De nieuwe loten liggen klaar. Alle voetjes van de vloer. UVG Schiedam wint handbaltoernooi Delta Sport met minimaal verschil Adrie van der Poel pakt zilver achter beresterke Greg Lemond Organiserende vereniging krijgt een treffer meer tegen De meeste kans in de Staatsloterij. UITSLAGEN KORFBAL 6 ZIERIKZEE - Na drie van de zes ronden in het Delta Sporthandbaltoernooi leidden de organiserende vereni ging en Laren met elk vijf punten en het Belgische Fra- ma Beerse met vier punten de dans. De overige forma ties leken toen al niet meer in aanmerking te komen voor de zege in het elfde toernooi, vooral UVG uit Schiedam niet. De Schiedamse ploeg verloor in de openingsronde kansloos van invaller Indus uit Rozenburg en na een 5-7 zege op Frama Beerse moesten de Schiedammers ook hun meerdere erkennen in Laren. Met twee punten uit drie ontmoetingen bengelde UVG aan de staart van het veld van zeven ploegen. In de vierde ronde met Delta Sport als tegenstander begon de ploeg evenwel aan een geweldige opmars, die hen tenslotte toch nog de toer nooizege zou opleveren en dat niet alleen. Naast de Aurora-trofee, die het vorig jaar werd gewonnen door Delta Sport, veroverde UVG ook de Sportiviteitsprijs van de Gemeente Zierikzee en bovendien namen Martin Draer en René Bos de trofeeën mee voor respektievelijk de beste keeper en de beste veldspeler van het toernooi. Met evenveel punten als UVG - zeven - eindigde Delta Sport als tweede, maar de formatie van coach Cor Mol kreeg een treffer meer tegen dan UVG, terwijl beide ploegen 39 keer doel troffen. Vier ploegen eindigden met zes punten, terwijl Indus met vier wedstrijdpunten ze vende en laatste werd. „Over het geheel genomen heeft Delta Sport een goed toernooi gespeeld", meende Cor Mol. „Vooral tegen de sterkere ploegen deden we het prima, maar het was jammer, dat we weer een flinke portie onder schatting in huis hadden tegen de mindere ploegen. Dat was het vorige seizoen in de kompetitie ook zo. Toen heeft het een echte hoge klassering gekost en nu waarschijnlijk de toer nooizege". Delta Sport trad in haar eigen toernooi opnieuw aan met drie jeugdige spelers. „Mathee Pipping, Erwin Schaalje en Peter Nuyens heb ben het gewoon goed gedaan, maar ze kwamen niet zo veel in aktie. Ik heb hen alleen maar opgenomen om al vast wat sfeer te laten proeven. Ze moeten kunnen aksepteren, dat zeer naast kunnen staan. Ze hebben een paar keer in de beginopstelling gestaan, maar konden dan nog niet de stress overwinnen om een achter stand weg te werken. Dat zal moeten groeien en dat kan alleen maar door ook daadwerkelijk zo ingebracht te worden". Onzuiver Delta Sport begon het toernooi met een verdienstelijke 8-8 tegen Laren, een sterke ploeg, die recentelijk nog sterker werd, toen de vereniging LHV in Laren opging. Na Laren werd VHC uit Valkenswaard aan de zege kar gebonden (5-3), waarna ook Indus werd geklopt. Doordat het slechte weer als spel breker optrad hebben de organisato ren van de fietscrosswedstrijd, die zaterdag 3 september in Burgh- Haamstede gehouden zou worden, deze gedwongen moeten afgelasten. In totaal hadden zich 46 deelnemers aangemeld. Als het weer meewerkt zal de wedstrijd op zaterdag 10 september worden gehouden, om 14.00 uur. Ie dereen, die alsnog wenst mee te doen, kan zich aanmelden bij P. C. Bouw man, 01115-1250. klopten Indus in de slotwedstrijd met 10-1. Twee opmerkelijke over winningen, die evenwel werden doorkruist met even opmerkelijke nederlagen tegen Delta Sport, Frama Beerse en UVG. Het elfde Delta Sporttoernooi blonk voornamelijk door gelijke krachten van de zeven deelnemende