Enorme aktie om zwaar gehandicapten aan bruikbaar hotel te kunnen helpen Een echte computer voor f2,50? Zierikzee beleefde fijn zomeravondfeest TROS-radio zendt ORA-aktie elf uur lang uit Welwillend publiek en geanimeerde sfeer - Gewonde bij aanrijding in Burgh ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEXJWSBODE Donderdag 11 augustus 1983 Nr. 23368 3 ZIERIKZEE - Deze zomer wordt er aktie gevoerd om de grote verbouwing van het ORA-hotel te Heerlen te fi nancieren. Dit hotel staat er voor zwaar gehandicapten' uit alle delen van ons land. De aktie is vooral nodig om dat door de landelijke funktie het ORA-hotel vrijwel buiten alle subsidie-mogelijkheden blijft. Zo'n 200 bla den, waaronder de Zierikzeesche Nieuwsbode, en 30 rekreatie-evenementen doen reeds mee. En de grootste gebeurtenis is nabij: op donderdag 18 augustus besteedt Tros-radio, Hilversum 3, zo'n 11 uur lang aandacht aan de ORA-aktie. Van 's morgens 7 uur t/m 18.00 uur 's mid dags. „We hopen dan een grote financiële klap binnen te halen", zeggen de organisatoren. Een en ander belooft op de radio een groot spektakel te worden. Te meer omdat Tros Hilversum 3, vanaf zijn lokatie te Raamsdonksveer ook aandacht besteeds aan het daar plaatsvindende grote luchtballonnen festijn. ,,We zijn Tros en de organisa tie van het ballonnen festijn enorm dankbaar, dat zij ons deze ruimte in de zendtijd geven!" Nog niet eerder is - zover wij weten - via de radio zo'n mammoet uitzending van 11 uur achtereen voor een goed doel verzorgd. Het is qua ra dio daarom enigermate te vergelij ken met de 24 uur uitzending van Mies Bouwman voor Open het Dorp. Mies Bouwman doet trouwens ook aan de ORA-aktie mee. Wereldrekord Hoofdgegeven 'van de ORA-aktie op donderdag 18 augustus is een po ging van atleet Peter Werner (zelf in valide) om het wereldrekord 100 km per rolstoel te verbeteren. Peter Werner maakte reeds twee maal per rolstoel de tocht Barcelona, Pyreneeën, Parijs, Noordwijk. Op 18 augustus start hij 's morgens 7 uur vanuit Eindhoven. Begeleid door een aktie-informatie-caravaan, NOS- wagen, rijkspolitie, begeleidingsbus jes en vrijwilligers die langs het uit gezette parcours deelnamekaarten aan de aktie uitdelen en ophalen. Het parkoers loopt van Eindhoven naar Son en Breugel, Nijnsel, St. Oe- derode, Best, Oirschot, Oostelbeers, Middelbeers, Diessen, Hilvarenbeek, Tilburg, Loon op Zand, Kaatsheuvel, Sprang-Capelle, Capelle, Waspik, Raamsdonk naar Raamsdonksveer, waar de finish bij de Tros-lokatie is. De OR A-organisatoren zijn druk bezig de langs of nabij het parkoers gelegen bedrijven te benaderen. Met deelname-folders en aktie-affiches. Het publiek wordt daarin gevraagd 2,50 over te maken naar de aktiegi- ro 1689 van ORA, Heerlen. Of een kaart met 2,50 aan postzegels op te sturen naar ORA, postbus 1689, 6400 BR Heerlen. Inspelend op de gebeur tenissen van 18 augustus wordt ech ter ook het publiek gevraagd om bij elke deelnemende winkel of bedrijf (herkenbaar aan ORA aktieaffiche) deelnamekaarten in te vullen en ook daar het geld dat men voor ORA heeft af te rekenen. Het geld wordt daar op 18 augustus door vrijwilli- ger(st)ers gedurende de wereldre- kordpoging opgehaald. Instrukties Ook vele rekreatie-evenementen in heel Nederland (zo'n 30 in totaal) die de ORA-aktie steunen, proberen nu zoveel mogelijk bezoekers te bewe gen voor 2,50 ORA te steunen en hun bijdragen op duidelijk