Taptoe Renesse ook in 1983 groots muzikaal spektakel Breken en bouwen aan Rusthuis Duinoord weer volop gestart <5 4 c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Depot voor vervuilde grond N kost Zeeland acht miljoen Botsing tussen tractor en racefietser Op zaterdag 20 augustus op sportpark Laone Vergadering kommissie publieke werken Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Huttendorp In de VUT De Eendracht Aan de Schouwenbank in Zierikzee verrees Precies dertig jaar na zijn indiensttreding Nagenoeg zonder zeilervaring stapte Zierik- Kollektief De kollektiviteit viert hoogtij bij de hoofd- de afgelopen dagen een schitterend circus- bij Rijkswaterstaat gaat „Wullum" van zeese Janneke van de Linde aan boord van macht van Bruse Boys. De jeugdige forma- huttendorp; vanavond gaan de hutten tradi tioneel in de fik. (Pag. 2). Gilst per 1 september vroegtijdig in de VUT. (Pag. 3). de Eendracht. Nu vertelt zij er lovend over. (Pag. 4). tie van Jan Englebert hield Sparta lange tijd bij. (Pag. 7). -«OM- VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1983 139ste jaargang Nr. 23369 MM— WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men heeft de architektuur bevroren muziek ge noemd; evenzo kan men de muziek vloeibare architektuur noemen. M. Hauptmann VLISSINGEN - De pro vincie Zeeland denkt rond acht miljoen gulden nodig te hebben voor de aanleg van een depot waar veront reinigde grond uit diverse plaatsen in Zeeland gestort kan worden. De Grontmij heeft op verzoek van de provincie vijf terreinen aangewezen waar de opslag van vervuilde grond in principe mogelijk zou zijn. Deze terreinen liggen alle in het Middenzeeuwse Sloegebied. Zeeland gaat ervan uit dat er ongeveer hon derdduizend kubieke meter veront reinigde grond in het depot moet kunnen worden opgeslagen. Bij een storthoogte van 3,5 a 4 meter is een oppervlakte van vijf a zes hectare no dig. De vervuilde grond is afkomstig van oude gasfabrieken, bedrijven en stortplaatsen in de provincie. OOSTERLAND - Op de parallel weg naast de Rijksweg N 59 ter hoog te van Oosterland raakten donder dag een tractor en een racefietser bij een ongeluk betrokken. De tractor met landbouwwagen, bestuurd door L. F. uit Nieuwerkerk, kwam vanaf de N 59 en reed de parallelweg op. Daarbij raakte F. de passerende race fiets, bestuurd door J. v. d. W. uit Zierikzee. de fiets werd totaal ver nield, V. d. W. liep geen schrammetje op. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. - - 7: Delta Band uit Vlissingen. RENESSE - De taptoe Renesse zaterdag 20 augustus wordt onherroepelijk weer een groots gezellig en muzi kaal spektakel. Mede dankzij het sukses van de taptoe verleden jaar, kon de evenementen kommissie van de VVV Renesse voor dit jaar een aantal top-showbands uit nodigen, die bij voorbaat al een geslaagd evenement ver zekeren. De enige onzekere faktor is nog het weer. Het zou tenslotte bijzonder jammer zijn als deze taptoe, en dat is toch een dure grap, in het water zou vallen. BURGH-HAAMSTEDE - De verbouwingswerkzaam heden aan Rusthuis Duinoord zijn weer in volle gang. Het is de bedoeling, dat de totale verbouwing precies over een jaar, in augustus 1984, gereed zal zijn. Tot die tijd worden de 24 zorgwo- ningen, die in mei van dit jaar gereed kwamen, gebruikt als tijdelijk on derkomen voor de bewoners van het oude gedeelte van het rusthuis, dat geheel nieuw wordt opgebouwd. Bovendien komt er een nieuwe vleugel voor 35 bewoners, met zowel één- als tweepersoonskamers. De vleugel die in 1974 werd ge bouwd blijft staan, maar zal wel worden gemoderniseerd. Voor de zestig b.ewoners, voor wie daatin plaats is, worden badkamers en com municatiesystemen vernieuwd. In de nieuwbouw van het eigenlij ke rusthuis, op de plaats van het ou de, komen de administratie plus re ceptie, de kantoren van de direktie en het hoofd van de huishouding, ruimte voor de gasketels en het on derkomen van de kapper. Nieuwe