NIEUWSBODE M Gerard Schipper door 18-jarige Patrick de Broekert volledig uit de wedstrijd gespeeld: 5-1 Serie bridgedrives Haamstede besloten WIK bijzonder lastig voor sterk Smerdiek: 2-3 Brouwershaven SKNWK skoort handvol treffers tegen zwak Dauwendaele: 5-0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 augustus 1982 Nr. 23374 5 Oostkapelse aanvalsleider kan zwaar verlies niet verkroppen ZIERIKZEE - Natuurlijk geeft het een heerlijk gevoel, als je de op papier sterkste aanvalsleider van Zeeland volledig uit de wedstrijd speelt", vertelde Patrick de Broekert na afloop van het duel tussen Zierikzee en Oostkapelle. Zierikzee deklasseerde de Waleherse twee de klasser met uitzondering van een korte periode in de eerste helft volledig. Wel kwam Oostakpelle door Jan de Wilde vijf minuten voor het rustsignaal op voorsprong, maar nog voordat de kleedkamers mochten worden op gezocht had Theo Wittenberg de skore met twee treffers volledig omgekeerd. In de tweede helft had Oostkapelle totaal niets meer in te brengen. In de 31e minuut kwam het dieptepunt voor de ploeg van trainer Jan Meul- meester. Jan-Leen Boot skoorde 5-1 en luttele sekonden later mocht Gerard Schipper vervroegd gaan douchen, omdat hij zijn irritatie over de afstraffing afreageerde op scheidsrechter Joop Stoutjesdijk, in plaats van op Pa trick de Broekert, die hem kompleet uitschakelde. Schipper toonde zich al met al een slecht verliezer. Slechts op aandrang van Jan Meulmeester werd verme den, dat ook de overige Oostkapelle-spelers het veld af stapten. Zierikzee toonde aan, dat de ploeg minstens ge lijkwaardig is aan de ploeg uit Oostkapelle. Bart Helbers in duel met Erik de la Cousine, de van Middelburg overgekomen middenvelder, die er in de ontmoeting tussen Zierikzee en Oostkapelle al evenmin aan te pas kwam als een aantal van zijn klubgenoten. Zierikzee trad Oostkapelle tege moet met Jaap Stoutjesdijk op de laatste man-positie met voor hem de 18-jarige Patrick de Broekert. Het centrale duo werd geflankeerd door Bart Helbers en Rob Wijnstekers en op het middenveld stonden Kees Ver- kaart, Wim Overweel en Martin Quist opgesteld. In de frontlinie tenslotte werden vier spelers ge bruikt. Kees Stoutjesdijk, Jan-Leen Boot, Theo Wittenberg en Rini Stout jesdijk mochten om beurten een peri ode meespelen in het tweede team, dat tegen de reserves van Oostkapel le speelde en eveneens met 5-1 de zege in Zierikzee hield. Ogenschijnlijk is Jack Schipper, de nieuwe oefen- meester van de Zierikzeese derde klasser er voor zich zelf nog niet hele maal uit, welke drie spelers de uit eindelijke aanvalslinie moeten gaan vormen. Favorieten In de huidige vorm met Wim van de Maas als tweede (of eerste) mogelijk heid als laatste man en misschien ook nog een plaatsje voor Han van der Sande in de achterste vier heeft Schipper een voortreffelijk uitgeba lanceerd team voorhanden, dat waar schijnlijk voor geen enkele tegen stander in de derde klas hoeft onder te doen, mits - en dat zaLhet kruciale punt zijn - de motivatie yan de voor bereidingsperiode kan Worden vast gehouden. Als de ploeg zich kan dwingen om van week tot week voor negentig mi nuten strijdlust mee binnen de lijnen te nemen, dan is Zierikzëe onmisken baar de te kloppen ploeg. ,,Ik wil be paald niet als dé kampioenskandi daat de kompetitie binnen stappen", meent Jack Schipper, „maar als je dergelijke resultaten blijft boeken, ook al is het in een oefenkampagne, dan kun je er niet blind, voor zijn, dat je in een favorietenrol wordt gestopt". Oostkapelle kwam in zijn sterkste bezetting naar Zierikzee, „en geloof maar gerust, dat we komen om een duidelijk resultaat neer te zetten", konkludeerde Jan Meulmeester voor aanvang van het duel. „We willen aantonen, dat we een klas hoger spe len dan Zierikzee en dat we het ko mend seizoen