Astrid Verspeek en Niels Gebraad jeugdkampioenen TV Scelveringhe Fietscrosswedstrijden op baan Zandkreekstraat Zierikzee trokken zeer grote deelname Zeelandia winnaar van toernooi voor oudere spelers op Bannink ERIC DE NOORMAN Ouwerkerk krijgt geen loon naar werken SUCCESJES Het zevende paardje ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 augustus 1983 Nr. 23374 7 Kampioenschap LTC Zierikzee. ZIERIKZEE - Het voorbije week einde werden de klubkampioen- schappen van de LTC Zierikzee ver volgd. Even zag het er naar uit, dat „Pluto" roet in het tennis-eten zou gooien want door de enorme regen en onweersbui van zaterdag op zon dag bleek het nieuwe komplex in Poortambacht omgetoverd te zijn in een groot openlucht-zwembad. De oude banen bij sportpark Bannink brachten evenwel uitkomst en de eerste partijen werden dan ook afge werkt. Verrassend was de overwinning van Michel de Vlieger op Jan Bij de Vaate (6-3, 3-6, 6-2). Op zijn beurt De Vlieger evenwel kansloos van Marco Speelman: 6-0, 6-0. Deze moest echter weer zijn meerdere erkennen in Leen Koster (6-1, 6-4), waarna deze onder grote belangstelling ook Joop de Vlieger in twee sets de weg versper de: 6-4, 6-2. In het heren dubbelspel zorgden Marco Speelman en Leen Koster sa men voor een volgende verrassing door met 1-6, 6-3, 6-1 te winnen van Frank Schaap en Frank van der Vliet. Johan Holm en Jurgen Ensing bereikten als eerste de finale van het heren dubbelspel door met 6-3 en 7-5 te winnen van Lex van Geer en Feiko Postma. Henk Speelman klopte eerst Bart Hommel en vervolgens moest ook Andy Kok eraan geloven. Speelman moest het toen opnemen tegen Feiko Postma en ook deze had niet voldoen de tegenspel om Speelman de weg te versperren en via twee sets (6-2, 6-3) mocht Speelman zich dan ook win naar noemen. In een enerverende partij hield Lex van Geer Johan Holm uit de halve finale. Na ruim twee uur won Van Geer met 6-3, 4-6, 6-2. De komende week worden er iede re avond waarschijnlijk een aantal spannende partijen gespeeld op het nieuwe park om uiteindelijk op za terdag 27 augustus alle finales op de rol te krijgen. Vrijdagavond worden er al vast een tweetal jeugdfinales af gewerkt, namelijk bij de jongens tot en met twaalf jaar en bij de meisjes tot en met 14 jaar. Te koop: Uit voorraad leverbaar: Vroeg-middel en late aard- beiplanten. Tuincentrum Sluys, Hogezoom 44. Tel. 01115-1437. Alle groenten- en bloemen/.a- den van Van Rossum, nieuwe oogst. Speciaalzaak G. J. Wil brink, Korte Sint Janstraat 3, Zierikzee. Tegelpakhuis. Voor wand en vloertegels mozaïk en toebe horen. Laag geprijsde aan biedingen. Hem 17. 01110- 3536. Enige gebruikte zig-zag naai machines vanaf 125,-. Spe ciaalzaak G. J. Wilbrink, Korte St. Janstraat 3, Zierik zee. Kringloopartikelen zoals bloks, enveloppen, schrijf mappen, schriften, kaarten, etiketten. Verkrijgbaar bij Het Geschenkenhuis - Haam stede, tel. 01115-1331. Palen, drainagemateriaal en vaste brandstoffen bij P. L. Quist, tel. 01112-1443, Drei- schor. Bramen. Tel. 01114-1394. Elektronisch orgel Riha Festival. Tel. 01110-3533. Maandag, dinsdag en woens dag literfles vanillevla dag vers 139; literpak halfvolle melk dagvers 106; gebraden gehakt uit eigen slagerij 100 gr. 98; krentebollen 5 stuks 225; alle soorten brood voor min. prijs 176. Maandag, dinsdag: Magere speklappen kilo 598; Bretonse schijven 500 gr 545; sla 2 kroppen 98; spinazie kilo 98. VP Center Zierikzee. Honda automaat i.z.g.st. Tel. 01112-2042. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport- trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. ZIERIKZEE - Het Middelburgse Zeelandia is zaterdagmiddag winnaar ge worden van het door de voetbalvereniging Zierikzee georganiseerde toernooi voor de wat oudere spelers. Zeelandia voorkwam hiermee dat de fraaie grote wisselbeker definitief in het bezit kwam van het Belgische Meerle, dat reeds twee keer achtereen hierop beslag had weten te leggen. De beslissing viel in feite in de poule A, waarin beiden elftallen waren ingedeeld. In de ontmoeting tegen de Zierik zee veteranen moest Meerle met een doelpuntloos gelijkspel een kostbaar puntje prijsgeven daar naaste kon- kurrent Zeelandia het treffen met de Zierikzee-veteranen in een 3-2 over winning had weten om te zetten. Daar beide ploegen van Rozenburg hadden weten te winnen. Meerle met 3-0 en Zeelandia met 2-0, moest de ontmoeting tussen deze beide teams de beslissing brengen. Spannend In een spannende strijd hielden Meerle en Zeelandia elkaar volko men in evenwicht wat uiteindelijk resulteerde in een doelpuntloos ge lijkspel, waarmee Zeelandia poule winnaar werd. In poule B toonde RVVH uit Rid derkerk zich de sterkste door al haar drie te spelen wedstrijden in winst om te zetten. Van een kombinatie van Zierikzee 4 en 5 werd met 2-0 ge wonnen, Cortgene werd met 2-1 ge klopt en Mevo III moest nipt met 1-0 de vlag strijken. De finale tussen Zeelandia en RVVH leverde een spannende strijd op waarin het hoofdstedelijke team de enige en beslissende treffer wist te skoren. De strijd voor de 3e- en 4e prijs tussen Meerle en Mevo III lever de een 2-0 overwinning op voor Me vo, terwijl de Zierikzee-veteranen, voor de 5e- en 6e prijs, met 2-1 de baas bleven over de kombinatie van Zie rikzee 4 en 5. Voor de 7e- en 8e prijs bleef ten slotte Rozenburg met 2-0 aan de win nende hand in de ontmoeting tegen Cortgene. De sportiviteitsprijs viel ten deel aan de Zierikzee-veteranen. Prijsuitreiking Voor hij tot de prijsuitreiking over ging sprak de voorzitter van de orga niserende kommissie Ko Berrevoets woorden van dank tot een ieder die hadden bijgedragen het toernooi zo voortreffelijk te doen slagen. Inzonderheid richtte hij zich hier bij tot de scheidsrechters, de deelne mende elftallen die er voor hadden gezorgd dat er geen enkele wanklank werd gehoord, het kantine personeel en de leden van het Rode Kruis. De resultaten, poule A: Zeelandia- Zierikzee-vet. 3-2; Meerle-Rozenburg 3-0; Zierikzee-vet.-Meerle 0-0; Rozenburg-Zeelandia 0-2; Zeelandia- Meerle 0-0; Rozenburg-Zierikzee-vet. 0-0. Zeelandia Meerle Zierikzee-vet. Rozenburg Poule B: Cortgene-RVVH 1-2; Zierikzee-Mevo 0-0; Mevo-Cortgene 1-0; RVVH-Zierikzee 2-0; Cortgene- Zierikzee 0-1; Mevo-RVVH 0-1. RVVH Mevo Zierikzee Cortgene Tijdens de derde fietscross in Zierikzee was Het meer aan druk met 54 deelne mers in diverse leeftijdsgroepen. Hier een van de deelnemers op de spring- sehans. 2. Scherp luistert de Noorman naar het ge luid der paardehoeven, dan geeft hij Arman een wenk en fluistert Svein Langtand toe: „Wacht hier met de troep, we moeten weten wat daar nadert, voor we tevoorschijn komen." Snel en lenig werkt hij zich door het struik gewas, Arman dicht achter hem. „Als m'n oren me niet bedriegen, is dat een flinke ruiterbende," wendt hij zich gedempt tot zijin metgezel, ,,'t konden wel eens die ke rels van Attilla zijn rtrman knikt stil en onderzoekend neemt de Noorman hem even op. Ziet hij bleek, of ver beeldt hij zich dat? zijn spieren spannen zich, als hij iets tussen het struikgewas ziet bewe gen, en even later vangt hij een glimp op van een ruiter, rijzig en kaarsrecht te paard, in looppas gevolgd door twee voetknechten. Plotseling kijkt de ruiter recht hun richting uit en een ondeelbaar ogenblik wordt zijn ge laat belicht door de zon, die hier en daar door het gebladerte straalt, een oud, gegroefd ge zicht omgeven door een krans van fladderend wit haar. Arman's gesmoorde uitroep gaat verloren in de schaterende lacht van de oude ruiter; een lach, die van alle zijden tegelijk schijnt te komen, dan sterft het weg en is de verschijning in de wapperende grauwe pij ver dwenen. „Wel bij Thor, daar gaat een hele bende rui ters voorbij en ik zie