Paarden- en Ponykombinaties van LR en PC De Schouwse Ruiters gaven uitstekende demonstratie NIEUWSBODE Ook Aquadelta-loop voor sterklopende Simon Blom Post-truc zou Winnen toch nog Tourzege op kunnen gaan leveren Een nieuwe auto voor f 2,50? DE RONDE VAN FRANKRIJK ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag zïjati mi Nr. »JS7 5 BROUWERSHAVEN - Zes paarden-, negentien pony en twee menkombinaties gaven donderdagavond op het oude sportveld van Brouwershaven een uitstekende de monstratie van hun kunnen. Dit gebeurde onder het oog van een voor een dergelijk leuke happening té gering aantal toeschouwers, maar dat deerde de ruiters en ama zones nauwelijks. Vol overgave lieten ze het beste van hun kunnen zien en dat mocht er allemaal best zijn. Zij die de moeite hadden genomen om het demonstratieter rein op te zoeken genoten dan ook met volle teugen van het gebeuren, dat door voorzitter Anton Hanse op zijn ei gen deskundige manier aan elkaar werd gebreid. „Ik wil eigenlijk bij voorbaat zeggen, dat men geen topsport van niveau mag verwachten. Het is tenslotte voor iedereen, die hier aantreedt puur hobyïsme, maar de geestdrift zal er allerminst minder om zijn", konstateerde hij bij het begin van het optreden van zijn leden. Voordat de eigenlijke demonstra tie op het sportveld begon maakten alle deelnemers aan de demonstratie- avond een rondrit door Brouwersha ven. Evenals de presentatie en de af- scheidsparade stond deze onder lei ding van Ingrid Krabbe en Anita Timmerman. Na de presentatie werd een begin gemaakt met het Toto- springen, waarbij het publiek een gokje kon wagen op een van de acht kombinaties, die naar zijn of haar mening uiteindelijk de grootste hoogte zou kunnen overbruggen. Van de pony-kombinaties overbrugde Stef Nelisse met Pascal met 1.10 me ter de grootste hóogte, waarna hij stopte om zijn pony te sparen voor de Zeeuwse kampioenschappen, dié aanstaande zaterdag (morgen) in Domburg worden afgewerkt. Risiko Bij de paarden streden Laurice Boonman met Vident en Cees Stou ten met Tornado om de beste presta tie, die uiteindelijk terecht kwam bij de Z-kombinatie Boonman Vident. De beide jeugdige menkombinaties fraai vereeuwigd tijdens de ,,Pas de Deux", cjie zij in Brouwershaven uitvoerden. Op de voorgrond Peter Hanse met Sunny en daarachter Monique van der Werve met Natascha. Hij klom over 1,55 meter, terwijl Tornado bij zijn twee pogingen tel kens een balk afwipte met de achter benen. „Het is goed dat het nu afgelo pen is", meende Laurice Boonman. „Het is nogal wat risiko om tijdens een demonstratie nog hoger te gaan". Vident sprong in het verleden overi gens al over 1.70 meter, „maar dat was tijdens een dubbelsprong en dat ligt wel iets simpeler", merkte zijn berijder op. Met een hoogte van 1.45 meter werd Cees Stouten met Torna do tweede, terwijl Ingrid Krabbe MMMH! Het pony-achttal van De Schouwse Ruiters, dat het komend weekéinde zijn Zeeuws reserve-kampioenschap van het vorig jaar moet trachten te herhalen. BRUINISSE - Simon Blom van Atletiekvereniging Delta Sport lijkt mo menteel nauwelijks te kloppen tijdens de vele trim- en prestatielopen, die op Schouwen-Duiveland worden afgewerkt. Ook de Aquadelta-loop, een organi satie van A V Delta Sport in samenwerking met Restaurant De Punt en Zwem bad 't Aquarium, werd door Blom als snelste voltooid. Dit ondanks het feit, dat Blom in de eerste van de twee te lopen ronden met een aantal lopers een verkeerd parkoers aflegden. Doordat een aantal toeschouwers bij het passe ren van de kopgroep op een wegmarkering was gaan staan, misten de lopers deze aanduiding en draafden zij rechtdoor in plaats van een bocht te nemen. Het kon evenwel niet verhinderen, dat de sterksten toch met de eerste plaat sen gingen strijken. eerste over de meet, terwijl uit tegen- stelde richting Klaas Nienhuis uit Huissen de finish passerde. In zijn kielzog volgde René van de Bosch uit Bleiswijk. Spannender ging het eraan toe op de acht kilometer. Na een verbeten strijd in de tweede ronde kon Simon Blom zich loswerken van zijn mede koplopers om uiteindelijk met een voorsprong van twaalf sekonden op Sander Graft van Sprint Breda na 25.05 minuten te arriveren, waardoor hij winnaar werd van de door Restaurant