Fraaie triomf voor Diana Monshouwer tijdens konkoers PC Schouwen-Duiveland Peter Hanse met Sunny door pech achtervolgd tijdens ZK 5 DFS afgedroogd bij fanatieker Wissenkerke: 6-2 Pupillen-toernooi VV Mevo Ploeg Post regeert in Dortmund Ook goede prestatie voor Monique van der Werve ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 augustus 1983 Nr. 23370 Anouschka Lutgenau pakte een fraaie derde plaats bij het springen met een foutloos parkoers. BRUINISSE - Tijdens een groots konkoers voor pony- kombinaties, dat werd georganiseerd door Paarden- en Ponyklub Schouwen-Duiveland op de terreinen van ma nege De Korenzolder in Bruinisse, heeft Diana Monshou wer een fraaie overwinning behaald in een van de dres- suurringen. Haar RV Renesse-klubgenote Anouschka Lutgenau eindigde met Mr. Pres als derde in een spring- wedstrijd en goede klasseringen behaalden ook Patricia Bakker van de organiserende vereniging en Patricia de Broekert, eveneens van de PPC Schouwen-Duiveland. In de M-dressuur noteerde Catherine Butler met Taufan een winstpunt, hetgeen haar weer een stapje dichter bij de Z-status brengt. Wanneer haar dit lukt, rijden alle drie zusjes Butler in de zware klasse en dat zou toch wel zeer uniek zijn in de pony-wedstrijdsport. Organisato risch leverde de PPC Schouwen-Duiveland overigens een voortreffelijk stukje werk af, dat er wezen mocht. Diana Monshouwer boekte met haar pony Peggy een uitstekende overwinning in de B-licht dressuur met 96 punten. Haar gerenommeerde tegenstadster Sascha Labrujere met Lola van RV Sé-Ros moest drie pun ten toegeven op de uitstekende kom- binatie van de Ruitervereniging Re- nesse. Anita Rekkers met Angelique, eveneens van de klub uit Seroosker- ke eindige met 90 punten ging de vierde plaats naar Barbara Schipper met Nimrod van RV Middelburg. Da nielle van de Graaf met Beauty van PPC SD klasseerde zich niet bij de beste kombinaties. In de tweede ring met lichte B-kombinaties ging de ze ge naar Cyntia Toussaint met Moon light van de bijzondere sterke vereni ging Brugse Vaart, die ook in andere klassen heel wat prijzen zouden opstrijken. Cindy Ligt met Friko van RV Middelburg eindigde hier tweede met 92 punten en de derde plaats was voor Linda Lindthout met Radja van de Paardehoeve, ook al zo'n sterke klub. Superieur In de eerste B-zwaarring skoorde Patricia Bakker van de PPC Schou wen-Duiveland weer erg hoog met haar pony Annabel. Met 125 punten reikte zij evenwel niet verder dan de vierde plaats, hetgeen een graadme ter genoemd mag worden voor de sterkste van het hele veld. Superieur in deze ring waren de kombinaties van Brugse Vaart uit Oostburg. Zij eisten maar liefst de eerste drie plaatsen voor zich op. Met 134 punten pakte Danielle Kuipers met Streeterp de eerste plaats, ge volgd door Pascal van Rompay met Beauty met 131 punten en Ingrid Vaes met Gracia met 126 punten. Ook de vijfde plaats ging naar de Brugse Vaart met Anouska Devin met Light- feet met 123 punten. Van de drie deel nemende kombinaties van de RV Re- nesse skoorde Esther van Tiborg het hoogste met Romeo. Zij kwam uit op 114 punten. Anouschka Lutgenau met Mr. Pres en Marcia Dalebout met Sandor kwamen uit op respektieve- lijk 109 en 108 punten. In de tweede B-zwaarring ging de overwinning naar Eugine Weymans met Fresco, die individueel stortte. Zij kreeg 128 punten op haar start- koepon. Wanneer Patricia Bakker in deze aanmerkelijk minder sterk be zette ring gestart zou zijn had zij een tweede prijs geïnkasseerd, want nu werd Marieke Klomp met Sandraka van 't Laar tweede met 122 punten, terwijl har klubgenote Chantal Da me met Lady Oranda als derde ein digde met 121 punten. PPC SD-ama- zone Annemarie Verschoore kwam met Fire niet verder dan 106 punten. In de derde ring met B-zwaarkombi- naties was het oranje rozet