stukken markt berichten Bollen bloeiden om Parijs Gemotiveerd Zierikzee dolt met stadgenoot Mevo en wint met 8-1 Fietsdriedaagse Renesse met honderd deelnemers NIEUWSBODE Opnieuw zege voor Brouwershaven: Ouwerkerk moet het afleggen: 2-0 r Studeren ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 augustus 1983 Nr. 23368 Jack Schipper: ,,De skore moet niet al te veel oplopen, anders ben je de ge doodverfde kampioen. Dat maakt de druk erg groot". ZIERIKZEE - De Zierikzeese zondag derde klasser lijkt nu reeds helemaal klaar voor de nieuwe kompeti tie. In een van zijn kant op goed niveau staande wedstrijd rolde de ploeg van trainer Jack Schipper stad genoot Mevo woensdagavond uiterst simpel met 8-1 op. Wanneer de Zierikzee-voorwaartsen zorgvuldiger met hun mogelijkheden hadden omgesprongen en Mevo-doel- man Jan-Leen van Liere niet zo'n voortreffelijke partij had staan keepen, dan had de skore vrijwel zeker nog de sastreuzere vormen aangenomen, maar Jack Schipper toonde zich zichtbaar opgelaten met de fraaie skore die zijn ploeg met veelal uitstekend voethal bij elkaar had vergaard. „De uitslag moet in deze fase ook weer niet zo schrikbarend hoog oplopen", konkludeerde hij. „Als dat wel gebeurt dan kreëert men al meteen zo'n verwach tingspatroon voor de naderende kompetitie wat mis schien niet helemaal of helemaal niet relevant is. Dus ik ben tevreden zo. Er werd met vlagen groots gevoetbald en dat is momenteel het belangrijkste". Zierikzee trad opnieuw aan met de twee vleugelspitsen Kees en Rini Stoutjesdijk, hetgeen Mevo voor schier onoplosbare problemen stelde. Beiden flitsten met de regelmaat van de klok door de oranje verdedigings gordel, die zich na verloop van tijd dan ook nog nauwelijks raad meer wist hoe het tweetal in te tomen. In tegenstelling tot de eerste helft van de ontmoeting tegen het Rotterdam se COAL stond in plaats van Theo Wittenberg de veel stevigere Jan- Leen Boot tussen het tweetal als cen trumspits en ook deze samenstelling werkte zeer redelijk. Boot is tech nisch minder begaafd, maar hij heeft het in zich om aanzienlijk meer body in de strijd te werpen, waardoor het gevaar op een geheel andere manier wordt gesticht. Voorsprong Lang had de Zierikzeese zondag ploeg niet nodig om zich naar een voorsprong te spelen. Binnen de mi nuut lag de bal al voor de eerste keer achter Jan-Leen van Liere, terwijl daarvoor al een unieke mogelijkheid om zeep was geholpen. Uit een korte hoekschop van Kees Verkaart mikte aanvoerder Wim Overweel het leer via de paal langs de verbouwereerde Mevo-doelman. Vijf minuten hierna stond er al 2-0 in de boeken en dit keer was het Rini Stoutjesdijk, die het laatste tikje gaf na voorbereidend werk van Kees Stoutjesdijk en Jan-Leen Boot. Pas na een kwartier kwam ook Mevo toe aan aanvallende akties, nadat daar voor Jan-Leen Boot een tweetal idea le mogelijkheden om zeep had gehol pen. Na een goede aktie van René Verwijs, die Bart Helbers van zich afschudde, liftte Olivier den Boer de bal wel over Ronald Lievense, maar ook tegen de dwarsligger. Bij de volgende Zierikzeese aan vallen manifesteerde Jan-Leen van Liere zich-nadrukkelijk bij pogingen van Boot en Overweel. Zierikzee leed in het tweede deel van de eerste helft erg veel balverlies door nonchalante lange passes, die vooral bij Jack Schipper in het verkeerde keelgat schoten. Afgaand op zijn beweringen zal Zierikzee op herhalingsoefening moeten. Onder het bewind van Bas de Zeeuw