NIEUWSBODE Zierikzee tegen COAL één wedstrijdhelft geweldig Bruse Boys herstelt zich van zwaar verlies tegen Smerdiek via 4-2 overwinning op Mevo Minder Duiveland vecht zich toch nog naar verdienstelijk gelijkspel Zierikzeese formatie gehandikapt door gemis van spelmaker Brouwershaven haalt flink uit tegen Col.plaatse Boys ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 auguslus 1983 Nr. 23366 5 W.- y Kees Stoutjesdijk speelde een uitstekende eerste helft bij Zierikzee. Sa men met Theo Wittenberg en Rini Stoutjesdijk vormde hij een uiterst gevaarlijke frontlinie, die overigens in de tweede helft uit elkaar werd gehaald. ZIERIKZEE - Derde klasser Zierikzee heeft zon dagmiddag gedurende één wedstrijdhelft meer dan. voortreffelijk gespeeld tegen de Rotterdamse for matie COAL. Het uitstekende spel werd via treffers van Wim van der Maas en Wim Overweel uitgedrukt in een goede 2-0 voorsprong. In de tweede helft voer de trainer Jack Schipper een aantal wijzigingen door en toen verliep het allemaal een stuk minder attraktiefDe goed geoliede machine uit de eerste 45 minuten werd toen een met horten en stoten voort- hobbelende kar. COAL eiste daardoor simpel het in itiatief op, maar kon toch de volle winst niet grij pen, omdat met 'name de geblokte aanvallende mid denvelder Jan van Buren beter overweg kon met zijn mond dan met de vele kansen die hem werden geboden door Bertus Jaarsveld en Rini van Wijk. Door een fraaie treffer van Marco Does won Zierik zee uiteindelijk met 3-2, over het geheel genomen een verdiende overwinning, al vielen de tweede 45 minuten danig tegen. ,,In de eerste helft werd er in derdaad veel beter gevoetbald dan in de tweede 45 minuten", moest de nieuwe Zierikzee-oefen- meester Jack Schipper toegeven. „Dat is evenwel helemaal niet zo erg, omdat ik bewust in de tweede helft andere spelers een kans wil de geven om zich te manifesteren". Aanvallend wer den Kees en Rini Stoutjesdijk, die beiden over de vleugels uitsteken de dingen lieten zien en kwistig strooiden met gave passes rich ting centrumspits Theo Witten berg, ingeruild voor Jan-Leen Boot en Marco Does. Boot werkte traditioneel weer erg hard, maar hij mist toch duidelijk de tech niek van de beide vleugelspitsen uit het eerste bedrijf en Marco Does ontbreekt het nog te veel aan lef om zich terdege in de kij ker te spelen. Lef is juist het ster ke punt van Kees en Rini Stout jesdijk en Theo Wittenberg. Bo vendien heeft dit drietal een por tie snelheid, dat hen supergevaar lijk maakt voor een defensie. Zonder franje Defensief speelden vooral de twee centrumspelers Wim van der Maas als laatste man en Patrick de Broekert een degelijke partij. Beide jeugdige akteurs laten voet bal zien zonder franje, maar wat ze doen is ronduit knap. Op de vleugelplaatsen leverde ook Rob Wijnstekers een goede partij af, al viel hij in de tweede helft wat terug, nadat Rini van Wijk hem in de derde minuut bij zonder fors had aangepakt. Uit deze aktie skoorde COAL uitein delijk de eerste tegentreffer, om dat Van Wijk een puike breedte pass losliet, die door de volkomen vrijstaande Bertus Jaarsveld werd ingekopt. Aan de andere kant maakte Dick Hart een zwak ke indruk en moest hij vrijwel voortdurend zijn meerdere erken nen in John van Zijl of de opko mende middenvelder Jan van Bu ren. Met name zijn plaats lijkt al lerminst zeker, omdat Schipper nog niet kon beschikken over Han van de Sande en Bart Helbers. Achter de genoemde frontlinie maakte het driemanschap Martin Quist, Wim Overweel en Kees Verkaart de bekende goede in druk. Zierikzee ging vanaf de eerste minuut sterk in de