijfsrekrea tie. Meer zegt de Kampeerwet niet over het kampeerplaatsenplan. Dus ook op dit punt onduidelijkheid, al dus Stad en Landschap. Om ervaring op te doen met de praktische toepassing en hieraan aanbevelingen voor gemeenten te ontlenen heeft het Ministerie van Landbouw en Visserij aan Stad en Landschap, adviesbureau voor ruim telijke ordening en vormgeving, op dracht gegeven bij wijze van proef twee kampeerplaatsplannen op te stellen voor de gemeenten Wester schouwen (Zeeland) en Leimuiden (Zuid-Holland). Dit onderzoek is me dio juli afgerond en heeft geleid tot een groot aantal praktijk-gerichte aanbevelingen. Goed overleg De provincies hebben tot heden een grote invloed op de verblijfsrekrea tie. In de nieuwe Kampeerwet komt de provincie niet meer voor. De pro vincie kan haar invloed alleen nog doen gelden door middel van de ruimtelijke ordening bij de goedkeu ring van gemeentelijke bestem mingsplannen. De gemeenten doen er verstandig aan om een kampeerplaatsenplan in goed overleg met de provincie voor te bereiden en af te stemmen op het pro vinciale ruimtelijke beleid, advi seert het bureau. Het bestemmingsplan wordt in de Kampeerwet als toetsingscriterium genoemd bij het verlenen van ver gunning, vrijstelling of ontheffing voor kampeerplaatsen. Dit houdt in dat het bestemmingsplan moet aan geven in welke gebieden de diverse fimmjmi kihs naiisiitmiD mx nauw imiiii mum liaaiiitsuwniK tail! usxriuismii mm mms odkiumi gum min» n kus suiigmm ut ran m «urn hbs U3 ilium kwt ramno n immki bmmm ai am BWIIIIHWWI"Wïtmi leeftijd 16 jaar ••••••••••••••••a BINNENKORT VERWACHT: OCTOPUSSY ZIERIKZEE - Het SGP-Kamerlid Van der Vlies heeft zich eraan gestoord dat op vrijdagmiddag 12 augustus in Zierikzee in het openbaar een filmopname is gemaakt van, wat hij noemt, „gedragingen die in strijd zijn met artikel jvpn de Algemene Politie Verordening van Zie rikzee." Waar het om ging was een aantal pikante liefdesscenes waarvan de zich aan het Luitje verpozende wandelaars vrijelijk kennis konden ne men. Ook de opvarenden van jachtjes in de Zierikzeese haven waren ge tuigen van de vrijmoedige vrijages in het gras aan de Havendijk. Een en ander voltrok zich tijdens de opnamen voor een speelfilm over relaties, met name tussen man en vrouw. De film wordt vervaardigd met subsidie van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en kui tuur, zo deelde de regisseur Barbara Meter destijds mee. In de voor het alternatieve filmcircuit bestemde rolprent spelen Ineke Verberk en Thieu Gutschmidt. Van der Vlies heeft - mede naar aanleiding van berichtgeving in de Zierikzeesche Nieuwsbode - schriftelijke vragen gericht tot de minister van WVC, Brinkman, ook om er achter te komen of die het eens is met de kwalifikatie van burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee, dat hier sprake was van een „schandelijke vertoning." Indien dit het geval is kan het SGP-Kamerlid zich voorstellen dat de minister de subsidie ten behoeve van deze produktie intrekt. Het ministerie van WVC deelde woensdag mee dat er 200.000 gulden subsidie verleend is voor deze film, die tot de vrije kunstzinnige films wordt gerekend, aldus een woordvoerder van WVC. vormen van verblijfsrekreatie zijn toegestaan en welke voorwaarden hiervoor gelden. Uitvoering van het kampeerplaat senplan wordt mogelijk gemaakt via het bestemmingsplan. Stad en Land schap acht het van het grootste be lang, dat gemeenten komen tot een goede en doelmatige afstemming tus sen kampeerplaatsenplan en bestem mingsplannen. Meer kamperen Steeds meer mensen willen hun va kantie in eigen land doorbrengen, maar wel in een akkommodatie die betaalbaar is en past bij hun wensen. Aangenomen mag worden dat er steeds meer in welke vorm dan ook gekampeerd