stukken Huttendorp in Zierikzee spektakulair ten onder N ERIK DE NOORMAN Fiks fikkie en Waterballet SUCCESJES Miss Steeg verkiezing 1983 a.s. donderdag 18 augustus in: BAR DANCING DE STEEG De vlammende gesel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 augustus 1983 Nr. 23370 Met een heuse brandspuit werken is voor de jeugd natuurlijk altijd een dolle pret. ZIERIKZEE - Met een ferme vlam menzee en een spetterend spuitfestijn kwam vrijdagavond een einde aan het driedaagse huttendorp, dat onder lei ding van buurt-en klubhuiswerk „De Lichtboei" werd opgebouwd en be woond. Het in lichte laaie zetten van de houten bouwsels aan de Schouwen- bank trok vele toeschouwers, van wie sommigen het nadien misschien be rouwden zich zo dicht bij het schouwspel te hebben gewaagd. Wie tot het einde was blijven toekijken, ontkwam namelijk niet aan een nat pak. Heilsoldate Corrie Klerks had zich voor deze gele genheid in een ander uniform gestoken: een brandweer-oufit en fungeerde deze avond als brand- weerkommandant. Zij ontstak dan ook de brand haard, opgesteld in het midden van het huttendorp. Vlam vatten De mannen van de vrijwillige brandweer beleef den zelf duidelijk plezier aan het karwei de hutten vlam te laten vatten. Langs het lijntje keken de jeu- dige bouwers vol belangstelling toe. Sommigen be seften plots, dat er eigenlijk nog iets „waardevols" in de hut was achter gebleven. Dingen, die ze nog graag voor het vuur zouden behoeden. Dat leverde geen problemen op; de brandweerslangen lagen ge reed en tussentijds bluswerk kon ook worden ver richt. Toen het vuur zijn hoogtepunt had bereikt en een fikse warmte zich daardoor over Het terrein ver spreidde, werden de brandslangen op volle kracht opengedraaid en kon het spuitwerk beginnen. Per brandslang verleenden ongeveer tien a vijftien jon gens en meisjes medewerking bij het blussen. Dat ging aanvankelijk allemaal heel serieus, hoe wel er af en toe weieens een slang wat scheef werd gericht richting publiek, dat daarop dan snel achter uit deinsde. Tegenmaktie De brandweerlieden liepen zelf ook nogal wat wa terstralen op, maar ondergingen dat zeer gelaten tot het moment dat ze het tijd vonden om een tegenaktie te ondernemen. Degenen, die dat hadden voorzien, waren inmiddels afgedropen, maar de blijvers kre gen vrijwel allen de volle laag. Een waterballet met dolle pret was het resultaat Het Leger des Heils c.q. de leiding van het buurt- en klubhuiswerk kon weer terugzien op een uitstekend geslaagd huttendorp- feest, waar ruim honderd vijftig jongeren drie dagen lang veel plezier hebben beleefd. Jmm Wat is er mooier dan als kommandant van de brandweer de fik te steken in een kompleet dorp. naar iJmuiden-Oost: C. L. Glastra (predikant buitengewone werkzaam heden) (luchtmachtpredikant) te Stolzenau (B.R.D.). LONDENDERRY - Bij een schiet partij rond een politiepost in het Noordierse stadje Dungannon zijn zaterdag twee aanvallers doodge schoten en werd een politieman er nstig gewond. In Londonderry kwam het voor de zesde opeenvolgende dag tot botsingen tussen politie en de monstranten. Dit heeft de politie meegedeeld. AVIGNON - De Franse politie heeft zaterdag zonder aanklacht in te dienen een man vrijgelaten die vrij dag was gearresteerd in verband met de moord op zeven mensen in een ho tel in de Zuidfranse stad Avognon, acht dagen geleden. Abida, 14-8 te Aruba Acila, 15-8 te Bahrain Moordrecht, 14-8 te port Churchill Nedlloyd Dejima, 13-8 van Suezka- naal naar Jeddah Nedlloyd Delft, 14-8 van Hong Kong naar Busan Nedlloyd Rotterdam, 15-8 te New Or leans Oud Gereformeerde Kerk OOSTERLAND - Donderdag 18 au gustus, 19.30 uur: ds. A. v. d. Meer, St. Philipsland. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Zegveld (toez.): W. Verboom, Nieuw-Lekkerland naar Rossum: W. G. Schaap, Roer mond (Herv.