serieuze plannen heb ben om een aanval te doen op het eerste klasserschap". De enige, die niet in Zierikzee verscheen was doel man De Wispelaere, die nog kampt met een nekblessure, opgelopen in een eerder oefenduel. Zijn stand-in Jaap Pijnenburg, voor het seizoen overgekomen van Zeeland Sport, maakte geen geweldige indruk, maar mocht toch zeker niet echt schuldig genoemd worden aan de uiteindelij ke fikse nederlaag, die Oostkapelle te inkasseren kreeg. Frans Pattenier en Bram Wattel vormen het centrale verdedigingsduo en zij werden ge flankeerd door Eugène Fagg en Jos Staps. Piet Goeree, Stoffel Schipper, Jan de Wilde en Erik de Ia Cousine vormden het viermans middenveld en Patrick de Witte en gerard Schip per opereerden in de spits. Fortuinlijk Oostkapelle trok vanaf de eerste minuut in de aanval, maar Zierikzee liet zich geen moment in de verdedi ging drukken en kwam er steeds goed uit, wanneer daar maar even ge legenheid voor was. Die mogelijkhe den werden naar gelang de eerste helft vorderde talrijker en in de achtste minuut ontstond de eerste goede skoringskans, die Eugène Fagg evenwel enigszins fortuinlijk onschadelijk kon maken. Kees Stoutjesdijk zette een puike een-twee op met Martin Quist, die daarna het spel geheel naar de ande re kant verlegde, waar Kees Ver- kaart volkomen vrijgelaten stond ge posteerd. Verkaart haalde in een be weging uit, maar Fagg liep plotse ling in de baan van het schot, waar door het leer net langs de voor Zie rikzee verkeerde kant van de paal verdween. Halverwege het eerste be drijf werd Jan-Leen Boot vervangen door Rini Stoutjesdijk, waardoor de ideale voorhoede binnen de lijnen kwam te staan. Met Theo Wittenberg tussen de beide broers Stoutjesdijk in werd de Oostkapelle-verdediging meer en meer onder druk gezet. Via een paar vrije trappen kon Oostkapelle nog wel wat terug doen, maar het initiatief kwam meer en meer aan Zierikzee-kant. In de 27e- minuut schampte Theo Wittenberg over een dieptepass van Kees Ver- kaart en aan de andere kant werd het steeds duidelijker, dat Gerard Schip per in de Oostkapelle-frontlinie to taal niets had in te brengen tegen Pa trick de Broekert. De enige die af en toe door kon komen was Patrick de Witte, maar ook uit zijn akties on stond weinig gevaar. Door de omzet ting in de Zierikzee-aanval kreeg Eu gène Fagg het bijzonder moeilijk te gen Rini Stoutjesdijk, terwijl Jos Staps voortdurend voor schut werd gezet door Kees Stoutjesdijk. Aan vankelijk bleef Bram Wattel nog wel de meerdere over Theo Wittenberg, maar hij zou in de slotminuten zijn gram overtuigend thuis krijgen. In de 37 minuut kreeg Jan de Wilde een fraaie skoringsmogelijkheid op een presenteerblaadje van Gerard Schip per, maar de blonde middenvelder kogelde huizenhoog over. Frans Paltenier In de 41e minuut kwam Oostkapel le toch nog vrij onverwacht op voor sprong, toen laatste man Frans Pat tenier iets fraais verzon. Met de bal aan de voet drentelde hij tot net op de Zierikzee-helft, waarna hij attent wachtte tot Gerard Schipper zijn bui tenspelpositie had verlaten om ver volgens door de roodzwarte verdedi gingsmuur te prikken. Jan de Wilde en Erik de la Cousine mochten vervolgens samen uitmaken wie Ronald Lievense zou gaan passe ren. Het werd tenslotte De Wilde: 0-1. Lang had Oostkapelle geen plezier van de voorsprong, want nog voordat Joop Stoutjesdijk de ploegen naar de kleedkamers zou verwijzen, had Theo Wittenberg twee keer het Oost kapelse net doen bollen. Eerst kopte hij een voorzet uit een hoekschop van Kees Stoutjesdijk achter de nauwe lijks reagerende Jaap Pijnenburg en vervolgens rondde hij een eigen ma gistrale solo met een fraaie lob af, on tegenzeggelijk het fraaiste doelpunt van het aantrekkelijk duel. Het verhaal over de tweede helft kan kort zijn. Zierikzee dikteerde het gebeuren