Schitterende dressuurproef brengt Ingeborg Jonker en Courageux naar de L-klassse Zeepkistenrace Scharendijke na spannende affaire triomf voor Corneel de Oude Wielerkomitee Zierikzee staat in de startblokken ERIK DE NOORMAN De vlammende gesel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ma. uidag 8 augustus 1983 Nr. 23388 7 NOORDGOUWE - Met een schitterende dressuur proef, die haar maar liefst 138 punten opleverde van jury Simon den Exter, is Westelijk Schouwen- amazone Ingeborg Jonker vrijdagavond overtui gend winnares geworden van een Kring wedstrijd, die door de LR en PC De Schouwse Ruiters werd ge organiseerd op haar klubterrein aan de Groeneweg in Noordgouwe. Door dit resultaat promoveert Inge borg Jonker naar de L-klasse. Bij de ponykombina- ties was Bru-amazone Irma Bolijn met Alta al haar konkurrenten te machtig, terwijl de spring- wedstrijd van de pony's een zege opleverde voor Pe tra Remeeus met Patrick, waardoor elk der eilande- lijke Ruiterverenigingen met een van de drie oranje rozetten, die er te verdienen waren, ging slepen. Pe tra Remeeus is immers lid van De Schouwse Rui ters. Vóór het konkoers van vrijdag verzamelde Ingeborg Jonker met haar zesjarige Octaaf Courageux vier winstpunten in het eerste jaar, dat zij met dit paard uit komt. Een skore van 120 punten of meer zou haar zodoende de pro motie opleveren, maar zij deed veel meer. De kombinatie kwam bijzonder gemotiveerd aan de start van de proef, hetgeen voor jury Den Exter reden te over was het voortreffelijke puntentotaal van 138 punten op haar startkoe- pon te noteren. Het enige onder deel, dat net even niet wilde luk ken was het uitgestrekt rijden. Hierdoor miste zij net de magi sche grens van 140 punten, maar Ingeborg Jonker raakte toch in de opperste verrukking, toen Simon den Exter tijdens de prijsuitrij- king haar geweldige puntentotaal bekend maakte. Veel klasse ,,Ik had wel het gevoel, dat het goed ging", vertelde zij na haar proef, „maar 138 punten, da's te gek". Het puntentotaal leverde haar twee winstpunten op, waar door haar promotie naar de L- klasse nog meer kachet kreeg. Zij skoorde nu immers een punt in reserve. Dit extra winstpunt mag zij in haar nieuwe kategorie overigens niet meenemen, maar dat zal voor de puike kombinatie geen probleem zijn, want Inge borg Jonker en Courageux hebben ieder afzonderlijk, maar vooral ook gezamenlijk zoveel klasse, dat de winstpunten ook in de L- klasse niet al te lang op zich zul len laten wachten. Ingeborg Jonker begon dit sei zoen te rijden met Courageux. „Aanvankelijk wilde het nog niet zo best lukken, maar beetje bij beetje ging het beter en nu rijdt de Octaaf zijn proeven, of zij nooit iets anders gedaan heeft. Het is een erg braaf dier geworden, waar bijzonder veel uit te halen zal zijn. Althans dat hoop ik", meende In geborg Jonker glunderend. „Overigens ga ik nu ook springen met Courageux. Ik wilde eerst in de L-dressur zitten, vooraleer ik ging springen. De komende win ter gaan we eraan beginnen". Achter Ingeborg Jonker met Cou rageux verraste Sari Hanse met een tweede plaats met Vital met het respektabele puntentotaal van 129 punten en dat tijdens een debuutwedstrijd. Vital is een vierjarige halfbloed, half Engels en half Gelders.' Drie kombinaties skoorden in dit B-dressuurkon- koers nog net een winstpunt: Han- ny Bevelander met Vonny van Bru en Hagonda den Boer met Sil via van de organiserende vereni ging kwamen beiden uit op 121 punten, terwijl José Rentmeester met Pepijn, eveneens van de Schouwse Ruiters uitkwam op 120 punten. Winspunten Bij de ponykombinaties staken drie koppels met kop en schou ders boven de overige deelnemers uit. Een klasse extra apart toonde zich Irma Bolijn met Alta van Bru. De suprematie, die Ingeborg Jonker aan de dag legde bij de paarden, demonstreerde zij mei haar 132 punten bij de pony's. Met