er maar eentje", mompelt Eric, opspringend. Maar met een ruk trekt Arman hem terug en zijn gezicht is lijkwit als hij stamelt: „Dat was d-d-dat was de G-Grijze Man RENESSE - De afgelopen week werden op de banen van Tennisvere niging Scelveringhe in Renesse de klubkampioenschappen bij de jeugd afgewerkt. In de diverse kategorien werd vol overgave gestreden om de te vergeven titels. Bij de oudsten gin gen de titels naar Astrid Verspeek bij de meisjes, terwijl Niels Gebraad de titel bij de oudste jongens naar zich toehaalde. In de jongste leeftijds groepen kwamen Mar it van de Vet en Martijn van Toledo als de kampioe nen van TV Scelveringhe uit de bus. Bij de meisjes tot en met zeventien jaar werd een vijfkamp afgewerkt. Astrid Verspeek toonde zich sterker dan de vier medekandidaten, waar bij zij erg overtuigend won van haar naaste konkurrente Wendy van de Roest: 6-4, 6-3. Wendy van de Roest eindigde als tweede, omdat zij Agnes Blom, Ineke Hop en Sacha van de Roest klopte. In deze volgorde ein digden de speelsters ook in de eind klassering respektievelijk als derde, vierde en vijfde. Jongens Bij de jongens tot en met zeventien jaar kwamen zes deelnemers aan het vertrek. Zij speelden eerst in twee poules van elk drie ploegen. Acht meisjes bonden de strijd aan in de leeftijdsgroep tot en met twaalf jaar. In poule A werd Marit van de Vet winnares. Zij klopte in deze pou le achtereenvolgens Emmy Hop, Mo nica de Jong en Lisette van de Zande. In de tweede poule was de zege weg gelegd voor Bianca Nikerk. Zij toon de zich sterker dan Karin Blom, In- grid Hop en Yvonne Vlam. In de fina le moest Bianca Nikerk het evenwel afleggen tegen de grotere slagvaar digheid van Marit van de Vet: 6-1, 6- 3. Grootste aantal Het grootste aantal deelnemers trok de jongensgroep tot en met twaalf jaar. De negen deelnemers be gonnen hun toernooi verdeeld in drie groepen van drie. In de eerste poule werd Remko Canters winnaar door overwinnin gen op Vincent van Toledo en Patrick Troost. In poule B was Martijn van Toledo de sterkste na overwinningen op Alex Frank en Hanno Canters en in poule C tenslotte werd Wilco Hoogerhuis winnaar. Hij schakelde Christian van Kluyven en Eric Hoogendoorn uit. In een tussenronde won Martijn van Toledo vervolgens van Remko Canters met 6-7, 6-1, 6-2 om in de eindstrijd ook zegevierend uit de bus te komen tegen Wilco Hoogerhuis. Er werden ook dubbelpartijen af gewerkt, die bij de dames een tweede titel opleverden voor Astrid Ver speek en Marit van de Vet. De twee enkelspelkampioenen wonnen samen in de finale van Em my Hop en Karin Blom. Bij de jongens was er ook een twee de titel voor Martijn van Toledo. Sa men met Peter Moerland won hij van Sander van de Vet en Peter Dale bout. Inmiddels is er ook een begin gemaakt met de seniorenkampioen schappen, die op 3 en 4 september worden besloten. „Er werd van beide kanten uitste kend gevoetbald", liet Ouwerkerk- trainer Peter Goedegebure weten. „Ouwerkerk draaide voor het eerst zoals ik dat graag zie. Er werd veel vuldig van achteruit opgebouwd en zo kwam er ook regelmatig gevaar voor de Zeeuwsvlaamse keeper, die echter in een uitstekende vorm stak en daardoor voor een belangrijk deel debet was aan het feit,, dat wij tot slechts twee treffers kwamen. Een paar oneffenheidjes in verdedigend opzicht hielpen Steen aan de over winning". SINT JANSTEEN - Het naar de tweede klas van de zondagse afdeling gepro moveerde Ouwerkerk heeft bij de reserves van Steen een geflatteerde 3-2 ne derlaag moeten inkasseren. Ouwerkerk en de KNVB-ploeg speelden een leu ke partij voetbal, waarin van klasseverschil weinig te merken viel. Steen moest het hebben van de betere techniek, terwijl Ouwerkerk via zijn uitval len vaak voor gevaar zorgde voor de veste van de Zeeuwsvlaamse doelman. Ruststand In de tiende minuut kwam Ouwer kerk op voorsprong, toen