Pony-achttal De Schouwse Ruiters pakt Zeeuwse afdelingstitel tijdens kampioenschappen Domburg Tafeltennisvereniging Scaldina schiet opnieuw in de roos met Rekreatie Tafeltennisevenement 5 Beroepschrift tegen nieuw sportveldenkomplex door Raad van State behandeld Aanstaande woensdag 27 juli in Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 juli 1983 Nr. 23358 ZIER1KZEE/DEN HAAG - Vrijdag werd in Den Haag door de Raad van State het beroepschrift behandeld, dat door een vijftal inwoners van Zierikzee was ingediend tegen de aanleg van het nieuwe sportvel denkomplex aan de Lange Blokweg in deze gemeente. De vijf bezwaar den waren niet op de zitting verschenen om hun bezwaren mondeling toe te lichten. Dit ontlokte Staatsraad Van der Lee de uitspraak: ,,Het is diep en diep treurig, dat geen der opposanten aanwezig is. Ook had ik wel een groot aantal sportmensen uit Zierikzee verwacht, gezien de op brengst van 2583 handtekeningen, die via een aktie bij elkaar gebracht werden". Wel op de zitting aanwezig waren Mr Vos, hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening van de provincie Zeeland en de heer L. J. van Gastel, wethouder van sportzaken van de gemeente Zierikzee. Hij werd begeleid door een tweetal ambtenaren. Ten aanzien van de aangevoerde overlast, waarover de schrijvers van het bezwaarschrift melding doen, stelde Van der Lee, dat hij niet zoveel vertrouwen heeft in de mogelijk heden, die het gemeentebestuur van Zierikzee tot zijn beschikking heeft om een dergelijke overlast in de hand te kunnen houden. Wethouder Van Gastel voerde evenwel als verweer aan, dat de hinder van het sportveld ondergeschikt zal blijken te zijn aan het verkeersla waai van de Lange Blokweg en de nabij gelegen rotonde. Ten aanzien van de verwachte hinder voor de omwonenden van de verlichting, die rondom het trainingsveld zal worden geplaatst, deelde de wethouder mee, dat de hoogte van de lichtmasten zal worden teruggebracht van twintig naar vijftien meter, waardoor de overlast betreffende het licht nagenoeg tot een minimum teruggebracht zal zijn. „Bovendien komt het trainingsveld midden in het komplex, hetgeen de overlast ook al voor een belangrijk deel terugdringt", voegde hij er aan toe. De uitspraak van de Raad van State is pas te verwachten over enkele maanden. Het pony-achttal van de Schouwse Ruiters werd in Domburg Zeeuws kampioen. De ploeg van instrukteur Jan Bevelander verbeterde zichzelf daardoor ten opzichte van een jaar eerder, 'toen men reserve- kampioen werd. DOMBURG - Ponyklub De Schouwse Ruiters heeft tij dens de Zeeuwse ponykampioenschappen voor een uit stekend sukses gezorgd door met haar achttal de Zeeuw se titel op te eisen, nadat het team van instrukteur Jan Bevelander het vorig jaar al reserve-kampioen was ge worden. Het parade-nummer van De Schouwse Ruiters kreeg van de vier juryleden respektievelijk 123 en 132 punten, hetgeen een gemiddelde van 127V2 punten bete kende, hetgeen de pupillen van Jan Bevelander de eerste prijs opleverde. Het achttal werd gevormd door Ellen van Dijke met Donald, Willem den Boer met Melcha, Arianne Hanse met Liza, Hanny van de Zande met Luc ky Boy, Petra Remeeus met Patrick, Stef Nelisse met Pascal, Jacco Fierens met Wendy en Marrie van de Velde met Rocco. Aan de Zeeuwse ponykampioen schappen, die werden georganiseerd door de LR en PC Oranjezon ter gele genheid van hun zesde lustrum, na men in totaal achttien kombinaties van Schouwen-Duivelandse vereni gingen deel: vijf van de LR en PC Bru en dertien van de LR en PC De Schouwse Ruiters. De laatste vereni ging nam ook deel aan de klubkam- pioenschappen in de L-klasse. Hierin hadden zij hun reserve-kampioen schap van het vorig jaar te verdedi gen. Lange tijd leek het er zelfs op, dat zij hun prestatie van een jaar eer der zouden verbeteren en met de Zeeuwse klubtitel vanuit Domburg op Schouwen-Duiveland terug zou den keren. Groespdressuur In de dressuur gooiden de pupillen van Jan Bevelander hoge ogen. In de groepsdressuur, een onderdeel van het