Meisjes-aspiranten HSD van start met fraaie zege: 4-5 Kees Reinhoud en Jos Geluk de besten op uithoudingsproef in onderling duel Delta Sporters Topskorers voetbal NIEUWSBODE Stef Nelisse promoveert met Pascal naar Z-klasse De reserves in het kort Meer files door meer wegonderhoud ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DinsdaK september 1983 Nr. 23383 5 Standaard-seniorenteams boeken ook overwinningen ZIERIKZEE - Het heren standaardelftal van HSD heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Gilze Rijen een 1-4 overwinning behaald. Gilze Rijen, een nieuwkomer in de poule van HSD, bleek niet opgewassen te zijn tegen het goede spel van het Zierikzeese team. Reeds na enkele mi nuten keek het tegen een 0-1 achterstand aan. HSD kreeg een strafcorner, die in de rebound werd benut door Erik van der Doe. Ondanks dat Gilze Rijen na vijftien minu ten spelen op 1-1 gelijk kwam, had het team van HSD in die beginfase al een overwicht op de wedstrijd. De uitbraak van Gilze Rijen, die leidde tot de gelijkmaker, was de enige gevaarlijke aanval voor de rust. De achterhoede van HSD had weinig moeite met het op afstand houden van de voorhoede van Gilze Rijen. Met debutant Erik Waalwijk, wegens een beenbreuk is hij het vori- Duiveland II-WIK III OOSTERLAND - Duiveland II ging in het nieuwe seizoen op het Oostersportpark van start met een 3- 0 zege op het bezoekende WIK III. De eindstand was reeds bij het afsluiten van de eerste speelhelft bereikt. Han Stouten wist voor de Ooster- landers de skore te openen (1-0) waar na Hans van de Werf uit een straf schop de voorsprong kon opvoeren tot 2-0. Uit een goed opgezette aanval liet Jaap Brekelmans nummer drie aantekenen (3-0). Na de rust bleek de thuisklub al haar kruit te hebben verschoten en bleken de bezoekers niet bij machte om de kansen nog te doen keren. SKNWK H-Dauwendaele II NIEUWERKÉRK - De reserves van SKNWK zijn aan het nieuwe seizoen begonnen met een 4-2 zege op het be zoekende Dauwendaele II, een over winning waarop door de Middelbur gers weinig viel af te dingen. Gedurende de eerste speelhelft wa ren beide teams nog na aan elkaar ge waagd. Met een fraai schot gaf Bram Roks de Nieuwerkerkers voorsprong (1-0), welke de bezoekers nog voor de thee ongedaan wisten te maken. Direkt na de rust nam Dauwendae le zelfs voorsprong (1-2), maar toen wist SKNWK de touwtjes in handen te nemen. Uit een vrije trap bracht Bram Roks weer evenwicht (2-2z) in de stand. De thuisklub ging hierna door en wist de bezoekers het initia tief uit handen te nemen. Rein van Klinken schoot zijn team naar een 3-2 voorsprong waarna Rudie Meliefste de overwinning veilig stelde (4-2). Arnemuiden III-ZSC II ARNEMUIDEN - De reserves van ZSC maakten een voortreffelijk de buut in de reserve le klasse door Ar nemuiden III in eigen omgeving met 2-0 te kloppen. Gedurende de eerste speelhelft hielden de beide ploegen elkaar volkomen in evenwicht (0-0). Na de hervatting wist ZSC voor sprong te nemen door Ronald van Oe- veren die een door Jaap de Jonge ge nomen hoekschop in de touwen kop te (0-1). Door de verdediging goed gesloten te houden gaf ZSC de aan vallers van de thuisklub weinig kans om gevaarlijk te worden. De voor sprong kon zelfs nog tot 2-0 worden opgevoerd toen een van de in het nauw gedreven verdedigers van Ar nemuiden een