Grote drukte bij open dag op werkeiland Neeltje Jans Justitie treedt weer op tegen Golden Ten Prins Claus 57 jaar Verdwenen vis verdwenen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Achtduizend bezoekers Wind werd PZEM windmolen te veel Verblind door tegenligger Auto's opengebroken bij haven Brouwershaven Afscheid van juf Suze uit Oosterland Twee auto's total-loss Auto uit de bocht i 2 Showband Rust Roest uit Zierikzee gaf 's ochtends bij de filtermattenfabriek een optreden. In val in Hulst: HULST - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in het Zeeuwse plaatsje Kapellenbrug (gemeente Hulst) een inval gedaan in een ille gaal casino, waar Golden Ten werd gespeeld. Zeven spelers en vijf perso neelsleden werden aangehouden en na verhoor vrijgelaten. In het casino werd 4000 gulden in kontanten in beslaggenomen, alsmede de speeltafel en andere attributen. Het casino. Club 300, bleek geregistreerd te zijn als vereniging. Ook de sekretaris van de vereniging werd aangehouden en na verhoor op vrije voeten gesteld. Golden Ten, ook wel vierentwinti gen of derby roulette genoemd, wordt in sommige justitiële arron dissementen in ons land toegestaan en in andere niet. Volgens sommigen is het een behandigheidsspel en vol gens anderen een keihard kansspel. De rechtbank in Almelo sprak al BREDA - Jonge woonwagenbewo ners in Breda gaan een „schone" au tosloperij en onderdelenwinkel behe ren. In dit experimentele bedrijfje, opgezet door de gemeente Breda, kunnen woonwagenjongeren vanaf 14 jaar terecht. Het werkgelegen- heidsprojekt is gebaseerd op de sa menvoeging van leren en werken. eens een exploitant vrij, maar de pre sident van de rechtbank in Den Haag bepaalde op 23 augustus dat het openbaar ministerie in ieder geval wel mag optreden tegen dit spel. Het is daarna aan de strafrechter om uit te maken of het spel in strijd is met de wet op de kansspelen, zo vond hij. DEN HAAG - Staatssekretaris Van Zeil van ekonomische zaken en het Bedrijfschap Horeca praten vandaag over het loslaten van het prijsbeleid ten aanzien van de horeca. De rege ring wil prijsbeschikkingen voor sektoren waar dor konkurrentie de prijzen redelijk stabiel blijven, losla ten. HILVERSUM - Het kabinet moet haar huiswerk maandag nog eens over doen. Dit zei WD-fraktieleider in de Tweede Kamer Nijpels zater dag voor de AVRO-mikrofoon over het dekkingsplan van het kabinet voor volgend jaar. Volgens Nijpels ontstaat er een ernstige situatie als het kabinet vasthoudt aan dit zoge naamde plan Lubbers voor de begro ting 1984. AMSTERDAM - In het westelijk havengebied in Amsterdam is donderdagmiddag een container aangetroffen die door de rijkspo litie van Oostburg als vermist was opgeheven. De container be vatte vis ter waarde van 168.000 gulden. Toen de Amsterdamse politie in het havengebied een kijkje kwam nemen stond de container er wel maar de vis was er uit verdwenen. Dit heeft een woordvoerder van de Amsterdamse politie vrijdag morgen meegedeeld. Maandag 5 september Zierikzee Zeeuws Pannekoekhuis. Open Avond Schaakvereniging Zierikzee. 18.00 uur (junioren) en 20.00 uur (se nioren). RSG. ZVU-kursus Zeeuwse land schappen. 19.30 uur. Start danslessen van mevr. Kramer- de Groot. Tel. 01117-1901 of 1484. Serooskerke Zaal Hervormde Kerk. Meer bewe gen voor ouderen. 15.00 uur. Burgh-Haamstede Bejaardenhuis Duinoord. Meer be wegen voor ouderen. 14.00 uur. Gymnastiekzaal. Meer bewegen voor ouderen. 16.00 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw. Eerste les volksdansen voor ouderen. 10.30 -11.30 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Eerste les Meer be wegen voor ouderen. 14.00 -15.00 uur. Gemeentehuis. Vergadering advies kommissie welzijn. 19.30 uur. Dinsdag 6 september Zierikzee 's Landskamer, Havenpark 40. Alge mene vergadering bestuur water schap Schouwen-Duiveland. 14.00 uur. Stadhuis-raadzaal. Extra raadsver gadering. 17.15 uur. Stadhuis. Vergadering advieskom missie onderwijs. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Seizoenstart Zierikzeese Bridge Klub. 19.30 uur. Aula RSG. ZVU-kursus Frans ken nismakingsavond. 20.00 uur. Renesse Start danslessen van mevr. Kramer- de Groot. Tel. 01117-1901 of 1484. Dreischor Gymzaal. Eerste les Meer bewegen voor ouderen. 14.30 - 15.30 uur. Woensdag 7 september Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Eerste les volksdan sen voor ouderen. 