streeknieuws streeknieuws Drumfanfare Excelsior steelt de show bij taptoe Renesse Projektleider werkloosheid Verdeling werkzaamheden ombouw centrales geregeld Benzine goedkoper Schelde en Stork akkoord Vijftienhonderd bezoekers Zware botsing met gewonde bij Moriaanshoofd Dieven bromfiets in Renesse betrapt Inwoner Dreischor verongelukt DEN HAAG - De MESK, de voortzetting van de ketel- bouw van Stork in Hengelo, zal tenminste 430.000 man uren uitvoeren van de order die de Koninklijke Maat schappij De Schelde in Vlissingen heeft gekregen om de Maasvlakte-centrale en de conventionele Borssele- centrale om te bouwen tot met kolen gestookte centrale. Dit akkoord bereikten de twee bedrijven met de kommissie-Bakker, die van minister Van Aardenne van ekonomische zaken moest onderzoeken hoe de MESK bij deze ombouw-operatie kon worden ingeschakeld. Beide orders zijn overigens nog weten dat de uitbesteding niet mag niet definitief gegund. De verwach- leiden tot hogere kosten en tot vcr- tig is dat het gemeentelijk energie traging bij de uitvoering, bedrijf van Rotterdam dat zeer spoe- Uitgangspunt van de opdracht aan dig zal doen en de Provinciale ir. J. H. Bakker was dat door de (ver- Zeeuwse Energie Maatschappij wachte) terugloop in het elektrici- (PZEM) binnen enkele maanden. De- teitsverbruik een aantal (ombouw) finitieve prijsonderhandelingen tus- orders is geschrapt, waardoor de ke- sen de KMS en MESK over het uit- telbouw in moeilijkheden dreigde te bestedingspakket zullen pas plaats- komen en er een onevenwichtige be vinden als de orders definitief zijn zetting tussen MESK en De Schelde gegund. De kommissie-Bakker ver- dreigde te ontstaan. Bakker moest wacht geen onoverbrugbare proble- nagaan in hoeverre uitbesteding van men tijdens dit prijsoverleg. De bei- de Maasvlakte-obouw het evenwicht de opdrachtgevers hebben al laten zou kunnen herstellen. (Vervolg van pag. 1) len, in dat jaar iets van de grond te krijgen, dat het verdient verder te worden opgebouwd. Mochten de regi onale bestuurders daar over een jaar niet van overtuigd zijn, omdat wel licht te star naar konkrete wapenfei ten wordt gekeken, dan zal hij daar zuiver persoonlijk bezien wel over heen kunnen komen. ,,Als ik zelf het idee heb, mijn best te hebben gedaan, is dat voor mij genoeg". De gehele problematiek van de werkloosheid boeit hem. Vanuit een gevoel van medemenselijkheid dient het volgens hem te worden aange pakt. Zijn idealisme is gebaseerd op een stevig fundament van gedegen opleidingen, studie, rijk gevarieer de praktijkervaringen en op een nau welijks te stuiten overtuigings kracht. Naast de werkgelegenheidsprojek- ten vormen de kursusaktiviteiten een tweede pijler voor het werk van de stuurgroep. Het ministerie stelde daar reeds een budget van 150.000,- voor beschikbaar. De projektleider heeft derhalve voor uitvoerende instellingen op dit ge bied aanzienlijke mogelijkheden. Moeten werklozen dan als aparte groep mensen worden behandeld door ze afzondelijk kursussen te la ten volgen? Maarten antwoordt, dat de praktijk inmiddels heeft uitgewe zen, dat werklozen binnen een groep lotgenoten beter funktioneren dan tussen hen, die (nog) een baan heb ben. Bovendien zullen de kursussen enigszins afgestemd dien te zijn op de aspekten van werkloosheid. Het gaat om meer dan een groepje mensen eenvoudigweg enkele uren bezig houden. Vakaturebank Een andere aktiviteit, die vanuit de stuurgroep zal worden opgezet, is een vakaturebank geleid door onge veer vier vrijwilligers. Om een vaka turebank goed te laten funktioneren, zal echter op korte termijn betere huisvesting gevonden moeten wor den. De bovenverdieping van de I.S.D. werd in de eerste plaats om psychologische effekten al niet toe gejuicht. Maar de Stuurgroep moest van start en een goed onderkomen vinden, bleek vooralsnog niet zo een voudig. Voorzitter Groen hoopt dat daar snel verandering in komt. BROUWERSHAVEN „Roode Lelie" organiseert