volledig, met daartus sendoor een enkel wapenfeit voor de bezoekers. Tussen de 27e en 31e mi nuut voerde de thuisploeg de marge simpel op van 2-1 naar 5-1 door twee keer Jan-Leen Boot en Wim Over weel. Boot kopte eerst een vrije trap van Kees Verkaart achter Pijnen burg en vervolgens rondde Overweel en solootje af. In de 31e minuut stuur de Verkaart vanaf eigen helft de ra zendsnelle Kees Stoutjesdijk diep. Jos Staps probeerde nog wel de klei ne vleugelspits te achterhalen, maar dat bleek onbegonnen werk. Toen iedereen een schot van Stoutjesdijk verwachtte, bespeurde deze Jan- Leen Boot in een nog betere stelling, waarna deze Pijnenburg klopte. In zijn weg naar de middenstip kon Ge rard Schipper zijn teleurstelling niet meer verkroppen, waarna hij Joop Stoutjesdijk naar het hoofd slinger de: ,,De scheidsrechter komt zeker van Zierikzee", een verwijt dat ner gens op sloeg, omdat Stoutjesdijk een betrouwbare partij fluitwerk af leverde. Voor Gerard Schipper bete kende het wel het roemloze einde van de partij. Gemotiveerd „Dat moet dit jaar toch kunnen lukken met zo'n ploeg", stelde Oost- kapelle-trainer Jan Meulmeester aan het adres van zijn Zierikzeese kolle- ga. „Dat zijn toch twee gelijkwaardi ge ploegen. Beide kunnen ze goed mee in de tweede klas. Zierikzee was vandaag aanmerkelijk beter gemoti veerd, al was ook mijn ploeg voor het begin van de wedstrijd in de bo- venstebeste stemming om er wat van te maken. Het was echter de ver dienste van Zierikzee, dat de bedoe ling allesbehalve uitkwamen". Een extra kompliment verdiende ongetwijfeld Kees Verkaart, zonder daarbij ook maar iemand te kort te doen. Verkaart werkte als moest hij zich juist in de wedstrijd tegen Oostkapelle in de ploeg van Zierik zee knokken, terwijl hij toch al jaren de gevestigde orde betekent. „Het is kenmerkend voor dit Zierikzee, dat een man als Verkaart genegen is om zich tijdens een oefenduel zo in te zet ten", meende Jaap Stoutjesdijk, die overigens zelf moet vrezen, dat zijn verblijf in de ploeg van niet te al te lange duur zal zijn. Ook de 26-jarige gelegenheids-laatste man speelde evenwel een foutloze partij. Opnieuw forse zege voor KERKWERVE - Het naar de tweede klas van het afdelingsvoetbal gedegra deerde WIK uit Kerkwerve heeft zaterdag een bijzonder goed resultaat neer gezet tegen vierde klasser Smerdiek. De Thoolse ploeg won uiteindelijk ge flatteerd met 2-3, waardoor het aanmerkelijk meer kreeg dan uit de veldver- houding redelijk geweest zou zijn. De winnende treffer skoorde de ploeg uit een strafschop. „WIK speelde de hele wedstrijd uitstekend, ondanks het feit, dat Ad den Boer en Han van de Sande nog niet van partij waren", vertelde WIK-trainer Adrie Noordijke desge vraagd. „Ook Leen Post en Ad Theu- nisse speelden nog slechts een korte periode mee, omdat ze net terug wa ren van vakantie. Als je dat allemaal in ogenschouw neemt krijgt de prestatie nog meer relief. Gezien het voetbal wat wij speelden verdienden we minimaal een gelijkspel en bo vendien sterkt het me in het vertrou wen voor de komende kompetitie, dat we wel degelijk aardig mee kun nen draaien". Werklust WIK kwam al na vijf minuten op voorsprong door een treffer van de pas 17-jarige Dick Wittenberg. „Zo als gewoonlijk moesten wij het voor al hebben van onze inzet, omdat we eenmaal geen technisch hoogstaande voetballers hebben", moest Noordij ke toegeven. „We hadden daarom dan al onze energie nodig om het technisch bete re Smerdiek in bedwang te houden. De Thoolse ploeg bewoong veel be ter, waardoor we handen vol werk hadden, maar er werd dan ook niet geweigerd om die werklust op te brengen". Zierikzee II blijft niet achter: 5-1 ZIERIKZEE - De reserves van Zie rikzee, die klaarblijkelijk niet achter wilden blijven bij hun grotere broe ders, klopten net als, het eerste team de reserves van