wegge legd voor Nancy Fremouw met Gra cia van de Brugse Vaart met de skore van 134 punten. Ook de tweede prijs ging andermaal naar Oostburg met Adrie van Hanegem met Emmy en 130 punten op het startkoepon. Op eerdbiedige afstand bezetten Ronald Matteman met Blacky en Mo nique Berk met Ester, beiden van Sé- Ros, de derde en vierde plaats met respektievelijk 120 en 119 punten. Opleving In ring 1 van de L-kombinaties skoorde Roel van Ierland met Salva dor van 't Laar het hoogste met 131 punten met André Zwaans met Rivia van Onderlinge Vriendschap met 128 punten op de tweede plaats. Els Sprenkelink met Gwenyth van 't Halster eindige als derde met 126 punten. Een voortreffelijke proef reed ook Patricia de Broekert met haar pony Smokey met 121 punten. Met de zesde plaats viel zij net buiten de prijzen, maar het betekende voor haar weer een fikse opleving na een periode waarin Smokey niet al te best draaide. In de tweede dressuur- ringklasse L was haar totaal van 121 punten goed genoeg geweest voor de zege. Dit lukte nu aan Marco Tim mermans met Darky, die als indivi dueel startte. Een puntentotaal van 116 punten was in deze ring toerei kend om in de prijzen te vallen. In de M-dressuur werd bijzonder hoog geskord. Met 141 punten werd Sandra van de Ven met Sweety van Parcival uit het Brabantse Schaijk winnaar. Pascal Frie met Napolion, een individuele kombinatie, werd tweede met 139 punten en de derde plaats was voor Dotje van Gorp met G. Nightingale van 't Halster met 138 punten. Natasja Spaans met Narthan skoorde 133 punten en Ineke van Nooy Berkhoff met Donald was goed voor 132 punten. Bijzonder goed kwam ook Catherine Butler met Tau fan van de RV Renesse voor de dag, maar met haar 125 punten viel zij toch buiten de prijzen. Het winst punt behorend bij deze 'skore was evenwel een mooie troostprijs. Bin nen afzienbare tijd kan ook zij de overstap gaan maken naar de Z- dressuur, waarin ook haar zussen Gabrielle met Gipsy Queen en Erika met Roef reeds uitkomen. De Zl-dressuur werd bijzonder WISSENKERKE - DFS heeft zelf een eind gemaakt aan de positieve re sultaten, die het tot nu boekte in de oefenkampagne naar de nieuwe kom petitie. Na het puike 2-2 gelijkspel te gen Nieuw-Borgvliet en de 4-2 over winning tegen Rillandia verloor de ploeg van trainer Kees Rijnberg za terdagmiddag op een onbegrijpelijke manier met maar liefst 6-2 bij tweede klasser Wissenkerke. ,,DFS was vandaag bar en bar slecht. Het was kompleet niet om aan te zien", vertelde de oefenmeester van de Burgh-Haamsteedse afdelings eerste klasser. ,,In de twaalfde mi nuut skoorde Marcel van Grunsven de openingstreffer zonder dat Wis senkerke daarvoor ook maar iets in de pap te brokkelen had gehad. Op dat moment zit je eigenlijk te wach ten op een vier of vijl nul voorsprong en dan ga je uiteindelijk de boot in. Ik hoop dat we er met z'n allen achter zijn gekomen, dat er gevoetbald moet worden. Want zo kan het echt niet". Zweepslag DFS moest het in Wissenkerke stel len zonder Peter Goedegebure en doelman Jacky van Rees, die tegen Nieuw-Borgvliet ongelukkig terecht kwam bij een aktie. Aanvankelijk werd uitgegaan van een zweepslag, maar achteraf lijkt het allemaal mee te vallen en rekent Rijnberg erop, dat-Van Res aanstaan de zaterdag tijdens het dan te spelen toernooi weer van de partij zal zijn. „Dat zijn natuurlijk moeilijk te mis sen spelers, maar het mag beslist niet als een geldig excuus gelden voor de ze afstraffing", meende Rijnberg nog. „Er werd gewoon veel te slap ge voetbald, terwijl Wissenkerke er fa natiek tegenaan ging en alles deed om te winnen, wat hen vrij gemake- lijk lukte!". Nog voor de rust kwamen de Wis- senkerkers naastzij, maar na de pau ze drukte de ploeg flink door tot 5-1, vooraleer Marcel van Grunsven zijn tweede doelpunt kon