voorzet van Harry Linders in eigen doel werkte (0-2). WIK II-GPC II KERKWERVE - De reserves van WIK zijn zaterdag in de kompetitie gestart met een 2-2 gelijkspel in de thuiswedstrijd tegen GPC II. De eindstand gaf de krachtsverhouding in het veld vrij goed weer. In de eerste helft, welke met blan ke stand werd afgesloten, liet de thuisklub wel enige mogelijkheden liggen om voorsprong te nemen. Tien minuten na de hervatting slaagden de Vlissingers erin voorsprong te ne men (0-1) welke in de 20e minuut door Arjan van der Ven weer ongedaan werd gemaakt (1-1). De bezoekers wisten hierna weer de leiding in handen te nemen (1-2) waarna het er naar uitzag dat dit ook de eindstand zou gaan worden. Op de valreep, in de allerlaatste minuut, wist Han van IJsseldijk nog een pun tenverdeling voor degroen-witten uit het vuur te slepen (2-2). Bruse Boys IV- Brouwershaven II BRUINISSE - Met een 3-0 overwin- ning in de uitwedstrijd tegen Bruse Boys IV hekeren de reserves van Brouwershaven verder. Door doelpunten van Jan van der Weele en Ton Fischér konden de Brouwenaren in de eerste helft een 2- 0 voorsprong nemen. Na de hervat ting werd het uit een door Niek van Vulpen benutte strafschop 0-3 waar na Rien den Boer zich nog de weelde kon veroorloven om een strafschop op de paal te schieten. ge seizoen uit de roulatie geweest, als laatste man, kwam de verdediging weinig in de problemen. Het midden veld en de voorhoede, met twee han gende spitsen, lieten mooie aanval len zien, die aan het einde van de eerste helft resulteerden in opnieuw een strafcorner voor HSD. Lin kerspits Sven Bakx skoorde 1-2. Voetbalveld Na de rust bleef HSD de betere van de twee hockey-elftallen en skoorde nog tweemaal. De invallende rech terspits Maarten Hardon zorgde voor 1-3 en Sven Bakx bracht de stand op 1-4. Vermeld moet nog dat de wedstrijd werd gespeeld op een voetbalveld, waarbij de goals tussen de doelpalen van de voetbalgoals stonden. Voor de statistici: een voetbalveld heeft af metingen van 70 m bij 105 m en een hockeyveld is 55 m bij 91 m. Meisjes Al speelde zaterdg haar eerste wedstrijd in de Overgangs klasse. Hierin debuteerden de B- meisjes van vorige jaar: Nanette van der Borght, Annerienke Hendrikse, Ellen van Eek en Annemarie Arken bout. Ook de doelvrouwe, Madelein- de Terwogt, werden voor de eerste keer gekonfronteerd met de A- klasse. HSD moest het stellen zonder routiniers Jolanda Kraaijeveld en Johanna Zuiderveld, die met keepster Jacolien Fierens naar het dameselftal zijn overgegaan. Een hard werkend HSD won de uit wedstrijd tegen Liberty Al met 4-5. Met name de B-meisjes hebben zich op dit hoge nieveau uitstekend ge weerd en zetten een goede wedstrijd neer. Beheerst Na een minuut of zestien spelen kwam HSD met 0-1 achter. Uit een scrimmage voor het Liberty-doel gaf Renske Bergsma de beslissende tik De A-meisjes juniorenploeg van HSD begon de kompetitie in de overgangs klasse toch nog vrij verrassend met een overwinning (4-5). Stella van Zanten, coach van de ploeg, ontving enkele dagen eerder de Adri Franke van der Zwaan-prijs, de jaarlijkse prijs voor verdiensten binnen de Zie rikzeese hockeyklub. en skoorde 1-1. Natasja Alkemade bracht voor rust de stand op 1-3. Tweemaal achter elkaar kwam zij alleen voor de Liberty-keepster en skoorde beheerst. Na de rust maakte Liberty uit de