fotowedstrijd De Stichting Culturele Commissie Brouwershaven Rode Lelie organi seert een fotowedstrijd voor ama teurs. Thema's van deze wedstrijd zijn: bouwkunst en landschap rond het Grevelingenmeer. Bij voldoende deelname zullen de foto's worden tentoongesteld. Degenen die nog mee willen doen. moeten overigens wel snel zijn, want de sluitingsdatum is zaterdag 3 september. De inzendingen zullen worden be oordeeld door een deskundige jury, bestaande uit vakfotograaf Bob Noomen, mevrouw L. van Beveren, mevrouw M. Stoel, H. P. Sturm en M. v. d. Luitgaren. Er zijn drie prijzen te winnen, te beginnen met 50,— en eindigend met 10,—. Degenen die aan de wedstrijd willen deelnemen, kunnen een kleur- of zwart/wit-foto opstu ren naar: Stichting De Roode Lelie, Meekrapstraat 26, 4318 ES Brouwers haven. De foto's zijn dan eigendom van de stichting. ROTTERDAM - De meeste olie maatschappijen en vrije pompen ver lagen vandaag maandag de prijzen van super- en normale benzine. Su per wordt twee cent per liter goedko per en gaat bij de zelftankstations ge middeld 185,8 cent per liter kosten. Normale benzine gaat 1 cent in prijs omlaag en komt gemiddeld op 180,8 cent per liter. De prijzen van autogas (LPG) en dieselolie blijven onveranderd. De daling van de benzineprijzen is voor namelijk een gevolg van de daling van de dollarkoers. Door plaatselij ke konkurrentieverhoudingen kun nen hier en daar andere prijzen voor komen. MORIAANSHOOFD - Een foutie ve inhaalmanoeuvre heeft vrijdaga vond op de Provinciale weg Zierik- zee-Haamstede tot een zware botsing tussen twee auto's geleid. De Duitser S. V. uit Drabendehohe haalde in op het moment dat van de andere kant de automobilist K. v. d. V. uit Zierikzee naderde. Door een snelle reaktie kon v. d. V. voorko men dat beide wagens frontaal op el kaar botsten. De wagens raakten el kaar met de linkerzijkanten en wer den totaal vernield. V. d. V. kon nog tussen twee tegenliggers doorschui ven en kwam op het fietspad terecht. De Duitser raakte gewond en werd naar ziekenhuis De Bevelanden in Goes vervoerd. Takelbedrijf Jan de Jonge uit Zierikzee haalde de restan ten van de wagens op. RENESSE - De Rijkspolitie van Schouwen-Duiveland heeft bij toeval drie jongemannen aangehouden, die een bromfiets haden gestolen. De politie hield een routine- kontrole in Renesse en hield-de wa gen met de drie mannen en de brom fiets aan. De mannen gaven een draai aan het verhaal en vertelden dat zij de brommer vervoerden voor een vriend. De Rijkspoltie maakte toch enkele notities en dat kwam later goed van pas. Een half uur later deed iemand aangifte van diefstal van een bromfiets. De gemeentepolitie van Dordrecht kon later bij toeval de au to met de drie mannen aanhouden, te weten R. W. (24), H. B. (21) en R. A. (25). De daders zijn naar het politie bureau in Zierikzee overgebracht voor verhoor. De mannen hebben de diefstal bekend. DREISCHOR - De twintigjarige Piet Klompe uit Dreischor is in de nacht van zaterdag op zondag veron gelukt. Het slachtoffer reed in een auto op de Zuiddijkweg. De wagen zou zijn gaan slingeren, kwam in de berm te recht en kwam tegen een boom tot stilstand. Een patrouillewagen van de Rijkspolitie trof de auto zondag ochtend om alf vier aan. Dokter Bontkes uit Zierikzee konstateerde dat de jongen was overleden. Takel- bedrijf Jan de Jonge uit Zierikzee vervoerde het stoffelijk overschot naar het mortuarium in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. De brandweren van Duiveland en Brouwershaven verleenden assisten tie. De percussionist van showhand de Pijpers gaf op zijn timtom een staaltje van beste kunnen weg. komponist Mussorgsky. Achtereen volgens liet de showband Promena de, Genome, Bydlo, Trylby, Samuel Goldenberg and Schmuyle, Cadence en The Great Gate of Kiev horen. De drummajoor Jourrien Witvoet was een aparte vermelding waard. Het publiek stelde dit klassieke mu ziekstuk bijzonder op prijs en liet na