klubkampioenschap, skoorden Ellen van Dijke met Donald, Willem den Boer met Melcha en Arianne Hanse met Liza 326 punten. Na de zege van het achttal, dat ook meetelde voor het klubkampioen schap, stonden de Schouwse Ruiters op de eerste plaats en de springrui ters stonden voor de opgave om maximaal zeventien fouten te ma ken. Wanneer zij onder dit aantal zouden blijven was de klubtitel voor de Schouwse Ruiters, de vereniging van voorzitter Anton Hanse. Hierin ging het evenwel - begrijpe lijk - fout. Goed ging het nog met Stef Nelisse met zijn pony Pascal. Hij be perkte de schade tot vier fouten. Ne lisse en Pascal zijn evenwel gerech tigd om in de M-klasse te starten, zo dat het L-parkoes voor deze kombi- natie geen obstakel behoefde te zijn. Juist tegenovergesteld was het even wel met de beide andere kombina ties, Petra Remeeus met Patrick en Johan Rentmeester met zijn pony. Zij rijden normaal slechts een B- parkoers en waren dan ook niet opge wassen tegen het toch pittige L- parkoers wat in Domburg was op gesteld. Beiden werden via drie wei geringen uitgebeld, hetgeen hen ie der op 42 fouten kwam te staan en het drietal verzamelde zodoende 88 fouten. Opbeurend Dit kostte de ploeg niet alleen de eerste plaats, maar zelfs ook nog het reserve-kampioenschap. De Klep- pertjes uit Axel eisten met 818 pun ten de Zeeuwse titel op met Pony klub Walcheren op de twede plaats met 781 punten een toch nog zeer eer volle derde positie voor de Schouwse Ruiters-ploeg van Jan Bevelander. Hun puntentotaal bedroeg 748 pun ten. Het falen van de springruiters had al met al fikse gevolgen, maar het was tekenend voor de teamgeest, dat de andere ruiters en amazones hen niet met verwijten overdonderden. Petra Remeeus en Johan Rent meester werden overladen met op beurende woorden. Door hun B- status was het L-parkoers hen duide lijk te machtig en dat mocht aller minst als een verrassing worden ge zien het geen de mede teamleden on derkenden. Het kampioenschap in de Z-klasse kwam eveneens bij de Klep- pertjes terecht, waardoor zij Zeeland mogen vertegenwoordigen tijdens de Levade in Apeldoorn op 10 septem ber. Luctor et Emergo uit Zaamslag eindigde op minimale afstand als tweede. Het individuele kampioenschap in de Z-dressuur ging naar Marie-Paule Picavet met Peter Pan van Luctor et Emergo. Zij kreeg 1211/2 punten op haar startkoepon. De amazone van de vereniging uit Zaamslag bleef Renate Mahu met Sandra van de Honteruiters twee punten voor. Het individuele kampi oenschap in het Z-springen ging naar Peter Klaasse met Sjoerd van Pony klub Walcheren. In de twee manches bleef hij Sandy den Exter nipt voor. Dit kampioenschap betekent een mooie beloning voor Peter Klaasse, die er de laatste jaren steeds bij was, maar steeds net naast de titel greep. Peter Klaasse staat bekend als een „eerlijke" rijder. Hij gebruikt nooit of te nimmer de sporen of de zweep. Al diverse keren toonde hij aan dat dit ook niet nodig blijkt te zijn. Debuutoptreden Simone Stahlie van Ponyklub Bru kwam in de M-dressuur met Dia mond tot een puntentotaal van 124 punten, hetgeen haar een vierde plaats opleverde. In het M-springen haalde deze kombinatie de barrage, maar hierin viel zij buiten de prijzen. In de L2-dressuur kwam Marjan Jumelet met Romeo met 126 punten op de tweede plaats terecht, een uit stekend resultaat. In dezelfde klasse eindigde Petra Bolier met 124 punten als derde en in het B-springen be haalde ze met Lolita zelfs de eerste prijs. Irma Bolijn eindige met Alta op de zevende plaats in het B- springen. Van de Schouwse Ruiters noteerden Petra Remeeus met Pa trick en Hanny van de Zande met Lucky Boy beiden een eerste plaats. Petra Remeeus eindigde de eerste in de Ll-dressuur met 125 punten en Hanny van de Zande skoorde in de B- dressuur zelfs 130 punten, hetgeen Jeen zeer opmerkelijke prestatie ge noemd mag worden, omdat het optre den van Hanny van de Zande met Lucky Boy in Domburg een debuut optreden betrof. Jan Bevelander beleefde in Domburg een schitterende dag. De instrukteur sinds jaar en dag van