4tl Schouwen-Duivelandse kombinaties voortreffelijk op dreef tijdens selektiewedstrijd NPC in Renesse Korfbalsport leefde weer even op in Nieuwerkerk 4 Vroeg-uit-de-veren-toernooi99 jeugd Tennisvereniging WIK {;A J 6 RENESSE - Tijdens de selektiewedstrijd voor het kampioenschap van de NPC Rayon 'Zuid hebben de Schouwen-Duivelandse kombinaties zich voortreffelijk geweerd. Anouschka Lutgenau boekte een overwinning bij het springenk en triomfen waren er in de dressuurrin- gen voor Daniëlle van de Graaf en Diana Monshouwer. Achter Diana Monshouwer bezette Edwin van de Graaf een fraaie tweede plaats en sterk presteerde ook Patricia de Broekert in de L-dressuur, waarin zij tot haar eigen verrassing een vierde plaats pakte. Een tweede plaats pakte ook Anouschka Lutegnau in de dressuur, zodat de ze amazone van de RV Renesse een bijzonder suksesvol konkoers beleefde. Organisatorisch leverde de Ruiterve- reniging Renesse overigens ook een prima konkoers af, dat stipt op tijd verliep. Diverse komplimenten van ju ryleden en deelnemende verenigingen waren dan ook volledig öp hun plaats. Marcia Dalebout verraste tijdens het NPC-konkoers in Renesse met twee foutloze ritten tijdens het springen. In de springring zorge Anouschka Lutgenau met haar pony Mr. Ares voor een prima prestatie door na bar rage winnares te worden. Een groot aantal kombinaties kwam in de eerste doorgang foutloos rond, waar door de barrage noodzakelijk werd. Hierin moesten de stijlpunten uitein delijk beslissen. Met een tweede foutloze rit en 79 punten voor de ma nier van rijden bleef Anouschka Lut genau haar naaste konkurrent Brian Oomen met Katinka van RV Effen een punt voor. De derde plaats ging naar Sissy van der Avoort met Jade van RV Spona. Zij skoorde 76 pun ten. Pech had Esther van Tilborg met haar pony Romeo van de organise rende vereniging. In haar barrage tikte Romeo net een balk aan, waar door haar een derde rpijs door de neus werd geboord. Zij skoorde im mers 77 stijlpunten. Twee keer fout loos kwam ook Marcia Dalebout rond met haar pony Sandor. Doordat zij echter slechts 60 stijlpunten in- kasseerde moest zij genoegen nemen met een negende plaats. L-springen Bij het L-springen ging de overwin ning naar Monique Wiegers van RV Spona met haar pony Bonny. Zij kwam twee keer foutloos rond, waarbij haar tijd van 34,09 sekonde als de snelste van de barragisten de doorslag gaf. Adri van Hanegem met Ookay Maid van de Brugse Vaart eindigde als tweede in 37,45 sekonde en de der de plaats ging naar William Nouwens met Quick Silver, eveneens van Spo- nas. Met zijn tijd van 37,86 sekoden bleef hij eenhonderdste voor op Wil- co van Kempen met Goldstone en driehonderdste op Liesbeth Jansen met Mariska. Catherine Butler kwam met Taufan ook twee keer foutloos rond, maar haar tijd van 41,95 sekonde leverde haar slechts een elfde plaats op. 95 KERKWERVE - Op zaterdag 20 augustus organiseerde de Jeugdkomissie van Tennisvereniging WIK uit Kerkwerve een Vroeg-uit-de-veren-toernooi" voor de jeugd van deze vereniging. Hiertoe waren 's morgens om zeven uur ne gentien personen aanwezig. Zij begonnen met ochtendgymnastiek en hardlo pen. Na een half uur trimmen, gebruikten de tennissers het ontbijt, bestaande uit brood en eieren. Om acht uur werd begonnen met de tenniswedstrijden. Voor de adspiran- ten werd er een onderling toernooi georganiseerd. De junioren speelden een toernooi in kNLTB/-verband, waarbij twee medailles gewonnen konden worden. Rond half elf kon Piet de Ruiter de medailles uitrei ken, nadat hij eerst de Jeugdkom- missie had bedankt voor de prima or ganisatie. Mede dank