afloop dan ook een hartelijk ap plaus horen. Luctor et Emergo Het grootste korps was Luctor et Emergo uit Renesse. Dit optreden voor eigen publiek viel zeer in de smaak en ook de heer Schults toonde zich zeer tevreden over de prestaties van het plaatselijke fanfarekorps. Luctor et Emergo liet onder meer Défilé der Schotten horen, de mars Komodo no hi, gebaseerd op Japanse kinderliedjes, Brasses to the fore, I don't know how to love him, het the ma uit de rock-opera Jesus Christ Su perstar en een medley van winnende songfestivalliedjes op mars. Als vierde korps trad de drumfan fare showorkest Delta Band uit Vlis singen op, een bloeiend onderdeel van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen. Delta Band speelde popu laire muziek, zoals Confidentially, Hymne Retrospectrum en Sussex by the sea. Strohoedjes en handjeklap Tot slot volgde het tweede optre den van Excelsior, een show, die naar de reaktie van de toeschouwers te oordelen, het meest werd gewaar deerd. Mary Dalebout zei: ,,Het is muziek van toen, gebracht door een band uit deze tijd." In choreografisch opzicht noemde zij dit optreden, met muziek uit de twintiger jaren, een unieke show. En dat was het ook. Alle leden van de drumfanfare waren getooid met een strohoed en waren gekleed in twintiger jaren stijl. Zij speelden de Tigerrag, de Charleston, de Alexander ragtime, the Stripper, Ma- me, Hot Toddy, Cabaret, Mack the Knive en Ice Cream. Het publiek liet zich al snel overhalen tot handje klap, wat voor Excelsior des te meer reden was om er nog een schepje bo venop te doen. Ter afsluiting van de geslaagde taptoe volgde de finale met taptoe signalen van Jaap Moerland, het ko raal van de Deltaband en het Wilhel mus van Luctor et Emergo. Alle korpsen speelden om de beurt nog een muziekje en verlieten één voor één het veld. De heer Schults toonde zich na af loop zeer tevreden over de gang van zaken. De taptoe was precies volgens schema verlopen, zodat om elf uur de bezoekers huiswaarts konden keren. ,,Op naar volgend jaar," zei de heer Schults, „dat is zeker". BURGHSLUIS Brand op Neeltje Jans Op het werkeiland Neeltje Jans in de Oosterschelde is zondagmiddag brahd uitgebroken. Van de dijk, die bouwdok 3 omvat, verbrandde dui zend m2 begroeiing. De brandweer van Haamstede bluste de brand. De oorzaak is onbekend. Aanrijding De Duitse automobilist M. K. uit Dusseldorf stond zaterdagmiddag op de splitsing Engelse Kade, Vissers- dijk en Julianastraat even stil om zich op de weg te oriënteren. Dat zou te laat zijn opgemerkt door C. v. R. uit Zierikzee, die met zijn wagen te gen de Duitse auto reed. Beide wa gens liepen schade op. DEVENTER - Burgemeester en wethouders van Deventer blijven bij hun afwijzing van het plan om in het Deventer IJsselhotel een casino te vestigen. Dit heeft het kollege be kendgemaakt. Ladyspeaker Mary Dalebout voorzag het publiek van informatie over de deelnemende korpsen. schouwen, die ongeduldig op de tap toe wachtten. Het openingswoord kwam van de heer J. W. de Jonge, vice-voorzitter van de VVV te Renesse. Hij vond dat de organisatie van de taptoe het bij zonder goed had getroffen met de weersomstandigheden en bedankte alle medewerkenden aan dit festijn voor hun bijdrage. Het publiek wenste hij tot slot veel kijk- en hoor- genot toe. Taptoesignalen Na de taptoesignalen van Jaap Moerland, muzikant bij fanfare korps Luctor et Emergo uit Renesse, kon het eerste taptoe-optreden begin nen. De drumfanfare Excelsior uit Rotterdam mocht als eerste de grasmat betreden. Volgens lady speaker Mary Dalebout is het visite kaartje van Excelsior een garantie voor kwaliteit. In stijlvol tenue, gala-uniform, speelde de drumfanfa re enkele evergreens, zoals Kaiser Bill. Mexican trumpet en Cinderella. Showband De Pijpers uit Vlaardin- gen kwam met het klassieke thema „Pictures at a exhibition" van de RENESSE - Vijftienhonderd bezoekers hebben zater dagavond genoten van de jaarlijkse