ploegen, waardoor er niet een keer een zinnige voorspel ling gegeven kon worden over een einduitslag. UVG uit Schiedam werd uiteindelijk de gelukkige. Hun goede tweede toernooihelft ging vergezeld met een enorme prijzenregen, prij zen, die na afloop werden uitgereikt door de Zierikzeese wethouder van sportzaken L. J. van Gastel en Delta Sport-voorzitter L. J. Legemaate. Alle uitslagen van het elfde Delta Sporttoernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee op een rijtje: U VG-Indus 5-9; Delta Sport-Laren 8-8; VHC- Sasja 7-0; Frama Beerse-UVG 5-7; Indus-Laren 6-8; Delta Sport-VHC 5- 3; Sasja-Frama Beerse 5-6; UVG- Laren 5-6; Indus-Delta Sport 5-9; VHC-Frama Beerse 7-8; Laren-Sasja 9-9; UVG-Delta Sport 7-4; Frama Beerse-Indus 6-8; Laren-VHC 6-7; Sasja-Delta Sport 8-6; UVG-VHC 8-3; Laren-Frama Beerse 3-9; Indus-Sasja 6-7; Frama Beerse-Delta Sport 4-7; Sasja-UVG; 7-7; VHC-Indus 10-1. Eindstand: 1. UVG 7 pnt. (39-34); 2. Delta Sport 7 pnt. (39-35); 3. VHC 6 pnt. (37-28); 4. Frama Beerse 6 pnt. (38-37); 5. Laren 6 pnt. (40-44); 6. Sasja 6 pnt. (36-41); 7. Indus 4 pnt. (35-45). De Sportiviteitsprijs ging naar UVG, vóór Laren, Sasja, Indus, Fra ma Beerse, VHC en Delta Sport. De beste doelman werd Martin Draer van UVG en dezelfde vereniging had volgens de zeven coaches ook de beste veldspeler in René Bos met Bert de Vos op geringe achterstand als tweede. Matthee Pipping akteerde als jeugd keeper voortreffelijk, maar ook hij kon weinig doen aan de nederlaag te gen UVG. Zierikzeese Bridge Klub opent seizoen ZIERIKZEE - Morgen (dinsdag 6 september) gaat het seizoen bij de Zierikzeese Bridge Klub ook weer van start in haar klubhuis Huis van Nassau. Een week later wordt daar ook de jaarvergadering gehouden, een vergadering overigens, die ge volgd wordt door een bridgedrive. Op dinsdag 20 september wordt door de Zierikzeese Bridge Klub be gonnen aan de eerste kompetitieron de, waarvoor vijf wedstrijden op het programma staan, die om de veertien dagen worden afgewerkt. De tweede kompetitieronde wordt begonnen op 13 december en de derde en laatste ronde gaat van start op 6 maart 1984. Op dinsdag 27 september spelen al le leden van de Zierikzeese Bridge Klub tegen de leden van de Bridgek ring Haamstede '68 een viertallen- wedstrijd. Op 13 oktober staan beide verenigingen weer tegenover elkaar, maar dan in het kader van de Greve- lingenbeker. Voor iedere klub treden acht paren aan. Op 29 november speelt Zierikzee in eigen huis tegen Oude Tonge in het kader van hetzelf de toernooi. Naast deze aktiviteiten staan er nog een paar speciale drives op het programma. Op 8 november wordt gespeeld in de voorronden van het In- terpolistoernooi en op 20 december staat de jaarlijkse wilddrive op het programma. Alle dinsdagen, waarop noch kompetitie, noch een andere wedstrijd moet worden afgewerkt, worden vrije bridgedrives verspeeld in het Huis van Nassau. KIEV - Sovjet-Unie heeft in Kiev een merkamp-atletiekinterland te gen Verenigde Staten met 47.412 te gen 44.042 punten gewonnen. Beide ploegen stelden hun tweede keus op. ARNSBERG - Tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Arnsberg heeft Ahmed de Kom (Metro Rotter dam) de 100 meter gewonnen in 10,98 sekonden. Johan Kuijpers (Festina Venlo) vestigde een persoonlijk re- kord op de 1000 meter in 2.30,30 (ne gende), Tine Visserman (Impala Drachten) werd zevende op de 800 meter in 2.18,00. ALTENRHEIN - Vijftien van de achttien ronden van bijna vijftien kilome ter hebben slechts gediend om de reserves van de volhouders te slopen. In zes van de zeven uur durende wedstrijd gebeurde