Bollen bloeiden om Parijs „Redelijke" opbrengst bij Rommelmarkt SV Ouwerkerk streeknieuws 's Avonds weinig belangstelling Gerard Dekker koncerteert Tasjesroof in Renesse „Sluitgatters" in „Onderdak Rommelmarkt Burgh brengt f 10.000 op Moerman-therapie in Brandpunt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 juli 1983 Nr. 2335» 3 OUWERKERK - Het bestuur van S.V. „Ouwerkerk" toonde zich redelijk te vreden over het resultaat van de rommelmarkt/braderie, die zaterdagmiddag en -avond op het grasveld van de Ring werd gehouden. Een eindbedrag werd niet genoemd, want.... „de inspekteur van belasting leest ook mee". Men ging niet verder dan mede te delen, dat de opbrengst minder was dan voorgaande ja ren. Enigszins teleurgesteld waren de organisatoren over het feit, dat het bezoek aan braderie en rommel markt in de avonduren flink tegenviel. 's Middags ruim voor het geplande aan- vangstijdstip van drie uur toonde het publiek grote belangstelling voor hetgeen aan prullaria, antiek en oude boeken werd aangeboden. De verkoop ging toen ook heel vlot van start. Aan het einde van de middag ebde die belangstel ling echter weg om 's avonds tot vrijwel het nulpunt te dalen. Omstreeks acht uur werd dan ook besloten de zaak maar op te breken en de resterende rommel markt en braderie-snuisterijen tot volgend jaar op te slaan. Desalniettemin kon er na afloop een redelijk resul taat worden geboekt, behaald door genoemde ver koop maar ook met de barbecue, de schiettent, het dartsbord en de ballengooitent. Het evenement werd omlijst met disco-muziek verzorgd door Ad Re- meeus. De opbrengst zal dienen ter ondersteuning van de •kas van S.V. Ouwerkerk. Grote Kerk Brouwershaven: BROUWERSHAVEN - Dinsdag 26 juli 1983 geeft voor de vierde achter eenvolgende keer Gerard Dekker een orgel- en clavecimbelkoncert in de Grote Kerk van Brouwershaven. Gerard Dekker werd geboren in Utrecht. Hij ontving zijn muzikale opleiding achtereenvolgens aan het Nederlands Instituut voor Katholie ke Kerkmuziek te Utrecht (laureaat orgel en koordirektie), het Brabants Conservatorium te Tilburg (piano en theorie der muziek) en het Amster dams Conservatorium (einddiploma solospel clavecimbel). Gerard Dek ker begon zijn loopbaan als pianist, organist en koordirigent, maar se dert 1964 heeft hij zich uitsluitend op het clavecimbel- en orgelspel toege legd, waarbij zijn specialiteit in het vertolken van de muziek van de oude meesters bijzonder opvalt. Zijn or gelrepertoire omvat echter werken uit alle stijlperioden. Radio-recitals Hij is vooral bekend geworden door zijn talrijke recitals voor de ra dio, waarin hij oude muziek vertolk te in de oorspronkelijke stemmin gen. Hij trad herhaaldelijk op voor de televisie in Nederland en Duits land. In november 1975 vertegen woordigde hij op uitnodiging van de Nederlandse Bachvereniging de pro vincie Noord-Brabant in de Orgelelf steden (serie Bach-koncerten door heel Nederland). Zijn onderzoekingen op het gebied van de stemmingen waarmee hij -wat de praktische toepassing betreft - Ne derland baanbrekend werk verricht te en waarover ook artilen van zijn hand verschenen in verschillende muziektijdschriften, hebben zelfs de aandacht getrokken van autoriteiten op dit gebied, zoals prof. dr. A. D. Fokker. Naast zijn uitgebreide koncert- praktijk is Gerard Dekker verbon den aan het Brabants Conservatori um te Tilburg als hoofdvakdocent clavecimbel, intrepretatie en basso continuo. Het programma wat hij in Brou wershaven speelt luidt: Eerst op cla vecimbel, Concerto in D, Concerto in d, concerto in g, alle drie van J. S. Bach. Op orgel vervolgens Preludi um en Fuga in G van J. S. Bach, zes Interludia van Antoon Maessen en tot slot het 3de Chral van Cësar' Franck. Het orgel heeft twee klavie ren en aangehangen pedaal. Aanvang van het koncert is 20.00 uur. ZIERIKZEE Achteruit tegen auto Zaterdagnacht reed M. E. H. uit Zundert met zijn auto achteruit op de auto van A. P. uit Goes. Dit gebeurde op de Kromme Elleboog. De auto's liepen schade op. WESTENSCHOUWEN