taptoe op het sport veld van Renesse. De eveneinentenkoininissie van de VVV had vier toppers op taptoe-gebied uitgenodigd, die stuk voor stuk een staaltje van hun beste kunnen lieten zien. Het publiek was het meest geïmponeerd door het tweede optreden van de drumfanfare Excelsior uit Rot terdam, waarin een medley van hits uit de twintiger ja ren werd opgevoerd. Volgens voorzitter/sekretaris van de evenementenkommissie, de heer N. J. Schults, was dit optreden speciaal voor de wat oudere mensen be doeld, maar het voltallige publiek (van heel jong tot hoog bejaard) liet zijn genoegen duidelijk blijken. Het aantal bezoekers viel de heer Schults toch een klein beetje tegen. Zaterdagavond schatte hij de op komst namelijk op ongeveer twee duizend man, maar zondagochtend bleek dat vijftienhonderd mensen de toegangspoort hadden gepasseerd. Al met al was Schults toch opgelucht. Het tegenvallende aantal bezoekers (600) bij de taptoe in Bruinisse, vori ge week zaterdag, had hem enigszins verontrust. In het voorprogramma, van kwart over acht tot negen uur, trad de drumband Heiningen uit de gelijkna mige plaats op. Vanaf verschillende plaatsen in het dorp kwamen de vier deelnemende korpsen aan de taptoe bijeen, waarna zij vervolgens in mu zikale optocht richting sportveld to gen. Daar had zich inmiddels al een fors aantal toeschouwers verzameld, onder wie het voltallige kollege van b. en w. van de gemeente Wester- Het fanfarekorps Luctor et Emergo uit Renesse gaf een goede show weg op het sportveld. Het korps mocht een dankbaar applaus in ontvangst nemen. Iedere maandag Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Iedere dinsdag Renesse Start VVV-kantoor. Fietswandel- tochten. 14.00 - 14.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00 - 22.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Renesse VVV-kantoor. Start fiets- en wandel- puzzeltochten. 14.00 - 14.30 en 19.00 en 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Dagelijks Van 15 tot en met 27 augustus Zierikzee Galerie „Tussen de Havens", Vis- straat. Tentoonstelling werken over Zierikzee door amateur-schilders, uitgaande van de Evenementenkom missie. Iedere dag (behalve 's zon dags en op maandagochtend) van 10.00-13.00 en van 14.00-17.00 uur, bo vendien op dinsdagavonden van 19.00-21.00 uur. Tot en met 27 augustus Haamstede Bewaerschole. Expositie het leven op het land (van Westerschouwen). Za terdag en zondag gesloten. Openings tijden 14.00-17.00 uur. Tot 31 augustus Haamstede Kerkgebouw Noordstraai 34. Exposi tie Afrikaanse kunst. Dagelijks. Maandag 22 augustué Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering kom missie financiën. 16.00 uur. Brouwershaven Stadhuis; Gemeenteraadsvergade ring, 19.30 uur. Dinsdag 23 augustus Zierikzee Rode Kruis gebouw, Paternoster- straat. Verkoop Welfare artikelen. 10.00 uur. Woensdag 24 augustths Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Orgel- koncert Dirk Janszoon Zwart. 20.00 uur. Donderdag 25 augustus Burgh Ned. Herv. kerk. Zomeravondkon- cert, Krijn Koetsveld, orgel; Lex de Haas, blokfluit. 20.00 uui]. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Vergaderihg gemeen teraad Duiveland. 20.00 uur. Vrijdag 26 augustus Scharendijke De Putmeet, openbare bjestuursver- gadering Reinigingsdienst Schou wen-Duiveland, 15.30 uur Zaterdag 27 augustus Zierikzee Galerie „Tussen de Havens", prijs uitreiking werken over Zierikzee door amateurs-kunstenaars (Evene mentenkommissie), 15.00 uur. Brouwershaven Schoolplein „De SchouW'. Rommel markt vanaf 9.00 uur. Bruinisse Muziektent. Kinderbraderie. 10.00 uur. Zaterdag 10 september Zonnemaire Schoolplein 1. M. v. d. Bijlstraat. Slotkonsert „Nut en Uitspanning" met aansluitend lampionoptocht. Aanvang: 19.30 uur. Bruinisse Muziektent. Sluitingskoncert „Nu met Hope" „Oefening en Uitspan ning". 19.30 uur. Muziektent. Start lampionoptocht. 20.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2