Bruse Boys wint met 2-0 van Duiveland in uitstekend duel Winst en verlies voor Zierikzee tegen sterke Brabantse ploegen SV Ouwerkerk onnodig op verlies bij Domburg: 3-1 DFS diep in de zorgen zeven dagen voor de start van de kompetitie Verdienstelijk gelijkspel voor Mevo tegen Brakel Jacob van de Berge in korte rentree naar treffer Veel mogelijkheden bleven onbenut Nipte winst Bruse Boys II Dreischor III speelt Ouwerkerk II uit bekertoernooi Geweldig trainingsweekeinde in Eersel r HU m Eddy ten Klooster onderschept een kopstoot van Herman Knop, voordat Jacob van de Berge (rechts) voor de afronding kan zorgen. Later zou Van de Berge toch skoren. BRUINISSE - Bruse Boys en Duiveland hebben zater dagavond een uitstekend duel neergelegd op het sport terrein van de Boys in Bruinisse. Door treffers van Jos van Unen en Jacob van de Berge in de erste helft won de ploeg van trainer Jan Englebert met 2-0, een verdiende zege, omdat de thuisploeg aanvallend net iets meer in zijn mars had, vooral tijdens de laatste twintig minuten van de eerste helft, toen Jacob van de berge na bijna een jaar afwezigheid kortstonding mocht proeven aan het sfeertje binnen de ploeg. Hy bekroonde zijn optreden in de slot- sekonden met een fraai doelpunt, nadat hij daarvoor ook al ruimschoots had gedemonstreerd, dat zijn eventuele come-back de ploeg allesbehalve windeieren zal leggen. Het venijnige schot bleek hij ondanks zijn gedwongen rust nog allerminst kwyt te zijn geraakt en ook het overzicht was er nog helemaal. Jammer was het overi gens, dat nu neef Tonnie van de Berge met een lichte blessure aan de kant moest blijven. Ongetwijfeld vlassen de Bruse Boys-fans nu al weer op het heroptreden van het duo samen. Wanneer dat zover is lijkt Bruse Boys weer meer dan een middelmatig tweede klasser te kunnen zijn. Na een openingsperiode van aftas ten, waarbij Duiveland zich allerminst de mindere toonde van de drie klassen hoger spelende thuisploeg kwam Bru se Boys na een kwartier op voorsprong door Jos van Unen. Klaas Verspoor nam een hoekschop, die in eerste in stantie leek te worden uitverdedigd door Bert van de Bos, maar zijn kop stoot belandde voor de voeten van Herman Knop, die onmiddellijk uit haalde. Doordat Jos van Unen de bal nog net even een lift gaf karamboleer- de het leer over de gestrekte Eddy ten Klooster in de touwen. In de 25e mi nuut kwam Jacob van de Berge terug in het veld na een afwezigheid van bijna een jaar. Een hardnekkige bles sure hield de gevaarlijke centrumspits zo lang aan de kant Mogelijkheden „Het is nog maar een begin. Het wil nog lang niet zeggen, dat Jacob van de Berge nu ook in het kompetitiegebeu- ren aan de slag kan, maar het geeft wel vetrouwen", liet trainer Englebert we ten. „Het is voor de jonge ploeg ook leuk, dat men weet dat een eventuele rentree van Van de Berge er mogelijk aan zit te komen. Het geeft ons na tuurlijk heel wat meer mogelijkhe den. Met een gemakkelijk skorende spits dwing je de tegenpartij in ieder geval om defensief optimaal attent te zijn, waardoor er ook minder druk ontstaat op je eigen verdediging, om dat er minder massaal vanuit de tweede lyn wordt aangedrongen". Van de Berge's rentree was hoopge vend. Met veijnige, maar vooral loei harde schoten beproefde hij Eddy ten Klooster, die echter van geen wijken wist, tot in de slotminuut Jo- han Nieuwersteeg bracht het leer op DOMBURG - Het naar de tweede klas gepromoveerde SV Ouwerkerk heeft bij Domburg een onnodige 