Brommer op auto Doordat de bromfietser A. D. uit Breda niet uitgekeken zou hebben, reed hij op het parkeerterrein aan de Punt tegen de geparkeerd staande auto van G. D. uit Oegstgeest. Brom mer en auto liepen schade op. HAAMSTEDE Aanrijding Op de J. J. Boeijesweg, ter hoogte van camping de Duinhoeve reed P. v. G. uit Gilze Rijen op de stilstaande taxi van J. d. K. uit Renesse, bestuurd door J. O. De beide auto's liepen schade op. Ruzie in supermarkt Twee klanten in supermarkt De Schuur te Haamstede kregen ruzie. J. v. S. uit Schiedam verweet de andere klant dat hij voordrong. Deze werd boos en sloeg V. S. bewusteloos. Dok ter Stenger verleende eerste hulp. Slapen op fietspad C. K. uit Helvoirt heeft de afgelo pen nacht op het fietspad tussen Haamstede en Renesse doorgebracht. K. werd door de fietser M. v. d. W. uit Haamstede overreden. K. liep geen letsel op. De fiets raakte beschadigd. RENESSE Auto op motor De motorfiets van L. H. uit Esch- weile (WDL) stond zaterdagmiddag dusdanig geparkeerd dat hij werd aangereden door de auto van M. v. O. uit Renesse. Motor en auto liepen schade op. V. O. raakte een uur later betrokken op de Havenweg te Zierik- zee bij een lichte aanrijding met E. v. d. S. uit Zierikzee, waardoor schamp- schade aan de auto's ontstond en o.a. de spiegels van de auto's braken. Motor gestolen De Rotterdammer F. S., die zijn Harley-Davidson motor ter waarde van 35.000,- in Renesse had gepar keerd in de nacht van vrijdag op za terdag, bemerkte dat zijn bezit was verdwenen. Het betreft hier een bij zonder type Harley, waarvan er in Nederland maar vier rondrijden. 18 Ze zag wei in, dat ze hem niet vast kon houden op dit uur en dan nog wel in een druk restaurant. Ze kon dat al leen in de avond, als het duister hen omsloot en hij zich niet schaamde voor toeschouwers. Alsof zij zich er bij neerlegde, zei ze daarom: ,,Ik moet weer naar mijn kliniek, maar vanavond vieren we afscheid, dan di neren we bij mijn moeder thuis en wandelen samen nog een beetje daar na." Henk voelde zich heel opgelucht, vroeg de nota, keek erg verwonderd dat deze zo laag was, maar was blij, dat hij het nu best kon betalen. Per Métro bracht hij Claudette terug naar haar werk, dat ging het snelst en was bovendien het goedkoopst. Maar daarna haastte hij zich om voor de volgende dag een plaats in de trein naar Holland te bespreken en als dat niet lukte, dan maar de daarop vol gende dag. Het liep mee, er was nog wel een plaatsje op vrijdag in de trein van 2 uur en verheugd schreef hij meteen een paar woorden voor een telegram. De vriendelijke dames op het reis bureau legden hem uit, waar hij in de buurt een postkantoor vond en nadat hij al zijn boodschappen gedaan had, begaf hij zich naar zijn hotelkamer. Hij zat daar met gemengde gevoelens in een crapeautje achter het hekje, dat ter bescherming voor de open deuren was aangebracht. Zijn papie ren lagen uitgespreid op een laag ta feltje in zijn nabijheid, maar hij bleef peinzend het drukke gedoe in de smalle straat gadeslaan. De winkel aan de overkant had het druk en de bus liet op gezette tijden een stroom van passagiers uit. Met een beetje weemoed begon hij nu te denken, dat hij dit alles zou missen op de achter- afweg waar hij woonde. Maar aan de andere kant was het heerlijk Jasper weer te knuffelen en te luisteren naar dè verhalen van de grote jon gens. En Nita nou ja, hij zou maar door NEL SCHUTTEVAÊR-VELTHUYS afwachten hoe ze alles opnam. Na tuurlijk zou hij in zijn enthousiasme wel eens zijn mond voorbij praten hij zou vertellen van ma dame Besangon, die van geboorte een Amsterdamse was, dan langzaamaan van een paar uitstapjes met Claudet te Maar de avond maakte het afscheid erg moeilijk, Claudette was buiten zichzelf van droefheid, smeekte hem om nog een paar dagen te blijven, be loofde, dat ze een baantje voor hem zou zoeken in Parijs, zodat hij altijd kon blijven Eri nu het op af- scheidnemen aankwahi, was Henk zwak, het was toch wel interessant als een vrouw zoveel van je hield. Voor het eerst, na al