Bollen bloeiden om Parijs Grote belangstelling voor huurwoningen in binnenstad Zierikzee Bruse havenperikelen i.1.— rG^Sl^niei Eerste bejaarden middag in Kerkwerve Matty Huibregtse nam afscheid van Bruse kleuters Bruse „eendepit" wordt opgeknapt Bejaarden op vakantie in Zuid-Limburg NCVB-reis afdeling Bru 4 In het Lange Groendal komen drie verschillende types huizen: het smalste ty pede middelmaat en de breedste woning. ZIERIKZEE - De woningbouw in het Havenkwartier en de Binnenstad- Zuidwest van Zierikzee verloopt volgens schema. Op zijn vroegst eind decem ber zullen naar verwachting alle 31 woningen en de drie appartementen zijn opgeleverd. De huizen zijn bedoeld voor de bejaarden, de alleenstaanden en de 1- en 2-persoonshuishoudens. Volgens direkteur, ing. Ph. H. van Doorne, direkteur van de woningbouwvereniging Beter Wonen, bestaat er van de zijde van woningzoekenden een bijzonder grote belangstelling voor de woningen in het Havenkwartier en de Binnenstad-Zuidwest. Deze maand wordt begonnen met de toewijzing aan de ingeschrevenen. Door het opvullen van de gaten in de Molenstraat, Lange Groendal, St. Domusstraat, Ravenstraat, Wevers- hoek, Venkelstraat en regen boogstraat probeert Beter Wonen meer mensen naar de binnenstad te krijgen. ,,We zijn daar al vanaf 1972 mee bezig, om mensen naar de bin nenstad te laten terugkeren. De toe komstige bewoners wordt in elk ge val een redelijke aantrekkelijke huur geboden", aldus de heer Van Doorne. Wegens de enorme verspreiding van de woningen over de binnenstad zal de oplevering van de panden ook verspreid plaats vinden. Naar ver wachting worden in oktober de eerste huizen opgeleverd en de laatste in december. Op 17 januari van dit jaar werd in de Wevershoek begonnen en in het Havenkwartier zal worden geëindigd. Enkele dagen geleden begon Beter Wonen aan de verbouw van een pand in de St. Domusstraat tot drie appar tementen. Na voltooiing zullen de ap partementen worden verhuurd aan de Stichting Alternatief wonen ter uitbreiding van het zogenaamd bege leid wonen van alleenstaanden die wat minder zelfstandig zijn. Ook de ze appartementen zullen waarschijn lijk eind december klaar zijn. Uite raard spelen ook hier de weersom standigheden een belangrijke rol. Aan het einde van de St. Domusstraat verrijzen twee woningen van het breedste type. Het huis heeft een breedte van 5.25 en een diepte van 8.00 m. Op de eerste verdieping bevinden zich een badruimte, een cv-kast en twee slaap kamers. ZIERIKZEE Gereformeerde Vrouwencontactgroep Voor de leden van de Gereformeer de Vrouwencontactgroep staat een feestelijke start van het seizoen op het programma. Deze wordt gehou den op woensdag 7 september in de bovenzaal van de gereformeerde kerk in de St. Domusstraat; de aan vang is gepland op 18.00 uur. Radio gestolen De Westduitser T. L.N. uit Wedel maakte zaterdag melding van het openbreken van zijn in de Kee tenstraat geparkeerde auto. waaruit zijn radio-cassetterecorder was ver dwenen. De waarde van de geluid sapparatuur bedraagt 1.000,—. SCIIARENDIJKE Surfplank gestolen Zaterdag werd een surfplank gestolen van de Westduitser M. uit Opladen, die de zeilplank op zijn au to had bevestigd, die op de Brou- wersdam geparkeerd stond. De diefstadl vond plaats tussen 17.00 en 19.00 uur. Op de Brouwersdam werden in het weekeinde twee illegale kampeer ders verbaliseerd, die de nacht van zondag op maandag daar doorbrach ten, hetgeen zoals bekend verboden Aanrijding Bij camping Het Karrewiel op de Kuyerdamseweg liepen maandag middag (13.00 uur) twee auto's lichte blikschade op. De Westduitser A. M. H. uit Bottrop wilde met zijn auto de oprit van de camping in slaan en ter wijl hij daarmee bezig was passeer de, althans trachtte te passeren M. D. C. G.