3-1 nederlaag geleden. De ploeg van Peter Goede- gebuure miste in aanvallend opzicht nogal wat kansen en hielp met een paar fouten in verdedigend opzicht Domburg gemakkelijk aan zijn trefers. Pech had Peter Goedgebuure ook. Na tien minuten werd middenvelder Ernst Bege- mann ogenschijnlijk fiks geblesseerd en moest hij voor onderzoek zelfs naar een ziekenhuis in Vlissingen. Achteraf viel het allemaal nog mee en kan Bege- mann over enkele weken waarschijnlijk weer aantreden. In de tweede helft kwam ook William Remeeus niet terug. „Hij had last van een oude blessure en om de zaak niet te laten verergeren vonden we het beter om hem niet ver der te laten spelen", legt Goedegebuure uit. In de eerste helft was Ouwerkerk wat sterker dan Domburg, maar na tien minuten kwam al de tegenslag met Ernst Begemann, die toch fiks doorwerkte. In het laatste kwartier kreeg Ouwerkerk drie goede moge lijkheden om de skore te openen. Eerst verscheen André Hage oog in oog met de Domburgse keeper en én kele minuten later mocht René Waar denburg een strafschop nemen, die hij evenwel niet kon verzilveren. Kort erna schoot hij alleen voor de keeper tegen de slotman op. Toen ie dereen op de Ouwerkerkse ope ningstreffer zat te wachten viel vier minuten voor het rustsignaal het doelpunt aan de andere kant, een doelpunt waarmee ook de ruststand werd vastgelegd. Middenveld In de tweede helft kwam dus ook William Remeeus niet terug. „Dat was duidelijk ietst te veel. Twee be langrijke mensen weg op het midden veld konden we blijkbaar niet goed opvangen en Domburg werd steeds sterker", vervolgt Peter Goedege buure. In de 20e minuut resulteerde de druk in een tweede Domburgse tref fer, waarbij doelman Michel Bege mann niet helemaal vrij uit ging. Op 35 meter werd een vrije trap over de verdediging geplaatst, waarbij de Ouwerkerkse doelman verzuimde uit te komen, waarna een opkomen de Domburg-speler kon afwerken. Nog in dezelfde minuut kwam Ou werkerk weer dichterbij, toen René Waardenburg een goede een-twee met Arnold Vercauteren koppend af rondde: 2-1. Een kwartier voor tijd tenslotte werd de eindstand vastgelegd, toen Eugène Totté onnodig terugspeelde op zijn doelman, terwijl er nog een Domburg-speler tussen zat. Zijn af ronding kende toen geen problemen meer. „We zijn gewoon te nonchalant met het afwerken van de mogelijk heden, maar daar komt geleidelijk wel verbetering in", meent Goedege buure tot slot. tot net buiten de zestien meter, waar na hy een hoge bal losliet tot in het strafschopgebied. Herman Knop ver lengde met het hoofd tot by Jacob van de Berge, waarna deze laag en strak uithaalde. De bal plofte met een doffe dreun in de tweede hoek. Van de Berge's teller staat weer op één. In de tweede helft kwam de cen trumspits niet meer terug. „Het is lang genoeg geweest Met een troetelkind moet je vooral zorgvuldig omsprin gen", meende Englebert „Iedere keer wat langer. Het is tenslotte niet niks als je een jaar niet hebt gevoetbald en je moet dan weer". Door de afwezig heid van de beide neven Van de Berge werd het aanvallend een stuk minder aan Bruse zijde, ook omdat Duiveland nog stringenter de verdediging ver zorgde, waardoor er voor Herman Knop, Fred van de Berge en Jos van Unen weinig eer viel te behalen. Aan de andere kant werd duidelijk, dat het zwakste gedeelte van Duiveland ook in de aanval schuilt /fpge.npver de prima verzorgde verdediging met een meer dan gewoon goede Marco van der Have aan het hoofd, mist