zal worden. De overheid moet aan deze behoef te tegemoet komen, ook vanwege de positieve ekonomische effekten van deze ontwikkeling, vindt Stad en Landschap, echter niet tot elke prijs. De belangen van landschap, natuur en milieu en woonomgeving dienen door de overheid ook bewaakt te worden. In het kampeerplaatsen plan, maar vooral in het bestem mingsplan moeten al deze belangen tegen elkaar worden afgewogen. Overleg met de Kampeerraad, die een wettelijk voorgeschreven advies- funktie vervult, met rekreatie- ondernemers, rekreanten, aangren zende gemeenten en provincie is wen selijk. Wel moeten gedetailleerde,, starre regels in kampeerplaatsen plan en bestemmingsplan vermeden worden, waarmee uiteindelijk noch de rekreant, noch de rekreatie-onder- nemer noch de samenleving gebaat zijn, konkludeert het bureau. Het kampeerplaatsenplan is voor de gemeenten een belangrijk middel om een goed afgewogen beleid te voe ren voor de verblijfsrekreatie, merkt Stad en Landschap tot slot op. DREISCHOR - Het Landbouwmuseum in Dreischor, dat inmiddels de deuren alweer heeft gesloten voor het „normale" bezoek, blijft toch steeds een trekpleister voor groepen. Zo werden onlangs de gemeentebestuur ders van heel Schouwen-Duiveland uitgenodigd om met eigen ogen te zien waar hun (welkome) subsidie naar toe gaat, en dinsdag bezocht een afdeling van de N.C.V.B. uit Kerkwerve het museum. De gemeentebestuurders werden mede uitgenodigd omdat zoals wel licht bekend, het museum een uit breiding heeft ondergaan met één lo kaal. Hier wordt het keukengerei en de gereedschappen die nodig waren voor de boter- en kaasbereiding ten toongesteld. Onder de genodigden bevonden zich drie burgemeesters en verder uit elke gemeente een afge vaardigde. Een Brouwse specialiteit, stokbeschuit en koffie, Zeeuwse bab belaars en een wijntje waren de in grediënten van het warme onthaal aan de gemeentebestuurders bereid. Herinneringen Na twee maanden rust en vakantie begon de N.C.V.B. uit Kerkwerve het seizoen met ook een bezoek aan Drei schor. Vierentwintig dames haalden aldaar herinneringen op uit lang ver vlogen tijden bij het zien van de oude gereedschappen. Veel dames wisten nog goed dèt, èn op welke manier de verschillende werktuigen werden ge- Rondleiding Hoewel het Landbouwmuseum dus officieel is gesloten vertelt de sekre- taresse van het museum, mevrouw Klompe-de Jonge, dt het voor groe pen Altijd mogelijk is een bezoek te brengen aan het museum. Na een af spraak met de sekretaresse, verzorgt zij een rondleiding, óók in het win terseizoen. Zaterdag 10 en zondag 11 september Zierikzee Dokter H. J. M. Sleegers, Noordgou- we, tel. (01112) 1480, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Vis ser. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Westhoek, Renesse Dokter J. L. Flach, Jan van Renesse- weg 6, Renesse. Tel. (01116) 1280. Bur gh-H aam stede Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115)1861. Dokter Van Beek-Verbeek, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861. Brouwershaven Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 1280. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Duiv eland/Bruinis se Dokter A. M. Dorrestein, Dorps weg 5, Bruinisse tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Speel man. Tandarts mevr. H. A. Boom-Keizer, Westerbanweg 14 Burgh- Haamstede, tel. (01115) 3103, neemt waar voor geheel Schou wen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zuster Poley, Vloedstraat 1, Kerk werve. Tel. (01110) 2309, neemt waar voor Zierikzee. Zuster A. C. v. d. Velde, Oosterland, Lange Achterweg 10, tel. (01114) 2050 neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster A. v. d. Schelde,Spuislop 14, Brouwershaven. Tel. (01119) 1682 heeft dienst voor geheel Schouwen. bruikt. De kamer met daarin een ech te bedstee en een kribbe trokken veel bekijks. Nadien werd er nog gezellig nage praat ten huize van de sekretaresse van de afdeling, mevrouw A. P. Landman-van der Werf. Het seizoen krijgt een vervolg op 21 september in het Verenigingsgebouw aan de Bea- trixstraat, waar mevrouw Van Dijk uit Scharendijke zal spreken over diëten. Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakt- adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Renesse, tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum VBOK 033-620244. Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere zaterdag Renesse Vertrek Slotlaan, rondleiding Slot Moermond, 15.00 uur. Kaarten voor dien bij VVV-kantoor. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Rechtswinkel, Havenplein 24. 19.00 - 20.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Donderdag 8 september Zierikzee Rekreatiezaal Borrendamme. Eerste les Volksdansen voor ouderen. 10.30 - 11.30 uur. „Huis van Nassau". 58e Algemene vergadering Rabobank „Zierikzee en omgeving". 20.00 uur. Kerkwerve Consistorie Ned. Herv. kerk. Leden vergadering tafeltennisvereniging Kerkwerve. 20.00 uur. Vrijdag 9 september Zierikzee Grote Kerk. Openbare zangdienst (korengemeenschap). 19.30 uur. Theo Thijssenschool Kanterlaan. Prijsklaverj as wedstrijd HV Delta Sport. 20.00 uur. Kerkwerve Kantine sportpark „De Vospit". Le denvergadering W.I.K.-voetbal. 19.30 Zaterdag 10 september Zierikzee Bioscoop. 48 Hours. 20.00 uur. Zonnèmaire Schoolplein I. M. v. d. Bijlstraat. Slotkonsert „Nut en Uitspanning" met aansluitend lampionoptocht. Aanvang: 19.30 uur. Bruinisse Muziektent. Sluitingskojncert „Nu met Hope" „Oefening én Uitspan ning". 19.30 uur. Muziektent. Start lampionoptocht. 20.30 uur. Zondag 11 september Zierikzee Bioscoop. 48 Hours. 20.00 uur. Maandag 12 september Zierikzee ,,'t Kofschip". ZVU-kursus Tuinaan leg en onderhoud. 19.30 uur. Pr. Julianaschool. ZVU-kursus En gels kennismakingsavond. 19.30 uur. Dinsdag 13 september Zierikzee „De Lichtboei". ZVU-kursüs Teke nen en schilderen kennismakings middag. 14.00 uur. „Huis van Nassau". Jaarvergadering Zierikzeese Bridge Klub. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Fraktie- vergadering PvdA. 19.30 uur. Kerkwerve VerenigingsgebouwBeatrixstraat Bejaardenbijeenkomst. 14.00 uur. Haamstede Konditorei Hogenaar. Modeshow Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Westerschouwen. 13.30 uur. Een overzicht van het nieuwe lokaal in het Landbouwmuseum, met keuken- Een prachtige wagen met melkbussen. Wel heel wat anders dan de moderne gereedschappen materialen die nodig waren voor de boter- en kaasbereiding. tanks Iedere donderdag Renesse Vertrek Slotlaan. Rondleiding Slot Moermond, 19.00 uur. Kaarten voor dien bij VW-kantoor. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth". Uitlenen van boeken. Van 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Gemeentehuis. Commissie grond- en pachtzaken. 19.30 uur. Donderdag 15 september Zierikzee Havenplein 24. Spreekuur Rechts winkel. 19.00 - 20.00 uur. Scharendijke Restaurant „De Koepel", Dorps straat 14. Informatieve bijeenkomst met betrekking tot de oprichting Van een modelbouwvereniging. Aanvang 19.00 uur. Vrijdag 16 september Serooskerke Herberg De Waag. Optreden New Or leans Wild Cats uit Dordrecht. 21.00 Bruinisse Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Maandag 19 september Zierikzee RSG. ZVU-kursus Computerkunde/ informatika. 19.00 uur. „Theo Thijssenschool". ZVU-kursus Hindeloper schilderwerk. 20.00 uur. Dinsdag 20 september Zierikzee „De Lichtboei". ZVU-kursus Verven en versieren van textiel. 09.30 - 11.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2