Bruse Boys start kompetitie met moeilijke thuiswedstrijd Zierikzeese fietscross in de wielen gereden door fraai strandweer TTV Scaldina organiseert tafeltennis-interland Nederland-België met en in Sportcentrum Krayestein 6 ZIERIKZEE/BURGH-HAAMSTEDE - Binnen niet al te lange tijd (medio september) worden de hallen van het nieuwe, fraaie Sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede in gebruik geno men. Om de nieuwe hallen te promoten zoeken de eigenaren, de broers Cees en Adrie Bom en de direkteur-sportief Robert-Jan Pothaar naarstig naar aantrekkelijke evenementen. In samen werking met de Zierikzeese Tafeltennisvereniging Scaldina is men er nu in geslaagd om een belangrijke tafeltennis-interland naar Burgh-Haamstede te halen. Op woensdag 9 november treedt de Nederlandse nationale ploeg aan tegen België. Het du el tussen de twee buurlanden wordt gespeeld in het kader van de Europa-Cup voor landenploegen. Aanvankelijk was de organisatie van de interland toegewe zen aan Sas van Gent, maar hier ontstonden problemen, waarna de NTTB naarstig op zoek ging naar andere gegadigden. Tot maandagavond waren nog drie verenigingen in de race, maar te elfder ure werd Sjaak Vermeulen, waarnemend voorzitter van Scaldina bericht, dat Scaldina de organisatie is gegund. Ook de direktie van Sportcentrum Krayestein, waar de ontmoeting zal worden afgewerkt toonde zich bijzonder ingelaten met het feit, dat de interland in deze nieuwe akkommodatie wordt afge werkt. Nederland maakt met Oostenrijk, Spanje, België, Denemar ken, Finland, Rusland en Italië deel uit van de ploegen die strij den in de eerste divisie van de Europese landen-tafeltenniskom- petitie. De winnaar van deze kompetitie promoveert naar de super-divisie, terwijl de als laatste eindigende ploeg degradeert naar de tweede divisie, maar hiervoor komt Nederland zeker niet in aanmerking met korifeeën als Henk en Ron van Spanje, Bob Potton, Hans Gootzen en last but not least Bettine Vrieze- koop in de ploeg. De ontmoetingen, die gaan over zeven partijen (vier enkelspelen en een mixed dubbelspel) staan onder auspi ciën van de ETTU (Europese Tafeltennis Unie). Berkenhof pakt flink uit op campingtoernooi BURGH - In het campingvoctbal- toernooi van Burgh-Haamstede op het sportpark Van Zuijen te Burgh is het team van de camping Berkenhof maandagavond op gelijke hoogte ge komen met koploper DFS. IMet een ruim 5-1 zege op Wieier/Blom kon het zelfs de leidersplaats overnemen. Vanavond in de ontmoeting tussen Berkenhof en DFS kan bij winst van een van beide teams praktisch de beslissing vallen. In poule B verspeelde Zeeiandia zo goed als zeker haar kansen op de poule-zege door in de ontmoeting te gen de Duinrand met 1-0 aan het kortste eind te trekken. De Duinhoeve, die het treffen met Burghstede in een 2-0 overwinning omzette, maakt nu een goede kans om zich voor de donderdag te spelen finale te plaatsen. De standen Poule A: Berkenhof 2 2 0 (J 7- 2 4 DFS 2 2 U u 4- 1 4 Rozenhof 3 1 0 2 7- 6 2 Sina-Cura 2 0 1 1 2- 4 1 Wieier/ Blom 3 0 1 2 5-12 1 Poule B: Duinhoeve 3 2 1 0 6- 0 5 Zeeiandia 4 2 1 1 8- 2 5 Duinrand 3 2 0 1 5- 4 4 Burghstede 3 1 0 2 l- 5 2 Torentje 3 0 0 3 1-10 0 Het programma voor woensdaga vond ziet er als volgt uit: Poule A. DFS-Wieier/blom. 18.30 uur; Berkenhof-Sina-Cura, 20.00 uur. Poule B: Torentje-Duinhoeve, 19.1.1 uur. Frits Pirard winnaar in Roosendaal ROOSENDAAL - Frits Pirard, winnaar van de eerste Tour de France-etappe, heeft maandagavond het profkriterium „Draai van de Kaai" gewonnen. Na negentig kilo meter versloeg de Brabander zijn me devluchter Bert Oosterbosch, Hennie Kuiper en Wies van Dongen in de eindsprint. Er waren 30.000 toeschou wers. Heel wat jonge