ALEXON Ds. Kerssen: „Luidklok nu echt op haar plaats" Vijf generaties Bolle vierden bet -overgrootmoeder's feest 199 bloemen voor Lies Klink KAPSALON „PANDORA" Café De Vlinder gaat op oude voet verder In Hervormde kerk Haamstede Meer toeristen, niet meer overnachtingen Gevarieerd jaarprogramma Christelijke Plattelands vrouwen Bond Bruinisse: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 september 1983 Nr. 23383 3 het verleden al zoveel touwtrekkerij rond de klok is geweest." De heer T. Beije, president kerk voogd, vertelde dat er in het verleden geen overeenstemming mogelijk was tussen de Hervormde gemeente en het kollege van Westerschouwen. „Nu blijkt dat het toch mogelijk was om de luidklok naar de zomerkerk toe te halen. Van de klokkestoel is door de twee vrijwilligers een prach tig stukje werk gemaakt en ik wil de heren daarvoor bedanken." Ook bracht hij dank uit aan de gemeente Westerschouwen, mede voor het feit dat zij de materiaalkosten 495,—) voor haar rekening heeft genomen. De loonkosten werden door de dienst gemeentewerken begroot op 4542,—. Met de Hervormde gemeen te zal door de gemeente Westerschou wen een bruikleenovereenkomst worden gesloten. De predikant vroeg zich af hoe lang de Hervormde gemeente de klok in bruikleen krijgt, maar daarop kon de loco-burgemeester geen antwoord ge ven. Hij wist in elk geval wel dat de klok vele en vele jaren in de zomer kerk zal blijven staan. Hij noemde het een daad van de eerste orde dag één van de mensen van de gemeente Westerschouwen (gemeentetimmer man Nortier) zich beschikbaar had gesteld voor het vrijwilligerswer. Advertentie Herfst-winter 1983-1984 11 11II s AN INI>l\II >l \l \SMH \K| Gisteren waren wij bij de presentatie: Vanaf vandaag brengen wij u verslag en advies uit van deze nieuwe kapsel-mode lijnen. Lange Nobelstraat 22 - Zierikzee - Telefoon: 01110-2183 Loco-burgemeester JC. de Feiter mocht de klok een keer luiden. V.l.n.r. kijken wethouder A. J. Padmosds. Kerssen. de heer J. J. van der Have en de heer J. Nortier geamuseerd toe. Het opschrift van de historische klok is als volgt: ,,Laus Deo ghegotén van Jacob Waghevens int jaer 1532. HAAMSTEDE - „Zoals het klokje thuis hangt, hangt het nergens", vond predikant O. C. Kerssen van de Ned. Herv. kerk van Haamstede maandagavond. Daarmee doelde hij op de komst van de luidklok, die sinds afgelo pen zomer in de „loopkerk" van de zomerkerk is ge plaatst. Twee heren, J. Nortier en J. J. van der Have, hebben zich in april van dit jaar als vrijwilliger aange meld voor het vervaardigen van een bijpassende klok kestoel. Maandagavond werd aan de komst van de luid klok een officieel tintje gegeven. Loco-burgemeester de heer J. C. de Feiter mocht de in de zomerkerk staande klok één keer luiden. De luidklok dateert uit het jaar 1532 en heeft een hoogte van 56 cm en een doorsnee van 55 cm. De klok is afkomstig uit de kerk of de to renspits van de Hervormde kerk en N. J. van den Berg uit Renesse nieuwe eigenaar ZIERIKZEE - Het café „De Schouwse Duiventil", beter bekend als ca fé „De Vlinder", aart de Nieuwe Boogerdstraat te Zierikzee, zal over en kele weken weer haar deuren openen voor het publiek. De heer N. J. van den Berg, de nieuwe eigenaar van het horeca-bedrijf, kocht het pand vorige week woensdag tijdens een veiling, voor een bedrag van 214.000,-. De heer Van den Bérg is van plan om de zaak, onder de vroegere naam „De Vlinder", voort te zetten op dezelfde voet, zoals dat tot voor kort het geval was. „Misschien dat er iets veranderd wordt aan de mate of de wijze waarop de muziek gebracht werd, maar verder zal er nauwelijks iets veranderen. Het is echter beslist niet de bedoeling dat De Vlinder op welke wijze dan ook met een diskotheek zal kunnen worden vergele ken." Aldus de nieu\ye eigenaar, die ook in Renesse een horeca-bedrijf bezet, namelijk bar De Stulp. Afhankelijk van de snelheid, waarmee de financiële en administra tieve zaken zullen zijn afgerond, denkt de heer Van den Berg uiterlijk over vier weken te gaan draaien met De Vlinder: „We veranderen aan het interieur van het café weinig; een drastische schoonmaak zal echter zeker aan de opening vooraf moeten gaan." Alle kinderen van de lagere- en kleuterschool zaten op het puntje van hun bank en eindelijk, daar kwamen Lies Klink en haar man Ri- nus. Ze namen plaats in de gemeen schapsruimte tussen bezems, schrob bers, bussen Vim, Andy, soda en al lerlei andere schoonmaakmiddelen. Temidden van deze voor hen zo be kende attributen kregen Lies