weinig of niets. Twee keer was er een kopgroep van importantie en beide keren deden de Nederlanders een trapje mee. Nadat de helft van het trajekt was afgelegd, ontsnapten vijftien - renners onder wie Peter Winnen, Adrie van der Poel en Greg Lemond. Hun grootste winst-bedroeg twee minuten. Dertig kilometer verder gingen Kim Andersen-, Regis Clerc, Serge Demierre, Vicente Belda, Mario Becchia, Phil Anderson en Theo de Rooy. De Australiër Anderson deed het meeste werk, Demierre hield het langste vol. De grootste winst was drie minuten. Daarna verhoogden de Italianen het tempo en nadat het gat bijna was gedicht spron gen Lemond, Argentin en Ruperez naar Demeirre. In de laatste dertig kilome ter verwijderde de Amerikaan zijn konkurrenten stuk voor stuk. Ruperez, die het langste weerstand bood, iVerd nog achterhaald door Cricquelion, Van der Poel en Roche. Van dit viertal was Van der Poel voor Roche de sterkste voor de zilveren medaille. Spelmoment uit de wedstrijd Delta Sport-UVG, waarhij Bert de Vos nog tot skoren komt. Het zou weinig afdoen aan de uiteindelijke nederlaag (4-7), het geen UVG uiteindelijk de toernooizege zou opleveren. Bert de Vos werd net niet de beste sneler van het toernooi. „Gekonsentreerd rijden, dus oplet ten en erbij blijven", was de bood schap die Adrie van der Poel van zijn schoonvader, oud-wereldkampioen Jan Janssen, had meegekregen. Een goed advies is aan hem welbesteed. De zilveren medaille van de 24-jarige Brabander staat er als het beste be wijs. Het goud was er voor de sterkste verstandige renner, Greg Lemond, die het vorig jaar als eerste Amerikaan een medaille, een zilve ren, in de wegwedstrijd had gewon nen. Het kampioenschap, dat slecht voor de Nederlanders was begonnen met valpartijen in de eerste ronden voor Steven Rooks en Henri Man- ders, leverde dus toch de aantrekke lijkste troostprijs op. Voor Van der Poel telt de tweede plaats namelijk wel degelijk. „Er zijn mensen, die zeggen dat de twee de plaats in een kampioenschap de slechtste is, die je kunt behalen, maar ik", zei Van der Poel, „ben er in ieder geval dolgelukkig mee. Ik heb er veel voor gedaan, zowel hier als in de voorbereiding en de hele ploeg heeft geweldig gewerkt. We hadden afgesproken dat Winnen en Zoete- De goede Rozenburgse invaller kreeg weinig vat op het toen uitste kend draaiende Delta Sportteam. In de vierde wedstrijd ging het evenwel plotseling fout met de Zierikzeese ploeg. UVG kon nog wel tot 3-3 wor den bijgehouden, maar toen waren enkele onzuivere akties debet aan een 7-3 achterstand, die in de slotmi nuten niet meer kon worden wegge werkt. Verder dan een tegentreffer kon Delta Sport niet meer komen. Ook de vijfde wedstrijd ging verlo ren. Sasja, toernooiwinnaar in 1981, was geleidelijk steeds beter in zijn doen gekomen en klopte Delta Sport met 8-6. „Die Belgische ploegen gaan naargelang een toernooi vordert be ter en beter spelen. Als we hen in de beginfase van het toernooi waren te gengekomen was er geen vuiltje aan de lucht geweest. Bovendien werkte de nederlaag tegen UVG mogelijk nog door", meende Cor Mol. In de slotwedstrijd, tegen de tweede Belgi sche ploeg Frama Beerse, draaide de blauwwitte equipe plotseling weer fantastisch. Debet hieraan was onge twijfeld ook, dat Mol nu in zijn sterkste beginopstelling begon, die een vlotte voorsprong opbouwde. Verderop in de ontmoeting konden de twee doelpunten voorsprong ge- roetineerd worden vastgehouden. Delta Sport won met 4-7, maar het zou net te weinig blijken te zijn, om dat UVG in zijn slotwedstrijd het toen prima draaiende Sasja op 7-7 hield. Grillig toernooi