Nederlandse ambassadeurs bij Oosterscheldewerken DM Vreemde demonstratie op het Havenplein Rode Kruis Zierikzee start postzegelaktie WC- DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dames eerst naar historisch Zierikzee Babypoppen met gif alleen slaapverwekkend P£ Bitr Plan De Koning schaadt verblijfsrekreatie JHotniss* Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verordening grondwater De grondwaterverordening Zeeland, waarin het onttrekken van grondwater aan de bo dem wordt geregeld, moet opnieuw worden vastgesteld. (Pag. 2). Zierikzee in de olie Rijkspolitie weer mannenzaak Rekreatievolleybal Bovenstaande kop lijkt op het eerste ge- Door het vertrek van de enige vrouwelijke Vanaf vandaag 26 augustus is het weer we- zicht onzin. Het bedrijf Airpack te Zierikzee politieagent van het korps Schouwen- heeft er echter alles mee te maken. (Pag. 3). Duiveland wordt de rijkspolitie weer een mannenzaak. (Pag. 4). kelijks volleybalavond in sporthal Onder dak. In zeven poules strijden 68 teams om de hoogste eer. (Pag. 7). VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1983 140ste jaargang Nr. 23377 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geduld, te vaak getergd, wordt razernij. Publilius Syrus Echtgenotes van Nederlandse in het buitenland gedetacheerde ambassadeurs worden in het stadhuis verwelkod door burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee. ZIERIKZEE - Een veertigtal echtgenotes van Neder landse in het buitenland gedetacheerde ambassadeurs werden donderdag aan het eind v an de ochtend ontvan gen in het Zierikzeese stadhuis. In totaal bestond het ge zelschap uit 52 dames, onder wie mevrouw J. A. A. van den Broek-van Schendel, echtgenote van de minister van Buitenlandse Zaken. Burgemeester Th. H, de Meester was er verheugd over, dat de dames do.or hun bezoek aan het historische Zierikzee hun biik in het verleden wierpen, in schrille tegenstelling tot hun tweede doel op Schouwen- Duiveland, de bouw van de storm vloedkering, die een der wonderen van de hedendaagse techniek wordt genoemd. De burgemeester „promootte" zijn stad met verve en hij vond het jam mer, dat het gezelschap tijdens de korte wandeling - van de markt naar het stadhuis - maar zo weinig had kunnen zien van wat Zierikzee te bei- dén heeft. Confrontatie Na een lunch in het stadhuis ver- Opgewekte stemming tijdens een korte wandeling door zonnig Zierikzee. trokken de dames naar het werkei- land Neeltje Jans, waar zij bij de be zichtiging van de mattenfabriek hun echtgenoten letterlijk en figuurlij!' - tegen het lijf liepen op de brug die. door de fabriek voert. Inderdaad liepen beider program ma enigszins parallel, want de in het buitenland gedetacheerde ambassa deurs werden in het kader van een ekonomische dag, deel uitmakend van de jaarlijkse ambassadeurscon ferentie van een week, uitvoerig geïnformeerd over de Oosterschelde werken. Terwijl voor de dames voor een wat lichter programma was gekozen, werden de ambassadeurs door mid del van een forumdiskussie terdege voorgelicht over de technische, fi nanciële en ekonomische aspekten van de stormvloedkering. Intensieve diskussie Deze diskussie stond onder leiding van mr. drs Bolkestein, staatssekre- taris buitenlandse handel, met als fo rumleden ir. J. van Dixhoorn, direkteur/generaal Rijkswaterstaat, ir. J. Schetters, voorzitter raad van bestuur Dosbouw en ir. J. E. Prins, direkteur waterloopkundig labora torium. Uit de intensiteit waarmee de ge- dachtenwisseling plaatsvond, kan worden afgeleid dat het effekt van dit bezoek naar het buitenland toe ze ker niet zal uitblijven. Tevoren hadden de ambassadeurs de film Dutch Delta en de bouw van de stormvloedkering (inklusief de werkschepen) bezichtigd. Het pro gramma werd met een maaltijd in Slot Moermond beëindigd. Sleep-inn ZIERIKZEE - De Zierikzeese marktbezoekers hóórde je denken: „Wat is dat nu weer voor een ak- tiegroep!" Bij het anker op het Havenplein hadden donderdag omstreeks het middaguur een aantal lie den zich neergevleid en deden zogezegd een dutje. Op het anker aktie-kreten: Sleep-inn, Puur natuur, Voor de herinvoering van de strooien-matras. De vredige demonstratie voor de oude stro-matras werd door voorbijgangers begeleid met de voor de hand liggende wensen ,,wel-te-rusten" tot „die zijn gek!" Gek zijn ,,ze" allerminst. Het betrof hier een kortstondige, lu dieke aktie in