de Schouwse Ruiters zag zijn pony-achttal kampi oen worden. In de M-dressuur deed Ellen van Dijke met Donald wat van deze kom binatie verwacht mocht worden. Met 123 punten reikte de equipe naar een derde prijs. Eline Struyk met Prim in B en Stef Nelisse met Pascal en Arianne Hanse met Liza in respektie velijk L2 en LI kwamen allen uit op 115 punten. Jacco Fierens reeds met Wendy een goede proef, maar op de startkoepon verschenen niet meer dan 110 punten, hetgeen enigszins te genviel voor deze kombinatie, die ge zien het vertoonde duidelijk meer had verdiend. In de rubriek „best- gaande pony" leverden Ellen van Dijke met Donald en Marrie van de Velde met Rocco puike prestaites. Knap was het op zich al, dat zij zich door de voorselektie wisten te slaan. Beter nog werd het uiteindelijk, toen zij in de finale met een zevende en ne gende plaats van de 35 kandidaten te voorschijn kwamen. In het M- springen kwam Stef Nelisse met Pas cal uit op vier fouten. rijdende artillerie uit Schaesbergen, een korps dat al in 1793 werd opge richt en dat beter bekend staat als „De Gele Rijders". Het in stelling brengen van een echt kanon, dat ook daadwerkelijk werd afgevuurd. Het meevoeren van een oude kruitwagen benadrukte het historisch sfeertje. De parade, begeleid door vijftig jon gens van de Zeeuwse Koorschool uit Goes, vormde ook al een aparte bele venis en oogde perfekt. Als afslui ting lieten vader en zoon Chardon nog een optreden zien met een twaalfspan, een spcktalulair num mer, dat veel bewondering oogstte. Derde zomerdrive Bridgekring '68 BIJRGH-HAAMSTEDE - Ook de derde zomerdrive van de Bridge kring '68 was weer redèlijk sukses- vol. Er waren 44 deelnemers, waaronder 24 gasten. De uitslag in groep"! was: 1. echt paar Bogmans 69.17; 2. echtpaar Pomper 56.67; 3. dames Gaakeer- Goedbloed 56.25; 4. echtpaar Mes 54.58; 5. dames Fokker-Roskott 52.95; 6. mevrouw Leenderts-Leen- derts 52.50; 7. echtpaar Gilijamse 50,42; 8. echtpaar Nederkoorn 47.92; 9. Blonk-mevrouw Van de Wal 44.17; 10. Eekman-Viergever 41.67; 11. da mes Eekman-Geestbergen 39.58 en 12. dames Verdam-Vos 34.17. Groep II: 1. dames Tuinman-Kops 66.15; 2. echtpaar Den Otter 57.ft 13. Pos-Van Waveren 57.81; 4. echtpaar Blindenbach 53.12; 5. echtpaar Baan 52.08; 6. dames v. d. Valk-v. d. Zande 51.04; 7. dames Van Oeveren- Tennekes 48.96; 8. echtpaar Wille- brands Bakker 42.19; 9. mevrouw Koole-Sabée 36.46 en 10. dames Alsema-Vos 34.37. Feyenoord in Ouddorp OUDDORP - Wie op zaterdag 16 ju li niet in de gelegenheid was om Jo han Cruyff in het Feyenoord-shirt bezig te zien op het terrein van Bruse Boys, krijgt morgen (dinsdag 26 juli) een nieuwe kans. Om half acht treedt de 36-jarige maestro met zijn nieuwe ploeg aan tegen het Ouddopse WFB. ZIERIKZEE - Zoals het er nu uitziet schiet Tafeltennisvereniging Scaldina ook dit jaar midden in de roos met de organisatie van haar tweede Rekreatie Tafeltennisevenement voor Toeristen, zoals de precieze naam van het gebeu ren, dat woensdag 27 juli in de Jachtwinterberging van de Gebrs. Van Ast in Brouwershaven wordt gehouden, luidt. „Momenteel hebben we ruim 160 aan meldingen binnen", vertelt Scaldina-koördinator en organisator Sjaak Ver meulen zondagavond. „Dat lijkt weinig, maar het aantal ligt al aanmerkelijk hoger dan het vorig jaar op dezelfde tijd. We verwachten dan ook een aanmer kelijk hoger aantal deelnemers dan het vorig jaar, om de doodeenvoudige re den, dat diverse campings nog tot het allerlaatste moment wensen te wachten met hun inschrijving. Dat zit hem voornamelijk in het wisselweekeinde wat betreft de toeristen, die de campings bevolken. Diverse campings hebben toe gezegd maandagavond, een enkeling zelfs om dinsdagochtend voor de in schrijving te zorgen". De afwachtende houding van de campings bezorgt de organisatie wel' wat last, omdat men niet nu al kan overgaan tot de indeling van de spe lers en speelsters, „maar", zo laat Vermeulen weten, we raken er aller minst door in paniek. Het bezorgt ons een extra inspanning, maar dat hebben we er graag