10.00 - 11.00 uur. Bruinisse Start danslessen mevr. Kramer-de Groot. Tel. 01117-1901 of 1484. Donderdag 8 september Zierikzee Rekreatiezaal Borrendamme. Eerste les Volksdansen voor ouderen. 10.30 - 11.30 uur. „Huis van Nassau". 58e Algemene vergadering Rabobank „Zierikzee en omgeving". 20.00 uur. Vrijdag 9 september Zierikzee Theo Thijssenschool Kanterlaan. Prijsklaverj as wedstrijd HV Delta Sport. 20.00 uur. Kerkwerve Kantine sportpark „De Vospit". Le denvergadering W.I.K.-voetbal. 19.30 uur. Zaterdag 10 september Zonnemaire Schoolplein I. M. v. d. Bijlstraat. Slotkonsert „Nut en Uitspanning" met aansluitend lampionoptocht. Aanvang: 19.30 uur. Bruinisse Muziektent. Sluitingskoncert „Nu met Hope" „Oefening en Uitspan ning". 19.30 uur. Muziektent. Start lampionoptocht. 20.30 uur. Maandag 12 september Zierikzee ,,'t Kofschip". ZVU-kursus Tuinaan leg en onderhoud. 19.30 uur. Pr. Julianaschool. ZVU-kursus En gels kennismakingsavond. 19.30 uur. Dinsdag 13 september Zierikzee „De Lichtboei". ZVU-kursus Teke nen en schilderen kennismakings middag. 14.00 uur. Uitgeven B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor. Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (btj vooruitbeta ling) 1 37,00; per jaar f 141,00; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. Iedere maandag Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Iedere dinsdag Renesse Start VVV-kantoor. Fietswandel- tochten. 14.00 - 14.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00 - 22.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30'uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Renesse VW-kantoor. Start fiets- en wandel- puzzeltochten. 14.00 - 14.30 en 19.00 en 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16,00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Renesse Vertrek Slotlaan. Rondleiding Slot Moermond, 19.00 uur. Kaarten voor dien bij VVV-kantoor. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth". Uitlenen van boeken. Van 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaveh Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere zaterdag Renesse Vertrek Slotlaan, rondleiding Slot Moermond, 15.00 uur. Kaarten voor dien bij VVV-kantoor. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Rechtswinkel, Havenplein 24. 19.00 - 20.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. BORSSELE - De 300 kilowatt windturbine PEP-2 van de Zeeuwse Elektriciteitsmaatschappij (PZEM) in Borssele is vrijdagmiddag door een hevige rukwind vernield. De 25 meter lange propellor vloog van de windturbine af. Brokstukken wer den tot honderd meter in de omtrek verspreid. De wiek is onherstelbaar vernield, aldus de PZEM. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. Vrijdagavond werd met hulp van de brandweer getracht met een kraan de rest van de wiek van de as af te za gen. Vernieuwing van de propellor kost veel tijd en vele tienduizenden guldens, zegt de PZEM. Renesse RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag troffen surveillerende politieagenten de auto van P. J. v. d. P. uit Renesse aan, die bij het woon wagenkamp aan de Stoofweg (veel) te hard door de bocht was gereden en in de berm-bossages tot stilstand was gekomen. V. d. P. was niet meer in de wagen aanwezig. Een paar struiken en bermplnatjes sneuvelden bij deze manoeuvre, de wagen liep lichte be schadigingen op. BROUWERSHAVEN - Twee Duit se toeristen gaan zonder geluidsap paratuur richting huis. R. B. uit Mul- heim was de eerste die aangifte deed: zijn bij de jachthaven geparkeerde auto was opengebroken door het achter-zijraam in te slaan. Een radio- cassetterecorder ter waarde van DM 700,— bleek verdwenen te zijn. Op dezelfde manier werd ook K. H. S. uit Erkelens het slachtoffer. Uit zijn op ongeveer dezelfde plaats ge parkeerde auto verdween: een radio- cassetterecorder, een verbanddoos plus een lees- en zonnebril ter waarde van DM 1500,—. Van de daders ont breekt tot nu toe elk spoor. (Vervolg van pag. 1) leidster en u ging op een leuke wijze met de kleuters om. Onze Reformato rische school heeft een aparte levens beschouwing. Onze innerlijke over tuiging is niet de uwe. Door uw aan passing is toch een positieve situatie ontstaan. Daar wil ik u voor danken". In haar dankwoord zei mevrouw Dalebout dat de jaren zijn gevlogen. Zij herinnerde zich nog als de dag van gisteren dat zij in Middelburg haar diploma had behaald voor kleu terleidster en dat het schoolbestuur op haar zat te wachten met de vraag of ze niet gelijk kon beginnen. „En het was zo leuk dat ik maar gelijk 25 jaar