aanval, het geen al in de eerste minuten resul teerde in hachelijke momenten voor het doel van de overigens knap keepende Arthur de Bruin. In de achtste minuut leek de ope ningstreffer een feit, toen Kees Verkaart listig de bal tot bij de opgerukte Wim Overweel trans porteerde. Juist toen de Zierikzee- aanvoerder wilde uithalen voor een schot, klemde André van Loo zijn schietbeen af, waardoor er van de plannen niets meer terecht kwam. Arbiter Aad de Koster stond met zijn neus op het gebeu ren, maar de verdiende strafschop kwam er niet. Twee minuten later gevaar aan de andere kant, toen Jan van Buren voor het eerst zijn brede lichaam door de defensie werkte. Zijn omhaal kon Ronald Lievense vrij gemakkelijk pare ren. Zierikzee bleef komen en ach tereenvolgens zorgden Rini Stout jesdijk, Theo Wittenberg en Kees Verkaart voor veel gevaar, maar telkens was doelman De Bruin at tent ter plekke. Verrassen In de 28e minuut was het pleit toch beslecht. Een gave aanvals- opzet van Kees Verkaart en Theo Wittenberg belandde bij de mee opgekomen Wim van der Maas, die in een keer uithaalde. De bal flitste net langs de voor COAL verkeerde kant van de paal: 1-0. Zierikzee wilde meer en amper drie minuten later was Theo Wit tenberg erg dicht bij treffer num mer twee, maar zijn schot tussen vier verdedigers miste kracht om De Bruin te verrassen. Even later was het Kees Stoutjesdijk, die een aktie van Rini Stoutjesdijk en Theo Wittenberg dreigde te vol tooien, maar dit keer had De Bruin het geluk precies in de baan van het schot te lopen. Voor de verandering kreeg Rini van Wijk aan de andere kant nog een gave mogelijkheid, maar het was Wim Overweel, die voor de laatste wa penfeiten zorgde uit de eerste helft. Eerst rondde hij een lange solo bijna doeltreffend af, maar luttele sekonden voor het rustsig- naal was hij toch suksesvol, toen een dubbele een-twee met Theo Wittenberg te machtig was voor de COAL-defensie, doelman De Bruin inkluis: 2-0. Zoals reeds gesteld was de twee de helft veel minder aantrekke lijk, zeker van Zierikzee-zijde. Bertus Jaarsveld mocht al vlot voor 2-1 zorgen, maar in de veer tiende minuut werd de marge weer twee doelpunten, toen Wim Overweel en Theo Wittenberg ge zamenlijk Marco Does in stelling brachten. Tussen twee verdedi gers kreeg Does de bal goed onder kontrole, waarna een goede lob volgde, die over doelman De Bruin, maar onder de lat in de touwen belandde. Hierna was het nog voornamelijk COAL dat de strijd dikteerde. „Er werd veel te veel balverlies geleden op alle plaatsen in het elftal en dan kun nen doelpunten niet uitblijven, maar het toont aan, dat we er nog lang niet zijn", konstateerde Jack Schipper. Via andermaal Bertus Jaarsveld werd het halverwege de tweede helft 3-2, toen Wim Over weel en Ronald Lievense weiger den in te grijpen bij een hoek schop van Cees Gauw en het was louter aan goed optreden van Ro nald Lievense te danken, dat Zie rikzee alsnog met de volle winst op zak van het veld mocht. OOSTERLAND - Afdelings eerste klasser Duiveland moest zaterdag op ei gen veld bekennen, dat de kombinatie van de hoogste twee teams van VV Kloetinge aanmerkelijk meer in huis had dan Piet Roks en zijn mannen. Des ondanks leverde de ploeg een redelijk resultaat af via een 3-3 puntendeling, dat vooral door een fikse portie vechtlust in de tweede helft werd bevochten. „Konditioneel en speltechnisch waren we duidelijk de mindere, maar het is toch verheugend, dat de ploeg bleef zoeken naar een goed resultaat en dat, ge zien de werklust uiteindelijk ook verdiend behaalde", konstateerde Roks. Duiveland moest het tegen Kloe tinge