Koopavond Scharendijke voortaan op vrijdag PTT-auto in brand: post gered mu c EERSTE PAAL VOOR TWEEDE FASE NIEUWBOUW DUINOORD WIELERRONDE: GROTE KLASSE Schadelijke Esvi-poppen in Renesse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Raad Middenschouwen 'e®worden gepleegd met de bewo Bijna 3500 illegale videobanden in beslag genomen Zeeuwse Genealogische Kontaktdag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1983 140ste jaargang Nr. 23376 WAARIN OPGENOMEN Ziekenhuisbestuur stapt op Het voltallige bestuur van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen heeft gister avond haar funktie neergelegd nadat haar beleid werd afgekeurd. (Pag. 2). Blote vrijpartij Riolering Elkerzee-Scharendijke De vrijmoedige vrijpartij, als onderdeel van De raad van Middenschouwen heeft woens- een filmopname op de Havendijk op vrijdag dagavond de aanzet gegeven tot de aanleg 12 augustus, werd door de raad van Zierik- zee afgekeurd. (Pag. 3). van een riolering van Eikerzee naar Scha- rendijke. (Pag. 4). Ronde van Zierikzee De voor het eerst sinds jaren weer verreden Ronde van Zierikzee (om de Grote Prijs Zie- rikzeesche Nieuwsbode) werd een dave rend succes. (Pag. 6). (1797 - 1869) Er zijn slechts weinig ingebeelde zieken, maar veel ingebeelde gezonden.. Otto Weiss SCHARENDIJKE - De koopavond te Scharendijke is verschoven van de donderdag naar de vrijdag. Een ver zoek daartoe werd op voorstel van B. en W. woensdag avond ingewilligd tijdens de raadsvergadering Midden- schouwen. De middenstand had om die wijziging ge vraagd in verband met de gasten, die dikwijls voor een lang weekend in de gemeente verblijven. In feite had het kollege daar al op gewezen, toen in 1976 een koopavond moest worden aangewezen toen de Winkelsluitingswet werd gewijzigd. De huidige belangenvereniging voor de middenstand had het verzoek al voor het begin van het seizoen inge diend, maar het kon niet eerder in de, raad worden behandeld. De raadsvergadering begon met een welkom van burgemeester W. den Boer aan de nieuwe gemeentese- kretaris F. Kuijper, die voor de eerste keer achter de raadstafel had plaatsgenomen. Notulen B. en W. lander werd, voor drie schooltijden per week, tot onderwijzeres in vaste dienst benoemd aan de openbare la gere school 't Mêêtje te Ellemeet, in het kader van het Experimenteel Ar beidsproject voor Jeugdige Werklo zen. Dit project heeft tot doel om de kleine scholen voor kleuter- en lager onderwijs voor te bereiden op de te vormen basisscholen in 1985. Deze school kan bovendien vier nieuwe leerlingensets aanschaffen want daarvoor werd een subsidie van 880,28 verleend. Het volgende agendapunt betrof eveneens Ellemeet, want de raad was het eens met de opvatting dat er aan de zuidzijde van de Dorpsstraat beter niet meer kan worden geparkeerd. Men wil dit verbod - door middel van een gele streep - laten gelden tussen de splitsing met de Schelpweg en het pand Dorpsstraat 12. Over overige verkeersmaatregelen zal eerst over- Kampeerplaatsenplan In de rondvraag vroeg de heer A. B. Koster, CDA-raadslid, naar een kam peerplaatsenplan, dat een proef (uit gaande van de provincie) zou zijn met het oog op het in werking treden van de nieuwe kampeerwet. Hij had ver nomen dat de gemeente Westerschou- wen zich daarvoor had beschikbaar gesteld en zou graag zien dat ook Middenschouwen, eveneens een agra rische rekreatiegemeente, daaraan deelnam. Burgemeester W. den Boer liet weten dat er geen aanbieding voor deelname was binnengekomen. Via de VNG had hij wel vernomen, dat het waarschijnlijk nog wel een half jaar, zo niet een jaar, zal duren eer de kampeerwet uitkomt. Op een vraag van WD-er J. M. van Langeraad liet hij weten, dat de on dernemers met overloopterreinen bijtijds gewaarschuwd zijn, dat deze Vervolg pag. 4 ZIERIKZEE - Dinsdagavond werd in het hart van Zierikzee de eerste Wielerronde van Zierikzee nieuwe stijl verreden. Ongeveer 8000 mensen waren getuige van een boeiende ronde. Onder hen opmerkelijk veel Zierik- zees publiek, hetgeen aantoont, dat