fietscrossertjes meden angstvallig de springschans mid den in het parkoers. De wat ouderen waagden zich wel aan de sprong. KNVB-voetbalkompetitie begint in weekeinde 10 en 11 september ZIERIKZEE - De fietscross, die zaterdagmiddag op het Zierikzeese parkoers aan de Zandkreekstraat werd gehouden werd overduidelijk in de wiélèn gereden door het schitterende strandweer, dat Schouwen- Duiveland de laatste weken beheerst. Hierdoor bleef het aantal deelne mers ver beneden de door de Zierikzeese werkgroep verwachte aantal. .Ongeveer 25 jeugdige fietscorssers namen het nu tegen elkaar op, ver deeld in vier leeftijdsgroepen. „Ondanks het wat tegenvallende aantal zijn we toch wel tevreden", merkte Adrie van Hese op. „Ongetwijfeld liggen veel aanvankelijke inschrijvers op het strand en er zijn ook nog heel wat kinderen op vakantie. Op zaterdag 13 augustus gaan we nog eens proberen". In de leeftijdsgroep van 7 en 8 jaar ging de zege naar Jort Pauwe, die twee keer eerste en een keer tweede werd. Jeroen Tiggelman eindigde in deze kategorie als tweede door een zege en twee tweede plaatsen. Met drie derde plaatsen werkte Kees Stamperius zich naar de derde positie, terwijl Heieen van den Ouden en Sebastiaan Raaijen respektievelijk vierde en vijfde werden. Spannend ging het er ook aan toe bij de negen en tienjarigen. Michel Bouwman werd winnaar met vier punten, een punt minder dan Nicolas Schregardus en vijf punten minder dan Perry Bazen, die als derde uit de strijd kwam. De grootste groep deelnemers verscheen bij de elf- en twaalfjarigen. Hierdoor was hier een extra finale nodig voor de vier besten uit de voorafgaande manches. Van start tot finish leidde Rick van der Werf met Mark Tiggelman als goede tweede en Ferry Kouwen, die de derde plaats pakte. Vierde finalist was René Plandsoen. In de oudste katego rie ging de overwinning naar Edwin Bouwman, die alle drie de man ches op zijn naam schreef. Martin de Jonge eindigde drie keer tweede en pakte daardoor ook de tweede plaats in de eindklassering. Marcel Dik- mans pakte de derde plaats. De wedstrijden aan de Zandkreekstraat werden mogelijk gemaakt dank zij de sponsoring van Bovag Tweewie-; Iers Zeeland, Sporthuis Zierikzee, VP-center, Léon Sport, Hese Twee- wielers, Speelgoedwinkel De Vries, Zentra-sport en Snackbar Duin houwer. dorp, Dinteloord, Kloetinge, Snier- diek, Klundert en De Meeuwen. Herinneringen Op zaterdag 24 september wacht Bruse Boys de tweede thuis wedstrijd. Roda Boys uit Aalst komt naar Bruinisse en zo op het oog moet deze tegenstander voor welke Bruse ploeg ook een te pakken opponent zijn. omdat Roda Boys de voorbije ja ren aantoonde, dat men het tweede klasniveau net niet aan kan, terwijl men blijkbaar weer net iets te sterk is voor de derde klas. van Wolphaartsdijk en een week la ter wacht de uiterst lastige uit wedstrijd naar het Poort vlietse SPS. Op 24 september komt vervolgens Veere naar sportpark Bannink, waarna Mevo naar De Meeuwen trekt in Zoutelandev Na de tweede bekerronde krijgt de Zierikzeese za- terdagploeg het aan de stok met Nieuwdorp. dat het vorig jaar zo'n schitterende kans op promotie in de slotfase liet glippen en dit jaar onge twijfeld sportief revanche wil nemen op zichzelf en de tien klassegenoten. Na het thuisduel moet Mevo nog zes keer aantreden voor de winterstop. Hiervan worden vier duels in den vreemde gespeeld, achtereenvolgens bij Smerdiek, Nieuwland, 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk. Tussendoor komen SNS en BWR naar Zierikzee. F.V..Zierick Zienk/cr Wodvlucht vanuit ."si yuriüm "p zaterdag 30 juli 1983; alsianci 120t> km; in concours 200 duiven, gelost 6.45 uur, aankomst le dml 9.39 uur. 1183.17 mmin; laatste pnjsduil 9.39 uur, 1058.48 m min. J. Krijger 1, 01, M. K Krijger 2. 