Oostkapelle met 5-1., Hierbij dient wel in aanmerking te moeten genomendat Oostkapelle II heel wat lager speelt dan hun eerste team en uitkomt in de reserve 2e klasse van het zaterdagvoetbal. Op zich mag dan ook gesteld wor den, dat de overwinning van de Zie- rikzeeënaars in de lijn der verwach tingen lag. Over het geheel genomen had de thuisklub dan overwegend het beste van het spel waarbij de ver dediging weinig moeilijk werk kreeg op te knappen. Al na 5 minuten spe len wist Marco Does Zierikzee voor sprong te geven (1-0). Met een afstandsschot zorgde Jo- han Overweel hierna voor 2-0 waar na Aart van der Linde de russtand op 3-0 bepaalde. Ook na de thee hield de thuisklub het spel volledig in handen en gaf het de bezoekers weinig gele genheid gevarlijk te worden. Sie- brand Alkemade, nog een van de jeugdige Zierikzee spelers waarvan in de toekomst wat van mag worden verwacht, voerde de voorsprong op tot 4-0 waarna Oostkapelle uit een strafschop de eer wist te redden (4-1). De rood-zwarten kwamen hierna nog een keer aan bod door Alkemade die voor een 5-1 eindstand zorgde. C.C. Schouwen-Duiveland Uitslag van de wedvlucht vanuit Bergerac, afstand 800 km op 29 juli. Hieraan namen van ons eiland 83 duiven deel, die gelost werden vrij dag tê 13.00 uur. Aankomst eerste duif zaterdag te 12.21 uur. Laatste prijs te 19.29 uur. J. M. Steketee, Bru, 1, 2, 3. 4. 6, 7, 9, 10, 11, 12, 16, 20, 21; L. J. Fonteine, Dsr. 5; Koster-Winkels, Z.z., 8, 14; J. Jumelet, Bru, 13, 15; A. Schults, Bru, 17; C. van t Veer, Z.z., 18. 19. BURGH-HAAMSTEDE - De zeven zomerdrives van de Bridgekring '68 zijn weer achter de rug. In totaal wa ren er 312 deelnemers, waarvan 142 uit de gemeente Westerschouwen. Uit Zierikzee namen 48 personen deel en 122 kwamen uit de kring der zomergasten. De ontmoeting met soms sterk spelende tegenstanders was voor de leden van de Bridge kring een uitdaging, die als zeer posi tief is ervaren. Ook de gasten waren in het algemeen zeer tevreden over deze bridgeontmoetingen. Aan de laatste drive namen 48 dames en he ren deel, waaronder 26 gasten. De uitslag in Groep I: 1. echtpaar Mes 59.17; 2. echtpaar Lantinga 57.92; 3. echtpaar Kloet 55.42; 4. echtpaar Willebrands Bakker 55.00; 5. echt paar Dekker 53.46; 6. mevr. Blom- Van de Wetering 52.50; 7. dames Roskott-Fokker 49.58; 8. echtpaar Faber 49.58; 9. mevr. Van de Wal-Van Na een half uur kwam Smerdiek naastzij en vrij kort in de tweede helft skoorde Chris Koopman zijn tweede doelpunt. Halverwege het tweede bedrijf, waarin WIK zijn drie wissels opsoepeerde kwam de Kerk- werfse formatie naastzij door een treffer van Jos den Boer. Aanvanke lijk werd de bal in het strafschop ge bracht, waarbij hands werd ge maakt, maar omdat Smerdiek de bal niet weg kon kzijgen kon Den Boer alsnog skoren. Gelijkmaker Van lange duur was de voorsprong niet, want toen Rien Vroegop plotse ling uitbrak moest Peter Noordijke aan de noodrem trekken, waarna de zelfde speler vanaf de elf meterstip 2- 3 liet aantekenen. In de slotfase had Jos den Boer nog pech, toen hij met een kopbal wel de Thoolse doelman passeerde, maar nog een verdediger op de doellijn bleek te staan, waardoor de verdien de gelijkmaker alsnog uitbleef. HEINKENSZAND - Brouwersha ven blijft het uitstekend doen bij het afwerken van haar oefenprogram ma. Zaterdagmiddag waren de Brou- wenaren te gast bij de reserves van Heinkenszand, uitkomende in de re serve le klasse van het zaterdagvoet bal, waar met 6-2 werd gewonnen. Vooral in de tweede helft liep het bij de Brouwenaren gesmeerd wat zij met de nodige doelpunten tot uit drukking wisten te brengen. Martin Quist gaf de bezoekers voorsprong (0-1) waarna Joop Krips, goed reagerend op een dieptepass van Arjan Visser, voor 0-2 zorgde. De thuisklub slaagde er hierna in de ver dediging van de Brouwenaren