eerste de beste aanval een doelpunt, 2-3. HSD, dat een dui delijk veldoverwicht had, liep op haar beurt weer uit naar 2-4 via een fraaie goal van Linda Stratemans. Liberty kwam terug tot 3-4, maar moest HSD opnieuw een doelpunt toestaan. Anneke Vlieger zag haar werk beloond: 3-5. Eerder in de wedstrijd miste zij een strafbal. Het stuivertje wisselen hield niet op, want vlak voor tijd kwam Liberty ten slotten op 4-5. Een fikse opsteker voor dit HSD A-team, dat het in de op één na hoogste klasse van Zuid- Nederland nog behoorlijk zwaar zal krijgen. Dames 1 won de uitwedstrijd tegen Olympia in Terneuzen met 2-3. HSD kwam op een 0-1 voorsprong via een strafbal van Jolanda Kraaijeveld. In valster Ydwine Zuiderveld bracht de stand op 0-2. Olympia kon voor de rust nog tegenskoren, 1-2. In de twee de helft liep HSD uit naar 1-3 door een doelpunt van Arianne Kraaije veld. Olympia kwam terug tot 2-3,1 maar was niet meer in staat om de ge lijkmaker te skoren. Heren 2 behaalde thuis een 1-1 ge- ZIERIKZEE - In het afgelopen weekeinde kwamen zeven van de dertien Schouwen-Duivelandse voetbal standaardteams in kompetitieverband in aktie. Vandaar dat de spelers van deze teams in aanmerking komen voor opname in de topskorerslijst, die aan het eind van het seizoen een fraaie beker oplevert plus een prijzenpakket in natura. Twaalf spelers skoorden elk een treffer, maar zij werden ruim schoots overvleugeld door Olivier Verwest, de spits van ZSC, die tegen Kats drie van de zes ZSC-doelpunten voor zijn rekening nam. Hij gaat daarmee momenteel ruimschoots aan de leiding. Cees Stouten (Duiveland), Jeroen Kesteloo (SKNWK), Simon Hart, Marcel van Grunsven, Johnny Quaak, Johnny van Wijk (al len DFS), Gerard Boogerd, René Flohil, Marco van Oeveren (al len ZSC), Jan van de Bos (Dreischor), William Remeeus (Ouwer- kerk) en Jaap de Feyter (Renesse) skoorden ieder een keer. lijkspel tegen Warande. De gastploeg speelde met slechts acht man en toon de zich desondanks superieur aan het elftal van HSD. In de eerste helft speelde Warande in een veel hoger tempo en was tech nisch ook de meerdere van de thuisploeg. Halverwege de eerste helft kwam Warande dan ook op een verdiende 0-1 voorsprong. Een fout van de Warande-keeper leidde tot een strafbal voor HSD, die door Ralph Lorjé werd gemist. De bal kwam op de lat. In de tweede helft probeerde HSD wanhopig om tot skoren te komen, maar de aanvallen werden op de kop van de cirkel afge weerd. Vlak voor tijd was het Jan van Dijk, die uiteindelijk de gelijk maker kon skoren, 1-1. De eerste wedstrijd van de vetera nen A van HSD is geëindigd in een monsterzege. Zevenbergen A werd met 9-0 verslagen. In de rust was de thuisploeg al naar 5-0 uitgelopen. Bonne Brouwer verzilverde een strafbal, 1-0, waarna Les van Geer maar liefst vier maal achter elkaar skoorde. De keeper had geen schijn van kans tegen zijn harde klappen. Na de rust kreeg HSD drie maal bin nen korte tijd een strafbal. Hans Blom, Jaap Zuiderveld sr. en Nas Huisson brachten de stand respektie- velijk op 6-0, 7-0 en 8-0. Lex van Geer skoorde ten slotte 9-0. Ook Toren Boys ontfutselt punt aan Country Club ZIERIKZEE - Nadat Sporthuis Zie- rikzee in de derde kompetitieronde een punt ontfutselde aan titelverde diger Country Club door in de laatste minuut de gelijkmaker voor 1-1 te skoren, is ook