Vervoersbond FNV gaat door met landelijke prikakties Zomeravondfeest Zierikzee kon geen doorgang vinden 6/c DE ZIERIKZEESCHE COURANT En toen... ging het regenen Toch zomeravondfeest Hedenavond zomeravondkoncert Ned. Herv. Kerk Burgh-Haamstede v,o.u JiJL//7;^:x Zrr:\ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Geheimhouding Minister Rietkerk blijft bij zijn standpunt het rapport Gruijters betreffende vermeen de omstreden aankopen van het ABP ge heim te houden. (Pag. 2). 40 jaar PTT-er Op dinsdag 9 augustus is het precies 40 jaar geleden, dat de heer Van Sonsbeek - de Duizendpoot van Klein Poelland - in dienst trad bij de PTT. (Pag. 5). Orgel/Zangavond In de Nederlands Hervormde Kerk van Drei- schor gaven organist Dirk Jansz. Zwart en sopraan mevrouw M. N. Coumou-Groenen- dijk een opmerkelijk koncert. (Pag. 7). Tiende zege Theo Appeldoorn profiteerde in de drukbe zochte wielerronde van Renesse van een kleine onachtzaamheid van Werner Wieme en pakte zijn tiende zege. (pag. 8). DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1983 139ste jaargang Nr. 233(14 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Tracht slechts de mensen te verwarren; hen te bevredigen is moeilijk. Goethe Z1ERIKZEE - De stakingsaktie bij het streekvervoer Zuid-West-Nederland in het gebied Voorne-Putten en Rozenburg wordt voortgezet totdat het taxi experiment in Zeeuws-Vlaanderen is beëindigd. In de rest van het vervoersge bied van Zuid-West-Nederland wordt donderdag het openbaar vervoer hervat, al zullen in dit gebied wel verrassingsakties worden uitgevoerd. De cao-groepsraad van de Vervoersbond FNV - daarin hebben vertegenwoordigers zitting van alle streekvervoersbedrijven in Nederland - bereiden de komende weken prikakties voor in het hele land. Dilia van der Heem van de Vervoersbond FNV zei na afloop van de vergadering, dat de akties doorgaan totdat het taxi-experiment van de baan is. De afde ling Spijkenisse van de ZWN heeft woensdag beslo ten door te gaan met de aktie. In die afdeling heeft de FNV de grootste aanhang, namelijk 103 van de 140 chauffeurs. Van der Heem wilde woensdagmiddag na afloop van de vergadering in Zierikzee niet meedelen wat voor prikakties gehouden zullen worden en waar de reizigers met het openbaar vervoer in de toekomst rekening mee moeten houden. Elders in ons nummer van vandaag geven onze re- daktrices Ali Pankow en Stella van Zanten uitvoerig bericht over hoe het er woensdagmiddag in Zierikzee aan toe ging. worden getast, zodat men er niet aan ontkomt de reserves aan te spreken. Anderzijds heeft de Evenementen kommissie nog goede hoop, dat extra middelen gevonden zullen worden om het verlies van dihsdagavond enigszins op te vangen. Bijvoorbeeld in de.voxm. v.an.üppnsors.en.xlöor het opstellen van een rad van avontur tijdens één of meerdere van de vol gende toeristendagen. Kompensatie Waar het de organisatoren echter ook om gaat, is kompensatie te geven voor het muziek- en dansfestival, dat dinsdagavond geen doorgang kon Voorzitter van de Evenemen tenkommissie, de heer Hans Lind- hout liet inmiddels weten, dat Zierikzee op dinsdag 9 augustus (en bij slecht weer op dinsdag 16 augustus) toch vrijwel het gehele zomeravondfeest, zoals aanvan kelijk gepland, zal gaan beleven. Theaterburo Gerhard de Kok heeft zich volgens de Evenemen tenkommissie loyaal opgesteld en derhalve is het mogelijk gebleken een vrijwel authentiek program ma samen te stellen. De mensen van Plantarium Braber/Padmos hebben zich bereid verklaard voor de podiumversiering met planten en bloemen zorg te dra gen. vinden. Die kompensatie komt er in elk geval. Gerhard de Kok is in staat een groot aantal van de voor 2 au gustus gekontrakteerde artiesten op één van de volgende toeristendagen naar Zierikzee te krijgen en de Eye- nementenkommissie overweegt, in ZIERIKZEE - Een Midzomeravondfeest in Zierikzee: kletterende regenbuien, een dreigende nikkelstaart in de lucht, sombere gezichten bij de mensen van de Evene mentenkommissie en noeste sjouwers, die een rijkelijk met bloemen versierd podium afbreken. Nee zo was het natuurlijk allemaal niet gepland; het zag er aanvan kelijk ook helemaal niet naar uit, dat het zo zou lopen. Omstreeks zes uur was Zierikzee en vooral het Haven plein nog bomvol met toeristen, zelfs de tribunes rond de plaats waar het grote muziekprogramma zich dinsdaga vond moest afspelen, bleken al grotendeels bezet. Even later brak echter de bui los en die dreef de toeristen met duizenden de stad uit. De regen gutste neer op de tribunes en op de terrasjes en dompelde het Havenplein in een puur Hollandse entourage, terwijl men daar kort tevoren nog Rivièra- achtige allure had geproefd. ,,De Almanak heeft het voorspeld, dat het op 2 augustus 's avonds zou BURGH-HAAMSTEDE - In de Hervormde kerk te Burgh wordt donderdaga vond (heden) het vijfde zo meravondkoncert van dit seizoen gegeve door