John de Crom winnaar van boeiende Wielerronde van Zierikzee Komitee mag tevreden zijn over debuutronde Toon van der Steen zoekt nieuwe ploeg 6 -7ÏWU. ZIERIKZEE - Het zevenkoppige wielerkomitee van de Ronde van Zierikzee kon dinsdagavond na afloop opgelucht ademhalen. De eerste wielerronde door het hart van Zierikzee werd een kolossaal sükses, ondanks het feit, dat het er gedurende het eerste uur, dat de ruim tachtig amateurs door de nauwe straatjes koersten bepaald niet naar uitzag, dat er uiteindelijk om en nabij de 8000 toeschouwers naar de tweede wedstrijdhelft zouden komen kijken. De enthousiaste menigte zag uiteindelijk een zinderende finale, waaruit John de Crom uit Hoogerheide als sterk triomfator tevoor schijn kwam. In een machtige sprint bleef hij Huub Kools luttele millimeters voor, na dat Kools enkele meters voor de meet nog in gewonnen positie lag. Na ruim twee uur attent koersen had de Hoogerheidenaar nog voldoende lucht over om er een jump uit te persen, die hem de kussen van de Ronde-Miss en de „Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode" zouden opleveren. Achter het fel sprintende duo legde René Haast uit Rijsbergen beslag op de derde plaats, terwijl de moegestreden Toon van der Steen uit Brüinisse de vierde plaats voor zich opeiste. vaud De Wielerronde van Zierikzee le- gevaar onderkend van de vluchl van verde van begin tot eind een uiterst de beide ploegmaats Van der Steen en Wieme met Middelkamper Van geanimeerde koers op. Al bij de eerste passage meldde Toon van dei- Steen zich licht afgescheiden op het Havenplein. De koereur uit Bruinis- se bleek duidelijk zin te hebben in de eindoverwinning en hij toonde zich dan ook vrij konsekwent in het eerste gelid tot het moment, dat ne gen renners achter Krijn Sintnico- laas en Ab Verplanke aangingen. Op dat moment waren er nog dertien ronden te gaan. Van der Steen miste op dat moment de slag en moest een fikse inspanning leveren om met nog vier anderen, waaronder Nap Hage en Bart van Est de kloof weer dicht te rijden. Op vijf kilometer van het einde sloot het vijftal aan, maar toen had de man uit Brüinisse zoveel krachten moeten aanspreken, dat hij zich niet meer echt" in het finalege- weld kon mengen. Een vierde plaats was uiteindelijk de karige beloning voor een uitstekend gereden koers. Afwachtend ,,Ik wilde vandaag weer eens an ders koersen dan ik de voorbije we ken deed", liet Van der Steen weten. ,,De laatste koersen heb ik erg af wachtend gereden en nu vloog ik er voor de verandering eens vanaf het begin in. Ze dachten dat ik de laatste weken minder reed, maar ik wilde gewoon eens wat anders. Ik wilde eens een keer niet, dat iedereen op mijn wiel reed. Dat was ook de reden, dat ik bleef zitten, toen dat groepje op het laatst wegreed. Het was overigens jammer, dat er niet meer wind stond, want dan was het nog een stuk selektiever geweest, vooral op de kade". John de Crom was opgetogen over zijn zege. ,,Ik reed erg attent en zorgde ervoor steeds in de buurt te zijn, wanneer er ook maar iemand wat ondernam. Dat was de basis voor mijn zege", vertel de hij voordat hij uit handen van de heer D. L. van 't Leven, direkteur van Drukkerij Lakenman en Ocht- man BV, de .Grote Prijs Zierikzee sche Nieuwsbode" in ontvangst nam. Na de beginschermutselingen was het na zes ronden Ab Verplanke, die de eerste serieuze vluchtpoging on dernam. Gedurende een zevental ron den bolde de Zeeuwsvlaming met een vijftiental sekonden voor de jagende meute uit, daarbij driftig punten ver zamelend voor de lukratieve lei- dersprijs van Cafetaria 't Centrum. Onder aanvoering van Wim Lugten- burg uit Goedereede kwam het ja gende peloton weer terug, waarna Toon van der Steen voor de tweede keer op avontuur trok. Nadat Kees den Hartog en Rini Ansems vergeefs hadden getracht om bij de Bruenaar te komen, waagde zijn plaatsgenoot Wim van Kooten een poging, maar ook hij was er snel aan voor de moei te. Twee ronden later hadden Jacky van der Horst en Werner Wieme meer sukses. Na een korte achtervolging sloot dit duo aan bij de eenzame lei der. Samensmelting- Toen echter werd in het peloton het der Horst. Een viertal al met Kees de Nooijer, Nico van de Klundert, Theo Appel doorn en Cees Spaans sleurde licht afgescheiden het peloton weer bij, waarna onmiddellijk na de sa mensmelting Ab Verplanke zijn tweede vlucht inzette. Na een paar ronden sloot Krijn Sintnicolaas, die bijzonder aktief koerste, aan bij de vluchter. Goed samenwerkend liep het duo uit tot een maximale marge van ruim een halve minuut. Uit de achtergrond probeerde Wim Lugtenburg nog naar de twee leiders te springen, maar de Flakkeese koe reur bleef te lang zwemmen. Na een achtervolging van een vijftal ronden liet hij zich totaal leeggereden terug zakken naar de staart van het pelo ton. Na nog enige schermutselingen slaagde een negental renners er na 37 van de 50 ronden om het gat naar de koplopers dicht te rijden. Groot ani mator in deze groep was