zij het prima weer en het sportieve spel werd het een gezellige dag. Bij de junioren ging Hans Minnaar met de eerste prijs strijken met Eelco Kouwenberg als goede tweede. Bij de adspiranten toonde Marianne Ren den zich het sterkst met Alex Ha- gesteijn op de tweede plaats. Terwijl de veschillende spelers tussen de par tijen moesten wachten, konden zij Ros eindigde hier als derde met 92 punten. Nienke Beatty met Foresta van de organiserende vereniging ein digde met 81 punten als negende en Maurice van Goudoever pakte met Mistral een dertiende plaats met 76 punten. In de B-zwaar werd gereden in drie ringen, in de eerste ring ging de zege met 123 punten naar Ronald Stoop met Alfonso. Bijzonder sterk was het optreden van Anouschka Lutgenau met Mr. Ares. Na haar zege bij het springen eindigde zij nu met 120 pun ten als tweede. Hetzelfde puntento taal was er ook voor Sandra Devisse met Riëlle, maar zij eindigde als der de door mindere waarderingen voor de laatste twee onderdelen van het startkoepon. Patricia Bakker met Annabel van de PPC SD werd achtste met 115 punten. In de tweede ring won Eugenie Weymans met Fre sco het oranje rozet met 131 punten. Daniëlle Kuiper eindige met Street Arab als tweede met 130 punten en de derde prijs ging met 128 ounten naar Astrid van der Veer met Spartaan. Marcia Dalebout van RV Renesse skoorde met Sandor 119 punten, goed voor een negende plaats en Marjolein Padmos werd met Fosco zestiende. De PPV SD-kombinatie skoorde 109 punten. Winnares In de derde B-zwaarring ging de ze ge naar Pascal van Rompaey met Beautty van de Brugse Vaart met 132 punten. Ruud Vermeer met Maikel eindigde op eerbiedige afstand met 123 punten als tweede en de derde plaats was voor Anouschka Bevin met Lightfeet van de Brugse Vaart met 115 punten. Esther van Tilborg van de RV Re nesse skoorde met Romeo 109 pun ten, hetgeen haar een zevende plaats opleverde. In de twee ringen van de L-dressuur liepen de waarderingen erg uiteen, patricia de Broekert ein digde in de eerste ring als vierde met 124 punten. Met haar pony Smokey zou zij in de andere ring ruimschoots winnares zijn geworden, omdat marie-Louise van Brunsselaf met Prince heir het oranje rozet weg kaapte met slechts 119 punten. Met 114 punten eindigde Erik Pitorius met Narthan van 't Halster als twee de en hetzelfde puntentotaal skoorde Jenneke van Eindhoven met Mon Amie van dezelfde vereniging. In de M-dressuur leverde Dotje van Gorp met haar pony Great Nightin gale van 't Halster de van haar be kende schitterende proef af. Het zal toch raar moeten gaan wil deze kombinatie tijdens de finale niet met de titel gaan strijken. Haar puntentotaal van 143 punten in Re nesse gaven een goede weergave van haar ongelimiteerde kunnen in deze tak van de paardensport. Met 136 punten eindigde Annemiek van Et- tingen met Bambino als tweede en de derde plaats was voor Rachel Roks- noer met Ferry, die tot 134 punten kwam. Catherine Butler bleef met Taufan voor de zoveelste keer op rij net buiten de winstpunten met 119 punten op haar startkoepon. In de Z- dressuur ging de zege naar Ellen Cor- nelisse met Mirella met 132 punten en met een punt minder eindigde An- Esther van Tilborg blonk tijdens het springen uit in stijl, maar gooide onfor tuinlijk een balk af. gelique van Oss als tweede met Sa- mantha. Gabrielle Butler totaliseer de met Gipsy Queen 123 punten, het geen de RV Renesse-amazone een achtste klassering opleverde. In de Z2-dressuur was er opnieuw geen kruid gewassen tegen de suprematie van Regina vanm Wijk met Aphrodi te. de kombinatie van Onderlinge Vriendschap kwam uit op 