-v. N. uit Scharcndijke. Deze wilde de Duitser links voorbij, waar na de aanrijding een feit was. BROUWERSHAVEN „De Kroongetuige" Met de bespreking van het boek ..De Kroongetuige" van de schrijver Maarten 't Hart begon de leeskring Brouwershaven gisterenmiddag het nieuwe leesseizoen. De leeskring is een onderdeel van de afdeling platte landsvrouwen, die gezamenlijk boe ken lezen en bespreken. ZONNEMA1RE Oud papier Woensdagavond, vanaf 18.00 uur, zullen de leden van de harmonievere niging ,,Nut en Uitspanning" weer het oud papier verzamelen. Het ver zoek ligt er om het oud papier zoveel als mogelijk is gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Aanvulling brandweer In de vakature van L. Kik, bij de Bruse vrijwwillige brandweer, ont staan doordat de heer Kik wegens drukke werkzaamheden het korps heeft verlaten, is inmiddels voorzien. De heer J. L. Kempe uit de Hoogaarsstraat 14 werd voorgedra gen als adspirant brandwacht. De heer Kempe heeft zijn benoeming aanvaard. Alle zestigplussers uit Kerkwerve en omgeving worden dinsdagmiddag 13 september in het Verenigingsge bouw verwacht op de eerste bejaar denmiddag van het nieuwe seizoen. Het bestuur heeft voor de komende winter achttien middagen gepland, waarop de bejaarden kunnen hand werken, sjoelen, dammen enz. Ook is er gelegenheid om te leren knopen of te werken met smyrna, pitriet, ma- cramé. Op de eerste soosmiddag, die in tegenstelling tot alle andere sa menkomsten een half uur eerder be gint, zullen de aanwezigen kunnen genieten van eenoptreden van het volksdansgroepje van het kinderdag verblijf „Brugzicht" te Zierikzee. Ds. J. B. Duk hoopt op de startmid dag een meditatie te houden. Aan vang 14.00 uur. Alles verandert... BRUINISSE - Bestuur, personeel en kleuters van de Chr. kleuterschool „d'Eerste Stap" hebben afscheid ge nomen van juffrouw Matty Hui bregtse die na twee jaar werkzaam te zijn geweest als kleuterleidster vori ge week voor het laatst op school was. Ze heeft een betrekking aange nomen bij de Vrije Kleuterklassen te Middelburg. Grote „paniek" ontstond op school toen juf Matty op school arriveerde en alle kleuters spoorloos waren ver dwenen. Gelukkig vond juf Matty hen weer terug in het speellokaal, waarna allereerst natuurlijk de ka- dootjes moesten worden uitgepakt. Vol spanning keken de kleuters van d'Eerste Stap, waar Dineke Steketee hoofd van is, toe, bij elk pakje wat open gemaakt werd. De scheidende juffrouw toonde zich erg blij met de presentjes van kleuters, personeel en bestuur. De kleuters speelden afscheids spelletjes en ook de moeders van de kleuters lieten zich niet onbetuigd maar kwamen gezellig naar school om afscheid te nemen. Vriendelijke woorden werden over en weer gewis seld. Op haar verhuiskaart je schreef juf frouw Matty: alles verandert; dat is eeuwigheidsritme; het wezen van leven BRUINISSE - De werkzaamheden om van de eendenijver aan de Prin ses Wilhelminalaan weer een ooglijk geheel te maken, zijn eind vorige week van start gegaan. De dienst der gemeentewerken heeft het karwei in handen en werkt met een plan van de eigen Technische Dienst. Het verzet ten van de nodige grond en de afvoer van de blubber uit de bodem van de vijver gebeurt door de fa