het kader van een soort puzzeltocht per fiets vanuit camping Ginsterveld over het he le eiland. De tocht werd georgani seerd door de leiding van ,,de Poort", evangelisatieklubs her vormd-gereformeerd uit Pijnac- ker, die een kampweek doorbren gen op genoemde camping. Onder leiding van mevrouw A. Lok ver toeven elk jaar een paar groepen op een camping, en dus moet er ook elk jaar iets verzonnen wor den om de week door te brengen. Zo verzint de leiding telkenjare iets „ludieks" ter opfleuring van de traditionele puzzeltocht. Het is dan de bedoeling dat de puzzelende fietsers de leidingge vende figuren opzoeken en daar „een stempel op een kaart zien te krijgen. Telkens op een plaats waar veel mensen komen (liefst een markt) zetten ze iets „geks" op touw als: vissen in een teil met een heuse hengel, met een regen pak aan ergens plaatsnemen als het kwik 's zomerse waarden heeft bereikt of, zoals vorig jaar, een (gefingeerd) vloeibaar wasmiddel aan de man of vrouw- proberen te brengen. Dit jaar dus de „sleep-inn" op het Havenplein, waaraan totaal 9 man en vrouw deelnamen. Een kortstondige aktie die slechts ruim een uur duurde en daarmee weer „sleep-uit" was. Tegen die tijd hadden alle 22 jon gens en meisjes de langslapers we ten te vinden. Nog meer originele opdrachten moesten daarna ver vuld worden: Een interview met een Zeeuwse Babbelaar, men moest aan een echte oester zien te komen en uitzoeken waarom een kreeft altijd levend gekookt wordt vóór konsumptie. Daarna ging de fietsende jeugd op weg naar Oosterland waar een beken de T.V.-ster gezocht en gevonden moest worden: ergens zou zich „Catweazle" ophouden, een lei dinggevend figuur die hier erg veel op lijkt. Als alle opdrachten vervuld en dus de tocht ten einde is, moesten „De Poort"-jeug- digen, een soort logboek maken van de gehele dag, waarna van avond (vrijdag) op Ginsterveld tijdens de bonte avond de prijzen zullen worden uitgereikt. Eigenlijk best een leuke aktie dus van de Pijnackers, die overi gens veel bekijks trok. Niemand vroeg echter naar de ware bedoe ling van de sleep-inn, zodat deze verklaring van het „vreemde" ge drag wel op z'n plaats is De deelnemers aan de sleep-inn" waren best bereid om even voor onze fotograaf te poseren. Kind vergeten op terugreis vakantie KIEL - Een Belgisch echtpaar heeft 170 kilometer gereden voor dat het pas merkte dat het een van zijn vijf kinderen had achtergela ten. Dit heeft de politie in Kiel donderdag meegedeeld. Het gezin, dat van vakantie in Denemarken op weg naar huis was. had na verpozing in een we grestaurant de reis voortgezet maar had niet gezien dat het tien- jarig zoontje er niet bij was. Ook toen de familie de Deens-Duitse grens passeerde, miste zij de jon gen nog niet. Dat gebeurde pas toen zij Hamburg naderde. De jongen v>as intussen ontdekt door de motorpolitie en kon enke le uren later met zijn familie wor den herenigd. Het gezin hoorde het bericht op de radio „Het recht op hulp en bescherming" ZIERIKZEE - Het Rode Kruis afdeling Zierikzee start, evenals vele afdelingen elders in den lande, dinsdag 30 augustus met de verkoop van postzegels in de hal van het postkantoor te Zierikzee. Deze postzegelaktie, die tot en et 30 september duurt, draagt de slogan: Het recht op hulp en bescherming". Het doel van de aktie is tweeledig. Enerzijds is het mogelijk om, door middel van een toeslag op zegels, fondsen te werven, waarmee het Ne derlandse Rode kruis zijn taken kan realiseren. Anderzijds ligt het in de bedoeling om aan de grondbeginse len cn werkzaamheden van het Rode Kruis een grotere bekendheid te ge ven. De Nederlandse bevolking is ver trouwd met het Nederlandse Rode Kruis, maar men is minder goed op de hoogte welke lading precies door de Rode Kruis vlag wordt gedekt. Met de afbeeldingen op de postzegels wordt getracht daar verandering in te brengen. De zegels bestrijken vier aspekten van het Rode Kruis werk. Afbeeldingen I. De Conventies van Genève: Het Rode Kruis verdedigt het recht van ieder mens in nood op hulp en be scherming door dat recht in wetten vast te leggen en deze wetten zoveel mogelijk te verspreiden. De Conven ties van Genève zijn - net als de re cente Aanvullende Protocollen - in ternationale afspraken. Ze bieden hulp en bescherming aan slachtoffers van gewapende konflikten, dat wil zeggen zieke en gewonde militairen,' krijgsgevangenen en burgers. Door middel