141 pun ten. In het M-springen, waarvoor par koersbouwer Grens een uitermate pittig parkoers had neergezet, plaatsten drie kombinaties zich voor de barrage. In de beslissende rit bleef Mark Dusomos met Fabiola van 't Laar als, enige zonder ^springfouten. Hij zette als eerstè "bovendien een zeer scherpe tijd neer, waaraan de beide anderen barragisten ook al niet toe kwamen. Bovendien maakte Frans Adriaans met Merla van de Zeelbergruiters een fikse blunder door de sloot te vergeten, waardoor hij bijzonder veel tijd verspeelde, maar bovendien een weigering moest laten aantekenen. Nicole Peys met Jumbo, die in de eerste rit de beste indruk mad nagelaten, stapelde in de barrage fout op fout en moest zo doende genoegen nemen met de der de plaats. Gabriëlle Butler kwam. met Gipsy Queen uit op elf strafpun- ten in haar eerste rit. In de Z- dressuur kwam Francien Jansen met Marina als enige foutloos rond. De overige kombinaties in de zware klasse maakten er een rommeltje van, zoals dat een week eerder ook al in Bruinisse was gebeurd. Voorsprong In de B-licht dressuur werden bei de ringen gewonnen door Schouwen- Duivelandse kombinaties. Diana Monshouwer lijkt met haar pony Peggy de goede tred te hebben gevon den, want na haar puike prestatie van een week eerder in Bruinisse boekte zij andermaal een zege met 96 punten, voor de PPCX SD-kombina tie Edwin van der Graaf met Shanon met 93 punten. Het Schouwen-Duivelandse duo had een straat voorsprong op de naaste konkurrentie. Met 89 punten werd Erni ten Have met Nimrod van RV Middelburg derde. In de tweede ring pakte Daniëlle van der Graaf het oranje rozet met 99 punten voor Cindy Light met Frika van de paar- dehoeve met 96 punten. Ricarda Schouten met Gerwinb van RV Sé- NIEUWERKERK - Zaterdag 20 augustus werd er weer eens uitvoerig gekorfbald in Nieuwerkerk. Twee acht tallen van SKNWK en twee ploegen van oud-spelers en speelsters waren aktief op sportpark Het Springer. Me de door het. mooie, maar erg warme weer werd het een suksesvollëmiddag. De blauwzwarte SKNWK-ploeg kwam als winnaar uit de bus met vier punten uit drie wedstrijden. De winnende formatie skoorde een beter doelsaldo dan de groene SKNWK B- ploeg, die eveneens vier punten be haalde. De witte DSS-ploeg legde beslag op de derde plaats en de rode veteranen klasseerden zich als vier de. Na afloop van het prettig verlopen toernooi sprak voorzitter J. Schiette- katte woorden van dank aan alle deelnemers en medewerkers en aan Albert Talen, die het toernooi organi seerde. Deze deelde nog mee, dat wanneer er nog enkele leden bij zou den komen, er met twee ploegen aan de zaalkorfbalkompetitie deelgeno men zou kunnen worden. Dan bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan de rekreatie/vete- ranenkompetitie, op drie doorde weekse avonden en drie zaterdagen in september en oktober. Ook wil men graag een groep jeugd gaan trai nen vanaf veertien jaar, wanneer de belangstelling daartoe voldoende zou blijken te zijn. Tenslotte werd er nog getrakteerd op heerlijke gekook te mosselen en bleef men nog enige tijd gezellig bijeen in de kantine van het Nieuwerkerkse sportpark. De twee huidige ploegen van SKNWK. De gestreepte ploeg bleef de andere ploeg door een beter doelsaldo net voor. toch aktief zijn. Er werden dan ver schillende affiches gemaakt, die te maken hadden met tennis. Enkele hiervan zullen worden opgestuurd naar de KNLTB, die voor de beste in zendingen prijzen beschikbaar heeft gesteld. P.V. Zonnemaire cn omstreken „De Reisduif" Uitslag wedvlucht 13 augustus 1983, van Melun, 367 km. Los 8.10 uur. In concours 63 duiven. Noord westen-wind. Pittige vlucht. L.J.v.d. Wielen 1. 