produceren. Het laatste doelpunt kwam daarna nog voor rekening van de thuisploeg. „De onmogelijkste ballen verdwe nen in het doel. Wissenkerke was zichtbaar beter met de wedstrijd be zig. Ik ben er wel even van geschrok ken en ik hoop, dat dat voor de ploeg ook geldt. Dan heeft het toch nog iets positiefs in zich", besloot Kees Rijn berg zijn betoog. ZIERIKZEE - Door de voetbalvere niging Mevo werd zaterdagmorgen oip het sportpark Bannink een toer nooi georganiseerd voor D- en E-pu- pillen. Zowel van de D- als de E-pu- pillen wist een team van Zierikzee beslag op de eerste plaats te leggen waarmee het totaal overwinnaar werd en in het bezit kwam van de wisselbeker. Aan het slot werd de prijsuitrei king verricht door de jeugdsekreta- ris van Mevo de heer van Twist die kon spreken van een geslaagd evene ment voor de jeugd. De resultaten D-pupillen: MEVO- Zierikzee 0-3; NOAD '67-Duiveland 2-0; Zierikzee-NOAD '67 4-0; Duive- land-MEVO 1-6; Zierikzee-Duiveland 5-1; MEVO-NOAD '67 3-0. Zierikzee 3 3 0 0 12- 1 6 MEVO 3 2 0 1 9- 4 4 NOAD '67 3 1 0 2 2- 7 2 Duiveland 3 0 0 3 2-13 0 E-pupillen: MEVO-NOAD '67 2-0; Zierikzee- Ouwerkerk 3-0; Ouwer- kerk-MEVO 2-2; Zierikzee-NOAD '67 7-0; NOAD '67-Ouwerkerk 0-2; MEVO-Zierikzee 0-2. Zierikzee 3 3 0 0 12- 0 6 MEVO 3 1 1 1 4- 4 3 Ouwerkerk 3 1 1 1 4- 5 3 NOAD '67 3 0 0 3 0-11 0 DORTMUND - Dat de ploeg van Peter Post ook zonder Raas resultaat weet te boeken werd zondag nog eens bewezen in de Union Prijs een Duitse semie-klassieker over 150 km. De wedstrijd werd beheerst door de Ne derlanders die steeds bij iedere uit looppoging waren betrokken. De overwinning ging naar Theo de Rooy die zijn ploeggenoot Gerard Veld- scholten in de sprint klopte. streng beoordeeld en hier waren de 114 punten die Arienne van de Male met Passepartout van de Brugse Vaart dan ook ruimschoots toerei kend om het oranje rozet in ont vangst^ te mogen nemen. Jos Timmermans eindigde met Cin dy als tweede met 109 punten. Ga brielle Butler kwam et Gipsy Queen niet verder dan 93 punten, maar hier aan was het feit, dat de kleine pony wekenlang niet in aktie kwam voor een belangrijk deel debet. In de Z2-dressuur skoorde de winna res Regina van Wijk met Aphrodite van Onderlinge Vriendschap ook al niet hoger dan 114 punten, maar het was meer dan voldoende om haar konkurrentie ruim achter zich te la ten. Linda Kies werd met Valentine met 103 punten tweede. Aanmerkelijk beter dan in dres suur kwamen Gabrielle Butler en Gipsy Queen voor de dag bij het springen in de M-klasse. Zeven kom binaties klasseerden zich na het eerste parkoers voor de barrage. Van de zes bleven twee kombinaties ook de tweede keer foutloos. Erwin Bos pakte met B-pony George ruim schoots de zege in 40,9 sek. met Miri am Stoop met Ivo bijna zeven sekon- den langzamer dan de Zeelbergrui- ters-kombinatie. Twee barragisten Met een achterstand van 21 sekon- den eindigde Adrie van der Poel, vrijdag nog winnaar te Rijsbergen, op de derde plaats. Op 32 sekonden werd Leo van Vliet 5e en Adrie van Houwelingen 10e. Henrie Manders won de sprint van het peloton, dat een achterstand van 6.49 min. noteer de, met een 11e plaats. In dezelfde tijd werden Jac Hanegraaf nog 15e, Peter Winnen 17e en Bert Ooster bosch 18e. maakten een springfout en van hen was de tweede B-maatpony Gipsy Queen onder Gabrielle Butler ander maal sneller dan een veel grotere D- maat. Nicole Peys met Gladstone van RV Spona moest bijna een sekonde toegeven op de RV Renesse- kombinatie, die daardoor derde ein digde. Francine Janssen met Andes- ka en Frans Adriaans met Merla ein digden als vijfde en zesde met ieder twee springfouten. Manipuleren Erg matig werd er gepresteerd bij de Z-kombinaties. De overwinning ging uiteindelijk naar Francine Jans sen met Marina. Zij kon zich zelfs nog een springfout