Hatfieldpark geopend door Engelse gasten f vMC- DRUKKE AFSCHEIDSRECEPTIE VOOR KLEUTERLEIDSTER JUF SUZE UIT OOSTERLAND DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kinderkoor Hatikwa haalde „Anjerfonds-piano" op Stormschade fruit ZIERIKZEES NIEUWSBODE Open Dag Neeltje Jans De Open Dag op het werkeiland Neeltje Jans, georganiseerd door de DOS-bouw en Rijkswaterstaat, trok zaterdag niet minder dan 8.000 bezoekers. (Pag. 2). Filmavond Een filmavond, georganiseerd door de kul- turele vereniging „De Roode Lelie" te Brou wershaven in het Tonnenmagazljn, trok veel belangstelling. (Pag. 3). Bekerverlies Doelsaldo Tweede klasser Bruse Boys verloor in de Doordat de herenploeg van Delta Sport een eerste bekerronde vrij kansloos van vierde doelpunt meer tegen kreeg dan het Schie- klasser Mevo. Een gebrek aan inzet was de damse UVG moest de ploeg met de tweede hoofdoorzaak. (Pag. 4). plaats genoegen nemen. (Pag. 6). MAANDAG 5 SEPTEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23382 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Schaars bezoek vermeerdert de vriendschap. Arabisch spreekwoord V c. v .'t.. Vr5-' Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. KERKWERVE - Ondanks stor machtige weer vertrok het kinder koor „Hatikwa" uit Kerkwerve met een groot deel van de ouders afgelo pen zaterdag naar Middelburg om de door het Anjerfonds toegezegde pia no op te halen. Meer dan vijftien per sonenauto's, èn een paardenkar (om de piano in te vervoeren) arriveerden tegen drie uur 's middags bij het Am bachtencentrum van de Stichting De- merary. Daar kregen alle koorleden eerste een corsage van rode anjers op gespeld, vakkundig gemaakt door mevrouw Hanse-Verton. De piano stond al klaar voor het gelukkige Kerkwerfse koor. Bij de piano werd een potpourri van populaire kinder liedjes gezongen, speciaal voor deze gelegenheid ingestudeerd. Hierna werd de piano officieel overgedragen door de sekretaris van het Anjer fonds, de heer H. W. A. Koch. De be dankte op zijn beurt de gever, de fir ma „De Hamernoot" uit Middelburg, die de piano heeft gebouwd. Na het officiële gedeelte bedankte het koor al zingend zowel de firma „De Hamernoot" als het Anjerfonds met een eigen gemaakt lied getiteld: ,,Piano-Anjerfonds-Hamernoot lied". Daarna vertrok het blijde Kerkwerfse gezelschap richting Schouwse land. Al was het weer min der goed, de prachtige piano die een goede klank bezit, kwam heelhuids aan in Kerkwerve en vond al spoedig een plaatsje in de schopl. De dirigen- te, mèvrouw Van Sluys-Gerritsen kan weer volop repeteren met haar koor, aan de piano zal het niet lig gen Onder de regie van burgemeester Th. H. de Meester nemen de Engelse gasten de spade ter hand om de linde in zijn ele ment terug te brengen. Een medewerker van de Plantsoenendienst zorgt ervoor dat de boom in de goede stand blijft staan. Hatfield Parish Council en Hatfield Concert Band waren weekend te gast in Zierikzee ZIERIKZEE - Op uitnodiging van het gemeente bestuur heeft een delegatie van de Hatfield Parish Coun cil uit de Engelse zustergemeente van Zierikzee het afge lopen weekend een bezoek gebracht aan Zierikzee. De acht raadsleden uit Hatfield, waarvan enkelen vergezeld werden door hun echtgenot's(en), waren ondergebracht bij hun Zierikzeese kollega's. Tijdens hun verblijf brachten de Engelse gasten een bezoek aan het werkeiland „Neeltje Jans" en kregen zij in de gebouwen van Rijkswaterstaat te Burghsluis een toelichting op de Oosterscheldewerken van de heer L. Becu. Dit uitstapje op zaterdagmorgen, werd gevolgd door de officiële ontvangst in het stadhuis van Zierikzee, waarna in de wijk Poortambacht het Hatfield-park offi cieel werd geopend. pese gedacht. „Ik hoop dat deze uit- Vervolg