Winkels langer open in Ouwerkerk en Sirjansland 3- Kijk je ogen uit op een fruitteeltbedrijf WK Cadet officieel geopen TUINMAN •At, DE ZIERIKZEESCHE COURANT Voorstel aan gemeenteraad Duiveland #t0tniss« 5 JAAR GARANTIE ilk hatéma WD SAVANNA 259,-p.str.m. Aanbesteding dorpshuis Serooskerke UW TAXATEUR MC NIEUWSBODE Fraude-bestrijding De officieren van justitie in Zuid-Holland en Zeeland achten vaste opsporingsteams noodzakelijk om fraudeleuze handelingen op te helderen. (Pag. 2). Ring-Promotion In Burgh-Haamstede werd donderdag de zesde en laatste Ring-Promotiondag ge houden. Het gebeuren werd muzikaal besloten. (Pag. 3). Gezondheidsdienst De gemeenteraden op Schouwen- Duiveland moeten de komende weken een besluit nemen over het toetreden tot de ge meenschappelijke regeling betreffende de Massada Op de avond van de laatste Toeristendag verzorgt jeugdsoos Brogum een optreden van de voortreffelijke formatie Massada. (Pag. 5). VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1983 140ste jaargang Nr. 23373 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Daden van grote mensen te zien slaat iemand neer-, maar aan de andere kant is het verhef fend, dat zoiets door mensen is geschied. Rückert BROUWERSHAVEN - Donderdagavond is in Brouwershaven de WK zeilen in de Cadet-klasse offi cieel van start gegaan met een korte, maar uiterst be zienswaardige plechtigheid. Na toespraken door burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven, de Kommissaris van de Koningin in Zeeland dr. C. Boertien en vertegenwoordigers van de twee organi serende verenigingen, de Belgische Cadetklasse Or ganisatie en de Watersportvereniging Brouwersha- Illlf ven, werd de officiële openingsdaad verricht door de heer R. G. Holmes, voorzitter van de Internationale Cadet-klasse Organisatie. Met het hijsen van de spe ciaal vervaardigde WK-vlag opende hij de 17e We reldkampioenschappen, die tot en met 25 augustus op de Grevelingen zullen worden vervaren. Aan het evenement nemen in totaal elf landen deel. Voor een uitvoeriger verslag van de gebeurtenissen zie de sportpagina in deze editie. DUIVELAND - Een ondernemer in Ouwerkerk heeft het Duivelandse gemeentebestuur verzocht om tijdens het zomerseizoen zijn winkel gedurende een aantal uren 's avonds geopend te mogen houden. Tijdens het zomer seizoen zou namelijk behoefte bestaan aan uitbreiding van de openstellingsuren van (een) bepaalde winkel(s) te Ouwerkerk in verband met de aanwezigheid van drie kampeerterreinen. 7 vernieuwbouw woningen, dus ge middeld ongeveer 18 woningen per jaar. Gelet op de kapaciteit van de bestemmingsplannen voor premie- en vrije sektor-woningen achten b. en w. een programmering van 42 wo ningen voldoende voor de drie-jarige periode, onderverdeeld in 13 premie (A) woningen en 29-vrije-sektor wo ningen. Ten gevolge van de bouw van ne gen woningwetwoningen aan de Hof weg en de Groene Poort in Ooster- land dient een aldaar van kracht zijn de verkeersmaatregel te worden in getrokken. Het betreft hier een geslotenverklaring voor verkeer met motorvoertuigen op meer dan twee wielen. In verband met de bereik baarheid van genoemde woningen is het zaak deze maatregel op te heffen. Ten behoeve van de bijzondere kleuter- en lagere school te Ooster- land wordt de raad voorgesteld een krediet van in totaal f 7.300,— te vo teren voor het plaatsen van een he kwerk en voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen. als door de inspektrice wordt geak- septeerd. De raadsagenda vermeldt verder voorstellen tot het verlenen van ge meentegarantie geldlening ten be hoeve van de aankoop van een eigen woning en verlening recht van opstal aan tennisvereniging Duiveland. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Het kollege van b. en w. is bereid een seizoenbepaling op te nemen in de desbetreffende verordening ten aanzien van de winkelsluitingswet. B. en w. willen in dit verband dan te vens een ontheffingsmogelijkheid scheppen voor het dorp Sirjansland, omdat in de onmiddelijke nabijheid van deze kern eveneens drie kam peerterreinen zijn gelegen. De ontheffing zou alleen betrek king hebben op winkels met le vensmiddelen en drogisterij-artike len. Het kollege stelt de raad voor de ze seizoenbepaling in de desbetref fende verordening op te nemen. Dit voorstel komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering van don derdag 25 augustus in het gemeente huis te Nieuwerkerk, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze vergadering dient de raad verder te komen tot vaststelling van de vragenlijst nieuwbouw en vernieuwbouw 1984 t/m 1986. Gelet op de woningbehoefte meent het kol lege, dat in genoemd tijdvak een aan tal van 55 woningwetwoningen ge realiseerd dient te worden, waarvan WA> Wh pa Biar Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten Verwachting tot zaterdagavond: Kleine kans op onweer Perioden met zon en een kleine kans op onweer. Minimumtempera tuur omstreeks 16, middagtempera- tuur ongeveer 26 graden. Matige zuidoostelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 23 aug.