nog stellen zonder de basisspe lers Jaap van Sliedrecht, wegens ziekte en de nog op vakantie zijnde Bert van de Bos en Ico van de Berge. Hierdoor kregen Adrie de Jonge, Hans Andeweg en Kees-Jan de Jonge een gedeelte van de wedstrijd een kans om zich te tonen. Bert Goud zwaard en Hans Rotte bleven in de eerste helft op de bank. „Van hen weet ik wat ik te verwachten heb, die nieuwkomers moeten nog bekeken worden. Daar zijn deze oefen wedstrijden voor", merkte Roks op. Opzienbarend Kloetinge ging in een opzienbarend tempo uit de startblokken en dat le verde hen al vroeg een treffer op via Johnny Koree. Organisatorisch draaide het bij de Bevelanders allemaal een stuk beter en Duiveland werd perioden lang overspeeld. „Ze hadden goed opko mende mensen en daar moesten wij duidelijk het antwoord op schuldig blijven. Konditioneel waren ze stuk voor stuk een stapje verder", konsta teerde Piet Roks. Desondanks bleef het tot aan de thee slechts 0-1, vooral ook door een aantal fraaie reddingen van Eddy ten Klooster. In de tweede helft dreigde de trend van de eerste helft zich voort te zet ten, al kwam er wel meer Ooster- landse dreiging na het binnen de lij nen komen van Bert Goudzwaard. Hij posteerde zich op de rechtervleu gel. waardoor Dolf Roks de centrum plaats weer kon innemen. Na een kwartier kwam Kloetinge op 0-2, BRUINISSE - „Die 4-2 overwinning is een leuke stimu lans voor de volgende wedstrijden, maar het is veel be langrijker, dat we hebben laten zien, dat we ook met de ze jonge ploeg in staat zijn om leuke aanvalsopzetten te kreëren", meende Bruse Boys-trainer Jan Englebert na afloop van het duel tegen de Zierikzeese vierde klasser Mevo. „Het was allemaal een stuk beter dan vier dagen eerder. Weliswaar moet er nog bijzonder veel bijge schaafd worden, maar we hebben ook nog vier weken de tijd. Als iedereen genegen is om stuk voor stuk dertig procent meer werk te verzetten dan het vorig jaar, dan zie ik geen enkel probleem, waarom wij ons het komen de seizoen niet probleemloos zouden kunnen handhaven. De jonge spelers hebben allemaal kwaliteiten genoeg, maar het is de komende weken zaak om een mogelijk heid te vinden om ieders kwaliteiten op hun juiste waar de te schatten en er dan zo goed mogelijk gebruik van te gaan maken. Als ons dat lukt is er niets aan de hand. De wedstrijd van vandaag heeft me alleen maar gesterkt in deze mening". toen Marco van der Have te lakoniek optrad en Niek van de Hout kon pro fiteren: 0-2. Ontluisterd Duiveland dreigde ontluisterd te worden, maar daar kwam verande ring in, toen ook Hans Rotte binnen de lijnen kwam. Hij was amper op zijn stek of hij liet een knappe pass los op Kees-Jan de Jonge, die onmid dellijk doorprikte naar Dolf Roks, die attent afrondde: 1-2. Door het inbrengen van Hans Rotte kwam er meer druk op de linker kant, omdat Adrie Bal zich hier ging ophouden. Peter de Vlieger en Cees Zwager werden hierdoor meer en be ter in het spel betrokken. Via Kees- Jan de Jonge werd Bert Goudzwaard gelanceerd. Met een listig lobje pas seerde hij de Kloetinge-doelman en stond Duiveland zowaar nog naast zij. Van lange duur was de vreugde evenwel niet. Kloetingen schakelde een tandje bij en opnieuw moest Dui veland achter de tegenstander aan hollen. Johnny Koree passeerde Ed dy ten Klooster dan ook al gauw voor de derde keer 2-3. „Het was typerend voor Duiveland, dat men nog geen genoegen wilde nemen met een ne derlaag in de eerste oefenwedstrijd. De ploeg bleef knokken en het was dan eigenlijk ook verdiend, dat Dolf Roks uit een hoekschop van Cees Zwager alsnog voor de 3-3 eindstand kon zorgen", legde