veroorloven om win nares te worden. Wilko van Kempen werd met Dynamite en 11 fouten tweede. Peter van de Burg met Sylvia en Eric Swagemakers werden beiden uitgebeld. De laatste ruiter, die uit kwam met Valerie reed zelfs diverse hindernissen aan flarden om maar duidelijk te maken, dat hij terecht gedegradeerd is naar de M-klasse, waarin hij aanstaande zondag in Re- nesse start en dan waarschijnlijk wel de zege zal pakken. Deze werkwijze is inhet verleden al vaker met sukses Joop Zoetemelk boekte zondag zijn zesde overwinning na de Tdur de France te Rotterdam in een wedstrijd achter dernies over een af stand van 87 km. Zoetemelk, die vo rige week te Nijmegen nationaal kampioen werd achter de dernies, legde de 87 km af in 1.37.55. Met een achterstand van 18 sekonden legde René Kos beslag op de 2e plaats ge volgd door: 3. Henk Lubberding; 4. Ferdi van den Haute (Bel.); 5. Kim beproefd. Op deze manier kan een kombinatie dan starten voor het Ne derlands kampioenschap en daar dan een serieuze gooi doen naar de titel. Over manipuleren gesproken. Bij het springen in de B-klasse kwamen twaalf van de 33 kombina ties foutloos rond, waardoor hier de stijlpunten moesten beslissen. Met 68 punten voor stijl van de band van ju ry Zijlmans pakte Marianne Klerx met Ramano van de Paardenvriend de eerste plaats met Pascal van Rom pay met Beauty van de Brugse Vaart met 65 stijlpunten als tweede. Een voortreffelijke derde plaats pakte Anouschka Lutgenau met haar pony Mr. Pres van RV Renesse. Zij kreeg op haar startkoepon 64 punten voor stijl. Haar klubgenoten Marcia Dale bout met Sandor en Esther van Til- borg met Romeo en PPC SD-kombi- natie Annemarie Verschoore met Fi re kwamen niet foutloos rond en kwamen daardoor niet in aanmer king voor een van de beschikbare prijzen. Bij het L-springen kwamen zes kombinaties in de eerste ronde foutloos rond en in de barrage lukte dat opnieuw aan zes van hen. Snelste barragist werd Liesbeth Janssen met Mariska in 39,5 sek. en de tweede plaats was voor Ben Vesters met Luc ky van Onderlinge Vriendschap in 42,1 sek. Andersen (Den.); 6. René Pijnen; 7. Martin Havik; 8. Pierre Bazo (Fra); 9. Lucien Didier (Lux); 10. Eric McKen- zie (Nw.Zl. Steven Rooks is zaterdag winnaar geworden van de Ronde van Kame- rik welke door 25.000 toeschouwers werd bijgewoond. Rooks klopte in de eindsprint Zoetemelk met Johnny Broers op een achterstand van 10 se konden op de derde plaats. de toekomst erg ver brengen in de Z- klasse. Dressuur In de klasse Z2 dressuur stond ook de Zeeuwse titel op het spel. Susan Malcorps met Liberto van de Zwin- ruiters liet het ook nu weer niet af weten en zij won voor de derde keer op rij. Zij skoorde dit keer 122Vfe pun ten en bleef ver voor op de als tweede eindigende -Hanny den Exter met Troubadour van Noord-Beveland. Zij kwam uit op 112 punten. Voor de LR en PC Westelijk Schou wen traden hier Jan en Jori van der Bijl aan. Jori van der Bijl kon haar goede prestatie van een week eerder in Oud-Vossemeer niet herhalen en skoorde nu 103Va punten met Rapid. Jan van der Bijl kwam met Scoobi- doo op een half punt minder uit. In de B-, L- en M-klasse mochten de num mers een en twee van de verschillen de ringen overrijden voor de provin ciale titels. In de B-klasse ging Rino Gelok met Ursula van Oranjezon met de titel strijken, in de L-klasse was de titel voor Jan de Feyter met Va- lentijn van Luctor et Emergo en in de M-klasse pakte Marjan Kielman met Tindar van de Oranjeruiters de top positie. In de B-dressuur noteerden de twee deelnemende Schouwse Ruiters José Rentmeester met Pepijn en Ragonda den Boer met Silvia met respektieve lijk 121 en 122 punten een winstpunt. In de L-klasse bleven de Westelijk Schouwen-kombinaties Arine Ver burg met Toret en Margo Verweer met Salazar steken op