P O P C O R N E R Nieuwe „Niwatori-camper van Japans-Drenthse makelij De Babbelaar op de markt •8e Zeeufase Rabbelaar Jo Lemaire, Belgische popartieste van formaat, in jeugdsoos Brogum Trio 1 treedt zaterdag op in jeugdsoos „De Pul" 7 Duik- planken Vieze mandje Eerste optreden Dolly Dots op Vakantiepark Schouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 22 juli i»83 Nr. 23357 ZIERIKZEE - Dezer dagen wordt gestart met de seriematige bouw van een nieuw type kampeerauto. Op ba sis van een Mitsubishi L 300 heeft KIP- caravans in Hoogeveen een vierper- soons camper ontwikkeld, die onder de naam „Niwatori" (Japans voor kip) op de markt komt. De prijs zal benen den de 40.000,- komen De lichte op bouw en het lage zwaartepunt aange vuld met een flinke leefruimte zijn de andere pluspunten. De eerste 25 „Niwatori's komen deze maand nog' van de band gereden. De toenemende vraag naar Kip toercaravans ge voegd bij de nieuwe pro- duktie betekent een flink stuk zekerheid voor de werkgelegen heid van het 95 mensen tellenden personeel van dit Drentse bedrijf. HNG geeft hiermee weer een uitbreiding aan de sukkesvolle Kant-en- Klaar formule: Neder landse kwaliteitsbouw op basis van Japanse perfektie, uit voorraad leverbaar. Zelfs de bij zondere verbruiksbe lasting (bvb) op kampee rauto's kan het verwach te verkoopsukkes van dit nieuwe produkt niet tegenhouden, hoewel de konsument in feite een nog goedkopere camper zou kunnen aanschaffen wanneer die belasting druk zou worden wegge nomen. Kip leverde niet alleen het ontwerp maar paste de in deze caravanfa- briek beschikbare know-how toe op de nieuwe camper. De Ni watori" wordt met toe passing van de mo dernste technieken ge bouwd op een verlengd chassis van de L 300, wat een 5,13 m. lange en sta biele wagen oplevert. De lengte van de opbouw zonder de ruimte boven de kabine bedraagt 3,55 m. Hefdak Door de konstruktie met een hefdak kon een lage luchtweerstand worden bereikt, wat de rijkwaliteiten ten goede komt. Bovendien levert het eenvoudig te bedie nen hefdak grote sta- hoogte op (2 m. uitge klapt, 1,60 m. neerge klapt), die desnoods tot 2,30 m. zou kunnen wor den vergroot. De op bouw bestaat uit geïso leerde sandwichpanelen, waardoor het gewicht laag kon worden gehou den: 1600 kg (inclusief koelkast en kachel). Het laadvermogen van 525 kg. is ruim voldoen de voor een gezin met twee kinderen plus bij behorende bagage en los se inventaris. De inde ling van de camper is zo danig dat de opgeklapte voorbanken (tweeper soonsbed van 1,20 1,95 m.) het meerijden van passagiers in de rijrich ting mogelijk maakt. Naast de deur in de zij wand is het keukenblok met 2-pits gastoestel ge plaatst; tegenover de toegang is een bergkast en de toiletruimte. Deze zijn uiteraard voor een deel aan de bovenzijn uitklapbaar en sluiten bij het hefdak aan. De twee zitplaatsen met uitneembare tafel achter kunnen tot een derde (eenpersoons) bed worden getransfor meerd. Voor de gastank en de watertank (met 12 .volts dompelpomp) zijn aparte, respektievelijk van buitenaf en van bin nenuit bereikbare berg ruimten aangebracht. Boven de vanuit het woongedeelte eveneens toegankelijke kabine be vindt zich een grote bergruimte. De dubbele ramen zijn alle uitzet- baar en de volledige iso latie maakt de „Niwato ri" geschikt voor ge bruik onder alle weer somstandigheden, zomer en winter. Prijzen In standaard uitvoering kost de „Ni watori" 36.995 gulden (inklusief btw en bvb). Voorzien van een extra pakket is de prijs 39.995 gulden (inklusief btw en bvb). Dit laatste omvat een Electrolux RM 200 koelkast, Truma SV 1800 kachel, afvalwatertank, C2 acculader en een ver zwaarde achterbumper. Een zelfstaande voor tent (3,40 2,00 m.) die het mogelijk maakt een ingenomen plaats op een kampeerterrein met de auto tijdelijk te verla ten, kan voor 1.475 gul den worden bijgeleverd. Rijkapaciteit Eventueel kunnen zwaardere schokdem pers Worden gemonteerd om de rijkapaciteiten bij maximale belasting te kunnen benutten. De uitstekende rijkapaci teiten van de Mitsubishi L 300 (met een eigen ge wicht van 1150 kg. en een 1600 cc 48 Kw. benzi nemotor) zijn in deze kampeerauto-uitvoering echter ruim voorhan den! De opbouw (500 kg) volgens het principe van de moderne toercara vans maakt aanpassin gen zonder de sterkte van