IJzelen- berg. Nadat de stinkende bodemgrond verwijderd is, kan met de opbouw van de voormalige brandweerput worden begonnen. Volgens de heer Steketee, een der medewerkers van de gemeentedienst, zal erst een bo dem worden gemaakt van plastic om er voor te zorgen dat in een droge tijd het water niet weg zakt. De eende- put, die middels een hoorzitting vo rig jaar behouden is gebleven, zal dit najaar nog worden ingeplant met struiken en bomen. Tijdens die druk bezochte hoorzitting verklaarde een meerderheid van de omwonenden zich vóór een open vijver, mits die flink gerenoveerd zou worden met veel minder eenden er in. Als de bodem gelegd is volgt de be schoeiing waarna met de aanplant kan worden begonnen. Volgend voor jaar kan dan het verhaal over de „bloempjes en bijtjes", in dit geval de woerd en z'n gevolg, beginnen. Bru-oost heeft er dan, zij het klein, een leuk stukje natuur bij gekregen ZIERIKZEE - Evenals vorige jaren werd aan het eind van de zomer een vakantieweek georganiseerd voor bejaarden van Schouwen-Duiveland. Zevenenveertig bejaarden vertrok ken per bus voor een fijne week in Zuid-Limburg. De leiding was in handen van de dames L. v. d. Houten- Fonteine en M. v. d. Haven- Matthijsse. Om half één ging de reis in Renesse van start en nadat ook de bejaarden uit de andere kernen waren opge haald werd koers gezet naar Zuid- Limburg. Na een theepauze in Til burg reed men naar hotel „Holland" in het tussen Valkenburg en Maastricht gelegen plaatsje Berg Terblijt, dat als verblijfplaats was gekozen. Vandaar uit werden de hele week vele tochten ndernomen. Maan dag en donderdag trok men er de hele dag op uit en op de andere dagen wer den, kortere tochte gemaakt. Maandag was het reisdoel de Belgi sche Ardenne, waar men o.a. de limo- nadefabriek in Spa bezocht en een kijkje nam bij de watervallen in de rivier de Amblève. Donderdag trok men Luxemburg in, waar in Vianen de lunch werd gebruikt en waar op de terugtocht Clervaux en het race circuit van Francorchamps werden aangedaan. Op dinsdag werd 's middags een „panorama"-tocht gemaakt door de Belgische Verstreek, waarbij men o.a. langs de oude vestingwerken bij Eben Emael en Kanne kwam. Woens dagochtend werd een tocht door Zuid-Limburg gemaakt, waarbij een bezoek werd gebracht aan een forel- lenkwekerij en een kaarsenfabriek in Gulpen. Vrijdagmiddag bezocht het gezelschap Heerlen om daar ge zellig te winkelen. Zaterdag 3 september werd na het ontbijt de terugreis aanvaard. In Die- sen werd halt gehouden voor een af scheidsdiner en aan het eind van de middag kwam men wat vermoeid, maar zeer tevreden weer thuis. BRUINISSE - Op dinsdag 30 au gustus maakte de N.C.V.B., afdeling Bruinisse haar jaarlijkse busreis. Om half acht startte de bus en wer den de dames welkom geheten door de presidente, mevrouw De Groot. De chauffeur, de heer Van Driel, reed via het Hellegatsplein door Noord- Brabant naar het plaatsje Grave waar koffie werd gedronken, in restaurant de „Nagtegaal". Daarna ging het richting Nijmegen en een klein stukje door Duitsland naar 's-Heerenberg, het belang rijkste doel van deze dag. Hier werd een bezoek gebracht aan „Gouden Handen", een gebouw, vroeger klooster, waar het hele jaar door steeds wisselende tentoonstellingen zijn. Iedereen genoot van de grote verscheidenheid van de exposities. Er was een tentoonstelling van Van Nelle waar inzendingen op het ge bied van handwerken uit heel het land werden geëxposeerd. Hier werd ook de fraaie tekening bewonderd