Rien Balkenende, orgel, Myra van Groenendael, viool en regenen", liet één der leden van de Evenementenkommissie ongenaak baar weten. ,,Had dat eerder gezegd, hadden we d'r misschien rekening mee kunnen houden", klonk het van de overige leden een beetje zuur. Niet door laten gaan Voorzitter Hans Lindhout en Theaterburo-agent Gerhard de Kok staken de koppen bij elkaar en kon den niets anders doen dan besluiten het hele midzomeravondfeest thans niet te laten doorgaan. Alle artiesten, die deze avond zou den optreden - en dat waren er heel wat - waren reeds bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw en kre gen te horen, dat ze niet meer in aktie behoefden te komen. „Blijven lachen", hield Hans Lind hout zich onder deze omstandigheden nog voor, maar dat viel toch niet zo mee, want voor de Evenementen kommissie betekende het niet door gaan van het midzomeravondfeest toch een financiële strop van enkele duizenden guldens. Eerder dit jaar moest voor het bin nen de Zierikzeese poorten halen van het Tros-televisie-spektakel „Fiets 'm d'r in" ook al flink in de buidel Dik de Koning, gitaar. WEERSVOORUITZICHTEN Rien Balkenende is één van de or ganisten van de Gasthuiskerk te Zie rikzee en als orgeldocent verbonden aan de Zeeuwse Muziekschool. Zijn onderwijsbevoegdheid behaalde hij aan het Rotterdams Conservatorium, waar hij zich thans bij Arie J. Keyzer voorbereidt op het eindexamen so- Iospel. Myra van Groenendael studeerde viool aan het Brabants Conservatori um te Tilburg bij Leo Riemens en vervolgens bij Georges Octors aan, het Koninklijk Conservatorium in* Brussel. Samen met haar man Rien Balkenende vormt zij een vast ka- mermuziekduo. Dik de Koning genoot zijn oplei ding aan het Rotterdams Consertva- torium bij Dick Hoogeveen. Hij geeft gitaarlessen aan de muziekschool te Sommelsdijk en privé ook in Zierik zee en Bruinisse. Op het programma van deze op Schouwen-Duiveland welbekend musici staan werken van o.a. Ruppe, Handel en Bach. Ook de opmerkelij ke en enigszins curieuze Sonate re- presentativa van Biber zal ten geho re gebracht worden, een muzikale na tuurschildering voor viool en orgel, vol van allerlei dierengeluiden. Het koncert vangt om 20.00 uur 's Middags was het bijna traditioneel weer bijzonder druk in de buitenwijken van Zierikzee. Zo ver als men zien kon beheersten geparkeerde auto's het beeld. Verwachting t/m maandag 8 aug Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20'??. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: n.west 3 Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50'? Min .temp.: 14 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: n.west 4 Maandag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50'/? Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: n.oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 5 aug. Zon op 6.06, onder 21.24 Maan op 1.54, onder 18.59 Nieuwe Maan: 8 aug. (21.18) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 aug. 12.38 6.10 18.45 Springtij: 11 augustus Temperatuur zeewater Schouwse kust: 19.2° C. Vervolg pag. 2 Door de gestaag neergutsende regen werd het avondprogramma van de Toeristendag in zijn geheel afgelast. Op de vol gende Toeristendag wordt het evenwel in zijn geheel weer ingepast. dien nodig, het programma dan leuk aan te vullen met orkestjes en muzi kanten uit de regio. Het ziet er dan ook naar uit, dat Zierikzee hetzij op 9, hetzij op 16 augustus toch een mid zomerfeest gaat beleven. Volgende week dinsdag zal rond het middaguur worden besloten of het feest op die avond zal plaatsvn- den, dan wel naar de volgende week wordt verschoven. Als norm zal bij de beslissing een regenkans van vijf tig procent gelden. Overigens is het slechtweer-risiko nooit echt hele maal uit te sluiten, want onverwach te flinke buien vallen er wel meer in Nederland. Enthousiaste volhouder afgelopen dinsdag bleek dweilband „Laffese- ke" uit Bergen op Zoom. Toen het feestprogramma reeds was afgelast speelden deze muzikanten er onder de Beuze nog lustig op los en hielden daar een grote groep belangstellen den bezig. Een andere muzikale akti- viteit: het orgelconcert door Leen- dert de Broekerl in de R.K. Kerk, trok slechts weinig maar wel zeer ge motiveerde toehoorders. Veel be langstelling bestond er 's middags wel voor de orgelontdekkingstocht, waar ruim zeventig mensen aan deel namen. Aanvarinkje Verder deed zich tijdens deze vier de toeristendag weer eens een aanva rinkje voor tussen enkele onderne mers en de Evenementenkommissie. Zoals reeds eerder bleek dit seizoen, leeft er aan weerszijden wat wrevel, die het ongetwijfeld verdient na af- (Vervolg pag. 7) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met zon Zonnige perioden en droog: mini mumtemperatuur omstreeks 12 gra den; middagtempcratuur ongeveer 20 graden; matige noordwestelijk^ wind.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1