streeknieuws Voorstel verhuur deel haven „De Val" voor kreeftenschip Bestemmingsplan Burghsluis door raad vastgesteld Afrikaanse en andere kunst in voormalig kerkgebouw Haamstede Sjeik Rabbani opent expositie in Gravensteen Gemeente Westerschouwen spant rechtsgeding aan tegen firma Gilijamse Gemeenteraadsvergadering Zierikzee Onderzoek milieu-overlast metaalhandel Groenleer MIDDEN MIDDENSTAND In Westerschouwen Kommissie openbare werken VVD-fraktie wijzigde standpunt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 augustus 1983 "Nr. 23371 3 ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee wordt voorgesteld een deel van de haven „De Val" aan Homa- rus (Holland) b.v. ten behoeve van een ligplaats voor een kreeftenverwatersehip te verhuren tegen een huurprijs van 4.500,— exkl. b.t.w. per jaar. Dit voorstel komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering van maandag 22 augustus in de raadzaal van het stadhuis, aanvang 19.30 uur. Mede gelet op het werkgelegen- heidsaspekt zeggen b. en w, geen be zwaar te hebben tegen het innemen van een vaste ligplaats van genoemd kreeftenverwatersehip. Voor de bouw van een garage met vitrine aan de Mol werd overeen komstig de bepalingen in het bestem mingsplan „Dam-Oude Haven" een bouwvergunning verleend. Het kol lege acht het thans echter ongewenst, dat genoemd bestemmingsplan de (Vervolg van pag. 1) zingwekkend te vinden dat de omwo nenden, die al hun leven lang naast het bedrijf wonen, daar tot op de dag van heden geen enkel probleem mee hebben. Het zijn juist de bewoners, die van^buiten Zierikzee komen en nog maar een paar jaar hier wonen, die moeilijk doen". Verplaatsing van het bedrijf naar het industrieterrein ziet de heer Groenleer ook niet direkt zitten. .Zoals de voorstellen er nu liggen, zou ik me diep in de rode cijfers moe ten steken. En daar pas ik voor. Ik heb dit bedrijf van de grond af opge bouwd met mijn eigen handen. En dan zou ik mij nu voor anderen, op mijn leeftijd nog, in de schulden moe ten gaan zetten? Ik denk er niet aan. Als er instanties zijn, die mij hier weg willen hebben, dan moeten ze er ook maar voor betalen. Deze be drijfsruimte is mij naar 't zin. Een eventueel nieuwe bedrijfsruimte zal dat ook moeten zijn. Daar stel ik be paalde eisen aan". De heer Groenleer stelt dat er in de binnenstand wel meer bedrijven zijn gevestigd, die overlast zullen bezor gen. „Maar daar hoor je niets over. Ik lig nog niet wakker van deze zaak. Laat men eerst maar eens iets aanto nen". mogelijkheid biedt dat de naastgele gen open ruimte aan de Mol eveneens kan worden bebouwd. Teneinde on gewenste bebouwing in deze open ruimte te voorkomen, wordt de raad voorgesteld thans reeds een voorbe- reidingsbesluit te nemen voor het be treffende gedeelte van de Mol. Bejaardenwoningen Een tweede voorbereidingsbesluit dient volgens het kollege genomen te worden voor een gedeelte aan de 's Heer-Arendsstraat, eveneens gelegen in het bestemmingsplan „Dam-Oude Haven". Door Planoform b.v. te Arn hem, maatschappij voor ontwikke ling en realisatie van bouwprojek- ten, wordt thans namelijk in op dracht van de Stichting Gerefor meerde Bouwkorporatie voor Be jaarden te Hoofddorp, een bouwplan ontwikkeld voor de bouw van veer tien bejaardenwoningen aan de 's Heer-Arendstraat. Genoemd bestem mingsplan voorziet hier echter in de bouw van eengezingswoningen. Ten einde Planoform b.v. echter toch de gelegenheid te geven op korte ter mijn met de bouw van de veertien be jaardenwoningen te starten, wordt de raad voorgesteld een voorberei dingsbesluit te nemen. Volgens een nota, opgesteld door de dienst gemeentewerken, zal een krediet van 11.360,17 nodig zijn voor enkele beperkte voorzieningen aan de Concertzaal, die naar de me