Piet Roks uit. Bruse Boys trad tegen Mevo aan met vervangers voor de licht gebles seerden Wim van Dijke en Wiebren Wiebrens, twee spelers die zich toch vrij redelijk zeker weten van een plaats in het nieuwe Bruse Boys na het wegvallen van de vier routiniers Jaap van de Berge, Wim Geluk, Adrie de Jonge en Eddie Schild. Hierdoor werd Englebert gedwongen om een heel ander konsept te spelen, wat vrij goed uitpakte. Leen Olree werd laatste man, terwijl Johan Nieuwersteeg op de plaats van Wim van Dijke als vleugelverdediger ope reerde. Fred van de Berge werd<als opkomende middenvelder ingezet, een opdracht die hij. uitstekend ver vulde en uiteindelijk ook bekroonde met een fraai doelpunt. Weliswaar miste Van de Berge een drietal uit stekende skoringsmogelijkheden met het hoofd, „maar dat komt nog wel goed", onderkende Englebert. „Fred van de Berge heeft een sterk schot in de benen en is ook met het hoofd uiterst gevaarlijk. Vandaag had hij met dit onderdeel flink wat pech". Organisatie Mevo moest het in Bruinisse nog stellen zonder Martin Quist wegens werkzaamheden en Peter van de Lin de door vakantie. Met name het ge- BROUWERSHAVEN - Brouwers haven is de oefenkampagne naar het nieuwe seizoen redelijk suksesvol begonnen. Dit mag gerust gesteld worden na de 6-0 zege, die de ploeg van trainer Kees Kommer zaterdag middag op eigen terrein behaalde te gen Colijnsplaatse Boys. De zwart witte formatie verdeelde de trefers gelijkelijk over de beide helften. Brouwershaven trad aan met de nieuwkomers Jaco de Jonge, overge komen van Dreischor en René Dale bout, ex-ZSC. Terug in de ploeg was ook weer Joop Krips, de graag en hardschietende middenvelder, die na een jaar afwezigheid zijn stek weer opzocht. Nog niet van de partij was Arjan Visser, die nog op vakantie is. In de eerste helft speelde Brouwers haven e^n geode partij, met attrak- tieve kombinaties op de linker kant met René Roon, Jacco de Jonge en Eddy Kiezenberg. Na twintig minuten opende Kie- zemberg de skore via een pass van Joop Krips en even later was het op nieuw raak, dit keer van René Roon. Vlak voor 'rust tekende Krips zelf voor de 3-0 ruststand uit een af standsschot. In de tweede 45 minuten draaide het wat minder met de Brouwse equipe, zeker nadat Eddy Kiezenberg met een blessure moest afhaken. René Dalebout werd naar het middenveld gedirigeerd en na een kwartier kwam er weer wat meer schot in. Eerst tekende René Roon voor 4-0 en in de slotfase waren Flip Bokelaar en Martin Quist nog goed om het hal ve dozijn vol te maken. „Het is een leuke start", meende Kees Kommer, „maar we zijn er natuurlijk nog lang niet. We zullen er beetje bij beetje aan moeten werken om weer op de oude stek in de tweede klas terug te keren. Het is bepaald niet zo, dat het kampioenschap al voor ons klaar ligt. Er zal zeker nog behoorlijk voor gevoetbald moeten worden. Maar dal is bij iedereen wel duidelijk". mis van Quist kon de ploeg van trai ner Toon van Tiggelhoven niet op vangen. Organisatorisch lukte het niet al te best, waardoor het erg jeugdige Bru se Boys toch het grootste deel van de wedstrijd kon regeren. Sterk was de as, waarmee Mevo aantrad. Doelman Jan-Leen van Liere speelde een rond uit goede wedstrijd en ook Apdré Kort maakte nauwelijks fouten als laatste man. Vóór hem trad Mevo aan met een nieuwe aanwinst, waaraan de oranje formatie erg veel plezer kan beleven. Marco Bijdevaate ver ruilde de kleuren van Zierikzee voor die van Mevo en hij debuteerde als voorstopper bijzonder goed, Verder naar voren akteerde Dirk van der Sleen als middelste middenvelder traditioneel betrouwbaar. De Mevo-verdediging