acht punten, maar deson danks altijd nog erg goed, pakte Hanny van der Zande met Lucky Boy van de Schouwse Ruiters de tweede plaats, terwijl kleine Eli ne Struijk met Prim van dezelfde vereniging 120 punten bij elkaar vergaarde. Bij het springen ging de zege en het oranje rozet naar Petra Remeeus met Patrick van De Schouwse Ruiters. Zij kwam foutloos rond en kreeg van jury Den Exter een „goed" voor de stijl van rijden. Dit leverde haar drie winstpunten op, maar haar prestatie werd geëvenaard door Eline Struijk met Prim, het jongste lid van de organiserende vereniging. Foutloos waren ver der ook Hanny van der Zande met Lucky Boys en Irma Bolijn met Alta. Zij ontvingen evenwel een „voldoende" voor de rijstijl, waardoor deze kombinatie twee winstpunten aan het totaal kon den toevoegen. Voorzitter Anton Hanse van De Schouwse Ruiters memoreerde tussen door hoe jammer en ver drietig het eigenlijk is, dat er in middels moet worden overgestapt naar de vrijdagmiddag en -avond om voor de B-kombinaties een wedstrijd te krijgen. „Door de ve le konkoersen, die er zijn en de manier waarop op deze konkoer sen de beginnende kombinaties worden weggedrukt, zijn we ge woon gedwongen om uit te wijken naar deze vreemde tijd. Het kan evenwel niet anders en we willen graag. Wij hebben het er als bestuur en als wedstrijdkommis sie graag voor over om hier een dag voor op te offeren, want tenslotte moeten de verenigingen het toch hebben van de opkomen de kombinaties. Zonder hen bloedt een vereniging dood en het zou eeuwig zonde zijn als juist de ze kategorie helemaal vergeten zou worden", legde Hanse uit. „Ge hebt gedaan, zoals ik bevolen heb?" roept Attila hem toe, „dat is goed Arsad. Maak de gevangenen los en laat hen naar dat boom groepje komen, aan het einde van deze kloof." Arsad staart zijn vorst scherp aan. Wat voor een vreemd bevel is dit nu weer. Attila maakt een ongeduldig gebaar en de argwanende no made nijgt in of meer verbijsterd het hoofd. Hij is niet gewend vragen te stellen. Niets wijst er overigens op, dat er iets met de vorst der Hiung-Nu aan de hand zou zijn en toch. Vanwaar hij zich bevindt, kan Arsad het sterke leren koord niet zien. waarmee Attila's voeten gebonden zijn, en dat koord loopt ver borgen in het gras naar de plek achter de rot sen, waar de Noorman zijn gevangene de bcvc len toefluistert en hem daarbij secuur onder schot houdt. En dan voelt de Noorman eensklaps een tik je op zijn schouder. Het is een van Bleda's krij gers, die zich naar hem toebuigt. „Een bood schap van Teresh, o Khan," fluistert de man, „laat de uitwisseling der gevangenen vlug plaatsvinden. Er dreigt gevaar. De driehon derd krijgers van Attila, die wij enige tijd ge leden op de vlakte zagen, zijn zojuist dit dal binnengereden. Ze zullen over een half uur hier zijn ï4. De nomade aan het hoofd van de kleine troep gevangenen, houdt met een ruk zijn paard in bij de aanblik van de gestalte aan het einde van de smalle kloof. Vergist hij zich, of zag hij nog juist een tweede man wegduiken? Loerend glijden zijn ogen rond. Zomin hij de vreemde opdracht vertrouwde, die de drie bib berende krijgers hem overbrachten, zomin vertrouwt hij het nu. Dit is een uitstekende plek voor een hinderlaag en zijn instinct waar schuwt hem voorzichtig te zijn. Toch is het zon der twijfel niemand anders dan Attila, de vorst der Hiung-Nu, die hem daar gebiedend wenkt. De hoofdman drijft zijn paardje naar voren. ZIERIKZEE -. Nog krap twee weken en het is zover. Na een onderbreking van ongeveer vijftien jaar beleeft Zierikzee op dinsdag 23 augustus weer een grootse amateurwielerronde. Het zevenkoppige wielerkomitee van de Stichting Wielersport Zierikzee heeft zijn zaakjes in grote lijnen rond. Het belooft een happening te worden van de eerste orde door het bruisende toeristenhart van Zierikzee als afsluiting van de