de jaren van zijn huwelijk, vroeg Henk Huisman zich af, of hij werkelijk van Nita ge houden had zoals het moest. Hoofdstuk 7 Onder alles wat zij deed, moest Ni ta denken aan het briefje, dat ze op de tafel tegen een vaasje had aange zet. Het was maar een krabbel, voor het geval, dat Henk toch nog onver wacht met de Pasen thuis zou komen. Dan wist hij, waar ze te vinden was, kon -hij haar komen halen. Maar Henk was niet gekomen en de paas dagen waren rustig voorbij gegaan. Ze hadden met opa gewandeld, die trots de nieuwe woningbouw had ge toond. Jasper liep op hekken en sta pels balken en genoot zijn jongensle ventje, onbewust genietend van de zorgzame blikken die moederen opa hem nu en dan nawierpen. Daarna was de jongen vele uren in het zwem bad, sloot vriendschap met andere jongens van zijn leeftijd en Nita leg de enkele bezoeken af bij familie en kennissen. Ze praatte druk over hun belangstellende vragen heen waar het Henk betrof, deed alsof ze dage lijks berichten van hem had ontvan gen. Diep in haar was een vreemde pijn in haar hart en een verlangen om naar huis te gaan. De week was al weer bijna verstreken en ze besloot nu toch niet langer meer te wachten^ er lag vast en zeker een brief in de gang, misschien wel meer brieven zelfs. Wim had trouw alle dagen een briefkaart geschreven aan opa's adres, ze begreep niet wat zulke jon gens er aan vonden armoe te lijden op de fietstocht, maar ze schenen zich uitstekend te vermaken. Het geld was al weer op, dat ze Wim had gege ven, ze schenen nu bij een tante van een van de vrienden te logeren op de zolder. Enfin, dat kwam wel goed, ze was gewend, dat Wim de eerste da gen de kas opteerde en verder op de schobberdebonk liep. Jan schreef secuur al zijn beleve nissen in een brief, die hij ingedeeld had als dagboek. Van uur tot uur somde hij op, hoe oom Hein hem mee genomen had om allerlei van de spoorwegen te laten zien. Van zijn beklimming van de Dom met Truus en een vriendin en ook nog van het eten van een taartje in een goedkoop tentje. Tot haar verwondering stribbelde Jasper niet tegen, toen ze vrij onver wacht te kennen gaf, dat ze naar huis gingen. Hij vond het fijn, ook nog een paar dagen met de vriendjes te kun nen spelen en te vertellen over de grote reis die hij had gemaakt naar zijn opa. De gang lag bezaaid met kranten met nerveuze vingers zocht Nita naar een brief, maar ze vond slechts een onnozel papiertje van het postkan toor, dat al twee keer een telegram was aangeboden. Uit was het met de plannen om lekker de kachel aan te maken en het huis te luchten. Ze nam alleen vlug het briefje weg, dat tegen de vaas geleund stond en versnipper de het in de kolenemmer. (wordt vervolgd) Auto in bossages Aan het eind van de Jan van Renes- seweg is zaterdagavond een auto bij de rotonde rechtdoor gereden en in de bossages beland. Een viertal palen en afrastering werden vernield. Het kenteken van de Duitse auto, die er vandoor ging, is bekend. Botsing Op de Stoofweg zijn een auto en een motor tegen elkaar gebotst. De auto, bestuurd door S. uit Eindho ven, reed op de Stoofweg en sloeg het Stoofwekken in. De motor, bestuurd door S. uit Waalwijk, reed erachter en klapte op de wagen van S. De mo tor raakte ernstig beschadigd, de au to licht. Motor teruggevonden De motor van K. L. uit Breda, een Kawasaki, is zaterdagavond voor bar de Stulp in Renesse teruggevon den. R. J. M. F. v. d. M. uit Tilburg had de motor donderdag geleend en zou de motor 's avonds terugbrengen. Dat gebeurde niet en L. deed aangifte bij de politie. SCHARENDIJKE Surfplank gestolen D. H. uit München-Gladbach had zijn auto in de Dijkstraat gepar keerd. Van de auto werd een surf plank gehaald en uit de wagen werd een leren jasje gestolen. De waarde bedraagt 1.000,-. Auto gestolen en teruggevonden Bij het baken in Scharendijke werd zondagochtend de auto van J. v. d. S. uit Eindhoven gestolen. De VW Golf werd zondagavond in de Del tastraat te Zierikzee teruggevonden. De wagen was onbeschadigd. KERKWERVE Botsing In de nacht van zaterdag