ben gebleven. Iedere dag viel er weer wat leuks te beleven en daar zat ik me 's ochtends op de fiets op weg. naar school al op te verheugen". De naam .juffrouw Suze" is enkele jaren gelden door de inspektie veran derd in „mevrouw Dalebout". „Toch een beetje jammer, wat mij betreft had het juffrouw Suze mogen blij ven, hoor", besloot mevrouw Dale bout. ZIERIKZEE - Morgen, dinsdag 6 sep tember, hoopt Z.K.H. Prins Claus zijn 57e verjaardag te vieren. Onder leiding van Louis Stotijn gaf het Zeeuws Orkest in het in aanbouw zijnde bedieningsgebouw twee koncerten. Beide optredens waren bijna uitverkocht. NEELTJE JANS - De open dag, zaterdag 2 september, op het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Ooster- schelde is een groot sukses geworden. De aannemerskombinatie Dosbouw had voor de medewerkers en gezinsleden van Rijkswaterstaat en Dosbouw, voor de onderaannemers van Dosbouw en voor de partners binnen Dosbouw een open dag georganiserd, waarop de bezoekers van nabij kennis konden maken met de bouw van de Oosterscheldedam. Ondanks het slechte weer kwamen er achtduizend belangstellenden naar het werkeiland. Dosbouw- voorlichter, de heer D. C. W. Slieker vertelde dat het aantal bezoekers ho ger ligt dan verwacht. „Wij vinden dat het ondanks de slechte weer somstandigheden qua organisatie en opkomst een goed skorende dag is ge weest", aldus Slieker. Een apart gebeuren tijdens de open dag vormde het pijlerkoncert. Het Zeeuws Orkest onder leiding van Louis Stotijn gaf in samenwerking met Rijkswaterstaat en Dosbouw in het in aanbouw zijnde dienstenge bouw J. W. Topshuis een „pijlerkon cert". Op het programma stonf Wa- termusic van Handel, Ruimten van Manneke. Merck toch hoe sterek van Monnikendam, Piet Hein rapsodi van Van Anrooy en Ouverture hebri- den van Mendelssohn. Het koncert werd zowel om twee uur als om vier uur 's middags gegeven. Achthon derd mensen kwamen per voorstel ling luisteren. 's Ochtends om tien uur gaf de showband Rust Roest uit Zierikzee een optreden bij de filtermattenfa- briek. Om half elf volgde een optre den van de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee in een na burige loods, welk optreden om half één werd herhaald. De Hatfieldband uit Hatfield (Engeland) trad om twee uurt en vier uur op en om drie uur was er nog een gezamenlijk koncert van Kunst en Eer en Rust Roest. De geplande rondvaart ging niet door wegens het slechte weer en ook de hockey-wedstrijd tussen een team van de Zierikzeese hockey vereniging HSD en een team van Dosbouw ging niet door. Van de zijde van de bezoe kers was geen animo om deel te ne men. Bij de filtermattenfabriek vond wel de poppenkastvoorstelling van Al te Klein uit Zierikzee plaats, ver zorgd door Ellen Sayers. Ook het fietsen, het kinderdorp en de spellet jes vonden doorgang. Gedurende de hele dag, van 9.30-18.00 uur, draaiden er films op waterbouwkundig ge bied. RENESSE - Zondagmiddag om streeks 14.00 uur werd J. J. C. K. uit Bruinisse, rijdende op de Laone in Renesse ter hoogte van pand nummer 24 door een tegenligger dusdanig ver blind, dat hij van de weg afraakte en tegen een lichtmast tot stilstand kwam. De tegenligger kon niet wor den achterhaald. Schade aan de zij kant van zijn auto en uiteraard aan de lichtmast. Nog geen uur later deed zich op de zelfde plaats nog een eenzijdige aan rijding voor. W. J. G. K. uit Stellen dam, die ook op de Laone reed met zijn auto, zag te laat dat er enige ver sperring was vanwege de lichtmast van K. Remmen kon niet meer ver hinderen dat de Stellendammer te gen een boom tot stilstand kwam. Zijn auto raakte bij deze aanrijding total-loss. BROUWERSHAVEN - Op de krui sing Tureluursweg-Lokkersweg deed zich zondagmiddag een aanrijding voor, waarbij de twee betrokken au to's total-loss raakte en één passagie- re in het Zweedse Rode Kruiszieken- huis belandde. Omstreeks 16.00 uur naderde A. S. uit Ellemeet genoemd kruispunt, va nuit de richting Tureluursweg. Een kwestie van een foute interpretatie' van de voorrangsregels was er debet aan dat T. H. uit Ubacvh over Worms, komende uit de richting Dreischor, tezelfdertijd op het kruispunt arriveerde. Beiden zagen elkaar daar voor het eerst, maar te laat... De echtgenote van H., me vrouw T. H. werd bij deze aanrijding gewond en naar het ziekenhuis ge bracht. Dokter Minteman verleende de eerste hulp. De betrokken auto's konden geen hulp meer gebruiken: onherstelbaar vernield.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2