c Snoepgoed in Renesse Duizendpoot Van Sonsbeek was veertig jaar in dienst van PTT Auberge Maritime houdt grote Hawaïan-Night Aktie gratis openbaar vervoer ten einde DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ordelijkste bungalowpark Verwen u zelf eens een keer! VAN DAM-SHIVA Drukbezochte receptie in Dorpshuis van Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1983 139ste jaargang Nr. 23368 WAARIN OPGENOMEN Kandidaatstelling Zomeravondfeest De kandidaatstelling voor de Zeeuwse Wa- Dinsdagavond werd ter afsluiting van de Zang en dans In de Putmeet in Scharendijke trad het Tsje- VV Zierikzee De hoofdmacht van voetbalvereniging Zie- terschappen moet op 24 augustus gebeu- wekelijkse Toeristendagen een zomer- choslowaakse zang- en dansensemble rlkzee veegde de vloer aan met stadgenoot ren. De verkiezingen zijn op woensdag 19 avondfeest georganiseerd, dit omdat het Pol'ana op met een attraktieve reeks leuke Mevo. In een eenzijdig duel werd het 8-1. oktober. (Fag. 2). geplande feest eerder verregende. (Pag. 3). dansen. (Pag. 4). (Pag. 5). (1797 - 1889) Eerbewijzen zijn als stelten, die ons opheffen zonder ons groter te maken. Ch. Dolfuss „Aloha Maritime" ZIERIKZEE - „Aloha Maritime" is de omschrij ving, die horeca-ondernemer de heer K. Weber geeft aan de Hawaïan-Night, die hij op dinsdagavond 23 augustus voor zijn „Auberge Maritime" aan de Nieuwe Haven hoopt te gaan organiseren. „Het wordt een echt groots nostalgisch feest op deze laatste toeristendag", zegt de heer Weber er zelf over. The Kaluha Hawaiians Woensdag klopte hij bij wethouder P. de Rijke van publieke werken aan om te informeren naar de mogelijkheden op zo korte termijn nog toestemming te krijgen voor het afzetten van een stukje Nieuw Haven ter hoogte van „Auberge Maritime", zodat de Hawaïan Night-gangers geen hinder zullen ondervinden van het verkeer. Aanvankelijk had Weber een afsluiting van zeven uur 's avonds tot ongeveer drie uur 's nachts in het hoofd. Wethouder De Rijke liet echter weten, dat het parcours van de Wielerronde van Zierikzee op de 23e au gustus ook over de Nieuwe Haven loopt en dat er derhalve voor negen uur 's avonds geen sprake van afsluiting kan zijn. De horeca ondernemer paste daarop zijn plannen direkt aan en besloot het nostal gische feest dan pas om negen uur van start te laten gaan. Initiatief Het initiatief tot deze Hawaïan-Night is spontaan ontsproten uit een gezellige barbecue-pajtijtje enkele weken geleden op het terras van Au berge Maritime. De heer Weber vatte het plan op tijdens de avond van de laatste toeristendag iets bijzonders te doen en dacht een een sfeervol samenzijn omlijst met tropische cocktails, gegrilde kreeften en speen varkens aan het spit: alles gedompeld in een Hawaï-achtig sfeertje met veel bloemen en planten. De nostalgie van het gebeuren, moet gezocht worden in het feit, dat op initiatief van Weber de oude Hawaï-band uit zijn H.B.S.-tijd voor deze gelegenheid weer zal worden geformeerd. Zelf speelde hij destijds ook in dit kleine orkestje en dat gaat dinsdagavond 23 augustus uite raard weer gebeuren. Wethouder De Rijke kon woensdag uiteraard nog geen vaste toezeg gingen doen over de mogelijkheid het stukje Nieuwe Haven inderdaad enige uren af te sluiten. Daar zal eerst overleg binnen het kollege van b. en w. over moeten plaatsvinden. Mocht de door Weber gewenste afslui ting om de een of andere reden niet mogelijk zijn, dan gaat de Hawaïan- Night toch door, maar zullen de aanvankelijke plannen enigszins gewij zigd moeten worden. Vijver Genoemde horeca-ondernemer hoopt echter, dat het gemeentebestuur zich welwillend zal opstellen. Het zal hem dan bijvoorbeeld ook moge lijk zijn op de Nieuwe Haven een kleine vijver te kreëren, waar verse kreeften in rondzwemmen. Mocht het weer spelbreker zijn, wordt het gehele festijn binnen in „Auberge Maritime" gehouden, maar gehoopt wordt uiteraard ook op Hawaï-weersomstandigheden. Weber denkt ten