de ploeg van trai ner Piet Roks vooraan stootkracht Motivatie „We hebben verdienstelijk gespeeld en we trokken ons uitstekend op aan Bruse Boys", meende Piet Roks na af loop vn het kwa kijkspel prima dueL „Het probleem zat hem voornamelijk weer in de aanval, maar ik heb er alle hoop op, dat het in de kompetitie een stuk beter zal gaan. Bert Goudzwaard had met name in de eerste helft overdreven veel ont zag voor de overigens uitstekende Leen van der Bijl. Dat werd in de tweede helft een stuk beter. Toen kwam hij zelfs enkele keren als win naar uit de duels met de kleine ver dediger. Zo'n tegenstander komt hy in de eerste klas niet iedere week tegen". Met Hans Rotte in de tweede helft voor Cees Zwager op de linker vleugel kwam er aan deze kant ook meer denkwerk dan alleen maar draafwerk, waardoor ook Dolf Roks betere mogelijkheden kreeg. Steef van de Velde toonde zich evenwel ontklopbaar. „Als we iedere week deze motivatie kunnen opbrengen, dan zal het allemaal wel lukken met Duiveland", konstateerde Roks nog. „Dat wordt echter afwachten". BRUINISSE - Zaterdagavond oe fenden de reserves van Bruse Boys tegen een kombiantie van Zierikzee, welke ontmoeting in een 3-2 overwin ning voor de Boys eindigde. Zierikzee wist door Johan Over- weel voorsprong te nemen (0-1) waar na Theun de Ronde er voor zorgde dat de eerste helft met gelijke stand kon worden afgesloten (1-1). Na de thee kwamen de Boys door Frans de Oude op voorsprong (2-1) waarna Johan Overweel weer even wicht in de stand bracht (2-2). Met een schot dat voor doelman Henk Berrevoets te machtig was besliste Piet van den Berg 12 minu ten voor tijd de wedstrijd in het voor deel van de Boys. BRUSSEL - Wegens een aktie van Britse vakbonden heeft België afge zien van de storting van 3.300 ton radio-aktief afval in de Atlantische Oceaan. Dat transport stond voor september op het program. Tegelij kertijd zouden in de haven Zeebrug- ge nog 2.500 ton licht radio-aktief af val uit Zwitserland aan boord wor den genomen. Op installatie van milieu-organisateis voeren Britse vakbonden een blokkade-aktie tegen het afvaldump-schip Atlantic Fisher. België en Zwitserland zullen het af val nu ergens opslaan. DEN HAAG - De direkteur beleg gingen van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) Mr. drs. A. J. M. Masson zal worden geschorst in zijn funktie voor de duur van het strafrechterlijk opsporingsonder zoek dat tegen hem is ingesteld. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft dat meegedeeld. DREISCHOR - Dreischor III be- kert verder na een 4-3 overwinning op de reserves van Ouwerkerk. Beide ploegen waren goed aan elkaar ge waagd. Ouwerkerk slaagde erin voor sprong te nemen (0-1) waarna Rinus de Rijke met twee treffers de achter stand wist om te buigen in een 2-1 voorsprong. De bezoekers slaagden er hierna in weer op gelijke voet te komen (2-2) waarna Jaap Fonteine met een doel treffende kopbal er voor zorgde dat Dreischor met een 3-2 voorsprong de eerste helft kon afsluiten. Na de rust wist Jan Bodbijl de wedstrijd in het voordeel van de thuisklub te beslissen (4-2). Vijf minuten voor tijd wist Ouwerkerk de achterstand nog terug te brengen tot 4-3 maar verder liet de verdediging van Dreischor het niet meer komen. De reserves van Dreischor zagen zich uitgeschakeld door Zierikzee IV dat na bij de rust reeds met 3-2 te hebben voorgestaan uiteindelijk met 5-3 aan het langste eind trok. Voor Dreischor skoorden Tonny Tetteroo (2x) en