Theo Appeldoorn in sprint te snel voor zes medevluchters in drukbezochte Renesser ronde Trainer Jan Englebert: „We gaan er keihard aan werken om geen tweede NEO te worden..." Bruse Boys komt goed weg tegen Smerdiek: 1-4 8 eerste ronde ver vooruit waren, in de voorlaatste ronde werden we echter toch nog terug gepakt en moest ik voor de vijfde keer in zeven dagen ge noegen nemen met een tweede plaats. Vandaar dat ik bepaald geen zin had in een samensmelting", legde Appeldoorn uit, nadat hij de over winningsbeker en -bloemen in ont vangst had genomen uit handen van de zestienjarige Ronde-Miss Ilse van Aken uit Zevenaar, die haar vakan tie doorbrengt op camping Wilhelmi- nahoeve in Renesse en die naast de zwem- en surf-sport ook aardig wat interesse aan de dag pleegt te leggen voor de wielersport, „omdat ik wat vrienden en vriendinnen ken in Zeve naar, die zelf fietsen. Ik vind het bo vendien leuk om te zien". De uitslag van de amateur-wieler ronde van Renesse, waarvoor burge meester mevrouw J. L. Niemantsver- driet-Leenheer van Westerschouwen het startschot loste, luidt als volgt: I. Theo Appeldoorn, Roosendaal 81 kilometer in 1.48,30; 2. Kees de Nooi- jer, Aagtekerk z.t; 3. Toon van der Steen, Bruinisse z.t.; 4. Rob Bijvank, Sas van Gent, z.t.; 5. Werner Wieme, Ijzendijke, z.t.; 6. Hennie Rovers, Roosendaal z.t.; 7. Axel Biletzky, Düsseldorf, z.t.; 8. Corné Heeren, Sint-Willebrord op 14 sek.; 9. Wim Lugtenburg, Goedereede, z.t; 10. Thijs Fase, Oud-Vossemaar, z.t.; 11. Cees Spaans, 's-Gravenpolder, z.t; 12. Cees Vleugel, Wemeldinge op 22 sek.; 13. Arie Lugtenburg, Zuidland, z.t.; 14. Gerrit van 't Geloof, Oudenbosch, z.t.; 15. René Boeren, Sint- Willebrord, z.t; 16. Erik Amperse, Goes, z.t; 17. Rini van Hooydonck, Roosendaal, z.t.; 18. Matti de Baat, Steenbergen, z.t.; 19. Wim van Kooten, Bruinisse, z.t.; 20. Ad Hoe zen, Den Bosch, z.t. Duinhoeve en Berkenhof finalisten in campingtoernooi BURGH - In het campingvoetbal toernooi van Burgh-Haamstede zul len de teams van de campings Duin hoeve en Berkenhof het heden (don derdagavond tegen elkaar gaan op nemen In de finale. Berkenhof wist zich in poule A pas na een spannende nek aan nek race met DFS voor de fi nale te plaatsen. Beide teams waren met een gelijk aantal punten geëin digd waardoor uiteindelijk straf schoppen de beslissing moesten bren gen. Berkenhof bleek hier net iets beter mee overweg te kunnen dan DFS, dat er twee onbenut liet. In de dinsdagavond gespeelde ont moeting tussen Berkenhof en DFS" bleken biede teams na aan elkaar ge waagd te zijn (2-2). Rozenhof zag zich verder op deze avond nipt met 1-0 door Sine-Cura geklopt (1-0). Woensdagavond bleef DFS met 3-1 aan de winnende hand in de ontmoe ting met Wieler/Blom. Berkenhof moest hierna nog een zware krachts inspanning leveren om met 1-0 de baas te blijven over Sine-Cura om zo gelijk met DFS te kunnen eindigen. In poule B werd, zoals reeds ver wacht mocht worden, het team van de Duinhoeve finalist via een 5-0 overwinning op het nog puntloze To rentje. Duinrand kon Zeelandia nog op de ranglijst passeren dank zij een kleine 1-0 overwinning op Burghste- de. De eindstanderf-van de poules: Poule A Berkenhof 4 3 1 0 9- 4 7 DFS 4 3 1 0 9- 4 7 Sina-Cura 4 1 12 3-53 Rozenhof 4 1 0 3 7- 7 2 Wieler/Biom 4 0 1 3 6-15 1 Poule B Duinhoeve Duinrand Zeelandia Burghstede Torentje Heden (donderdag)avond gaan DFS en de Duinrand te 18.00 uur de strijd met elkaar aanbinden om de 3e- en 4e prijs. Te 19.15 uur zal de fi nale worden gespeeld van het pupil- lentoernooi waarna te 19.45 uur het beginsignaal zal worden gegeven voor de finale tussen de Duinhoeve en Berkenhof waarna na afloop de prijsuitreiking zal plaats vinden. Oefenprogramma SV Ouwerkerk OUWERKERK - Zondag 7 au gustus gaat het voetbalteam van de sportvereniging Ouwerkerk een aan vang nemen met het afwerken van haar oefenprogramma met de thuis wedstrijd