3. 4. 5.9, 11; J. C. Wesdorp 2, 6, 7; A. J. Flikweert 8. 10, 12, 13. De twee veteranenploegen, die tijdens het onderlinge toernooi van SKWNK in aktie kwamen. WK-zeilers op de groene wei BROUWERSHAVEN - In het kader van het wereldkampioenschap zeilen zullen er dinsdagavond op het sport park „Onder de Molen" een aantal aktiviteiten plaats vinden op de groene mat inplaats van in het zilte nat. Te 19.00 uur zal er een optreden zijn van de drumband Apollo en de majo rettes Apollonia. Na dit optreden zal te 19.30 uur een wedstrijd van 2 x 15 minuten worden gespeeld tussen een veteranenelftal van Brouwershaven en een team samengesteld uit de be geleiders van de zeilers welke deel nemen aan het wereldkampioen schap. Verder zal er te 20.00 uur nóg een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen de B-junioren van Brouwershaven en een selektie-team van de zeilers welke deelnemen aón het wereldkampioenschap. Eerste zege voor Jos Lammer tink EDE - Jos Lammertink, rijdend voor een Italiaanse sponsor, heeft donderdagavond in Ede zijn eerste overwinning van dit seizoen weten !te boeken. In het criterium over 90 km wist hij 10 km voor de finish met nog een viertal renners, Rooks, Bindsbergen, Winnen en Piet van Katwijk, uit het peloton te ontsnappen. In de eindsprint toonde Lammer tink zich sneller dan zijn vier medë- vluchtes. De uitslag: 1. Jos Lammertink de 90 km in 2.04.16; 2. Frits van Binds bergen; 3. Peter Winnen; 4. Piet vah Katwijk; 5. Steven Rooks; 6. op 20 sec. Wies van Dongen; 7. Adri vah Houwelingen; 8. Fons van Katwijk) 9. Jac van Meer; 10. Arnold van Hoof) ZIERIKZEE - Jan Raas heeft in het' voorbije weekeinde twee overwin ningen geboekt in de serie kriteri-j ums, die momenteel in een onafge- broken rij worden afgewerkt. Zater dag won Raas in Leiden en vrijdag won de Zeeuwse nationaal kampioen een kriterium uit een internationaal omnium dat in Huybergen, werd ver reden. In Leiden won Raas de sprint van een kopgroep van zeven man, waar bij Hans Langerijs als tweede eindig de, terwijl Theo Smit als derde over de meet kwam. Op dezelfde tijd won Bert Oosterbosch in Raalte een inter nationaal gebeuren achter de derny's. Frits Pirard eindigde hier als tweede en Henk Lubberding en Hennie Stamsnijder deelden de der de plaats. In Huybergen won Jan Raas een kriterium over 42 kilometer met Frits Pirard op de tweede plaats en Leo van Vliet als derde. Pirard werd winnaar van een afvalwedstrijd en hij pakte ook de totaalwinst van het omnium, dat als derde onderdeel een ploegentijdrit kende. De ploeg De Bruyne pakte de winst voor de ploeg Post. De Ronde van Dongen werd zon dagmiddag gewonnen door Gerrie van Gerwen. Hij toonde zich het snelste van een kopgroep van zes, waarvan Jos Schipper tweede en Joop Zoetemelk derde werd. Op eni ge achterstand werd Fons van Kat wijk vierde en Gregor Braun vijfde. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Uitslag van de vlucht vanuit Or leans op 7 augustus met 202 jonge duiven. Gelost om 7.10 uur arriveer de de eerste te 15.19 uur. Laatste prijs 16.11 uur. Afstand 438 km. H. v. d. Linde en zn. 1. 16, 33. 37; W. Blom en zn. 2. 3, 4, 8, 11, 15. 24. 27. 32. 36. 38. 40. 44; M. C. Schults 5. 45; Rob Douwes 6, 19, 29, 35; J. M. Jumelet 7; J. C. Berrevoets 9, 17, 49; J. A. v. d. Linde 10. 12. 13, 14, 18. 22. 23. 42. 51; A. Romijn 20, 43, 50; P. Kouwenberg 21. 39; A. Schults 26. 30; A. Bakker 28; W. Westveer en zn. 31. 41; Jac. Dekker en zn. 34. 47; L. J. Fonteine 46; L. v. d. Hoek en zn. 48.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6