Marcel LJzenbrand. Het eerste team van Dreischor oefende zaterdagmiddag tegen een kombinatie van Bruse Boys 3 en 4 welke ontmoeting in een 8-0 zege voor Dreischor eindigde, nadat het bij de rust reeds een 5-0 voorsprong had gehad. Bas Terpstra, uitstekend op dreef, schoot niet minder dan zes keer raak, terwijl Richard Drubbel en Iman Westdorp voor de overige twee doel punten zorgden. Melissant overvleugelt Kees Rijnberg-ploeg: 7-1 MELISSANT - Zeven dagen voor het begin van de kompetitie ziet het er be roerd uit bij DFS. Toen enkele maanden geleden bekend werd, dat de ploeg van trainer Kees Rijnberg versterkt zou moeten worden met de twee Zierikzee-spelers Peter Goedegebuure en Marcel van Grunsven, meende iede re DFS-fan, dat de ploeg in het seizoen 1983/1984 flink mee zou kunnen gaan draaien in de race naar een eventuele plaats in de vierde klas van de KNVB. Nu enkele weken later, zoals gesteld, zeven dagen voor de kompetitiestart, liggen de papieren heel anders. Zaterdagmiddag werd de ploeg in Melissant al met de neus op de feiten gedrukt. De plaatselijke formatie won erg gemakke lijk met 7-1 en Rijnberg kon inventariseren. Tegenover de komst van de beide Zierikzeese spelers kwam al meteen het stoppen van Theo den Engelsman en het vertrek van Jan-Piet van Wa- veren naar Amerika te staan. De af gelopen week gaf ook linkerspits Wim Boogerd de wens te kennen niet meer aktief voetballer te willen zijn. „Alsof dat nog niet genoeg was re gende het inmiddels al blessures bin nen de ploeg", weet Rijnberg. Doel man Jack van Rees raakte gebles seerd, maar begon tegen Mevo weer. Zijn rentree duurde evenwel erg kort, de blessure bleek nog niet her steld. Tegen hetzelfde Mevo raakte Rinus Roon fiks geblesseerd. Foto's in het Goese ziekenhuis wezen nog niet helemaal uit, wat er met zijn be zeerde knie aan de hand is, maar het lijkt niet uigesloten, dat er komende week operatief moet worden ingegre pen. „Wat er precies aan de hand is weten we nog niet, maar vast staat wel, dat we Roon minimaal twee a drie maanden kwijt zijn", zegt Rijn berg. Huiverig Alsof het allemaal nog niet genoeg is, raakte Johnny Quaak afgelopen zaterdag weer geblesseerd. In de ont moeting bij Melissant moest hij al na een kwartier weer het veld uit. „Het zal de oude blessure wel weer zijn, maar ik ben echt huiverig ge worden als een van de spelers wat oploopt", konstateert Rijnberg. Ver der zijn ook Rudy Mooy en Jacob den Engelsman nog niet klaar voor de kompetitie door hun seizoenwerk en loopt Leo Blom nog steeds rond met een aflopende blessure. Zijn herop treden zal evenwel nog enige tijd op zich laten wachten. „Als je dat alle maal optelt, dan staan we er eigen lijk knap beroerd voor en staat het vast, dat we een bijzonder moeilijke kompetitiestart zullen krijgen. Ik probeer de spelers dan ook voortdu rend op het hart te drukken, dat we er niet zijn, nu er twee spelers zijn bijgekomen. Dat mag uit voorgaande opsomming wel blijken", memoreert Rijnberg. Melissant overklaste DFS met na me in de eerste helft voornamelijk door de snelle uitvallen, die regelma tig sukses opleverden, omdat DFS veelal op een lijn verdedigde. „We zijn vaak veel te aanvallend in gesteld. Ze willen met z'n zessen aan vallen, in plaats van met drie man. Dat heeft dan wel tot gevolg, dat er in de andere linies gaten vallen. Door de afwezigheid van Peter Goedege buure bij Melissant was verdedigend ook de organisatie ver te zoeken. De rustgevende