aangege ven plaatsen af te geven. Instrukties staan op het ORA-affiche. De ORA-aktie is voor het grote pu bliek ook aantrekkelijk, omdat het bedrijfsleven van harte meewerkt. En vele aantrekkelijke prijzen be schikbaar stelde. Juist in deze fase van de ORA-aktie zijn er vele zeer grote prijzen. Elke bijdrage van minstens 2,50 (per giro, betaalkaart of via postze gels op deelnamekaart of gewoon in een enveloppe met vermelding van naam en adres van afzender) wordt verzameld en een notaris trekt daar vele gelukkige winnaars uit. Zo kan het publiek winnen: Subaru auto's, Cruyff Sports kleding, Aiwa hifi, Atari spel-computers, Eminent huis orgel, Pampedie ecyclopedieën en zelfs een super-prijs bestaande uit o.a. een ultralight sportvliegtuig met vlieglessen! Ook telefonisch kan het publiek op 18 augustus tijdens de uitzending van Tros Hilversum 3 giften voor ORA toezeggen. Via een geweldige mede werking van de PTT kan het mee luisterend publiek die dag direkt via de lijnen van 045-46.46.46 geld toezeg gen. Men maakt dan ook direkt kans op een van de vele prijzen want iedere toezegging wordt door vrijwillig(st)ers genoteerd en komt bij de inzendingen waaruit de notaris winnaars trekt. Voorwaarde is wel, dat het toegezegde bedrag uiterlijk 25 augustus (per giro of per post) bij ORA binnen moet zijn: postgiro 1689 t.n.v. ORA, Heerlen of ORA, postbus 1689, 6400 BR Heerlen. Ook deze krant doet mee. Steun de ORA-aktie win een van de fantastische prijzen. Maak f 2,50 over op giro 1689 t.n.v. ORA-Heerlen. Uw inzending geeft kans op vele grote prijzen. Voor deze loterij is door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer l.O. 830/020/049 op 14-4- 83 toestemming gegeven Vakantiestichting ORA. Ganzeweide 125,6413 GD Heerlen De Evenementenkommissie be hoeft - afgezien van de extra finan ciën - dan ook niet meer bedroefd te zijn over het niet doorgaan van het zomeravondfeest vorige week. Het gebeuren had nauwelijks zo spranke lend kunnen worden als het dinsdag avond was. De voorzitter van de Evenementen kommissie dankte het Theaterburo Gerard de Kok en de daaraan ver bonden artiesten voor hun spontane medewerking, na de vergeefse po ging, wederom naar Zierikzee te ko men. Dankwoorden richtte hij ook tot het Zierikzeese gemeentebestuur, de Dienst Gemeentewerken en tot de mensen van brandweer en politie. De voorzitter besloot met iedereen een fijn zomeravondfeest in Zierikzee toe te wensen. Conferencier Hans Borghardt te kende voor de aan-elkaar-praat-taak deze avond. Hij bediende zich van wat geijkte grapjes, maar het pu bliek was welwillend en snel bereid te lachen. Caroline Zangeres Caroline wist met enkele suikerzoete liedjes heel wat mensen te vertederen. ..Vinden jullie het al lemaal nog leuk? ja hè?", vroeg ze na enkele nummers lief. Nou dat vonden de meesten wel. Dit prille zangeresje bezit ongetwijfeld wel ka- piciteiten, maar wendt die wellicht ten onrechte aan het Losse-groeven- achtige Nederlandse repertoire. Echt uitblinken in liedjes als „Nummer tien" en „En toen" deed ze niet, ter wijl ze juist heel verdienstelijk het Franse nummer ,,1'Enfant chez moi" zong, een Eurovisiesongfestival lied je uit 1977. Met veel zelfkritiek zou ze er waarschijnlijk goed aan doen zich in een dergelijk genre te bekwamen. Hans Borghardt verzocht haar nog een toegift. Die gaf ze in de vorm van een Nederlandse versie van de Sinatra-kraker ,,My