12, 22, 30, 42. 53. J J. Vermeide 3. 18. 19, 37, 41, 63, 67. J v d. Sande 4. 21. 58; B. P. Wesdorp 17. 23. 31. Jacco Bolle 7, 37. J. den Hengst 8. 10, al. 1- Maijs 9. 27. 49; C. v t Veer 10. 54. 02. E. P. Boshuizen 11. 20, 35, 38, 39. 44. 45. 46. 47, 48. 50. 55; C. vd. Hoek la. E. Kloet 14, 15, 29; B. A. de Bruijn 24. J. Snijders 25, 26. 28, 56, 59, 60, 63. Joop Hilleman 32; H. Stout jesdijk 33. J. Verwijs 36, 43, 64, M. C. BoJle 40. 66; L. Berrevoets 52; H. v. d. Maas 54. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Compiegne op. 24 juli. Aan deze 260 km verre vlucht namen 276 jonge dui ven deel, die gelost werden om 6.45 uur; aankomst le duif te 10.38 uur; laatste prijs te 11.20 uur. L. v. d. Hoek en Zn. 1, 2,8, 40. 68; Berrevoets-Wesdorp 2, 11, 21, 56; W. Blom en Zn. 3, 15, 18. 32, 37. 43. 45. 49. 53. 67; J. A. v.d. Linde 4, 13,22,27,31. 46, 69; P. Kouwenberg 5, 6. 7, 17, 58; H. v. d. Linden en Zn. 8, 9, 19, 20, 33, 48, 66; C. M. Groenleer 10, 47; L. J. Fonteine 12, 23, 25, 38, 54, 57, 65; C'. Gieskes 14. 64, 67; J. C. Berrevoets 16, 41, 42, 50; A. Bakker 24. 36; Feleus- Westenbrugge 26, 44, 51; J. v. IJssel- dijk 29, 34; Rob Douwes 30, 39. 63; J. M. Jumelet 35, 62; Jac. Dekker en Zn. 52; M. A. Gieskes 55; A. Romijn 59, 60. P.V. „De Reisduif" Zonnemairc Uitslag wedvlucht Bergerac; al- stand 806 km; los vrijdag 29 juli 13.00 uur; in concours 91 duiven. De vlucht is een groot sukses voor de heer J. J M. Steketee uit Bruinisse. J. J. M. Steketee 1, 2, 3, 4. 5, 6. 8. 10. 11, 12; A. J. Flikweert 7; L. J. v. d. Wielen 9, 13, 14, 16, 22; E. Boerman 15; W. J. Wiltenburg 17. 20. 21: G. Fli kweert 18; C. Westdorp 19; J. Fli kweert 23. Ie aankomst duif zaterdag 12.21 uur; laatste 18.36 uur; zwakke veran derlijke wind, warm weer. Uitslag jonge duiven St. Quentin; afstand 214 km; los 6.45 uur, zaterdag 30 juli 1983; in concours 90 duiven. L. J. v. d. Wielen 1, 5. 6. 15, 16. 23; J. Flikweert 2; C. Wesdorp 3, 7, 9, 21. 22; J. J. M. Steketee 4. 12. 13, 14; G. Fli kweert 8, 11; L. v. Duivendijk 10. 18; Ph. Steketee 17; J. C. Veerman 19; A. J. Flikweert 20. Ie aankomende duif 9.52 uur; laatste 10.11 uur; zwakke verander lijke wind, snel verloop. Wim Geluk was vele jaren een onmisbaar steunpilaar in de Bruse formatie. De spelmaker stapt het komend seizoen noodgedwongen terug. ZIERIKZEE - Op zaterdag 10 en zondag 11 september gaan de vijf Schouwen-Duivelandse voetbalploegen, die uitkomen in KNVB-verband van start voor de eerste kompetitiehelft, die exact drie maanden later wordt af gesloten met de returns van de eerste speeldag. Drie van de vijf teams beginnen met een thuiswedstrijd. Bijzon der zwaar krijgt het Bruse Boys meteen al. SSC '55 uit Sprang-Capelle komt naar Bruinisse op 10 september en de Brabanders hebben het de ploeg van trainer Jan Eng- lebert in de voorbije drie jaar steeds bijzonder moeilijk gemaakt. Voor Zierikzee gaat het seizoen, evenals het vorig jaar, van start met een uitwedstrijd bij het Dintel- oordse Divo en de Zierikzeese zaterdag vierde klasser Mevo begint op sportpark Bannink tegen Wolphaarts dijk, ook al een pittige opgave zo direkt bij het begin. Voor het eerst komen de reserveploegen van Bruse Boys en Zierikzee in KNVB-verband uit. De Bruse reserves beginnen met een uitwedstrijd tegen het Sint-Anna- landse WHS, terwijl Zierikzee op eigen terrein aantreedt tegen de reserves van het Hulsterse HVV '24. Zierikzee, dat ook sit seizoen uit komt in de derde klasse D van de zon dagkompetitie, begint zoals reeds gesteld bij het altijd lastige Divo. De Dinteloordse ploeg zorgt veelal voor problemen door zijn verdedigende taktiek, een spelletje, dat