voorzieningen Nieuwe.voorzieningen worden een ziekenafdeling met zes bedden, in- klusief dokterskamers, een aktive- ringsruimte en een winkeltje. Verder wordt de oppervlakte van de rekrea- tiezaal verdubbeld en komt er een verjaardagskamer bij. In het kader van de energiebespa ring krijgt Duinoord een totem installatie. Deze installatie draait op gas en wekt tegelijkertijd stroom op. De jaarlijkse energiebesparing wordt op f 15.000 tot f 20.000 geschat. Met de nieuw- en verbouw is 7,5 miljoen gulden gemoeid. Tijdens de werkzaamheden draait het rusthuis aangepast gewoon door en wordt overlast aan de bewoners zoveel mó gelijk vermeden. De evenementenkommissie is er jaarlijks vroeg bij met het kontrak teren van de bands. Voorzitter/se- kretaris de heer N. J. Schults vertelt: „Zodra het seizoen is afgelopen, be ginnen we al met het aanschrijven van de korpsen. Ais je er vroeg bij bent, heb je ook de meeste keus. Per 1 januari moet alles rond zijn wat het programma betreft. Dat is ons dit jaar ook weer gelukt." De afgelo pen jaren presenteerde ook het Zie- rikzeese showkorps „Rust Roest" zich tijdens de taptoe. „Dit jaar heb ben we deze band uit het programma gelaten. Niet omdat ze niet goed zijn, integendeel, maar het is beter dat we weer eens met iets anders komen. Volgend jaar zijn ze ongetwijfeld weer van de partij", legt Schults uit. Lady-speaker Het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse ontbreekt al licht niet zaterdag 20 augustus. Ver der verlenen medewerking: drum fanfare showorkest „Delta Band" uit Vlissingen, drumfanfare „Excel sior" uit Rotterdam en showband „De Pijpers" uit Vlaardingen. Zij zijn te beluisteren vanaf 21.00 uur. Het voorprogramma wordt ver zorgd door de „Drumband Heinin gen" uit Heiningen, na 20.15 uur. De presentatie tijdens de taptoe wordt verzorgd door Mary Dalebout, die in middels al een aardig woordje kan meepraten over de taptoe, gezien haar ervaringen als ladyspeaker de afgelopen jaren. i Nog wat informatie over de diverse korpsen. De „Delta Band" is al vele jaren een bloeiend onderdeel van de „Ko ninklijke Harmonie Ons Genoegen" uit Vlissingen. In 1945 namelijk werd naast de toen bestaande harmonie, een tamboer en signaalkorps opge richt. In 1967 werd de bezetting hier van gewijzigd op initiatief van de toenmalige instrukteur in een trom petterkorps. een jaar later werd tij dens de jaarlijkse uitvoering de door de leden zelf gekozen naam Delta Band gelanceerd. Van dat jaar af, is het niveau met sprongen vooruit ge gaan. De band bestaat uit 41 man, on der wie 16-bes-trompettisten en 12 slagwerkers. De gemiddelde leeftijd is 24 jaar. De Delta Band heeft al een groot aantal optredens achter de rug, onder meer in België, Frankrijk, Duitsland, Engeland, Canada en Amerika. Flitsende show De drumfanfare „Excelsior" is een band apart. De muzikanten proberen niet alleen op te vallen door een snel le en flitsende show met muziek die goed in de oren klinkt, maar ook door in originele kostuums te ver schijnen. „Excelsior" presenteert zich zater dag twee niaal: een keer in de stijl WAt* my pt mLr van de jaren twintig en een tweede keer in Zuid-Amerikaanse unifor men. De jaren twintig was de tijd van de grote bigbands met bekende namen als Al Johnson, Scott Joplin en Lou Bandy. Een tijd ook, bekend om haar aparte danspasjes, waarvan de Charleston wel de meest bekende is. Door strohoedjes en danspasjes maakt Excelsior het beeld kompleet. Om Zuid-Amerikaanse muziek te ho ren, hoeft men volgens deze band niet naar het land zelf te gaan. De muzikanten presenteren zich in kleu rige uniformen en maken er een show van die even doet denken aan het car naval in Rio. Meer dan vijftig jaar geleden werd door enkele enthousiaste CJV-leden uit Vlaardingen het tamboer- en pij perkorps „De Pijpers" opgericht. Het korps bezit momenteel so- praan trompet ten, ventiel trombo nes, bassen en nieuw Forward Fa cing alten en barytons. De uitgebrei de