van de heer P. Padmos uit Bru. Deze 91-jarige bewoner van „In 't Opper" won met deze tekening vorig jaar een tinnen kandelaar. Ook was er een tentoonstelling over het Vorstenhuis, over poppen, kaarsen en Daf-trucks. Over alles op het gebied van handvaardigheid kan daar een plaatsje vrij worden ge maakt voor een expositie. Op de terugweg, langs de Postbank bij Rheden, had men bij De Steeg een prachtig uitzicht op de natuur en de omgeving. Deze terugweg voerde langs Wageningen en door de mooie Betuwe naar Meerkerk waar in hotel restaurant „Brughuis" het diner werd gebruikt. Met Bru in zicht werd de heer Van Driel bedankt door mevrouw Verton namens alle dames voor de bijzonder prettige begeleiding op deze dag en voor de behouden thuiskomst. Woensdag 7 september Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Bugs Bunny 15.55 uur Irka en haar paard Raya 18.40 uur Teleac 18.55 uur Brekers 19.20 uur Kenmerk 19.45 uur Socutera 20.00 uur Journaal 20.28 uur De lijn. Programma van Netty Rosenfeld. 21.00 uur Bill Douglas. Na de dood van zijn grootmoeder wordt Bill in een tehuis opgenomen. 22.00 uur Op zoek naar een geniale god. Programma over de komponist Mozart. De steden Salzburg, Wenen en Praag zullen worden bezocht. 23.00 uur Teleac 23.30 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen 19.20 uur Van gewest tot gewest. Na tuurgebied Markiezaat bij Bergen op Zoom wordt bezocht. 20.10 uur Oude makkers. Een Engels tv spel. Het verhaal gaat over een schrijver van kinderboeken, die woont in een afgelegen huis met twee mooie vrouwen en een butler. Alles lijkt rustig en plezierig te verlopen. Een plotselinge jonge bezoeker brengt daar min of meer hardhandig een inbreuk op door hem te konfron- teren met zijn minder mooie verle den 21.30 uur Cinevisie 22.00 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Journaal Donderdag 8 september Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Voor buitenlanders 16.00 uur Het verhaal van een vossen- familie 17.10 uur Hoogtepunten uit de we reld muziekliteratuur 18.55 uur De roze panter 19.00 uur De schat van de gouden valk 19.25 uur Wild west op zijn beste 20.00 uur Journaal 20.28 uur Kessler. Bauer deelt een flat met Mical Rak, die ternauwer nood aan de verdrinkingsdood is ont snapt. Het geheel resulteert in een nauwe samenwerking tussen deze twee mensen. 21.20 uur Hier en Nu 22.00 uur Kerkepad '83. Een bezoek wordt gebracht aan de Eusebius- kerk, de St. Walburgisbasiliek, de Koepelkerk en de Waalse kerk. 22.20 uur Hill street blues. De man nen der wet hebben het deze keer druk om een getuige in een oplich tingszaak te beschermen en weet Bel- ker een gewiekste inbreker in te re kenen. 23.10 uur Journaal 23.15 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.45 uur Voor buitenlanders 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.10 uur Het dagboek van een plan tersdochter. Elspeth wordt onderge bracht bij de Robinsons, waar zij het niet naar haar zin heeft en zij pakt dan uiteindelijk haar biezen. 20.00 uur Coupe ter Weijden. Li chaamstaal en erotiek is onderwerp van gesprek. 20.50 uur Van boeken bezeten. Lite rair programma. 21.30 uur De boer, hij ploegt voort. Hierin worden mogelijkheden en de moeilijkheden waar het gezin van de boer mee te maken krijgt getoond. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag BRUINISSE - Het was, vooral het tweede gedeelte van deze week, een driik- te van belang in de gemeentehaven en de repartiehaven. Was daar allereerst de thuisvarende mosselvloot die, na een retourtje Waddenzee", voor de nodige levendigheid zorgt, ook het zand- en grindvervoer via de Bruse koaie nam de ze week weer grote vormen aan. Schepen als de 1400 ton grote „Rammekens'! en aan- en afrijdende auto's, geven de haven een beeld van bruisende aktie en\ ondernemerschap. Een beeld dat wordt verstevigd door de grote zee-kotters die voor nieuwbouw of reparatie bij de machinefabrieken voor de kant lig- gen. Een goed voorbeeld hiervan is de proefvaart donderdag op de Ooster- schelde van de nieuwste Nederlandse hek-kotter welke bij Maaskant werd gebouwd. Het schip, de TX 38, „Branding" werd gebouwd voor de fa. J. C. Betsema uit Oudeschild op Texel. Na deze geslaagde technische proefvaart draagt de heer Maaskant de fraai gestroomlijnde kotter offi cieel over op zaterdag 10 september. EEG-kotters Bij Padmos machinefabrieken liep het nieuwe casco binnen van de TH 7, de „Adriana Maria". Dit schip zal bij Padmos geheel worden afgebouwd, het casco werd gebouwd bij Duiven- dijk Krimpen a/d IJssel. Het schip is er een uit de serie E.E.G.-kotters die Padmos heeft gebouwd, beneden de 70 ton blijven en niet meer dan 300 pk mogen hebben. Het wordt geschikt gemaakt voor de rond- en platvisse- rij, en mag vissen binnen de 12 mijls zone, ook voor de Belgische kust en het Duitse Wad. Ook de legerleiding weet de Bruse reparatiehaven te vinden. Bij Pad mos ligt het Rijksvaartuig 38, inge deeld als onderdeel van de genie. Hiet wordt een Mitsubishi hulpset ingebouwd. Bij Duivendijks scheepswerf lag de ZZ 5 op de helling. Deze mosselkotter van de fa Praet had lekkage in de ma chinekamer. Even daarvoor had de ZZ 4 van de fa Schot een hellingbeurt ondergaan. In de Bru 11 van de geza menlijke palingvissers wordt een nieuwe spuit-los-installatie gebouwd bij Duivendijk. De „Branta", een vlet van Staatsbosbeheer, kreeg een onderwaterbeurt, evenals een oude veerpont voor materiaalvervoer. Een levendige week derhalve voor de le vensslagader van Bru, de koaie. HILVERSUM - Een groep van on geveer twintig mannen en vrouwen heeft maandagavond een radio-uit zending van de Centrumpartij ver stoord. Kort nadat om tien minuten voor half zeven in de NCRV-studio in het kader van de zendtijd voor poli tieke partijen op de zender Hilver sum 2 de uitzending van de Centrum partij was begonnen, vernielde de groep een deel van de in de studio aanwezige apparatuur waarmee via een speciale lijn rechtstreeks vanuit Den Haag het programma werd uit- geznden. De zender Hilversum 2 was na de aanval op de studio tot tien mi nuten voor zeven uur uit de lucht. 43 Claudette zag weer een gaatje in het huwelijksnest, waarin ze hem met Nita gevangen wist. Op heel an dere toon, terwijl ze aanhankelijk weer naast hem ging zitten, zei ze nu: „Dat is het juist, Henk, jij hebt nooit eens iets gehad, je hebt altijd maar moeten zorgen. Maar nu wordt het anders, ik blijf werken, ik vind wel iets waar ik veel geld mee verdien. En je zult nog eens zien, hoeveel mijn moeder inbrengt, ze is in haar vak su perieur, dat weet je. En als kinderen dan duur zijn en veel zorgen eisen, dan niet, misschien is het ook beter, dat wij altijd samen overal heen kun nen. Misschien wel naar Australië, daar gaat iedereen heen of Nieuw-Zeeland of Henk, kunnen we niet naar Canada Hij kwam weer een beetje bij, als ze nu zo maar een beetje door babbel de, reageerde ze vanzelf af. En nu moest hij nog van dat onzalige plan af weten te brengen