voor over. Tenslotte willen we alles doen om dit evenement tot een groot sukses te maken, niet alleen voor ons, maar in de eerste plaats voor de deelnemers. We zullen er gewoon mee moeten le ren leven, dat veel inschrijvingen op het allerlaatste moment pas komen. Uit de reakties kunnen we opmaken, dat we zeker tussen de 300 en 400 deelnemers zullen krijgen, een aan tal wat het tweede Rekreatie Tafel tennisevenement voor Toeristen toch weer tot de grootste tafeltennishap- pening van het jaar maakt". Zestig tafels Het evenement in de Jachtwinter berging van de Gcbis. Van Ast wordt verspeeld op zestig tafeltennistafels. Het is echt een evenement voor toe risten, waarbij de sterkste niet be langrijk is. De deelnemers worden ingedeeld in drie groepen, namelijk rekreanten tot en met dertien jaar, rekreanten van veertien jaar en ouder en deelne mers, die geen rekreant zijn, van alle leeftijden. Alle deelnemers worden ingedeeld in groepen van acht en ie der speelt dus minimaal zeven partij en. Van elke groep gaan de nummers een tot en met vier over naar de ver- volgronde, die na de pauze wordt af gewerkt. Dat betekent, dat de helft van de deelnemers na de pauze ver der speelt. Van iedere poule in de vervolgronde worden de nummers een allemaal winnaars, terwijl de nummers twee van elke poule een tweede prijs ontvangt. Het Rekreatief Tafeltennisevene ment voor Toeristen is dus duidelijk een rekreatief gebeuren, waarbij het meedoen het belangrijkste is. De prestatie komt op de tweede plaats. Toch zijn er prijzen te winnen. Ach ter elke prestatie, hoe rekreatief ook, zit de drang iets te willen winnen. Een van de prijzen is de Camping- prijs. Van 38 campings, bungalow- en rekreatieparken neemt men deel om deze beker, beschikbaar gesteld dooi de VVV Brouwershaven, in het bezit te krijgen. Aan deze prijs is boven dien een echte tafeltennis tafel ver bonden. Ook dit jaar ontvangt elke deelnemer weer een herinnerings vaantje, beschikbaar gesteld door Boetiek Lieselotte uit Brouwersha- Programma Op woensdag 27 juli is de akkom- modatie waar het gebeuren wordt af gewerkt om half negen 's ochtends geopend, waarna Sjaak Vermeulen het evenement om kwart voor tien officieel zal openen. Om vijf uur staat de prijsuitrei king gepland. De winnaars van het individuele toernooi krijgen hun prijs uitgereikt door burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven, terwijl de tweede prijswinnaars hun prijs krijgen van de voorzitter van de rekreatiekommissie afdeling Zee land van de NTTB F. C. M. Vervaet. De voorzitter van de VVV Brouwers haven C. A. M. Bruel overhandigt de beker behorend bij de Campingprijs ^an de winnaar van deze prijs, ter wijl de voorzitter van de Vereniging van Campinghouders en Bugalowex- ploitanten A. Ruytenberg de speciale tafeltennistafel, die ook deel uit maakt van de Campingprijs zal over handigen. Het uitvoerend komitee met Peter de Kam en Hans Leijnse als grote animators liet in Domburg een fan tastisch stuk organisatorisch werk zien. De organisatie was zonder meer perfekt, terwijl het programma van een hoogstaand niveau was. De offi ciële opening werd verricht door de waarnemend Kommissaris van de Koningin in Zeeland, mevrouw E. Maris-Koster. „De Gele Rijdersuit Schaesberg was een van de opmerkelijkste show elementen tijdens de Zeeuwse pony kampioenschappen in Domburg. Direkt hierna volgde een de monstratie met een schitterend vierspan door de wereldbekende vierspanrijder IJsbrand Chardon. die onlangs tijdens de wereldkampi oenschappen in Apeldoorn met de bronzen medaille uit de strijd kwam. Er kwamen ook een aantal Zeeuwse trekpaarden in aktie, die bereden werden door een aantal aktieve in- strukteurs uit Zeeland. Bijzonder fascinerend was het optreden van de Een overzichtplaatje van het eerste Rekreatie Tafeltennisevenement voor Toeristen, zoals het er het vorig jaar uitzag Het belooft aanstaande woensdag nog drukker te worden. Op de vorogrond organisator Sjaak Vermeulen. Organisatie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5