overigens door het gros van de Brabantse ploe gen gespeeld wordt. Een week na de openingsronde kan het Zierikzeese thuispubliek deze strategie ook reeds op het eigen sportpark Bannink gaan bekijken, wanneer een van de drie nieuwkomers in deze klas richting Zierikzee komt. Zundert is een ploeg, die in Brabant de faam heeft opge bouwd puur defensief te voetballen om bij een of twee counters vernieti gend uit te halen. Open voetbal speelt over het algemeen de Beve- landse formatie uit Goes met dezelf de naam. Vandaar ook, dat de duels tussen Goes en Zierikzee meestal op merkelijke doelpuntrijke duels wor den, omdat ook Zierikzee graag en (té) veelvuldig de aanval zoekt. Op zondag 25 september wordt op sport park Schenge het eerste onderlinge treffen afgewerkt. In de volgende twee ronden ontmoet Zierikzee de andere twee nieuwelingen; eerste thuis De Schutters uit Stampersgat en vevolgens in Zeeuws-Vlaanderen Clinge. Thuiswedstrijden Van de laatste zeven wedstrijden uit de eerste kompetitiehelft voor de winterstop speelt Zierikzee er maar liefst vijf op eigen terrein. Achter eenvolgens komen Jong Ambon, Steenbergen, SC Gastel, Roosendaal en Divo naar sportpark Bannink, een serie die enkel onderbroken wordt voor uitduels tegen BSC in Roosen daal en Steen, dat dit jaar als een van de voornaamste favorieten voor een promotieplaats van start gaat Voordat de winterstop op 11 de cember zijn beslag krijgt zijn er in middels ook al drie bekerronden af gewerkt op 3 en 4 september, de tweede ronde staat geprogrammeerd op 8 en 9 oktober en ronde drie wordt afgewerkt in het weekeinde van 12 en 13 november. Evenals bij Bruse Boys debuteert ook bij Zierikzee het Aan het begin van een nieuw sei zoen valt er natuurlijk nog niet zo veel te zeggen over de onderlinge krachtsverhoudingen, maar gezien de niet al te veelvuldige veranderin gen, die de meeste ploegen ondergin gen kan er toch wel een prognose ge maakt worden over hoe de eerste kompetitiewedstrijden zullen verlo pen. Het lijkt zo op het oog aanneme lijk, dat met name Bruse Boys een zwaar seizoen tegemoet gaat nu een aantal belangrijke pionnen zijn weg gevallen. Wim Geluk en Eddy Schild, twee belangrijke pijlers, waarop de behoorlijk jeugdige ploeg steunde, gaven er de voorkeur aan om een of meerdere teams lager te gaan spelen en het lijkt voor trainer Jan Engle- bert een moeilijke keus wie deze twee gelouterde krachten zal moeten gaan vervangen. Hechte eenheid Desondanks zou het allerminst be vreemding mogen wekken, wanneer de Steenbergse oefenmeester vrijwel onmiddellijk kapabele vervangers vindt, want vooral naar de jeugd toe beschikt Bruse Boys over talentvolle spelers, die mogelijk inmiddels rijp zijn voor het tweede klasvoetbal, dat de Duivelandse formatie speelt. Met name in de eerste vier kompe titiewedstrijden kan al blijken of Englebert er ook inderdaad in geslaagd is om toch weer een hechte eenheid op de been te brengen, die re delijk mee kan draaien in de uit twaalf ploegen bestaande tweede klasse A van het distrikt Zuid 1. Nadat SSC '55 in Bruinisse is ge weest, een ontmoeting waarin een ge lijkspel al leuk zou zijn, trekt de door Assurantiekantoor Geense gespon sorde formatie naar Rozenburg, waar de ploeg van dezelfde naam als eerste uit-tegenstander fungeert. Een nieuwe naam en daardoor een nieu we uitdaging. Het lijkt overigens aannemelijk, dat Rozenburg net als het vorig jaar ASWH een hoofdrol zou kunnen spelen in deze tweede klas, voornamelijk omdat in de om geving waar deze nieuwkomer speelt een rijk arsenaal aanwezig zal zijn, waaruit geput kan worden. Meestal kunnen ploegen van onder de rook van de Maasstad Rotterdam twee of drie nagenoeg gelijkwaardige teams