moest de ploeg voortdu rend de lange pass in het spel bren gen, terwijl het nu zaak lijkt te zijn het toen vermaledijde spelletje weer terug op te nemen. Er worden veel te veel lange passes gegeven, dat resul teert doorlopend in balverlies. Het korte spel moeten we hebben. Dat hoort bij Zierikzee", argumenteerde Schipper. Aardige solo In de 37e minuut was Mevo dicht eenvoudig opkomen om vervolgens Dirk van de Sleen in staat te stellen de eer te redden. Tien minuten voor tijd bepaalde Theo Wittenberg de eindstand op 8-1 na een gave aanval van Kees Verkaart en Jan-Leen Boot. Voor en na de achtste treffer misten Zierikzee-spelers nog een handvol schitterende kansen, maar of Jan- Leen van Liere of het houtwerk fun geerde als sta-in-de-weg. Aan de an dere kant bleef Mevo wanhopig pro beren om nog een of twee treffers toe te voegen, maar ook dat wilde niet lukken, maar de zaterdag vierde klasser verdiende ongetwijfeld een kompliment voor de manier waarop de ploeg bleef proberen nog wat aan de fikse afstraffing te doen. Wanneer de ploeg beter op elkaar is in gespeeld, zal de formatie van Toon van Tiggelhoven stellig weer een van de betere ploegen uit de vierde klasse worden. Wat dat betreft hoeft er aan Zierikzee niet getwijfeld te worden, tenminste wanneer de ploeg met de inzet blijft akteren als dat tegen Me vo het geval was. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. bij de eerste treffer, maar nadat An- dré Kort zich door de Zierikzeese ver dediging had geworsteld, verkwan selde René Verwijs de ideale gelegen heid door voor open doel naast te schieten. Twee minuten later stelde Kees Stoutjesdijk de ruststand vast door op aangeven van Jan-Leen Boot door de hele Mevo-defensie te snellen en vervolgens ook Jan-Leen van Liere kansloos te laten (3-0). In de tweede helft verving Theo Wittenberg Rini Stoutjesdijk, maar dat deed weini af van de kracht van de Zierikzee-front- linie. Na vier minuten al zorgde Kees Verkaart voor 4-0 en in de elfde en dertiende minuut tekende Jan-Leen Boot voor nummer vijf en zes op aan geven van respektievelijk Theo Wit tenberg en Kees Verkaart. In de ne gentiende minuut mocht ook Han van de Sande zijn doelpuntje mee pikken na een aardige solo: 7-0. Hierna nam Zierizee even wat gas. terug, waarvan Mevo prompt profi teerde. Erik van den Houten mocht RENESSE - Door de evenementen kommissie van de VVV Renesse werd maandag-, dinsdag- en woens dag een avondfictsdriedaagse geor ganiseerd. Begunstigd door uitstekend fiets weer werd hieraan door een kleine Aardappelen Bintje, uitgerijpt, op auto geleverd 30 cent per kg. Exclusief btw. Hooi en stro Alles per 1000 kg: Weidehooi le snede 265,- tot 280,-; Weidehooi, 2e snede 220,- tot 240,-; dijkhooi 220,— tot 240,—; lucernehooi 325,— tot 350,—; Veldbeemd 175,— tot 200,—; Roodzwenk 115,— tot 125,—; Engels raaigras 100,— tot 125,—; Italiaans raai gras 120,- tot 125,-; Tarwestro 65,— tot 70,—; Gerstestro 110,— tot 125,—; Erwtenstro 140,— tot 160,—; Schokkerstro 100,— tot 120,—. Exklusief b.t.w. NIJMEGEN - Controls Europa BV in Nijmegen, fabrikant van onder meer truckregelaars, heeft bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Nij megen ontslagvergunning aange vraagd en gekregen voor 101 van de 263 werknemers. ROTTERDAM - Het federatie bestuur van de FNV is het niet eens met het beleid dat de bij de FNV aan gesloten Bond voor Zeevarenden FWZ heeft gevoerd bij de reorganisa tie van de vloot van de