ning van de beheerder van de Con certzaal op korte termijn getroffen moeten worden. De raad wordt voor gesteld dit krediet ten laste van de reserve „Aanpassing Concertzaal" te voteren. Genoemde reserve bedraagt thans 160.000, Op de agenda voor deze raadsver gadering staat verder een voorstel betreffende een eenmalige bijdrage aan de Stichting Samenwerkings school voor Middelbaar Beroeps On derwijs Zuidhollandse-Zeeuwse ei landen. In dit verband wordt de raad verzocht een eenmalige bijdrage van 0,10 per inwoner beschikbaar te stellen. Koncept-brief Zuidhoek In de raadsvergadering van juni dit jaar raakten de gemoederen danig verhit naar aanleiding van het feit, dat de gemeente het onderhoud van twee schooltuinen- bij het R.K.- HAAMSTEDE - In een gedeelte van het voormalig kerkgebouw van de Christelijke Gereformeerde Kerk verkoopt mevrouw J. Bakker-Pijnenburg uit Rosmalen dit zomerseizoen kunstvoorwerpen uit Afrika, Tibet, Bali en China. Zij heeft daar een grote ruimte tot haar beschikking om deze artike len, van grote dekenkisten tot piepkleine dierenfiguurtjes, ten toon te stellen. Voorlopig is ze van plan tot eind augustus te blijven doorgaan met de verkoop. Wanneer de omzet gunstig uitvalt, denkt ze er over het pand aan te kopen om daar een permanente verkoopruimte van te maken. Mevrouw Bakker doet reeds vijftien jaar aankopen in deze sektor. Bij haar voorraad waren enkele museumstukjes, die al spoedig door kenners waren gekocht. Van de kollektie uit Bali zijn bijvoorbeeld al leen nog wat wajangpoppen overgebleven. INDE In het midden van de tentoonstellingsruimte staat een aantal Chinese dekenkisten en langs de langgerekte wanden zijn schappen aange bracht met onder andere Afrikaans houtsnijwerk, dierenfiguurtjes van speksteen en vazen uit Kenia van zeepsteen. Voor de liefhebbers volop keus op allerlei gebied. De tentoonstellingsverkoopruimte is dagelijks (niet op zondag) ge opend van tien uur 's ochtends tot negen uur 's avonds. scholenkomplex had gegund aan Braber Groenvoorziening in plaats van aan Cultuurtechnisch bedrijf De Zuidhoek, dat al het tuinonderhoud reeds jarenlang naar volle tevreden heid verricht. In die juni-raad kon geen overeenstemming worden be reikt over een koncept-brief aan het Werkvoorzieningsschap. In de vergadering van maandag avond zal een gewijzigd koncept- brief ter beoordeling aan de raad worden voorgelegd. In deze nieuwe koncept-brief gaat het kollege uitge breid in op het waarom van het gun nen van dit karwei aan Braber Groenvoorziening. Gesteld wordt, dat zeker in tijden van grote werkloosheid de gemeente dient te bevorderen, dat óók het par- tikuliere bedrijfsleven een eerlijke kans krijgt tot verwerving van over heidsopdrachten. Betrokken bedrijf had bovendien reeds enige keren ver zocht eveneens in de gelegenheid te worden gesteld op het onderhoud van schooltuinen te mogen inschrij ven. Op grond van die overwegingen meende het kollege dit jaar te moe ten afwijken van de tot nu toe ge volgde gedragslijn bij het toewijzen van het onderhoud schooltuinen. De ze afwijking werd volgens b. en w. echter zeer beperkt gehouden door slechts voor de twee schooltuinen bij het R.K. scholenkomplex aan drie bedrijven gelegenheid te bieden op het onderhoud daarvan voor het sei zoen 1983/1984 in te schrijven. Voor het onderhoud van de overige negen schooltuinen werd De Zuid hoek - konform de tot nu toe gevolg de gedragslijn - wederom als enige in de gelegenheid gesteld daarvoor of ferte uit te brengen. Overeenkomstig die offerte is het betreffende onderhoud vervolgens aan De Zuidhoek opgedragen voor een bedrag van in totaal 29.287,—. Het kollege geeft in de koncept-brief te kennen niet in te kunnen gaan op de door De Zuidhoek geuite kritiek, dat