pag. 3 De Engelse gasten arriveerden vrij dagavond rond half negen in Zierik zee. In de trouwzaal van het stadhuis werden ze opgewacht en verwel komd door de leden van de gastgezin nen, waarna een informele ken nismaking op het programma stond. De zaterdagmorgen werd, zoals ge meld, door gebracht met een excursie naar de bouw van de stormvloedke ring. Om twee uur 's middags werden de gasten in de Trouwzaal van het stadhuis officieel welkom geheten door de gemeenteraad van Zierikzee. Bij die gelegenheid werden de bezoe kers toegesproken door burge meester Th. H. de Meester. De heer De Meester memoreerde in zijn toespraak het feit dat de vriend schapsbanden tussen Hatfield en Zie rikzee dit jaar dertig jaar bestaan. „Het is jammer dat uw bezoek aan Zierikzee maar zo kort is. Ik hoop dat het er echter niet minder plezierig om zal zijn. Het is goed om oude vriendschapsbanden opnieuw leven in te blazen en om nieuwe vriend schappen te sluiten". In zijn toespraak stipte de burge meester ook het feit aan dat de ge meente Zierikzee, uit financiële nood, de beslissing heeft genomen om de uitwisselingen tussen de zustergemeenten Hatfield en St. Hi- laire drastisch te beperken. Zoals be kend nam de raad onlangs de beslis sing om per zittingsperiode van vier jaar één uitwisseling te laten plaats vinden. Jeugd belangrijk „Maar", zo stelde de heer De Meester, „de uitwisseling tussen de jeugd van dc gemeenten blijft ge handhaafd. Tenslotte is dat toch het belangrijkste deel van de uitwisse lingen. En zolang de verschillende verenigingen, clubs en andere orga nisaties het plezierig vinden om uit wisselingen te blijven organiseren, is er zeker een basis aanwezig om deze jumelage in stand te houden". De heer De Meester bracht naar voren dat dit soort uitwisselingen een be langrijke bijdrage kunnen leveren aan de totstandkoming van de Euro- ZIERIKZEE - Er is abrupt een ein de gekomen aan de hete zomer. Reeds vrijdag maakte de barometer ons at tent op een naderend lagedrukgebied en 's avonds stak de zuidwesten wind snel op, om in de nacht stormkracht te breiken en iets om te lopen naar het westen. Hoog water werd het niet, maar wel zijn er de nodige loof bomen omgewaaid, waardoor ver schillende personeelsleden van de diensten gemeentewerken aan het werk moesten om wegen en straten weer vrij te maken. Overal op het ei land gingen bomen vroegtijdig naar de grond. Doordat de bomen nog vo lop in het blad zitten, heeft de wind veel meer vat op de toppen, dan in de winter wanneer de bomen kaal zijn. De fruitteelt kreeg te maken met vrij ernstige schade en het zijn vooral de peren die in grote getale zijn afge waaid. Vooral de Conference moest het ontgelden en de Clapp's, zo nog niet geplukt, kregen het hard te ver duren. De Goudreinette, die dit jaar toch maar matig is gezet en zeker geen topoogst gaat leveren, werd er nstig getroffen en in diverse boom gaarden ligt de helft er af. Als val- fruit zijn deze appels bijna niets waar omdat ze nog veel moeten groeien. Daarbij komt nog dat bij ve le rasssen, na een lange droogteperio de plotseling overgoten door zware regenval, gaan „druipen" zoals dat genoemd wordt. Mede hierdoor is de schade vrij groot geworden op deze eerste stormdag in het vroege najaar van 1983. OOSTERLAND - Mevrouw S. J. Dalebout-Van Dijk was de afgelopen 25 jaar een graag geziene kleu tersleidster in Oosterland. Dat werd vrijdagmiddag tij dens de zeer druk bezochte receptie wel duidelijk. Tal van belangstellenden gaven acte de présence en de spre kers waren vol lof over de school-aktiviteiten van „juf frouw Suze". De voorzitter van het schoolbestuur van de ds. J. Boogermanschool, de heer M. Stouten vertelde dat hij de kleuterleidster gedurende zes jaar heeft