Rotterdamse redrij Nedlloyd. Volgende week beginnen de scho len weer, dus ook de Zeeuwse Dag- Avondscholengemeenschap voor vol wassenen (vanaf 16 jaar). Misschien hebt u er al eens over gedacht iets te gaan studeren, maar door het mooie zomerweer hebt u nog geen serieuze plannen gemaakt. Daarom volgt hier nog wat informatie. U kunt bij de ZOASG studeren voor het volledige Mavo- of Havo-diploma. Als u ooit voor een van deze diploma's gezakt bent, kunt u het door avondstudie alsnog aanvullen. U kunt ook één of enkele vakken uitkiezen en voor een deeldiploma werken. Het vakken- aanbod is groot: alle moderne talen inklusief Spaans, Geschiedenis, Eko- nomie, Textiele Werkvormen enz. Al deze vakken kunnen alleen gegeven worden als er voldoende kursisten zijn. Dank zij de Rijkssubsidie zijn de kosten laag; bovendien bestaat er een Rijksregeling Tegemoetkoming Studiekosten. Hebt u interesse? Belt u dan voor informatie naar mevrouw Weekhout, tel. 01110-3474 of naar de school, tel. 01110-6368. Zeeuwse Dag-/Avondscholengemeenschap Manhuisstraat 2, 4301 BK Zierikzee Spelmoment uit de ontmoeting tussen Brouwershaven en Ouwerkerk. De nieuwe ploeg van Kees Kommer boekte zijn tweede overwinning in evenzoveel wedstrijden (2-0). BROUWERSHAVEN - Na de 6-0 overwinning zaterdag op de kombinatie van Colijnsplaatse Boys heeft Brouwershaven woensdagavond kans gezien om het naar de 2e klasse van het zondagvoetbal van de afdeling Zeeland ge promoveerde Ouwerkerk met 2-0 te kloppen. Hoewel oefenwedstrijden lang geen juiste graadmeter zijn voor het kompetitievoetbal mag Brouwershaven toch met enig vertrouwen het komende seizoen tegemoet zien. In de twee tot nu toe gespeelde wedstrijden hebben de Brouwenaren in ieder geval getoond, dat het nu ernst is om het verloren gegane terrein weer zo spoedig mogelijk te heroveren en weer spoedig in de 2e klasse terug te keren. Trainer Kees Kom mer heeft hiervoor de beschikking over een jong team aangevuld met enige oudere spelers die.voor^de nodige rust in de ploeg zórgen. Beursbericht Markt Goes van dinsdag 9 augustus 1983 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon en franko leveringsplaats. Tarwe, 16 51,50 - 52,00; Brouwgerst, 16 59,50 - 60,50; Voergerst, 16 7c, 47,00 - 48,50; Ha ver 45,25 - 46,75; Erwten., kleine groene 80,00 - 86,00. Exclusief btw. Uien Plant- en zaaiuien 0,28 - 0,32 cent per kg. Exclusief b.t.w. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd, 40 tot 60 cent per kg. Exclusief b.t.w. Ouwerkerk bleek in haar tweede oefenwedstrijd nog lang niet het peil van het vorige seizoen beet te heb ben. De kombinaties liepen aller minst gesmeerd, door al te veel indi viduele akties lag het tempo laag, terwijl daarnaast de aanvalslinie ze ker niet uitblonk door schotvaardig heid. Alles bijeen kon de overwin ning van de Brouwenaren wel ver diend worden genoemd. De ploeg van Kees Kommer ver scheen in de volgende opstelling bin nen de lijnen: doel, Kees Botbijl; ach ter: Maarten Kristelijn, Sjaak van der Weele en Leo Clarisse; voorstop per: Rolf den Boer; middenveld: Ja- hon Clarisse, Eddy Kiezenberg en Jacco de Jonge; voor Martin Quist, Joop Krips en Arjan Visser. De thuisploeg had nog niet de beschik king over René Roon, René Dale bout, Flip Bokelaar, Bert van der Weide en Steef Kloet. Ouwerkerkse trainer Peter Goede- gebuure bracht de volgende ploeg binnen de lijnen: doel, Michel Bege- mann; achter: Johnny de Lange, Piet Vreeke en Chris van