Een kleine Belgische zege zou Sasja naast Delta Sport op zeven punten hebben gebracht, maar dan zou de Zierikzeese ploeg alsnog toernooi winnaar zijn geweest, doordat Sasja een aanmerkelijk minder doelsaldo had, voornamelijk door een onbegrij pelijke 7-0 nederlaag in de ope ningswedstrijd tegen VHC. De ploeg uit Valkenswaard speelde trouwens toch een grillig toernooi. De Brabanders wonnen met 7-0 van Sasja in de eerste ontmoeting en Advertentie Ze zijn er weer. Staatsloten, met een kans van één op twee. Gemiddeld natuurlijk. Een prachtkans op een prachtprijs. Van een tientje tot 'thalf miljoen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per giro mee? Dat kan ook Bel voor inlichtingen de Staatsloterij. 070-47 74 84- Adrie van der Poel werd in Zwitser land vice-wereldkampioen achter de ongenaakbare Amerikaan Greg Le mond. melk de kopmannen zouden zijn. Dat moest ik dus tenminste waarmaken". Adrie van der Poel bevestigde in Altenrhein zijn konstante rijden in het seizoen 1983. „Een wereldkampi oenschap is een wedstrijd van alles of niets en op een gegeven moment moet je een gok nemen. Ga ik met de ze ontsnapping mee, of wacht ik op de volgende? Lemond bleek de goede keuze te hebben gemaakt, maar ik denk, dat uit de groep, die we nu heb ben binnenkort weer een Nederland se wereldkampioen tevoorschijn komt. Lemond is tenslotte ook be gonnen met een tweede plaats". Joop Zoetemelk, die net voor Gerard Veld- scholten als voorlaatse van het pelo ton over de streep kwam, ziet voor Van der Poel een grote toekomst. „Wat Lemond gedaan heeft, moet voor Van der Poel ook mogelijk zijn", meende Zoetemelk. Peter Win nen klasseerde zich tussen Van der Poel en het duo Zoetemelk/Veld- scholten als twintigste. SUNNINGDALE - Het open Euro pees golfkampioenschap, gehouden in het Britse Sunningdale, werd ge wonnen door de Japanner Isao Aoki met 274 slagen." KNVK AFDELING ZUID WEST le klasse: Seolto-Atlas 4-5; TOGO- All Ready 9-5; Olympia-Blauw Wit 8- 4. 4e klasse A: All Ready II-Animo V 7-3. Hoofdklasse A: Zuidwesters-Tjoba 1-3; Volharding-All Ready 0-4. Klasse CIII: Olympia-Swift 2-6; KVK-A11 Ready 0-0. Pupillen. Klasse PIV: Volharding- TOP 0-1; All Ready-KVK 1-1. Klasse QUI: All Ready-Olympia 0- 0; Tjoba-Blauw Wit 0-1. MAASEIK - Het Nederlands hpren- volleybalteam heeft zijn trai ningsstage in België afgesloten met een zege (3-0) op Maaseik. De setstan den waren 15-4, 15-10 en 15-1. Teun Buys (Martinus) kon niet meedoen vanwege een liesblessure, die vol gens de medische begeleiding van de ploeg vóór het vertrek van de ploeg naar de Europese titelstrijd in Oost- Duitsland (15-25 september) op tijd zal zijn geheeld. Badmintonklub Zierikzee zoekt leden ZIERIKZEE - Na jarenlange wacht lijsten heeft de Badmintonklub Zie rikzee de beschikking gekregen over extra zaalruimte, zodat mensen die badminton als sport willen gaan be oefenen direkt lid kunnen worden. Naast sporthal Onderdak op dinsda gavond is nu ook de donderdagavond beschikbaar voor Badmintonklub Zierikzee, maar dan in Sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede. Nieuwe leden zullen in Sportcen trum Krayestein door een viertal de- diplomeerde trainers wegwijs wor den gemaakt in de bepaald niet sim pele regels van de badmintonsport. Daarna kan men kiezen tussen spe len op dinsdag- of donderdagavond. Ook voor de jeugd is er plaats voor nieuwe leden. Op de donderdagmid dag van vier tot vijf uur kan de jeugd tot en met 12 jaar in Onderdak te recht en op de dinsdagavond van ze ven tot half negen is er in de Zierik zeese sporthal ruimte ingeruimd voor de jeugd van 12 tot