c Bouwfaciliteiten aan de Mol beperkt Bar-diskotheek „De Steeg" oorzaak van rumoer binnen Zierikzeese gemeenteraad Rijn-reus in Bruse haven DE ZIERIKZEESCHE COURANT Medezeggenschapsraden kunnen vertragend werken Aanbieding pakket handtekeningen Sfeervolle folklore-avond in Brouwershaven NIEUWSBODE Mosselvissers bekeurd De Rijkspolitie te water heeft een zestal Zeeuwse mosselvissers bekeurd, die de route „buitenom" (via de Noordzee) naar huis vaarden. (Pag. 2). Ouwerkerks Ring Zaterdag worden in Ouwerkerk de her ingerichte Ring en de gerenoveerde muziek tent in gebruik genomen met een feestelijk programma. (Pag. 3). Vrouwenontmoetingscentrum De werkgroepen van het Vrouwencafé en de VOS-kursussen gaan hun aktiviteiten bundelen in het zogenaamde Vrouwenont moetingscentrum. (Pag. 3). Zaalvoetbalbeker In de eerste ronde van de zaalvoetbalbeker zorgde Bijmakelaardij voor een verrassing door bekerhouder FC Kerkwerve uit le schakelen (2-0). (Pag. 4). DINSDAG ii AUGUSTUS 1983 140ste jaargang Nr, 23375 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De kunst van het luisteren is dikwijls moeilij ker dan die van het spreken. Wijnaendts Francken SGP/GPV/RPF-fraktie in raad Brouirershaven: BROUWERSHAVEN - De agenda van de raadsverga dering van de gemeente Brouwershaven maandagavond in het stadhuis van Brouw, werd in snel tempo afge werkt. Een agendapunt dat nog enige diskussie op zou le veren, namelijk het voorstel om deel te nemen aan de ge meenschappelijke regeling „Districts Gezondheids dienst Zeeland", werd verschoven naar de eerstvolgende vergadering. Er waren nieuwe ontwikkelingen op het gebied van de jeugdgezondheidszorg, waarvan de raadsleden eerst op de hoogte moeten worden gebracht. Verder ging de raad akkoord met de vaststelling van het reglement voor de medezeggenschapsraden ge meentelijke scholen in deze gemeen te. Alleen de heer P. v. d. Meide (SGP /GPV/RPF) uitte namens zijn frak- tie enige bezwaren. „Het bevoegd ge zag moet intakt worden gelaten. Wij vragen ons af of dat via de medezeg genschapsraad nog mogelijk is. Wat is het nut van deze raad, misschien werkt het wat de besluitvorming be treft alleen maar vertragend", aldus v. d. Meide. NEW DELHI - In India zijn deze zo mer tegen de 1.000 mensen omgeko men door overstromingen die voorts voor omgerekend 700 miljoen schade aanrichten. Dit heeft de minister voor irrigatiewerken, Ram Niwas Mirdha, maandag in het parlement meegedeeld. N'DJAMENA - De generaal die het bevel zal voeren over de Franse troe penmacht in Tsjaad is maandagnacht in de Tsjadische hoofdstad N'Djame na gearriveerd. Brigadier-generaal Jean Poli, een 54-jarige veteraan uit de oorlogen van Frankrijk in Algeri je en Indo-China, krijgt de leiding over ongeveer 1200 manschappen. Volgens wethouder mevrouw S. Loschacoff-de Kanter zal er weinig aan de situatie veranderen na de offi ciële inwerkingtreding. „De scholen waren al jaren op deze lijn bezig. Me dezeggenschap in het gemeentelijk onderwijs is geen nieuw verschijnsel voor ons". Ten slotte zei de heer v. d. Meide niet tegen medezeggenschap te zijn, maar „zeggenschap moet blijven waar het hoort. Onze angst is dat de medezeggenschapsraden te veel in spraak krijgen." Hij stemde tegen het voorstel, terwijl de overige raadsleden ermee akkoord gingen. Met algemene stemmen werd de heer M. J. Scheffers benoemd tot on derwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school in Brouwers haven voor het ontwikkelingspro- jekt kleine scholen Brouwershaven Zonnemaire. Welzijn Zonder grote problemen werd het s welzijnsprogramma 1984 vast- s gesteld. Mevrouw Loschacoff was dankbaar dat er positief op het pro gramma werd gereageerd. „In ver band met de bezuinigingen zal het moeilijk zijn om volgend jaar een dergelijk programma te kunnen aan bieden. Ik ben blij dat het ons dit jaar naar tevredenheid van de raadsleden toch is gelukt". 