vooral ook de plaatselijke mensen duidelijk blij waren met het initiatief. De speciaal door de Zierikzeesche Nieuwsbode uitgebrachte Rondekrant droeg bij tot het enorme sukses. het geen op bijgaande foto wordt geïllustreerd. Op onze sportpagina's een uitgebreid verslag van het geslaagde evenement. Voorts deelde de raadsvoorzitter mee, dat de raadsleden voortaan de notulen van B. en W. vergaderingen periodiek krijgen toegezonden, naar aanleiding van een verzoek om inza ge daarvan. Ondersteund werd een motie van de gemeente Oostflakkee inzake de aanleg van rijksweg A 56, omdat Middenschouwen daar belang bij heeft. Woningbouw De vaststelling van de meerjaren planning woningbouw 1984-1988 ge schiedde volgens het kollege- voorstel: voor deze driejaren worden achtereenvolgens 20, 16 en 14 nieuwe woningwetwoningen nodig geacht, hetgeen in de komende vijf jaar - met daarbij 2 a 3 woningen in andere sek toren - in totaal op 96 woningen uit komt. Voor de renovatie van rusthuis Duinoord werd voor een derde deel garantie verleend, omdat Midden schouwen voor een derde deel in die Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen participeert. Voor de totstandkoming van een school voor Middelbaar Beroeps On derwijs in Oude Tonge werd (onder andere voor de kosten van de aan vraag) een eenmalige subsidie van 0,10 per inwoner beschikbaar gesteld aan de Stichting Samenwer kingsschool voor MBO Zuidholland se en Zeeuwse eilanden. De federatie Maastschappelijke Dienstverlening krijgt voor 1984 een subsidie van 18.500,—. De raadsle den waren het er over eens dat dit werk, ondanks de bezuinigingen, niet mag worden aangetast. Mevrouw P. A. Westerbaan - den Hol- ZIERIKZEE - Een auto vol met papier in brand en geen snippertje verbrand! Op zich een prestatie, die woensdagochtend geleverd werd door chauffeur besteller van de P.T.T. de heer J. Fiere. Op onverklaarbare wijze raakte zijn rode bestelauto in brand, vlak nadat hij de post had bezorgd op de Bette- waardsedijk. Een P.T.T.-kode zegt, dat éérst de post gered moet worden. Toen de heer Fiere dan ook de vlammen zag opstijgen uit zijn motorkap, zette hij de wagen stil op de oprit en deponeerde direkt de nog aanwezige post in de berm, waarna hij op zoek ging naar een telefoon. De gealarmeerde Zierikzeese brandweer was snel ter plaatse, maar kon niet meer verhinderen dat de auto volledig verloren ging. Fiere had nog wel geprobeerd om met de boord- brandblusser het vuur te doven, maar was daar niet in geslaagd. Komman- - dant J. Kouwenberg was ter plekke om de snelle, kortstondige operatie te lei den. r- U RENESSE - Verschillende mensen zijn woensdagochtend naar de kraam op.de weekmarkt te Renesse terugge keerd, waar zij enkele weken gele den de Esvi-poppen hebben gekocht. Deze speelpoppen bevatten schade lijke dampen, zoals de stoffen tolu een en xyleen. De eigenaars van de poppen waren na publikaties over de schadelijkheid ongerust geworden en keerden met pop terug naar de kraam om klachten in te dienen. Vol gens adjudant J. Hoekman van de Rijkspolitie te Zierikzee zal de Keu ringsdienst van waren te Goes kon- takt opnemen met de verkoper van de poppen. Het gevolg zal zijn dat de poppen uit de handel worden geno men. VLISSINGEN - In drie videothe ken in Vlissingen zijn woensdag bij invallen 3430 illegale videobanden in beslag genomen. De politie heeft dit meegedeeld. In een videotheek trof de politie 2200, in een ander 900 en in een derde 330 illegale banden aan. Bij de inval len werd de politie geassisteerd door twee vertegenwoordigers van Buma Stemra en twee ambtenaren van de belastingdienst. KAPELLE-BIEZELINGE - In De Vroone te Kapclle-Biezelingc wordt zaterdag 10 september een Zeeuwse Genealogische Kontaktdag gehou den. De Genealogische Werkgroep Zee land verleent aan deze dag haar me dewerking, zodat voor de mensen de mogelijkheid bestaat kwartieren en genealogieën aan te vullen met be hulp van de vele gegevens, die de di verse sub-werkgroepen in de loop der jaren hebben verzameld. De verza meling bestaat uit hoofdzakelijk uit afschriften van doopboeken, trouw boeken en lidmatenregisters. Om 10.00 uur wordt de Kontaktdag ge opend door de voorzitter, de heer drs. J. L. Braber. Met behulp van een werknemer van heibedrijf Postma ging de heer P. van de Kreeke over tot het slaan van de eerste paal. Verwachting tot vrijdagavond: Warm Perioden met zon en droog weer minimumtemperatuur omstreeks 15 graden; middagtemperatuur onge veer 26 graden; matige noordoosten wind, kracht vier aan de kust af en toe krachtig, kracht zes. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 29 aug. Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 26 gr. Windkracht: noordoost 3 Zondag: Af en toe zon Kans op neei'slag: 20%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: noord 4 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 26 aug. Zon op 6.51. onder 20.42 Maan op 22.07, onder 9.20 Laatste Kwartier: 31 aug. (13.22) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 26 aug. 6.22 17.44 11.29 Doodtij: 2 september Temperatuur zeewater Schouwse kust: 20.0° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Vrijdag worden er op nieuw zonnige perioden verwacht, waarbij de temperatuur in de mid dag tot ongeveer zesentwintig gra den oploopt. Dat is zo'n graad of vier boven de normale waarde voor eind augustus. Regen wordt er niet ver wacht. Dit weertype wordt veroorzaakt door een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van het zeegebied in de om geving van de Azoren via de Britse eilanden naar Scandinavië. Boven de Alpen handhaaft zich het centrum van een omvangrijke, maar ondiepe depressie en veroorzaakt daar op tal van plaatsen regen of onweersbuien. In het weekeinde komt de tempera tuur in ons land op een lager niveau, dat ongeveer normaal is voor de tijd van het jaar. BURGH-HAAMSTEDE - De voorzitter van de bewo- nerskommissie, de heer P. van de Kreeke, sloeg woensdagmiddag de eerste paai voor de tweede en laatste fase van de renova tie van rusthuis Duinoord in Haamstede. Gekleed in een oranje regenjack en ge tooid met een witte helm hield Van de Kreeke de ka bel vast en de meer dan tien meter lange prefab- betonpaal ging de grond in. „Het was een hele trek", zei de voorzitter na afloop. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer vertelde later in hotel café restaurant Haamstede dat de verbouw van Duinoord goed vordert. Het slaan van de eerste paal is zonder vertraging bereikt. De afbraak van het oude gedeelte (na de bouwvakva kantie) is volgens haar in recordtem po gebeurd. Het bouw-gereed maken van het terrein nam een week in beslag. Mevrouw Niemantsverdriet vertel de dat Duinoord in de toekomst een andere funktie krijgt dan tot nu het geval is geweest, „Duinoord wordt een open huis met een wijk- funtie. Ook de omliggende bewoners, uit de 24 zorgwoningen, moeten in het rusthuis verzorgd kunnen wor den. Maar laten we dan wel hopen dat we meer ruimte krijgen in de ver pleging", aldus mevrouw Niemants verdriet. De heer Van de Kreeke zei: „Ik hoop dat het slaan van deze paal mag bijdragen aan het behoud en het bestaan van Duinoord. Ik hoop dat Duinoord onze kindskinderen nog mag bergen". De nieuwbouw moet in augustus 1984 klaar zijn. In het nieuwe gedeel te komen de administratie plus de re ceptie in de hal, de kantoren van de direktie en het hoofd van de huishou ding, de linnenkamer, de kappers- ruimte, de toko en de fysiotherapie- afdeling. Er wordt een ziekenafde ling gebouwd met zes bedden, inklu- sief dokterskamers. De oppervlakte van de rekreatie2aal wordt verdub beld en er komt een verjaardagska mer bij. Tot deze tweede fase behoort ook de nieuwbouw van een vleugel voor 35 personen, zowel met één- als twee-persoonskamers. Het heibedrijf Postma uit Berg- schenhoek is verantwoordelijk voor het slaan van de in totaal 128 palen, de hoofdaannemer is bouwbedrijf Prince uit Burgh-Haamstede en het architektenbureau is Eijkelenboom Gerritse Middelhoek uit Dor drecht. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1