en met 18 jaar. Wie van het pluimpje slaan in de straat of op het strand een sport wil maken kan dit rekreatief of in kom- petitieverband gaan doen bij Bad mintonklub Zierikzee. Voor nadere inlichtingen kunnen F. Vuijk (01110- 3548) of A. de Vos (01110-4225) gebeld worden. Nederlandse amateurs niet opgemerkt tijdens WK ALTENRHEIN - De revanche was volmaakt, in de ploegentijdrit over honderd kilometer viel de Oostduit- se vier verbrokkeld naar de tiende plaats. Zaterdag werd Uwe Raab, een van het ontluisterde kwartet, wereldkampioen na de strijd over 180 kilometer, die de Oostduitse ploeg volledig naar zijn hand zette. De triomf van Raab werd onderlijnd door de vierde plaats van Barth, de 'zesde van Ludwig en de achtste van Boden. De Oostduitse ploeg ontmoette in de lange aanloop naar de beslissing slechts een ploeg van gelijke sterkte, die van de Sowjet-Unie. Geen van de Sowjets durfde echter de ladder te beklimmen toen de vruchten geplukt moesten worden. Nederland kwam niet eens in de buurt van de boom. Had Peter Hofland, de gok van Lie- bregts zich niet overtroffen, dan zou de strijd voor Nederland nog rampza liger zijn verlopen dan de baankam- pioenschappen van Oerlikon. Hof land kwam tenslotten als twaalfde met de sterksten over de meet. Daarmee is de Nederlandse presta tie genoemd uit de belangrijkste wedstrijd van het jaar. Bert Weke- ma, het trekpaard van de ploeg, reed zijn stroefste wedstrijd van het sei zoen. Hij werd al in de tweede ronde definitief gelost en stapte na 75 kilo meter uit de wedstrijd. Zijn achter stand bedroeg toen al ruim twaalf minuten. Mathieu Hermans haalde de streep evenmin, Nico Verhoeven skoorde een achterstand van veer tien minuten en Gert-Jan Theunisse en Maarten Ducrot kwamen met de kleintjes binnen, die zich er alleen op mochten beroemen de streep te heb ben gehaald. Nederlandse wielrensters ruim te licht in Zwitserland ALTENRHEIN - Thea van Rijnsoe ver, achtste op ruim vier minuten van wereldkampioene Marianne Berglund, heeft zaterdag in Altenr hein opnieuw aangetoond Neder lands beste wegrenster te zijn. In het wereldkampioenschap, zeker op een voor vrouwen zwaar parkoers, werd tevens duidelijk, dat de Nederlandse rijdsters niet met de top meekunnen. Dat bleek al in de eerste ronde. Na slechts enkele kilometers bij de be klimming van de eerste helling, sleurde de Italiaanse Maria Canins het veld uit elkaar. De kopgroep van acht, ontstaan in het eerste kwartier werd nimmer teruggepakt. Vier van hen bleven tenslotte over voor de eindsprint. Daarin griste de 20-jarige Zweedse Berglund, in 1978 begonnen, de gouden medaille uit de handen van de Amerikaanse Rebecca Twigg. „Er zat niet meer in dan wat ik heb bereikt", konkludeerde de 26-jarige Nederlandse kampioene. „Vier jaar geleden, nadat ik twee keer mijn rechterbeen had gebroken, moest ik met voetballen stoppen. Ik wilde toch een wedstrijdsport doen, daar om ben ik gaan wielrennen. Per sei zoen is er een duidelijke Vooruit gang, .maar ik ben nog altijd een langzame starter. Mogelijk heb ik volgend jaar meer sukses, maar ik ben vandaag tevreden". De uitslag van het wereldkampioen schap voor dames is: 1. Marianne Berglund (Zweden) 60 km in 1.38.17; 2. Rebecca Twigg (USA) z.t.; 3. Maria Canins (Italië) z.t.; 4. Amanda Jones (Engeland) z.t.; 5. Jeannie Longo (Frankrijk) op 1.10 min.; 6. Cynthia Olavarri (USA) z.t.; 7. Connie Carpenter (USA) op 3.36 min.; 8. Thea van Rijnsoever (Neder land) op 4.04 min.; 9. Beate Habetz (West-Duitsland) op 4.12 min.; 10. Ka- thy Swinnerton (Engeland) z.t.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6