mee gemaakt. „U hebt met liefde en met veel ijver uw werk verricht. U hebt het goede van de kleuters gezocht", vond de heer Stouten. „U hebt op voorbeeldige wijze een- dubbele taak kunnen en mogen ver richten. Zowel thuis als op school bent u aktief geweest. Op school nam u een deel van de opvoeding van de kleuters over en ik vind dat u van daag met veel voldoening terug mag zien op de voorbije jaren", aldus Stouten. Hij bood haar een envelop pe onder couvert aan. Namens het - overigens voltallige aanwezige - kollege van b. en w. sprak burgemeester J. van Bommel. Hij vertelde dat er tussen het ge meentebestuur en het schoolbestuur altijd een prettige verstandhouding heeft bestaan en dat die nog steeds geldt. Dat was ook één van de rede nen, volgens Van Bommel, waarom het kollege graag in Oosterland op bezoek komt. „Als gemeentebestuur volg je bijzondere scholen wat op een afstand, maar wel met veel interesse", zie Van Bommel. Hij sprak waardering uit voor het vele werk dat mevrouw Dalebout voor de gemeenschap van Oosterland heeft gedaan. „Voor u breekt een pe riode van rust aan, maar wij hopen dat u het schoolgebeuren - zij het van een afstand - over een reeks van jaren kan blijven volgen". Oud-kollega Oud-hoofdleidster, mevrouw M. K. Beije richtte ook het woord tot de scheidende kleuterleidster. Me vrouw Bije en mevrouw Dalebout kennen elkaar al meer dan 25 jaar. Want mevrouw Beije heeft haar ook meegemaakt als kwekeling op de kleine Radda Barneschool. Na het WA> 1£6ï PE 81Ï.T De delegatie van de Hatfield Parish Council luistert aandacht naar de toespraak van burgemeester Th. H. de Meester tijdens de officiële ontvangst in de Trouwzaal van het stadhuis. Verwachting tot dinsdagavond: Opklaringen Opklaringen, maar ook een enkele bui. Middagtemperatuur omstreeks 19 graden. Matige westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 9 sept. Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.12 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: west 4 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 14 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Minimumtemp.: 14 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 6 sept. Zon op 6.59, onder 20.18 Maan op 5.29, onder 20.35 Nieuwe Maan: 7 sept. (4.35) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 aug. 3.34 15.12 9.02 21.27 Doodtij: 9 sept. HET WEEROVERZICHT DE ÉILT - Dinsdag staat het weer Onder invloed van een zwakke rug van hoge luchtdruk. Er komen daar door flinke opklaringen voor, al is er nog een enkele bui mogelijk. Bij hel dere hemel zal het kwik vannacht da len tot omstreeks 12 graden. Morgen middag wordt het ongeveer 19 gra den. De wind is matig en waait over wegend uit westelijke richting. Advertentie behalen van haar diploma begon me vrouw Dalebout als kleuterleidster op dieselfde school en werkte zij saen met hoofdleidster mevrouw Beije. Spreekster haalde verscheidene her inneringen uit het verleden op en vond dat beide dames altijd bijzon der prettig met elkaar haden ge werkt. Levensbeschouwing Het hoofd van de ds. J. Boogerman school, de heer E. Morks, was van mening dat ook aan mevroliw Dale bout goed was te merken dat een af scheid als dit tamelijk ingrijpend is. Hij hoopte dat zij nog meer mijlpalen CAFE RESTAURANT PAVILJOEN Ouwerkerk (Zld.) Tel. 01114-1575 Voor: BARBECUE FONDUE PARTIJEN LEKKER ETEN zal bereiken. „U hebt aan de kinde ren een stuk van uw leven geschon ken en dat bedoel ik niet zozeer in tijd, maar meer in de zin van een stuk van uzelf. U was een geode, ervaren Vervolg pag. 2 Gemeentesekretaris J. van der Maas van Duiveland kwam vrijdagmiddag in Oosterland juffrouw Suze'het beste toe wensen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1