Toren Boys hierin geslaagd. De kampioensploeg nam ook nu een voorsprong, maar moest naar gelang de wedstrijd vorderde een portie initiatief aan Toren Boys laten, dat dan ook verdiend naastzij kwam (1-1). Sporthuis Zierikzee kwam door het gelijke spel van Country Cub in de eigen winst op Mevo (4-1) alleen aan de leiding, maar Toren Boys telt eveneens slechts een verliespunt, maar speelde een keer minder; Coun try Club telt inmiddels twee ver- liespunten. Bruse Boys haalde de eerste twee punten binnen door met 4-2 te winnen van FC Kerkwerve en Skol Boys kwam op vier punten door een 5-2 triomf over Bijmakelaardij. De stand in de eerste klas is nu als volgt: Sporthuis ZZ Country Club Toren Boys Skol Boys Bijmakelaardij Mevo Bruse Boys Ouwerkerk FC Kerkwerve 4 3 1 0 14- 7 7 4 2 2 0 19- 5 6 3 2 10 3 2 0 1 3 10 2 3 10 2 3 10 2 0 0 2 3 0 0 3 1-2 5 6-6 4 8-9 2 7-9 2 6-15 2 2-5 0 6-18 0 KRUININGEN - Op zaterdag 3 september organiseerde de LR Reimerswaal in Kruiningen een konkoers voor pony's in de klassen L, M en Z. De weers omstandigheden werden naar gelang de dag vorderde steeds slechter, maar de dressuurproeven konden nog onder redelijke omstandigheden worden afge werkt. Dat goldt ook voor het achttal van Jan Bevelander, dat „droog" start te. In de afdelingsdressuur liet de Zeeuwse kampioensformatie van zich horen door met 117 punten de eerste prijs binnen te halen. De meest gevierde ruiter van de dag was evenwel Stef Nelisse met zijn pony Pascal. De kombinatie slaagde erin om het M- springkonkoers foutloos af te leggen, waardoor Nelisse en Pascal als eerste KNF-kombinatie op Schouwen-Dui- veland in de Z-klasse mag starten in het springen. De 17-jarige ruiter uit Schuddebeurs behaalde in de barage de derde prijs. In de dressuur klasse M noteerde Ellen van Dijke met Donald 117 pun ten. In de L2 eindigde Petra Remeeus met Patrick als vijfde met 121 pun ten. Willem den Boer werd zevende met 120 punten. Stef Nelisse met Pa scal en Marry van der Velde met Roc- co bleven steken op respektievelijk 116 en 114 punten. In LI tenslotte was Arianne Hanse met Liza goed op dreef met 123 punten, dat deze kom binatie de vierde prijs opleverde. Jacco Fierens kwam met Springtime uit op 117 punten. Pechvogel van de dag was Manita Simonse met haar pony Laila. Tij dens de training viel de amazone van haar pony en kwam daarbij ongeluk kig terecht op een hindernis. Met een aantal hechtingen in het bovenbeen was starten voor haar onmogelijk. Het is weer eens een bewijs, dat het altijd opletten geblazen blijft, ook al is een ruiter of amazone nog zo ver trouwd met paard of pony. In de tweede Was werd een wedstrijd gespeeld. De Steeg en Stel la Boys deelden broederlijk de pun ten via 2-2. Een gelijkspel was er ook in de derde klas, waar Ouwerkerk II en Stella Boys II niet tot doelpunten kwamen. Morgen - woensdag 7 september - staan er in elk van de drie klassen twee wedstrijden op het programma. In de eerste klas kan Toren Boys naast Sporthuis Zierikzee komen, maar dan moet er gewonnen worden van Skol Boys (19.40 uur). Om 20.20 uur ontmoeten Bruse Boys en het nog puntloze Ouwerkerk elkaar. De avond wordt geopend met de derde klasse-wedstrijd DFS-Mevo II en in dezelfde klas wort om 21.00 uur Skol Boys II-PZEM afgewerkt. De twee laatste wedstrijden van de avond zijn uit de tweede klas. Eerst