De Punt beschikbaar gestelde prijs. Jan Bouwman van Hercules Rotterdam eindigde als der de in 25.20 min. en de vierde plaats ging naar Harro Verhage van AV Flakkee uit Middelharnis. Hij ging na 25.44 min. Jos van Zundert van Attilla Tilburg met een sekonde vooraf. Een uitzonderlijke prestatie leverde dertienjarige Jan-Willem Meèuwsen uit Rilland-Bath. Hij arri veerde als zesde na 25.55 min. Op de volgende ereplaatsen kwa men Jaap Bruinis van Hellas Utrecht (26.11 min.), Eddy Smit uit Zierikzee (26.32 min.), Herman Padmos van Delta Sport (26.38 min.) en Frans Teunen uit Vlissingen, die in 26.48 min. de tiende plaats voor zich opeiste. Het gros van de deelnemers toonde zich bijzonder ingenomen met het fraaie parkoers, dat over het .grondgebied van het Rekreatiepark Aquadelta voerde. De volgende prestatieloop, die Delta Sport orga niseert is de Loop-Door in Renesse op dinsdag 2 augustus. Dit keer tekent de Juniorkamer Schouwen-Duive land mee voor de verwezenlijking. Daarnaast is er de serie van zes trim- lopen, die elke donderdagavond, dat er Ring Promotion is, in Burgh- Haa'mstede wordt afgewerkt. De Evenementenkommissie WV is hier medeorganisator. Karin Nienhuis uit Huissen toonde zich de snelste dame op de vier kilo meter. In totaal 85 deelnemers gingen na het startschot van de heer P. Stoffer, direkteur horeka op weg voor naar keuze vier en acht kilometer. Enige konsternatie ontstond er na de eerste ronde, toen plotseling lopers van twee kanten de finish naderden, van wege de reeds gememoreerde vergis sing in het parkoers. Diplomatiek als altijd loste Delta Sport-trainer en wedstrijdleider Anthon de Bruijn de zaak op door twee winnaars aan te geven, die beiden recht hadden op de door Jan Douwes van Zwembad 't Aquarium beschikbaar gestelde prijs. Via de geplande weg kwam Wim van Lente van AV Flakkee als i goieiue weg kwam De start van de 35 deelnemer* v oor de jaarlijkse Aquadelta-loop, Flakkee als letlekverentgfag Delta Sport ioerd georganiseerd. f4 die door At- met haar paard over 1.30 meter wip te. Bijzonder fraai was de „Pas de Deux", die de twee jeugdige menners van de Schouwse Ruiters, Peter Han se met Sunny en Monique van der Werve met Natascha, lieten zien. De oefening werd pas een week geleden ingestudeerd t'ijdens een ponykamp, dat de jeugdleden van de vereniging doorbrachten in Hoogerheide. Het geheel stond onder leiding van Kor van der Werve. Beide kombinaties komen in augustus tijdens de Zeeuw-' se paardenkampioenschappen in ak- tie met hun respektieve pony's, dit omdat er te weinig ponykombinaties in Zeeland zijn om een representatief kampioenschap te verrijden. Peter Hanse start met Sunny in de Z-klasse en wordt daar gezien als een van de kanshebbers voor de titel, al vindt hij zelf, dat het nog niet zo ver is. Sunny is nog niet helemaal klaar voor de zware Z-proef. Misschien dat het er het volgend jaar inzit, maar ik denk dat nu een reserve-kampioen schap het best haalbare resultaat is". Winstpunten Monique van der Werve is pas sinds dit jaar aktief op het menkarretje. „De lok is voor mij nog het belang rijkste" onderkent ze. qcj r'. j „Het is leuk meegenomen als ik in de prijzen rijd,.jmaar^ls het niet ge beurt dan is er niets aan de hand. Ik wil voorlopig eerst een goede proef rijden, die prijzen komen nog wel eens een keer". In de laatste drie proeven behaalde de amazone uit Dreischor evenzoveel winstpunten, maar met name de winst tijdens een konkoers in Willemstad stemde haar allerminst tot tevredenheid. Naar haar eigen gevoel reed zij geen beste proef, maar toch skoorde ze 95 pun ten. „Die 95 punten zeggen me niets. Ik was niet tevreden over de proef. Dat was het enige wat voor mij telt", legt ze uit. Natuurlijk mocht ook het pony achttal van kommandarit Jan Beve lander niet op het appèl ontbreken. De groep, bestaande uit Willem den Boer, Ellen van Dijke, Arianne Han se, Petra Remeeus, Manita Simonse, Marry van de Velde, Hanny van de Zande en Jacco Fierens moet aan staande zaterdag de reserve-titel van Zeeland heroveren zo niet verbeteren en zij lieten al vast zien met welke dressuurproef zij dit gaan proberen. De groep is de trots van verenigings- instrukteur Jan Bevelander sinds jaar en dag. „Jan Bevelander is al sinds