en Ri- nus voor hun toeweiding voor de school van ieder schoolkind (199) één bloem aangeboden. Daarna zette het hoofd der lagere school, de heer H. Groeneveld het echtpaar ook figuurlijk nog eens in de bloemetjes. Hij wees alle kinde ren en leerlingen er op hoe ontzet tend belangrijk de taak is van een schoolschoonmaakster en hoe ze daarbij konden helpen. Demonstratie Lies Klink gaf daania enige de sche klok graag in de kerk hebben, een wens die eindelijk in vervulling is gegaan. „De klok staat nu echt op zijn plaats, dankzij de goede samenwer king tussen de gemeente en het kolle ge van Westerschouwen. Van de zo mer hebben vele toeristen de klok al bewonderd. Als zo'n historisch stuk op zijn plaats staat heeft het ook meer historische waarde", was pre dikant Kerssen van mening. De luid klok heeft geen klokketouw. Ds. Kerssen vertelde dat het klokketouw met opzet is weggelaten, „omdat in Zeeland: MIDDELBURG - Het aantal toe risten in Zeeland was het afgelopen seizoen veel groter dan in voorgaan de jaren. Toch heeft dat niet geleid tot een hoger overnachtingscijfer, al dus maandag direkteur J. de Regt van de provinciale VVV. Vorig sei zoen noteerde de provincie ruim 14 miljoen overnachtingen evenveel als dit jaar. Volgens De Regt komt dat, doordat de toeristen dit jaar korter in de pro vincie bleven. Dat leverde veel extra werk op voor kampeerterreinen en bungalowparken en de hotelsektor. Ook is het dagtoerisme dit seizoen in Zeeland bijzonder hoog geweest. De Zeeuwse VVV-direkteur spreekt van een goed seizoen, maar, zegt hij, je mag er geen blijvende trend in zien. Als de zomer volgend jaar niet zo goed is, dan moeten we er niet op rekenen, dat al die mensen te rugkomen. SIRJANSLAND - De Christelijk Plattelandsvrouwen Bond, afdeling Schouwen-Duiveland, waarvan mevrouw S. P. op 't Hof-de Rijke presidente is, heeft het jaarprogramma voor het komende vergaderseizoen gereed. Er is getracht zoveel mogelijk variatie in de bijeenkomsten aan te brengen, zonder het christelijk karakter van de bond uit het oog te verliezen. September wordt gestart met een bezoek aan het vernieuwde Land bouwmuseum in Dreischor, waarna ook een bezoek gebracht wordt aan de uit de 14e eeuw stammende oude kerk. Tevens vestigt mevrouw Op 't Hof er de aandacht op, dat op 6 okto ber de landelijke bondsdag wordt ge houden in Amsterdam. Vanuit Zie rikzee vertrekt er een bus naar Amsterdam. De agrarische kommissie vraagt aandacht voor de vele aktiviteiten die door de kommissie georganiseerd worden, het komende seizoen, ter wijl de boekenklub op 28 september een aanvang neemt. Gespreksleidster is mevrouw Ali v. d. Weyde uit Nieuwerkerk. Wie inte resse heeft kan zich bij haar opgeven, telefoon: 01114-2336. De kursus heeft de laatste jaren in de gemeente werkplaats van Westerschouwen' gestaan. Deze klok is menigmaal on derwerp van diskussie geweest. De Hervormde kerk wilde de histori- In 'f Opper te Bruinisse BRUINISSE - Vijf geslachten op één foto! Het gebeurt wel meer, maar toch blijven dergelijke gebeurtenissen vrij zeldzaam. Gisteren (maandag) kon deze plaat ge maakt worden in de rekreatiezaal van In 't Opper in Bruinisse, waar de oudste van deze „vijf-ling" juist 94 jaar werd. Het is mevrouw J. C. Bolle-IJzelenberg die te midden van de bewoners en familieleden dit heugelijke feit beleefde. Het heeft er lang naar uit gezien, dat deze foto helemaal niet gemaakt zou kunnen worden: op de foto ook een paar „Canadezen", die (gelukkig voor de familie), in 1976 het ver trouwde vadcrlang weer opzochten. Vandaar dat de familie Bolle deze dag extra blij was met de vijf generatie statie-foto, en dat de Nieuwsbode er de nodige aandacht aan besteed. Op de foto allereerst dus mevrouw Bolle-IJzelenberg, 94 jaar geleden in Bruinisse geboren. Na, of eigenlijk met haar huwelijk verliet mevrouw Bolle de vissersplaats en woonde lan ge tijd in Oosterland en Sirjansland, waar haar echtgenoot een boerenbe drijf had. Uit het huwelijk werden negen kinderen geboren, zeven van hen (de twee oudsten zijn inmiddels al overleden) konden de verjaardag van de stammoeder bijwonen. Me vrouw Bolle geniet nog een redelijke gezondheid en vond al die belangstel ling maandag best gezellig. De gehele dag was er feest, tot 8 uur 's avonds toe. Naar Canada De tweede in leeftijd is mevrouw J. W. Bolle-Deurloo, die 71 jaar oud is. Het was deze mevrouw, die met haar man en (ook) negen kinderen naar het verre Canada vertrok in 1952. De jongste was toen twee jaar en de oudste achttien. Een