hier sprake zou zijn van oneerlij ke konkurrentie. De strijd over de vraag hoe Braber Groenvoorziening kan inschrijven voor prijs, die 45 lagert ligt dan die van de Zuidhoek, moet volgens b. en w. tussen de be trokken bedrijven onderling worden „uitgevochten". Nieuwbouw/ vernieuwbouw B. en w. stellen de raad verder voor te komen tot vaststelling van het meerjarenprogramma nieuwbouw vernieuwbouw voor de periode 1984 t/m 1986. Voorgesteld wordt ook me vrouw A. G. Beekman-Otte als leer kracht aktiveringsplan in vaste dienst aan de Beatrixschool te benoe men. De raad dient ook een krediet van 33.814,76 te verstrekken in verband met na te komen financiële verplich tingen ten gevolge van een verstrek te gemeentegarantie. Aan het mi nistère van V.R.O.M. werd inmiddels het verzoek gericht 50 van dit be drag aan de gemeente uit te betalen. Het kollege stelt de raad voor het krediet op te voeren ten laste van de speciaal gevormde reserve, die na bo venbedoelde beschikking nog; 77.621,16 zal bedragen. de U.V.V. (Kerkhof la) weer open voor de bejaarden. Op maandagen en donderdagen kunnen de heren te recht en op dinsdagen de dames. Op woensdagen is de soos geopend voor dames en heren. Alle bijeenkomsten beginnen 's middags om half twee. Er wordt gebiljart, gekaart, domi no gespeeld en gehandwerkt. Elke middag zijn twee UVV-sters aanwezig om de konsumpties te ver zorgen. Nieuwe bezoekers zijn harte lijk welkom. Vier illegale rekreanten bekeurd De politie heeft wederom een aan tal illegale kampeerders bekeurd. Er werden er vier genoteerd.' in Bruinis- se, Zierikzee en Westerschouwen. ELLEMEET Damesbromfiets ontvreemd Op camping Nieuw Zeeland te Elle- meet is de bromfiets van mevrouw M. E. L. uit Ridderkerk in de nacht van zondag op maandag ontvreemd. De brommer stond, niet afgesloten, achter de caravan waarin zij ver bleef. In memoriam L. S. P. van Velthoven plotseling overleden ZIERIKZEE Bejaardensociëteit U.V.V. gaat weer starten Morgen, woensdag 17 augiistus, gaan de deuren van de sociëtejt van ZIERIKZEE - De konsul van het emiraat Koeweit, sjeik Rabbani, opent op 14 oktober een expositie in het Gravensteen. Deze officiële openingshandeling gebeurt om 20.00 uur en zal door enkele andere hoogwaardigheidsbekleders, waaronder vermoedelijk de Belgische ambassadeur in Nederland, worden bijgewoond. De expositie omvat het werk van de Belgische kunstenaar Wil lem Dolfijn, die zich als schilder heeft gespecialiseerd in het ver vaardigen van klassieke schilde rijen. Deze kunstwerken zullen te zien zijn in de grote zaal van het Gravensteen, terwijl de kleinere expositieruimte zal worden benut voor het tentoonstellen van ko- pergravure's en tekeningen van dezelfde kunstenaar. De organisatie van de ten toonstelling is in handen van me vrouw M. H. N. M. Verschuren te Zierikzee. Zij vertelt dat de schil der zijn werkstukken niet ver koopt en daardoor wat minder be kend is bij het grote publiek. Door middel van exposities wil men een grotere groep belangstel lenden kennis laten maken met het werk van Dolfijn. De tentoonstelling wordt ge houden van 14 oktober tot 6 no vember. RENESSE - De raad van Westenschouwen heeft maandagavond het kollege gemachtigd tot het voeren van een rechtsgeding tegen firma Gilijamse te Re- nesse. Op 10 november 1969 heeft de toenmalige raad besloten de betreffende firma een stuk grond te verkopen, gelegen aan de hoek Zeeanemoonweg Ou de Moolweg te Renesse. In het raadsbesluit en de akte van transport werd on der andere de bepaling op genomen, dat de koper binnen twee jaar na de da tum van overdracht van de grond daarop een handels- en tentoonstellings ruimte moest hebben gesticht. Vannacht is op 54-jarige leeftijd plotseling overleden de heer L. S. P. van