tegen Patrijzen uit 's Hee- renhoek. Op woensdag 10 augustus gaan de Ouwerkerkers op bezoek bij Brou wershaven waarna op zaterdag 13 au gustus te Middelburg zal worden deelgenomen aan een toernooi van Dauwendale met als tegenstanders 's Heer Arendskerke, Bevelanders en Dauwendale. De volgende dag, zondag 14 au gustus, speelt Ouwerkerk in eigen omgeving tegen Zonnemaire waarna men op zondag 21 augustus op bezoek gaat bij de reserves van Steen. Zon dag 28 augustus brengt men een be zoek aan de Walcherense badplaats Domburg om daar de strijd te gaan aanbinden met een kombinatie van Domburg. Voor donderdag 1 september staat er dan nog in eigen omgeving de ont moeting tegen MEVO op het pro gramma waarna op zaterdag 3 sep tember het oefenprogramma zal wor den afgesloten met de thuiswedstrijd tegen WIK. Oefenprogramma SV Dreisehor DREISCHOR - Vuur dc vueCbaUc- leniging Dreisehor aan liet nieuwe kompetitie seizoen gaat beginnen zullen de blauwwitten nog een vijftal oefenwedstrijden spelen. Up zondag 7 augustus zal men van start gaan te Uvezande met de ontmoeting legen Volharding waarna op zondag 14 au gustus de wedstrijden legen Oud- Dreischor (hel team van 1974) op liet programma staal. Zondag 21 auguslu.s gaai men naai de Zeeuwse hoofdstad om liet daar te gaan opnemen tegen Zeelandia w aar na op /.nierdag 27 augustus in eigen omgeving de strijd /.al worden aange bonden met de reserves van Bruse Boys. Het oetenprogralmna zal op dins dag 30 augustus worden afgesloten ,mel de thuiswedstrijd tegen Zierik- zee 11 Voor de lagere teams staan de vol gende oefenwedstrijden op het pro gramma: zaterdag 6 augustus Bruse Boys 111-Dreischor 11, zatehdag 13 au gustus Dreisehor Hl-Brouwershaven 111; zondag 14 augustus Dreisehor 11- Zierikz.ee 11. woensdag 17 augustus Dreisehor 111-Bruse Boys V en zater dag 20 augustus Brouwershaven 11- Dreischor II. Het dameselltal /al op zondag 21 augustus te Middelburg deelnemen aan een toernooi van de vereniging Dauw endale. Konkoers Schouwse Ruiters DREISCHOR - Dc LR en PC De Schouwse Ruiters organiseert vrij dagmiddag 5 augustus vanaf 16.00 uur een Kringkonkoers voor B- kombinaties op haar terreinen in Noordgouwe. Het konkoers waaraan wordt deel genomen door zowel paarden als po ny's betreft dressuur en spring- wedstrijden. Het jurywerk wordt verricht door Simon den Exter uit Kortgene. Roosendaalse amateur neemt weer afstand van Toon van der Steen van Kooten, Cees Spaans en Corné Heerén („Ik miste net de slag") om beurten trachtten om het voortsuk kelende peloton op drift te krijgen. Met nog vijftien ronden te gaan be gon de achterstand van het peloton toch nog terug te lopen en toen zich in de volgende ronde een achtervolgend achttal formeerde, toen dreigden de koplopers alsnog te worden achter haald. Matti de Baat, Thijs Fase, Cor né Heeren, Leo de Jonge, Wim van Kooten, Adrie Geeris, Patrick van Passel en Cees Vleugel verkleinden de achterstand in vijf ronden tot een halve minuut, maar toen sloot het op drift geraakte peloton weer aan. Voor Thijs Fase en Corné Heeren was dit evenwel nog niet voldoende en dit keer toegen zij er gezamenlijk op uit, want ze proefden meer. Dat leek er ook te gaan komen, toen men in de kopgroep naar elkaar ging zitten kij ken, maar nadat men was geatten deerd op de komst van het peloton met de hardwerkende Fase en Hee ren in de frontlinie, toen werd beslo ten om toch maar met z'n zevenen de finale in te gaan. Appeldoorn toont zich duidelijk de sterkste in de eindsprint. Kees de Nooijer (midden) blijft Toon van der Steen noy net voor. Met nog vier ronden te gaan tracht te Toon van der Steen voor de eerste keer alleen op avontuur te gaan, maar Theo Appeldoorn sleurde de overige zes weer terug in het spoor van de Bruenaar. In de voorlaatste ronde opnieuw een poging van Van der Steen, maar dit keer reageerde Kees de Nooijer attent. Inmiddels was er vanuit