slagwerkgroep speelt pittige en. virtuose arrangementen en bestaat uit een Marching Marimba, drie bass drums, drie cymbals, drie timp-tom trio's, een bongo-timbale-cluster en snare-drums. Show korps De Pijpers is niet zomaar een muziekvereniging, voor de leden betekent tevens de show een grote drijfveer. Door de aparte uniformen en de gewaagde kleurenkombinaties, blijkt de band altijd weer een welkome afwisseling op elk showfestival-terrein. Verzamelen In het voorprogramma zit als ge meld de Drumband Heiningen. Deze showband telt meer dan 60 aktieve leden die zich wekelijks tijdens de oefenavonden inzetten om het muzi kale peil op een steeds hoger niveau te brengen. Voordat de taptoe begint verzame len alle korpsen zich in het hartje van Renesse. „Dat wordt een mooie muzi kale happening" volgens de heer Schults „en tevens wordt het publiek erop geattendeerd dat er daarna een taptoe plaatsvindt. In optocht loopt de stoet naar het sportveld aan de La one, waar het evenement wordt ge houden". Een kaartje kost f 5,— kinderen en 65 -ers betalen de helft. Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Koeler Droog en perioden met zon; mini mumtemperatuur omstreeks 13, mid- dagtemperatuur van 18 op de Wadde neilanden tot 23 graden in het zuid oosten van het land; matige, aan de kust nu en dan krachtige noor westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 16 aug.: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: variabel 2 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: zuidoost 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 aug. Zon op 6.1(1, onder 21.09 Maan op 12.18, onder 23.34 14 aug. Zon op 6.21, onder 21.07 Maan op 13.37, onder 23.50 15 aug. Zon op 6.23, onder 21.05 Maan op 14.54, onder Eerste Kwartier: 15 aug. (14.47) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 aug. 7.41 19.20 0.32 13.05 14 aug. 8.17 20.05 1.34 13.57 15-aug. 8.50 20.55 2.18 14.44 Doodtij: 17 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 18.9°C. HET WEERO VERZICHT DE BILT - Er waait morgen een matige en aan de kust af en toe krachtige noordwestenwind. Er stroomt hierdoor iets koelere lucht naar ons land. De temperatuur loopt in de middag uiteen van ongeveer 18 graden in het Waddengebied tot 23 graden in het zuiden van het land. Er zijn morgen enkele stapelwolken, maar het blijft droog. Naast deze sta pelwolken is er ook zon. De noordwestelijke stroming bo ven de Noordzee en onze omgeving hangt samen met een depressie die van de oceaan via zuid Noorwegen en Zweden naar de Oostzee trekt. Zondag komt boven onze omgeving een hogedrukgebied tot ontwikke ling, er is dan meer zonneschijn zodat de temperatuur in de middag weer iets hoger wordt. De wind valt weg. UTRECHT - Staatsbosbeheer gaat de komende jaren met behulp van speciaal daarvoor ontwikkelde ma chines een aantal heidevelden in ons land afplaggen. Zonder dat afplag- gen is de kans groot dat de opper vlakte heide in ons land nog verder terugloopt. Dit heeft een woordvoer der van Staatsbosbeheer donderdag desgevraagd meegedeeld. ZIERIKZEE - De kommissie pu blieke werken van de gemeente Zie rikzee houdt dinsdag 16 augustus een vergadering. Op de agenda staat een krediet van .42.000 voor de bouw van een mate- rialenberging op het terrein van de dienst gemeentewerken aan de Korte Nobelstraat. Ook buigt de kommis sie zich over drie kredieten voor uit voering van werken in het kader van het bouwrijp maken van grond in di verse bestemmingsplannen, tc weten Haringvlietplein 57.000, Poortam bacht L-II-V 165.000 en Poortam- bacht VII 180.000. Het krediet voor het bouwrijp ma ken van grond in hot bestem mingsplan Kaeskenswater ten bate van de nieuwbouw van het verpleeg huis Corneliastiehting bedraagt 600.000. Het krediet voor het tref fen van diverse voorzieningen aan het pand aan dc .Julianastraat, ver huurd aan jeugdsoos Brougum, be draagt ruim 15.000.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1