om een kamer te gaan huren, ze had gewoon geen be grip hoe moeilijk dat was in een tijd van woningnood. Spelend met haar vingers trachtte hij te overreden: „Blijf nou voorlopig hier, klein vrouwtje, ik moet nog voor een paar weken naar Duitsland, dat weet je en ik zou me maar ongerust maken, als je dan alleen op een kamer zat. En heb je er eigenlijk al met de mensen hier over gesproken? En keurt de vreemdelingenpolitie het goed?" „Ach. jullie Hollanders zijn zo zwaar op de hand, zulke dingen ko men toch vanzelf. Ik heb alles heel goed overdacht cn jij moet mij hel- door NEL SCHUTTEVAÉR-VELTHU YS pen'zoeken, Henk, misschien weet ik al iets, ik zal het laten zien." Ze stond weer op en haalde uil haar schrijfmap een aantal brieven. Heel voortvarend had ze vanuit Parijs al een advertentie laten plaatsen, zodat de brieven bij aankomst op haar ka mer lagen. Weer knapte iets in zijn hoofd, terwijl hij de adressen met ar gusogen bekeek. „Nou moet je ze lezen, want je weel dat ik dal nog niet heel goed kan, want jullie mensen schrijven heel an ders dan je het uitspreekt." Opgewonden haaide ze de velletjes papier uil vijf enveloppen en wipte van ongeduld. Henk vloog ze door, dure kamers, zolderkamers, achter kamers hij rilde, als hij dacht aan zijn lief huisje tussen de velden. Op dat moment wist hij zo duidelijk, dat hij een echte Hollandse huisvader was, gesteld op een eigen huis met toebehoren. Van kind af aan had hij op een dorp gewoond in een bet rek k- lijk ruim huis, met een ver uitzicht, daarom had hij indertijd ook verko zen buiten de stad te wonen. Een huis met een roodpannen dak, een tuintje er om heen hoe was dat gedichtje ook weer? „Zoals een kind om een stuk'speelgoed vraagt, zo, Heer, wil ik een huis van rode stenen Nita kende het helemaal uit haar hoofd, ze hadden het in hun verlovingstijd zo'n mooi gedicht gevonden. Nita had het in haar huishoudboek bewaard natuurlijk had ze het nog, ze was een beetje sentimenteel van aanleg, al zag je dat niet zo aan de buitenkant. Wim ook grote jongen Jan was meer nuchter, zoals hij zelf vroe ger was dikdoenerig „Lees nou! Waar zit je weer aan te denken?" „Aan die brieven natuurlijk, ik moet toch denken, anders kan ik toch geen oordeel geven Ik vind het al lemaal snertbrievcn en ik vertik het die adressen met jou af te schuimen, versta je dat goed, Claudette?" Als Henk haar naam zo voluit zei, was hij erg nuchter, dat wist ze uit er varing. En ze schaamde zich voor haar eigen verliefdheid, ze wenste dat ze koel kon zijn, maar ze kon haar handen bijna niet in bedwang houden, zo verlangde ze naar zijn li chaam. Hopeloos was dat toch, altijd maar dat verlangen, het hielp zo wei nig er tegen te strijden. Ze stak ook een sigaret op en schoof een eindje bij hem vandaan. „Als je dan niet mee wilt, ga ik al leen die adressen af. ik wil cn ik zal een vrije kamer hebben. Ik bedank er voor altijd bespied te worden door de mensen hier." Weer een knappend gevoel in zijn hoofd. „Hebben de mensen hier dan iets gezegd over ons beiden?" „dat nu juist niet, maar natuurlijk doen ze dat toch wel als ik het niet hoor." „Natuurlijk en daarom. Clau dette, moet het uit zijn tussen ons. Ik heb een hekel aan mezelf de laatste tijd en het is gemeen van me, dat ik het zo ver heb laten komen, maar ik was altijd al karakterloos. Als je iels wilt doen, kleine lieveling, ga dan te rug naar Parijs, daar hoor je, ik heb je niets aan te bieden." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4