Bas Neele een dieptepass losliet, die door Wil liam Remeeus uitstekend vanaf zestien meter werd ingekopt. Hierna werd Steen wat feller en probeerde men met goedopgezette aanvallen de Ouwerkerkse defensie te ontregelen. In de 30e minuut lag een foutje van doelman Michel Bege- mann aan de basis van de gelijkma ker. Een afstandsschot glipte hem door de handen. Acht minuten later was het opnieuw raak, toen Steen een vrije trap snel nam en de Ouwer kerkse muur nog niet goed in stelling was gebracht: 2-1. In de tweede helft ging Ouwerkerk fanatiek op jacht naar de gelijkma ker en na een kwartier slaagde René Waardenburg erin deze achter de vij andelijke doelman te prikken. Peter Bezemer lanceerde de gevaarlijke spits. Opnieuw stond een verdedi- gingsfout aan de basis van de nieuwe Steense voorsprong. Gelegenheids laatste man Ernst Begemann, die verder een vlekkeloze partij speelde, leed onnodig balverlies, toen hij het leer wilde opbrengen. Toen was het een koud kunstje voor de Steen-spits om 3-2 op de borden te brengen. In het laatste kwartier kwamen er nog uitstekende mogelijkheden voor Bas Neele en André Hage, maar de ver diende gelijkmaker kwam er niet meer. In poule A werd Lenz Hoogerhuis winnaar door triomfen over Peter Moerland en Sander van de Vet. In de andere poule was Niels Gebraad de beste. Hij hield zich Chris Schone- man en Ronald Moerland van het lijf. In de finale tussen de twee poulewin naars was Niels Gebraad duidelijk te sterk voor zijn opponent Lenz Hoogerhuis, getuige de 6-0, 6-1 eindstand. Op de banen van Tennisvereniging Scelveringhe werden de afgelopen week de juniorenkampioenschappen afgewerkt. ZIERIKZEE - Onder uitzonderlijk gunstige omstandigheden en met veel en thousiasme werden vrijdagavond voor de derde keer fietscrosswedstrijden gehouden op de baan aan de Zandkreekstraat in Zierikzee. Met maar liefst 54 inschrijvers en ongeveer driehonderd andere belangstellenden was het een groot feest voor de fietscrosssport. Van veel andere plaatsen op Schouwen- Duiveland waren er ook deelnemers van de partij, waardoor gekonstateerd mag worden dat de belangstelling voor deze sport steeds groter wordt. On danks enkele kleine valpartijen mag de organisatie terugzien op een geslaagd evenement. Vooral in de leeftijdsgroepen van 11/12 jaar en 13/15 jaar waren er vele deelnemers en daardoor veel span nende manches, die bij het talrijke publiek erg goed in de smaak vielen. Er werd gestreden in twee manches en een finalerit. Bij de crossertjes van vijf en zes jaar werd de eerste prijs - een fietscrosser in goud op een standaard - gewonnen door Sebasti- aan Raayen met op de tweede plaats Camile Folmer. Hij ontving een zil veren medaille. De troostprijs was voor Helen van den Ouden, een meis je wat bijzonder goed meefietste. Uitslagen Bas de Zeeuw werd winnaar bij de 7- en 8-jarigen. Op de volgende plaat sen werd beslag gelegd door Achim Uitdewilligen en Xander Duinhou wer. In de groep van 9- en 10-jarigen ging Nicolai Scliregardus met de eer strijken, vóór Marc van der Sluis en Michel Bouwman. Johan van Over- beek pakte de gouden fietscrosser bij de 11- en 12-jarigen en hij hield Wal ter van Willigen en Jerry Vaaroen achter zich. Bij de oudsten - van 13 tot 15 jaar - werd Taco Nuyens win naar, met Harry Mentox en Edwin Bouwman op de volgende plaatsen. Tussen de manches werden allen getrakteerd op limonade, aangebo den door Hese Tweewielers en na af loop kreeg iedereen nog een ijsje van Duinhouwer Frituur. Het evene ment, dat nu toch behoorlijke vor men begint aan te nemen werden nog ondersteund door Léon Sport, Sport - huis Zierikzee, De Vries Speelgoed, Zentra Sport, VP Center en het Leger des Heils voor het beschikbaar stel len van de megafoon. De volgende wedstrijd staat gepland voor vrijdag 16 september om 19.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7