Snellere dienstverleninglpjkspolitie door nieuw telefoonsysteem Eerste Rode Kruis postzegels naar mevrouw De Meester Speling* der natuur Valse munter na aanbieden De rust keert terug gearresteerd vals geld Bitr DE ZIERIKZEESCHE COURANT Antwoordapparaat straks verleden tijd Geen bekentenis Inraak opgelost Woningbouw in Scharendijke ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hatfield Concert Band Jaarprogramma NCVB In het kader van de uitwisselingen tussen Het jaarprogramma van de verschillende af- de zustersteden Zierikzee en Hatfield is het delingen van de NCVB op Schouwen-Duive- komend weekend de Hatfield Concert Band land biedt een keur van aktiviteiten. (Pag. Afscheid „juf" Dalebout Na een periode van 25 jaar onderwijs geven, Kees en Simon Kees Verkerk en Simon Blom deden op neemt „juf" S. J. Dalebout-van Dijke mor- meer dan normale manier van 2ich spreken te gast. (Pag. 3). 4). gen afscheid van de school in Oosterland. (Pag. 4). tijdens de Tros Country Cross, die uitge breid werd verfilmd. (Pag. 6). DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23380 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Altijd bevallig, altijd nieuwzal ooit de natuur het oog vervelen en vermoeien? Edward Dyer ZIERIKZEE - Vanaf 12 september zal iemand, die buiten de bureau-uren telefonisch kontakt zoekt met de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland, niet meer verbonden worden met het bekende antwoord apparaat. Vanaf die datum zal men, wanneer de po litiepost niet is bezet, automatisch worden doorver bonden met de centrale meldkamer van de rijkspoli tie te Middelburg. Deze mogelijkheid wordt gescha pen door de invoering van een zogenaamd „door- koppelsysteem", waardoor, vooral in kleinere plaatsen waar de rijkspolitie aktief is, een optimale bereikbaarheid wordt gerealiseerd. Omdat een 24-uurs bezetting van alle bureau's voor de rijkspol- tie een onhaalbare kaart is, werd al jaren gezocht naar mogelijkhe den om toch een optimale bereik baarheid te realiseren. De oplos sing werd uiteindelijk gevonden, in samenwerking met de PTT, in het nu in te voeren doorkoppel- systeem. Tot nu toe is het zo dat een tele foontje naar een onbezette post re sulteert in de mededeling van een antwoordapparaat, dat men voor dringende zaken het nummer-van de centrale meldkamer in Middel burg moet kiezen. Het nieuwe systeem wordt, ge faseerd, bij het gehele korps rijkspolitie ingevoerd. De officië le ingebruikstelling van de appa ratuur in het distrikt Zeeland zal op 12 september worden verricht door de minister van justitie, mr. F. Korthals Altes in de Statenzaal van het provinciehuis te Middel burg. Aanzienlijke verbetering Over het belang van de invoe ring van dit systeemvoor Schouwen-Duiveland heeft groepskommandant J. Hoekman een uitgesproken mening. „Het zal een aanzienlijke verbetering betekenen voor de mogelijkheid tot service-verlening aan het pu bliek. In de praktijk is gebleken dat men niet zo gauw naar Mid delburg belt, wanneer men daar toe door het antwoordapparaat wordt geadviseerd. Wij horen ook nog wel eens dat men denkt dat gevraagde politie-assistentie he lemaal uit Middelburg moet ko men, als men de meldkamer in Middelburg moet bellen. Niets is minder waar. De desbetreffende wagen met de dienstdoende agen ten kan op datzelfde moment bij wijze van spreken al wel in de straat rijden". De kosten van het (doorverbon den) gesprek met de centrale meldkamer worden voor degene, die opbelt, niet hoger. Men be taalt slechts de kosten voor een gesprek met het groepsbureau in bijv. Zierikzee, terwijl de gesprekskosten (als gevolg van het automatisch doorverbinden) van Zierikizee naar Middelburg voor rekening van de rijkspolitie komen. Bijeenkomst Tijdens de officiële bijeenkomst op maandag 12 september zal drs. Ph. Leenman, direkteur-generaal van het Staatsbedrijf der PTT het systeem