slotte nog aan een bijzondere afsluiting van dit nostaligische feest in de vorm van wat fraai vuurwerk aan de overzijde van de Nieuwe Haven. Vanaf vandaag SPIJKENISSE - De aktie gratis openbaar vervoer door chauffeurs van het streekvervoersbedrijf Zuid- West Nederland op Voorne-Putten en Rozenburg is donderdagochtend ten einde. Op een vergadering in Spijke- nissc riep de Vervoersbond FNV de chauffeurs op om de aktie te stoppen. Distriktsbestuurder Dilia van der Heem vroeg de chauffeurs om de ak tie gratis openbaar vervoer, die vori ge week vrijdag begon, ook niet indi vidueel voort te zetten. Zij wees erop dat de president van de rechtbank in Utrecht irt kort geding de Vervoers bond FNV heeft verboden om akties in de vorm van gratis openbaar ver voer te steunen, omdat deze onrecht matig zijn. Dilia van der Heem zei woensdag avond dat de Groepsraad Streekver voer van de Vervoersbond FNV heeft besloten om de akties tegen privati sering in het streekvervoer in ieder geval voort te zetten. Van de aktie- vorm gratis openbaar vervoer zal na de uitspraak van de Utrechtse rech ter in ieder geval geen gebruik wor den gemaakt. Dilia van der Heem: „Het is wel zeker dat er uiterlijk aan- staahde maandag elders in het land weer een aktie uitbreekt. Vanaf don derdag moeten passagiers die van het streekvervoer gebruik maken daar rekening mee houden". De FNV bestuurster zei woensdag avond in Spijkenisse massale lande lijke akties in het streekvervoer niet uitgesloten te achten als, zok ver klaarde zij, minister Smit-Kroes en het samenwerkingsverband van streekvervoerhouders ESO doorgaan met taxi-experimenten als op de on rendabele lijn Hulst-Lamswaarde in Zeeuws-Vlaanderen. De op de vergadering aanwezige ZWN-chauffeurs - ongeveer dertig van de 150 die aan het gratis vervoer hebben meegedaan - besloten voorlo pig niet meer in aktie te komen, maar een „afkoelingsperiode" in acht te nemen. „Andere streekver- voerbedrijven moeten nu maar eens aan de bak", aldus een woordvoerder van de chauffeurs. RENESSE - Dinsdag herdacht de heer H. P. J. van Sonsheek, beheerder van het PTT-bungalowpark „Klein Poelland" in Renesse, het feit, dat hij veertig jaar in dienst was van de PTT. Ondanks het feit, dat de „Dui zendpoot van het Renesser PTT-bungalowpark" deze feestelijke dag liever in alle stilte aan zich voorbij had laten gaan, werd hij tijdens een receptie in het Dorpshuis van Renesse feestelijk in de bloemetjes gezet en kwamen velen hem de hand drukken. De heer Van Sonsbeek begon in 1943 als besteller bij de postdienst Leiden. Hij trad daarmee in de voetsporen van zijn vader en groot vader, die beiden ook bij „Tante Pos" werkzaam waren geweest. Na Jubilaris de heer H. P. J. van Sonsbeek van bungalowpark „Klein Poelland" in Renesse kreeg naast de vele geschenken en felicitaties een wel zeer eervol te legram van de direkteur-generaal van de PTT, drs. P. H. Leenman. De woordelijke tekst luidde als volgt: „Aan de beheerder van het or delijkste bungalowpark in West- Europa te Renesse. Met Uw eer volle veertigjarige jubileum wens ik U van harte geluk. Met vrien delijke groeten, Drs. P. H. Leen man, Direkteur-Generaal". RENESSE - Onder grote bijval werd woensdagavond MOor de Brabantse groep ,,Rossa Novaop het terras van de Country Club een Jli'sende show ten beste gegeven met zang en dans. De groep samengesteld uit de leadzanger Will Carter Davis en zeven tropical danseressen, die de stemming er direkt in had den met hun Zuidamerikaanse karnavalshappening, trokken met hun niet al ledaags optreden zeer grote belangstelling. Gezien het sukses dat deze groep oogstte, o.a. met een aantal meezingers, zal het zeker niet bij dit eerste optreden in deze Schouwse badplaats blijven. enkele jaren werd Van Sonsbeek draadomroepaquisiteur, waarna hij overstapte naar de filmdienst van pers eri publiciteit. Hierdoor moest hij bijzonder veel reizen, waarbij hij in alle streken van het land terecht kwam. In