de konstruktie aan te tasten mogelijk. De nieuwe Mitsubishi L-300, die met een opbouw van Kip-caravan tot een prima Camper vferd omgetoverd. Niwatori" is de naam: Japans voor Kip. Met veel extra's toch nog onder de f 40.000,-. ZIERIKZEE - „Wat kosten die boek jes?" „Eén gulden". „Ik geef twee kwartjes Nou, geef dan maar drie kwartjes", en de koop was geslo ten. Te horen op de kindermarkt op de Balie in Zierikzee, tijdens de toe ristendag van afgelopen dinsdag. Al léén kinderen staan op die markt en verkopen meest oude spulletjes, waar tussen je zo lekker kan snuffelen. De markt heet dan ook „De Snuffel- markt". Denny van Oeveren en Edwin van de Herik had den naast wat oudere boeken ook nieuwe spullen: daarvoor had vader gezorgd. Nieuwe pantoffels, schoenen en stropdassen lagen netjes uitgestald op de Balie en maar wachten op klanten. Kijkers waren er genoeg: de Balie was stampvol. Denny vertelt hoe ze het doen, die verkoop. „Ik laat ze gewoon een beet je zoeken. Als ze wat willen hebben vragen ze wel wat het kost". Hun handelswaar hebben ze van vader gekregen, die ook meedeelt in de winst. De opbrengst wordt netjes in drieën gedeeld en dat is heel re delijk, want vadér moet tenslotte de handel leve ren. De opbrengst van dinsdag valt een beetje tegen. Edwin: Vorige week was het beter. Toen hebben we voor 42,- verkocht. Nu zit ten we aan de ruim 20,- Maar toen de Babbe laar ook op de markt aan het snuffelen was, was de markt nog lang niet over dus wie weet heb ben ze nog veel meer ver kocht. Groenten Ja, wat werd er eigen lijk allemaal verkocht. We denken dat de meeste We hebben maar twee brieven in de bus gekre gen: een van Jannie Rombouts en een van Suzanne Doeleman uit Zierikzee. Hier komen ze. Hallow Ik ben lid van de die renbescherming. Ik vind het altijd zo zielig als er honden over straat lo pen, zonder halsband. Dan heb ik de neiging om hem mee te nemen naar huis. Maar dat doe ik nooit. Misschien is hij wel van iemand. Ik wens jullie allen (Zeeuwse Babbelaar-lezertjes) nog een prettige vakantie verder, ên tot ziens! (Suzanne Doeleman) Ik zou wel eens willen weten: waarom zijn er kinderen hun moeder eens lief hebben aange keken, want er waren geen buitenzwembaden en duikplanken? Want anders moet je altijd naar een overdekt zwembad, want in de zo mer., kun je niet altijd rfiet je ouders mee naar het strand. Ik wil een buitenbad! Of je moét naar de kade, dat mag van veel ouders. Jannie Rombouts Altijd leuke kinder uitspraken staan in de gezamenlijke school krant van de' Maltarak kers en de Johan Louis de Jongeschool. „Bert- Jan komt thuis en zegt: Mamma, vertel ook eens van Mozes in het vieze mandje..." „Juf, wij hebben litwof gege ten...!" „Bij ons was het leuk, wij hebben lekker gegornet... (gegourmet)" opmerkelijk veel (ge bruikte) huishoudelijke artikelen te koop. Een beetje vreemd vonden we, dat er ook aardappe len en groenten verkocht werden, maar ook plan ten, zoals een hele serie cactusjes. Die horen ei genlijk op de „grote markt thuis. Het leukts en origi neelst vonden wij de „stand" met pauweve ren en bosjes tarwe. Waarschijnlijk van de ei gen pauw en de tarwe netjes op bosjes voor in een vaas. Zo hoort het ei genlijk ook: zelf iets be denken. Ja kijk, als je natuur lijk een oude pick-up hebt gekregen van je tante, en die op de snuf- felmarkt probeert te verkopen, mag dat ook. Maar de prijs mag niet te hoog zijn: de organisato ren hebben vastgesteld, dat het verkoopbedrag niet boven de vijf gulden mag gaan. 't Is maar dat je het weet als je volgen de week soms over de markt loopt! Zou die grasmaaimachine uit va- der's schuur ook maar vijf gulden moeten kosten De kinder- snuffelmarkt wordt elke toeristendag gehouden, behalve als de school be gint, maar dat spreekt voor zich zelf. Kopen of snuffelen - Hoewel de vakantie al lang is begonnen, hebben we nog een gedicht over een school-afscheid. Een mooi gedicht: lees maar. In dicht-vorm een afscheid van acht Maltarakkert jes, die naar de „grote" school gaan. De eerste is van Doede, maar we denken dat zijn vader of moeder het gedicht schreef. In februari, twee jaar gelee, ging ik naar school in Zierikzee. Vier jaartjes geworden was ik toen, wist nog niks, dus was nog groen. De Maltarakkers gaven van toen af aan veel vreugde in mijn prille bestaan. Ik leerde er plakken, knippen, tekenen, en het laatste jaar zelfs een beetje rekenen. Juffrouw De Jonge is de liefste van allen, troostte me als ik eens was gevallen, en als ik eens had een bokkepruik op kreeg ik van haar ook op m'n kop. Nu ga ik naar de grote school, en is het afgelopen met de jool. 