Alle huurders „Onze Hoeve" moeten na 31 december 1983 hun kaveltje ontruimen Sinterklaas bij Zeskamp Eerste van 66 pijlers Stormvloedkering: in Oostersehelde wordt in het holst van de nacht op zijn plaats gezet K-'Mttlk, DE ZIERIKZEESCHE COURANT UW TAXATEUR Aquadelta-direkteur G. Galjé: „Dat is toch een normale zaak Orgelkoncerten te Dreischor ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De busstaking Ring-Promotion Het bemiddelingsgesprek over de bussta- Ondanks de grote drukte tijdens de donder- Huttendorp De jeugd kan zich volgende week uitleven king in Zuidwest-Nederland is donderdag- dagse Ring-Promotions blijft Haamstede met het bouwen van een huttendorp in avond zonder overeenstemming afgebro ken. (Pag. 2). een knus en genoeglijk dorp. De eerste vier braderieën verliepen uitstekend. (Pag. 3). Poortambacht, met als thema „circus". (Pag. 4). Strand-prestatieloop De prestatieloop op het strand van Renes- se, georganiseerd door de Juniorkamer in samenwerking met atletiekvereniging Delta Sport, trok bijna 200 deelnemers. (Pag.7). VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1983 139ste jaargang N'r. 23365 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889] Het verlies van het schoonste geluk is slechts half, als wij op het bezit niet vast rekenden. Goethe van onroerende goederen in geheel z.w. Nederland IVIEEUS/DË KOEPEL. Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 8ergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 NEELTJE JANS - De eerste pijler voor de stormvloedkering in de Oostersehelde zal woensdagavond 10 augustus omstreeks 23.30 uur op zijn plaats in de stroomgeul Hammen worden neergezet. Dinsdagoch tend zal de Ostrea in alle vroegte de pijler in bouwdok I bij het werkei- land Neeltje Jans optillen en vervolgens naar de nabijgelegen stroom geul Hammen varen. Het vaartuig zal daar omstreeks 9.30 uur aanko men. In de loop van dinsdag zullen nog metingen worden verricht met betrekking tot eventuele zandafzetting op de funderingsmatten. Daar bij komt het onderwater inspektievoertuig Portunus in aktie. Dit betekent het einde van goedlopend onderdeel van Aquadelta" BRUINISSE - Terwijl honderden vakantiegangers goedgehu ineurd over het Aquadelta vakantieparR-Waïi- delen, is de stemming op het Aquadelta caravanpark „Onze Hoeve" allerminst vrolijk. Reden: alle huurders van een kaveltje van ongeveer 150 vierkante meter heb ben van Aquadelta Beheer B.V. een brief gekregen met daarin de mededeling dat hun driejarig huurkontrakt niet meer zal worden verlengd per 31 december dit jaar. De meeste huurders sloten in 1980 een huurkontrakt af en dat betekent dus dat bijna alle stacaravans op een ge huurd stukje grond eind dit jaar kunnen vertrekken. Na tuurlijk bestaat nog de mogelijkheid het betreffende ka veltje te kopen voor een prijs die inmiddels is opgelopen tot 16.500. Eind verleden jaar was dit nog 13.000, Zowel de huurders, als het beheer dersechtpaar de heer en mevrouw Weyenberg zijn nogal geschrokken van dit bericht. „Al zo lang stapelen donkere wolken zich op boven dit ca ravanpark. Er zijn altijd al onenighe den geweest over het wel en wee van dit park, maar deze maatregel bete kent volgens mij het einde van dit goedlopend onderdeel van Aquadel ta", aldus de reaktie van de heer C. Weyenbeitë,. Volgens heigi zoudgn ve len dolgraag zo'ri kaveitje Witten ko pen, maar zijn er niet toe in staat. Niet alleen de koopsom moet name lijk worden opgebracht, aar ook nog servicekosten van ruim 700,- per jaar. „Juist de laatst genoemde kostenpost kunnen velen niet op brengen. Foldertje Beiden vinden de brief een Vreem de gang van zaken. „Ik kan me goed een foldertje herinneren" aldus me- Vervolg pag. 3 Advertentie Restaurant jtietnisee i 1 Renesse I voor reservering: tel. 01116-1215 J J maandag gesloten ft/IAAAAAAAA/VWWIAAAAAfW De pijlers komen te staan op dubbele funderingsmatten. In de Ham men liggen zestien ondermatten van 200 bij 42 meter. Op elke ondermat ligt een bovenmat van 60 bij 30 meter. Beide matten zijn ruim 30 centi meter dik. De ondermat is gevuld met drie lagen zand en grind en de bo venmat met drie lagen grind. Zij zijn door het mattenlegponton Cardium de afgelopen maanden op de bodem van de stroomgeul afgerold om steun te bieden aan de pijlers en dienen tevens als filterkonstruktie, zodat wel het water, maar niet het zand van de bodem er door kan ontsnappen. De Macoma heeft nog een andere funktie. Het vaartuig zal vlak voor elke pijlerplaatsing eerst de zandafzetting op de funderingsmatten moeten verwijderen, want de pijlers moeten in verband met de stabili teit op een „schone" mat worden geplaatst. Voor het verwijderen van het zand op de matten is de Macoma uitgerust met een 30 meter brede zuigmond, een soort onderwater stofzuiger. Het zand ^'ordt opgezogen en via een leiding aan boord van de Macoma elders in zee geperst. De eerste pijlerplaatsing, die volgens het huidige schema 's avonds bij laagwaterkentcring in de duisternis zal geschieden, wordt op enige afstand vanaf een schip gevolgd door een gezelschap genodigden, onder wie minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat. Hoewel de afstand van het bouwdok naar de pijlerplaats slechts 2,5 kilometer is, zal de Ostrea