Openbaar vervoer Zeeuws-Vlaanderen plat Nostalgisch spektakel bij Circus „Holiday" Bouwvakkers weer aan de slag an DE ZIERIKZEESCHE COURANT Voor f 10Ö.000 winterkleding gestolen in Zierikzee WAh ffit- PÊ 4^10 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Warmste maand Vakantiestemming Juli 1983 gaat de boeken in als de warmste De Bruse gemeenteraad verkeerde vrijdag- maand van deze eeuw. In De Bilt werd een gemiddelde dagelijkse maximumtempera tuur gemeten van 26,4° C. (Pag. 2). avond al in vakantiestemming. Binnen een half uur werd de komplete agenda afgeraf feld. (Pag.3). Geflatteerd Ronde Renesse Het Schouwen-Duivelandse voetbalelftal Woensdagavond rijden ongeveer 85 ama- leed zaterdagavond een geflatteerde neder- teurwielrenners door het drukke toeristen- laag tegen de Schiedamse eerste divisie- hart van Renesse. Er komen heel wat kans- ploeg SVV, na een 1-1 ruststand. (Pag. 5). hebbers naar Nederlands tweede bad- plaats. (Pag. 6). MAANDAG 1 AUGUSTUS 1983 139ste jaargang Nr. 23362 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het komt mij voor, dat wij alles eerst dan bele ven, als het reeds voorbij is. A. V. Villers Woensdagmiddag protestbijeenkomst hoofdkantoor ZWN Zierikzee AXEL - Het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaande ren ligt sinds maandagmorgen vijf uur volledig plat. Het begin van de staking heeft geen problemen opge leverd. Er meldde zich geen enkele werkwillige chauf feur bij de garages van het streekvervoer in Axel en Draaiburg. De chauffeurs werden vanmorgen om vijf uur bij de garages opgewacht door mensen van de Ver- voersbond FNV, die de staking heeft georganiseerd uit protest tegen invoering van het taxi-experiment op de lijn Hulst-Lamswaarde. De Vervoersbond vreest aantasting van de werkgelegenheid bij het streekvervoer als niet tegen invoering van dit soort taxi-experimenten wordt geprotesteerd, omdat er in Nederland tachtig onrendabele buslijnen zijn die voor een dergelijk taxi-experiment in aanmerking te kunnen ko men. Dat betekent op lange duur een verlies van 250 arbeidsplaatsen bij het streekvervoer. Volgens distriktsbestuurder D. van der Heem van de Vervoersbond FNV is de bond niet tegen het inzetten van kleinere taxi-bussen als deze maar door personeel van het streekvervoer worden bemand. Nu de taxi-bussen door een partikulier taxi-bedrijf worden gerund, ziet men dit als oneigen lijke konkurrentie. De staking bij het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen duurt twee dagen en wordt woensdag uitgebreid tot heel Zuidwest-Nederland. Er bestaat een kans dat het personeel van het streekvervoer daarna tot een verdere aktie besluit als niet voor die tijd een einde is gemaakt aan het taxi-experiment. Maandagavond zullen buschauffeurs bij het streekvervoer van Zuidwest- Nederland tijdens vergaderingen in Spijkenisse, Oude-Tonge en Middel burg beslissen of ze woensdag solidair zullen zijn met hun stakende kolle ga's in Zeeuws-Vlaanderen. Woensdag om twee uur zal er een protestbijeen komst zijn in Zierikzee bij het hoofdkantoor van Zuidwest-Nederland. Het groepsvervoer van en naar bedrijven met bussen van de ZWN (Zuidwest-Nederland) gaat de komende drie dagen wel gewoon door. Maandagmorgen om acht uur gaat de eerste taxi-bus rijden tussen Lams- waarde en Hulst. Om twaalf uur zullen buschauffeurs van de ZWN tijdens een ludieke aktie een eigenhandig geel gespoten taxi aanbieden aan de taxi-ondernemer in Hulst die het experiment op verzoek van de ZWN gaat uitvoeren. Direkteur van de ZWN de heer J. Deïst toonde zich heden (uiaandag)ot-li- tend wat verbolgen over de berichten, dat geen enkele werkwillige zich zou hebben gemeld. Volgens de heer Deist had ruim de helft van liet aantal chauffeurs op Zeeuws-Vlaanderen zich als werkwillige aangemeld. Betreffende de busdienst Zierikzee-Sas van Gent deelde hij desgevraagd mede, dat deze bus rijdt tot Kruiningen-Veerhaven en dal verdere ver voersvoorzieningen op Zeeuws-Vlaanderen in verband met de staking thans ontbreken. 1 Verwachting tot din^^&yqi}4;,,_ Af en toe zon Mogelijk nog een bui, maar ook af en toe zon; minimumtemperatuur on geveer 12 graden; middagtcmpera- tuur ca. 19 graden; matige noord westelijke wind, kracht vier. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 5 aug. Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 307, Minimumtemp.: 12 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: west 3 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 207. Minimumtemp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: zuidwest 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10' Minimumtemp.: 13 gr. Middagtemp.: 23 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 2 aug. Zon op 6.02, onder 21.29 Maan op 0.33. onder 15.06 Laatste Kwartier: 2 aug. (02.25) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 2 aug. 9.35 21.43 .3.05 15.24 Doodtij: 4 aug. Temperatuur zeewater Schouwse kust: 20.6° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nachtelijke temperatu ren boven de 20 graden komen niet zo vaak voor in ons land, maar in do af gelopen nacht kwam het er vrijwel nergens onder. Op sommige plaatsen bleef het zelfs 25 graden in de nanacht. Een hittelaag was toen vanuit Bretagne boven ons land aangekomen Van avond zal het bij Denemarken liggen. Er kwam al vroeg onweer voor in de nacht, maar door gebrek aan vocht in de lucht viel er aanvankelijk weinig regen uit. Een groot deel van de dag handhaaft de warme lucht zich nog boven ons land, maar koele re lucht dringt maandagavond van uit Engeland tot ons door. De onweerskans wordt dan snel kleiner, maar een regenbui blijft ook dinsdag nog mogelijk, naast perio den met zon. Bij een noordwestelijke wind wordt het dan niet warmer meer dan ongeveer 19 graden. Advertentie teerd kreeg, hoewel het velen toch ook opgevallen moet zijn, dat bij dit nummer duidelijk sprake was van een flinke tucht: Yasmine duldde echt geen ongehoorzaamheid. Een heel grappig en bezienswaardi ge act werd verzorgd door de fraaie miss Christina Cavedo met haar draaiende bordjes. In twintiger jaren charlestonstijl bewoog zij zich door de piste en kreeg het voor elkaar een groot aantal borden gelijktijdig Vervolg pag. 3 ZIERIKZEE - Uit de kleding zaak van J. C. Baars-Sijbrants aan het Havenplein te Zierikzee is vorige week de hele voorraad winterkleding ter waarde van 100.000 gestolen. Alle kleding, waaronder ook en kele bontjassen, was net enkele dagen binnen. De daders zijn via de Hoge Molenstraat en de tuin bij de achterdeur gekomen en drongen het pand binnen na de achterdeur te hebben geforceerd. Ondanks dat de kollekte is verze kerd, betekent de diefstal voor J. C. Baars-Sijbrants toch een enor me strop. De voorraad winterkle ding is namelijk al een half jaar geleden besteld. Een nieuwe op dracht plaatsen is zinloos, want een tweede kollcktie is niet meer leverbaar. De technische recher che van de Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. dijke. Het hooggeëerd publiek was in een redelijk aantal opgekomen en genoot gedurende ruim twee uur van een met nostalgie omhuld spektakel. Circus-amusement blijft ook anno 1983 een belevenis op zich. Ondanks alle Billy Smart-Kerst-televisie-uitzendingen, behoudt het rondtrekkend circus zijn aantrekkingskracht op jong en oud. Niet dat het nou alleen om de geur van het zaagsel gaat, maar dat mis je wel voor de televisie. Bij Circus „Holiday" niet, daar is alles echt met een sfeer, die beel den oproept uit de variëté-glorietijd van zeer lang gele den. Zo was er na het charmante wel komstwoord door Yasmine Smart (kleindochter van de reeds genoemde circusgigant), de parade der SJatim- banques: een kleurrijke en flitsende presentatie van antipodisten, jong leurs, messenwerpers en bizarre figu ren ais die ontstellend lange man. die tot groot vermaak van de tribunes het loge-publiek met een lading con fetti verraste. Spreekstalmeester Jan Rauh bleek vertederend, vrijwel geen opsnijeri- ge taal geen eindeloos „hooggeëerd publiek", maar gewoon een gezellige babbel eneen fiks eigen aan deel in het programma, zoals in de Pagliaccio-parodie samen met de clown Arno en in het nummer met de levende poppen Clowns Wat de clowns betreft: voor een* middagvoorstelling met veel jeugdig publick kwam dat onderdeel er ei genlijk wat magertjes af. Heel grap pig was wel het optreden van de Sla- tarini's, maar die hadden ongetwij feld meer in hun mars dan ze vrijdag middag in Scharendijke lieten zien. De reeds genoemde Arno fungeerde wel als clown, maar bleek in de eerste plaats