mensenheugenis verknocht aan de paardensport", vertelde Anton Hanse lachend. „Ik heb van zijn va der gehoord, dat hij zelfs eerst heeft leren paardrijden, voordat hij het lo pen onder knie heeft proberen te krijgen". Stoelendans Leuk was de stoelendans, die door een achttal pony-kombinaties werd gedaan. In ^en finale met Sandra Fie rens toonde Eline Struyk zich met haar pony Prim de rapste en ge wiekste. Leuke bijkomstigheid is ze ker, dat de beide overblijvers toeval lig ook de twee jongste leden van de Schouwse Ruiters zijn. Twee groepen van vijf ponykombi naties legden verder nog een estafet te af en het geheel werd traditioneel besloten met de afscheidsparade van alle deelnemende kombinaties. Tus sendoor werd nog een trekwedstrijd gehouden tussen een tienkoppige ploeg van bestuur, instruktie en le den van de Schouwse Ruiters en een ploeg van tien personen uit het pu bliek. Als allerlaatste onderdeel van de bijzonder geslaagde avond ver richtte de heer P. Klompe de trek king van de verloting, die ter be kostiging van de organisatie was ge organiseerd. Het geheel stond onder leiding van Nicoline Vos, Jan Beve lander, Cees Struyk en Kor van der Werve. WOERDEN - De KNWU heeft de technische uitvoering van de organi satie van de nationale titelstrijd op dc baan in handen gelegd van de Stichting Prof Wielerpromotion. PWP is al acht jaar lang organisator van de wedstrijden om het Neder lands kampioenschap op de weg. PWP is voornemens nauw samen te werken met Peter Post. Het toernooi om de nationale titels wordt op 4 en 5 augustus op de baan van stadion De Goffert in Nijfnegen afge^érkt. MÜNCHEN - Rudi Koopmans, de Europese bokskampioen in het half- zwaargewicht, is betrapt op het ge bruik van anabolica. De verplichte dopingtest na zijn partij tegen de Westduitse Manfred Jassmann op 9 juli is positief uitgevallen. De als uit erst deskundig bekend staande pro fessor Manfred Donike uit Keulen deelde donderdag schriftelijk aan Walter Wagner, de vice-voorzitter van de Westduitse bond van beroeps boksers, mee dat hij het gebruik van spierversterkende middelen door koopmans had aangetoond. BAZEL - Rene Botteron, Zwitsers international, keert terug bij een voetb^lklub in zijn eigen land. De middenvelder kreeg van 1. FC Nurn- berg een vrije transfer ondanks een nog een jaar lopend kontrakt. Botte ron tekende een tweejarige overeen komst met de Zwitserse eerste-divi- sieklub Basel. ZURICH - Reeds vijf landen heb ben hun belangstelling voor de orga nisatie van de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal in 1990 getoond. Het zijn West- Duitsland, Joegoslavië, Italië, Enge land en Oostenrijk. De uiterste ter mijn waarbinnen kan worden inge schreven als kandidaat-organisator is 32 juli van dit jaar. BRUSSEL - Westduitse wielren ners hebben donderdag in het sport - palies te Antwerpen een drielanden- omnium met Nederland en België ge wonnen. De enige Nederlandse over winning kwam van Rainier Valken burg, die de tijdrit over één kilome ter won in 1.08,45. ROTTERDAM - Een 34-jarige Rot terdamse man heeft volgens Rotter damse narkotikabrigade in een huis aan de Christiaan de Wethstraat en kele kilo's heroïne door de wc gespoeld, toen politiemannen daar een inval deden. De politie kon uit de gedemonteerde WC-pot uiteindelijk nog driehonderd gram heroïne verza melen. AMSTERDAM - Enkele Surina- mers, die als getuigen zijn opgetre den in het kort geding dal ambassa deur Herrenberg van Suriname had aangespannen tegen Het Parool, zal de Surinaamse nationaliteit worden ontnomen. EDMINTON, Canada - Frankrijk heeft in Canada twee zeldzame val ken aangekocht, die de Franse Mira ge gevechtsstraaljagers moeten gaan beschermen tegen zwermen meeu wen. Ook deze krant doet mee. Steun de ORA-aktie win een van de fantastische prijzen. Maak f 2,50 over op giro 1689 tn.v. ORA-Heerlen. Uw inzending geeft kans op vele grote prijzen. AVORIAZ - Met de stijging van 960 naar 1820 meter tussen Morzine en Avoriaz klom Peter Winnen van de derde naar de tweede plaats in het klassement van de Tour. De kopman van de Post-ploeg werd derde in de tweede klimtijdrit achter Lucien van Impe, die de Belgische nationale feestdag kleur gaf, en de Ier Stephen Roche. Winnen overtrof