deze funktie moest hij voorlichting verstrekken over de PTT aan allerlei groeperingen. Beheerder Toen de Stichting Personeel- en Kinderfonds een beheerder zocht voor een nieuw gesticht bungalow park in Uddel zag Van Sonsbeek een droom in vervulling gaan, toen hij als beheerder aldaar werd aan gesteld. In 1976 werd hij vervolgens beheer der van het nieuwe park „Klein Poel land" in Renesse. De Stichting Perso neel en Kinderfonds werd in 1927 op gericht om onder meer kinderen een leuke vakantie te geven, waarvan de ouders in financiële problemen ver keerden. Later konden ook de PTT- personeelsleden die met geldproble men kampten bij het fonds aanklop pen. Tijdens het officiële gedeelte, dat vooraf ging aan de receptie werd het woord gevoerd door de heer C. Huis- soon, sekretaris/penningmeester van de Stichting Kinder- en Preso- neelsfonds van de PIT, die momen teel tevens waarnemend direkteur is. Hij roemde de heer Van Sonsbeek voor zijn vele werk voor de PTT, waarna hij de Gouden Speld van ver dienste op de revers speldde van de jubilaris. Dit ging vergezeld van een oorkonde en kado's. Tijdens de re ceptie namen vele kollega's en oud- kollega's en leveranciers van „Klein Poelland" de kans waar om de jubi laris te feliciteren. Onder de bezoe kers onder andere direkteur C. Kar- ZON- EN MAANSTANDEN 12 aug. Zon op 6.18, onder 21.11 Maan op 10.57, onder 23.13 Eerste Kwartier: 15 aug. (14.47) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 12 aug. 6.58 18.32 0.07 12.12 Doodtij: 17 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 19.4° C. HET WEERO VERZICHT DE BILT - Na een periode met noordoostenwind draait morgen de wind naar het noordwesten. Het blijft droog en er komen perioden met zon. De temperatuur loopt in de middag nog op tot omstreeks 25 gra den. Aan zee blijft het koeler, onge veer 20 graden. Op de oceaan ten noorden van de Azoren ligt al dagenlang een hoge- drukgebied. Een uitloper ervan lag geruime tijd boven Engeland en de Noordzee en veroorzaakte boven on ze omgeving een noordoostelijke stroming. Deze rug van hogeluchtdruk is naar het zuiden getrokken en zal in de komende nacht ons land passeren. Een depressie bij IJsland ver plaatst zich naar Skandinavië. Sa menhangend hiermee komt er boven de Noordzee en onze omgeving een noordwestelijke stroming tot stand. Advertentie Na een mooie zomer met veel zon en veel zwemmen is het goed om wat extra aandacht aan uw haar te besteden. Met als basis de plantaardige haarverzorgingslijn van Cosmil. Speciaal voor haren die 'n ietwat buitensporig leven leiden. Cosmil voedt, verzorgt, voorkomt en sti muleert als dat nodig mocht blij ken. En 't feit dat alléén de betere kap per de Cosmillijn na microsco pisch haaronderzoek gebruikt en in de voor uw type haar juiste sa menstelling verkoopt, maakt elke verder uitleg over kwaliteit en vei ligheid overbodig. Atieenverkoop op Schouwen-Duiveland DAMES- EN HERENKAPSALON Telefoon 01110-2613 Alleen volgens afspraak Nieuwe Boogerdtraat 39 Zierikzee Verwachting tot vrijdagavond: Iets lagere temperaturen Droog en perioden met zon; mini mumtemperatuur omstreeks 14 mid- dagtemperatuur van 20 aan zee tot 25 in het binnenland; matige noor doostenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 15 aug. Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: n.west 2 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkracht: variabel 2 remans van het postkantoor in Zie rikzee en oud-direkteur H. M., van de Post van hetzelfde kantoor. „Het was een geweldige dag, die ik me nog bijzonder lang zal herinneren", was het enige wat de heer Van Sonsbeek over zijn jubileum wilde zeggen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 24 gr. Windkfdcht.-zuidoost 2 Maandag: Jubilaris Van Sonsbeek wordt gej>. rt. l'.eerd door de heer C. Huissoon?waarnemend direkteur van de Stichting Kinder en Personeelsfonds van de PTT.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1