op de been brengen, een gegeven, dat voor nagenoeg alle Zeeuwse ploegen slechts een wensdroom is en waar schijnlijk wel altijd zal blijven. het vorige seizoen een 1-4 voorsprong helemaal om uiteindelijk met veel pijn en moeite nog een kompetitie- punt over te houden. Oostkapelle debuteerde het vorige seizoen bepaald niet onverdienste lijk, maar de wonderploeg, die ge suggereerd werd dat het zou zijn, bleek toch slechts een fata morgana. De Walcherse ploeg wisselde enorme positieve uitschieters af met onbe grijpelijke missers en het lijkt wel zeker, dat Oostkapelle dit jaar et ar gusogen in de gaten gehouden zal worden. Voordat Bruse Boys naar Oostkapelle trekt heft de ploeg al uitwedstrijden tegen Oranje Wit en SHO achter de rug, terwijl in Oost kapelle al Good Luck op bezoek kwam. Voordat Bruse Boys de vol gende Zeeuwse ploeg ontmoet zijn er inmiddels weer vier wedstrijden ver streken, maar dan is het ook meteen goed raak. Op 5 november gaat de Duivelandse ploeg naar de Zeeuwse nieuwkomer Hoek en nadat op 12 no vember de derde bekerronde is afge werkt trekt Bruse Boys opnieuw naar Zeeuws-Vlaanderen, dit keer om AZVV te ontmoeten. Emotionele momenten In de volgende wedstrijd krijgt Bruse Boys op eigen veld bezoek van de enige Zeeuwse ploeg in de heen ronde. Arnemuiden, dat zo onbegrij pelijk de promotie miste naar de eerste klas, komt dan naar Bruinisse, hetgeen vanzelfsprekend weer voor veel emotionele momenten zal zor gen. Een week later, de laatste wedstrijd uit de eerste kompetitie helft trekt de Bruse ploeg naar WHS voor de Noord-Zeeuwse derby. Voor de winterstop staat dan nog de re turn tegen SSC '55 op het program ma. Daar waar het standaardteam van Bruse Boys de eerste kompetitie helft afsluit, begint het in het KNVB- gebeuren debuterende reserveteam zijn optreden. Op 10 september gaat de ploeg op bezoek bij de reserves van WHS en een week later staat de eerste thuiswedstrijd op het pro gramma tegen Wemeldinge. De vol gende uitwedstrijd wordt in Zeven bergen afgewerkt tegen Seolto, waarna Tholense Boys naar Bruinis se komt. Andere poegen die in de klas zitten zijn Serooskerke, Nieuw- Martin Quist is een van de voor naamste pionnen in de oranje Mevo- ploeg. reserveteam in de KNVB-reserve derde klas. Dat gebeurt op zondag 11 september met een thuiswedstrijd te gen HVV '24. Een week later gaat de ploeg op bezoek bij de reserves van Aardenburg, waarna Zeeland Sport naar Zierikzee komt. De klas wordt gekompleteerd door Vlissingen en Middelburg 3 en de reserveploegen van Steen, Jong Ambon, Vogelwaar de, Robur, Sluiskil en Terneuzen. In tegenstelling tot het vorig jaar wordt er in de zaterdagse vierde klas geen eilandelije ontmoeting meer af gewerkt, omdat SKNWK terugzakte naar het afdelingsvoetbal en Duive- land en DFS er niet in slaagden om een lang lonkende promotieplaats naar het KNVB-gebeuren te grijpen. Mevo heeft nu het alleenrecht waar het Schouwen-Duiveland betreft en het zal zeker weer niet gemakkelijk worden voor Toon van Tiggelhoven en zijn mannen. In de eerste ronde krijgt de oranje equipe thuis bezoek Met name op deze Gelderse ploeg zal Bruse Boys het oog gericht moe ten houden, wanneer de twee op de gradatie recht gevende posities in het geding komen. Voordat op zaterdag 8 oktober de tweede bekerronde op het programma staat gaat de ploeg van trainer Jan Englebert op bezoek bij Oostkapelle. Aan deze uitwedstrijd zal de paarse brigade ongetwijfeld nog herinneringen koesteren, die hen tot speciale vechtlust zal manen. In de slotfase verspeelde Bruse Boys Kees Verkaart zal toch ook het komend seizoen weer een belangrijke schakel worden in de hoofdmacht van Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6