zichzelf. Hij had, wat renners noemen, macht in de benen. In de vijftien kilome ters bergop kon hij zijn positie er mee verbeteren, maar de Ronde van Frankrijk er niet mee winnen. De buitengewoon goede dag van Peter Winnen kwam vierentwintig uur te laat. In de achttiende rit over zes cols had hij Laurent Fignon uit de gele trui kunnen rijden. Op de werk dag van iets meer dan een half uur kon hij alleen een minuutje van zijn achterstand afknabbelen. Y$> had voor de zoveelste keer in deze §|g f Tour geluk, dat zijn naaste bela ger niet kon beschikken over Jo- - han van der Velde, die met een polsbreuk naar het ziekenhuis was afgevoerd. Op de lange weg naar Dijon moet nog wat mogelijk zijn. Ge makkelijk zal het evenwel niet worden. Post heeft naast Winnen nog maar vijf renners tot zijn be schikking. Stuk voor stuk koe- reurs, die het beste van zichzelf al gegeven hebben. Van Lucien van Impe hoeft Fignon niets te vrezen. De Belg, die de Tour alleen nog maar hoeft uit te rijden om voor de zesde keer tot bergkoning te worden gekroond, heeft alleen nog maar Frits Pirard en Alfio Vandi over om een handje toe te steken. Uit de ploeg van Laurent Fignon viel alleen nog maar Ber nard Becaas weg. De Renaults zijn dus nog met negen man over. Een „verrassende" coup in elkaar zetten zal dus niet zo meevallen. In het kamp van dc Nederlan ders werd er angstvallig over ge zwegen. Peter Winnen vertelde nadrukkelijk blij te zijn met de tweede plaats in het eindklasse ment. „Daar moet ik voor vech ten. Als ik het red, geeft dat me heus wel voldoening, al is het geen overwinning. Ik geloof, dat ik me daarover geen illusie meer hoef te maken. Fignon is zaterdag toch beter in de tijdrit dan ik". Wat doet Post? Laat hij zijn ren ners jagen op de gele trui of de ge le petten voor eerste plaats in het ploegenklassement? De groene petten voor het puntenklasse ment voor ploegen zijn al prak tisch binnen. Het ploegenklassement wordt ook begeerd door de ploeg van Pierre Danguülaumc. Als beide ploegen voor hetzelfde doel gaan knokken zijn het vijanden. Zijn de objektievcn verschillend, dan is er sprake van een natuurlijk bondgenootschap. In dat geval zijn er mogelijkheden om een ont snapping van een groep op touw te zetten. Zo liggen er nog meer mogelijkheden. Voor de start van de 20e etappe zal Post ze een voor een getaxeerd hebben. Dat staat vast. Lucien van Impe won op schitte rende wijze de klimtijdrit in Avo riaz, precies op de Belgische nati onale feestdag. Laurent Fignon werd tiende in Avoriaz. Het was een goede, zeker geen uitzonderlijke, prestatie. Zo als hij er in deze Tour zovele gele verd heeft. Fignon is nooit ziek. Hij was als enige renner zeer re gelmatig. Fignons beste prestatie, in cijfers uitgedrukt tenminste, was zijn vijfde plaats in l'Alpe d'Huez. De nieuwe Franse vedette verdedigde in de voorlaatste tijd rit zijn leidende positie kramp achtig. De gele trui om de schou ders van een renner oefent veel kracht uit op de benen. Een koe- reur in het geel kan altijd iets meer dan in zijn gewone koerstrui. Na acht van de vijftien kilonie ters bergop lag Fignon pas drie se konden achter op Winnen en twee op Van Impe en de Portugees Ago- tinho. Die snelle start brak hem lelijk op. Fignon maakte moeilij ke momenten door, maar hij beet ze weg, omdat hij de overwinning in de Ronde van Frankrijk te ver dedigen had. Hij verloor nog wel 1.45 min. op de Belg en 56 sekon den op Winnen, maar daar gaf hij niets om. Of hij nu in de resteren de drie etappes nu tweeëneenhal- ve of drieëneenhalve minuut te verdedigen heeft, dat verandert niets aan de taken van hem en zijn ploeggenoten. Welbeschouwd wacht Laurent Fignon nog slechts een gevaarlij ke etappe. De 282 kilometer lange 20e etappe van vandaag - vrijdag - van Morzine naar Dijon. Het par koers voert over golvend terrein en er zijn vijf tussensprints met tijd vergoedingen. Bovendien is er tijdwinst op de eindstreep. Peter Post zou niet een van de slimste ploegleiders zijn, als hij niet deze ultieme kans aangrijpt om de Fransman nog eens aan het wan kelen te brengen. In de tweede Al penrit werd het offensief van de Post-mannen verwacht. Winnen werd „virtueel" leider. Fignon

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5