te ver schalken (1-2) met welke stand de eerste speelhelft werd afgesloten. Na de hervatting namen de bezoe kers het spel in handen, wal zij in nog vier treffers tot uitdrukking wisten te brengen. Al spoedig slaag den zij erin definitief afstand van de Zuid-Bevelanders te nemen. Arjan Visser schoot zijn ploeg naar een 3-1 voorsprong waarna Joop Krips de stand op 1-4 bepaalde. Heinkenszand wist hierna nog een keer wat terug te doen (2-4) maar hiermee hadden zij al hun kruit ver schoten. De slotfase was voor de Brouwenaren die door René Dale bout (2-5) en Martin Quist nog de eindstand op 2-6 konden bepalen. Dam 49.17; 10. dames Van den Berge- Vos 44.58; 11. dames Henderson- Murel 44.17 en 12. mevr. Van den Ouden-Van Nieuwenhuyzen 29.58. Groep II: 1. echtpaar Van den Berg 59.17; 2. echtpaar peters 56.67; 3. echt paar Sörensen 56.25; 4. Boot-mevr. Heuser 55.00; 5. mevr. Koole-Van der Velden 54.58; 6. echtpaar Boom 52.08; 7. echtpaar Werkhoven 48.33; 8. Karstens-mevr. Van Zanten 46.25; 9. echtpaar Den Otter 45.83; 10. dames Kleyn-Walter 45.42; 11. dames Gakeer-Goedbloed 45.00 en 12. Kaay- Eekhout 35.42. Op 15 en 19 september beginnen de verschillende bridgekompetities van het seizoen 1983-1984 weer. Maar op 30 augustus is er in Zierikzee (Huis van Nassau) al een openbare drive. Er wordt gespeeld in verschillende niveaugroepen. Vooraf opgeven bij M. O. Kloet. tel. 01110-3651 (na 18 uur). NIEUWERKERK - Daar Dauwendaele niet de beschikking had over een speelterrein werd op de laatste moment nog de ontmoeting tegen SKNWK omgezet en werd de wedstrijd te Nieuwerkerk gespeeld. In vergelijking met vorige week tegen Goudswaardse Boys kwamen de Nieu werker kers aanzienlijk beter voor de dag. Aan de uiteindelijke 5-0 overwinning yan SKNWK viel dan ook weinig door de Middelburgers af te dingen waarbij wel in aanmerking moet worden genomen dat Dau wendaele een klas lager speelt. met welke stand de eerste speel helft werd afgesloten. Na de rust toonde SKNWK zich verreweg de beste ploeg en toonde het met goed opgezette kombinaties aan vallend toch wel wat in hun mars te hebben. Bij de thuisklub waren Jan Tie- rie, Jan Brasser en René van der Zande weer present, terwijl Wim Matthijsse (ex-Duiveland) de plaats onder de lat bezette. Mede door de inbreng op het midden veld van Tierie en vooral van Brasser had de thuisklub in de eerste helft een licht veldover- wicht: Aanvallend kwam de ploeg echter nog niet geheel uit de verf, mede doordat bij de aanvallen in de meeste gevallen te weinig men sen in het centrum aanwezig wa ren .om gevaar voor de beste van de hoofdstedelingen te kunnen scheppen. Kombinaties Hoewel de Middelburgers hun uiterste best deden kwamen zij aanvallend niet veel aan de bak en slechts sporadisch moest doel man Matthijsse de handen uit de mouwen steken. Na goed doorzetten wist Leo Wandel in de 22e minuut de thuis klub een 1-0 voorsprong te geven In de 10e minuut na de hervat ting kon de voorsprong tot 2-0 worden opgevoerd toen Jeroen Kesteloo een voorzet van de mee opgekomen Kees Dalebout uitste kend verzilverde. Na een kwar tier spelen was het weer raak toen René van der Zande op aangeven van Jan Brasser de doelman van Dauwendaele kansloos liet (3-0). Met een voortreffelijke aktie wist doelman Matthijsse aan de andere kant bij een van de spaar zame aanvallen van de bezoekers een treffer te voorkomen. De strijd speelde zich hierna op de helft van Dauwendaele af. Na een half uur spelen kon Leo Wandel de voorsprong tot 4-0 opvoeren waarna in de slotfase Louwrens Kik met een kopbal uit een voor zet van Jan Brasser de eindstand op 5-0 bepaalde. i' mÊ HUM i Leo Wandel (op de voorgrond) skoorae twee keer tegen Dauwendaele en Jan Brasser draaide als centrumspits uitstekend mee bij SKNWK

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5