het peloton een nieuw viertal in de achtervolging gegaan. Opnieuw waren Thijs Fase en Corné Heeren van de partij en dit keer gin gen Cees Spaans en Wim Lugtenburg uit Goedereede mee. Dichterbij dan op een veertiental sekonden konden zij evenwel niet meer komen, voor namelijk doordat Toon van der Steen door zijn demarrages het tempo hoog hield in de kopgroep. Waarschijnlijk hadden velen rekening gehouden met een overwinning van een van beide koereurs uit de Van Aarle Auto's- equipe, maar toen maakte Werner Wieme in de laatste bocht zijn ka- tastrofale foutje, waar juist een slu we vos als Theo Appeldoorn op zit te wachten. RENESSE - De amateur-wielerronde van Renesse heeft er woensdagavond voor gezorgd, dat de Ronde van Zierikzee op dinsdag 23 augustus nog een extra dimensie in zich heeft gekregen. Nadat Toon van der Steen zes da gen voor Renesse in zijn eigen Ronde van Bruinisse voor een schitterende overwinning zorgde en daarbij met na me als winnaar uit de bus kwam in de tweestrijd met Theo Appeldoorn uit Roosendaal, haalde Appeldoorn in Renesse zijn verdiende revanche door in een sprint met zeven over de meeste reserves te beschikken. Bij het in komen van het laatste rechte eind profiteerde Appel doorn uitstekend van een beweging van Werner Wieme uit Ijzendijke. Wieme trok lakoniek zijn voetriempjes nog eens aan om volledig voorbereid de laatste honderd meter in te gaan, maar de beschermeling van Toine van de Bunder maakte daarbij een kruciale fout. Nog voor dat hij zich goed en wel realiseerde wat er gaande was, had Theo Appeldoorn al een gaatje geslagen, dat door Werner Wieme in ieder geval niet meer kon worden dichtgereden. Kees de Nooijer en Toon van der Steen probeerden nog wel om over de rappe Brabander heen te komen, maar Appeldoorns eindschot was vernietigend en luttele sekonden later was zijn tiende seizoenzege een feit. Met z'n zevenen werd eendrachtig samengewerkt en met name het duo Toon van der Steen en Werner Wieme verzette bijzonder veel werk. De bei de ploegmaats zorgden er voorname lijk voor, dat in de kortste keren een enorme bres gëslagen werd, zo groot zelfs, dat het zevental de overige ren ners op een volle ronde achterstand dreigde te gaan zetten. „Dat zat er op een bepaald moment wel degelijk in, maar onderling werd besloten om een gaatje te houden en moest er zelfs even in de remmen geknepen wor den", vertelde Werner Wieme achter af. „Als we namelijk bij het peloton zouden aansluiten zou ons een aantal premies door de neus geboord kun nen worden, omdat de groep dan in zijn geheel voor de geldprijzen zou mogen springen. Zo luidt het regle ment nou eenmaal en dat risiko wil den we persé niet lopen. Bovendien konden we nu vanaf een afstandje bejrijken hoe het peloton alsnog iets zou gaan proberen". Op drift Dat proberen leek er lange tijd he lemaal niet te gaan komen, ondanks het feit, dat vooral Thijs Fase, Wim Rivalen Door zijn overwinning in Renesse heeft Appeldoorn weer afstand geno men van Toon van der Steen waar het het aantal overwiningen betreft. Appeldoorn boekte zijn tiende sei zoenzege, terwijl Van der Steen nu nog op negen is blijven staan. Wanneer noch de een, noch de an ders voor 23 augustus een nieuwe bloementuil krijgt, dan zal Toon van der Steen ongetwijfeld alles in het werk stellen om via het winnen van de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuws bode naast Appeldoorn te komen. „Eenmaal op de fiets zijn we natuur lijk sportieve rivalen", vertelt Theo Appeldoorn, „maar verder zijn we vrienden. We verkleden ons altijd met hetzelfde groepje op hetzelfde adres en dan wordt er veel gein ge trapt, maar als het startschot heeft geklonken, ja Appeldoorn was een van de ijve rigste renners in de kopgroep, die er veel aan gelegen was om uit de greep van de achtervolgers te blijven. „Af gelopen maandag leek in Roosendaal gemakkelijk naar mijn tiende over