ont moet Zeelandia de reserves van Country Club en om 22.20 uur spelen Bijmakelaardij II en VV Oosterschel- de tegen elkaar. ARNSBERG - Tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Arnsberg heeft Ahmed de Kom (Metro Rotter dam) de 100 meter gewonnen in 10,98 sekonden. KIEV - Sovjet-Unie heeft in Kiev een merkamp-atletiekinterland te gen Verenigde Staten met 47.412 te gen 44.042 punten gewonnen. Beide ploegen stelden hun tweede keus op. MAASEIK - Het Nederlands heren volleybalteam heeft zijn trai ningsstage in België afgesloten met een zege (3-0) op Maaseik. De setstan den waren 15-4, 15-10 en 15-1. Teun Buys (Martinus) kon niet meedoen vanwege een liesblessure. V oor wedstrij den 5e klas libre ZIERIKZEE - Aan de voorwedstrij den 5e klasse libre van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB zal door 23 spelers worden deelgeno men welke in vier poules zijn inge deeld. In poule A zullen uitkomen: Nvan den Berg, C. Bakker, P. M. Evertse, W. de Graaf, M. G. Verseput en R. Lusse. De wedstrijden in deze poule zullen worden gespeeld op: maandag 12 september (Witte van Haemstede); woensdag 21 september (DOS) en woensdag 28 september (De Wig). In poule B zijn ingedeeld: A. Piaating, S. J. J. Everaers, A. de Ra- dewald, R. van Veen, D. Wit en R. M. van der Werf. De wedstrijden in deze poule zullen plaatsvinden op: don derdag 15 september (DOS); dinsdag 20 september (Phoenix) en maandag 26 september (The Country). De indeling van de poule C ziet er als volgt uit: A. van der Weel, L. Pan- kow, J. Steenis en C. J. van der Wek ken. Gespeeld wordt in deze poule op: maandag 12 september (The Country); donderdag i5 september (Onder Vrienden) en maandag 19 sep tember (KVL). Ten slotte zal de poule C worden bemand door: W. de Jonge, C. van Velzen, P. Beekmans, W. Rotte, J. Veldhuis en R. de Bruin. Gespeeld wordt in deze poule op: maandag 12 september (Windenburg); woensdag 14 september (KVL) en dinsdag 20 september (D'Eule). De lengte van de te spelen partijen is vastgesteld op 40 caramboles. De aanvang van de wedstrijddagen is 19.00 uur. Toon van der Steen en Wim van Kooten voorop in België MALDEGEM - In het Belgische Maldegem hebben Toon van der Steen en Wim van Kooten zich in het afgelopen weekend in de kijker gere den. In de wedstrijd over 120 kilometer, waaraan door 68 renners werd deel genomen, wist Van der Steen beslag te leggen op de tweede plaats en ein digde Wim van Kooten, vorige week ook al in België in de prijzen in een sterk rennersveld, in zijn kielzog op de eervolle derde plaats. Winnaar wei'd de Belg Marnix Lameire die de 12o km aflegde in 3 uur en 14 minu ten. Van de overige Nederlandse deelnemers eindigde Rob Bijvank als 5e, Thijs Fase als 7e en Ad Verplanke als 11e. Jan Raas winnaar in Arendonk ARENDONK - Een dag na het we- reldkampioenschap is Jan Raas win naar geworden van de Bevrij- dingsprijs in het Belgische Aren- donk. Raas maakte deel uit van een zeven man sterke kopgroep welke al vroeg in de wedstrijd een beslissing wist te forceren. Uiteindelijk bleek alleen Jos Jacobs nog in staat de ex-wereld- kampioen te volgen, die echter geen schijn van kans tegen de Nederlan der had in de eindsprint. Raas legde de 148 km af in 3.24 uur; 2. Jos Jacobs (Bel.); 3. op 20 sec. Sjaak Hanegraaf; 4. op 30 sec. Jan Bogaert (Bel.); 5. Gerrie van Gerwen; 11. Cees Priem; 12. Jos Schipper. Ledenvergadering TTV Kerkwerve KERKWERVE - De leden van de ta- feitennis vereniging „Kerkwerve" hopen donderdag aanstaande in ver gadering samen te komen in de con sistorie van de Hervormde kerk aan de Ring. Op deze ledenvergadering zal o.a. de zogenaamde percentage- beker worden uitgereikt aan de tafel tennisser die de beste resultaten heeft geboekt in het vorige seizoen. Zoals op vrijwel iedere ledenverga dering ook nu een bestuursverkie zing. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren J. Huigens en B. Mathey. Het bestuur stelt voor om de heer D. A. van den Hoek te benoemen tot penningmeester. Voorts zullen op de ze avond de nodige mededelingen worden gedaan betreffende het ko mende spelseizoen. Kim Reynierse blijft Tonnie Veerman net voor in Zomertrio VLISSINGEN - Afgelopen zaterdag werd in Vlissingen het tweede Zomer trio afgewerkt. Dit is een uithoudingsproef over drie disciplines. In de zware klasse moest door de deelnemers 50 kilometer worden gefietst, 15 meter ge zwommen en 12'/* kilometer hard gelopen. In de lichtere kategorie waren de afstanden respektievelijk 25 kilometer, 1000 meter en zeven kilometer. Bij de sterkeren was het zeer spannend in de top van het klassement. Tonny Veer man, de winnaar van het eerste Zomertrio in 1982, had na twee onderdelen een fikse voorsprong op Kim Reynierse, maar deze Dynamo'70 atleet maakte op het looponderdeel zoveel goed, dat hij de Oostburger nog ruimschoots pas seerde. Zo kreeg het tweede Zomertrio toch weer een sterke Zeeuwse win naar. De gevraasdc Eindhovenaar Henk Smits kwam in het spel totaal niet voor, evenmin als Jaap van den Berg uit Soest, die tijdens de nationale kam pioenschappen triathlon in Almere nog als vierde Nederlander was geëin digd. Na een teleurstellende fietsprestatie gaf hij er in Vlissingen de brui aan. Rini Schaak uit Baarn, 29e in Almere, eindigde in Vlissingen als eerste niet- Zeeuw op de derde plaats. De Delta Sporters maakten er in Vlissingen een onderling wedstrijdje van. Kees Reinhoud kwam uiteinde lijk als beste uit de bus, omdat hij het snelste zwom en liep. In de eindklas sering bezette hij de zeventiende plaats, waarmee hij toch nog ruim verwijderd bleef van de prestatie van Hans van Elzelingen tijdens de eerste aflevering van het Zomertrio. Van Elzelingen moest nu verstek la ten gaan. Tweede Delta Sporter werd nu Jos Geluk, die wel het snelste fietste, maar de opgelopen marge op de twee andere onderdelen niet weg kon werken. In een totaaltijd van 2.50.35 uur bleef Reinhoud de man uit Noordwelle tvveeëneenhalve mi nuut voor. Delta Sporters Op de verschillende onderdelen werden de snelste tijden gerealiseerd door totaalwinnaar Kim Reynierse bij het lopen (40.45 min.), door Tonny Veerman bij het fietsen (1.19.10 uur) en door Adrie Wouters uit Vlissingen op het zwemonderdeel (22.20 min.). Kees Reinhoud noteerde respektie velijk 1.32.45 uur, 31.45 min. en 46.05 min. Achter Reinhud en Geluk bezet te Martien Moermond de derde beste klassering van de Delta Sporters. Hij moest ruim dertien minuten toege ven op de 2.50.35 uur van Reinhoud. Veteraan Cor Muller noteerde 3.09.10 uur, Wim Schot 3.11.05 uur, Jaap van Laere 3.18.05 uur, veteraan Jan Kloet 3.34.05 en veteraan Gerard van de Wiel 3.54.15 uur. In totaal beëindig den 170 