-Geref. Samen op Weg) Oe redaclie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de Inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Schrijfavonden Amnesty International Na in de maand juli geen schrijfa vonden te hebben georganiseerd, gaat de werkgroep van Amnesty In ternational op Schouwen-Duiveland hiermee in augustus weer van start. In Burgh-Haamstede, Brouwersha ven en Zierikzee is dat zoals gebrui kelijk op de vierde maandag van de mand, nl. 22 augustus en in Bruinisse op de vierde woensdag van de maand, nl. 24 augustus. In Burgh- Haamstede kunt u terecht in de re- kreatiezaal van de Gereformeerde Kerk, in Brouwershaven in de Gere formeerde kerk aan het Bostonplein, in Zierikzee in de Prinses Juliana- school en in Bruinisse in de leeszaal van de bibliotheek. In alle plaatsen kunt u vanaf 19.00 uur brieven schrij ven, maar ook meer informatie krij gen over het werk van Amnesty In ternational, een mensenrechten organisatie die wereldwijd aktief is. Op de schrijfavonden zijn er deze maand drie verschillende voorbeeld brieven aanwezig. Er is een brief voor het echtpaar Gustavo Leopoldo Vilaró Nieto en Rosita Barreix uit Urugauy. Zij zitten al gevangen sinds november 1977 wegens hun lid maatschap van een verboden partij. Vooral direkt na hun aanhouding zijn zij zwaar gemarteld. Rosita was toen in verwachting. Ook kan men schrijven voor de vrijlating van Yusuf Osman Saman- tar uit Somalië. Deze 53-jarige voor malige sekretaris-generaal van de Somalische Democratische Unie wordt sinds 1978 in geïsoleerde ge vangenschap gehouden. Hij mag zijn stem alleen gebruiken om de bewa kers antwoord te geven en om te bid den. De derde mogelijkheid tot schrij ven betreft de 68-jarige pater Vincent Zhu Hongseng uit China. Deze man zit gevangen sinds 1981. De aanklach ten tegen hen zijn nog nooit openbaar gemaakt. Amnesty International meent dat hij gevangen zit wegens het op niet gewelddaige manier uit oefenen van zijn recht op godsdienst vrijheid. Amnesty international Scho u wën -D uïv ela n d Appèldienst scholen ZIERIKZEE - Eveals voorgaand jaar zullen de christelijke scholen op Schouwen-Duiveland het nieuwe schooljaar 1983/1984 weer beginnen met een gezamenlijke appèldienst. Deze appèldienst zal worden gehou den in de ChristelijkGereformeerde kerk te Zierikzee op vrijdag 19 au gustus en begint om 19.30 uur. Welkom zijn de leerlingen en leer krachten van het lager- en voortgezet onderwijs, maar uiteraard ook de ou ders, kerkeraadsleden en ieder die verder maar belangstelling heeft. Medewerking aan deze dienst wordt verleend door ds. Kerssen uit Haamstede, de organist Kees Groen- leer en vokale en instrumentale groe pen onder leiding van respektieve- lijk Adrie Krijger en Ria van Sluis. De dienst zal worden ingeleid door de heer W. Hack, voorzitter van de Protestants Christelijke Rayon schoolraad Schouwen-Duiveland. Deze Rayonschoolraad organiseert deze appèldienst. Feitelijk is de rayonschoolraad het samenwerkingsverband tussen alle betrokkenen bij het protestants christelijk onderwijs in de regio. Vertegenwoordigers uit alle richtin gen binnen het onderwijs maken dan ook deel uit van deze raad. Zeker door de steeds snellere (voorgeno men) veranderingen in het onderwijs passeren veel zaken de tafel van de Rayonschoolraad Met de organisatie van bovenge noemde dienst hoopt de Rayon schoolraad de band binnen het christelijk onderwijs op Schouwen- Duiveland te verstevigen. Mijn ouders laten u nu weten, dat ik CHANTAL zal heten. Dochtertje van HANS en NELLA MAYS 14 augustus 1983 Pieterseliestraat 5 4301 BL Zierikzee Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij u ken nis van de geboorte van ons zoontje HENDRIK CORNELIS Wij noemen hem Corné LEO DEN OTTER TRUUS DEN OTTER VAN KLINKEN 14 augustus 1983 Meidoornstraat 18 4306 AE Nieuwerkerk Hartelijk dank voor de bloe men, kado's en kaarten die wij ontvingen na de geboorte van CORNÉ. GERARD. LYDIA en CORINE MOL Zierikzee, augustus 1983 Breedstraat 4 Voor alle blijken van be langstelling ontvangen na di geboorte van onze zoon BA£ willen wij iedereen hartelijk danken. ARNOLD en MIJN1E SCHIETTEKATTE Zierikzee, augustus 1983 Plaats uw familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode Op 20 augustus 1983 is het 35 jaar geleden dat onze ou ders H. VENNEMAN A. W. VENNEMAN-ZEEDIJK in het huwelijk zijn getreden. Wie hen wil komen feliciteren is van harte welkom op de receptie van 19.00 tot 20.30 uur op 20 augustus in het Herv. Verenigingsgebouw te Scharendijke. KEES, ELLY en PATRICK JAAP en IDA THEO Augustus 1983 Irenestraat 1 4322 BM Scharendijke Te koop: Surfplank 1 jaar oud (Myste- re 380). Tel. 01116-2078. Maandag en dinsdag: Liter fles mag. Yoghurt 0,99 ct.; li- terpak dagverse Karnemelk 0,99 ct; 100 gr. Schouderham 1,25; Alle soorten brood voor de minimum prijs 1,76 onge sneden; Echte Zeeuwse Bo lussen 5 stuks 2,65; Heerlijke gekruide Saucijzen heel kilo 5,98; Hamburgers 500 gr. 5,48; Gesneden Andijvie 500 gr. 0,98. VP Center Zierikzee. Renault 5 L, b.j. 1978 kl. rood. Telef. 