Way". Dat is al tijd een gewaagde poging, want een betere vertolking van deze evergreen dan door „The Voice" zelf kan na tuurlijk niemand geven. Tijdens het optreden van Caroline kon ook voor de eerste maal worden kennis gemaakt met de Dansgroep Tophat. Het betrof hier slechts een summiere ondersteuning van een disco-stampertje. Bij de hernieuwde kennismaking later op de avond ble ken de leden - zes vrouwen en één man - van Tophat veel meer in huis te hebben. Met twee pittige danse wisten zij het publiek toen duidelijk te boeien. Zelfs voor een fraaie spa gaat draaieden de Tophatters hun handen niet om, hun benen wel na tuurlijk. Gasflambouwen De sfeer op het Havenplein kreeg een extra aksent toen bij het invallen van de duisternis de gasflambouwen werden ontstoken. Wethouder P. de Rijke bevond zich ook onde aanwezi gen bij dit zomeravondfeest. Een en ander heeft wellicht niets met elkaar te maken, maar het is wel zoKdat we thouder De Rijke sinds lang een voorliefde koestert voor de gasflam bouwen en zich ondanks zware druk uit de gemeenteraad altijd tegen het verdwijnen ervan heeft verzet. Dat ze tijdens het zomeravondfeest weer bijdroegen aan de sfeer, zal overi gens toch vrijwel niemand kunnen ontkennen. „The Spijkcity Rollers" kunnen in middels bijna aangeduid worden als Zierikzees huisorkest, ook dinsdag gedurende zowel het dag- als het avondprogramma leverden ze weer een belangrijk aandeel. Deze band, bestaande uit: Ewan Mack (zanger), Jack Pattiwael (solo gitaar), And ré de Vin (slaggitaar), Glenn Jacobs (basgitaar) en Roy van Breda (drums), kan duidelijk het beste uit de voeten met het swingen de Engelstalige repertoire. Heel fijn is het om hun vertolking te horen van zestig en zeventiger jaren hits. Daar naast hebben ze ook veel recenter werk in hun repertoire opgenomen, waar ze het publiek ook tot groot ethousiasme mee wisten te brengen. Beetje jammer eigenlijk dat ze hun energie ook gaven aan nummers als „Met de vlam in de pijp" en „Foxy Foxtrot", hoewel ze ook daar vele mensen plezier mee hebben gedaan. The Spijkcity Rollers rondden hun optreden af met een romantische uit smijter: Daddy Soul". Geen onbekende Rita Young is in Zierikzee allang geen onbekende meer. Vrijwel elke toeristendinsdag is zij aanwezig om haar vrij geijkte repertoire ten geho re te brengen. „Drie zomers lang" zong zij dinsdagavond als eerste nummer. Hoe aardig, velen dat ook vonden, men kon er niet omheen, dat een betere uitvoering denkbaar was. Gedurende het tweede gedeelte van haar optreden werd de zangeres bijgestaan door Blue Burry Bob, die alle geluidsregisters leek open te trekken en bijna een ander predikaat dan zanger verdiende. Het „O, lone some my" is niet weg te denken bij een optreden van Rita en Bob en ook nu sloten zij er hun serie mee af. Echt enthousiast werd het publiek toen Los Cobanos het H^venplein met Zuid-Amerikaanse" klanken overspoelde. Opzwepende gitaarmu ziek, pittige zang en het geluid van sambaballen en castagnettes droegen aan dit sfeertje in belangrijke mate bij. Kees Nouwen, Charles v. d. Wijn gaard, Maudy Bindervoet en Daan Bindervoet, samen vormend Los Co banos wisten de toeschouwers al snel warm te krijgen, vooral toen ze het overbekende „La Bamba" lieten ho ren. Het met tropische planten en palmen verrijkte podium zorgde vooral bij dit optreden voor een pri ma entourage. Een spontane danseur uit het publiek oogstte