op zondag reed R. H. uit Breda met achter zich M. M. uit Kerkwerve ter hoogte van de Zwaardweg - Boogerdweg. H. moest op de Prov. weg sterk afrem men. M. zag dit te laat en reed achter op H., waardoor beide auto's schade opliepen. NOORDWELLE Benzine gestolen In de nacht van zaterdag op zondag zijn vijf auto's beroofd van benzine. Zij stonden geparkeerd op camping De Helle te Noordwelle. KERKWERVE Geslaagd In de afgelopen week slaagde dorpsgenote Joppa van den Houten (Provincialeweg) aan het Instituut Slagervak Onderwijs te Utrecht, voor vakbekwaamheid handelsken nis (vakslager). Ze volgde daarvoor de patroonskursus eerste jaars. Een bijzondere prestatie voor deze jonge dorpsbewoonster Vakantie Bijbelschool Voor de tweede keer wordt door enkele leden van de Chr. Gerefor meerde Kerk te Kerkwerve de zoge naamde „Vakantie Bijbelschool" ge houden, en wel van maandag 1 tot en met vrijdag 5 augustus. Op deze dagen zal 's morgens en 's middags twee uur kunnen worden gezongen, geknutseld en gespeeld. Ook komt iedere dag een Bijbelver haal aan bot wat aan de Vakantie Bijbelschool een evangeliserend ka rakter geeft. Op vrijdagavond 5 au gustus is er een slotsamenkomst waarop ook de ouders welkom zijn. Aan deze aktiviteiten, die in en om de „Pniëlkerk" aan de Beatrixstraat plaatsvinden, zijn voor de kinderen geen kosten verbonden. Inlichtingen kunnen verder wor den ingewonnen bij de predikant van de Chr. Gereformeerde Kerk te Kerkwerve, ds. M. van der Sluys, Kerkweg la. SEROOSKERKE Dinsdag 26 juli Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur Wat geen oog heeft gezien 16.50 uur De Smokkelaar 18.55 uur Circus Gusto 19.05 uur Matthew Star. Samen met Walt wordt hem verzocht in kontakt te komen met Brad een leider van een bende die de zwarte markt be heerst. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Heb medelij, Jet. Een Ne derlandse film met Johnny Kraay- kamp in de hoofdrol. Hij speelt de rol van handelsreiziger, die door de ja ren heen bezadigder geworden is, tot dat hij een van zijn oude makkers weer tegenkomt. 22.05 uur Aktua tv 22.40 uur Het Loosdrechts jazz festi val 23.15 uur Journaal, 23.20 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Avonturen van een prairie- wolf 20.10 uur Tussen twee werelden. Een film over de Mennonieten, een ge loofsgemeenschap die door een gewe- tenskonflikt zich distantieerde van de RK kerk. 21.40 uur Ida Haendel speelt Sibelius 22.15 uur Omnibus 22.30 uur Journaal, 22.45 uur Nieuws voor doven Dinsdag 26 juli, 20.28 uur. Nederland 1: Heb medelij Jet? De drie hoofd rolspelers in FrieslandJohnny Kraaykamp, Elsje de Wijn, Piet Römer. DEN HAAG - De spektakulaire groei van het partieel VWO/HAVO/MAVO-onderwijs (on der andere avondonderwijs en moeder-Mavo) van de afgelopen ja ren loopt snel terug. De totale stijing bedroeg in 1981/1982 zeven procent. RENESSE - De tas van de echtge note van W. K. uit Kleef (W.Dld.) werd van een terras in Renesse gesto len. K. meende de daders te herken- nen en beide dames,.J.C. en M. v.H.-. d. V. uit Eindhoven, werdén meege nomen naar het bureau. De vrouwen ontkenden en werden gefouilleerd. Er werd niets gevon den. Beide dames hebben al enkele overtredingen op het gebied van ro verij en de vuurwapenwet op hun naam staan. Zij werden vrijgelaten. Mevrouw R. L. uit Keulen (W.Dld.) verliet zaterdagavond de Bariton in Renesse en liep naar camping de Bremhoeve. Twee jongelui liepen met haar mee. Vlakbij de Bremhoeve werd L. neergeslagen. Haar tas met geld en papieren werd meegenomen. De tas werd later leeg in een tele fooncel in Renesse teruggevonden. De daders zijn niet bekend. 99 Kop-staart-botsing Bij de stoplichtenbatterij Delings- dijk stopte zaterdagavond L. K. uit Düsseldorf voor rood licht. M. v. 