01115-1342. Yamaha FS-1 brommer (ruim 2 jaar oud) onderdelen 1200,-. Telef. 01115-1918. Slijpen van gazonmaaiers. Blom B.V., Burgh-Haamste de, tel. 01115-2020. Pens,vlees, hart, enz. Dieren- vlees steeds in voorraad. Spe ciaalzaak G. J. Wilbrink, Korte St. Janstraat 3, Zierik zee. Tom Poes kattenvlees, ltr.blik tijdelijk 1,95. Speci aalzaak G. J. Wilbrink, Korte St. Janstraat 3, Zierikzee. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport- trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Kringloop school- en kan toorartikelen zoals bloks, blanco en gelinieerd, schrif ten, 17- en 23-rings multopa- pier enz. Het Geschenken huis - Haamstede, tel. 01115- 1331. In herdruk verschenen: Zie rikzee tijdens de oorlogsja ren 1940-1945 door L. A. Ver burg, prijs 9,75. De Zeeuw- sche Boekhandel, Zierikzee, tel. 2754. Palen, drainagemateriaal en vaste brandstoffen bij P. L. Quist, tel. 01112-1443, Drei- schor. Te koop gevraagd: Dringend gevraagd. Een gro te tekentafel met automaat. Tel. 01110-5185 na 18.00 uur. Personeel aangeboden: Voor ramen wassen, tevens schoonmaakwerkzaamheden belt u 01114-1813. Schoon maakbedrijf De Jong, van huis uit schoner. Ook voor reiniging van uw dakgoten. Neem zelf een abonnement op het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Tevens Miss wielerronde Zierikzee (dinsdag 23 augustus) Beddeweeg 8 - Zierikzee 1e prijs: Weekend Parijs voor 2 pers. 2e prijs: outfitt bij Hotlegs 3e prijs: diner-cheque voor 2 pers. bij La Bouchee Aanmeldingen en info: Na 20.00 uur: Bar de Steeg, Beddeweeg 8, Zierikzee Telefoon 01110-5548 Overdag: Record Shop, St. Domusstraat 17, Zierikzee. Telefoon 01110-3833 Dinsdag 16 augustus Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur Wat geen oog heeft gezien 16.50 uur De Smokkelaar 18.25 uur Teleac 18.55 uur Circus Gusto 19.00 uur De legende van El Blanco 20.00 uur Journaal 20.28 uur Ter land, ter zee en in de lucht. Dit keer staat het achteruitrij den met auto's en caravan centraal. 21.20 uur Oppenheimer. In 1953 wordt Oppenheimer beschuldigd van het feit dat hij een Russische spion zou zijn. De president trekt zijn han den van hem af en nu moet Oppenhei mer uitmaken of hij ontslag neemt of zich aan een hoorzitting wil onder werpen. 22.30 uur Aktua tv 23.05 Falcon Crest. Richard is op zpek naar iemand in New York en ie mand weet om wie het gaat. Jacque- lie weet er van laat Angie hierdoor de schrik van haar leven krijgen. 00.00 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 1.9.10 uur Zomerkrant 19.30 uur De Waltons. Mary verheugt zich bijzonder op het afspraakje dat zij met een vriend van John Boy ge maakt heeft 20.20 uur Huifkarren door de bocht. Een groep van 80 jongeren maakte een evangelische reis per huifkar. 20.40 uur Klankkleur. Getuigenis sen, straattoneel en muziek. 20.50 uur Help, de computers komen. Dokumentaire. 21.30 uur De Haagse school. Een schilderstijl waarin de natuur en het licht een grote rol spelen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven 78. Zonder zich een moment te bedenken, stormt Eric naar voren. Waar Attila en zijn be waker zopas nog stonden, liggen nu slechts de lederen koorden, die afknapten, toen Attila poogde Eric te overrompelen. In de opwinding en blijdschap om het weerzien met de bevrijde gevangenen, heeft hij er niet aan gedacht, de vorst der Hiung-Nu opnieuw te binden en daar heeft deze dankbaar gebruik van gemaakt. Terwijl het bericht van Attila's ontsnapping iedereen in rep en roer brengt, volgt de Noor man snel het vage spoor. Afgeknapte takjes verraden, waar Attila in het struikgewas ver dween en om een bocht van het smalle rotspad ziet hij eensklaps de bewaker half tegen een steen liggen dood Op hetzelfde mo ment wijkt Eric razendsnel achteruit en secon den later flitst een pijl langs hem heen. „Attila, de onoverwinnelijke, zult ge niet krijgen, oh bleke hond. Ik, de vlammende ge sel, ben gekomen om jullie te vernietigen. Geen mens kan mij daarbij tegenhouden", klinkt op dat moment een stem als een don derslag. „Met honderdduizenden krijgers zal ik terugkeren om de schande, die gij me aange daan hebt, uit te wissen Voorzichtig loert Eric om de rotswand heen. Even ziet hij een vierkante gestalte aan de rand van een rotshelling staan, scherp afgete kend tegen de lucht, dan is de Hunnenvorst verdwenen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7