3RUINISSE - Eind vorige week meerde in de gemeentehaven van Bru het Zwitserse duw-motorschip- „Mississippi" af met een lading slak ken uit het Ruhrgebied. Het 86 m lan ge, 11 m brede en 1594 ton grote schip kwam met een loods de Bruse haven binnen. De 1400 ton slakken waren voor fa. Wandel uit Nieuwerkerk die de slakken gebruikte voor wegver- breding van de Lage Ramperseweg, binnendoor tussen Oosterland en Ou werkerk. Vroeger lagen er in het Ruhrgebied bij Walsum en Duisburg enorme bergen van deze slakken om dat niemand er raad mee wist. Het is een afvalprodukt bij het fabrikage- proces in de hoogovens waarbij het Eigenaar J. W. Meerdink en disc-jockey Michel van Luik boden gisteravond zo'n 1.600 handtekeningen aan als protest tegen het intrekken van de muziekvergunning van bar-diskotheek De Steeg. Het voltallige kollege van E. en W. hoorde de argumenten aan. ijzererts verwerkt wordt tot ruw- ijzer. Tegenwoordig moet er al een redelijke prijs voor deze slakken be taald worden omdat de wegenbouw er achter is gekomen dat deze slak ken uitstekend voldoen bij de wegen bouw. De overslag schip-wal geschiedde met een draadkraan. Ook in de overslag-sektor heeft de techniek niet stilgestaan. Waar vroeger bij het' lossen van een schip in bulk de hoe ken van het ruim met de schop wer den leeggeschept, werd nu een mini- buldozer in de ruimen neergezet die keurig de voor de kraan moeilijk be reikbare plaatsen leegmaakte. ZIERIKZEE - De intrekking- van de muziekvergunning voor bar-discotheek „De Steeg" in de Beddeweeg heeft maandagavond ook danig de gemoederen van de Zierik zeese gemeenteraad bezig gehouden. Voorafgaand aan de raadsvergadering bood een groepje jongeren in de Vier schaar van het stadhuis burgemeester Th. H. de Meester een pakket handtekeningen aan ter ondersteuning van het pleidooi „De Steeg" in zijn funktie te laten voort bestaan. De muziekvergunning werd vrijdagavond inge trokken wegens herhaalde overschrijding van de in de desbetreffende verordening gestelde eisen. Reeds gedu rende het weekend maakten eigenaar J. W. Meerdink en een groep vaste, jeugdige bezoekers plannen om het ge meentebestuur duidelijk te maken het absoluut niet eens te zijn met de huidige gang van zaken. ZIERIKZEE - Om verdere bebouwing aan de Mol te voorkomen besloot de ge meenteraad van Zierikzee maandagavond tot een wijziging van het geldende bestemmingsplan. Volgens een mededeling van het kollege, was zij zich er niet van bewust geweest dat het bestemmingsplan nog mogelijkheden bood tot bouwaktiviteiten aan de Mol. Burgemeester Th. H. de Meester had echter vrede met de gerealiseerde bouw van de vitrine annex garage vanjuwelier Tromp, getuige zijn opmerking: „Het is een mooi gebouiotje geworden." Aan het begin van de raadsverga dering maandagavond gaf raads voorzitter burgemeester De Meester een ampele uiteenzetting over de fei ten, die tot intrekking van de mu ziekvergunning hadden geleid. Hij ging daartoe terug tot begin 1979 toen in samenspraak met de eigenaar werd getracht oplossingen te vinden voor de talrijke klachten van omwo nenden, die danig in hun nachtrust werden gestoord. "In de zomer van 1982 konden door middel van de normen van de ge luidshinderwetvergunning eisen worden gesteld aan het maximaal aantal decibels. Bij metingen diverse malen de afgelopen zomer bleken, die normen soms met meer dan hon derd procent te worden overschre den. De eigenaar werd via een aange tekend schrijven op 12 juli op de hoogte van het feit, dat hij niet vol deed aan de voorwaarden voor een geluidshinderwetvergunning. Na die datum