winning tc rijden, toen wc met een groepje van vijf renners vanaf de De ongeveer achtduizend toeschou wers in het bomvolle Renesse kregen een boeiende koers te zien, ondanks het feit, dat de definitieve slag al erg vroeg in de wedstrijd zou vallen. Al na acht van de zestig ronden reed een bijzonder sterk zevental weg uit de tachtig koppen tellende groep. Bin nen tien ronden sloeg de leidersgroep een gat van driekwart minuut, dat na veertig ronden zelfs was opgelopen tot een dikke minuut. Toen werden de vier Zeeuwen Rob Bijvank, Werner Wieme, Toon van der Steen en Kees de Nooijer, de twee Brabanders Hennie Rovers en Theo Appeldoorn en de verrassend sterk rijdende Duitser Axel Biletzky plot seling toch nog bedreigd door het aanstormende peloton, maar opgejut door de grote massa publiek bleef men toch uit de greep van Corné Hee ren en Thijs Fase en hun makkers. Vanaf de eerste ronde spande Toon van der Steen zich terdege in om steeds weer als eerste over de fi- nishstreep te komen om zodoende punten te verzamelen voor de lukra- tieve leidersprijs. Binnen enkele ronden werd duide lijk dat de Bruenaar hier zijn zinnen op gezet had en hij zou tenslotte ook al vele ronden voor het einde zeker zijn van deze geldelijke ondersteu ning, die een amateurwielrenner wel degelijk ook zeer goed kan gebruiken om zijn sport te kunnen blijven be drijven zonder dat er een al te grote deuk in het huishoudgeld wordt ge trapt. De eerste serieuze schermutse lingen werden ingeleid door Rob Bij vank en de Duitse badgast Axel Bi letzky, die na Bruinisse ook in Re nesse liet zien wel degelijk een aar dig eind te kunnen fietsen. Eerst slo ten Toon van der Steen en Hennie Ro vers bij de twee leiders aan en ander maal een ronde later onderkenden ook Theo Appeldoorn, Werner Wieme en Kees de Nooijer het gevaar, dat schuilde in de vlucht van de eerder genoemde leiders. Winnaar Theo Appeldoorn ontvangt de Ilse van Aken. bloemen uit handen van Ronde-Miss BRUINISSE - NEO'25 uit Sprang-Capelle behaalde in het vorig seizoen in 24 kompetitiewedstrijden welgeteld vier kompetitiepuntcn in de tweede klas van het KNVB-zaterdagvoetbal, de klas waarin ook Bruse Boys uitkomt. Oorzaak van deze wel zeer karige puntenoogst was het vóór het seizoen afha ken van een vijftal van de belangrijkste pionnen in de Brabantse equipe, waardoor het reeds vooraf nagenoeg vast stond, dat de ploeg zich niet zou kunnen handhaven, een vermoeden dat pijnlijk bewaarheid zou worden. In Bruinisse lijkt zich het komende seizoen hetzelfde verhaal te gaan afspelen. Nog voordat het seizoen begonnen is, dreigt de Bruse tweede klasser van trai ner Jan Englebert in de hoek gedrukt te zijn, waar normaliter de eventuele de gradatiekandidaten - dit jaar weer twee gezocht dienen te worden. Dinsdaga vond speelde de Bruse ploeg dc eerste oefenwedstrijd tegen Smerdiek uit Sint-Maartensdijk. Dc vierde klasser legde de tere plekken van dc ploeg uit Bruinisse pijnlijk bloot en won met 1-4. Meer nog dan de uitslag was dc ma nier waarop de formatie van Jan Englebert trachtte tegen te sputteren een vingerwijzing naar wat het Duivelandse publiek het naderende seizoen kan gaan verwachten. Uit de ploeg, die het vorig seizoen van tijd tot tijd redelijk presteerde vielen tijdens de periode tussen ^e twee kompetities Wim Geluk, Jaap van de Berge, Adrie de Jonge en Ed dy Schil om uiteenlopende redenen af. Bovendien moet daar ook cen trumspits Jacob van de Berge bijge teld worden. De jeugdige topskorer kon er het vorig seizoen al nagenoeg niet bij zijn en het lijkt nog steesd uiterst dubieus of hij binnen afzien bare tijd zijn plaats weer zal kunnen innemen, ondanks het feit, dat hij de eerste training wel meemaakte en daarin aantoonde konditioneel to taal niet onder te doen voor zijn klubgenoten. Zonder het genoemde vijftal blijft er een team staan, waarin de jeugd - zes spelers onder de twintig jaar - de boventoon voert. Bovendien resteert er nauwelijks een speler, die als organisator kan optre den, een rol die voortreffelijk werd vertolkt door Wim Geluk, die zich wegens werkzaamheden moest te rugtrekken. „Oké, we hebben kwa spelersmate riaal flink moeten inleveren, maar dat wil bepaald nog niet zeggen, dat we dan ook maar meteen met NEO Vergeleken moeten worden", vertel de Jan Englebert na de eerste oefen partij. „We hebben nog maar twee keer getraind en dan is het niet hele maal relevant om al konklusies te trekken. We gaan er gewoon keihard aan werken om een uitgebalanceerde ploeg te krijgen wanneer het kompe- titiegebeuren losbrandt. Persoonlijk ben ik ervan overtuigd, dat we volop kwaliteiten in huis hebben om rede lijk tot goed mee te draaien in de tweede klas. Nee, ik ben niet zo pes simistisch gestemd. We redden dat hier wel, als we er met z'n allen fiks de schouders onder zetten". Englebert vergat in zijn betoog overigens gemakshalve wel tc mel den, dat er weliswaar voldoende voetbaltechnische kwaliteiten schui len in de jeugdige formatie, maar dat het het gros van de spelers duidelijk ontbreekt aan ervaring, zeker op tweede klasniveau. In verdedigend opzicht wordt met name bijzonder veel gevergd van spelers als Johan Nieuwersteeg, amper achttien jaar en voorbestemd om de teruggestapte Jaap van de Berge als laatste man te gaan opvolgend, Wiebren Wiebrens. Wim van Dijke en F red van de Berge. Met name deze jongens zullen de lij nen, die Wim Geluk veelal uitstippel de, node missen. Ook aanvallend hinkt de ploeg nu wel helemaal op een uiterst wankel been. Nadat het vorig jaar Jakob van de Berge als af- werker al moest worden ingeleverd, zijn nu ook de andere mensen, die voor de produktie zorgden afgeval len. Wim Geluk en Adrie de Jonge zorgden voor de hoofdmoot van de produktie en beiden zijn weg. Hierdoor komt er wel een hopeloze last op de schouders van linkerspits Tonnie van de Berge te liggen. Hij is min of meer genoodzaakt om zelf voor de produktie te zorgen, nadat hij daarvoor ook al het voorbereiden de werk voor zijn rekening nam. Jos van Unen, Herman Knop en Klaas Verspoor vormen de nieuwe lichting aanvallers, maar voor hen geldt het zelfde als voor de genoemde jeugdige verdedigers: een gebrek aan erva ring. Veruit het sterkste gedeelte van de ploeg schuilt nog in het middenrif met Cees Willemse en Jan Minnaard als spelers met aardig wat routine in hun bagage. Allen zullen zij het even wel ook niet kunnen klaren, maar af gaand op de bewoordingen van trai ner Englebert lijken de ongetwijfeld getalenteerde jeugdige spelers tijdig te zijn klaargestoomd. Smerdiek kwam traditioneel gela den binnen de lijnen en was bepaald niet gevrijwaard van revanche-ge dachten voor de pittige nederlagen die het vorig jaar gelden werden te gen Bruse Boys. Tijdens de oefen- kampagne werd het in Sint-Maar tensdijk 0-4, terwijl het in de beker kompetitie in Bruinisse zelfs simpel 5-0 in Duivelands voordeel werd. Vrijwel onmiddellijk werd ruim schoots geprofiteerd van de vele ga ten, die er in de Bruse ploeg vielen, maar het duurde toch nog tot rond het half uur, vooraleer Marien Vroeg- op uit een dieptepass van aanvoerder Wim Scherpenisse de openingstreffer voorbij Steef van de Velde kon depo neren. Daarvoor had jeugdspeler Ad- dy Stoutjesdijk een paar schitteren de mogelijkheden onbenut gelaten. Drie minuten na de treffer van Vroe- gop stond Bruse Boys alweer naast zij, doordat Tonnie van de Berge door de verdediging soleerde, de bal kaatste met Jos van Unen en vervol gens zelf tussen vijf Thoolse spelers vernietigend uithaalde. Doelman Kees Lindhout was kansloos: 1-1. In de tweede helft dikteerde voorname lijk Smerdiek het gebeuren, hetgeen werd uitgedrukt in treffers van ach tereenvolgens van Wim Vroegop (twee keer) en nog eens Marien Vroe gop: 1-4.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8