Toeristenda- gen 1983. Het voorbije weekeinde poseerden voorzitter Wim Evertse, vice-vppfzitter Théo de Looze,. sekretaris/penningmeester Bram Verton en de leden Theo Raaijen, Adrie Wurth', Rinus dè Graaf en Kees Nooteboom bij het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Direkteur D. L. van 't Leven (tweede van rechtsontving het komitee vanwege het feit, dat de Zierikzeesche Nieuwsbode als hoofdsponsor optreedt voor de eerste Wielerronde van Zierikzee nieuwe stijl. De winnaar van deze amateurronde ontvangt de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode. SCHARENDIJKE - Corneel de Oude is zaterdagmiddag winnaar geworden van de jaarlijkse zeepkistenrace, die wordt georganiseerd door de Eveneme- tenkommissie Scharendijke/Ellemeet, dit jaar al weer voor de zesde keer. De Oude behaalde in de drie manches totaal de beste tijd. Op het parkoers aan de jachthaven legde Arnold Kiezenberg beslag op de tweede plaats, terwijl Len- nart van Nieuwenhuize de derde plaats voor zich opeiste. De drie sterksten gaven elkaar erg weinig toe, waardoor de wedstrijdkommissie bijzonder nauwkeurig de stopwatch moest hanteren om uiteindelijk de goede winnaar uit de bus te laten komen. Corneel de Oude mocht voor zijn zege de door de Middenstandsvereniging beschikbaar gestelde wisselbeker in ontvangst ne men. Het startschot werd in Scharendijke gelost door de wethouder van sportzaken Leen 't Hart. In totaal moesten de dertien koe- reurs in hun eigengebouwde karre tjes drie keer de afrit en de lastige draai aan de jachthaven nemen, het geen niet iedereen even vlot afging. Zo ging Bart Dorreman met zijn kar over de kop in de derde manche en hetzelfde overkwam ook aan Niels van de Moezel. De eerste voltooide zijn rit nog wel, terwijl Van de Moe zel de strijd voortijdig staakte. Een pleister van de aanwezige EHBO deed het leed weer vergeten. Geweld Zoals reeds gesteld ging het er bij zonder spannend aan toe in de kop van het klassement. In de eerste manche zette Corneel de Oude al de snelste tijd neer, maar zijn 25,8 sekonde werd dicht bena derd door zijn naaste belagers Ar nold Kiezenberg en Lennart van Nieuwenhuize. Ook Hanke Ra- venstein bleef met 28,2 sekonde nog redelijk in de buurt, maar zij kon uit eindelijk toch net niet op het podium kunnen komen in het geweld van de heren koereurs. Corneel de Oude bouwde zijn voor sprong in de volgende twee manches beetje bij beetje uit tot even meer dan twee volle sekonden. Het ver schil tussen de nummers twee en drie bedroeg slechts achttiende sekonde. De totaaltijd van Corneel de Oude Corneel de Oude kwam als snelste uit de eerste manche en stond de koppositie ook in de twee volgende manches niet meer af. Voor de eersten waren er fraaie be kers aanwezig, die beschikbaar gsteld werden door ZSC (eerste prijs naast de wisselbeker) en de Werk groep Evenementen (tweede en derde prijs). Verder prijzen in natura wer den beschikbaar gesteld door Spor- thuis Zierikzee en de Middenstand van Scharendijke zonder welke steun een dergelijk leuk evenement niet kan worden gehouden. Achter de vier eersten was de uit slag als volgt: 5. Barry Dorreman 1.27,3 min.; 6. Angela van de Horst over de drie ritten werd 1.17,8 mi nuut, Arnold Kiezenberg kwam uit op 1.19,9 minuut en Lennart van Nieuwenhuize noteerde 1.20,7 mi nuut. Achter de drie leiders bezette Hanke Ravenstein de vierde plaats, maar hier bedroeg de marge reeds meer dan acht sekonden met winnaar Corneel de Oude. Pechprijs De beide over de kop geslagen koe reurs kregen beiden de pechprijs uit gereikt, terwijl Mark Gaanderse als allerlaatste de poedelprijs in ont vangst mocht nemen. Ingeborg Jonker werd tijdens het Kringkonkoers van De Schouwse Ruiters overtuigend winnares en promo veerde meteen naar de L-klasse met haar paard Courageux.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7