hele onderne ming, op weg naar een betere toe komst. In Burlington (Ont.) werd een eigen tuinderij opgezet, die in 1970 werd verkocht. Het vaderland bleef trekken, en zo keer de heer en me vrouw Bolle terug naar Oosterland met vijf kinderen. In 1976 volgde de heer A. J. Bolle, de derde telg op de foto, die om de zelfde reden als zijn ouders destijds naar hier kwam: een betere toekomst voor de kinderen. Helaas trof een ziekte de heer Bolle, vlak na aan komst in Nederland. Nummer vier op de foto is zijn dochter, Margaret Ann Dooge-Bolle, die in Canada werd geboren maar nu tot groot genoegen in Nederland woont, in Oosterland om precies te zijn, waar ze met de heer Dooge inhet huwelijk trad. Het echtpaar heeft een eigen tuinderij, dus wat dat be treft zijn er meer overeenkomsten. Vijfde „Bolle" Margaret is 24 jaar, en schonk ze ven weken geleden het leven aan de vijfde „Bolle", Marie Elisabeht, die niet veel meer kan dan in de wieg lig gen, slapen en drinken. Toch wel leuk, zo'n familiegeschiedenis in de dop BRUINISSE - Al twintig jaar lang maakt Lies Klink de Christelijke scholen „d'Ecrste stap" en „Op Dreef" tot volle tevredenheid van een ieder schoon en die mijlpaal heeft de school niet ongemerkt voorbij laten gaan. Vrijdagmid dag werd op school voor dit feit een feestelijke bijeenkomst gehouden die plaats vond in de grote gemeenschapsruimte. monstraties, elk schoonmaakartikel werd besproken en elk doekje ter hand gepakt. Even later galmden al lerlei schoonmaakliederen door de school en zelfs een door meester De Leeuw speciaal voor hen geschreven lied werd gezongen ter ere van Lies: „Ze zeggen de school is schoonge maakt Uiteraard hoorden hier kado's bij. De fam. Klink kreeg o.a. een „buiten-de-deur-etentje" aangebo den. Als klap op de vuurpijl kreeg de fa milie Klink vrijaf en werden alle kinderen aan het werk gezet om te zorgen dat de school kraakhelder achter gelaten zou worden. Dit lukte uitstekend. Kleuters die blijkbaar goed naar Lies geluisterd hadden vroegen om Andy en poetsdoeken. Een klein feestje voor twee geweldi ge mensen. Bestuur en personeel zijn trots op twee zulke trouwe mensen. „gesprek- en luistertechniek" wordt indien mogelijk dit najaar hervat; meteen een vervolgkursus. Iedere kursist krijgt daar t.z.t. bericht van. Programma Verder ziet het jaarprogramma er als volgt uit. 13 september: bezoek landbouw museum Deischor, als gemeld. 25 oktober: met het onderwerp „Vertrouwen" zal mevrouw Co 't Hart (dichteres) een avond verzor gen. 24 november: Mevrouw Basschaert uit Amsterdam (Leger des Heils) komt over haar werk vertellen. Deze avond wordt georganiseerd in sa menwerking met de N.C. V.B. uit Zie rikzee. 20 december: Kerstviering, ver zorgd door de eigen leden. 27 januari: Familie-avond in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. 28 februari: De jaarvergadering: Anja v. d. Bijl verzorgt deze avond met kreatief bezig zijn. 27 maart: Op deze avond zal ds. Baks uit Burgh-Hamstede kömert spreken over het onderwerp „Waarom zal ik naar de kerk gaan?" 24 april: De sociaal ekonomische voorlichter R. Botje komt over haar werk vertellen. Uitwisseling Mei: Het jaarlijks reisje wordt ver vangen door een uitwisseling met een andere C.P.B.-afdeling elders in den lande. Nadere mededelingen vol gen. Tot slot nog enkele data betref fende de agrarische kommissie. 25 oktober: Studiedag over coöpe raties in samenwerking met de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen. 22 november: Boerinnendag met het onderwerp „Vrouwenonderne mersschap" (ook heren zijn welkom!). 16 februari. Studiedag „Agrarische vrouw, roeping of beroep. Nog een paar tijden: het bezoek in en aan Dreischor begint om 14.00 uur en de verder aangekondigde avonden beginnen alleen om 19.45 uur en wor den gehouden in het verenigingsge bouw aan 't Vrije te Zierikzee. NEW YORK - Honderdduizenden werknemers hebben maandag in ver schillende Amerikaanse steden gede monstreerd tegen het ekonomisch be leid van president Reagan. De Ame rikanen vierden met hun akties „La bour Day". Hoewel niet in regelrechte lijn, toch vijf generaties op één foto. Van rechts naar links: J. C. Bolle-IJzelenberg (94). A. J. Bolle, Margaret Dooge-Bolle en Marie-Elisabeth Dooge en J. W. Bolle-Deurloo. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L-van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur); 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 37,00; per jaar (141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3