werd weer een volgende me ting verricht, die echter hetzelfde re sultaat van een forse overschrijding opleverde. Geen oplossingen Kort voor het intrekken van de muziekvergunning werd de eigenaar van de bar-diskotheek nog op de hoogte gebracht van dit voornemen van het kollege van b. en w. Volgens de raadsvoorzitter werden in dat gesprek geen mogelijke nieuwe oplossingen van die zijde aangedra gen. Vrijdag werd derhalve besloten de muziekvergunning in te trekken. De raadsvoorzitter hoopte na deze uiteenzetting, dat de jeugd toch ook eens zal begrijpen, dat een zinvolle oplossing voor de huidige problemen in de eerste plaats bij de eigenaar zelf gezocht moeten worden. Naar aanleiding van de Stceg- manifestatie in de Vierschaar, voor afgaand aan de gemeenteraadsverga dering, ontstond aan de raadstafel nog een flinke botsing tussen de raadsvoorzitter en de heer H. Asma (P.v.d.A.). Deze laatste zou tegen het publiek te kennen hebben gegeven het „belachelijk" te vinden, dat twee agenten plus de groepskommandant en de rayonkommandant deze kleine demonstratie bijwoonden. Burgemeester De Meester nam hem die opmerking bepaald niet in dank af. Hij sprak over een diep treurige, schandelijke zaak om het gezag van het dagelijks bestuur van de gemeen te ten opzichte van het publiek zo aan te vallen. Na een schorsing op verzoek van de P.v.d.A.-fraktie ging de Steeg- diskussie verder met een verklaring van de heer Asma, dat hij zich zondag had ingespannen de handelswijze van het gemeentebestuur duidelijk te maken voor de bezoekers van „De Steeg". Hij liet weten zich „woedend" te hebben gemaakt over het feit, dat bij de overhandiging van het pakket handtekeningen vier man van de Rijkspolitie waren vertegenwoor digd. Zijn fraktie had hem er naar zijn zeggen inmiddels op gewezen, dat hij zich niet aan de erekode had gehouden door het maken van die op merking. De burgemeester nam het zeer hoog op en sprak over een naïeve benadering door de heer Asma door te stellen, dat het vrijwel allemaal onschuldige kinderen waren, die aan de demonstratie deelnamen. „Trap in de rug" De burgemeester wilde wel erken nen, dat vele jongeren in prettige sfeer in bar-diskotheek „De Steeg" kunnen vertoeven, maar wees Asma er tevens op, dat er ook wel eens lie den met wat minder goede voorne mens naar dit etablissement komen Hij achtte het derhalve de nor maalste zaak van de wereld, dat er voorbereidingen waren getroffen om de politie een oogje in het zeil te laten houden, tijdens de demonstratie voor en in het stadhuis. De heer Asma gaf er blijk van de aanwezigheid van die BROUWERSHAVEN - Voor de eerste keer in de geschiedenis van de Sint Nicolaaskerk heeft zaterdag avond een folklore-concert plaatsge vonden. De uitvoerenden waren Jo- han Meyer en Annelies Schneider uit Berlijn. Zij zongen en begeleidden zichzelf op de gitaar. Het waren vooral Jiddische liede ren, maar ook zelfgemaakte Duitse en Hollandse liedjes. Onder het orgel, dat door schijn werpers verlicht werd, waren in een grote halve kring stoelen neergezet. Johan en Annelies stonden daar mid denin, zodat het kontakt met het pu bliek optimaal en ontspannen was en er ook geen geluidsinstallatei nodig was. Dit kwam de zang- en gitaar klanken alleen maar ten goede. De reakties van het publiek waren erg enthousiast. Vooral de Duitse gasten genoten omdat de hele avond tweetalig was, hoewel die liederen door de optredenden ook meteen van een vertaling werden voorzien. Ondanks het matige aantal mensen was het een bijzonder geslaagde avond met een heel eigen sfeer en ka rakter, die beslist voor herhaling vatbaar is. Misschien dan met een pauze, want de teksten gaven vaak aanleiding tot reakties. Waarschijnlijk heeft ieder een wel een lied gehoord dat hem of haar bijzonder aansprak. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. vier man sterke politiemacht overbo dig te blijven vinden. De raadsvoor zitter verweet hem zijn uitspraken als „een trap in de rug van de politie en het dagelijks gemeentebestuur". De heer D. v. d. Wekken (P.v.d.A.) - hoewel aanvankelijk niet geheel juist begrepen door de raadsvoorzit ter - toonde waardering voor het in de affaire „De Steeg" gevolgde be leid. Hij achtte het juist, dat gedurende het afgelopen weekend de wet werd toegepast en de muziekvergunning werd ingetrokken. Hij drong echter ook aan op het zoeken naar mogelij ke oplossingen voor de problemen rond deze bar-diskotheek en dacht in dit verband aan een nader gesprek met de eigenaar. De voorzitter gaf te kennen in het verleden al talloze ma len met de heer Meerdink te hebben gesproken over klachten van omwo nenden en over mogelijke oplossin gen voor sit probleem. In dit verband kwam ook het voorstel tot verplaat sing van „De Steeg" naar een stads gedeelte dat dit soort voorzieningen beter kan verdragen, aan de orde. Medewerking De burgemeester gaf te kennen, dat voor die eventuele verplaatsing de volle medewerking zal worden ver leend. Ook de raadsleden W. F. Sprengelmeijer (R.U.), J. J. Geleijnse (VVD) en C. Legemaate (CDA) waren van mening, dat de horeca ondernemer in de Beddeweeg wel al lerlei voorzieningen kap treffen, maar dat het straatje te smal blijft voor een dergelijk etablissement, dat altijd overlast zal blijven veroorza ken voor de omwonenden. Allen meenden dan ook dat de oplossing gevonden moet worden in verplaat sing van „De Steeg". De voorzitter meende echter dat de patstelling waar gemeentebestuur en horeca-on- dernemer thans in zijn beland niet zomaar met een eenvoudig gesprekje opgelost zal kunnen worden. WA> WH* PÊ 6i t>r V/7T-C Verwachting tot woensdagavond: Aanhoudend warm Zonnig en droog; in de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist; mi nimumtemperatuur rond 15 graden, middagtemperatuur circa 24 graden; eerst weinig wind, minder dan kracht 3, later matige noordoosten wind, ongeveer kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 27 aug.: Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 207c. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: noordoost 3 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 207r. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: noordoost 3 Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 207- Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: oost 2 ZON- EN MAANSTANDEN 24 aug. Zon op 6.37, onder 20.47 Maan op 21.37, onder 7.02 25 aug. Zon op 6.39, onder 20.45 Maan op 21.53, onder 7.11 Laatste Kwartier: 31 aug. (13.22) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 24 aug. 5.05 16.33 10.28 22.51 25 aug. 5.42 17.08 11.03 23.28 Springtij: 25 aug. Temperatuur zeewater Schouwse kust: 20.2° C. H. Asma (PvdA): dend HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De veranderingen in het weerbeeld zijn klein. Het blijft zo mers met een middagtemperatuur die dicht bij de 25 graden komt. Het weer wordt in toenemen de ma te bepaald door een uitloper van het Azoren-hogedrukgebied over de Brit se eilanden en zuid-Scandinavië. Onweersbuien, behorend bij een la gedrukgebied boven midden-Europa, kunnen daardoor woensdag en de da gen daarna niet meer tot ons land doordringen. In de komende nacht ontstaat weer plaatselijk mist en er bestaat een kans dat in het Waddengebied over dag af en toe mist van zee binnen drijft. In de rest van het land is het over wegend zonnig. De wind waait de ko- Ik ben woe- mende dagen hoofdzakelijk uit het noordoosten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1