figuur ontbrak nu en daar profiteerde Melissant uitste kend van". Voordat Simon Hart in de 85e minuut voor de DFS-treffer kon zorgen had Simon Blom al zeven keer de gang naar het net mogen ma ken. ZIERIKZEE - Na de slechte beurt welke MEVO donderdagavond nog maak te op het sportpark Van Zuijen in het treffen met DFS heeft het zaterdagmid dag op het sportpark Bannink in de ontmoeting tegen het in de 3e klas van de KNVB uitkomende Brakel getoond toch beslist wel beter te kunnen. Met een verdienstelijk 3-3 gelijkspel konden de oranjehemden, deze keer in het wit gestoken, de gras mat verlaten. Vooral in de.eerste helft, welke met een 3-1 voorsprong kon worden afgesloten kwam de thuisklub uitstekend voor de dag en had men overwegend het beste van het spel. Door de verdediging werd er nu veel direkter gespeeld waardoor het veel meer tempo in hun zat dan twee dagen er voör. Na de rust waren de rollen wel om gekeerd en kwam MEVO beslist niet meer zoveel aan de bak dan in de eerste 45 minuten. Ook zaterdag moest de thuisklub het nog stellen zonder René Verwijs en Martin Quist welke beide nog geblesseerd zijn. Al direkt na het beginsignaai van arbi ter De Haan slaagde MEVO erin het spel in handen te nemen. De eerste goede mogelijkheid kwam in de 13e minuut toen de mee naar voren geko men Dirk van der Seleen oog in oog kwam met doelman van de gasten waarbij hij echter zijn vizier te hoog had gesteld om sukses te kunnen boe ken. Doorzetten Vijf minuten later was het echter wel raak toen Mart Koopman na goed doorzetten de doelman van Bra kel kansloos liet (1-0). MEVO bleef het beste van het spel behouden en in de 31e minuut kon de voorsprong worden opgevoerd toen Mart Koopman goed doorging op een pass van Rudie Verkruijsse en met een strak schot scoorde (2-0). In de 38e minuut slaagde Brakel erin de ach terstand tot 2-1 te reduceren toen uit een hoekschop Piet van Hemert het leder achter Jan Leen van Liere kop te. Nog voor het afsluiten van de eerste speelhelft slaagde MEVO er nog in de afstand weer op twee doel punten te brengen. In de 41e minuut ging Marco Bijdevaate goed door op een pass van Peter van der Linde waarna hij vervolgens met een on houdbaar schot de doelman kansloos liet (3-1). Na de rust waren bij MEVO Mart Koopman en Reymo Faber ver vangen door Olivier den Boer en Ri nus van der Neut. Brakel, dat gedu rende de eerste helft beslist geen sterke indruk had achtergelaten kwam nu beter voor de dag en slaag de erin het initiatief in handen te ne men waarbij MEVO zich in hoofd zaak moet bepalen tot uitvallen. Gelijkmaker Al na 5 minuten spelen na de her vatting slaagde Piet van Hemert er in, na een aanval over de linkervleu gel, de achterstand tot 3-2 terug te brengen. MEVO probeerde hierna wel weer wat terug te doen waarbij de aanval lers echter herhaaldelijk in de opge zette buitenspel liepen. Na een kwar tier spelen kwam de stand in even wicht door Piet van Hemert die wist te profiteren van een foutje in de MEVO-verdediging (3-3). De gasten behielden hierna een licht veldover wicht maar gescoord werd er niet meer. EERSEL - De hoofdmacht van voetbalklub Zierikzee was in het voorbije weekeinde voor een geslaagd trainingsweekeinde in het Brabantse Eersel. De spelers brachten het weekeinde door met een training, twee oe fenwedstrijden en een brok ontspanning, waarbij een bezoek gebracht werd aan een optreden van de populaire Nederlandse popgroep „Toontje Lager". De zaterdagse wedstrijd tegen