Velthoven, leraar aan de Techni sche School te Zierikzee en gemeente- raadslid/fraktievoorzitter van het C.DA. De heer Van Velthoven, die in de cember '28 te Zierikzee werd gebo ren, jvas sinds 1 oktober 1965 leraar timmeren en vaktheorie aan de Tech nische School te Zierikzee, nadat hij vooidien had lesgegeven in Brielle. Latrr gaf hij ook les in handvaardig heid, maar timmeren bleef zijn hocifdvak. Hij had de eindverant woording voor deze afdeling e^ leid- dqde hoogste klassen. j/uist vandaag zóü het nieuwe schoolgebouw voor het eerst in ge bruik worden genomen met een rond leiding voor de leerlingen. Deze be zichtiging is uitgesteld. In september 1978 werd de heer Van Velthoven raadslid voor het p.D.A. en precies een jaar later, werd hij voorzitter van de C.D.A.-fraktie. j Voorts had hij zitting in talrijke I advieskommissies, namelijk die van financiën, publieke werken, onder wijs en ruimtelijke ordening. Hij was algemeen bestuurslid van de Stichting Sportcentrum Schouwen- Duiveland en bestuurslid van de Zeeuwse Dag- en Avondscholen Ge meenschap. Plaatsvervangend bestuurslid was hij bij de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland en plaatsvervangend lid van de kom missie Georganiseerd Overleg in Ambtenaren Zaken. Ook verrichtte hij als voorzitter veel werk voor de Stichting Katholiek Onderwijs. In verband met zijn overlijden is de kommissievergadering publieke werken van vanmiddag komen te vervallen. Morgenavond, woensdag 17 au gustus (aanvang 19.30 uur), wordt in het stadhuis te Zierikzee een bijzon- dre raadsvergadering gehouden in verband met het overlijden van de heer Van Velthoven. Heden ten dage is dat nog steeds niet gebeurd, ondanks het feit dat de gemeente Westerschouwen meerma len op de verplichting van Gilijamse heeft gewezen. WESTENSCHOUWEN Stoppelveld in brand Het verbranden van wat afval, aan de Westerseweg te Westenschouwen (door B.B.) is maandag aan het eind van de ochtend nogal uit de hand ge lopen. Het vuur sloeg over naar een bouwland, waar de oogst juist was afgehaald. De brand in het stoppel veld ging met een forse rookontwik keling gepaard. De brandweer zorg de dat verder onheil werd voorko men. Het land is eigendom van Z. uit Reimerswaal. RENESSE Diefstal surfplanken Van een auto,'eigendom van C. uit Bochem (Duitsland), zijn in de nacht van zondag op maandag twee surf planken met een gezamenlijke waar de van 2500,- gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Wilhelmina- weg. SCHARENDIJKE Volksdansen beginf weer De volksdansgroep „Laetitia" gaat dinsdag 23 augustus weer beginnen met een nieuwe kursus. Het volks dansen wordt iedere dinsdag om de 14 dagen om 19.30 uur in het Herv. Verenigingsgebouw te Scharendijke gegeven. Nieuwe leden, ook van bui ten Scharendijke, zijn hartelijk wel kom. Aanmelding kan geschieden of inlichtingen kunnen worden ge vraagd bij: de dames A. Kloet, Plat- teweg 17, Scharendijke, tel. 01117- 1330 en R. van Wijck, Elkerzeeseweg 25, Scharendijke, tel. 01117-1384. BRUINISSE Velgen gestolen Ten nadele van de Duitser K. P. K. D. G. uit Remscheid zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 4 siervelgen van zijn Mercedes gestolen. De auto Het laatste verzoek van het bedrijf betrof het bouwen van winkelunits, waarvoor wijziging van het geldende bestemmingsplan noodzakelijk is. Het kollege meent dat geen wijziging van het bestemmingsplan in overwe ging kan worden genomen, omdat dat zou leiden tot het kreëren van de winkeleenheden ter plaatse. Het kol lege stelde de raad voor het kollege te machtigen tot een rechtsgeding om tot ontbinding van de koop te komen of te bereiken dat Gilijamse alsnog aan haar verplichtingen voldoet. De raad stelde zich, met uitzondering van de heren J. C. Hendrikse (P.v.d.A.) en J. van den Berge (R.U.) achter het kollege-voorstel. Beide he ren wilden het agendapunt nog een raadsvergadering uitstellen en over leg voeren met de betrokken firma. De meerderheid was van mening dat de zaak al lang genoeg loopt en vond dat Gilijamse voldoende tijd had ge kregen. stond geparkeerd op Aquadelta. Van de daders geen spoor. BURGH-HAAMSTEDE - Op don derdag 18 augustus houdt de kom missie openbare werken van de ge meente Westerschouwen een verga dering. Op de agenda staat de strandafslag te Westenschouwen, welk onderwerp maandagavond tijdens de raadsver gadering ook aan de orde kwam. Ver der komt aan de orde de bespeelbaar heid van het sportpark Van Zuijen te Burgh, de riolering Hogezoom Stoofweg te Renesse, de herstelwerk zaamheden van het gymnastiekge- bouw te Haamstede en de vervan ging van de strandreddingspost Westenschouwen. Aanvang 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De raad van Westerschou wen heeft maandagavond het bestemmingsplan Burghsluis vastgesteld. De heren L. Tieleman (CDA) en J. van den Berge (RU) stemden tegen, omdat zij wilden wachten tot na vaststelling van de struktuurschets. In de raadsvergadering van juni werd het kollege-voorstel aangehouden, omdat de stemverhouding op 5-5 eindigde. De ontbrekende stem was van de heer P. M. van den Aar- sen (CDA), die op de juni-vergadering niet aanwezig was. Toen stemde de VVD-fraktie - in te genstelling tot haar wethouder J. C. de Feiter - tegen het voorstel, maar maandagavond toonde de fraktie zich voorstander. Fraktie-voorzitter, dr. H. J. van Zuijlcn zei dat de frak tie haar mening had gewijzigd, om dat gebleken is dat de rekreatieve mogelijkheden zolang mogelijk wor den opengehouden. De bestemming rekreatief of permanent kan nu wor den omgezet. In het voorstel stelde het kollege dat het bestemmingsplan Burghsluis het eerste plan is, waarin ondersc heid wordt gemaakt tussen rekrea tief en permanent bewoonde wonin gen middels de aanduidingen „ver- blijfsrekreatie" of „woondoelein- den". Burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer noemde het voor stel van het kollege een toet singsplan, waarin een duidelijke keuze wordt gemaakt voor een enke le woning om rekreatief te bestem men. De heren Tieleman en Van den Berg bleven bij hun standpunt, om dat er voor hen geen nieuwe ge zichtspunten waren. Zij stemden te gen. Op 20 juni van dit jaar is een be zwaarschrift van b.v. Bouw- en Be leggingsmaatschappij Vaste Activa ingekomen. De maatschappij maakte bezwaar tegen het ontwerp-plan. De raad besloot het bezwaarschrift niet ontvankelijk te verklaren, omdat het is ingediend na de daarvoor gestelde termijn. Adhesie De raad betuigde adhesie aan de brief van de gemeente Oostflakkee inzake de aanleg van de Rijksweg A 59 rond Oude Tonge. In juni richtte de gemeente een schrijven aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat, waarin werd aangedrongen op een spoedige aanleg van het gedeelte Rijksweg rond Oude Tonge. Alhoe wel door de aanleg op zo kort moge lijke termijn de problemen nog niet zijn opgelost, betekent het wel een belangrijke verbetering van de zoge naamde Zeelandroute. Stiltegebieden De raad toonde zich bereid het be roepschrift tegen de aanwijzing van uitzonderingsgebieden op de in de ge meente Westerschouwen liggende stiltegebieden in te trekken, mits de gedane toezeggingen tijdens het overleg tussen gemeente enerzijds en provincie en ministerie anderzijds schriftelijk worden bevestigd. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Dlrektie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f37,00; per Jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes"'(t/m 4 regels) f 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3