respektieve lijk 105 en 109 punten. In de M- dressuur hield Anita Timmerman met Westminster van de Schouwse Ruiters de eer hoog met 112 punten. Bij de verenigingskampioen schappen werden de Oranjeruiters met 853 punten Zeeuws kampioen. In de zware klasse pakten de Zwinrui- ters de toppositie met 814 punten, waardoor deze vereniging mag uitko men voor Zeeland tijdens de Levade in Apeldoorn. De parade stond in Axel onder leiding van Mia Cambier. AXEL - Tijdens de Zeeuwse paardenkampioenschap- pen, die zaterdag in Axel werden afgewerkt op het fraai- te komplex van de Ruitersportverenigingen De Klep- pertjes en de Oranjeruiters hebben vooral de jeugdige menners van De Schouwse Ruiters zich van hun goede kant laten zien. Met name Peter Hanse en zijn Palomino- pony Sunny leverden een prima prestatie af. De kombi natie eindigde uiteindelijk op de tweede plaats, maar kreeg voor het konkoers met zoveel pech af te rekenen, dat het op dat moment zelfs dubieus was of Sunny nog wel kon starten. Met minimaal verschil werd David Cop- poolse met Abeya van Oranjezon eerste en mag hij naar de Nederlandse kampioenschappen op 10 september. Bij het uitladen van Peter Hanse's pony Sunny sprong deze in de af rastering. Een wond aan het rechter- voorbeen was het gevolg. Na uren wachten besloot de dienstdoende veearts tot twee pijnstillende injek- ties en kon Hanse alsnog starten voor de Z-proef. Ondanks de handikap lukte dit zeer redelijk, maar de titel bleek toch onbereikbaar, al scheelde het slechts een haar: een enkel punt. Van de beide jury's kreeg de Schouw se Ruiter-kombinatie respektieve lijk 99 en 89 punten, een gemiddelde van 94 punten. Opponent David Cop- poolse met Abeya kreeg respektieve lijk 98 en 92 punten - gemiddeld 95 punten - op zijn startkoepons, het geen hem de Zeeuwse titel opleverde. Opmérkelijk is overigens het ver schil in beoordeling tussen de twee juryleden. Peter Hanse kreeg de hoogste, maar ook de laagste beoor deling in het onderlinge duel met Coppoolse. Waarderingen Ook Monique van der Werve start te in de kampioensproefZij skoorde respektievelijk 87 en 88 punten en legde met Natascha een goed proef neer. In de eindklassering legde zij beslag op de vierde plaats. Opnieuw aandacht voor het grote verschil in waarderen van de beide juryleden in Axel. De waarderingen van het ene jurylid voor de proeven van Peter Hanse en Monique van der Werve liepen twaalf punten uiteen, terwijl het andere jurylid slechts mi nimaal verschil bespeurde en respek tievelijk 89 en 88 voteerde voor de beide proeven. Voor de min of meer ingewijden moet dit toch uiterste be vreemding wekken. De Schouwse Ruiters hadden in Jan Rentmeester met Paloma hun derde vertegen woordiger. Voor de L-proef behaalde hij 83 punten en voor de Z-proef liet hij twee keer 82 punten aantekenen. Na de weinige training betekende dit ook voor hem een zeer goed resul taat. Bij het springen eindigde Izak van Eijzeren met Interpol II afgetekend als eerste. In de totaal drie meetel lende springwedstrijden bleek hij met twee eerste en een tweede plaats iedereen veel te machtig. In Axel moest hij in de barrage de eer laten aan Johan Hamminga met Pepin, maar omdat deze buiten mededin ging meereed was het op papier toch een zege voor Van Eijzeren. Bram Klaasse eindigde met Polstar als der de in Axel en als tweede in de totaal- klassering. Laurice Boonman kwam in aktie voor De Schouwse Ruiters en hij deed het bepaald niet slecht. In de eerste manche bleef hij foutloos, maar in de tweede omloop maakte hij twee springfouten. Hierdoor miste hij de barrage. Met iets meer lef kan Boonman het met Vident in S-*- Peter Hanse met Sunny en Monique van der Werve met Natascha deden het erg goed tijdens de men kampioenschap pen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5