derde klasser EFC werd door Zierikzee met 2-1 gewonnen, maar zondag kreeg de ploeg van trai ner Jack Schipper een geflatteerde 4-2 nederlaag aan de broek van tweede klasser Dosko'32 uit Duizel. „Het was een werkelijk uniek weekeinde, dat de onderlinge band tussen de ploegleden flink heeft verbeterd", liet Schip per weten. „Iedereen was dolenthousiast en het zal zeker een positieve bijdrage leveren met het oog op de komen de kompetitie". Zierikzee speelde tegen EFC uit Eersel een prima wedstrijd. „Het was wel opmerkelijk, dat deze derde klasser aanmerkelijk sterker was dan de derde klas-tegenstanders die we in Zeeland zijn tegengekomen. Het niveau ligt blijkbaar in Oost- Brabant aanmerkelijk hoger. Het was van beide kanten een voortreffe lijke partij en het duel is uiterst leer zaam geweest," merkte Schipper op. In de eerste er minuten wogen de ploegen goed tegen elkaar op, maar EFC kwam halverwege op voor sprong. Nog voor het wisselen van helft kon Kees Verkaart na een prachtige kombinatie met Wim Over weel de stand gelijk trekken. In de tweede helft domineerde Zierikzee, maar de ploeg had de vermoeienissen van de uitgebreide training van zaterdagochtend nog in de benen en bovendien speelde de hitte een grote rol. Diverse uitstekende mogelijkhe den werden onbenut gelatèn, maar na een klein half uur kon Kees Stout- jesdijk Zierikzee toch de winst offre ren na een fraaie dieptepass van Mar tin Quist. Noodgedwongen In de wedstrijd van zondag verloor Zierikzee geflatteerd van tweede klasser Dosko'32. Met name een aan tal verdedigingsfoutjes lagen aan de basis van de 3-0 ruststand. Om ook de spelers een speelmogelijkheid te ge ven, die zaterdag niet in aktie kwa men stond Carlos de Mendonza tus sen de palen en bezette Dick Hart dc laatste manpositie. Dit was ook noodgedwongen het geval omdat Wim van der Maas een gekneusde rib opliep. In de eerste helft van het zondagse duel ging Bart Helbers bij een passeerbeweging door zijn enkel en is hij voor enkele weken uitgeschakeld. Van der Maas zal er in het bekerduel tegen De Meeuwen waarschijnlijk weer bij zijn. Op het middenveld speelde Mar co Does naast Kees Verkaart en Wim Overweel. Na een sterk eerste kwar tier kwam Dosko'32 met 1-0 aan de leiding na een misverstand tussen Rob Wijnstekers en Carlos de Men donza en werd de skore opgevoerd, toen Patrick de Broekert de bal on fortuinlijk in eigen doel werkte. Een onderschepte pass tussen Rob Wijnstekers en Dick Hart leverde de derde Duizelsc treffer op. „We hadden het spel goed onder kontrole, maar werden ruim op ach terstand gezet door een aantal weg gevertjes", meende Schipper. „In de tweede helft hebben we er alles aan gedaan om dat weer recht te petten, maar al snel kwamen we met 4-0 ach ter. Ik vreesde toen even een afgang, maar de ploeg kreeg toen weer vleu geltjes. Dat is eigenlijk het meest po sitieve van het hele weekeinde ge weest. We bewezen, dat we ook kun nen knokken als het eens even lelijk tegenzit. Daar word je in de kompeti tie gegarandeerd ook mee gekonfron- teerd. Die instelling stemt me tot te vredenheid". Door een traai doelpunt van Wim Overweel werd de terugkomst inge luid en na twintig minuten had Kees Stoutjesdijk 4-2 op de pantoffel. In de laatste fase van het duel moest Dosko'32 voortdurend met de rug te gen de muur, maar doelpunten zaten er niet meer in. ondanks het feit, dat de mogelijkheden er nog volop wa ren. i,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 4