deelnemers de lange versie volledig. Er waren tien uitvallers en een tweetal deelnemers, die twee on derdelen beëindigden. Hierbij ook Johan van den Hoek uit Serooskcr- ke, die op doktersadvies niet mccli- pe, maar wel fietste en zwom. Van de in totaal vijltien Schouwen- Duivelandse deelnemers (allen lid van atletiekvereniging Delta Sport) waren er geen uitvallers. De ploeg, kompleet met caravan (ontmoe tingspunt), volgauto's, mekaniciën Kees Westdorp, coaches Rudi Ravia en Inge den Boer en masseur Cor de Jonge, kwam op enkele krampgeval- len na fit aan de eindstreep van dit. tweede Zomertrio, wat gezien de storm en regen meer een herfst trio was. Niet verwonderlijk wa het dat de tijden bij het fietsen flink gedrukt werden door de storm. In enkele ge vallen werd dit op het zwemmen en het lopen weer wal gekompenseerd, maar de meeste deelnemers, die ook in de eerste versie van de partij wa ren, noteerden een aanmerkelijk mindere totaaltijd. Formidabele tijd In het kleine Zomertrio ging de ze ge naar Henk Mulder uit het Bra bantse Duizel. Hij bleef zijn naaste konkurrent Tonny Gillissen uit Vlis singen zeventig sekonden voor, voor namelijk door een formidabele tijd bij het zwemmen. Muller was met een tijd van 13.50 min. meer dan ze ven minuten sneller dan Gillissen. Joke an de Kasteelc uit Haamstede werd met een zeventiende plaats dc beste Delta Sport-vertegenwoor- digster. Zij werd daarmee dc tweede dathe in de totaalklassering achter Anneke van Velzen uit Vlissingen. Van de Kastcele liet op het fietsen 50.35 min. afdrukken, bij het zwem men tikte zij aan na 23.05 min., ter wijl de zeven kilometer lopen haar een tijd van 32.50 min. opleverde. Drie andere Delta Sportsters hoef den weinig toe te geven op Joke van de Kasteelc. Tecnover de 1.46.30 uur van haar stelde Monique ten Broek 1.48.35 uur, Karin dc Kcijzer 1.49.30 uur en Marja Caspers 1.50.40 uur. Ve teraan Anthon de Bruyn verbruikte 2.03.40 uur en juniorc Merel Kloet 2.21.10 uur. DEN HAAG - De automobilist zal in september en oktober meer met fi les op de rijkswegen te maken krij gen als gevolg van wegwerkzaamhe den dan normaal het geval is. Dat geldt voor zowel de drukke wegen in de Randstad als die in het oosten van het land. In het najaar wordt al veel wegwerk verricht, maar door het natte voorjaar zijn enige werken die dit jaar toch klaar moeten, wat ver schoven. Dit heeft het ministerie van verkeer en waterstaat meegedeeld. De ANWB, de Algemene Verkeers dienst Rijkspolitie en Rijkswa terstaat zullen zich extra inspannen de weggebruikers zo goed mogelijk over de verkeerssituatie te informe ren. De automobilist doet er goed aan gebruik te maken van de verkeersin formatie om zijn vertraging zoveel mogelijk te beperken. Ook op onge- bruiokelijke tijdstippen, zoals 's avonds, 's nachts en in de weekein den. moet de weggebruiker er reke ning mee houden dat er aan de wegen wordt gewerkt, wat ook dan tot file vorming en vetraging kan leiden. Het ministerie verwacht dat in no vember de wegenbouwaktiviteiten weer zullen verminderen door de dan slechter wordende weersomstandig heden. Dit jaar besteed het Rijk 42 miljoen gulden extra aan de wegen: 33 mil joen voor aanleg en negen miljoen voor onderhoud. Dit jaar was voor ondehoud al 530 miljoen uitgetrok ken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5