den Bosse; voor stopper: Eugene Tottè; midden: Ernst Begemann, René Waarden- burg, en Jakkie Bezemeer; voor An- dré Hage, Peter Bezemeer en Arnold Vercauteren. Als wissels had Ouwer kerk nog de beschikking over Willi am Remeeus en Bas Neele, terwijl Niek Hesp nog op het appel ontbrak. Openingstreffer Met de wind in de rug had Brou wershaven in de eerste helft overwe gend het beste van het spel en ope reerde het aanvallend ook gevaarlij ker dan de bezoekers. Al na een kwartier spelen kon de thuisklub voorsprong nemen toen Arjan Visser uitstekend reageerde op een diepte pass langs de ver opge drongen verdediging van Ouwer kerk. Ongehinderd kon het opruk ken naar het Ouwerkerkse doel waar hij doelman Michel Begemann kans loos liet (1-0). Direkt hierna werd het bijna 2-0 toen Martin Quist door de verdediging wist te breken maar op doelman Begemann stuitte. Een kogel van Joop Krips ging hierna rakeling naast, terwijl aan de andere zijde doeman Botbijl een vrijetrap van Vercauteren onschade lijk wist te maken. Een goede kans op de gelijkmaker kreeg Jakkie Be zemeer toen hij vrij voor Botbijl kwam, maar zijn schot kwam in het zijnet inplaats van in het doel. Na de rust zag het er aanvankelijk naar uit dat Ouwerkerk de zaken recht zou gaan trekken. Veldmeerderheid Tot twee keer toe kwamen zij zeer dicht bij de gelijkmaker. Eerst kopte Ernst Begemann uit een door Willi am Remeeus genomen vrijetrap op de lat waarna even later Peter Beze meer bij een schot de lat op zijn weg vond. Door uitstekend ingrijpen wist de Brouwse verdediging hierna ver der onheil te voorkomen. Ouwerkerk bleef wel een lichte veldmeerderheid behouden zonder echter nog veel ge vaar te kunnen stichten. In de 20e mi nuut zag de Brouwenaren zelfs nog kans om hun voorsprong op te voeren toen bij slordig wegwerken van de Ouwerkerkse verdediging de bal in de voeten van de voor Martin Quist gewisselde Ton Fischer kwam die met een schuiver de bal in het doel deponeerde (2-0). Hoewel Ouwerkerk hierna nog wel probeerde in de stand wijziging te brengen slaagde het er toch niet in om de Brouwse verdediging werke lijk in de problemen te brengen. honderd fietsers deelgenomen die met volle teugen konden genieten van de fraaie natuur in de Schouwse Westhoek. Na het volbrengen van de drie toch ten kregen alle een herinnering aan geboden. 28 Op het kantoor verrastte de baas hem met de mededeling, dat hij in het najaar naar Duitsland moest. Hij vertelde, dat Schinkel genoeg had van het reizen, zijn galblaas deugde niet, dat gaf altijd moelijkheden in het buitenland. En nu moest Henk in zijn vrije tijd maar vast eens werk maken van de taal, want al had hij zich in Frankrijk gered met het spre ken, zijn brieven aan de Franse za kenlui waren maar knudde geweest. Henk voelde zich weer meer een kerel, naar Duitsland, niet kwaad, de taal hadden ze in de oorlog ver vloekt, maar hij wist zeker, dat hij zich er beter mee zou redden dan met Frans. In een restaurant probeerde hij een stoel te veroveren voor een twaalf uurtje, het lukte nauwelijks en toen hij eenmaal zat, duurde het lang voor hij zijn bestelling kreeg. Hij keek naar andere mensen, die waren sa men, ze waren gewend buitenshuis te eten. Wat hadden ze elkaar toch al tijd veel te vertellen, jammer, dat Ni- ta nu juist weg was, ze zou het leuk vinden voor hem, als hij over zijn nieuwe reis vertelde. Gek toch eigen lijk, hij had nooit meer over Nita na gedacht in de laatste jaren, ze