't H. uit Nieuwerkerk zag dit te laat en botste achter op de Duitser, waar door schade aan de auto's ontston. DREISCHOR „Springende" aanhanger Op de Zuiddijk-Roterijdijk reed H. K. uit Dreischor in zijn auto en daar achter een trailer. Van de andere kant naderde A. W. uit De Bilt. De aanhanger ging plotseling „springen" en sloeg tegen de auto van W. aan. De aanhanger en de auto van W. werden beschadigd. NIEUWERKERK Door de binnenbocht In Nieuwerkerk op de hoek Leliestraat-Ribesstraat reed J. K. uit Oost-Flakkee door de binnenbocht en kwam daardoor in botsing met de auto van H. D. uit Bruinisse. Beide voorzijdes der auto's raakten vrij ernstig beschadigd. BRUINISSE Auto opengebroken Uit de wagen van G. v. B. uit Nije- veen werd zondag de telefoon gesto len. De auto werd opengebroken. ZIERIKZEE - Op initiatief van en kele vaste gasten van camping ,,'t Sluitgat" te Ouwerkerk werd zonda gochtend zwembad „Onderdak" af gehuurd. Van kwart voor elf tot kwart voor één hadden alle bezoe kers van ,,'t Sluitgat" de gelegenheid zich in het zwembad te vermaken. Door middel van lotenverkoop en dergelijke vormen enkele camping- gasten een potje, waaruit aktivitei ten als kinderspelen, voetbaltoer- nooitjes, enz., bekostigd kunnen worden. Campinghouder de heer H. Langendoen achtte het juist de orga nisatie van dergelijke aktiviteiten aan enkele van zijn gasten over te gaan laten. Zelf ontbreekt hem de tijd voor dergelijke aktiviteiten, nu ,,'t Sluitgat" in de loop der jaren een intensief beheer is gaan vergen. Medewerking Uiteraard vinden de camping- gasten bij het echtpaar Langendoen altijd een gewillig oor en medewer king als ze nieuwe initiatieven wil len ontplooien. Het afhuren van zwembad „Onderdak" was zo'n nieuw initiatief. Wellicht vormt het een idee voor andere campings eens iets te ondernemen op het gebied van slechtweersvoorziening. De mensen van ,,'t Sluitgat" hebben zondagoch tend druk gebruikt gemaakt van de mogelijkheid twee uurtjes op plezie rige wijze in „Onderdak" door te brengen. BURGH - De zaterdag aan de Ring van Burgh gehouden rommelmarkt is weer een groot sukses geworden. Niet minder dan 10.000,— netto konden na afloop de organisatoren bijeen tellen. Het geld is bestemd voor de Ned. Herv. Kerk en voor het Werelddiakonaat. De belangstelling was zeer groot. Een enkele regenbui deed geen afbreuk aan de verkoop en toen de markt gesloten werd was bij na alles weg. HILVERSUM - Het KRO-aktuali- teitenprogramma „Brandpunt" brengt maandag 25 juli (Nederland 1, 22.00 uur) een reportage over het nieuwe verschijnsel in Nederland van vakantiekampen waar de jeugd spelenderwijs vertrouwd wordt ge maakt met komputers. Verder een reportage over de beslissing van het Koningin Wilhelminafonds om als nog een onderzoek naar de effektivi- teit van de Moerman-therapie te fi nancieren. Aan het woord komen dr. Moerman en artsen die zijn therapie toepassen'. 1 GRONINGEN - De president van de rechtbank in Groningen, mr. G. Overdiep, vindt dat de gemeente Groningen niet onrechtmatig heeft gehandeld door het busverkeer tijde lijk zo om te leiden, dat op de Grote Markt - het hartje van de stad - drie maanden lang nagenoeg geen bussen zullen rijden of stoppen. De winkelbedrijven rond de Grote Markt in Groningen eisten eerder de ze week in kort geding tegen de ge meente Groningen dat de maatregel, door de gemeente eerder bekend ge maakt, verboden zou worden op straffe van een dwangsom van 100.000 gulden per dag. UTRECTH - De Nederlandse Ge handicaptenraad is zeer verontrust over de bezuinigingsplannen van het kabinet. In een brief aan het kabinet konstateert de raad dat de gehandi- kapten door de aangekondigde bezui nigingen onevenredig zwaar worden getroffen. Een koopkrachtdaling per 1 januari '84 van 3,5 procent, de ver laging van de uitkeringen met 5 tot 10 procent plus nog eens een bezuini ging van 1,5 miljard op de volksge zondheid dreigen de gehandikapten extra zwaar te treffen en dat kan vol gens de Gehandikaptenraad niet de bedoeling zijn van het kabinet. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtrnan te Zierikzee. Oirektie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) (37,00; per jaar (141,00; tosse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 5,92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3