van het Internationale Comi té ziet het Rode Kruis erop toe, dat men zich aan deze afspraken houdt. II. De grondbeginselen van het Ro de Kruis; Het Rode Kruis verleent hulp aan ieder mens in nood, zonder enig onderscheid des persoons. Om dit te kunnen doen gaat het uit van een aantal grondbeginselen. Menslie vendheid, neutraliteit en onafhanke lijkheid, zijn daarvan de belang rijkste. III. De sociaal-medische taken van het Nederlandse Rode Kruis: Nood heeft vele gezichten. Konflikten en natuurrampen zijn er twee van. Daarnaast kent ieder land zijn eigen mensen in nood. Zo ook Nederland. Het Nederlandse Rode Kruis zet zich jaarlijks in voor vele duizenden hulpbehoevenden. Zieken, gewon den, bejaarden, gehandikapte men sen en anderen, die door omstandig heden in hun mogelijkheden zijn be perkt en hulp nodig hebben. IV. Het Rode Kruis als bevorde raar van vrede: Hulpverlening, be scherming, de zorg en samenwerking van mensen voor en met elkaar. Dat is het in praktijk brengen van vrede. Het Rode Kruis gaat ervan uit dat, ook bij het bevorderen van vrede, da den luider spreken dan woorden. ROTTERDAM - De babypoppen met tolueen en xyleen blijken na on derzoek door de Rotterdamse Keu ringsdienst van Waren niet kanker verwekkend te zijn. De poppen heb ben wel een licht bedwelmende wer king. Volgens een woordvoerder van de keuringsdienst van waren zijn er vanuit Spanje in Nederland ongeveer 14.000 „besmette" poppen in omloop gebracht. De keuringsdienst heeft tot nu toe ongeveer 6.000 poppen in beslag genomen. De poppen dragen het merk Esvi in de nek. De torso is van linnen en de rest bestaat uit kunststof. De keu ringsdienst van waren gelooft dat er bij de produktie van de poppen in Spanje een fout gemaakt is in het produktieproces. Poppen naar vuilnisbelt SEROOSKERKE - De heer J. Landman, direkteur van de Reini gingsdienst „Schouwen-Duiveland" stelt vanaf heden de mogelijkheid open om de inmiddels veel bespro ken poppen die gif bevatten, aan de Reinigingsdienst aan te beiden. De poppen bevatten voor de reinigings dienst een „probleemstof" zodat ze niet bij het gewone huisvuil mogen komen en derhalve beveelt de heer Landman aan om de poppen afzon derlijk verpakt af te geven. Dat kan op de stortplaats in Serooskerke, maar ook aan de chauffeur van de op haaldienst. De maatregel werd geno- riien in overleg met de keurings dienst voor waren. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. AMERSFOORT - Het voornemen van minister De Koning van sociale zaken de minimum-vakantietoeslag te verlagen en verspreid over het ge hele jaar uit te betalen stuit op verzet bij de Kampeerraad. Deze heeft vrijdag meegedeeld dat het plan van De Koning uiterst on gunstig is voor de verblijfsrekreatie in Nederland. Advertentie I ri Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten Verwachting tot zaterdagavond: Warm Zonnig en warm zomerweer met middagtempera tuur ongeveer 27 gra den; minimumtemperatuur om streeks 15 graden; matige noord oosten wind, ongeveer kracht drie. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 30 aug.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: noordoost 4 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: noordoost 4 Dinsdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: noordoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 aug. Zon op 6.43, onder 20.40 Maan op 22.22, onder 10.30 28 aug. Zon op 6.44, onder 20.38 Maan op 22.38, onder 11.41 29 aug. Zon op 6.46, onder 20.36 Maan op 22.57, onder 12.54 Laatste Kwartier: 31 aug. (13.22) EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 6.58 18.18 7.23 18.49 7.43 19.24 0.03 12.02 0.34 12.38 1.04 13.15 HOOG Zierikzee 27 aug. 28 aug. 29 aug. Doodtij: 2 september Temperatuur zeewater Schouwse kust: 20.3°C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Aan het zomerweer wil nog maar geen einde komen. Ook za terdag wordt het weer een zonnige en warme dag waarbij de middagtempe- ratuur tot ongeveer zevenentwintig graden oploopt. Dat is ongeveer vijf graden boven de waarde die in eind augustus voorkomt. Dit weerbeeld wordt in hoofdzaak bepaald door een hogedrukgebied. dat zich nog steeds van de Azoren via de Britse eilanden naar zuid-Scandi- navië uitstrekt. Ook na zaterdag zijn er nog geen te kenen, die op een snelle omslag van het heersende weertype wijzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1