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemprr 24 gr. Windkracht: variabel 2 Basisschool Sirjansland Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: oost 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: noordoost 4 Advertentie (zwart op wit) Bij aankoop van zuiver scheerwol tapijt. meer zekerheid voor zo 'n prijs vindt u niet Interieurverzorging MOL 17-19 ZIERIKZEE TELEFOON 01110-2887 Open dag in Noordwelle en Nieuwerkerk De staatssekretaris van onderwijs en wetenschappen heeft eind juni dit jaar het licht op groen gezet voor de start van een experimentele basis school in Sirjansland. Hierdoor is het mogelijk geworden met ingang van het schooljaar 1983/1984 op deze school kleuters toe te laten. Het hoofd van de school heeft inmiddels een verzoek ingediend een extra kre diet beschikbaar te stellen voor deze kleuterafdeling. Het door het hoofd der school gevoerde overleg met de inspektrice heeft geresulteerd in kommentaar op de begroting van de fa. Alberts, waaruit echter nog geen definitief eindbedrag is bekend ge worden. Om echter de start van deze groep niet te belemmeren, stelt het kollege de raad voor een krediet be schikbaar te stellen ter hoogte van het totaalbedrag van de begroting ad f 19.807,78 of zoveel meer of minder Advertentie ZON- EN MAANSTANDEN 20 aug. Zon op 6.31, onder 20.55 Maan op 19.56, onder 2.42 21 aug. Zon op 6.32, onder 20.53 Maan op 20.31, onder 3.41 22 aug. Zon op 6.34, onder 20.51 Maan op 20.58, onder 4.46 Volle Maan: 23 aug? (16.59) HOOG- EN LAAGWATER .7.ipriWf>P Hoogwater Laagwater 1.52 14.14 2.55 14.54 3.43 15.24 7.51 20.26 8.37 21.09 9.13 21.41 N'DJAMENA - Terwijl zowel Frankrijk als Libië hun troepen macht in Tsjaad blijven versterken heeft de Tsjadische regering donder dag aangedrongen op meer Franse en Amerikaanse hulp. BURGH-HAAMSTEDE - Bouwbe drijf Prince uit Burgh-Haamstede was bij de aanbesteding de laagste inschrijver voor de verbouwwerk- zaamheden aan het dorpshuis in Se rooskerke. Prince heeft met een be drag van f 241.000 het laagste inge schreven. De hoogste inschrijver was aannemingsbedrijf Bom uit Burgh- Haamstede met f 257.000. De ge meente Westerschouwen had voorde verbouw f 214.128, exklusief b.t.w. begroot, maar daarin was de repara tie van de dakkonstruktie niet mee gerekend. Bij het bod van Prince zit die reparatie wel inbegrepen. NOORDWELLE - In de fruitteelt wordt zaterdag 27 au gustus een open dag gehouden. In de afdeling Noord- Zeeland doen vijf bedrijven aan deze open dag mee, waaronder twee op Schouwen-Duiveland. Bij fruitteelt- bedrijf fa. W. van den Berge uit Nieuwerkerk en fruitbe- drijf De Welle uit Noordwelle kunnen de bezoekers bijna de hele dag terecht. Zowel van de eigenaars als van kollega-fruittelers, die te hulp schieten, krijgen ze uitge breide informatie over appels, peren en pruimen, de boom van klein tot groot, gewasbescherming, verschil lende plantsystemen, de sorteermachine, de verpakking en de presentatie, de werktuigen en tot slot de koelcel. Abraham Leeuwe uit Noordwelle eet smakelijk van een Summerred-appel uit eigen boomgaard. Tussen 10.00 en 12.00 uur en 16.00 en 17.00 uur zijn de mensen welkom op de bedrijven in Noordwelle en Nieuwerkerk. Bij aankomst kunnen ze van de appels, de peren en de prui men proeven. Tijdens de rondleiding bestaat uiteraard alle gelegenheid tot het stellen van vragen. De rond leiding neemt ongeveer drie kwar tier in beslag. De route naar de be drijven is met borden aangegeven. De open dag wordt gehouden om de opening van het fruitseizoen 1983 aan te geven en uiteraard om de bevol king meer bekend te maken met de fruitteelt in het algemeen. Het motto van de open dag is: ,,Kijk je ogen uit op een fruitbedrijf". De beide bedrij ven op Schouwen-Duiveland zijn dit jaar uitgekozen als ,,kijk-objekt", omdat zij voldoen aan de zogenaam de drie-fasen-struktuur. Dat bete kent dat zij de totale produktie in ei gen handen hebben en dus zowel de teelt, als de sortering en de bewaring binnen het eigen bedrijf houden. Van den Berge heeft 2 ha peren, V\ ha pruimen en 4xh. ha appels. De heer Leeuwe uit Noordwelle heeft op zijn fruitteeltbedrijf 1 ha peren '/j ha pruimen en 5Va ha appels. Van de ap pels heeft hij zowel vroege rassen als bewaarrassen. De heer Leeuwe heeft zoveel appels, omdat er ten eerste meer vraag is naar appels en ten tweede, omdat dit fruit makkelijker in produktie te krijgen is dan bij voorbeeld peren. Appels staan op een zwakkere onderstam en zijn eerder volgroeid. De produktie van appels is dan ook het viervoudige van de produktie van peren. Opbrengst gezakt Dit jaar is de opbrengst van de pe ren boven het gemiddelde gestegen. Vervolg pag. 2 van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MEEUS/DE KOEPEL. Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 •Zierikzee 20 aug. 21 aug. 22 aug. Springtij: 25 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 19.5°C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven Zuid-Frankrijk zijn onweersbuien ontstaan. Deze kunnen zaterdag geleidelijk naar het noorden trekken en mogelijk in Bel gië en in ons land voor verspreid on weer zorgen. Toch is de kans maar klein dat dit op grote schaal gaat ge beuren. Voor het mogelijke onweer uit, blijft het vrij zonnig en warm met middagtemperaturen die variëren van 24 graden op de Wadden tot 28 graden elders in het land. Deze tem peraturen komen in vrijwel geheel West-Europa voor. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1