'k Hoop dat alle jufs als u zullen zijn, want deze schooltijd was reuze-fijn. Dat u nog maar lang voor de klas mag staan, want (wat van juf de) Jong(e) geleerd is oud gedaan. Lieve juf, ik wens u verder al het goede, bedankt voor alles en veel liefs van DOEDE. ZIERIKZEE - Jo Lemaire werd geboren in Gembloux, bij Namen in België. In 1977 richtte zij, samen met Philippe De- pireux, de groep Jo Lemaire Flouze op. Tot de herfst van 1982 blijft zij de zangeres en de tekstschrijfster van deze band. Enkele zelf-geproduceerde singles, drie langspeelpla ten bij Phonogram en vele koncerten droegen ertoe bij, dat de groep in Nederland en België bekend werd. De grote doorbraak kwam in 1982 met de elpee Pigmy World" en de hitsingle „Je Suis Venue Te Dire Que Je M'en Vais" (een lied van Serge Gainsbourg). De daaropvolgende toernee maakte de groep in heel Europa bekend. Ondanks dit sukses blijkt de band zijn grenzen te hebben bereikt en besluit men uit el kaar te gaan. Jo Lemaire wil graag op de solo-toer en ontmoet Fa Vanham. In mei 1983 levert de samenwerking met Fa Vanham de elpee „Concorde" op. De teksten en de zang zijn van Jo Le maire. De muziek werd volledig gekom- poneerd en uitgevoerd door Fa Vanham en enkele top-muzikanten. De produktie is in handen van grootmeester Jean- Marie Aerts van TC Matic. „Concorde" geeft een Jo Lemaire te horen met een persoonlijke stijl. Zij presenteert een verzorgde, meeslepende klank op beide kanten van de elpee. Op de A-kant zingt zij Engelstalig, terwijl de B-kant wordt gevuld met Franstalige nummers. Totaalgeluid „Concorde" moet ook op de planken een totaal evenement worden, waarbij de line-up, het dekor en vooral ook de belichting een meer dan voorname rol zullen innemen. Niet alleen de ogen, maar ook de oren van het publiek wor den verwend. Kosten noch moeite werden gespaard. In het totaalgeluid speelt apparatuur van de nieuwe generatie, zoals synn- drums, geprogrammeerde tapes en syn thesizers, een overwegende rol in het to taalgeluid. Jo Lemaire gaat op toernee door België, Nederland, Frankrijk, Ita lië en Zwitserland, waaruit blijkt dat er geen grenzen zijn voor „Concorde". Jo Lemaire komt op dinsdag 26 juli naar de Zierikzeese jeugdsoos Brogum tijdens de derde Toeristendag. De zaal is geo pend om 20.00 uur en het optreden van de suksesvolle Belgische zangeres be gint om 21.30 uur. RENESSE - Zaterdagavond 23 juli tre den The Dolly Dots voor het eerst sinds hun onlangs overkomen verkeersonge val weer op. Dit zal gebeuren in Kantine De Bariton van Vakantiepark Schou wen in Renesse. Het optreden van The Dolly Dots gaat in samenwerking met de formatie Reve lation en maakt deel uit van een serie za terdagse optredens van prominente Ne derlandse artiesten. De vorige week beet Pussycat het spits af en op zaterdag 30 juli komt Vulcano naar Renesse. Op 6 augustus is het de beurt aan Anita Mey er. Op de vrijdagavonden 22 en 29 juli en 5 augustus is AVRO's Toppop op Vakan tiepark Schouwen. BRUINISSE - Zaterdagavond 23 juli treedt de Zierikzeese formatie Trio I op in de Brusc jeugdsoos De Pul. Het optre den staat gepland omstreeks negen uur. De zaal is geopend vanaf half acht. Trio 1 is een uit vier muzikanten bestaande Schouwse formatie, die al ja ren bestaat. Peter van Herp is de drum mer van de groep, Willem van Maanen bespeelt de saxofoon, de toetsen en de gitaar, Ad Braber is bassist en Kees Schot leeft zich uit als toetsenman, syn thesizerman en als zanger. De groep richt zich voornamelijk op een feestelijke, soms uitbundige sfeer. De formatie beheerst alle stijlen mu ziek, zoals rock, raggae, blues en melo dieuze ballads. Recentelijk kwam de eerste single van de groep uit, die eilan- delijk redelijk suksesvol aan de man werd gebracht. In de voorbije weken speelde Trio 1 voor grote publieke be langstelling tijdens het derde Any wave festival en als voorprogramma-akt voor Toontje Lager in een feesttent in Scha- rendijke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7