veel sukses en mocht evenals alle artiesten deze avond, na afloop van het optreden een bosje bloemen in ontvangst ne men. The Familee Tot slot van het zomeravondfeest beklommen de broertjes en zusjes Van der Lee het podium. Samen vor men zij het zang- en muziekgroep The Familee, die zich al in enige nationa le bekendheid mag verheugen. De groep werd bijgestaan door drummer Rob Kramer. The Familee bracht nauwelijks eigen werk ten gehore, maar bleek wel in staat gedurende ruim een half uur enkele ijzersterke hits te vertolken. Gestart werd met een uitgebreide Beatles-medley, tot grote waardering van het publiek. „Gevoelig werk" kwam aan bod met „Country Road" en nostalgie vierde hoogtij met de Cliff-hit „Do you wan na dance". Leuke uitvoering gaf „The Familee" aan het bekende nummer „Girls, girls, girls". Marianne van der Lee vroeg en kreeg - uiteraard - assistentie van een sexy boy uit het publiek voor de ver tolking van „Hurt". De boy - breed uit aangemoedigd met „hup Ronnie" - gaf de zangeres aardig tegenspel in haar performance en zo werd „Hurt" eigenlijk leuker gebracht dat Timmy Yuro, dat ooit heeft gedaan. De familie Van der Lee zwichtte snel voor de aandrang „We want mo re" en zong als toegift „Does your mother know?". Hierna zwegen de boxen, waar soms wel erg veel geluid uit kwam deze avond. Het zomera vondfeest zat erop. De terrasjes wer den opgeruimd en het bedienend per soneel, dat enkele uren keihard moest aanpakken, kon gaan uit rusten. De konstatering, dat vooral de au tochtone bevolking tijdens de mani festatie op het Havenplein acte de présence gaf, lijkt gerechtvaardigd. Adjudant Theunisse van de Rijkspo litie groep Schouwen-Duiveland schat, dat er 's avonds nog een kleine tweeduizend bezoekers in de stad waren. Tijdens de vijfde toeristen dag was het ongetwijfeld ten gevolge van het fraaie zomerweer, wat rusti ger in Zierikzee dan de voorgaande keer. BURGH - Rond 10.30 uur dinsdag ochtend heeft zich op de Hogeweg te Burgh een aanrijding voorgedaan tussen een motor en een personenwa gen. Automobilist W. A. d. V. uit Oud-Beijerland kwam achteruit van uit een uitrit de Hogeweg op gereden. D. V. verleende daarbij geen voor rang aan motorrijder B. d. B. uit Rot terdam. D. B. klapte op de auto en moest per ambulance naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis wor den vervoerd. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd. Takelbe- drijf Jan de Jonge haalde de motor en de auto weg. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 37,00; per jaar f 141,00; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W. ZIERIKZEE - Het was dinsdagavond op het Haven plein wel even anders dan een week terug. Dat konsta- teerde ook de voorzitter van de Evenementenkommis sie, de heer Hans Lindhout toen hij het talrijke publiek welkom heette bij het zomeravondfeest in Zierikzee. Vo rige week: fikse regenbuien en donkere wolken, waar door het gehele evenement moest worden afgelast; dins dagavond: een zeer zoele zomeravond, die vergelijkingen met een verblijf in Zuid-Frankrijk mogelijk maakte. Zierikzee had dinsdagavond ook iets van die allure: show, muziek, zang, vrolijke kleuren, bomvolle terras sen en tevreden mensen. Caroline was een van de attrakties tijdens het Midzomerfeest, dat op de avond van de wekelijkse Toeristendag in Zierikzee werd gehouden. 7 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3