Rini Am sems, die in september de Ronde van de Toekomst - de amateurtegenhan ger van de Tour de France - gaat rij den en al geruime tijd in een blaken de vorm steekt. Met hem mee slopen Huub Kools, John de Crom, John Leys, Jos Gevers, René Haast, Karei ZIERIKZEE - Toon van der Steen uit Brüinisse gat de komende maanden op zoek naar een nieuwe wielerploeg. Na een jaar deel te hebben uitgemaakt van de formatie van Van Aarle Auto's vertrekt Van der Steen aan het eind van het seizoen uit deze ploeg. ,,De ploeg gaat het komende seizoen samen met de opgeheven Van Erp-formatie en het is de bedoeling van de nieuwe ploegleider Piet van de Kruis om voornamelijk met erg jonge koereurs aan de slag te gaan. Deze worden uitsluitend in Oost-Brabant gebaald. Voor de kriteriums wordt Louis van Wely de man, zodat er voor mij niet zoveel meer te zoe ken is", vertelt Van der Steen. Van der Steen miste aan het begin van het nu lopende seizoen de voor jaarsklassiekers door een valpartij tijdens een trainingsrit. Toen hij eenmaal hersteld was maakte hij zijn seizoen in sneltreinvaart ruim schoots goed door negen keer een kriterium op zijn naam te schrijven. ,,Het volgend jaar wil ik me toch weer eens echt bewijzen in de klassie kers. Vandaar dat ik graag in een grote ploeg wil komen. Tenslotte ben ik nog maar 28 jaar en als je bedenkt, dat Peer Maas op zijn 32e nog zes klassiekers in een seizoen won. dan kan ik best nog wat potten breken. Dat is ook mijn uitgangspunt". van Goethem, Erik Amperse en Ed win Robers mee naar de frontlinie Zuiniger „We lieten ze wat te ver wegrijden", vertelde Toon van der Steen na afloop. „Om hen weer terug te roepen moesten we fiks in de beugel, achter af zelfs te fiks, want toen we hen na een jacht van tien ronden eindelijk terugzagen was de pijp begrijpelijk behoorlijk leeg en konden we ons niet meer echt met de finale bemoei en, te meer daar een aantal koereurs uit de kopgroep duidelijk zuiniger met hun krachten bleken te hebben omgesprongen". Terwijl Van der Steen met Bart van Est, Nap Hage. Vincent Keijzers en Rob Bijvank hun suksesvolle achtervolging afrond den, probeerden achtereenvolgens Krijn Sintnicolaas, John de Crom en Rini Ansems nog alleen weg te ko men, maar met name Huub Kools pa reerde iedere uitlooppoging, zodat het elftal intakt bleef. Na de samensmelting van de groep Ansems en de vijf van Van der Steen moesten diverse renners afhaken in de kopgroep. Onder hen ook de gesloopte Ab Verplanke, die met hor ten en stoten er nog net in zou slagen om de negentig kilometer vol te ma ken om de leidersprijs alsnog niet te verspelen aan Toon van der Steen, die in het betreffende klassemerit als tweede genoteerd stond. Er bleef uit eindelijk een kopgroep van tien: koe reurs over. Hieruit probeerde ;Rini Ansems nog een keer weg te komen, maar hij kreeg Krijn Sintnicolaals op nieuw mee. Bij het uitkomen vën de laatste bocht bleken de tien weer na genoeg samen. Alleen Huub Kools, John de Crom en René Haast hadden zich licht afgescheiden. Tot op enkele meters van de meet leek Kools te gaan winnen, maar De Crom beschik te nog over wat reserves om met mil limeters verschil de zege te pakken. Eervol Een bijzonder goede koers reeq ook Wim van Kooten uit Bruimsse. Voortdurend was de Bruenaar in de eerste rijen te vinden en in de slótfa se passeerde hij zelfs nog een aantal renners uit de aanvankelijke pop groep om uiteindelijk op de zeep eer volle veertiende plaats te eindigen Plaatselijk favoriet Marco (van Schelven stelde zijn Zierikzeese fans al evenmin teleur. In de cérste wedstrijdhelft reed Van Schelven zich een paar keer bij de premieipin- naars, maar uiteindelijk bleek de af mattingsslag net iets te lang voor hem. In het gezelschap van Theo Ap peldoorn stapte hij vijf ronden voor het einde af. „Het was een attraktie- ve koers", meende Toon van der Steen. „Er werd voortdurend gede marreerd en het was duidelijk, Üat de meeste koereurs het publiek tvel wat wilden bieden. Ook de inspan ningen van het komitee om er in het debuutjaar wat van te maken wer den beloond. Het is alleen te hopen, dat het komitee de werkers van dit jaar ook het volgend jaar niet ver geet". De uitslag van Wielerronde van Zierikzee om de „Grote Prijs Zierik zeesche Nieuwsbode": 1. John de Crom, Hoogerheide 90 km in 2.09.17 uur; 2. Huub Kools. Baarle-Nassau; 3. René Haast. Rijs bergen; 4. Toon van der Steen. Brüi nisse; 5. Rob Bijvank, Sas van Gent; 6. Nap Hage, Sint Maartensdijk; 7 Krijn Sintnicolaas, 's-Gravendeel; 8. Rini Ansems, Chaam; 9. Karei van Goethem, Kloosterzande; 10. Edwin Rovers, Roosendaal; 11. Jos Gevers, Rijsbergen; 12. Vincent Keijzers. Eindhoven; 13. Kees den Hartog. Hendrik Ido Ambacht; 14. Wim van Kooten, Brüinisse; 15. Jacky van dei- Horst, Oost-Souburg; 16. Ab Ver planke, IJzendijke; 17. John Leys, Oud-Gastel; 18. Martin Iriks, Bergen op Zoom; 19. Patrick van Passel. We- zep; 20. Erik Amperse, Goes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6