mime-kunstenaar. Hij hoefde niet echt grappig te zijn om zijn talent op dit gebied ten toon te spreiden. Paulo, de dommige pistek necht was met wat minder goede acts bedeeld en kon het publiek derhalve nauwelijks tot lachen aanzetten. Opmerkelijk hoogtepunt was de intocht van ,,De Bounty", het schip met vele kleine dieren als bokken, geiten, apen, honden en ganzen. De dresuur was in handen van Johnny Company oftewel de familie Fischer. In dit nummer trad ook regisseur Reinhard Fischer in de spots; een man, die niet alleen om zijn dressuur een extra blik waard bleek. De „piraten" op „De Bounty" ble ken tot heel wat kunstjes te bewe gen, zoals de kat, die er op een stepje vandoor ging, de honden die door een Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. gitr Toernee op Schouwen-Duiveland krampachtigs maar voorat de ,;,g dige toeschouwers zullen zich daar wellicht niet aan hebben gestoord. ZIERIKZEE - Enerzijds misschien niet leuk om in de regen weer tuin de slug te guun, anderzijds misschien toch een pleister op de wonde, dat die warme, zonnige drieweekse vakantie weer is afgelopen. De bouw in Zeeland lag drie we ken stil: zomervakantie 1983. Het werd een gedenkwaardige julimaand, die het warmterekord van deze eeuw heeft ge- broken. Ongetwijfeld werden talloze uurtjes doorgebracht aan strand en zee. Zondag bij tropische temperaturen zul len vele bouwvakkers liet waarschijnlijk extra warm hebben gekregen, bij de gedachte, dal ze maandag weer de stei ger op moesten Klimatologisch beschouwd, moet dat dus meegevallen zijn vanochtend, de temperatuur was zeker tien graden gedaald en de gestage regenval zorgde voor extra afkoeling Uiteraard werd heden dok de houw van het nieuwe rusthuis Irene/Ons Huis aan de Hoge Molenstraat ui Zierikzee her vat Hoofdaannemer Van der Poel uit Ternrnzen blijkt hel werk nog steeds volgens schema uil te roeren, zodat ver wacht kan worden dm ir maart april volgend jaar het eerste gedeelte run dit komplexhet rusthuis en de twaalf service •woningen recti zullen zij" Vervolgens zullen de huidige gehouwen van ..Irene" en ..Ons Huis" worden alge- broken om vervolgens nou eens 28 service-woningen te laten verrijzen CAFÉ RCSTAUBANT PAVILJOEN f Ouwerkerk (Zld.) Tel. 01114-1575 Voor: BARBECUE Vöor Ijet echte ijzingwekkende werk zorgde de Portugees Miguel Pe- reifa. Letterlijk tot boven in de nok van het 'circus gestegen, stond hij op het punt zijn dodensprong vanaf twaalf meter hoogte te maken. Hij sprong het publiek huivende en nee, het zou zondejzijh alles^te verklappen. - Matri'sfca 'en "Patricia bleken twee charmante dairies (een Hollandse en - eeruFranQaise)7: die als antipodistes hu© vrouwtjes-wisten te staan. Ra- - zetidsnel jon(*rèerd'en en balanceer den-ze allerlei-' grote voorwerpen op "^tun voeten: TT Yasmine Smart en haar Belgische echtgenoot Danny Césai' dwongen af mét hpn klassieke dubbele twee zeer fraaie paar- bewogen paarden en berijders zich door de piste. Jenny en Piccolo Niet alleen de kleine dieren, maar ook de grote wisten te boeien, zoals Jenny en Piccolo: de beide olifanten, die in staat bleken te dansen te tellen en zelfs „iemand uit het publiek" even konden scheren, zoals de kap per dat vroeger deed. Nou ja, met een iets grotere kwast, wat meer schuim en een grotere hoeveelheid water dan. Wonderlijk overigens, die enor me pré-historie-achtige beesten zich zo gelaten të zien schikken naar de opdrachten van hUri'cTfesseur. Het op het programma aangekon digde luchtbaliet dpor Thé Elisons bleek kort, en niet_zo krachtig, hoe- wel'-niemand in de circustent de da mes wellicht na hadden willen doen. De man op stelten zorgde voor veel humor, door het pu- In de nok van de tent verzorgde het duo ,,The Elisons bliek met cunfettie te bestrooien. een kort luchtballet. SCHARENDIJKE - Circus „Holiday" opende vrijdag- hoePel sprongen en de bok, die met gekromde poten over de evenwichts- middag zijn Schouwen-Duiveland-toernee met een balk lipe. De uitvoering had iets matiné-voorstelling op het Putmeet-terrein te Scharen- Feller Veel feller ging het overigens toe bij de preseantatie van enkele Arabi sche volbloedhengsten door Yasmine Smart. Het was vrij sensationeel wat het circuspubliek daarbij gepresen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1