was er altijd geweest als hij thuis kwam, ze had altijd geluisterd naar de verha len over de exporthandel. Was hij 's morgens laat, dan poetste ze vlug zijn schoenen, stopte een extra boterham in zijn jaszak voor onderweg en reed zijn fiets vast voor het huis. Nita ze was een gewone vrouw zonder at tracties, maar hij kon haar moeilijk missen. Natuurlijk zat het dwars, dat hij de vriendschap met Claudette had aangehouden. Ja, dat was nou haar door NEL SCHUTTEVAÊR-VELTHUYS fout, ze had totaal geen begrip van het werkelijke leven. Henk had honger en toen eindelijk zijn maaltijd kwam, viel hij er wild op aan. In hem was ook nog de blijde ge dachte, dat zelfs Nita een fout had, omdat ze niet ruim kon denken over het tegenwoordige leven. In een boekwinkel kocht hij direkt een Duits tijdschrift, uit zijn vroege re schriftelijke les had hij geleerd, dat de eenvoudigste manier om een taal onder de knie te krijgen is, veel onderschriften van plaatjes te lezen. Schinkel kwam eens met hem pra- ten, hij zag er slecht uit, was erg ver magerd, zijn pak hing slobberig om zijn lichaam. De oudere man keek Henk vriendelijk onderzoekend aan, toen hij zei: ,,Je kunt nog veel van mij leren, Huisman, al is het dan niet uitsluitend over zaken. Ik heb jaren lang tussen de wielen gezeten, dat weet je, vóór ik hier werkte, had ik al een leven van reizen achter de rug. Ik heb mijn goede en mijn slechte tij den gehad, niet alleen in zaken, nee jongen, dat komt altijd wel weer terecht. Persoonlijk bedoel ik en nu moet je me goed begrijpen. Ik verwijt je niets, ik weet niets en ik wil je ook de les niet lezen. Ieder mens heeft recht zijn eigen weg te gaan. Maar ik wilde alleen maar zeg gen, Huisman, dat iemand als de ou we Schinkel weet wat er in de wereld te koop is. Vrouwen, Huisman, kun nen ons soort mannen voor heel ons verdere leven de das omdoen. En nou ben je voor het eerst in Parijs ge weest, je hebt het er aardig afge bracht, maar denk nou niet, dat het altijd zo makkelijk gaat. Ik hoop. dat je er zonder kleerscheuren van af bent gekomen. Heus, Huisman, ik ken het leven, ik weet, dat er honder den vrouwen rondlopen, die snakken naar een beetje tederheid. Ik geloof zelfs, dat het hun goed recht is, te trachten een man te bekoren, zij zijn ook wezens van vlees en bloed. Maar laat ik je als oude man mogen waar schuwen, Huisman, je weet wel waar je mee begint, maar nooit waar je mee eindigt." Henk voelde zich onaangenaam ge troffen, vooral toen Schinkel als een schoolmeester met zijn wijsvinger begon te zwaaien. „Ik begrijp eerlijk gezegd niet, waar ik die goede raadgeving aan te danken heb, Schinkel „Zoveel te beter, m'n jongen ik zou wensen, dat iemand mij ook eens gewaarschuwd had, vroeger zie je. Dan zou ik nu nog een lieve vrouw hebben om me een beetje te vertroe telen, zie je als je oud en ziekelijk begint te worden, mis je ze meer dan in je beste jaren. En nu ter zake Huis man!" Henk was altijd vluchtig geweest, daarom had hij in zijn jonge jaren ook geen enkel diploma weten te ver overen, zoals zijn broer Koos. Eigen lijk meende hijzelf, dat deze vluch tigheid, vlugheid van begrip was. Hij had nauwelijks geduld om naar de oude Schinkel te luisteren, zijn fan tasie bracht hem al weer over de grens. Het zou ook goed zijn met deze nieuwe reis tegenover Claudette te schermen, misschien werd ze wel ja loers op de nog onbekende blondjes daar. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5