kwam in de openingsfase bijzonder onder druk van de gemotiveerd draaiende Bruse Boys-ploeg, die er blijkbaar alles aan gelegen was de uiterst zwakke prestatie van enkele dagen eerder, toen met 1-4 verloren werd van Smer diek, weg te wissen. Hardwerkend kreëerde de ploeg zich een aantal goede mogelijkheden en juist was datgene wat trainer Englebert het meest positieve van de ontmoeting tegen Mevo noemde. „Voor mij stond het als een paal boven water dat de ploeg dat in zich heeft", memoreerde de Steenbergse oefenmeester. „Het moet er alleen uit willen komen, maar dat wordt gegarandeerd van week tot week beter. Als we straks de kompetitie ingaan zijn we heus wel klaar. Trouwens ook verdedi gend zie ik niet zo veel probelemen als iedereen fit is. Mits de organisatie goed is en waarom zou dat niet het geval zijn, dan loopt het ook in deze rijen goed genoeg om niet te worden zoek gespeeld door welke ploeg ook. Iedereen moet nu nog wennen aan de ontstane situatie, maar ik ben ervan verzekerd dat de jongens stuk Voor stuk genegen zijn om alles te geven om zo goed als dat kan de vertrokke nen te doen vergeten". Ruststand In de 26e minuut kwam de thuisploeg op voorsprong door Her man Knop, na fraai voorbereidend werk van Jan Minnaard die goed doorzette en zich op handen en voe ten door de verdediging werkte. Zijn inzet werd nog door een Mevo- verdediger van richting veranderd, maar Herman Knop hoefde nog slechts te knikken. In de minuten voor de treffer had den Jos van Unen en Fred van de Berge goede mogelijkheden gehad voor Bruse Boys, terwijl Mart Koop man oog in oog met Steef van de Vel de tegen de Bruse Boys-doelman mikte. Tonnie van de Berge over kwam hetzelfde en zijn doelpoging werd knap gered door Jan-Leen van Liere, die zich later ook nog voortref felijk zou manifesteren bij Bruse aanvallen. In de 31e minuut was Oli vier den Boer te snel voor Leen Ol ree, maar zijn venijnige inzet vond Steef van de Velde op zijn weg. Met nog vijf minuten te gaan tekende Marco Bijdevaate voor de gelijkma ker, nadat André Kort hem in een goede positie gezien had. Bijdevaate liftte de bal over de uitlopende doel man Van de Velde, waarmee de russtand vaststond: 1-1. Lange tijd leek het er in de tweede helft op, alsof de russtand ook de eindstand zou worden, maar in het laatste kwartier kwamen er toch nog vier doelpunten in de boeken. Een puike periode kende Klaas Verspoor in het tweede bedrijf. Snel opko mend zorgde hij herhaaldelijk voor flink wat gevaar. Zo bezorgde hij Herman Knop en Fred van de Berge goede mogelijkheden, maar de af werking faalde. Pas in de 30e minuut onderging de skore een wijziging uit een vrije trap van Tonnie van de Ber ge. Hij prikte de bal listig langs de muur, waar Leen van de Bijl in het gat dook, vervolgens breed legde en Herman Knop voor de tweede keer kon skóren. Nog in dezelfde minuut was het weer gelijk, toen Abby Duin- houwer een inzet van Marcel Wijs man met de hand kontroleerde. An dré Kort prikte de toegekende straf schop simpel langs Steef van de Vel de. Klaas Verspoor stond vervolgens aan de basis van de definitieve gena deslag voor Mevo. Na een een tweetje met Tonnie van de Berge be diende Verspoor Fred van de Berge, die genadeloos uithaalde: 3-2. Na een van de weinige foutjes van André Kort mocht de inmiddels tot aan voerder gebombardeerde Tonnie van de Berge alleen op Jan-Leen van Lie re af om eenvoudig winnend uit de strijd te komen: 4-2. Tonnie van de Berge strooide ook tegen Mevo weer rijkelijk met gave akties. Zelf skoorde hij het vierde doelpunt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5