overdragen aan het korps Rijkspolitie, waarna minister Korthals Altes het in gebruik stelt. Behalve door beide genoem de heren zal die middag ook het woord worden gevoerd door de heer P. J. Plattel, algemeen in- spekteur van het korps Rijkspoli tie en de heer J. J. Veenstra, dis- triktskommandant van de Rijkspolitie Zeeland. ZIERIKZEE - De afgelopen maanden werd de redaktie van de Zierikzee se he Nieuwsbode letterlijk overspoelt door allerlei telefoontjes, waarin melding werd gedaan van de meest vreemde spelingen van moeder Natuur in haar po gingen om allerlei vruchten groot te brengen. Het is echter onmogelijk om al die afwijkingen door middel van een foto in de kolommen van de Nieuwsbode te verwerken. Wij vragen van onze lezers daarvoor enig begrip. Eén uitzondering willen wij op deze regel nog maken, en wel voor een pruimen-kwartet van de heer Vermunt aan de Mosselboomgaard in Zierikzee Aan een pruimeboom trof de heer Vermunt een wel heel vreemde speling van de natuur aan, namelijk twee gele èn twee blauwe pruimen aan één steel. Ons was bekend dat aan één steel wel vaker meerdere vruchten groeien, maar dut er dan ook nog onderscheid in kleur kan ontstaan, is toch wel een nieuwsfeit, dachten wij. Onder het toeziend oog van de direkteur van het postkantoor te Zierikzee, de heer C. Karremans, kocht mevrouw J. W. J. de Meester-Post, echtgenote van de eerste burger van Zierikzee, de eerste Rode Kruis-postzegels. ZIERIKZEE - Dinsdagochtend startte de verkoop van de nieuwe serie Rode Kruis postzegels. In het postkantoor van Zierikzee aan de Poststraat werd aan dit gebeuren een officieel tintje gegeven door de echtgenote van de burge meester mevrouw J. M. J. de Meester-Post, die de eerste zegels afnam van de dames E. E. Smit-van Leuven en M. de Vlieger, beiden leden van de Rode Kruis kolonne. Mevrouw De Meester zei bij deze gelegenheid het een eer te vinden de eerste zegels te mogen kopen, omdat ze, zoals velen in Zierikzee en daar buiten, het Rode Kruis een warm hart toedraagt. „Het is een organisa tie die zich belangeloos inzet voor mensen in nood, en zo'n organisatie mogen we niet vergeten. Zeker niet nu er nog steeds oorlogen en hongers noden in de wereld zijn waarvoor veel geld nodig is", aldus mevrouw De Meester. Verder zei mevrouw De ROTTERDAM - De Unie BLHP en de Industriebond CNV hebben woensdag in een vergadering van de Beleidskommissie Scheepsbouw ge dreigd uit dit overlegorgaan te stap pen. Eerder stapte de Industriebond FNV al uit deze kommissie. De bon den zijn ontevreden over hun invloed in de Beleidskommissie, die naar hun mening volledig door de werkge vers wordt gedragen. Meester-Post trots te zijn op de Zie- rikzeese Rode Kruis kolonne, die ZIERIKZEE - Woensdag kon de rijkspolitie de hand leggen op een valse munter, die probeerde 25 Dollar-biljetten op zijn rekening bij te schrijven op de Rabobank Zierik zee. Omdat de bankemployé vermoed de dat er vals geld werd aangeboden, werd de aanbieder. R. M. J. met de Engelse nationaliteit die samen met zijn vriendin E. E. O. de bank be zocht, verzocht de andere dag terug te komen. Na onderzoek van de bil jetten bleken ze alle vals te zijn. De ZIERIKZEE - Het bericht in de Zierikzeesche Nieuwsbode van dinsdag 30 augustus onder de kop: „Visstropers betrapt", vereist een rektifikatie. Ten onrechte wordt gemeld dat „beide betrokkenen na hun be kentenis weer werden vrijgela ten." Beide personen, B. J. W. uit Kerkwerve en M. de Z. uit Zierik zee, werden wel vrijgelaten, maar hebben geen bekentenis afgelegd. HAAMSTEDE - Bij een alkohol- kontrole, dinsdagavond in Helle- voetsluis (omstreeks 22.00 uur) hield de politie aldaar een auto aan, waar van de bestuurder een bloedproef moest afleggen. Bij nadere kontrole van de auto bleek, dat de kofferbak vol (gestolen) spullen was, die die zelfde avond waren gestolen uit een strandtent aan de Strandweg bij Haamstede. Eigenaar van de strandtent is K. v. d. V. uit Zierikzee. De drie mannen: G. E. D. en G. d. K. uit Rozenburg en P. H. d. R. uit Brielle werden overge bracht naar het bureau Zierikzee, waar ze een volledige bekentenis af legden. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. SCHARENDIJKE - Op 31 augustus werd in opdracht van Beter Wonen begonnen met de bouw van 4 kleine eengezinswoningen aan de Kamil lestraat te Scharendijke. De' woningen hebben 3 slaapka mers en zijn bijna gelijk aan de huur woningen die, eerder dit jaar, in Elle- meet en Sirjansland werden vol tooid. In Scharendijke hebben de wo ningen echter een gemetselde schoorsteen en een dakkapel. Bouwbedrijf Prince uit Burgh- Haamstede bouwt de woningen naar ontwerp van architektenburo Leo de Jonge uit Rotterdam. De aanvangshuur zal plm. 450,- per maand bedragen. De woningen zullen, naar verwachting, in het 2e kwartaal van 1984 worden opgele verd. veel goed werk verzet, hoewel zich in Zierikzee gelukkig weinig kalamitei- ten voordoen. Maar als voorbeeld voerde ze aan dat de kolonne tijdens de Zierikzeese wielerronder geheel klaar stond om waar nodig in aktie te komen. „Ik hoop", aldus mevrouw De Meester tot slot, „dat velen aan deze postzegelaktie zullen deelne men en wens u alle sukses toe". bank waarschuwde de Zierikzeese politie, dio de man woensdag in de kraag vatte. Zijn vriendin was in middels al afgereisd naar Engeland. De man bleek in het bezit te zijn van totaal (inklusief de aangeboden bil jetten a 100 Dollar) 30.000 Dollar en een cheque van 450.000,- uit Nige ria. J. werd ingesloten en zal van daag (donderdag) worden uitgewe zen. O. krijgt via Interpol een proces verbaal uitgereikt. Het valse geld en cheque is in beslag genomen en zal worden vernietigd. !£<}h PE De zomer is voorbij. Dat betekent dat de rust langzaamaan begint terug te ke ren in de Schouwen-Duivelandse dreven. Fotograaf Johan Berrevoets legde op de gevoelige plaat vast, hoe ontspannend deze rust kan werken. In de ha ven van Zierikzee vallen gelukkig de zwanen weer op. Verwachting tot vrijdagavond: Toenemende wind Half- tot zwaarbewolkt en vooral later op de dag van het westen uit re gen; minimumtemperatuur om streeks 13, middagtemperatuur onge veer 21 graden; tot krachtig en langs de kust tot stormachtig toenemende zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 5 sept. Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%>. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuidwest 7 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 407c. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 6 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 2 sept. Zon op 6.52, onder 20.27 Maan op 6.52, onder 20.27 Nieuwe Maan: 7 sept. (4.35) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 2 sept. 10.45 23.17 4.26 16.57 Doodtij: 2 september HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Vanavond dringt koele re lucht ons land binnen, afkomstig van de Atlantische Oceaan. Dat kan gepaard gaan met enkele buien en misschien ook wel met onweer. Het hogedrukgebied, dat ons de laatste tijd zoveel zon bracht, trekt nu weg naar oost-Europa en maakt de baan vrij voor oceaandepressies. Een diepe stormdepressie met een kerndruk vam minstens 975 mbar was vannacht al boven het midden van dc Atlantische Oceaan aangeko men. Deze wordt vrijdag boven Ier land verwacht en zaterdag op de Noordzee. Dit betekent voor ons land nu een periode met onstandvastig weer, waarbij vooral in het weekein de de regenkansen vrij groot zijn. Hoewel de depressie op dc oceaan zware stormen veroorzaakt, is het nu nog niet duidelijk of dat ons ook te wachten staat. Wel zal in de loop van vrijdagmiddag en avond de wind gaan toenemen en een periode met stormachtige wind. windkracht 8, lijkt toch wel waarschijnlijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1