ongeveer 20 kilometer moeten afleggen. De rechtstreeks route is in verband met de zandplaten namen te ondiep. De Ostrea heeft met de 14.000 ton zware pijler in de hijsklauwen een diep gang van 12 meter. Het vaartuig moet dus door de diepere geulen om de zandplaten heenvaren en zal daarbij gebruik maken van de getijstro men. De Ostrea heeft vier roerpropellors waarmee het ponton in het bouwdok en tijdens het positie kiezen in de sluitgaten kan manoeuvre ren, maar tijdens het transport krijgt het assistentie van sleepboten. Lichtste pijler De pijler komt in het noordoostelijkste deel van de stroomgeul Ham men te staan, vlak onder de oever van het eiland Schouwen. Omdat het daar betrekkelijk ondiep is, behoort de pijler die daar komt te staan tot de lichtste uit de serie van 66 die de komende jaren zullen worden ge plaatst. De zwaarste pijler weegt 18.000 ton. Onder de oever van Schouwen ligt het afmeerponton Macoma op de Ostrea te wachten. De Macoma is in een web van acht ankerkabels zeer nauwkeurig op een vaste plaats gelegd, waar de positie van het ponton exakt is ingemeten. De Ostrea -zal zich met een-speciaal koppelmechanisme aan dc Macoma vastma ken, opdat het vaartuig tijdens het afzinken van de pijler op zijn plaats blijft liggen. Voor het plaatsen van de pijlers zijn namelijk slechts uit erst kleine marges toegestaan. De operatie geschiedt in open zee, maar de pijlers mogen niet meer dan 30 centimeter van de berekende plaats komen te staan. Is de pijler eenmaal op de zeebodem neergezet, dan zal de Ostrea zijn hijsklauwen en takels pas losmaken als blijkt dat inder daad de juiste positie is bereikt. Advertentie DREISCHOR - Het vierde orgel- koncert dat de organist Sirk Jansz. Zwart woensdag 10 augustus te Drei- schor zal geven heeft een gevarieerd programma. Het le deel van koncert nr. IV van Handel. Fantasie en fuga over de naam Bach, Gique van Loei- lett en werken van Bach, Mendels sohn en Lemmens worden uitge voerd. Tot slot enkele koraalbewer kingen van de koncertgever en Jan Zwart. Het koncert begint o 8 uur. De beide volgende koncerten vinden plaats op 17 en 24 augustus. De Hoeve, zoals het nu is.. ....en zoals het er na 31 december 1983 uit zal zien. WA> ffih PB giir Verwachting tot zaterdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden, ook perioden met zon en droog; minimumtemperatuur omstreeks 13 graden; middagtempe- ratuur ongeveer 21 graden; matige noordwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 9 aug.: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: noord 3 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: noordoost. 3 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%-. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.; 23 gr. Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 aug. Zon op 6.08, onder 21.22 Maan op 2.42, onder 20.06 7 aug. Zon op 6.09, onder 21.21 Maan op 3.46, onder 21.00 8 aug. Zon op 6.11, onder 21.19 Maan op 5.06, onder 21.40 Nieuwe Maan: 8 aug. (21.18) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee 6 aug. 7 aug. 8 aug. Hoogwater 1.04 13.49 2.30 14.51 3.42 15.37 Laagwater 7.16 19.52 8.20 20.51 9.15 21.40 Springtij: 11 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 19.3°C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook zaterdag zijn ze er weer, de wolkenvelden, afgewisseld door perioden met zon. De kans op neerslag is klein. De matige wind, kracht vier, waait uit hef noord westen. Na een nachtelijk minimum van ongeveer 13 graden stijgt de tem peratuur tot omstreeks 21 graden in de middag. De noordwestelijke luchtstroming wordt veroorzaakt door een lage drukgebied boven Polen en de Oost zee en een hogedrukgebied dat zich uitstrekt van de Azoren via Schot land tot Noorwegen. Boven dit laatstgenoemd land ontstaat in de komende dagen een apart hogedruk gebied, terwijl het lagedrukgebied in betekenis afneemt. De vooruitzichten tot woensdag zijn: iets hogere temperatuur en een kleine kans op een plaatselijke bui RENESSE - Sinterklaas en zes zwarte Pieten maakten donderdag een rondrit door Renesse en baarden - uiteraard - heel wat opzien. Wandelaars bleven verbaasd staan en verwonderden zich over de wel erg vroege komst van de poed- heiligman. Sinterklaas wuifde vanuit de motorboot de mensen op straat vriendelijk toe, terwijl de Pieten dreigend met hun roe zwaaiden. Om de hilariteit te verhogen nam ,,het gezelschap uit Spanjeook nog plaats op een terras. Even later vertrok de Goedheiligman met zijn knechten naar camping Bonafide, waar de vreemdelingen meededen aan een Zeskamp. Sinterklaas en zijn Pieten schreven zich in onder de naam camping Bonafide. De Sint trad op als co ach en de Pieten moesten de lichamelijke arbeid verrichten. Bij het laatste spelletje kregen de zes donkere gasten wat problemen met hun gelaatskleur. De deelnemers moesten over een met zeep ingesmeerde balk lopen, die over een wa terbak was gelegd. In het midden bleven de deelnemers staan en gooiden vanuit die positie twee ringen overeen paal aan de kant. Deze manoeuvre deed echter menige Zeskamp-deelnemer in de waterbak belanden. Dit verfrissende bad had voor de Pieten echter een fatale afloop. Dit nummer bestaat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1